Laatste nieuws frn eu w-gol neabn ieij\Ug!™ in eal +10130C +10 Leidse première Joop Geesinks filmpje „Een nationale traditie" Verslagenheid in Lisse door overlijden oud-burgemeester DINSDAG 13 OKTOBER 1959 De Nederlander streeft naar zeker heid. Van deze gedachte ging Anthony J. D. Sips, publiciteitsmanager van de Na tionale Verzekeringsbank uit, toen hij een scenario schreef voor een reclame filmpje, dat in opdracht van zijn maat schappij door Joop Geesink's Starfilm NV vervaardigd zou worden. „Uiter aard", zou men bijna zeggen. Want de zekerheid is de basis, waarop de levens verzekering gebouwd wordt. Dus vinden wij deze gedachte steeds terug in het zeer eenvoudige verhaaltje van een zeeman, die kort nadat hij va der is geworden weer uitvaart en dan met een acute blindedarmontsteking van boord gehaald moet worden. Een sim pel gegeven, maar op boeiende en vak kundige wijze in beeld gebracht. Het resultaat van het werk van re gisseur Bob Chrispijn en zijn medewer kers ging 25 september j.l. in Rotterdam in première. Daarna werd het reeds in verschillende steden in ons land ge toond. In totaal zal het in ongeveer 20 plaatsen draaien. Vanmorgen was Lei den aan de beurt. In het Luxortheater waren een aan tal relaties van de Nationale uitgeno digd om kennis te maken met het kleu- renfilmpje. Zij zagen een levendig ver teld verhaaltje, waarin vele aspecten van het Nederlandse leven in korte, scherp gekarakteriseerde flitsen werd weergegeven. Hoogtepunt is zonder twij fel het spektakelstukje, waarin de zieke zeeman met een helikopter van de Ma rine Luchtvaartdienst van boord van het varende schip werd gehaald. Men heeft op die dag weer en wind wel meegehad. Stralend helder weer, waardoor de kleu ren beter dan ooit tot uiting kwamen. Eigenlijk jammer, dat na dit verrassen de hoogtepunt de film moest uitmonden in een gesproken en getoonde reclame folder. Maar dat is nu eenmaal de tol, die elke filmmaker moet betalen aan de reclameboodschap. Men kan het hem en zijn opdrachtgevers moeilijk euvel dui den. In ieder geval kan men dit filmpje zeker toevoegen aan de lange serie, die ons landje op het gebied van documen taires en filmische reclame zo'n goede naam bezorgd hebben. Vooraf kregen de genodigden voor deze ochtendvoorstelling nog een ju weeltje van Franse cinematografie te zien, gemaakt door dezelfde filmers, die voor „De rode ballon" verantwoordelijk waren. Ook hierin was de geschiedenis eenvoudig. Een jeugdig stropertje, Bra- co, zet zijn strikken uit in het nog on gerepte, maar daardoor juist zo verras send mooie landschap rond Marseille. Er wordt op deze Jonge Jager geloerd, maar „hij is zo sluw als een vos". Wreed zijn zijn vallen, tot hy zelf een keer moet lijden en dan beseft, hoe wreed hy toch wel is. Op een waarlijk meester lijke wyze hebben de filmers dit jonge tje en zUn daden geplaatst in een stroom van verrukkeiyke beelden uit het LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: Th. Hahraken. 20 Jaar en Joh. Baptlsta. 26 Jaar; K. Post, 26 jaar en A. Joh. van der Hoogt. 26 Jaar. OEGSTGEEST Inbraken opgehelderd Vrijdagavond 4 september ji. werd in gebroken in twee woningen aan de Ryn- zichtweg te Oegstgeest. In een der wo ningen werd een hoeveelheid sieraden ontvreemd. Het is de politie gelukt de dader van deze inbraken, een 19-jarige Zaandammer, op te sporen. De Zaan dammer is thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Roermond ter zake in Maastricht gepleegde inbraken. Op de bewuste avond bevond de ver dachte zich met een te Zaandam ge stolen auto in Oegstgeest. Daar zijn geld op was besloot hij een inbraak te plegen. Een deel van de sieraden had hy in Utrecht aan een ju welier verkocht. De politie kon deze sieraden nog achterhalen. Behalve de genoemde inbraken bekende verdachte nog een inbraak, welke hy enkele jaren geleden te Oegstgeest had gepleegd. Hierby was een geldkistje met ongeveer tweehonderd gulden ontvreemd. WARMOND BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelia G. H. E.. dr v. J. K. van Wlnsen en J. H. van Ruiten. Overleden: C. Koppers. 50 Jaar; M. E. J. van Egmond., echtg. v. C. J. Wassenaar. landschap, zeer artistiek door de camera gevangen. De natuur in zyn wilde, liefiyke schoonheid werd betrapt. Zo harmo nisch zyn de opnamen, dat een tekst onder aan het beeld zeker gestoord zou hebben. Dus heeft men voor ons land een andere oplossing gezocht en de wei nige medespelenden Nederlandse woor den in de mond gelegd. Het is maar de vraag, wat het meeste contrasteert met dit heerlyke gedicht in beelden: 'n tekst in het beeld of het nu nogal onwerkelijk aandoende Nederlands? Wy voor ons geloven, dat men van twee kwaden het slechtste gekozen heeft. MELKWAGEN REED SLOOT IN By de Boshuizerbrug raakte gister middag door toedoen van een baldadig zevenjarig jongetje een melkwagen van de rem en reed de sloot in. Het jongetje werd meegesleurd en kreeg zijn verdien de straf in de vorm van een nat pak. Voorbygangers hadden het jongetje echter direct weer op het droge, doch konden niet voorkomen dat er ongeveer 80 liter melk, boter en eieren verloren gingen BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Elisabeth, dr v. J. Pennaarts en G. Schutte: Jannetje Isabella, dr. v. I. Lens en M. Hei.imans; Martina Geertruij. dr v. E R. Zuiderduin en M- J. M. Roorda; Monica Philippina Maria, dr v. A. A. Mel- man en M. J. van Noort; Cornelia dr. v. M. de Mol en D. Kroon: Lodewyk Jozef Menno. zn v. E. E. Lux en G. I. Ats; Mo nique Anne, dr v. J. O. Op den Orth en J. M. Wesselingh; Petronella Laurentia Maria dr v. J. H. Vink en P. M. Straathof; Sveni zn v. A. G. Ober en F. Bijlsma; Jo hanna Lena, dr v. Al de Vrind en E. Da- men; Irene, dr J. 'de Lange en H. van Saarloos; Yolanda Irene dr v. G. Schutte en J. H. Boter; Elisobeth Gertrude Jose phine Gilbert, dr v. T. W. M. de Grils en G. J. Richaerts; Remigius Johannes Her- manus. zn v. I. J. Jerphanion en M. C. van Rijn. GETROUWD: J. Zandhuis en A. P. M. J. Helven- eteijn; T. Verbiest en L. Koelewijn; W. Huxhorn en M. A. C. Hardijzer; A. S. van Duiln en J. Kluivers; C. W. Verhoog en T. H. T, Kok; J. J. H. Vernet en K. van van Rooljen; J. J. R. Lancel en G. A. B van Asseh OVERLEDEN: P. S. Wolters, 18 Jr. dochter; J. W. Steljn, 68 Jr. man; A. W. de Knegt, 49 Jr. vrouw; A. J. van Heeringen, 56 jr, man; A. Zwart. 89 Jr man; E Sletlnga. 82 Jr. wed. v. N. A. Korswagen; A. R. Boeker, 46 jr. wed. v. M. H Brouwer; O. A. Relt- sma. 76 Jr, man; J. Pieterse, 73 Jr. man; M. Uylenberg, 9 dagen dochter- P. van der Tier. 65 Jr. echtgenote v. C. ve-hoeff. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 13 oktober Veemarkt: Aanvoer in totaal 3599; weektotaal 5510. Vette koelen en ossen 350; gebrulksvee 1252; nuchtere kalveren 340; varkens 12; lopers 50; biggen 66; paarden 65; veulens 16 schapen of lammeren 434; bokken of geiten 29. Prijs in ets p. kg: Vette koelen lste kw. 300318; 2e kw. 270—300; 3e kw. 260270; vette kalveren 290315; 7n9290 240260; slachtpaarden 210; 190; 170. Prijs in guldens per stk.: Gras kalveren 400; 350; 250; nuchtere kalveren "0: 60; 50; lopers 100; 85: 75; biggen 60; 50; 40; schapen 85; 70; 50; lammeren 80; 65; 50; kalfkoeien 1275; 1050; 900- melkkoeien 1275; 1050; 900; varekoeien 875; 775; 675; vaarzen 925; 775: 625: pin ken 580; 500 400. IN NIEUWSBRIEFZAAK CASSATIEBEROEP VERWORPEN De Hoge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van de 71-jarige hoofd redacteur van de „Nieuwsbrief" te Den Haag. In dit weekblad had deze geschre ven over de zaak van majoor K. en had hy zich beledigend en smadelyk uitge laten tegen ambtenaar en het openbaar gezag. De rechtbank had hem vryge- sproken, maar het Hof had hem tot f. 400 veroordeeld. WASSENAAR Raadsstukken GRONDOVERNAME VOOR TUNNELBOUW In verband met de bouw van een voet gangerstunnel onder de Rijksstraatweg by het Dierenpark heeft Rykswaterstaat een stuk grond van ruim 1500 m2 nodig, dat toebehoort aan de eigenaar van de Ziekeninrichting „Dorestad". Deze eige naar is bereid, de grond „om niet" af te staan, mits een prieeltje en een erf- afscheiding worden verplaatst en be planting by de nieuwe perceelsgrens wordt aangebracht. Burgemeester en Wethouders stellen de raad voor, deze grond te aanvaarden en aan het Rijk om niet in eigendom over te dragen. HOGER PRESENTIEGELD VOOR VOORZITTER Het presentiegeld voor de leden der huisvestingscommissies bedraagt f. 10. per bygewoonde zitting. Totnutoe werd geen onderscheid gemaakt tussen de voorzitter en de overige leden. Omdat het voorzitterschap een aanmerkelijk zwaardere taak betekent, stellen Burge meester en Wethouders voor het pre sentiegeld voor deze functionaris te ver hogen tot f. 15.per zitting.. VERDAGING BESLISSING INZAKE „KOMPLAN" Op 11 november a.s. eindigt de periode van drie maanden binnen welke volgens de Woningwet de gemeenteraad een be slissing zou moeten nemen over het z.g. komplan en het uitbreidingsplan „Spin- baan". Omdat het Burgemeester en Wethouders niet mogelyk is, de inge diende bezwaarschriften voor die datum volledig te behandelen en te bespreken met de commissie voor de uitbreidings plannen, wordt nu aan de raad voorge steld, de beslissing met drie maanden te verdagen. De Woningwet laat die mogeiykheid n.l. open. Dit wil dus zeg gen, dat de raad een beslissing zal moe ten nemen voor 11 februari 1960. HOGERE BEZOLDIGING VOOR WETHOUDERS De burgemeester heeft de gemeente raad voorgesteld na overleg met de fractievoorzitters de wethouderssala rissen met ingang van 1 juli j.l. te bren gen van f. 5.400 op f. 6.400 per jaar. Vrywel alle gemeenten van Zuid-Hol land, aldus de burgemeester aan de raad, hebben van de mogelijkheid om de wethouderssalarissen met 20% te ver hogen gebruik gemaakt. Dief tegen de lamp! Schatten opgegraven (Speciale berichtgeving) Een 23-jarige Nymeegse arbeider, die in de afgelopen twee jaar speciaal langs het Maas-Waal-Kanaal en in de bossen en de omgeving van Nymegen met succes tientallen diefstallen heeft gepleegd, is nu tegen de lamp gelopen, toen hij waarschuwingen uit ging delen aan bestolenen. Het gebeurde dit weekeinde aan het Maas-Waal-Kanaal, waar enkele men sen aan het zonnebaden waren.. De dief slaagde erin uit de kleding van de baders een portefeuille en een porte- monnaie met inhoud te ontvreemden. Voor hij weg ging waarschuwde hij de zonnebaders voorzichtig te zyn aange zien langs het kanaal veel diefstallen worden gepleegd. De baders controleer den toen hun kleding en merkten de vermissing. Zy gingen de man die hen had gewaarschuwd achterna, hielden hem staande en onderzochten zyn zak ken, waarby de ontvreemde spullen spoedig werden gevonden. De man werd naar het politiebureau overgebracht en ondervraagd, waarby hy spoedig ver rassend veel bleek te kunnen vertellen. Vlot bekende hij totnutoe 40 tot 50 diefstallen van portemonnaies, porte feuilles, horloges en tassen, hoofdza kelijk gepleegd ten nadele van zwem mers langs het Maas-Waal-Kanaal en in de bossen. Voorts gaf hij toe geld uit winkelkassa's te hebben gestolen. Bij zyn buit bevonden zich 25 porte monnaies, waarin geldbedragen waren geborgen variërend van f. 5 tot f. 50. Hy zeide ook o.a. nog vele gestolen sieraden te hebben verborgen in de bos sen rond Nymegen. Samen met de politie ging hij gisteren zyn schatten opgraven.. Deze waarlijk overvloedige buit, die de recherche in handen is ge vallen zal voor zover mogelyk aan de rechtmatige eigenaars worden terug gegeven. Rampzalige droogte (Speciale berichtgeving) Het dagelijks bestuur van het Drents Landbouw Genootschap heeft beslo ten op het Kon. Ned. Landbouw- eomité een dringend beroep te doen om, gezien de gevolgen van de abnor male droogte welke voor vele gemeng de zandbedryven catastrofaal dreigen te worden, de volgende maatregelen bij de regering te bepleiten: 1) voor vele bedryven, die door de droogte in ernstige moeilijkheden ver keren, een goedkope kredietregeling te treffen; 2) voor vele bedryven, waar de schade zeer groot is, naast een kredietregeling gelden ineens beschik baar te stellen; 3» als verdere laatste tegemoetkoming in de ernstige schade de toeslag op de voergranen, geteeld op de lichte gronden, voor dit jaar te verhogen; 4> daar de gevolgen van de abnormale droogte vooral voor de melkveehouderij in het lopende en het komende melkprysjaar zeer ernstig zullen zyn, en de doorwerkende ga rantieprijs voor de melk van de lichte gronden gezien de ook in normale jaren reeds hogere kostprijs voor het lopende en komende melkjaar te verhogen. Het Drents Landbouw Genootschap richtte, mede namens de Drentse CBTB en de ABTB een uitnodiging tot de frac tievoorzitters en de landbouwspecialisten der Tweede Kamer om zich persoonlyk op de hoogte te komen stellen van de rampzalige gevolgen van de droogte. Ruimteraket door Amerikaans vliegtuig gelanceerd Een Amerikaanse bommenwerper heeft hedenochtend een raket, gebouwd door de Martinfabrieken, met succes afge schoten naar een punt in de ruimte, dicht bij de rond de aarde cirkelende kunstmaan Explorer-6. Er was geen po ging gedaan om de Explorer te raken, maar het betrof slechts een proef om de mate van accuratesse van het gelei dingstelsel na te gaan, aldus de lucht macht, die geen verdere gegevens ver strekte. Een enorme hyper-pressietank werd vervoerd van Werkspoor naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam, waar de tank gebruikt zal worden als ruimte voor opera ties, welke onder hoge atmosfe rische druk moeten worden uitge voerd. Mild en bedachtzaam (Van een onzer redacteuren) Zoals wij gisteren reeds berichtten is tijdens een jachtpartij op het landgoed Blijendijk in Sint-Michelsgestel de burgemeester van Vught en oud-burgemeester van Lisse, jhr. mr. F. J. C. M. van Rijckevorsel plotseling onwel geworden en kort daarop overleden. Dit bericht heeft grote verslagenheid in Lisse teweeg gebracht. Want dat de thans overledene in Lisse bijzonder gezien was, bleek wel uit de huldiging, die jhr. mr. Van Rijckevorsel in Lisse werd bereid naar aanleiding van zijn benoeming in Vught. Een huldigingscomité bood de scheidende burgervader toendertijd een schaal aan van Delfs blauw, versierd met het wapen van Lisse en bloemmotieven. De tekst, die in de rand van deze schaal prijkt brengt de waardering van de Lissenaren voor hun geliefde oud-burgemeester wel het beste onder woorden: „Hij zorgde in nood en stormgetij voor het heil van Lisse's burgerij". Jhr. van Ryckevorsel werd - In Den Dungen geboren. Zijn vader was burgemeester in deze gemeente. Goed voorbeeld deed dus goed volgen. Nadat hij rechten had gestudeerd in Utrecht, waar hij in 1934 zyn doctoraal examen deed, werd hy benoemd tot ambtenaar ter gemeentesecretarie te Vught, de ge meente, waar hy in april 1946 burge meester werd, de gemeente, die tydens de bezettingstyd voor vele vaderlanders een verschrikking betekende. Jhr. Van Ry ckevorsel heeft in Vught een nieuwe pe riode van bloei bezorgt. Een zware op gave na de moeiiyke en donkere bezet tingstyd. Betekende aanvaarding van zyn ambt in Vught het aanvaarden van een zware taak, ook de acht Jaar, die hy in de bol lenstreek heeft doorgebracht, vergden veel van zyn onstuimige werklust. Ook in Lisse moest hy zich aan de opbouw van de gemeente wyden. Dit deed hy met veel vreugde en een enorme dosis werk lust in samenwerking met de toenmalige gemeentesecretaris, wylen de heer J. C. de Haan. De thans overleden oud-burgemeester van Lisse heeft vele en belangryke func- 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en G uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 Kalm blijven. Naar aanleiding van de grote belang stelling die het publiek in de afgelopen dagen heeft getoond voor lichtverschyn- selen, welke zich des avonds rond de toren van de Sint Augustinuskerk te Warschau voordeden en in verband waarmee door sommigen van „verschy- ningen" werd gesproken, is in de kerk een officiële mededeling van de kerke- lyke autoriteiten voorgelezen waarin ge zegd wordt, dat die verschynselen als natuuriyk kunnen worden uitgelegd en de gelovigen gevraagd wordt hun kalmte te bewaren. Een geesteiyke van de kerk zei aan journalisten, dat er kortelings nieuwe koperen platen op de koepel zyn gelegd en dat de lichtverschynselen een gevolg kunnen zyn van fosforescentie van die platen en weerkaatsing van het maanlicht. Autobestuurder trachtte agenten om te kopen (Van onze Haagse redactie) Een Haagse vertegenwoordiger, die vannacht onder invloed van sterke drank met zyn auto op het kruispunt Van MiereveltlaanLindelaan te Delft tegen een boom op reed, heeft daarna enige malen tevergeefs getracht twee Delftse agenten om te kopen. De man is aan het bureau van politie ingesloten, niet alleen wegens het in dronkenschap besturen van een auto, maar ook we gens pogingen tot omkopen van een ambtenaar in functie. Tydens de rit naar het bureau trachtte de Hagenaar de agent aanhoudend over te halen van een proces-verbaal af te zien en hem te laten gaan. „Ik heb geld genoeg", voegde hy hieraan toe, hetgeen klopte, want by fouillering werd later een portefeuille met f2000.by hem gevonden. Op het bureau gekomen herhaalde hy zyn verzoek tegenover een tweede agent en bood deze f 100 aan. Opnieuw ech ter zonder succes. ties vervuld. De wyze waarop hy deze functies heeft vervuld heeft er in grote mate toe bijgedragen, dat hy een warm plaatsje in de harten van de inwoners van zowel Lisse als Vught en Den Dun gen verwierf MILD EN WELWILLEND Jhr. Van Ryckevorsel stond als zeer mild en bedachtzaam bekend. Als voor zitter van de raad van Lisse werd hy eveneens gewaardeerd, omdat hy zich steedse en welwillend toehoorder toonde, een man die buiten de partijen stond, een man die het tact leiding gaf. Het stoffelijk overschot van de oud burgemeester van Lisse zal morgen, na de rouwdienst in de Sint Pieterskerk, die 11 uur begint, in het familiegraf te Vught worden bygezet. VARIA Ook inbrekers kunnen heren zijn. In Amerika staken twee overvallers een onaangekondigd bezoek af by een dame van 84 jaar. Zij sleepten haar naar de keuken, waar de mannen haar vakkundig bonden en een prop in de mond stopten. Daarna door zochten zy net zo lang het huis tot zy in de broodtrommel het geld van het oudje vonden. Blij met dit re sultaat maakten zy de oude dame weer los en gaven als uiting van dank over het welslagen van de on derneming haar een zoen op allebei haar gerimpelde wangen. De oude dame was zó verrukt over deze at tentie, dat zij later tegen de politie verklaarde dat zy de mannen „ge woon teruggezoend" had. In Brits Columbia* is een jonge man gearresteerd omdat hy uit een open bare leeszaal een boek had gestolen. Het bleek een werk te zyn over het Wetboek van Strafrecht. Voor de rechter verklaarde hy nog niet tot de pagina genaderd te zyn, waarin beschreven stond dat het meenemen van boeken uit leeszalen strafbaar is. De weldadigheidszegels van Nederlands Nieuw-Guinea, die met ingang van 16 november worden uitgegeven. De zegels zijn ontwor pen door de graficus Piet Wetse- laar en tonen inheemse bloemen. Gevangenen in een afzonderingsge bouw te Hannover waren maar wat bly dat zij in de daarbij behorende drukkery te werk werden gesteld. Toen zy eenmaal tot goede vakman nen opgeklomen waren, legden zy zich toe op het vervaardigen van valse passen, perskaarten, rybewyzen en aanbevelingsbrieven voor rege ringsinstanties. Zy vonden deze or ders meer in hun Hjn liggen dan de saaie verhandelingen, die zij officieel moesten verzorgen. Het leverde bo vendien een aardig centje op, want al dat valse spul werd tegen behoor- ïyke pryzen buiten de gevangenis muren gesmokkeld! BEURSOVERZICHT Teleurstellende markt; Kon. Olie hoger AMSTERDAM, 13 oktober De internationale waarden vertoonden vanmiddag lagere koersen. Uitzondering vormden aandelen Kon. Olie. die vast lagen. De koers werd gestimuleerd door de vaste tendentie voor dit fonds in New York, waar de koers gisteren 3/4 dollar hoger sloot. Overigens waren de slotkoersen van Wall Street voor de Europese beurzen teleurstellend. Ook de Westduitse beurzen gaven opnieuw lagere koersen te zien. Tegenover winst nemingen stond onvoldoende vraag. Philips leed op 638 een koersverlies van ruim 2 punten.. Unilever lag in Londen aangeboden en werd in Amster dam bij de opening op 644 verhandeld, tegen gisteren als slotprys 647%. Aku moest de gehele winst van de vorige d^g afstaan en was op 372 circa 6 punten lager. Kon. Olie lag vast op f. 156.50. De vaste tendentie is toe te schryven aan de goede perspectieven die de maat- schappy heeft in de Sahara. Later kon den alle internationale waarden aan trekken. doordat de tendentie op de Westduitse beurzen een verbetering te zien gaf. De stemming in de Scheepvaartsector viel zeker niet tegen. De leidende cultu res hielden zich zeer goed waarby Am sterdam Rubbers op 110% circa een punt hoger noteerden. Ook voor HVA was enige vraag aanwezig. Certificaten Dell werden op de vorige slotprijs geadvi seerd. In de Staatsfondsen was by de opening vrü wat aanbod in de Staffel- lening. Grootbanken werden een paar pun ten lager geadviseerd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 13 oktober Londen 10.58%10.59%; New York 3.76%—3.77%; Montreal 3.97%—3.97%; Parijs 76.77%—76.87%; Brussel 7.54%— 7.55V8; Frankfort 90-17%—90.22%: Stock holm 72.83%—72.88%; Zü-rch 86.91— 86.96; Milaan 60.74%—60.79%; Kopen hagen 54 70%—54.75%; Oslo 52.89—52.94 Wenen 14.60%—74.61%; Lissabon 13.20 —13.21%: Ankara 3.76%—3-77%. Beurs van Amsterdam Dinsdag 13 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden 100% 100% GL Ned. '59 4% 100% 100% GL Ned. '53 3% 94 li 94% Grootboek obl. 3% 80 Ned '47 3% (3) 92% 92 ft 95% 93% 93% 93% 93 H 87% 87% 9711GB 97% 89% 89% 89 ft 89% Ned '55 II 3% 91 ft 91ft Ned -37 3 90% 90 Dollarlng '47 3 90% 90 Investeringscert 3 96il 9618GL Ned 62-64 3 97% 98 ft 9311 93 lè Grootboek '46 3 89 GB Ned WB 6% 109% 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind. B 43% 41% Nat. Handelsbank 156 155% Ned. Handelmy.233% 231 Amst. Rubber 109%GB 109LI H.VA148 148% Senembab 206 208GB A.K.U377% 373% Berkei's Patent (v.) 270GB 271 %GB Calvé Delft eert. 650% 648 Deli My.en (Ver.) 172.30 172.80GL Kon Pap v Gelder 239% 236% Hoogovens eert 594GB 598GB Müller en Co N3 313GL 313GB Ned. Kabelfabr386 387 %GB Philips 640% 640 Philips pref240 241 Unilever 647% 646% Wilton Feyenoord 205% Bill ton 2de r 321% 320% Dordtse Olie gew. 698 707 Kon Olie (f20.— 156.40 158.50 idem (50 ét f 20.—) 154.60 157GL Holl Amer iyn 157 157% Java China Paket 144 143% KLM 123.50 124 Kon Ned Stmv My 158 Kon Paket My 134 134% Stoomvaart My Ned 165 167 Nievelt Goudr eert 136% 136% v Ommeren eert 245 246 Kon Rott Lloyd 145 145 Ned Scheepv Unie 141% 141% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam 47 (3%) 3 94 94 idem 48 (3%) 94% 94% R'dam '52-1 (4%) 98% idem *37 I-III (3%) 95ft idem '38-1 (3%) 94% "5% Bank N. G. *58 (5%) 104% 104% id N.WB. '52 (4%) 97% Industr. Obligaties Philips DoUarlng '51 97 96% Premieleningen A'dam '53 3 97 A'dam '51 2% 85 86 A'dam '56 I 2% 82% 82 A'dam '56 n 2% 92 92 Eindhoven '54 2% 82 82L Enschede '54 2%.... 80% 81% Den Haag *52 I 2% 87% 87% Idem II 2% 87% 87 V8 R'dam '52 I 2% 89A 89% Idem II 2% 88% Idem '57 2% 100% 99% Utrecht '52 2% 90% 90% Z.-Holl 1957 2% 97 A 97% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robeco 207.50 207.50 Amst. Bank 314 310y4 H.B.U eert248% 245 Rott Bank 279% 274% Twentsche Bank 254 252y4 Industrie Ondernemingen Albert Heyn398 398 Borsumy 69 69% Kon. N. Edjn. A-AA 78% 77% Idem pref. wd 85% 85% Electrolasmy 315 315 Kon. Ned. Grofsm... 154 155 Holl. Constructie 410L Ing.bur. Bouwnyv. 252 252% Intematio 138% 140 Interna. Kunst. Ind. 47 48% Leidse Wolspinnery 361B 360 R'dams Droogdokmy 600 603 Sikken's Lakfabr. 603 Ver. Touwfabr. 276 278 Walvisvaart 113 111 Wernink's Beton 138B 138y4 Van wyk Textiel 101% Zaalberg 138% 138 Spoorwegen DelJ Spoorweg My 8% Amerik fondsen Canadian Pacific R 26H Intern Nickel 93% Anaconda 60% Bethlehem Steel 56% Cities Service 48% General Motors 55A Kennecott 92% "-oublie Steel 76% Shell OU 70% Union Pacific 31 Un States Steel 100% 26A 93 A 60% 56 y4 50% 55% 93% 75% 71% 31% ^00%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11