Expeditieleiders met kransen en woorden gehuldigd op Schiphol Vervolg van pag1 Einde van veel onzekerheid verkoudheden Met een enkel woord DE ÉCHTE ALADDIN! Agenda ï*i MAANDAG 12 OKTOBER 1959 Dr. Brongersma arriveerde gisteravond ten gevolge van motorstoring zeven uur te laat op Schiphol met de KLM DC-7 „Adriatische Zee" die de tocht via Anchorage maakte. Met hem mee kwamen de tech nisch leider luitenant ter zee vlieger G. F. Venema, chef staf van de Marine Luchtvaartdienst te Valkenburg, en de geoloog dr. Chr. Bar, die tijdens de doorsteek ziek werd en per vliegtuig naar Hollandia werd vervoerd. Op het platform werden zij begroet door prof. dr. H. J. Lam, voor zitter van de Stichting Expeditie Nederlandse W'ett'nschappelijke Expe ditie Nieuw-Guinea, prof. Vening Meinesz, voorzitter van het Ned. Aardrijkskundig Genootschap, het hoofd Bureau Marine Voorlich tingsdienst de luitenant ter zee eersfeklasse Koninklijke Marine L. D. de Kroon, de scheepsbouwer C. Verolme en vele anderen. De drie mannen werden met kransen omhangen en gezamenlijk ging men naar de speciale wachtkamer in de Europahal, waar als eerste prof. Lam als voorzitter van de stichting het woord voerde. Gelukkig moment „Het is voor ons een gelukkig moment deze drie mannen weer in ons midden te hebben", aldus prof. Lam. „Aan veel onzekerheid is thans een einde gekomen en door de minder gemakkelijke com municatie met de Sibilvallei hebben wij elkaar wel eens niet goed begrepen. Welkom voor deze belangrijke figuren, die zoveel arbeid voor de wetenschap en ook voor de Nederlandse zaak hebben verricht. De moeilijkheden en misver standen liggen thans achter de rug en er past thans slechts warme dankbaar heid voor de moed en het doorzettings vermogen, die de leden van de expeditie hebben opgebracht om datgene te berei ken, waarvoor men was gegaan. Ik ge- Binnen jaar bekroning Ned.-Duits overleg (Van onze correspondent in Bonn). De Nederlandse ambassadeur te Bonn, jhr. mr, H. F. L. K. van Vre- denburgh, verklaarde zaterdag in een toespraak te Bad Godesberg dat bij de opening van het 38ste jaarcongres j van de Ned. Bond in Duitsland: „Ik durf met goed vertrouwen te voor spellen dat op Uw 39ste congres, over een jaar, de Nederlands-Duitse onder handelingen met succes zullen zijn bekroond. De ambassadeur zei over de verhou ding tussen ons land en Duitsland, dat „wat gebeurd is niet ongedaan kan wor den gemaakt". Maar hij waarschuwde ervoor zich toch vooral niet blind te staren op dat verleden. De heer Van Vredenbugh achtte het voor een ge lukkige toekomst van Europa van het grootste belang dat de betrekkingen tussen Nederland en Duitsland goed zijn. De ambassadeur prees ten zeerste de ontvangst, die het Nederlandse vlootbe- zoek onlangs te Hamburg ten deel is ge vallen. Uit de mond van verscheidene van de 2000 Nederlandse matrozen, die aan dit bezoek hebben deelgenomen, had hij persoonlijk gehoord dat de ont vangst in Hamburg op een manier was gesohied, zoals men het zelfs in Amerika niet had gedaan. Op dit door 700 afgevaardigden be zochte congres van de Nederlandse Bond in Duitsland, waarbij 52 organi saties met vele duizenden in Duits land werkende Nederlanders zijn aange sloten. heeft de heer J. H. Scheps het v/oord gevoerd, die over Nederlands positie in Europa o.m. zei dat het niet in de bedoeling kan liggen een soort standaard-Europeaan te creëeren. Ieder Europees volk dient zi. zijn eigen aard te bewaren. Op het congres, waarop ook het ministerie van Ma asch appel ijk Werk vertegenwoordigd was. kwam ook de subsidie-kwestie van Den Haag aan de bond ter sprake, een vraagstuk dat bepaald nog niet tot tevredenheid van deze organisatie Is opgelost. Verhoging honorering medewerkers ziekenfondsen De ziekenfondsraad heeft zfln goed keuring verleend aan een aantal over eenkomsten, gesloten tussen de orga nisaties van huisartsen, specialisten, tandartsen, apothekers en vroedvrou wen enerzijds en de ziekenfondsorga nisaties anderzijds over een verhoging van de honorering. De desbetreffende besluiten worden aan de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid voorgelegd, aldus een communiqué van de Ziekenfondsraad. De overeenkomsten betreffen de ho norering van genoemde medewerkers voor hulp aan Ziekenfondsverzekerden voor het jaar 1960. De thans goedge keurde verhogingen vinden haar grond in de stijgingen van het kostenpeil, die sinds de totstandkoming van de op 31 december 1959 expirerende overeenkom sten zijn opgetreden. Hierbij is voor zover mogelijk tevens in aanmerking genomen de invloed van de te verwach ten loonronde van 2,/a% in 1960 o.a. als gevolg van de huurverhoging. Alle honoreringsverhogingen tezamen betekenen voor de algemene ziekenfond sen een hogere uitgave van totaal circa 17 miljoen gulden waarvan ruim 13 miljoen voor de wettelijke verzekering (verplichte en bejaardenverzekering te zamen) en bijna 4 miljoen voor de vrij willige verzekering. Juwelier te Rotterdam voor 29 mille opgelicht (Speciale berichtgeving). Een Juwelier uit het westelijk stads deel van Rotterdam heeft bij de poli tie aangifte gedaan, dat eën man, zeer waarschijnlijk een Turk, met een valse cheque voor briljanten heeft betaald. Op 7 oktober, zo verklaarde de juwe lier, was de Turk bij hem gekomen. Hij kocht een groot aantal briljanten, waar voor hij een cheque afgaf welke te Zürich betaaLbaar zou zijn. De winke lier reisde direct naar Zwitserland, waar hij bij de bank dde op de cheque was vermeld, te horen kreeg dat het papier vals was. Hij deed aangifte bij de politie te Zürich. Interpol werd in geschakeld en thans wordt naarstig naar de „Turk" gespeurd. Na zijn te rugkeer in Rotterdam heeft de juwe lier zioh bij de recherche gemeld. loof, dat wij met de bereikte resultaten tevreden mogen zijn". De oude geest Na prof. Lam hield scheepsbouwer C. Verolme een toespraak. „Ik beschouw de financiële garantie, die ik toezegde, als een persoonlijke plicht. We mochten deze dappere mensen niet in de steek laten. Ik zie deze expeditie niet als een sluitstuk van de koloniale politiek, maar Advertentie DAMPO GENEEST bij Vader, Moeder en Kind Wilde rit in Amsterdam SCHOTEN OP VLUCHTELING Pas na een wilde achtervolging, die doet denken aan sensationele taferelen uit Amerikaanse gang sterfilms, heeft zich gistermorgen vroeg een 18-jarige winkelbediende uit Amsterdam aan de politie over gegeven. De winkelbediende had zaterdag een auto gekocht en was daarmee in de avond en nacht goede sier gaan maken, ofschoon hij geen rijbewijs bezit. De jongeman had tijdens zijn tocht het een en ander gedronken en was niet meer in staat zijn voertuig naar beho ren te besturen. Gistermorgen vroeg reed hij slingerend over de Overtoom en gaf geen gehoor aan de stoptekens, die hem door agenten van de radio auto-dienst werden gegeven. Integen deel. De winkelbediende gaf vol gas en verdween in de richting van de eerste Constantijn Huygensstraat, achterna gezeten door de wagen van de R.A.D. De bijzitter in deze wagen loste tijdens de achtervolging door de Van Baerle- straat, de Roelof Hartstraat en de Cein tuurbaan niet minder dan 14 schoten op de voor hem uit razende vluchteling, die zich pas gewonnen gaf, toen hij bij de Ferdinand Bolstraat door drie an dere wagens van de R.A.D. werd knel gereden. Tijdens de achtervolging had de win kelbediende negen langs de straten ge parkeerd staande auto's geraakt en be schadigd. Na zijn aanhouding bleek, dat zijn auto op zes plaatsen gaten in de carrosserie had, terwijl een van de ach terbanden aan flarden was geschoten. De jongeman is in verzekerde bewaring gesteld. als vervolg van daden uit ons roemrijk verleden". Dr. L. D. Brongersma dankte voor de overweldigende ontvangst op Schiphol. „Er zijn tegenslagen geweest, moeilijk heden gerezen, misverstanden ontstaan en ik moet toegeven dat ik in het Sibil- bivak wel eens lelijke woorden heb ge bruikt. Maar de expeditie is geslaagd, dank zij de energie en het doorzettings vermogen van de deelnemers. Sluiting Indonesische persbureaus opgeheven De Indonesische legerleiding, die vrij dag de sluiting had gelast van de Indo nesische persbureaus Antara en Pia, heeft deze sluiting gisteren weer opge heven. Een vrijdag gelijktijdig uitge vaardigd verschijningsverbod voor vier dagbladen, nl. Bintang Timoer, Berita Indonesia, Times of Indonesia en Sin Po. werd vooralsnog gehandhaafd. Als reden voor de maatregelen zegt de le gerleiding, dat de bewoordingen, waarin genoemde organen melding maakten van de massa-overgave van opstande lingen van de Daroel Islam in Zuid- Celebes aanleiding zouden kunnen ge ven tot verstoring van de openbare orde. Het leger had onlangs aan de pers het verzoek gericht, om Daroel-Islam een heden, die zich overgeven, niet te beti telen als „benden". Tal van toppen (Van onze t.v.-medewerker) Het NCRV-programma van zaterdag avond zag er zo op het eerste gezicht helemaal niet gek uit. Toch bood het nog verrassingen. Van die prettige, die we best velen kunnen, vooral als we ons hebben neergezet om een beetje ver maak en verstrooiing te gaan genieten. Ton van Duinhoven, die de stap van de grote naar de kleine k maken zou, lijkt zo in burger wel een aardige kerel, maar zijn liedjes doen het misschien best op een ver jaarspartijtje (waar men niet zo nauw kijkt), maar voor t.v. haalde hij het toch niet. Hjj zou het eens in En geland kunnen proberen, want daar zul len ze dan tenminste kunnen lachen, omdat zo'n continentale zanger hun taal zo grappig maltraiteert. Over naar Zanzibar met een gids om van te smul len. Dick van Bommel sprak nl. het commentaar en deed dat op een zo ori ginele manier, fijntjes kolderiek, dat het in zijn totaliteit een juweeltje werd. Knap, zeer knap vakwerk. Daarna kwa men de Spanjolen, die verschillende nummers van nogal uiteenlopend ka rakter en gehalte gaven, Dat kan een attractie in zichzelf zijn als de kwaliteit van vlot en vaardig amusement tot soms kostelijke en prachtige nummers, over het geheel bevredigend is. Nu, dat was het dan best. Volkomen verrast werden we door het optreden van Marijcke van der Eist, die zomaar uit de amateurswereld was ge vist. Een goede vangst, zowel wat betreft presentatie en muzikaliteit als van durf met eigen Franse teksten. Na een terug val men kan nu eenmaal niet altijd op de toppen toeven met ballonnen- werk (niet onaardig, maar erg preten tieus gebracht) en sportkleding door de eeuwen heen (stom vervelend) ging het weer crescendo met Henk Elsink en een prachtige primeur van het harpconcours in Jeruzalem met een „life"-optreden van de Nederlandse 3de prijswinnaar Witsenburg. Enny Mols-de Leeuwe leverde in haar kwartet vier parels af om van te water tanden. Wat een souplesse, wat een in nige miniatuurtjes. Een heerlijk voor uitzicht, dat ze voor het hele seizoen is gecontracteerd. Als ze dan zoals zater dag gesteund wordt door een tekst schrijver als Jaap Molenaar, mogen we van veel geluk spreken. En dan was er weer een verfriste Bueno, die als steeds van wanten wist. De golven van gekheid kunnen hem nimmer te hoog gaan. Nu, ons ook niet. Hij zorgde dan ook voor de laatste top met een weldadige van zelfsprekendheid. Hiermede was één der beste amusementsprogramma's, die we van de NCRV ooit zagen, eervol tot een einde gekomen. Topprestatie (Van onze t.v.-medewerker) Ook de zondagavond bijdrage van de VARA aan het weekeindlekkers was een regelrechte traktatie. Jan Blokker moest nog even wennen bij het openstaande filmvenster (en afleren de as van zijn sigaret af te tikken), maar het was toch wel leuk, dat gesprekje met ons aller Audrey, charmant, samen met haar man, van steen. „Gisteren keert nooit weerom" van Theo van Haren Noman was er en hij zelf ook. „Hirosjima, mon amour" kreeg een intelligent commentaar mee en van „Compulsion" kregen we gelukkig alleen het geniale spel van verdediger Orson Welles te zien en te horen. Dr. van Ege- raat, globetrotter en reispropagandist, had een pracht documentaire met een fraaie tekst over Wenen gecomponeerd. Geestig en intelligent sprak hij over het miljoenendorp. Zijn woord (met de spreker in het beeld) was zo boeiend, dat kijker niet dacht: schiet nu op, laat de prentjes komen. Daarna werd de weg vrijgemaakt voor Wim lbo met zijn van de radio naar de t.v. overgestapt „Artiestencafé". Met groot gemak, een soepele routine, goede smaak en veel talent werd deze eerste ling een succes. De hoofdschotel was het door Simon Carmiggelt gepresenteerde voorstellinkje, dat weinig om het lijf maar zo geraffineerd gebracht werd, dat het een lust voor oor en geest was Er zijn een paar fraaie vondsten met ere te memoreren. Daar was in de eerste plaats de vriendelijke garderobe juf, die Ibo's overmodieuze jas in bewa ring nam. Ze kreeg er niets voor, maar ze was ook pas donderdag met 2 mille naar huis gegaan, want het was Annie M. G. zelf. Niet iedereen wist, dat Jetje van radio Oranje niet lang geleden moeder was geworden. Nu dan, als bewijs had ze een handjevol kiekjes van haar kleutertje en zat daarover tegen ieder, zin of geen zin, lekker door te zeuren. En daarop kwam ineens de stem van Vos kuil om het wichtje alle sociale zekerhe den toe te zeggen, die maar te wensen zijn. Het was Jan Oradi, de immitator. De openingsredevoering van Carmig gelt wees op de vérgaande vergevingsge zindheid van zijn broodheren, die zich zonder rancune jegens collega's door de ether een weg hadden gebaand. Niette min nam hij het VARA-bestuur flink in het ootje door op eigen houtje zendtijd af te staan aan de AVRO, waarop een bloedstremmende episode uit de Paul Vlaanderenserie ten beste werd gegeven. Het was allemaalJan Oradi, knar send hek en piepende riemen, botsende auto's kwakende eenden en Paul en Ina incluis. Een kostelijke persiflage. Tot slot kwam moeder Jetty Pearl een paar goed ge zongen liedjes bijdragen en gingen de lichten uit. de muzikanten naar huis. Maar ze zullen stellig nog even de rest jes hebben uitgeschonken om te klin ken. èn op decorontwerper Peter Zwart èn op de duizendkunstenaar regisseur Erik de Vries. De kijker is bij de opening van het winterseizoen in het afgelopen week einde wel verwend geworden. Als ze daar in Bussum nu nog maar beste beentjes in reserve hebben om die de volgende keer voor te zetten! BINNENLAND Het Utrechts Universiteitsfonds heeft tot bijzonder hoogleraar bij de faculteit der wis- en natuurkunde benoemd dr. P. D. Nieuwkoop. Hij zal onderwijs geven ln de experimentele embryologie. De ..Boston Globe" meldt, dat de familie van de marconist, die gearresteerd is i.v.m. de dood van mevrouw Lynn Kauffmann. afgezien heeft van haar plan om naar Boston, waar hij terecht zal staan, te reizen omdat zij volkomen over tuigd is van zijn onschuld. Langdon Po wers. de advocaat van de marconist, heeft ln Boston verklaard dat hij een telegram naar de echtgenote en vader van verdach te heeftg zonden, waarin hij aandringt op spoedige overeenkomst. Zes schepen van de Britse Marine zijn zaterdagochtend voor een zesdaags bezoek in de Amsterdamse haven aange komen. Het zijn alle onderzeeboot ja gers. De burgemeester van Vught. jhr. mr. F. J. C. M. van Rijckevorsel is zaterdag middag plotseling overleden. De burge meester voelde zich. toen hij op een land goed te St.-Michielsgestel aan het jagen was in gezelschap van zijn oudste zoon en een jachtmeester, plotseling onwel worden en overleed enkele ogenblikken later. Het 7-jarig dochtertje van de fami lie Verstappen te Blerick werd zaterdag morgen gedood, toen het al spelend on der een der wielen van een melkwagen terecht kwam. Op vrijdag 23 oktober houdt het Houtvoorlichtingsinstituut te Amsterdam een bijeenkomst onder de titel ..Houtdag 1959". Zaterdag zijn de slachtoffers van het ongeval met de ..Aerocommander" van de Surinaamse luchtvaartmaatschap pij. de piloten Vincent Fajks en Ruól Kappel met militaire eer begraven. Een felle brand heeft zaterdagmid dag gewoed op de terreinen van de Am sterdamse Balastmaatschappij te Utrecht. Van de werkplaats en drie bouwketen kon niets worden gered, evenmin als van de vrij kostbare houtbewerkingsmachines, die in de werkplaats stonden opgesteld. BUITENLAND Chinese nationalisten zijn zaterdag aan de kust van Foekien ln communls- tisch-China aan land gegaan en hebben daar op verschillende plaatsen de blauw witte vlag van nationalirtisch-China ge plant. Ook werd voedsel meegenomen voor burgers op het Chinese vasteland en wer den grote ballons met vlaggen opgelaten. Zaterdag vierden de nationalisten de 48ste verjaardag van de omverwerping van de Mantsjoe-dynastie. Er werd een massabijeenkomst van circa 200.000 men sen gehouden en een grote parade. 97% van de Warschause studenten is geen lid van de communistische partij zo onthult het Poolse weekblad Politlka epUtlg. De commissie van onderzoek van de VN. die sinds 15 september de toestand ln Laos bestudeert, heeft haar werk vol tooid en keert morgen naar New York te rug. Zij zal dan haar rapport voor de Vei ligheidsraad opstellen. Een paar leden blij ven in Laos achter. In de Franse kolonie Dahomey, in Frans-West-Afrika, heeft zich een bot sing voorgedaan tussen volgelingen van de Dahomeyse republikeinse partij, die onmiddellijk ingaande onafhankelijkheid voor dit gebied wenst, en aanhangers van de Dahomeyse democratische unie. die in standhouding van nauwe betrekkingen met Frankrijk wil. Bi] deze botsing, die plaats vond tijdens het congres, dat de Dahomeyse republikeinse partij thans te Cotonoe. in Dahomey, houdt verloren twee personen het leven, terwijl er meer dan twintig werden gewond. Ongeveer honderd bandieten heb ben zaterdag in het Colombiaanse depar tement Caldas een vrachtauto met arbei ders die op weg waren naar hun werk. beschoten. Achttien arbeiders werden ge dood en ongeveer twintig gewond. De minister van lichte industrie van Rood-China Li Tsjoe-tsjen. heeft mee gedeeld dat de lichte industrie 2000 pro- dukten vervaardigt, die tot dusver niet in China werden gemaakt. Als voorbeeld noemde hij polshorloges en elektrische schrijfmachines. Premier Kroesjtsjef is van zijn reis naar China in Moskou teruggekeerd. Za terdag heeft hij nog een bezoek gebracht aan Novosibirsk in Siberië, meldt Radio- Moskou. Toen men hem 'n maquette van een universitaire woonwijk toonde, maak te Kroesjtsjef bezwaar tegen woonblokken van tien en twaalf verdiepingen. ..Wie heeft hier in Siberië behoefte aan wol kenkrabbers? Zij zijn hier niet nodig. Zij zijn ook niet praktisch of economisch", zei hij. In de Westduitse stad Bamberg zijn vier Jongens aangehouden, die in letters van een halve meter hoog op de deur van de kathedraal hadden geschreven ..Elvis Presley, mijn god". De Sovjet-Unie Polen. Tsjecho-Slo- wakije Bulgarije. Roemenië. Hongarije en Oast-Duitsland hebben besloten een net van steunzenders en kabels aan te leg gen voor de uitwisseling van televisiepro gramma's. Daar Praag en Warschau aan gesloten kunnen worden op het West- europese televisienet zal men in Rus land spoedig ook de uitzendingen uit het Westen kunnen zien, aldus Tass General Electric, een Amerikaanse elektriciteitsmaatschappij, heeft meege deeld, dat er langs het Panamakanaal 1300 fluorescerende lampen zullen wor den aangebracht, die de geregelde vaart door het kanaal bij nacht mogelijk zullen maken. In het voorlaar van 1960 hoopt men met het werk klaar te zijn. De Italiaanse maatschappij „Flat" en ..Ansaldo" zullen een tankschip met kernaandrijving gaan bouwen. Het pro ject is al goedgekeurd door de autoritei ten van de Euratom. Het schip zal „Ag- rigentum" gedoopt worden en een motor krijgen van. 40.000 pk. Volgens een communiqué van de „Vrije Algerijnse regering", dat zaterdag in Cairo werd uitgegeven, hebben de Al gerijnse opstandelingen tussen zondag en dinsdag van deze week by verscheidene gevechten 142 Franse militairen gedood en 101 gewond. Er waren twee Franse vliegtuigen neergeschoten. Het Zweedse leger heeft elektroni sche apparaten voor de luchtverdediging in Engeland besteld. Het nieuwe defen siestelsel werkt met radar, elektronische apparatuur, rekenmachines en televisie en kan binnen enkele seconden een luchtaanval ontdekken en afslaan. President Eisenhower heeft zijn na tionalistisch-Chinese ambtgenoot gene ralissimus Tsjang Kai-SJek zaterdag te legrafisch gelukgewenst teT gelegenheid van de nationale feestdag der nationalls- tisch-Chinese republiek. Binnen drie dagen zullen twee Ame rikaanse kunstmanen aan hun eind ko men, aldus deskundigen van een Parys observatorium. Het betreft de Discoverer VI (afgeschoten op 19 augustus Jl.) en de Explorer-IV (van 26 juli 1958). Dan cir kelen nog zes satellieten, waarvan een Amerikaanse, rond de aarde. Een menigte bijgelovige negers heeft zaterdag in Matadi Belgisch Kongo, een Europeaan zwaar gewond, die aangewe zen werd voor de boze geest uit een sage, stammend uit de tyd toen de eerste blanken in Centraal-Afrika kwamen. Cubaanse bladen meldden gisteren dat een nlet-geïdentiflceerd vliegtuig vrijdagavond bommen heeft geworpen oo een suikerfabriek 130 km ten westen van Havanna. Een van de bommen ontplofte niet en werd door het leger onschadelijk gemaakt. Er vielen geen doden of gewon den. aldus deze berichten. Een gouden beeld van de oud-Egyp tische zonnegod Horus en een gouden ring met robijnen zijn uit het museum van Assoean in Egypte verdwenen, aldus is zondag uit Cairo vernomen. Het is voor de derde maal in de laatste maanden, dat oud-Egyptische schatten uit Egyptische verzamelingen zijn ontvreemd. De Zuidafrikaanse oud-minister Os wald Pirow, de hoofdaanklager in de gro te hoogverraadzaak, is zondagavond plot seling overleden in zijn woning te Preto ria Pirow. die in vooroorlogse kabinetten de portefeuilles van Justitie en Defensie heeft beheerd. Is 68 Jaar geworden. Naby de Braziliaanse stad Victoria is zondag een boot omgeslagen waarmee een groep kinderen van de bewoners van een nabijgelegen leprozenkolonie een tochtje op zee maakte. Twaalf kinderen verdron ken. In de omgeving van Turyn is zon dagavond sneeuw gevallen, waarbij het kwik in een groot deel van noordwest- Italië tot winterse temperaturen daalde. De pas over de Grote Slnt-Bernard ls ge blokkeerd. Zaterdagochtend viel er lichte regen in de meeste streken van Zuid-Engeland. na een droogteperiode zoals men ln geen twee eeuwen heeft gekend. Voor het eerst sedert vele weken viel er ook lichte regen ln het gebied van Parijs. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 ni. NCRV: 18.00 Orgelconc. 18.30 Gram. 18.55 Morgen ls het weer zo ver, toespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Kamerork. 19.30 Radiokrant 19.50 Lichte muz. 20.15 Alarm!niyn aangespoeld, hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Or gelconc. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 2*2.45 Avond- overdenking. 23.00 Holland Festival 1959: Kamermuz. 23.40 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Mllit. muz. 18.50 Openbaar kunstbezit, caus. 19.00 Kamermuz. 19.25 Muz. caus. 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Journ. 22.50 Knip perlicht, progr. v. alle weggebruikers 23.20 Gram. 23.53 Beursber. v. New York. 23.55 —24.00 Nws. VOOR DINSDAG 13 OKTOBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en Wereldberoemd om zijn krachtige, reukloze warmte en solide constructie. Uitste kend te regelen, veilig en be> trouwbaar, ook om op te koken. Let op het merk... eis een échte PETROLEUMKACHEL Vraagt prospectus aan bij: I. G. DE ZEEUW N V. Postbus 84, Dordrecht MAANDAG St.-Antonius Clubhuis: Gezellig samen- zbn voor medewerkers aan concertreis „Das Jugendorchester Zürich". 8 uur nam. Den Burcht: Filmavond voor emigratie Lissone-Llndeman. 8 uur nam. De Doelen: Ledenverg Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Gebouw Chr. Soc. Belangen: Leidse Chr. Besturenbond. Spr. ds. P. Sierat over Nieuw-Gulnea. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Byz. Kerkewerk. Herv. Gem. Band en zang ln modern ritme o.l v. ds. G. Julius. 8 uur nam. Vrouwensteeg 4Klaverjastoernooi t.b.v. blinden en invaliden. 8 uur nam. Leiderdorp (Zljldijk): Excursie Ver. van oud-leerlingen der Ambachtsschool naar Koperenbuizenfabrlek. 7 uur nam. Oosterkerk: Open Deurweek. Spr. ds. G. P. Klijn. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis. (Kerkzaal). Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Het Boshuis (achter Hoflaan 76): Open Deurweek. Spr ds. A. Kramer. 8 uur nam. Logegebouw: „De Natuurvriend". Spr. W. Mauschhaupt over: „Kleurharmonie in de natuur en het aquarium". 8 uur nam. Marekerk: Open Deurweek. Spr. ds. J. Swijnenburg. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jubileumuitvoe ring „Ex Animo". „Die Schöpfung". 8 uur nam Voorschoten: Cultureel Centrum) Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming. Spr. mevr. v. d. VUet-de Vries. 8 uur nam. DONDERDAG Aula Uloschool Asserstraat. Open Deur week. Spr. ds. M. L. W. Schoch. 8 uur. nam. Clubhuis Westerkwartier (Ten Kate- straat)Opening bejaardensociëteit Ver. voor Maatsch. werk op Hum. grondslag. 2 uur nam. Kringlokaal Hoogl. Kerkgracht 33a: Broederschap van oud-padvinders sters Spr. dhr. A. Valkenburgh (met dia's) over Spanje. 8 uur nam. Levendaal 1: Comm. Huish. en Gezins- voorllchting. Film over vis en visgerech ten. 8 uur nam. Maranatha kerk. Open Deurweek. Spr. mr. A. W. Kist. 8 uur nam. Staalwyk Open Deurweek. Filmver toning „Wie ls mijn naaste?". 8 uur nam. Stationsplein. Excursie. Ned. Chr. Reis- ver. naar fabriek Albert Heijn te Zaan dam. 9.30 uur voorm. Stadszaal (grote zaal). K. en O. R'dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Flipse. Pianist Shura Cherkassky. 8 uur nam. VRIJDAG Gerecht 10: Soefi-beweglngSpr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. ZATERDAG Antonius Clubhuls: Toneelgroep „Pul- chri Studio". Opv. van „Je kunt het niet kopen". 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10-11 uur: Bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. K. C. van Oossanen. Rehoboth; Open Deurweek. Kindersa menkomst. 3 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Per. soneelsver. ..De Spil". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar Leidse DuinwatermiJ ln Kat- wyk. 2.10 uur nam. St-Elisabeth-Ziekenhuis: Huldiging zr. Zephyrlna. 11 uur voorm. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. I. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Lldo-theater: Inst. voor Arbeidersont wikkeling „De rode schoentjes". 10.30 uur overdenking. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. hulsvr. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Licht baken, caus. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, caus. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.* meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nwa, 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Platennieuws, 13.25 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 V. d. Ïlattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr, 5.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zle- kenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber, 17.45 Regeringsuitz.Rijksdelen Overzee! Nleuw-Guinea in vogelvlucht, HI, door W. A. L. Doorenmaalen. KRO: 18.00 Op 't klankspoor. 18.20 Pol. caus. 18.30 Brabants halfuur. 18.55 Wij ln deze tijd, caus. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Harp- recltal. 21.00 Kamermuz. 21.25 In het be gin schiep God hemel en aarde, caus. 21.45 Gram. 21.55 Orgelconc. 22.25 Boek van de dag. 22.30 Nws. 22.40 Dr. ZJivago, hoorsp. (deel 3). 23.35 Gram. 23.55 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman 9.15 Gram. 9.40 Morgenwyding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianospel 11.15 V .d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouwrubriek: De boer van Nooltgedacht. 12.30 Land- en tuinb- meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Licht muz. 13.55 Beursber. 14.00 Zang en plano. 14.25 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw 15.30 Kamermuz. 16.00 Moderne goudzoe kers, caus. 16.05 Gevar. muz. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.25 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gram. 19.40 Journ. 19.55 Hang het aan de grote klok, propaganda- actle. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Zang en plano. 22.30 Nws. 22.40 Pianospel 23.00 Bevolkingsgroei, caus. 23.10 Jazz- muz. 23.53 Beursber. te New York. 23.55 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Zang. 20.25 Progr. over Bulten-Mongollë. 20.45 t.v.-film. 21.00—22.30 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor spel. 16.30 Gevar. muz. 17.00 Operafragm. 17.45 Caus. 18.00 V .d. kind. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Ork.conc. 21.30 Onbekend. 22.00 Nws. 22.15 Caus. 22.45 Ork.conc. 23.45 Voordr. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Piano recital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en orgelspel 13.00 Plano en zang. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Gevar. muz. 14.30 Nws. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.30 Nws. 16.00 Lichte muz. 16.30 Nws. 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Verz.progr. 18.15 Pianospel. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws. en act. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en hoorsp. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. 0.30 Nws. 0.55 1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 16.05 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.55 Operettefragm. 21.45 Nws. 23.10 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.15 Gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 19.11 Gram. 19.15 Kna penkoor. 20.00 Kamermuz. 21.45 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Ork.conc. 12.15 Pianoreci tal. 12.30 Weerber. 12.34 Planorecital (ver volg). 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Ork.conc. 14.00 Schoolradio. 15.45 Ork. conc. 16.00 Koersen. 16.02 Duitse les 16.17 Symfonische muz. 17.00 Nws. 17.10 Ka mermuz. 17.45 Boekbespr. 18.00 V .d. jeugd 18.30 V.d. soldaten. 19.00 Nws. 19.30 Folk loristisch progr. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.00 Voordr. 20.30 Gevar. muz. 21.30 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Pianorecital. 22.40 Ork.conc. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gram. 12.15 Pianospel 12.30 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.45 Ork.conc. 15.30 Gram. 16.05 Dans muz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.20 Gram. 18.30 Nwe. gram. 9.30 Journ. 20.00 Ork.conc. 22.00 Journ. en nws. 22.10 Vrije tyd. 22.55 Nws. BIOSCOPEN Trianon: „Les Cousins" (De neven) 18 jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zon dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jack the Ripper, de vrouwen moordenaar". 18 jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Tiger Bay". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Casino: „Othello". 14 Jaar. Werkdagen 2.30 en 8 uur. Zaterd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45 en 7.15 uur. Rex: „Gangstervijand no 1". 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Touch of evil". TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Jozef Cantré (tot 9 november). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en '24 Zon- en feestdagen 24 uur Te Leiden is geopend Apotheek Reyst, Steenstraat 35. tel. 20136. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelcfoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 aar) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Lissabon geh. bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew. onbewolkt geh. bew. onbewolkt geh. bew. zwaar bew. geh. bew. licht bew. mist onbewolkt regen half bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt mist zwaar bew. regen mist onbewolkt licht bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. half bew. onbewolkt half bew. onbewolkt •O oi x Q 3 5 rt c 9 fe S 6 u Sa 3 15 12 0 5 16 11 0 5W 4 16 11 0 iv 8 17 13 0 zo 1 17 2 0 nw w.stLl w.sttl ozo w.stll nnw 7 o 2 w.stil wzw 2 w^tll w.stll w.stll nw 3 w.stll 16 11 17 10 6 -1 11 0 12 0 14 5 16 11 15 8 16 12 14 10 18 5 1 19 6 0 0 0.2 12 9 21 19 12 0 15 3 0 18 8 0 14 6 0 13 10 10 w.stil ono 4 ono 3 w.stll nnw - 1 3 20 10 0.6 20 8 2 18 0 0 22 13 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2