Nederland start landeiitoernooi te München met 3—0 nederlaag Theo Messidor en Vrijdag stelden Nederlandse zege veilig (117-97) India bijna verslagen door Britten Geen eenheid in oranjeploeg DE DRAFINTERLAND TE DUINDIGT Altai bracht grote verrassing Tafeltennis- competitie MAANDAG 12 OKTOBER 1959 Drie kapitale fouten in de Nederlandse verdediging, die door een snel reagerende Duitse aanval meedogenloos werden afgestraft, konden door een onsamenhangende Oranje-voorhoede zelfs niet voor een deel worden gecompenseerd. Het betekende, dat het Nederlands hockey* elftal het negen landentoernooi in München en het voor-Olympische seizoen met een duidelijke 30 nederlaag tegen de aloude rivaal Duitsland inzette. In de ochtenduren beleefde men bijna de sensatie van een nederlaag van India tegen Groot-Brittannië met 10, toen scoorde rechtsbinnen Haripal de gelijkmaker. omspeelde hij ook doelman Honnebier: 2—0. Er volgde een periode van Nederlands veldoverwicht, waarin alles nog mogelijk leek, maar waarin door de eerder ge noemde gebreken in het Nederlandse spel niets meer zou gelukken dan een schot van Voigt over de lat. Geheel on nodig kwam er tenslotte drie minuten voor tyd nog een derde Duits doelpunt bij. Weer had Woeller zich van zijn be wakers ontdaan en toen geen Neder landse verdediger er in slaagde zjjn stick in de baan van de bal te brengen, tikte de toestormende midvoor Keiler de witte kogel langs de te laat uit zijn doel komende Nederlandse keeper.. De groot ste na-oorlogse nederlaag tegen Duits land was een feit. Overige uitslagenBelgiëZwitserland 30; SpanjeFrankrijk 10; India Engeland 1-1. Het was een enthousiast, hard werken de oranjeploeg, die op de eerste dag van dit grootste hockeyfestijn. dat sedert de Olympische Spelen van 1936 in Duits land plaats vindt, op het verre van egale terrein van het gloednieuwe Berirks- stadion in de Beierse hoofdstad tegen de Duitsers ten strijde trok. Een ploeg, die door het betreurenswaardige conflict een geheel nieuw aanzien had en waarin eigenlijk maar vijf spelers van de sterke combinatie uit de vorige ontmoetingen waren overgebleven. Voor de elftalcommissie, ijverig op zoek naar nieuw, jeugdig bloed met snelheid en allure, was het verheugende aspect van deze 25ste interland tegen Duitsland, dat het niet de nieuwelingen zijn geweest die hebben gefaald. De blonde Jaap Voigt van Hurley heeft vele voortreffelijke dingen gedaan en bovendien hebben Mijnarends en Van Vroonhoven zich op uitstekende wijze in deze zware debuutwedstrijd aangepast. Ook de Venloërs Gerrits en Houwen, niet helemaal nieuw in het Oranje elftal, speelden een redelyke wedstrijd Schrik Maar trainer Kallat, die zijn pupillen eigenlijk voor het eerst echt aan het werk zag, zal zijn geschrokken van het spel van de oud-gedienden, die de kern van de ploeg vormden en die juist met hun internationale routine de jongeren hadden moeten verbinden tot een groeiende, sterke eenheid. Kallat en de ongeveer 10.000 toeschou wers zagen een goed, bijna in nor male vorm spelende Van Dijck op de linkshalfplaats, maar zij zagen ook een weifelende doelman Honnebier, een te traag reagerende en vaak slecht positie kiezende Marres als linksback, een ijverige maar veel missende links buiten Van Erven Dorens en een falend tweetal schutters, Dekker en De Beer. Bij deze twee laatsten viel vooral op, dat hun lichamelijke con ditie beslist onvoldoende was. Ondanks deze gebreken, die er uiter aard de oorzaak van waren, dat tegen over de Duitse homogeniteit nooit een werkelijke eenheid opereerde, is de I Duitse zege, hoe verdiend ook, lange tijd onzeker geweest. In het middenveld heb ben de gastheren hard en lang moeten vechten voordat zij er enig terrein won nen en doordat Carel Dekker vooral voor rust in teruggetrokken positie meer als aanvallende spil dan als binnenspeler fungeerde, waren er in verdediging en aanval voldoende aanvoerlijnen om druk op het doel van Luecker te kunnen uit oefenen. De eerste kansen kwamen zelfs voor oranje, waarbij Van Erven Dorens, goed doorgelopen op een vrije slag, val lend miste. Onmiddellijk hierop won de lange sprinter Woeller op de rechtsbui tenplaats aan de andere zijde van het veld zijn eerste sprint van Marres, doch ook zijn schot mislukte. Het was de Duitsers niet ontgaan, dat aan die kant ondanks het voortreffe lijke werk van Tom van Dijck en de voortdurende rugdekking van Houwen een opening het gemakkelijkst te maken was. Ferstl, Delmes en Bren- necke stuurden hun passes steeds in die richting en kort nadat Voigt met een goed schot na vlot samenspel met Van Erven Dorens de eerste corner had geforceerd en Dekker hieruit met een enorm schot een nieuwe kans schiep in een korte hoekslag (die hij miste) kwam de eerste Duitse treffer. Een korte ren van Woeller langs de lijn werd besloten met een scherpe voor zet, die door twee verdedigers volkomen werd gemist. Maar door linksbinnen Budinger werd opgevangen. De Dussel- dorfer stopte en schoot in nagenoeg één beweging en Honnebier. hoorde alleen maar een doffe klap achter zich. Het was een doelpunt, dat het verschil tussen beide ploegen raak typeerde. Combinatievermogen, snelheid, accura tesse en technische bal- en stickcontrole tegenover gebrek aan ploegverband. slordig positiespel en slecht stoppen. Toch konden Gerrits. Van Dijk en Mijnarends nog lange tijd hun positie op het middenveld handhaven. Oranje zat er wat men noemt boven op. Doch vooral in de aanval bleef het ten ene male aan de nodige samenhang ontbreken en de kansen, die bleven komen, gingen in mislukte individuele acties of door missers op de weinige goede passes verloren. De Duitser Keiler slaat de puck tussen de benen van doelman Hon nebier door. Het is de derde Duitse treffer in de hockeywedstrijd tegen Nederland. (Telefoto) De Beer miste alles Onmiddellijk na rust werd Nederland een strafcorner onthouden, toen de goed doorgebroken Van Erven Dorens in de cirkel tegen de grond werd ge lopen. Even later kwam een prachtige kans voor De Beer, nadat de naar binnen gekomen Van Vroonhoven een voorzet van links voor zijn Tilburgse ploeggenoot liet lopen. Maar wat de anders zo slagvaardige Brabantse atleet bij die en alle nog volgende kansen ook probeerde, niets lukte hem. Wim de Beer miste vrijwel alles, hij kwam herhaaldelijk ten val en kreeg bjj de enige keer dat wij een ouder wetse flitsende solo van hem zagen tot overmaat van ramp nog zo'n venynige tik op de hand, dat hjj zich de laatste tien minuten helemaal niet meer in het strijdgewoel waagde. Maar voor het zover was waren de toch talryke Nederlandse aanvallen door een tweede Duits doelpunt voorafge gaan. Op een vrije slag door het centrum liep rechtsbuiten Woeller met de bal aan zijn stick door alsof er geen Neder landers waren, en eenmaal in de cirkel Fout van Houwaard kost Noordwijk zege Er was nog maar een halve minuut te spelen in de wedstryd Excelsior P Noordwijk en er was niemand die nog een stuiver gaf voor de kansen van de thuisclub. Noordwijk had zich voorna melijk door goed spel in de tweede helft een 1—0 voorsprong veroverd en niets wees erop, dat deze 10 nog verloren zou gaan. Totdat doelman Houwaard die noodlottige fout maakte, na in zo vele voorgaande wedstrijden knap werk te hebben laten zien. By een onschuldige aanval van de thuisclub, die laatste wanhopige poging, zweefde de bal voor het doel van de roodbroeken. Inplaats van uit zijn doel te komen, bleef de Noordwijkse goalie strak en stijf staan en toen tenslotte rechtsbuiten Berghout de bal goed in schietpositie had, kwam Houwaard pas uit z'n doel. Maar toen was er geen red den meer aan tegen de geroutineerde Pernisser, die de bal handig over Hou waard heentikte in het verlaten doel. Het was jammer, dat Noordwijk op die manier nog met een gelijkspel genoegen moest nemen. Maar voordat de verwij ten losbarstten over het hoofd van de arme Houwaard, moet worden gezegd, dat ook de voorhoede schuld draagt aan dit gelijke spel. Na een eerste helft, waarin de thuisclub een licht overwicht had, brak de rust met blanke stand aan. In de tweede helft begon Noordwijk da delijk meteen groot offensief, dat reeds in de eerste minuut tot succes leidde, toen Marijt de bal prachtig voor de voe ten van linksbuiten Plug lanceerde, die zich geen moment bedacht en onmid- delijk onhoudbaar voor doelman Scha kel inschoot. Dit leek het sein te worden voor een vlotte zege van de roodbroeken, die fel in de aanval bleven en zich door knap positiespel menige goede kans schiepen. Maar in de voorhoede ontbrak het aan een afwerker. Niemand durfde het eens aan met een ferm schot en zo die al kwamen, was er altijd een verkeerde richting aan gegeven of toonde doelman Schakel bij Excelsior zich een uitermate knap doelverdediger, die de vaak nogal gevaarlijke situaties gemakkelijk wist op te klaren. Zo verstreek de tijd. zonder dat het fel begeerde en ook wel ver diende tweede doelpunt kwam, dat Ex celsior definitief op de knieën zou heb ben gebracht. Nu bleef de thuisclub hopen en trachten door tegenaanvallen de gelijkmaker tot stand te brengen. Dat dit niet lukte was ook hier voor namelijk te danken aan zwakte van de voorhoede en mede aan het knappe werk van stopper Passchier en de zijnen, die elke situatie die gevaarlijk dreigde te worden, reeds in de kiem smoorden. Het bleef dus 10, tot het moment, waar over we in de aanhef reeds vertelden en waardoor de Noordwijkse paarden de zo zeer verdiende haver niet kregen. Het was een aantrekkelijke en vrij goede wedstrijd, gespeeld in sportieve sfeer en uitstekend geleid door scheidsrechter Aardoom. Lisse schoot bij DHL uit haar slof In een bijzonder goed gespeelde wed strijd heeft Lisse een royale zege (5-1) op DHL behaald. B(j de rust had Lisse een 1—0 voorsprong. In de tweede helft speelde de Lisse voorhoede in haar beste vorm. hetgeen met vier doelpunten be kroond werd. De gehele wedstrijd kenmerkte zich door vlot, snel spel. Voor de rust waren de Delftenaren technisch beter dan het enthousiaste Lisse. Enige malen ontsnap te het Lisse-doel aan een doorboring, toen zowel de midvoor als de rechts buiten vlak voor doel hopeloos naast schoten. Ook Lisse ondernam verschil lende gevaarlijke aanvallen, maar de aalvlugge DHL-doelman was op zijn qui- vive. Na een half uur gaf van Kesteren juist nog voor de achterlinie een scherpe voorzet, welke Bon fraai wist te benut ten 10. Ondanks goed spel van beide ploegen bleef deze stand tot de rust on gewijzigd. De tweede helft begon even enthou siast als de eerste en na 10 minuten wist C. v. d. Zwet van de vleugel af een juweel van een doelpunt te scoren, ter wijl kort hierna van Kesteren nummer drie in de Delftse touwen joeg. Zowel doelman Baak van Lisse als de Delftse keeper moest wegens een ver wonding vervangen worden, hoewel er de gehele wedstrijd zeer fair gespeeld werd. Geleidelijk aan verzwakten de aanvallen van de gasten en werd de numerieke meerderheid van Lisse nog met een tweetal doelpunten van J. van Loon bekroond. In de laatste minuten kreeg DHL het verdiende tegenpunt, maar toch moest een der achterspelers van Lisse hier voor zorg dragen. Door een misverstand werd het leer in eigen doel geschoten. Deze 5—1 zege zal de Oranje-zwarten wel het zo nodige zelfvertrouwen geven. Voetbal in Engeland Geld van Spurs goed belegd Het kapitaal heeft nu al een hoge rente opgeleverd. De meer dan 2 mil joen gulden, die zyn geinvesteerd in het team van Tottenham Hotspur blijken goed te zijn belegd. Voor meer dan 60.000 toeschouwers heeft Engelands duurste voetbalteam zaterdag in Londen in het kasstuk-van-de-dag, met groot machts vertoon gewonnen van Wolverhampton Wanderers: 51. Door die eclatante overwinning heeft Tottenham thans al leen de leiding in de eerste divisie. Met twee punten achterstand op de Spurs bezet Wolverhampton Wanderers de tweede plaats. Bobby Smit, de dynamische midvoor van de Londense ploeg, was voor een groot deel verantwoordelijk voor deze „gekochte" zege. Niet minder dan vier prachtige doelpunten scoorde de aan valsleider van de Spurs. Het zou echter wel eens een dubbel succes voor Smith kunnen zijn. De leden van de Engelse selectie-commissie woonden namelijk de wedstrijd bij, om nog een aantal promi nente spelers aan het werk te zien, voor dat zij het team opstelden dat komende zaterdag tegen Wales moet spelen. Toch heeft Bill Nicholson, de manager van Tottenham, nog een grote moeilijk heid. Welke speler van het succesvolle aanvals-quintet zal hy moeten laten „vallen", om de Schotse international John White enkele dagen geleden aangekocht voor 20.000 pond (ruim 200.000 gulden) een plaats in het top- team van de top-club te geven Die 51 zege van Tottenham was niet het enige positieve punt, dat deze zon nige zaterdag de Spurs bracht. De neder lagen van Burnley en Arsenal, derde en vierde op de ranglijst, maakten dat Tottenham op al zijn voornaamste con currenten twee punten uitliep. De uitslagen in de eerste divisie lui den: Birmingham CitySheffield Wed nesday 00; BurnleyBlackpool 14; ChelseaBolton Wanderers 02; Leeds UnitedEverton 33; Leicester City Blackburn Rovers 23; Manchester UnitedArsenal 42; Newcastle United Nottingham Forest 21Preston North EndManchester City 15; Tottenham Hotspur Wolverhampton Wanderers 51West Bromwich AlbionFulham 2—4; West Ham United—Luton Town 3—1. Advertentie halfzwaar dié is het toch maart (Van onze medewerker) Een ongekend grote belangstelling, zeer dicht bezette velden en een Nederlandse zege op de Belgen maakten de interland te Duindigt gis teren tot een der topdagen van het jaar. Na de derde van de vier voor deze ontmoeting geldende koersen leidden de Belgen nog met 85 tegen 76 punten, doch in het laatste treffen, over 2600 meter deden de „oudjes" het nog best. Nottelman had met Vrijdag het eerste start nummer en wees zijn zeven tegenstanders anderhalve baanronde lang de weg. Toen sprintte Eerenberg met Theo Messidor, deze stelde zich aan het hoofd om met ruime voorsprong in 1.22.1 km.-tijd te zege vieren en daar Vrijdag met succes zijn tweede plaats tegen de Belg Milano verdedigde, die iets voor Sammy Mars bleef, was de zege met 117 tegen 97 punten een feit. DE OVERIGE NUMMERS De Belgen wonnen bij de 3- en 4-jarigen Zoals werd verwacht konden de 3-ja- rigen het niet houden tegen de Belgen, die zich door een dubbele overwinning van Querida Wilson (Meynen) en Quel Due (R. Bals) vóór Xanthos Narciso (Wagenaar) en Xetra, van een 39—14 voorsprong verzekerden. Bij de 4-jarigen werden twee valse starts de nerveuze Walter Hollandia waarschijnlijk noodlottig; na de derde start fouteerde hij meermalen. Hier stuurde R. Bals Parquita ter overwin ning en daar de drie volgende plaatsen door de Nederlanders Way Jewel, Wie- beline Wip en Walter Hollandia werden ingenomen, werd de stand 6641 punten Bij de 5-7-jarigen over 1600 meter verrichte Nottelman. met Seigneur Bas- com een fenomenale prestatie door op de streep in de bijzonder fraaie 1.19.2 km.-tijd cp foto de snelle Tommy Mars (Blokdijk) te klopen, die de Belgen In de openingsdraveren gooide de Belg Ketty D lange tijd hoge ogen, doch deze moest in de eindstrijd toch het hoofd buigen voor het paard van de Voorscho- tense eigenaar G. A. Koning. Wilfield (J. Ham) en Xalisko (B. U. de Jong). In de Prijs van Amsterdam werd Vul ture S (Nottelman) de beste kans toe gedacht, doch deze kon in de eindstrijd de door Van Dooyeweerd gereden Vau- riën toch niet kloppen. Hier werd de Belg R. Bals met Syndicated Lady derde voor Unique Spencer. De in prima vorm zijnde Q Bascom (Van Dooyeweerd) stelde zijn talrijke aanhang in de Prijs van Ostende niet teleur. Sirona werd een verrassende tweede en op foto bleef Quick Hollan- dit G een neusje voor Quatrième Pou- lain, die het veld lang had geleid. In de slotdraverij logenstrafte de Belg Nice Girl (Meynen) de goede geruchten, die van haar gingen niet. Uit een groot Mary Frisco en Mercury Foggy achter veld van 21 paarden paseerde zij in zich lieten en daarmede de achterstand 1.24.3 als eerste de rechter vóór Urdy tot 9 punten (8576) terugbrachten, Mars (Tesselaar) en de Belg Negus waarna Theo Messidor en Vrijdag in I (Proosten), die op foto juist voor Vi de laatste koers het vonnis voltrokken. I talis bleef. SURPRISES BIJ DE VOLBLOEDS De beide rennen gaven verrassingen, waarvan de Cambridgeshire wel de grootste was. De grote favoriet Kanda har (Vandeuren) nam en hield lang de kop, doch viel in de eindstrijd geheel terug. De Oostenrijkse import Altai (Kammerzelt), die op zekere wijze 2V2 lengte voor Paljas (v. d. Kraats) bleef, op 134 lengte gevolgd door Comet, bracht winnend f. 63.50, plaats f.11 gekoppeld met Paljas niet minder dan f 164.90 voor 1 gulden. In de Grote Prijs der 2-jarigen werd de favoriet Sambo (Vandeuren) in een felle eindstrijd met lengte geklopt door Phrolic (Burrell). Op 114 lengte werd Grey Cloud derde. De uitslagen luiden: Prijs van Brussel: 1. Wilfield (J. Ham) (1.27.8): 2. Xalisko: 3. Ketty D. Tot. win. 2.80; pl. 1.60, 2.90, 2.gek. 6.20; cov. 9.20. Prijs van Amsterdam: 1. Vauriën (J. v. Dooyeweerd) (1.25.7); 2. Vulture S; 3. Syndicated Lady. Tot. win. 5.80; pl. 1.70, 1.30, 2.20, gek. 4.80;; cov. 6.—. Nederland-België-prijs: 1. Querida Wil son (P. Meynen) (1.25); 2. Quel Due; 3. Xanthos Narciso. Tot. win. 3.50; pl. 1.20. 1.30. 1.30; gek. 9.90; cov. 5.80. Benelux-prijs1. Parquita (R. Bals) (1.22.8); 2. Way Jewel; 3. Wiebellne Wip. Tot. win. 7.50: pl. 1.90, 1.50, 2.40; gek. 12.30; cov. 3.20. Prijs van Sterrebeek; 1. Seigneur Bas com (A. R Nottelman) (1.19.2); 2. Tom my Mars; 3. Mary Frisco. Tot. win. 3. pl. 1.40, 1.90, 1.80; gek. 3.70: cov. 6.60. Prijs van Duindigt: 1. Theo Messidor (F. j. Eerenberg) (1.22.1); 2. Vrijdag: 3. Milano. Tot. win. 1.20; pl. 1.10, 1.10, 1.30; gek. 1.60; cov. 2.60. Prijs van Ostende: 1. Q. Bascom (J. v. Dooyeweerd) (1.23.2); 2. Sirona; 3. Quick Hollandia G. Tot. win. 1.90; pl. 1,10, 2. 1 40; gek. 5.80; cov. 11.60. Prijs van Hilversum: 1. Nice Girl (P Meynen) (1.24.4); 2. Urdy Mars; 3. Negus. Tot. win. 4.80; pl. 2.20. 2.90, 8.60; gek. 9.40; cov. 10.80. De rennen: Grote prijs der 2-jarigen: 1. Phrolic (A. Burrell); 2 Sambö; 3 Grey Cloud. Tot. win. 6.10; pl. 1.60. 1.20, 1.80; gek. 7.90; cov. 5.20. Cambridgeshire-prijs: 1. Altai (A. Kam merzelt); 2. Paljas; 3. Cornet. Tot. win. 63.50; pl. 11.— 2.50; gek. 164.90; cov. 3.—. Totale omzet f. 261.617. Wassenaar trok aan langste eind bij hard Ripperda (Van onze correspondent) De overwinning, die Wassenaar i Haarlem bij Ripperda behaalde was be langrijk, omdat hiermee een aanval van een concurrent op de eerste plaats werd afgeslagen. Minder tevreden waren de Wassenaarders over het veel te harde spel van de gastheren, waarvan twee Kerkehouters de dupe werden en naar het Maria-Hospitaal in Wassenaar moesten worden vervoerd. Technisch was Wassenaar, vooral in de eerste helft, veel beter dan de thuis club die het veelal van lange, harde trappen moest hebben. Reeds in die eer ste helft dachten wij Vrijburg te zien scoren, maar zijn harde schuiver ging net naast, terwijl hij een volgende maal resoluut van de bal werd gewerkt. De rust, kwam met dubbel blank. Na de thee aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, waarbij de druk op het Haar lemse doel steeds groter werd en meer dere malen van paniekvoetbal sprake was. Toen een kwartier voor het einde de rechtsachter een overtreding beging tegenover Uitenbogaard, schoof deze zelf de bal snel door naar Vrijburg, die van dichtbij bijzonder hard inschoot: 01. Wassenaar nam hierna geen enkel risico meer. al bleef men toch de baas op het middenveld. De laatste minuten waren voor de gastheren, die echter in doelman Vos een onneembare hindernis troffen. De overgelukkige Wassenaar- aanhang droeg de doelman na afloop op de schouders van het veld. Coler: „Dit is zelfmoord" Meer geld voor de cracks viel niet in goede aarde Het besluit van het bestuur van de sectie betaald voetbal om sommige gevallen dispensatie te verlenen inzake de maximaal toe gestane vergoedingen aan spelers in het betaalde voetbal is niet aller wegen met instemming ontvangen. Op de zaterdag in Krasnapolsky te Amsterdam gehouden algemene vergadering van deze sectie wer den bezwaren tegen deze maat regel ingediend. Na lang praten over het voor en tegen werd be sloten een commissie in te stellen, die deze kwestie op korte termijn zal bekijken. Totdat deze commissie met een voor stel komt zullen de lopende contracten niet meer gewijzigd mogen worden. Hetgeen dus inhoudt, dat spelers, die thans een hogere vergoeding krijgen dan f.3600 per jaar die hogere ver goeding zullen behouden, maar dat er geen nieuwe gevallen gecreëerd mogen worden. De heer Coler (Sparta) noemde het besluit van het sectie-bestuur een voorbarige invoering van volledig pro fessionalisme. Men kan bij deze be dragen niet meer spreken van een „nevenbetrekking". Dit is zelfmoord voor de bond. Dit is tegen het belang van het betaald voetbal. U bent bang spelers te verliezen aan het buiten land. Met die armzalige f. 10.000 houdt u geen speler weg uit Frank rijk en Spanje. Dan moet u met grotere bedragen op tafel komen. Door diverse sprekers werd de mo gelijkheid geopperd de topspelers hoge re vergoedingen te geven voor het spe len van wedstrijden in het Nederlands A- of B-elftal. NAC opperde bezwaren tegen de in gestelde versterkte promotie-degrada tieregeling. Het wilde nummer 16 van de eredivisie niet automatisch laten de graderen, maar een kans geven in de wedstrijden, die de nummers 2 en 3 van de eerste divisie A en B om de ene eredivisieplaats zullen moeten spelen. Het sectiebestuur zal zich nog voor de komende bondsvergadering van 31 ok tober a.s. over deze kwestie beraden. Op diezelfde bondsvergadering zal ook een voorstel van de sectie betaald voetbal worden ingediend om de eerste amateurelftallen van de be taalde verenigingen toe te laten tot de standaardcompetitie van de KNVB. Dit om te voorkomen, dat goede ama teurs uit de derde elftallen van de betalende verenigingen overgaan naar de eerste elftallen van amateurclubs. Besloten werd voorts met betrekking tot de centrale training voor het Neder lands elftal ernaar te streven in de toekomst in de week voor de interland de spelers in een trainingskamp bijeen te brengen. Daar dit echter voorlopig niet verwezenlijkt kan worden zullen de clubs hun medewerking verlenen aan de centrale trainingen. Bij de behandeling van de agenda van de bondsvergadering werd door het betaalde voetbal uitvoerig gesproken over het complex van voorstellen ter wijziging van de overschrijvingsbepalin gen. Het voorstel om de protesten ge durende dit seizoen als proef af te schaffen over de gehele linie van het Nederlandse voetbal, werd door de sectie betaald voetbal aanvaard. De tweede dag van de competitie bracht, op een enkele uitzondering na, nog niet veel succes voor de teams uit de afdeling Den Haag. In de ereklasse bleef Wibo nog ongeslagen, hoewel de spannende strijd tegen Batswingers niet geheel kon worden uitgespeeld en het eindresultaat nog dubieus is. De voor lopige stand is 53 in het voordeel van Wibo na een aanvankelijke 50 voor sprong. Er leek dus geen kou aan de lucht, totdat plotseling Stoop begon met van Stulemeijer te winnen, waarna over winningen volgden van Hoefnagel op Bronsgeest en als verrassing, van Bou- wens op Hogendoorn. De negende partij werd wegens tijdgebrek afgebroken na winst van Stulemeijer op Bouwens in de eerste game met 2119. Het Delftse Puhch kon ook ditmaal niet tot winst komen, al was het resultaat tegen Spar ta 2 al weer wat beter. Wibo 2 stelde he vig teleur door met 73 van PSV te ver liezen, dat zwakker werd geacht. Ned- lloyd had met Smash minder moeite dan verwacht werd, temeer als men weet, dat in feite twee spelers de 73 zege be werkstelligden. Want terwijl Schoofs en Scheffer alles wonnen, bleef Oudt zon der winst. Sparta won met 73 van Scylla. Maasstad bleef met 73 baas over Povac. Sparta. Nedlloyd, Wibo en Maasstad zijn de enige nog ongeslagen teams. In hoofdklasse B won Batswin gers 2 met 73 van OTTC. Treffers schijnt flinke plannen te hebben, want de club uit Roelof arendsveen won met 73 van Docos, bij welke laatste club alleen Bakker driemaal tot winst kwam. Het is jammer dat diens clubgenoten niet van gelijke kracht zijn. Hoge ogen schijnt ook Elan te willen gooien, want de club van Simon en echtgenote Agnes won met 91 van Maasbree en kwam daar mee aan de leiding. Atoom klopte Togido met 73, een geduchte tegenvaller voor de Haarlemmers na de grote zege van vorige week. Scylla De wedstrijden van Scylla tegen Spar ta 1 behoren nu niet bepaald tot de al lerprettigste. Daar zijn twee redenen voor aan te wijzen. Allereerst het te grote verschil in kwaliteit tussen de beide teams, maar op de tweede plaats de onaangename arrogantie van de nog zeer jeugdige Amsterdammers, die hier het gevolg van is. Zo was het ook zaterdagavond, toen Scylla in zijn eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen met 73 het onder spit moest delven. Nu het sponsrubber-bat weer is toege staan, is de kracht van diverse spelers met sprongen omhoog gegaan. Dit on dervond met name Van Zoelen, die dit maal tegen de enige, niet met spons spe lende tegenstander, Hans Onnes tot winst kon komen. (2110, 2117) Tegen Gimbel en V. d'Haens, tegenstanders over wie hij zich meestal de sterkste toont, trok hij nu aan het kortste eind. Daarom was Van der Laken deze avond de sterkste Scyllaan, hoewel ook hij slechts tot één overwinning, tegen Hans Onnes, kwam. In zijn overige par tijen kwam hij echter steeds tot drie ga mes en vooral tegen V. d'Haens maakte hij een goede kans op de zege. Hij had kennelijk tegen diens sterkste wapen, een venijnige service, de juiste afweer gevonden, want hij leek regelrecht op een overwinning af te gaan. Zijn tegen stander, die over een grotere routine be schikt, riep deze toen te hulp en daar Van der Laken daarna teveel fouten ging maken, ontglipte hem alsnog de winst. Daar Van der Voort, die deze avond bijzonder slecht speelde en voornamelijk als schietschijf fungeerde voor zijn te genstanders, voor geen enkele punt zorgde, liepen de Amsterdammers uit tot 72, voordat tenslotte door een overwin ning in het dubbelspel de uitslag een wat prettiger aanzien kreeg. (73) SCHAKEN Kandidate ntoernooi in Zuid-Slavië Zaterdag zijn te Zagreb de partijen van de 19e ronde van het kandidaten- schaaktoernooi gespeeld. De uitslagen waren: Petrosjan (Rusl.)Tal (Rusl.) V2Benkoe (statenil.)Keres (Rusl.) afgebr.; Gligoric Zd.-Sl.Smyslov (Rus land) afgebr.; Olafsson (LM.)Fisher (V.S.) V2-V2. De resultaten van de 20e ronde lui den: TalFischer 10; SmislovOlafs son KeresGligoric afgebr.; Pe trosjanBenkoe afgebr. Na de 20e ronde luidt de stand: 1. Tal 14 V2 p.; 2. Keres 11 p. en 2 afgebr. par tijen; 3. Gligoric 10 p. en 2 afgebr. part. Petrosjan 10 p. en 1 afgebr. partij; Smislov 9V2 p. en 1 afgebr. partij; 6. Fischer 8V2 p.: 7. Benkoe 6J/2 P- en 2 af gebr. partijen; 8. Olafsson 6 p. Amateurs In de vergadering van de sectie ama teurvoetbal was men het over het af schaffen van de protesten niet helemaal eens. De afdelingen verklaarden zich ertegen. Van veel belang is dit overi gens niet. Verwacht m?g worden dat op Het Franse nationale voetbalelftal heeft gisteren te Sofia de interland wedstrijd tegen Bulgarije verloren met 10. In het voorjaar versloegen de Bul garen het Nederlandse elftal met 32, eveneens te Sofia. de komende bondsvergadering het voor stel van de sectie besturen de vereiste meerderheid zullen krijgen. De voorzitter van de sectie amateur voetbal de heer Egberts liet in zijn openingstoespraak een optimistisch ge luid horen. Hij deelde o.m. mee, dat- er een stijging van 10 procent is ten aan zien van de publieke belangstelling. Daartegenover staat helaas ook een stij ging van het aantal strafzaken, en wel met 9 procent.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 14