VERRASSENDE RESULTATEN IN DE TWEEDE KLASSE Nek-aan-nek race tussen RCL en Ornas in 4B KA TWIJKS KR VAAN KOP IN le KLASSE Het zag er aanvankelijk voor Ter Leede zeer donker uit MAANDAG 12 OKTOBER 1959 Nederlaag van Quick Boyswinst voor ARC (Van De samenstellers van de prognoses voor het zaterdagvoetbal hebben bij het vernemen van de uitslagen in de tweedeklasse wel even zorgelijk het voorhoofd gefronsd. Het aantal verrassingen in de topklasse was namelijk deze zaterdagmid- dag verbazingwekkend groot en onderstreepten de al eerder geopperde veronderstelling, dat het krachtsverschil in de tweedeklasse dit seizoen uitermate gering is. Desondanks hadden we een nederlaag van Quick Boys op eigen terrein tegen het laaggeplaatste Zwaluwen beslist niet durven voorspellen. De Katwijker lieten zich daarmede de onze sportredactie) kans op de eerste plaats uit handen nemen. Een zeer grote surprise was ook de nederlaag van leider NSW bij ARC. Het was de eerste zege van de Alphenaren in deze competitie. De club uit Numansdorp kostte het de „kop", welke in handen overging van Spijkenisse, dat mede-gega digde 's-Gravenzandse SV er met 43 onder hield. Verrassend ook was het gelijkspel van Ter Leede tegen Zwart Wit, hetgeen weliswaar de Sassemers niet van de laatste plaats af kon hel pen, maar perspectieven opent dat de roodgelen daarin binnenkort wèl zullen slagen. (Van een onzer verslaggevers) Het heeft er geruime tyd in de eerste helft van de wedstrijd tegen Zwart Wit voor Ter Leede heel donker uitgezien. Er dreigde zelfs een volkomen debacle, toen kort achter elkaar de Rotterdammers tweemaal met een opvallend gemak de thuisclub-defensie uit elkaar speelden en evenzovele doelpunten het resultaat waren. Hun Feyenoordachtige spel, met laag langs de grond uitgevoerde com binaties, waarbij de bal meestal in een zeer hoog tempo door de gehele voorhoede geëxpedieerd wordt, maakte elke aanval levensgevaarlijk. Voor de Sassemers was het daarom maar gelukkig dat er bij al dit ogenstrelende voetbal een werkelijke schutter ontbrak, anders zouden zij, nog voor er een half uur verstreken zou zijn geweest, tegen een onoverkomenlijke achterstand hebben opgekeken. Nu konden zij zich met veel kunst en vliegwerk staande houden en zelfs door hun wilskracht en enthousiasme nog voor de pauze de achterstand verklei nen. In de tweede helft zagen zij hun volharding beloond in een tweede doel punt, waarmee het nu alleszins ver diende gelijke spel een feit werd. De eerste de beste aanval van Zwart Wit was al een waarschuwing. Rechts back Thyssen trapte royaal over de bal heen en het was alleen aan het goede uitlopen van De Vries te danken dat de vrijgekomen Van Roon het scoren belet kon worden. Maar enkele minuten later brandde het offensief in alle hevigheid los. Het was by een dier aanvallen, dat de goed leidende scheidsrechter Noor- lander. Van Breda bestrafte voor ge vaarlijk spel. Het gemak, waarmee de vrije schop, die hierop volgde door J. Nieuwstraten genomen en door rechts half Scherpenhuizen benut werd, dwars door het toestormende „muurtje" heen, kon de verontrusting bij Ter Leede over wat hierop wel volgen móest, alleen maar doen toenemen. Op dat vervolg hoefde men trouwens niet erg lang te wachten. Precies drie minuten later, in de elfde minuut, was het de razendsnelle rechtsbuiten Schot, die zijn bewaker Van der Luyt liet staan en laag langs de grond voorzette. De ontreddering die zich reeds van de defensie had meester gemaakt, kwam toen wel heel sterk tot uiting. Midvoor De Heer miste namelijk in eerste instantie, maar kreeg van de veel te laat reagerende Van Breda alle gelegenheid zijn fout te herstellen. Ditmaal kwam de bal echter tegen de vallende De Vries aan. Het terug- stuitende leer kwam opnieuw by De Heer, die toen nogmaals alle gelegen heid kreeg naar zyn vrijstaande links binnen te spelen. Met een beheerst hoog schot over De Vries heen, ver dween nummer twee in de touwen (0-2). HEER EN MEESTER De Rotterdammers waren heer en meester op het veld en het zag er naar uit dat hun doelpuntenmachine nog wel even door zou draaien. Zij maakten echter de fout elke combinatie tot ln het doel te willen voortzetten. Daar kwamen ze inderdaad nog wel heel dicht bij, maar gepasseerd werd De Vries toch niet meer. Ook niet in de 22ste minuut, toen hands van Van Breda met een penalty bestraft werd. Rechtsback Lagendijk wilde namelijk te zuiver in de hoek richten en zag zijn schot door de paal gekeerd. Dit gaf de thuisclub kennelijk weer moed, want van dat moment af kwam hun voor hoede ook af en toe in de buurt van het vijandelijke doel. Deze acties brachten meer verwarring dan men zou verwacht hebben en leidden in de 40ste minuut tot een tegenpunt. Dat kwam na een doorbraak van Co Molenaar, wiens schot echter op doelman Van der Laan af stuitte, maar de voor Van Biezen inge vallen Bloemendaal op de juiste plaats vond om de achterstand te verkleinen: (1—2). HERBOREN Na de pauze kwam er een herboren Ter Leede in het veld. Wel bleef Zwart Wit technisch beter voetbal spelen, maar het grotere enthousiasme van de thuis club zorgde voor alleszins redelijk spel, zodat de strijd wat evenwichtiger werd. In de twaalfde minuut kwam de gelijk maker, nadat eerst Co Molenaar tot tweemaal toe gevaarlijk was doorgebro ken. Het was broer Cees Molenaar, die er de basis voor legde met een voorzet die zoveel verwarring stichtte, dat in valler Bloemendaal voor de tweede maal raak kon schieten (22). De strijd werd nu weer geheel open, alhoewel de Rotterdammers met hun technisch gave spel tot vlak voor tijd ver in de meerderheid bleven. Midvoor De Heer eiste alle aandacht voor zich op. Met goed getimede kopballen en prach tige omhalen deed hij steeds uiterst ge vaarlijke situaties voor het doel ont staan. De echte schutter ontbrak ech ter, zodat succes uitbleef. In de laatste periode kreeg de thuisclub zelfs nog de beste kansen. Eerst was het H. Mole naar die Van der Laan tot een gewel dige safe dwong en even later, in de 43ste minuut, kreeg Boon nog een beste kans, maar diens schot was te zacht en werd tot corner verwerkt. Zo bleef de stand ongewijzigd, een resultaat waar mee beide ploegen tenslotte tevreden kunnen zijn. Verdiende ARC-zege op NSW: 2-1 (Van een- onzer verslaggevers) Voor de eerste maal heeft ARC in deze competitie weer eens het zoet der overwinning mogen smaken. Ge heel onverdiend was de 21 over winning op NSW stellig niet, al waren de Numansdorpers in het veld zeker niet de minderen. De aanvals- linies van beide elftallen waren zwak. Het benutten van kansen zal men in beide kampen ijverig moeten gaan be studeren. Vooral de ARC voorhoede liet enkele droomkansen onbenut. Toen na tien minuten spelen De Bruin een verre pass van Theun de Graaf oppikte, werd midvoor Oosterloo in schietpositie gespeeld en kon doel man V. d. Burg naar het net 10. Op gestuwd door de defensie, waarin drie stevige gebroeders Van der Giesen een belangrijke rol speelden, trok NSW daarna ten aanval en kreeg de ARC achterhoede het meerdere malen hard te verduren. Zuiver schieten was er echter niet bij en zelfs toen de rechts buiten door een mistrap van spil Mooij alleen voor doelman V. d. Mark ver scheen, behoefde de Alphenaar nog geen hand uit te steken, omdat de bal torenhoog over de ARC-veste ging. De aanvallen van de ARC-ers, hoewel min der talrijk, waren gevaarlijker, maar tot wanhoop van de Alphense aanhang liet Krijgsman een niet te missen kans on benut en had Ookterloo te veel tijd no dig, toen ook hij alleen voor de NSVV- doelman verscheen. In de tweede helft waren het aan vankelijk weer de rood-zwarten die met scherpe aanvallen probeerden het bol werk Van der Giesen opnieuw tot capi tulatie te dwingen. De kansen gingen echter verloren, omdat men te dikwijls verzuimde een in een betere positie staande speler in te schakelen en ken nelijk liever zelf een doelpunt wilde forceren. Toen NSW zich wat wist los te wer ken en Van der Mark er een enkele keer aan te pas was gekomen, wist ARC tegen de verhouding in een tweede doel punt te scoren, waarbij De Hoed nu eens de bal voortrok en de meegeko men L. Krijgsman zijn voet er maar tegen aan had te zetten om de stand op 20 te brengen. De spanning kwam terug, toen Timmer een strafschop ver oorzaakte en deze door linksachter B. v. d. Giesen keihard benut werd 21. De resterende tijd werd er door beide partijen nog fel aan getrokken, maar doelpunten leverde dit niet meer op. ARC speelde weer op het eigen veld, dat wegens werkzaamheden geruime tijd niet beschikbaar is geweest. Quick Boys verliest in laatste minuut (Van een onzer verslaggevers) Het aanvankelijk zwak geachte Zwa luwen heeft opnieuw bewezen, dat het met deze betiteling geen genoegen wenst te nemen. Werd op 3 oktober Ter Leede met 5-0 aan de kant gezet, nu presteer den de Vlaardinger.. het om ook Quick Boys beentje te lichten. Of deze over winning verdiend is, is een andere vraag, want ieder zal het er wel over eens zijn, dat de bezoekers veel meer kregen dan zij verdienden, want zelfs een gelijk spel wat 't bijna werd, zou nog tevredenheid in het Vlaardingse kamp hebben ge bracht. Aan de andere kant heeft Quick Boys dit resultaat aan zichzelf te wijten. Zeker driekwart van de speeltijd heb ben de Katwijkers de wedstrijd in han den gehad. En er kwamen zowel voor als na de rust kansen, om van te dromen. Maar door onbeheerst schieten, en ook, het moet gezegd, door veel pech, kon Quick Boys niet tot scoren komen. Bo vendien gaf de Vlaardingse verdediging blijk het „vak" tot in de perfectie te verstaan. Vooral de doelman heeft een groot aandeel in de zege gehad. Voor het overige was het een spannende en bovendien zeer goede wedstrijd. Uitge zonderd het eerste kwartier, toen Zwa luwen een bliksem-offensief lanceerde overigens zonder resultaat heeft Q.B. de touwtjes in handen gehad. De gasten moesten het toen van uitvallen hebben, meestal geleid door de geroutineerde Bergwerf. De kansen die de thuisclub kreeg, hadden niet gemist mogen wor den, en het zou geenszins geflatteerd geweest zijn als met 20 gedraaid was. Helaas het bleef 00. Na de rust gooide Q.B. er nog een schepje op. zodat Zwa luwen tegen de muur ging. Maar hoewel het toen echter op paniekvoetbal ging lijken, de met man en macht verdedi gende Zwaluwen hielden stand, zij het met veel veine. Van der Oever kreeg kort achter elkaar twee niet te missen kansen, maar schoot Over. Een van de laatste aanvallen van Zwaluwen werd Quick Boys noodlottig. Over rechts kon de pas van een blessure genezen Schouten voor de zoveelste maal de rechtsbuiten niet houden. Aandewiel moest weer bijspringen, maar een voor zet naar het onbeschermde midden stel de de Vlaardingse midvoor in staat de Hollander in de allerlaatste minuut te passeren: 01. Zoeklicht op de vierdeklassers Winst voor VWS, verlies voor Leiden Van een onzer verslaggevers) Het gaat er zo langzamerhand naar uitzien dat de strijd in 4 B zal worden uitgevochten tussen RCL en Ornas. Na 5 wedstrijden gaan heide ploegen uitgesproken als favorieten aan de leiding en zijn nog ongeslagen. De Leiderdorpers drukten Oegstgeest, dat eveneens goed in de race lag, door een 30 nederlaag uit het rijtje van kanshebbers weg, terwijl Ornas met niet minder dan 92 Leiden van het veld veegde. Een schrale troost voor v. d. Kioaak c.s. is de strohalm (SVGT) waaraan zij zich kunnen vasthouden, maar het is toch zaak dat er ivat meer vuur in de roodwitte gelederen komt. In 4 A behaalde VWS een kostbare (10) zege op SV '35, zodat Huug Kok c.s. iets ruimer kunnen ademhalen, want rodelantaarn drager Katicijk leed bij Semper Altius een 30 nederlaag. Uit de Rijnstreek eerst goed nieuws: SVOIV blijft in de running dank zij een benauwde 1-2 zege bij het eveneens goed geklasseerde De Lier. Het slechte nieuws kwam van Koudekerk, dat door de 32 nederlaag bij Loosduinen bedenkelijk gaat afzakken. VWS—SV '35 De 10 zege van de „Wolmensen" op SV '35 was aan de benauwde kant en beslist niet verdiend. De Hagenaars wa ren in de eerste helft sterker, doch het goede schot hadden zij thuis gelaten. De 00 stand met de thee was desondanks sterk in strijd met de verhoudingen bin nen de lijnen. Na de thee ging alles dito, dito, maar het was VWS, dat scoorde. Dit gebeurde na een half uur spelen. Huug Kok had voor dit ene (winnende) goaltje een penalty nodig, die de blauw- witten wegens hands mochten nemen. Nadien werd de strijd meer in evenwicht naar het eindsignaal gestreden. Zonder doelpunten overigens en zo kreeg VWS de twee kostbare punten binnen. Niet verdiend! Semp. AltiusKatwijk Katwijk gaf de Haagse ploeg voor de rust uitstekend party en was zelfs, on danks het feit, dat Semper Altius nazes minuten spelen de leiding nam, iets sterker. Ook na de hervatting zag men een langdurig Katwijk-offensief, maar men maakte de fout de aanvallen voort durend door het midden te leiden. In de 22ste minuut bracht Van Groningen (Semper Altius) de stand op 20 en even later profiteerde Knoop van een verdedigingsfout: 3—0. LoosduinenKoudekerk Het spel van Koudekerk was beneden de maat, ook al herstelden de Rijn streekbewoners zich na rust enigszins. Loosduinen, overigens ook geen hoog vlieger, rondde de eerste helft af met een 30 voorsprong. Na de hervatting ging het met Koudekerk beter en slaag den Albert Zweris en Van Ginhoven er in de achterstand te reduceren tot 3—2. Loosduinen trok zich daarna terug voor het doel en wist met succes de kleine voorsprong te handhaven. De Lier—SVOW De Lier opende na twintig minuten spelen de score, maar beleefde niet lang plezier van haar voorsprong, want vijf minuten later al maakte Wim van Tol gelijk. De Lier protesteeerde tegen deze treffer, omdat volgens Westlandse mening het leer de doellijn niet zou hebben gepasseerd. Na de thee bracht Jan van der Meer SVOW op 12 en daarna kreeg de Oude Weteringse ach terhoede het zwaar te verduren. Men hield echter stand. Na afloop protesteer de De Lier ook nog tegen het niet toe kennen van een penalty. Die werd als nog genomen en door Hoegendijkhoff gestopt. OrnasLeiden De mannen van oud-international La gendijk hadden aan een zonder vuur spelend Leiden een gemakkelijk vracht je.. In de eerste helft scoorden de Oran je Nassaumannen niet minder dan vijf maal. Overigens kan invaller-doelman Biesheuvel daar weinig aan doen. Na de thee moest de Leiden-goalie verstek la ten gaan (blessure) en trok één van de spelers (Schuchard) de keeperstrui aan. Ornas trok de score tot 80 op, alvo rens linksbuiten De Koning de eer red de: 81. Er kwam zelfs nóg een Leiden- treffer: een strafschop wegens freekick tegenover P. v. d. Kwaak werd door stopper Pouw benut (8—2). Kort voor het einde bepaalde Ornas de eindstand op 92. Rijnsburgse Boys' eerste verliespunt Ondanks de hartstochtelijke aanmoe digingen van het talryke publiek dat het Rynsb. Boysterrein omzoomde, moesten de geelzwarten het eerste verliespunt in dit seizoen incasseren. Excelsior M. komt de eer toe dit wapenfeit (11) te hebben volbracht. Zeker, de rood-wit- blauwe bezoekers speelden wèl iets min der dan de geelzwarten, maar door hun moedig volhouden verdienden zy dit ene winstpuntje dubbel en dwars. Overi gens had de volle winst best in Rijns burg kunnen blijven, maar dan hadden v. d. Mey c.s. iets beter met de goede kansen dienen om te springen. Overi gens, Vrouwe Fortuna was niet mèt de Rijnsburgers, want enkele malen vond Van Maris paal of lat op zyn weg FRAAIE TREFFER De eerste kans was voor v. Maris, maar doelman v. Gaag versperde hem de weg. Even later werd v. d. Meij goed ge lanceerd door v. Maris, maar diens har de schot vloog net naast de staander. De gasten probeerden het over links, docht doelman Heemskerk was na de voorzet van v. d. Hartog op zijn hoede. Ook enkele andere kansen lieten de be zoekers door onbenullig spel liggen. Een maar probeerde Witsenburg het met een scherp schot, maar doelman Heemskerk was op zyn post. Na 20 minuten kwam het enige doel punt van de Boys. Het leer kwam van de voet van rechtshalf v. d. Mey, die de bal keurig in de aanval prikte. Heems kerk lanceerde vervolgens Van Zuylen, die zich vry speelde en de bal op het juiste moment naar Heemskerk terug- schoof. In volle ren gaf deze toen op fraaie wyze de Boys de leiding: 10. Al kregen de bezoekers hierna enkele fraaie kansen om de balans in evenwicht te tillen, toch hadden de geelzwarten de zege veilig kunnen stellen: Van Zuylen en Van Maris wisten de kansen daartoe echter niet te benutten. Overigens liet Verhaar voor Excelsior M een droom - kans al heel lelijk liggen. IN EIGEN GOAL! De snelle aanvallen over links van de Boys bleven na de thee in de grondverf staan. Enerzijds door het te lang com bineren en anderzijds door het soliede verdedigen van de Excelsior-defensie. Aan de andere kant kreeg eeh aanval van de bezoekers wèl glans: helaas was het de Rijnsbuger v. d. Meij die, in het nauw gebracht, daarbij de helpende hand bood. De terugspeelbal op Heems kerk was zó hard, dat dit hiaat je op 11 kwam te staan. En hierbij bleef het. want wat de Boys ook probeerden, de vijandelijke veste zal potdicht al hielp het houtwerk een handje mee. Zo ver speelden in deze sportieve strijd de Rijnsburgers een kostbaar puntje. Voetbal in de Afdeling Leiden Het vorig jaar naar de eersteklasse van de Afdeling gepromoveerde KRV heeft door een eigen overwinning op Alphense Boys en de nederlaag van LDWS by St.-Bemardus, de leiding genomen in de eersteklasse. Rypwetering behaalde de eerste zege in dit seizoen. De Rippers wonnen met 21 van SVLV, dat nog steeds op het eerste punt wacht. Rouwkoop stuurde het bezoekende Stompwijkse Boys met een 53 nederlaag huiswaarts. ST-BERNARDUS—LDWS LDWS nam in dit treffen de leiding, maar Borst zorgde toch nog voor een gelijke stand bij de rust: 11. Daarna wist Borst met een glimmend schot de voorsprong te vergroten en zag de zelfde speler kans doelman Binnendijk ook voor de derde maal het nakijken te geven: 3—1. ALPHENSE BOA'S—KRV De Alphenaren waren beslist niet de minderen, maar KRV benutte de kan sen beter. Midvoor Vreeburg opende met een hard schot de score, waarna Fran sen van een fout van Vreeswijk profi teerde en er 02 van maakte. In de 2e helft heeft Alphense Boys wel enkele kansen gehad, maar de afwerking liet veel te wensen. Toen Vreeburg opnieuw van een fout van spil Rikken profiteer de, was het pleit beslecht: 03. RIJPWETERING—SVLV Een van beide zijden slecht gespeelde wedstrijd, SVLV bleek niet al te geluk kig met haar schoten, want lat en paal stonden enkele malen succes in de weg. Na twintig minuten kon doelman Wee- nink voor de eerste maal naar het net: 10. Nog voor rust zorgde de Voorscho- tense midvoor voor de gelijkmaker. Een kwartier voor het einde maakte de Rip per rechtsbuiten zich meester van een bal in de Voorschotense defensie en kreeg doelman Weenink voor de tweede maal het nakijken: 21. Daarna heb- OegstgeestRCL De lastige uitwedstrijd tegen Oegst geest is in feite in een gemakkelijke 30 zege voor Van Well en zijn mannen ge ëindigd. Vrijwel gedurende de gehele wedstrijd speelde de stryd zich af voor de veste van de Oestgeestdoelman Hille- brands. Reeds na 3 minuten lanceerde Rijnsburger de actieve Van Luik en dit betekende: 01. Tot aan de rust liet de RCL-aanval diverse kansen om de score te verhogen onbenut, zodat men ging theedrinken met 01. Tien minuten daarna scoorde Gerrit Maas 02 en Versteegen verhoogde de stand tot 03. De rest van de kansen liet een véél ster ker RCL voor wat zij waren, zodat de eindstand eveneens met 03 kwam. Ver diend, daar was vriend en vyand het over eens! Bij Oegstgeest moest good-old Kees v. d. Kraan zich laten vervangen door P. Dat. SVGT—GWS Hoewel de GWS-ploeg het spel tame lijk kort hield, waardoor vele aanvallen op niets uitliepen, slaagde zij er toch in verdiend met 12 te winnen. De Sas semers namen voor rust de leiding door een treffer van H. Lens en na de her vatting kwam er nog een doelpunt van Van der Sleet. Daarna nam SVGT het initiatief en toen doelman Verbeek zich verkeek op een ver schot van Peare, kwam er nog grote spanning. GWS wist echter met succes haar 12 voorsprong in handen te houden. SIZOLisser Boys Er bestond voor dit treffen grote be langstelling. Het begin was nerveus. Lis ser Boys was haar zenuwen evenwel het eerst de baas, waar een treffer van mid voor Benjamins in de achtste minuut niet weinig toe bijdroeg. In de 22ste minuut had ook de SlZO-linksbuiten, die een verdedigingsfout afstrafte, suc ces: 11. Na de thee had Lisser Boys geruime tijd het initiatief en een van de bekende kogels van Gys Hagen zorg de voor een 12 stand, welke voor sprong Cok Duivenbode tien minuten voor het einde op 13 bracht. Dat Leen Broekhuizen daarna nog een penalty onbenut liet, verontrustte de een ge wonnen wedstryd spelende Lissenaren niet meer. ben de gastheren de leiding niet meer afgestaan. TWEEDEKLASSERS Van de twee in deze klasse gespeelde wedstrijden mag het 11 spel van VTL tegen UDO een verrassing genoemd wor den. De Oegstgeesters werden hierdoor door SJZ voorbijgestreefd. De Zoeter- wouders wonnen namelijk met 2—4 bij VVOA en zullen stellig ook dit seizoen weer een hartig woordje meespreken in de strijd om de leiding. ZATERDAGAFDELING ROUWKOOP—HAZERSW. BOYS Jaap Roest trof in deze wedstryd niet minder dan viermaal de roos. Reeds in de eerste helft had hij de Boys doelman driemaal het nakyken gegeven: 30. Nadat Roest na rust voor 40 had gezorgd, bracht Harry Verrips uit een pass van zyn broer Karei het vyfde doelpunt op het bord. De Boys probeer den nog wel de eer te redden, maar het geluk was niet op hun hand. TAW—VVSB In deze nog al harde stryd wisten de gasten uit een hoekschop tot een doel punt te komen, toen de Ter Aarse ach terhoede geen kans zag het leer snel ge noeg weg te werken 01. Na de pauze trok TAVV meerdere malen ten aanval, maar de prima VVSB-doelman was on- passeerbaar, zodat de winst naar Noord- wykerhout ging. WOUBRUGGE—ALPHEN Nadat Bas de Wit in de eerste helft Woubrugge de leiding had gegeven 1-0, was Bruines zo vriendelijk een straf schop onbenut te laten door de bal te gen de staander te schieten. Na de thee herstelde Alphen zich en wist men door doelpunten van Kees v. d. Nagel tot een 12 voorsprong te komen, die men niet meer afstond. ALPHIA—KAGIA Reeds drie minuten na de aftrap wist Kagia door de midvoor een doelpunt te forceren, toen spil Bogaard een fout maakte: 01. Van Donk bracht de par tijen weer op gelijke voet 1—1 en Klos wist de rust met 2-1 voor Alphia te doen in gaan. Direct na de hervatting was de stand al weer gelijk 2—2, waarna een felle strijd om de leiding ontstond, die uiteindelijk in het voordeel van de Al- phianen werd beslist, toen Klos uit een vrye trap het leer in eens in het net schoot: 32. Standen afdeling Leiden KNVB le-KLASSE (ZONDAG) 58 Stompw. Boys KRV LDWS 5—7 Rouwkoop 57 MMO 3—6 St.-Bernardus 45 Or. Groen 44 Alph. Boys Rijpwetering Teylingen SVLV 2e-KLASSE (ZONDAG) ZLC SJZ UDO VNL Weter. Boys 4—8 5—8 4—7 4—6 VTL Leidse Boys VVOA VN A Unitas L. 54 4—2 4—1 5—0 5—3 4—2 4—2 4—2 4—0 le-KLASSE (ZATERDAG) Rouwkoop 57 Alphen 36 Hazersw. Boys 46 NSA 4—6 Alphia 44 Sleutels VVSB Woubrugge Kagia TAW 4—2 4—2 5—2 3—1 Een Spartaans dansje voor het doel van Piet Kraak. Het leverde niets opf want Elinkwijk won een ver rassing de ontmoeting op Span gen met 01. Sterke keeper of zwakke lat? Het gebeurde zondag In Den Haag tijdens de voetbalwedstrijd VVPCromvliet, voor de derde klasse B. Met nog 17 minuten te spelen en bij een 0—0 stand plaatste een der Cromvliet-aanvallers de bal hoog voor het VVP-doel, waar de keeper van de thuisclub met een forse stomp tijdelqk redding bracht. Het gevaar was echter nog niet ge weken en de situatie werd voor VVP bepaald precair, toen de kee per door een correcte schouderdnw 1 van de bezoekende midvoor in het doel werd gewerkt. VVP's goalie was zich ervan bewust, dat het wel eens fatale gevolgen voor zijn club zou kunnen hebben, als hij in het pet verward raakte en om zijn vaart te stuiten, greep hy de bo venkant van het doelnet vast. Of hy dit wat al te hardhandig deed. of dat de kwaliteit van het doel niet al te goed was, zal wel nooit be kend worden, maar een feit is dat de lat het begaf en de verbaasde keeper zijn heiligdom als een kaar tenhuis in elkaar zag storten. Zijn doel had hij echter bereikt, een goal was het niet geworden. De scheidsrechter zag geen kans meer de ravage voldoende te laten her stellen en staakte de wedstryd Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal 2e-KLASSE Ter LeedeZwart Wit 22 Quick BoysZwaluwen 01 Spijkenissen's-Gravenz. SV 43 RVVHHoogvliet10 ARC—NSW 2—1 Spijkenisse 5 3 117 10— 6 NSW 6 3 1 2 7 10— 7 RWH 6 2 3 1 7 8—8 's-Grav. S.V. 5 3 0 2 6 11— 6 Quick Boys 5 3 0 2 6 11— 6 Zwart Wit 5 2 1 2 5 10—10 Zwaluwen 6 2 1 3 5 77 ARC 5 1 2 2 4 4—9 Hoogvliet 5 2 0 3 4 4—9 Ter Leede 6 1 1 4 3 4—11 3e-KLASSE A Rijnsb. BoysExcelsior M11 MonsterHBBS 30 SportlustCapelle 43 Gr. LindtDie Haghe31 Excelsior PNoordwyk 11 Rijnsb. Boys 6 5 1 0 11 21— 6 Monster 6 5 0 1 10 17— 6 Excelsior M 6 2 3 1 7 1512 Excelsior P6 2 2 2 6 11—8 Gr. Lindt 6 3 0 3 6 10—11 Noordwijk 6 1 3 2 5 10—13 Sportlust 6 2 1 3 5 9—13 Capelle 6 2 0 4 4 9—17 HBSS 6 2 0 4 4 9—17 Die Haghe 6 1 0 5 2 15—25 4e-KLASSE A VWS—SV '35 l—o Semper Altius—Katwyk 30 LoosduinenKoudekerk32 De Lier—SVOW 1—2 (o.p.v. De Lier) SpiritCSVD i2 CSVD 510 Spirit 65 SHS 58 Koudekerk 54 SVOW 6— 8 VWS 5—4 De Lier 6—6 SV '35 5—2 Loosduinen 6— 6 Katwyk 51 Semper Alt. 6— 6 4e-KLASSE B DEVJA—JAC 3—5 Hoekse Boys—RAS 4—3 OrnasLeiden 92 Oegstgeest—RCL 0—3 SVGT—GWS 12 Ornas 5—10 Oegstgeest 5—5 RCL 510 Hoekse Boys 53 JAC 6— 9 DEVJO 6—3 GWS 56 Leiden 52 RAS 6— 6 SVGT 6—0 4e-KLASSE A (West 1) SVJV en V 54 PVWAZandv. Meeuwen 33 NehamyIntimis 21 KinheimJong Hercules l0 SIZOLisser Boys 13 Lisser Boys 6—9 Nehamy 6—7 SIZO 6—9 V. en V. 6—4 PVWA 68 Intimis 64 Kinheim 68 SVJ 64 Zandv. M. 67 Jong Hercules 60

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 12