RANG is alleen RANG als er RANG op staat Alleen De Algemene kwam tot winst Rondom de korf De Nakaag Rang Crème de Cacao 22 ct per rol Rang Menthol 19 ct per rol o (nmnrwff MAANDAG 12 OKTOBER 1959 Advertentie Rang Ice Mints 19 ct per rol Van de 5 Leidse clubs, die dit weekeinde in het veld kwamen, behaalde alleen De Algemene de overwinning. Nederlagen vielen te noteren voor Fluks, Zuiderkwar tier, Crescendo en De Danaiden. Swift—De Algemene was een vlotte, sportieve strijd, die in de eerste helft vrijwel gelijk opging, doch in de tweede helft in het voordeel van onze stadgenoten werd beslist. De Zeeuwen boden de gehele wedstrijd goed tegenstand, doch zijn er in verge lijking tot vorige jaren niet sterker op geworden. Reeds na 2 minuten, gaf mevr.. A. v. Puffelen de witblauwen de leiding (01). Swift zorgde spoedig voor de gelijkmaker (11), waarna P. Kruit opnieuw voor een Leidse voorsprong zorgde (12). Ook nu was de vreugde van korte duur <22), doch in de derde opstelling zorgden mej. A. Philippo en J. v. d. Water voor een wat ruimer ver schil (24). Voor de rust kwamen de Middelburgers nog op 34, en na de her vatting had ook J. v. Iterson voor onze stadgenoten succes (35). Swift gaf zich nog niet gewonnen en scoorde opnieuw tegen (45). P. Kruit vond voor de tweedemaal de korf (46), doch nog maals reduceerde Swift zijn achterstand (56). In de slotfase was De Algemene beslist sterker en kwam door doelpunten van C. Harteveld en mevr. A. v. Puffelen nog op 58. Fluks leed tegen Zwervers de tweede nederlaag in successie en ook ditmaal was dit verdiend. In felheid en en thousiasme waren de Dordtenaren onze stadgenoten de baas en daar zij bovendien beter op schot waren, ver klaart dit de Leidse nederlaag vol doende. Reeds na enkele minuten opende Rob- bemond de score voor de thuisclub (10) waarna H. v. d. Steen 9 minuten later met een afstandsschot gelijkmaakte (11). Uit een dubieuze strafworp kwam Zwervers door Booij op 21 en dezelfde speler zorgde met een afstandsschot ook voor 31. De Heer bracht de thuisclub zelfs op 4—1. In de laatste minuut van de eerste helft scoorden zowel J. de Haas voor Fluks als Robbemond voor de thuis club (52). Het eerste kwartier van de tweede helft was geheel voor Fluks. Na 3 minuten had Bandvliet reeds raak geschoten (53) en na 11 minuten be nutte Betcke een strafworp (.54). Fluks slaagde er niet in door te drukken. Zwervers kwam weer opzetten. Booij maakte het halve dozijn vol (64) en toen Schenk 13 minuten voor tijd even eens inschoot (74), was de strijd be slist. DOELPUNTRIJK Hou StandZuiderkwartier was een doelpuntrijke wedstrijd. De schotvaar digheid aan Haagse zijde was veel groter dan bij de Leidse geelblauwen, vooral in de eerste helft. In de beginopstelling Competitie CKB In diverse plaatsen werden terreinen afgekeurd i.v.m. de aanhoudende droog te. In de hoofdklasse west werden hier door de wedstrijden Merwede—R'dam Zuid en Ons EilandExcelsior uitge steld. De grote verrassing viel in de wed strijd VEOPemix. Met een 02 voor sprong dachten de oranjekragen een ge makkelijke wedstrijd te kunnen spelen. Dick Ottevanger was de maker van deze doelpunten, maar VEO stond bij rust met 32 voor! Het gevolg van onder schatting van de tegenstander. Na rust duurde de schotloosheid van Pemix voort. Een groot overwicht bepaalt nu eenmaal niet de uitslag VEO liep tot 72 uit. en hoewel de Leidse hoop door doelpunten van Ton Tielemans en Kees Favier opleefde (74) lukte het dit keer eens niet. Via 8—4 bracht Nel van Dal- sen de stand op 85 en met deze neder laag kreeg Pemix loon naar werken. R'dam Zuid is daardoor, althans voor lopig, favoriet geworden. PKC klom op nieuw op de ranglijst en zette GKV vaster op de laatste plaats met 114. R'dam Z 48 Excelsior 34 Pernix 5—7 Ons Eiland 44 VEO 56 Merwede 44 PKC 66 Vr'schaar 40 VES 4—5 GKV 5—0 In IA leverde de grote strijd tussen VES 2 en Ijsvogels laatstgenoemde ploeg twee punten op door een 35 zege. Wij hebben de indruk dat VES 2 zijn kam pioenschap niet zal prolongeren. Ijsvo gels heeft vermoedelijk de grootste con currentie te duchten van oud-hoofd klasser DES. Dat de Delftenaren zouden winnen van Ons Eiland 2 was duidelijk, maar 175 wijst wel op kracht. DES 2 en VEO 2 bleven puntloos. Fiks deed het uitstekend met 10—3 tegen DES 2 en Ex- selsior 2 was sterker dan YEO 2 (73). Ijsvogels 6—12 Pernix 2 4—5 DES 59 Tonego 54 VES 2 5—8 Ons Eiland 2 52 Fiks 5— 6 DES 2 50 Excelsior 2 66 VEO 2 60 In 2A ging Velocitas—Fluks 2 niet door. Warmond boekte zijn vijfde zege in successie en Fluks zijn derde. Tempo moest Warmond met een 612 zege la ten vertrekken en Fluks won met veel moeite van Pernix 3 met 7—5. Warmond 510 Fluks 2 10 Fluks 3— 6 Pemix 3 3—0 Velocitas 4— 4 Tempo 4—0 TOP 2— 2 had de thuisclub spoedig een 20 voor sprong. Door H. Zirkzee kwam Zuider kwartier even terug (21), doch daarna volgde een sterk Haags overwicht, het geen niet minder dan 5 doelpunten op leverde. Rust 7—1. Wij dachten na de hervatting even, dat Zuiderkwartier er in zou slagen deze grote achterstand EVU niet akkoord met „na-competitie" De Europese Voetbal Unie gaat niet akkoord met het besluit van de KNVB niet nummer één van de eindstand van de ere-divisie in te schrijven voor het toernooi om de Europese Voetbalbeker, doch de winnaar van de zg. „na-com petitie" tussen de drie hoogst-geplaatste clubs van de ere-divisie- Sparta had aich over deze kwestie schriftelijk gewend tot de Europese Voetbal Unie. De E.V.U. heeft hierop geantwoord dat slechts de club die in de gewone competitie als eerste in de ere-divisie eindigt, voor het toernooi kan worden ingeschreven. weg te werken.. Het werd 72 door H. Zirkzee, 73 door Devilee, 74 door mej. Fakkel en door J. v. d.. Kaay 7—5. Verder kwamen onze-stadgenoten echter niet en Hou Stand kon weer uitlopen tot 105. Zirkzee scoorde nog eenmaal tegen (106), waarna de Hagenaars nog tweemaal succes hadden (126). Ook bij RavenDanaïden waren de doelpunten goedkoop. In de eerste helft ontliepen de teams elkaar heel weinig. P. Kop scoorde de openingstreffer (01 doch daarna kwam de thuisclub op dreef en had driemaal succes (31). In de derde opstelling liep Danaïden deze achterstand geheel in door doelpunten van R. Sjardijn en mej. E. v. Rhijn, waarna P. Kop zelfs voor een voorsprong zorgde (34), doch met de rust was deze al weer in een achterstand omgezet. Rust 54. In de tweede helft was de thuisclub wel produktiever en liep in korte tijd tot 94 uit. De Leidenaars waren niet ontmoedigd en wisten, goed volhouden door doelpunten van P. Kop, mej. Philipsen en J. Broersma de ach terstand nog tot 97 te reduceren. EurekaCrescendo was van Rotter damse zijde een fors partytje korfbal. In het veld ontliepen de krachten elkaar niet veel. Over het algemeen viel er aanvallend weinig te genieten. Voor rust scoorde alleen de thuisclub eenmaal Ook in de tweede helft weinig produk- tiviteit. Crescendo miste zelfs 2 straf- worpen. Eureka was iets gevaarlijker en voegde nog 2 doelpunten aan de score toe, waardoor Crescendo een 30 neder laag leed. Korfbaluitslagen Zuid-Holland I: Die HagheDeetos 75; Het ZuidenQuick 113; Ons EibernestHKV 67Regenboog Spangen 1011. Zuid-Holland IIAZwerversFluks 74; SperwersActief 78; SwiftDe Algemene 5—8. Zuid-HoÜand IIB: MerwedeGymna siasten 55; ReadyRozenburg 64; ODOVelox 61; Hou StandZuider kwartier 126. Zuid-Holland IIIB: AhoyALO 15; EurekaCrescendo 30; PamsPhoe nix 26; DKC—Achilles 44; Raven- Danaïden 97. Res. le-kl.: 't Zuiden 3Die Haghe 2 59; Zwervers 2Ons Eibernest 2 19; HKV 3—Deetos 2 7—4. Res. 2e-kl.: Ons Eibernest 3—Ready 2 43; Die Haghe 3De Algemene 2 33; Sperwers 2Quick 2 52; Achilles 2 Regenboog 2 45. Res. 3AAchiUes 3—Fluks 3 7—8; Sperwers 3Wion 2 65; Hou Stand 2 —Phoenix 3 113.. Res. 3B: Actief 2—Fluks 2 3—6; HKV 4't Zuiden 4 74; RSV 2—Rozenburg 3 31; Spangen 2Trekvogels 2 56. Leidse Korfbalbond 2e-klasse: De Danaïden 3Vitesse 4—4. Junioren: Crescendo ADe Algemene A 3—13. Adspiranten: 3e-kl. A: Vitesse A Fluks E 0—3 Competitie-standen Zuid-Holland I Zuid-Holland IIA Die Haghe 5 9 Actief 5 8 HKV 4 8 Algemene 4 7 Vic. Oriëntis 3 5 Zwervers 4 7 Deetos 4 4 Fluks 4 4 O. Eibernest 4 4 HSV 4 4 't Zuiden 4 4 Olympiaan 2 3 Quick 5 2 Swift 4 1 Spangen 5 2 KNS 3 0 Regenboog 4 0 Sperwers 4 0 PSV-doelman Bekkering grijpt in voordat De Oude van DWS ge vaarlijk kan worden. Zuid-Holland IIB Zd.-Holland IIIB Rozenburg 5 8 Achilles 5 8 Ready 4 7 DKC 5 7 Hou Stand 5 7 Phoenix 5 6 Merwede 4 5 Raven 5 6 Gymnasiasten 5 4 ALO 5 6 ODO 5 3 Eureka 5 5 OSCR 3 2 Crescendo 4 4 Zuiderkwart. 3 2 Pams 4 2 Velox 4 0 De Danaïden 5 2 Ahoy 5 2 Kamerbeek evenaart hordenrecord Zaterdag en zondag zijn te Rome in ternationale atletiekwedstrijden gehou den, waaraan door de beste atleten uit 18 landen werd deelgenomen. In het zelfde stadion worden het volgend jaar de Olympische Spelen gehouden. Het was tevens de eerste grote internatio nale wedstrijd na 1 oktober van dit jaar om zich te kwalificeren voor de door de IAAF gestelde eisen. De Internationale atletiekfederatie heeft zich namelijk op het standpunt gesteld, dat op ieder Olympisch atle- tieknummer drie atleten per land mo gen deelnemen. Een atleet per land zal aan de Spelen mogen deelnemen zonder dat een voorselectie heeft plaatsgehad. De twee overige atleten moeten aan een bepaalde kwalificatie-eis voldoen. Een van de eerste Nederlanders, die deze standaard bereikte was de Eind- hovense tienkamper Eef Kamerbeek. Tweemaal de eerste keer in de series en de tweede keer in de finale no teerde hij op de 110 meter horden een tijd van 14.4 sec-, hetgeen tevens een evenaring betekende van zijn eigen Ne derlands record. In de finale had de Zuidslaviër Stanko Lorger reeds na de eerste horde een voorsprong, maar Maz- za en Kamerbeek kwamen halverwege opzetten. Bedreigen konden zij Lorger echter niet. De Zuidslaviër zegevierde in 14.2 sec. voor Mazza (14-3) en Kamer beek (14.4 sec.) Nel Zwier was succesvol. Vooruit was te voorzien dat zij tegen de wereldre- cordhoudster Yolanda Balas, die 1.80 meter sprong, geen kans had. maar haar tweede plaats met 1-65 meter voor bekende atletes stemt tot voldoening. Kees Koch schijnt volkomen uit vorm. Zaterdag klasseerde hij zich niet bij het discuswerpen en zondag bereikte hij bij het kogelstoten een zevende plaats met 15 39 meter. De Belg Rik van Looy heeft de gis teren gehouden wielerwedstrijd Parijs Tours gewonnen met op de tweede plaats onze landgenoot Coen Niesten. De wedstrijd werd in de eindsprint be slist. Vertegenwoordigers van de wieler bonden van West- en Oost-Duitsland zijn te Stuttgart tot overeenstemming gekomen om een gemeenschappelijke ploeg naar de Olympische Spelen in 1960 te Rome af te vaardigen. Voor de wedstrijden op de weg de 180 km. in dividueel en de 100. km tijdrit voor ploegen van vier renners is men overeengekomen, dat Oost-Duitsland hiervoor een afvaardiging zal sturen. Wéér faalde HVL op de eindstreep Het wordt vervelend het steeds maar weer te schrijven. Wéér had gistermid dag HVL winstkansen tegen Hermes. De aanwezigheid van de international Too- nen in de Haagse gelederen ten spijt. Even een moment van onzekerheid in de roodwitte defensie bracht na een vol komen gelijkopgaande strijd Hermes in de tweede helft van 55 op 65. Nog geen reden om in paniek te raken, zou men denken, bij een handbalwedstrijd. Eén doelpunt met nog vrijwel de volle tweede speelhelft voor de boeg. Voor HVL echter is een achterstand fnuikend. Men gaat en in de voorhoede, waar het motto is de achterstand zo snel moge lijk weg te werken, en in de achterhoede vlug naar voren die bal onverant- woordde risico's nemen met het afspe len. Met uiteraard de consequenties van onderscheppen, uitval, doelpunt, zoals gisteren tegen Hermes. Pas bij 96 voor de Hagenaars kwam het besef dat er uit andere vaatjes moest worden getapt. Lucas, uitblinker in de HVL-voorhoede, en Rijnsburger, brachten HVL op 98. en strafworp werd toen, jammer genoeg, gemist. Toonen liet 2 onhoudbare kogels uit zijn handen vertrekken, 118. Nog eenmaal vonden beide ploegen het net. Met 129 voor Hermes kwam het einde. Verdere uitslagen jongens junioren: Olympia—HVL 1—17! Een belofte voor de toekomst van HVL! Meisjes junioren: OlympiaHVL 5-5. Jongens adspirantenOlympiaHVL 2—7. Heren: EDH—HVL 2 6—17; Quintus 2—HVL 3, 16—11. SCHAKEN Schackcompetitie Mat spelende LSG verliest van HCSV (Van onze schaakmedewerker Of het kwam, doordat men de tegen stander vreesde, het was immers de pas gedegradeerde hoofdklasser HCSV, of doordat men in deze eerste wedstrijd van het seizoen nog niet „op stoot" was, hoe dan ook, het ontbrak het gehele L.S.G.-team aan die vechtlust, welke het in vorige seizoenen zo vaak aan de dag legde, en welke noodzakelijk is om een overwinning te behalen. Daar ook aan de Haagse kant men blijkbaar 't terrein voorzichtig verkende, was er geen ogen blik spanning, eigen aan een verbeten strijd om de zege. Het gevolg was. dat al vrij spoedig aan vijf borden de vrede getekend werd. Van den Berg belandde snel in een eindspel, doch zag er van af zyn ongetwijfeld gro tere kennis aan die van zijn tegenstan der te toetsen: Van der Nat verkreeg de z.g. „goede" loper maar de „vechtzin" ontbrak, evenals bij Van den Oord, die een kansrijke stelling creëerde, doch te vroeg de dames ruilde. Van Steenis sr. kwam even moeilijk te staan, doch wist zich keurig te bevrijden; Westra jr., die anders nogal fel kan toeslaan, bepaalde zich tot een omzichtig verdedigen. Van Steenis jr. wist met een aardige combi natie een pion te winnen en na een tweede fout van zijn tegenstander, de party. Daartegenover stond, dat Blangé een slechte dag bleek te hebben, meer dere fouten maakte en in een konings- aanval onder de voet werd gelopen. Ook Segaar liet zich in de hoek drukken. Al les hing tenslotte af van de partijen van Demmendal en Westra sr. De laatste nam geen genoegen met een kansryk eindspel, maar drong zyn tegenstander een hopeloze stelling op en won. Dem mendal daarentegen stond zeer moeilijk, kwam in grote tijdnood en overschreed tenslotte de toegestane tijd by de laatste zet. Zo kwam het einde met 5*fc4% overwinning voor de Haagse ploeg. Drs. C. B. van den Berg (LSG)mr. C. P. Auwerda (HCSV) \'z1£;R. D. Westra W. P. Vink \iTh. v. d. Oord jr. F. A. van Santen J2Vi\ W. G. Dem mendalJ. G. v. Schaardenburgh 01; J. van Steenis sr.J. Singeling V* T. BlangéP. Nauta 01J. van Steenis jr.T. Cnossen 10; W. H. van der Nat H. v. d. Hoff VéMr. ir. J. Westra K. de Rooi0; M. M. SegaarG.Tie- mersma 01. Overige uitslagen: DordrechtHaarlem 4%4%; Bussum —Residentie SC 9—1; VAS2—DD2 7—3. TURNEN Nederlandse turners wonnen van Winterhur In de Energiehal te Rotterdam heeft de Nederlandse keurturnploeg zaterdag avond een kleine overwinning behaald op een selectieploeg uit Winterthur (Zwitserland). De totale uitslag van deze ontmoeting, waarbij het gebodene op vrij hoog peil stond, werd 282.30 te gen 279.85 punten. Voor Willy Jaegers werd deze wed strijd een groot persoonlijk suces. Met een totaal van 57 70 voor de zes onder delen plaatste hij zich niet alleen boven Klaas Boot, die 57-30 punten behaalde, maar was hij tevens de beste in het in dividuele eindklassement. De beste Zwitser was Walther Miiller met 57 55 punten. Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond heeft Willy Jae gers en Klaas Boot ingeschreven voor de Europese kampioenschappen, die zon dag a.s. te Kopenhagen zullen worden gehouden. In een aantal steden zijn gisteren door het KNGV selectiewedstrijden ge houden voor de komende Nederlandse kampioenschappen. De uitslagen waren: Dames: 1. Bep Ipenburg (Bato, Haar lem), totaal 48.05 p.; 2. Ria van Velsen (Bodegraven) 47.90 p.: 3. mej. H. Leib- brand (KDO, Amsterdam) 47.60 p. Heren: 1. Lammers (De Halter, Alk maar), totaal 51.30 p.; 2. Van Noord (Olympia. Amsterdam) 51.05 p. Meisjes: 1 M. van Bekkum (De Hal ter, Alkmaar) 46.45 p. Jongens: 1. Deppe (DOS. Amsterdam) 54-25 p. VVSB deelde winst met Wilhelmus (Van onze correspondent) Gelet op het vertoonde spel mocht vooral WSB tevreden zijn met het 22 spel, dat tegen Wilhelmus behaald werd. Technisch waren de gasten beslist beter, maar dank zy enthousiaster spel van de Bavo bleef de balans in de eerste helft in evenwicht.. Wel wist de midvoor spe lende Nederstigt enkele schoten in de richting van het Voorburgse doel af te vuren, maar de juiste richting ontbrak er aan, waardoor succes uitbleef. Aan de andere kant moest doelman Peeters enkele malen in actie komen bij felle pogingen van de bezoekers. De rust kwam met een 00 stand. In de tweede helft kwam Wilhelmus gevaarlyk voor de Bavo veste, waar men niet kon voorkomen, dat de Voorburgse linksbinnen een snelle aanvaj over rechts met een hard, onhoudbaar schot besloot: 01. Direct daarop trok de VV SB-voorhoede ten aanval en toen de bal by Nulkes kwam, schoof deze het leer handig in het Wilhelmus-doel: 11. VV SB-rechtsbinnen v. d. Weyden gaf 20 minuten voor het einde zijn elftal de leiding: 21. Helaas verzuimde hierna de WSB-achterhoede de dekking te verscherpen, waardoor de Voorburgse midvoor meer vrijheid genoot dan goed was. Hierdoor kon deze speler dan ook de gelijkmaker achter Peeters depone ren: 22. Bijna had Nederstigt toch nog voor het winnende doelpunt gezorgd. Toen hij in de laatste minuut op een scherpe pass doorliep suisde zijn kogel net langs de verkeerde kant van de paal. (Van onze zeilmedewerker) Het is voor de zeilers al traditie geworden, dat de Nakaag een af sluiting vormt van hun verrichtin gen in het afgelopen zeilseizoen. Een seizoen, dat wel onvergetelijk zal blijven, want vrijwel in alle wedstrijden was het wel licht, maar toch ideaal zeilweer. De Nakaag had ook dit jaar weer een groot aantal deelnemers in alle klassen. Zaterdag woei het aanvankelijk vrij stevig, maar al spoedig werd dit minder en kwamen de zeilers, die hun middel- weertuigen gezet hadden, in het voor deel. Ook in de beide wedstrijden op zondag was de wind zwak. En zoals dat ook steeds in dit merkwaardige seizoen het geval was, met een neiging van voortdurende schiftingen. Er moest dus wel uiterst oplettend gevaren worden om ieder vlaagje en iedere winddraaiing te kunnen benutten. In de Vrijheids- klasse ging de strijd om de kop al spoe dig tussen W. Couwenberg en Fred Imhoff. Om beurten leidden zij het veld. In het Spinnakerrak kreeg Imhoff zijn kans en hy raakte zyn tegenstander voorgoed kwijt. Zondag evenwel streden Jan van Balkom en Jan Romke de Vries om de kopplaatsen. De laatste won de ochtendwedstrijd. In de middagrace was er een zeer felle strijd om de eerste plaats. By het Kaap dorp ontdeed Van Balkom zich na een loefpartij afdoende van Romke de Vries. Het totaalklassement in de Vrijheids klasse is ons nog niet bekend door lopende protesten. Voorlopig luidt de uitslag echter: 1. Jan van Balkon; 2. Jan Romke de Vries; 3. Fred Imhoff; 4. W. Couwenberg. Egon Rolf v. d. Baumen ondervond in de Valkenklasse Al zeer weinig tegen stand en zegevierde driemaal. In het klassement volgden W. B. A. Bakker en J. M. Snijders met evenveel punten. Lichtweerspecialist Wim Grimm was in de 16 m2 klasse bijzonder in zijn element. Met een eerste en een tweede plaats werd hij winnaar in het klasse ment voor Jan van Dijk, W. A. F. Kreukniet, A. G. Goosen en J. W. Bauer. Lest best was het motto van John Hofland, die zijn laatste wedstrijd in de Regenboogklasse voer met zijn Beneventum, die verkocht is naar Friesland. Hij won met glans voor C. W. Kist, J. H. C. Sieverts en Do. v. d. Hulst. Ook de seizoenprijs voor de Regenbogen sleepte hij in de wacht, voor de beste prestatie. De nieuwe kampioen Sjirk Haaksma in de Olympia jollen demonstreerde op zeer overtuigende wijze, dat zijn titel terecht verdiend is. Hij was een klasse apart. In het totaal klassement werd Haaksma gevolgd door B. Tournier, P. C. Loogman en J. P. Loogman.. Een verrassing was het zeilen in de Pampusklasse, waar de kampioen G. Biesot toch wel hoge ogen moest gooien, temeer daar zijn voornaamste tegen standers uit de kampioenswedstrijden, Henk de Ruyter, bemanning bij hem was. Maar met een kleine puntenvoor- sprong won G. K. Pauli het klassement vóór J. Greevelink, J. S. v. d. Harst, ir. J. v. d. Hoek en G. Timmer. Karei Warburg zeilde ook in de Na kaag weer in de Drakenklasse mee, en wederom met zijn Finnjollencollega's als bemanning. Maar toch was A. War ners hem in punten in het totaalklasse ment voor, na een zeer interessante stryd in de drie gezeilde wedstrijden. Derde werd ir. J. J. de Jongh. Verdere uitslagen: F.D.-klasse: 1. J. Bol. 12 m2 klasse: 1. W. Guldemond; 2. N. Boschma; 3. C. Guldemond. Valkenklasse A2: 1. J. F. Klazinga; 2. L. de Wit; 3. R. Poons. Finnen: 1. W. H. J. v. d. Toorn; 2. J. C. de Winkel. Vryheidsklasse B: 1. T. Schakenbos; 2. mej. E. Weezenbeek; 3. P. de Geeter; 4. R. Smulders; 5. B. Constandse. Sternklasse: 1. R. Steensma; 2. F. Beek; 3. M. Kerdel. Puntklasse: 1. J. v. Bergen; 2. A. v. Wely. 12 Voetsjollen A: 1. mej. H. Hageman; 2. F. Plantenga; 3. mej. M. Holtrop. Jopie Troost beste allround zwemster JOPIE TROOST allround De Amsterdamse Jopie Troost is onze beste allround zwemster. Dit bewees zij zaterdagavond in het Sportfondsenbad-Oost te Amster dam tijdens de door HDZ gehou den wedstrijden, waarvoor ditmaal niet minder dan 48 dames hadden ingeschreven. Jopie Troost won de 100 meter vrije slag in 1 min. 4.8 seconden, haar beste persoonlijke prestatie, werd vierde op de 100 meter rugslag in 1.13.8, noteerde een behoorlijke 1.15.8 op de 100 meter vlin derslag en had door deze tyden een zo grote voorsprong veroverd, dat een ma tige tijd (1.33.0) op de 100 meter school slag haar de eerste plaats niet meer kon ontnemen. Het Amsterdamse zwem- stertje eindigde met een totaal van 307.4 sec. vóór Hennie van der Velde met 309.2 sec., terwijl Lenie de Nijs, die het vorig jaar de beste was geweest, die- maal met de derde plaats genoegen moest nemen met 3.11.6 sec. Daarbij in begrepen waren de twee strafseconden, die Lenie opliep op de 100 meter rug slag dames wegens het missen van een keerpunt. De Obelt-beker, een wisselprijs op de 200 meter vrije slag heren, was voor de Nederlandse kampioen Leo Verburgt, die dit nummer in 2 min. 9.1 sec. gemakke lijk won. Bekerhouder Rudi Prins werd nu vierde in 2.17.9. K.N.V.B. foto (Van onze Haagse redactie) De KNVB-toto bereikte een nieuw record. De totale inzet kwam met 499.585 gulden dicht in de buurt van een half miljoen. De eerste prijs bedraagt 122.400 gulden en daarvoor komt één deelnemer in aanmerking, die 14 goede uitslagen meldde. Vijf deelnemers met 13 punten maken aanspraak op de tweede prys van 52.455 gulden. Nederland is, in een te Parijs ge houden vergadering, herkozen als lid van de internationale sportcommissie van de Federation Internationale de l'Auto- mobile (FIA). De heren J. H. van Haa- ren. sportcommissaris van de K.NA.C., en P. J. Nortier zullen ons land verte genwoordigen. De heer Van Haaren werd voorts nog opgenomen in het Co mité directeurs van de F.I.A. De 18-jarige Duitse zeiler Detlex Kuke heeft gisteren beslag gelegd op de Senaatsprijs, een wedstrijd voor Flying-Dutchman zeilers, waaraan door vertegenwoordigers uit Duitsland, Gr. Brittannië, Frankrijk, Italië en Neder land werd deelgenomen. Kuke versloeg zijn landgenoot, de wereldkampioen Rolf Mulka, met 18 punten verschil. De Nederlanders kwamen, evenals in de voorgaande dagen, niet tot ereplaatsen Onze landgenoot Frech bereikte giste ren de beste prestatie door als negende te eindigen. In het eindklassement be reikten de Nederlanders de volgende plaatsen: 11e Bouman, 12e Frech en 14e Stenhuis. In Alkmaar is gisteren de door de atletiekvereniging Olympus georgani seerde jaarlijkse nationale Singelloop gehouden, waarvoor grote belangstel ling bestond. De uitslagen luiden: A- klasse, 4800 meter: 1. Keesoom (AV '23) 14.23.6; 2. Kortekaas (Holland) 14 59 5. B-klasse, 4800 meter: 1. Ligthart (Olym pus) 15.27.0. A-junioren, 3200 meter: 1. Koning (Zaanland) 9.40 7. De Nederlandse coureur Carel Go din de Beaufort is gisteren in een in ternationale sportwagenrace op het vliegveld van Graz (Oost.), met zijn Porsche RSK tweede geworden. De overwinning ging naar de bekende Oos tenrijker Ernst Vogel, die eveneens met een Porsche RSK de 62 km. af legde in 32 min. 32.4 sec-, wat neerkomt op een gemiddelde van 115.950 km. per uur. „Kareltje" had er 33 min. 34.2 sec. voor nodig. 12 Voetsjollen B: 1. J. v. Dijk; 2. mej. H. Wijntjes; 3. mej. I. Biesot; 4. C. van Tongeren. Jeugdklasse A: 1. L. v. Tienhoven; 2. W. Huiser; 3. A. Hofland; 4. K. Nater. Jeugdklasse B: 1. R. de Kraa; 2. mej. P. van Kampen; 3. mej. L. Janssen; 4. mej. S. la Riviere; 5. D. Leeksma.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 10