actieve medewerker eniMerkwaardig industrieel huwelijk e«4iii de Westduitse Bondsrepubliek MONTEUR SCHILDER en HALFWAS SCHILDER w'ft Goed renderend mijnbedrijf fuseert met oliemaatschappij 36 RECHTZAKEN LOENIK IS OP DE TERUGWEG GASVOORZIENING OPNIEUW AAN DE ORDE GESTELD IN BOSKOOPSE RAAD Rondom de veemarkt De droogte drukt de prijzen Taunus 12 ZIT/SLAAPKAMER 545ste STAATSLOTERIJ Glasimport-verffabriek A. v. d. Kwast N.V. apothekersassistente ZATERDAG 10 OKTOBER 1959 laatregel die van ooruitzien getuigt fan onze correspondent in Bonn) de Westduitse industriële we- is het dezer dagen tot een merkwaardige fusie gekomen: ideelhouders van de goed ren nende mijnonderneming Rhein- leussen A.G. kunnen hun stuk- Li in de verhouding 5 oude tegen nieuwe omwisselen tegen aan- |en van de Westduitse oliemaat- iappij .Deutsche Erdöl A.G." te imburg. Daarmee kwam een art industrieel huwelijk tussen len en olie tot stand, dat in jsse tegenstelling staat tot mijnwerkersbetogingen en de lerpe concurrentie tussen olie en en op de Duitse energiemarkt. )e fusie komt in feite neer op een rib het lijf van de beroemde Duitse fa- Ie Hanlel. Honderd leden van deze nilie waren tezamen voor 75 k 80 cent de bezitters van het aandelen- ataal van de Rheinpreussen A.G. e onderneming gaat het bepaald niet tht: zU gaat door voor een der mo- mste en meest efficient werkende my- i In de Bondsrepubliek. Zy produ- rde in 1958 vijf miljoen ton kolen heeft op tijd rationaliseringsmaatre- tn genomen om al te erge gevolgen ide kolencrisls op te vangen. Daar- is Rheinpreussen, dat er niet voor ngdeinsde in 1958 zijn dividend terug brengen van 8 op 7 percent, al ja- i geleden de chemische industrie een ïdje gaan helpen. Men twijfelde in t onderneming aan de goede kansen, de mijnindustrie nog levert en men izde er zelfs in een eigen net van., nzinestations in de Bondsrepubliek op lichten! Groter benzine-aandeel le DEA, waarmee nu gefuseerd wordt, een grote Hamburgse onderneming, wat de benzine-afzet aangaat circa percent van het totaal aantal ver ste liters benzine in West-Duitsland de man weet te brengen. Zoals de nonderneming Rheinpreussen een ger in de pap van de olie-industrie b„Tjiwalengka" nog niet vlot let is nog niet bekend wanneer men et Nederlandse schip „Tjiwalenka" 10.872 ton) weer vlot zal krijgen. Het chip is twee weken geleden tijdens de ffoon „Vera" vastgelopen, fan de zijde van de Japanse maritieme ligheidsraad werd meegedeeld, dat gingen zouden worden gedaan om het nd rond dit schip weg te graven. Ge ld werd, dat de schade niet geschat n worden voordat duikers een onder st hebben ingesteld. Tijdens de tyfoon zijn 382 schepen e'. een gezamenlijke tonnage van 309 ton aan de grond gelopen. Persbreidel in Indonesië De Indonesische persbureaus Antara en Pla, het grote Chinese dagblad Sin Po, de in de Engelse taal ver fijnende Times of Indonesia en nog twee andere dagbladen uit Djakarta ij met ingang van heden voor onbe- pulde tjjd een werk- en verschij ningsverbod opgelegd. Dit heeft een woordvoerder van het Indonesische ministerie van Oorlog te Djakarta btkend gemaakt. Het verbod voor de beide persbureaus tót slechts hun binnenlandse bericht- iring, zo voegde hij eraan toe. De oordvoerder gaf voorts te kennen dat tt verschijningsverbod ook voor de be otóen kranten niet voor lange tijd h zyn. De maatregel wordt gemotiveerd door wblikatie van artikelen die moeilijk- Kien kunnen veroorzaken en de rege- ng kunnen hinderen in haar pogen oepen van de Daroel Islam en andere «tandige elementen die zich korte- P aan de geregelde troepen over een, te herclasseren". Daarnaast kregen nog vier andere hnten een ernstige waarschuwing. Half jaar geëist tegen „automaniak" (Van onze Haagse redactie) lil Voor de derde keer in een Jaar tijds l/Jtod zich gisteren een 20-jarige Haagse gd, os-werkman te verantwoorden terzake 'ln «joyriding". De politierechter had bis hom tot een half jaar gevangenisstraf "et onmiddellijke gevangenneming ver oordeeld, van welk vonnis hij vandaag io°r het Haagse gerechtshof in hoger ■■«roep kwam. ËT*r zitting kwam ter sprake dat ver te in de nacht van 1 maart samen een kameraad een auto „geleend" t. Hij maakte contact door twee Jfltaden onder het dashbord met elkaar i: fiLVerl)lnc*en- ,,Ja» 111 dit soort; dingen Je ervaring genoeg", zei de presi- *nt sarcastisch. I fa Amsterdam werd de auto door de I Witte aangehouden voor papierencon- I ro'®en die nacht sliep het tweetal I het politiebureau. „Deze automaniak I «j®ft een behoorlijke afstraffing nodig. als hy zo doorgaat wordt het een l^ar jaar jeugdgevangenis voor hem", I "tórschuwde de Procureur-Generaal. Hy I «te bevestiging van het vonnis van de I Wtierechter. I De verdediger, mr. H. A. Kunkeler, 'fes erop dat de jongeman nu al vier 15landen gevangen zit. „Geef hem de - I u maar voorwaardelijk", vroeg plei- J„want hy heeft meer aan hulp en j gjjjg toezicht dan aan gevangenis- j Uitspraak 23 oktober. heeft, zo heeft de oliemaatschappy DEA een vinger in de pap van de mynen. Want de DEA bezit in Gelsen- kirchen-Bismarck een eigen steenkolen- myn, die per jaar 2,7 miljoen ton pro duceert! De fusie betekent dus dat een onderneming ontstaat, die een groter aandeel op de Westduise benzinemarkt krygt èn een groter aandeel op de West duitse kolenmarkt. De beide delen van de nieuwe onderneming ging het tot dusver welzeker, ook in de zuivere ko- lenbranche ondanks de kolencrisis, naar den vleze. Dat de fusie nu zal leiden tot een nóg grotere rationalisering, ligt voor de hand. Haniels offer De familie Haniel heeft hier een moei- ïyke stap moeten doen. Immers, zy be zat circa 80 percent van de aandelen Rheinpreussen, die zy in feite dus als haar eigendom kon beschouwen. Door de ruil van aandelen, zal de familie thans zeker géén meerderheid in de DEA, eerder een minderheid van slechts 25 percent van de DE A-aandelen kry- gen. Weliswaar betekent zulks op een totaal van 35.000 aandeelhouders, die de overige 75 percent DEA-aandelen bezit ten, toch wel een zeer vooraanstaande positie - maar de Haniels hebben thans toch bepaald minder macht in de grote nieuwe onderneming dan in Rheinpreus sen alleen. Maar men kon blykbaar niet anders. Vooruitziende industriëlen zien nu eenmaal een wyziging in de verhou ding op de Westduitse energiemarkt ko men en wie er niet vlug by is, krygt moeiiykheden. Daarby zyn huwelijken tussen olie- en kolenproducenten hier niet zo vreemd. De grootste Westduitse mijnonderne ming, de Gelsenkirchener Bergwerks- A.G., produceerde in eigen raffinade rijen in 1958 reeds 2.6 miljoen ton olie en verwacht een vergroting hiervan, dankzü relaties in Libië. De staatsmijn Hibernia kan twee miljoen ton ruwe olie verwerken. Benzine en stookolie staan dus in de Bondsrepubliek in nauw con tact met de Kolen: de beste Duitse my nen achten het zelfs noodzakelijk aan het fusie verschijnsel mee te doen! De Loenik III heeft zyn maximale af stand van de aarde 470.000 bereikt en is vandaag de terugreis naar de om geving van de aarde begonnen. De snel heid was nog slechts 1.400 km per uur. Onder invloed van de aantrekkings kracht van de aarde zal de snelheid spoedig weer stygen. De Russische hoogleraar in de astro nomie prof. Schternfeld heeft volgens Tass verklaard dat het leven van de Loenik III vrijwel onbeperkt is, afgezien uiteraard van mogelijke botsingen met meteoren. Van tijd tot tyd zou de Loe nik de maan passeren en theoretisch in januari 1967 het dichtst by de maan komen. Winnaars van de Prix de Rome 19S9 De Prixe de Rome 1959 voor de mo numentale en versierende beeldhouw kunst is gewonnen door de 27-Jarlge Gooitzen de Jong uit Amsterdam, die in 1957 de zilveren erepenning van de Prix de Rome voor de vrye beeldhouw kunst verwierf. Hy zal by de minister van O.K. en W. worden voorgedragen voor toekenning van de gouden erepen ning en de daaraan verbonden stipendia. De Jury heeft de 29-Jarige Ruth Brou wer (Amsterdam) voorgedragen voor de zilveren erepenning. De Prix de Rome 1959 voor de monu mentale en versierende schilderkunst is gewonnen door de 20-Jarige Nicolaas Rolle eveneens uit de hoofdstad. Ook hy zal worden voorgedragen voor de gou den erepenning met stipendia. De 20- Jarige Jac. A. C. Frenken uit Vught is voorgedragen voor de zilveren erepen ning en 't daaraan verbonden stipendia. Beide laatstgenoemde Jongelui zyn dit Jaar afgestudeerd aan de Ryksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam. In de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam werden gis termiddag de winnaars van de Prix de Rome bekend gemaakt. Links de winnaar van de afdeling schilder kunst L. N. Rolle. rechts zijn colle ga van de afdeling beeldhouwkunst G. de Jong. Wordt centrum bebouwd Gisteravond kwam de raad der ge meente Boskoop onder voorzitterschap van burgemeester E. P. Verkerk ten gemeentehuize in openbare vergade ring bijeen ter behandeling van een uitvoerige agenda. Aan het begin van de vergadering feliciteerde de voorzit ter de lieer Jongejan met zijn ver jaardag en deelde mede dat de heer Noest wegens ziekte afwezig is. Bij de vaststelling van de notulen van de vergadering van 24 juli 1959 ver zocht de heer Jongejan (Prot.-Chr.) of hy iets mocht vragen naar aanleiding van deze notulen. De heer Jongejan zei, dat de raad de vorige keer onvoldaan uiteen is gegaan. Immers in deze raad hebben wy na een geheime zitting van bijna drie uur besloten tot het aangaan van een over eenkomst met Gouda betreffende de le vering van gas aan Boskoop. In deze raad aldus spreker, hebben wij ten op zichte van de pers ook een eigenaardige indruk achter gelaten, in verband met het voor zo lange tyd in comité gaan. Dit laatste was echter niet de grootste oorzaak van het onvoldaan verlaten van de vergadering. Het ergste vinden wy dat wy toen in eerste aanleg besloten hebben tot opheffing van de gasfabriek In verband met de goede cijfers van de laatste jaren moeten wij wel grote waarde hechten aan onze eigen fabriek. Hoewel de tarieven laag zijn is ons be- dryf nog zeer rendabel. Wy hadden ook zeer zeker dit besluit niet gekomen wanneer ons van de zijde van de direc teur van het gasfabriek was toegezegd dat ten tijde van strenge vorst de gas- voorziening ter plaatse niet in gevaar zou komen. Deze verantwoordelijkheid durfde men niet te nemen. Toen moes ten wy ons. zij het met bloedend hart. wel neerleggen by het voorstel van B. en W. Wij hopen echter dat t.z.t. onze gasfabriek toch nog in de gasbehoefte zal kunnen voorzien. SUBSIDIES By de ingekomen stukken waren drie verzoeken om subsidies, t.w. van het bestuur der Haagse stichting voor vor ming van jongeren in beroep en bedrijf, van de stichting Katholiek Bureau voor school- en beroepskeuze te Rotterdam en van een tweetal Medische Opvoed kundige Bureau's. De raad kon zich met deze subsidie-aanvragen verenigen. Voorts werden verschillende goedge keurde raadsbesluiten (o.a. de begroting 1960) voor kennisgeving aangenomen. ONTWIKKELINGSPLAN De mededeling van B. en W. omtrent de ingestelde werkgroep voor het ont wikkelingsplan ontlokte enkele discus sies. Vooral de heer Wever (KVP) heeft de samenstelling van deze werkgroep bevreemd. Deze is naar de mening van de heer Wever te eenzydig. De heer Bulk wethouder, antwoordde dat deze werkgroep moet worden gezien als een adviescollege op het gebied van de ont- Communistische activiteit duurt onverminderd voort De Centr. Verdragsorganisatie (Cento), de voormalige MOVO, (pact van Bag dad), zegt in een communiqué van me ning te zijn, dat de persoonlyke ge sprekken op hoog niveau tussen Oost en West de kans op vermindering van de spanning hebben verbeterd, maar dat er nog reden tot bezorgdheid is blijven bestaan. „De communistische activiteit duurt onverminderd voort", zo wordt gezegd. Acuut wordt genoemd het gevaar van omverwerping door propaganda uit het buitenland. Leden van de Cento staan door hun ligging vooral aan dat gevaar bloot en alleen door voortdurende waakzaam heid. handhaving van kracht en solida riteit kunnen zy dat gevaar het hoofd bieden en een vermindering van de in ternationale spanning bevorderen, aldus het communiqué. De ministerraad van de Cento heeft drie dagen in Washington vergaderd. Aan de conferentie hebben deelgenomen Turkye, Perzië, Pakistan, Engeland en de Ver. Staten. De organisatie heeft een afzonderlyke verklaring uitgegeven over wat zy noemt ,,de voortdurende Russische propaganda tegen Perzië". sluiting van het agrarisch gebied. Van zelfsprekend komen dan ook andere daarmee verband houdende facetten aan de orde. De heer Wever vroeg zich dan toch wel af. of dit dan wel een taak van de raad is. In deze commissie komt dus niet ter sprake de industria lisatie. De agrarische ontsluiting moet in deze gemeente nu eenmaal voorrang hebben, aldus wethouder Bulk. Omtrent het plan tot wyziging van het Viforpark in verband met de stich ting in dit park van het pension tehuis „Irene" vroeg de heer van den Berg (VVD) zich af of dc in dit plan gepro jecteerde sloot niet te groot is ten op zichte van het park. Volgens wethouder Bulk kan nu moeilijk meer afgeweken worden van het indertyd bekroonde plan van de heer M. Meyer. Na een vraag van de heer van den Dool (PvdA) omtrent het vuilstorten in de Hogeveen deelde de heer Bulk mee, dat binnenkort een betere verbran dingsplaats zal worden gemaakt. Bij het voorstel tot het nemen van een besluit ter voorkoming van onge wenste bebouwing aan de Biezen werd door de heer Bulk op een desbetreffen de vraag naar voren gebracht, dat het de bedoeling Is om de sloten aan de bei de zijden van de Biezenweg te dempen. Overigens kon de raad zich met het voorstel verenigen. Zeer gaarne besloot de raad tot overneming van drie voor tuintjes in Reijerskoop. B. en W. zijn er nog niet in geslaagd de eigenaren van de twee resterende voortuintjes tot afstand te bewegen. Naar aanleiding van het voorstel van de heer van den Dool (PvdA), de huiseigenaren in de adviescommissie-Woonruimtewet beter te vertegenwoordigen werd tot nieuw lid in plaats van de heer Van Dam ge kozen de heer P. Bouwman. Tot hoofd men. van de openbare lager» school werd met algemene stemmen benoemd de heer W. J. Kalkman, thans hoofd van de openbare lagere school te Zwammer- dam. TUINWINKEL Mondeling brachten B. en W. ter tafel het verzoek van het garantie comité tuinwinkel Boskoop om het terreintje gelegen aan de oostzUde van de Goudse Ryweg naby de Bulkse brug tot wederopzegging in bruikleen te mogen ontvangen. Op dit terrein tje wil het comité een tuinwinkel aan leggen. Gelet op de propagandistische waarde voor de Boskoopse cultures heeft de raad geen enkele bezwaren tegen deze bestemming van dit ter rein. RONDVRAAG By de rondvraag stelde de heer Hou- dyk (KVP) de verbetering van de Park laan opnieuw aan de orde. Hy hoopte echter, dat alleen de straat verbeterd zou worden doch niet verbreed. Dit zou dan ten koste moeten gaan van het al daar aanwezige plantsoentje. Dit zou hy jammer vinden. Van de zyde van B. en W. werd meegedeeld, dat ln een vol gende vergadering hieromtrent een voorstel kan worden verwacht. De heer van den Berg (WD) infor meerde naar de verfraaiing van het centrum van het dorp. Wethouder Bulk antwoord/de hierop, dlat besprekingen met verschillende instanties gaande zyn qver deze aangelegenheid. Meer kon hij hieromtrent nog niet mededelen. Binnen zeer korte tyd hopen B. en W. met een plan ook over de bebou wing van de galerij in de raad te ko- (Van onze deskundige medewerker) De toestand op de rundveemarkten was in de afgelopen week vrywel op alle fronten weer uitermate flauw. De aanvoeren zijn in het algemeen, gezien de slechte toestand van het wei land, niet overweldigend, maar de vraag is eenmaal door dezelfde factor mini maal. De beste gebruiksbeesten, voorname lijk de kalfkoeien met de beste papie ren, zijn nog het meeste in trek, mede doordat er een vry goede vraag is voor geschikte dieren voor export, doch de mindere solide klasse werd weer moei- ïyk en in hoofdzaak tegen lagere pry- zen van de hand gedaan. Hoe het ver dere verloop in dit najaar zal zyn is moeilijk te bepalen, doch men kan er niet veel goeds van verwachten. De aanvoeren zullen zeker gaandeweg toe nemen. Immers zeer vele boeren heb ben het vee reeds moeten stallen en het groenvoeder, zoals bietenkoppen, is dit jaar ook lang niet zo veelvuldig als andere jaren. Het is allemaal schaars en duur, maar bovendien van een min dere kwaliteit, waardoor de melkgift natuurlijk ook veel minder is. De handel in varekoeien voor de mes- terij toonde ook nog zeer weinig leven: ook hier waren de minder soortige en oudere exemplaren zeer moeilijk en slechts tegen gedrukte of zelfs lagere prijzen nauwelyks af te zetten. Op de slachtveeafdelingen was de stem ming evenmin rooskleurig. Men klaagt over slechte omzetten in de slageryen, waarvan het langdurige zomerweer de schuld krygt. We menen terecht, want het grovere vlees van de runderen bracht deze week een zeer slechte prys op in de groothandel. De pryzen van het slacht vee waren dan ook in doorsnee op de markten aan de gedrukte kant en men kon moeiiyk alles plaatsen. De vette kalverenmarkt kon nog als redelijk worden geklassificeerd met staande pryzen. Voor export was een goede bestemming, doch voor het bin nenland was de vraag wat minder vlot. Nuchtere kalveren met matige aan voeren noteerden de oude pryzen by een kalme handel. In de wolveesector was een zeer groot aanbod. Hoewel het uitvoercyfer mo menteel Is gestegen tot rond 175 ton per week in totaal, drukte het grote aanbod de prijzen in de loop dezer week dus ook hier op de Leidse markt met enkele gul dens per stuk terug. Niet alleen de oudere schapen, maar ook de beste lammeren moesten wat goedkoper worden afgegeven. De vette varkensmarkt verliep bU nor male aanvoeren tameiyk vlot met niet veel verandering van de pryzen. Mooi vleesgoed 1.90 en wat daarboven en zwaardere soorten wat vettere kwalitei ten tussen f 1.80 en f 1.85 zeugen f 1.55— fl.62 zouters iets gedrukt, n.l. tot rond f 1.80 per kg levend gewicht. Lopers en biggen nogal ruim aanbod en de prijzen iets minder vast. De paardenmarkt was totaal gezien zeer flauw gestemd. Vooral oudere paarden waren moeiiyk verkoopbaar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 oktober. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Per 100 kg.: andyvie 718. pronkbonen 3967, snij bonen 111135, stambonen 54125, stok- bonen 71119. kroten 8, Idem gekookt 35, rode kool 1927, gele kool 20. groene kool 1826. prei 1533, spinazie 2347. spruiten A 30—82, B 1582. tomaten A 2357, B 12—63, C 27—38, CC 20—28. uien 1326. waspeen 2629, witlof 99 153. Per 100 stuksbloemkool A 1559, B 1027. knolselderle 2730. komkommers A 25—35, B 20—29. C 20. sla A 3.40—18.80 Per 100 bos: Bleekselderle 1549. bospeen 1027. peterselie 1735, selderie 3.50-9.80 AALSMEER. 9 oktober. - C.V. Centr. Aalsm. Veiling. Clematis per stuk 30106, Gerbera 2062. Bouv&rdia 1032. Calla 1537, Euphorbia 1545, Chrysanten gT.- bL 35—56. Idem kl.bl. ÏO—35. Ornlthoga- lum per bos 60145, Cyclamen 60135, Dahlia's gr.bl. 15—30. Idem kl.bl. 10—38, Fresia's 120—285. Iris 60—150. Anjers per stuk: rood 15—35, roze 1225, wit 818. Orchid. Beauty 2541. Rozen per stuk: Better Times 715, Roselandla 612. Edith Helen 1536. Parel v. Aalsmeer 817, Geh. Dulsberg 1020 Pechthold 712, Verschuren 714 Towny Gold 917 Mad. Ofrruan. 1022, Baccarat 3566, Montezuma 2046, Sweetheart 714. Nymf 3065. BOSKOOP, 9 oktober. Coöp. Veren. ,,De White "Butterfly 2O0, Better Times 220 240. Duisburg 320—260, Vlerlanden 440— 380, Had/ley 200—170, Newyorker 600— 520, Offmann 360—240, Pechthold 400 340, Bouohé 220180, gemengd 14085, Ellen Paulsen 10060, Fireklng 370—410, Aria 140—120, Sweetheart 160—170, Wolfs Glorie 130—110, Juweeltje 10045. White Sweetheart 150, OUeson 120100, Else Poulsen 8045, Nymf 450350, Moulin Rouge 7045. In pot: Pernettya plant 60, Kalanchoe 41, Begonia 33, Pepers 5054, Gesneria 34, Coleus 18, Trades 20, Ficus repens 33, Phylea 37, Adyanthum 27, Ne- phxolepi6 10580. Asplenluim 50-42, Blad- -~;oitfa 51, Phylodendron 85. Varens 21. Hangplantjes 32, Peperomla 39, Clnnerarla 27. Pernettya gemengd 290250. wit 150 rood 150170. Phygostegla 37. tros- chrysanten geel 5575. roze 28110. wit 4555 .brons 3995, rood 70—60, Nerine 140150. Sn eeuwbes 67105, Cydonla met vrucht 105 p. tak, Pl<umosagróen 7563, Hendrik 25 per stuk, geplozei santen 1716, Callcarpa 24—78, Prins 1 stuk, geplozen chry- carpa 2478, Gips 2732. Iris Goetldilseoma 1610 p. tak. Dahlia's gr.bl. 24. Asters 31—42. Physalls 0045. Cotoneaster 10080. Siergras 11 15, Gynerlum 14—16. Hellanthus 29—30, Dura/ndl 11075, Zinnia 2718, Tritoma 64—60. HOOFDDORP, Graan beursnoteringen zomergerst 2426: wintergerst 2124; tarwe 2830; haver 2225; Blauwmaan- zaad 135145; kapucijners 48—60; groe ne erwten 3843; Schokkers 3945; Kar. wijzaad 102108. Alles per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 oktober. Groenteveiling: Bloemkool A 1 (per 100 st.) 31.0068.00; bloemkool A2 (per 100 st.) 10.00—37.00; bloemkool BI (per 100 st.30.00—39.00; bloemkool B2 (per 100 st.) 10.0021.00; waspeen Al (per kist) 4.806.80; waspeen A2 (per kist) 4,20 6,60; waspeen BI (per kist) 6.008.20; waspeen B2 (per kist) 2,80; bospeen (per 100 bos) 41,0043.00; andijvie 8.00— 17.00; prlnsessenbonen 52.00101.00; sel- dery (per 100 bos) 9.0010,00; tomaten 22,0032.00; groene-kool 11,0023.00; pe terselie (per 100 bos) 8.008.10; krul- geterselle (per 100 bos) 5.005,10; Bprul- ïn 36.00—37.00; rode-kool 27.0028.00; sla (per 100 st.) 8.0011,00. Aanvoeren: bloemkool 13.000 stuks, waarvan 1.000 stuks voor export werden verkocht; was peen 84.000 kg. waarvan 56.000 kg voor export werd verkocht. ROELOFARENDSVEEN. 9 oktober. Bloe menveiling. Ornithogaium 48105, Ane monen 8588, Cyclamenbloemen 8692, TroechrysantenNew Prinses 6078, Ma rianne 2238. Chats worth Horwood 31 52, Oldland Scepter 3762, Beryl 3472, White Hope 25—54. Shirley 21—62, Gar den White 3048. Normandië 36—51. Ml- goll 8349. Chastity 3349. Tilly 28—32, uey 3554. Bamby 3436, Peter Pan 30 33. Bamby 4046 boe. Idem geplo zen: White" Joy 91*3, Perfection 1320. Sheila 10—14, Mlgoll 6—12. Breittner 9— 15. Mlllersdale 814. Southodoron Pink 8- 20, Goldene Sonne 811, Decile Cape 9 14, Bill Speet 8—13. Medaülon 11—14, Derek Ellis 915. New Prinses 10—16, Evelyn Bush 11—17, Regalia 2528, Cham pion 914. Alfretton 515, Nerine 1355 Rozen Nymf 1034, Am. Anjers 8—19 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 9 oktober. Groenteveiling. Aardbeien I 1.22, idem afw. 6067 per doosje, tomaten export A 87—105, idem B 80—91, idem C 61—75, toropda I 1528. idem II 317. andij vie 716. groene kool 20, bloemkool 16 42, kassnljbonen I 81118, idem stek 25 61, pronkbonen 3150, dubb. stambo nen 5087 per 100 kg. RIJNSBURG, 9 oktober Groenteveiling. Uien 2025; Andyvie 1015; Rodekool 2228; Groene-kool 2027; Waspeen A 1525; idem B. 2025; Herenbonen 90 100 per kilo. Seldery 810; Peterselie 67; Bospeen 3043 per bos. Bloemkool A. 40—60; Idem B: 25-^0; Idem C. 12— 15 per stuk. Sla 510 per krop. TER AAR, 9 oktober. Groenteveiling. Kassnybonen 0,961,24; Idem B. 0,85 0,87; Idem stek 0.440.58; snijbonen 0.48; stokprlnsessenbonen 0,570.88; stamprln- sessenbonen 0.600.93; Idem stek 0.39; spekbonen 0.570.82; Idem B. 0,370.40 witte pronkers 0,420,69; Idem B. 0 39; Idem stek 0,22; uien 0,030,07; andijvie 0,070,08; waspeen 0,140.26; idem B. 0,09; sav. kool 0.20; chin, kool 0,050,12; groenekool 0,170,23; rodekool 0,24; kroten 0,19; spinazie 0,370,48; tomaten export A. 0.88—1,13; Idem B. 0,880.98; Idem C. 0,781,03; tomaten A. 0,20 0,68; Idem B. 0.200,76; Idem C. 0.20 0,67; idem CC. 0.200,27; Idem bonken 0,390,62 alles per kg; sla 0,04—0,15; bloemkool A. 0,380,64; Idem B. 0,22 0,36; Idem C. 0,10—0,15; komkommers 0,090.23; alles per stuk; selderij 0,10 0,11; bospeen 0,130,28 alles per bos. Appelen: Bramley Seedling 0.250.26; Alllngton Pippin 0.320,36; Jonathan 0,24; Idem 2. 0.08; Goudreinetten 0,25 0,31; Idem 2. 0,180.20; Cox Orange Pip pin 0,40; Zoete Ermgaard 0,32. Peren: Brederode 0,240,27; Doyenné du Cornice 0,60; Bergamotte 0.180.20; Kamperveen 0.21; IJsbout 0.18: Winterjan 0,15; wyn- "ieer 0.18; Jodepeer 0.06 alles per kg. Druiven 1.56 per kg. TE KOOP AANGEBODEN (Favoriet) zuinige en in pr. staat verkerende auto. (Financiering mogeiyk). Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 27384 of telefoon 20420. Te huur gevraagd (of ZIT- EN SLAAPKAMER) met vrye keuken. Ongemeu bileerd geen bezwaar. Brieven onder no. 79084 „Die Haghe" N.V., Plein 11, Postbus 354, Den Haag. DE VERKOOP DER LOTEN bij coilecteurs(-trices) en debitanten VANGT AAN OP 12 OKTOBER 1959 Begrin der TREKKINGEN op 2 NOVEMBER d.a.v. GEVRAAGD. VAN GROENINGEN Morsstraat 29 Gevraagd voor direct bekwaam GARAGE GEBR. v. d. MEER Dorpsstraat 82 - Benthuizen Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren (o.a. drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer Gevraagd: voor onze glasbewerkingsaidelingen. Persoonlijk aan te melden aan ons kantoor, 's morgens tussen 9 en 11 uur. Janvossensteeg 43 - Leiden PAKKEN OUDE COURANTEN f 0.75 per 5 kg. Afgehaald aan ons bureau Witte Singel 1 GEVRAAGD voor hele of halve dagen. ZUIDER APOTHEEK Lammenschansweg 4 - Leiden - Telefoon 23553 AANGEBODEN door Inruil verkregen, in prima staat zynde: DKW F 93 Hardtop 1957, plm. 70.000 km. gelopen. DKW F 91 Hardtop 1954, geheel rebuild. FIAT 600, 1957, 55.000 km gelopen. BMW Isetta 300/4 1957, 2900 km. gelopen, benzineverbr. plm. 1 op 25. JAWA motor 125 c.c., 4000 km. gelopen. VESPA SCOOTER, Grand Sport 1958, 20.000 km. gelopen. SPECIALE AANBIEDING DKW auto, Union 1000-1959. demonstratiewagen, in staat van nieuw. Automobielbedrijf Gebr. B. H. J. Huisman WIELMAKERSSTEEG 23 [hoek Levendaal 801 LEIDEN TELEFOON 22962

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9