ON SON OAS RONSON-GAS Ds. D. M. Verniet 50 jaar predikant Pianiste Jeanine Dacosta liet sterk gemengde indruk achter RONSON-GAS Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 8 oktober 1959 Tweede blad no. 29867 waarvoor het woord „modern" te ouderwets is! EXCLUSIEF De Ronson Butron - fascinerend nieuw in vormgeving en technische perfectie. Weergaloos zuinig. Vullen of bijvullen Unieke Ronson-vinding direct regelbare vlam (Finger-tip System) in amper 5 seconden. Regelbare vlam. Dit juweel van Engels stijlgevoel en vakman schap in Nederland van f. 42.50 af. Het geschenk voor nu Muiti-Fiii tank f. 2.25 dat past in de wereld bevat gaa voor 1 jaar normaal gebruik. Van DlOFgen. Allttnimp. tn Strikt AfJ.: Vtlltam Rikktri HandtlsondtrntmingNV. Bturt, Damrak. Het begin van de Bijbel ZONDAGMORGENPROGRAMMA BIJZONDER KERKEVVERK Zondagmorgen zal het witte doek van de Luxor-bioscoop gebruikt worden om kleurenstrips over de bybel te vertonen. Deze kleurenstrips zullen het begin van de bijbel de eerste hoofdstukken van Genesis: schepping en zondvloed in beeld brengen. De kunstenaar, die deze strips ver vaardigde heeft met treffende eenvoud de grootse en diepgaande gedachten- wereld van de bijbel geschilderd. Het begin van de bijbel roept vele vragen op. Deze vragen wil de commis sie voor Bijzonder Kerkewerk van de Hervormde Gemeente niet uit de weg gaan of door oppervlakkige antwoorden trachten op te lossen. De kleurenstrips over het begin van de bijbel zullen zondagmorgen zonder veel toelichting worden vertoond om daarna de bezoekers gelegenheid te geven hun vragen te stellen en tot een nader gesprek te komen. Bijzonder vermelding verdient de mu zikale medewerking. De heer G. Scherrer, dirigent van het Zwitsers Jeugdorkest, dat deze week in Leiden en in de grote steden van ons land optreedt, zal met zijn zoon Jörg en zijn dochter Christine, die beiden deel uitmaken van het jeugdorkest uit Zürich, enkele stukken voor trio ten ge hore brengen. De bijeenkomst staat onder leiding van dr. P. L. Schoonheim, hervormd predikant voor Bijzonder Kerkewerk. Melkbrigadiertjes waren in Stadsgehoorzaal bijeen Ongeveer 1700 kinderen van vijf tot veertien jaar allen z.g. melkbriga- diers hebben gistermiddag in twee bijeenkomsten in de Stadsgehoorzaal genoten van een bont programma van goochelen, zang enz., dat hun werd aangeboden door de propagandacom- missie van het Nederlands Zuivel Bu reau. Op 11 november aanstaande ko men weer ongeveer 1700 melkbriga diertjes bijeen in de Stadsgehoor zaal. Tijdens de beide voorstellingen heeft de bekende schrijver Leonard de Vries een tweetal melkbrigadiertjes naar het podium gehaald om hen ten overstaan van alle kinderen te prijzen en tot ere- brigadier te benoemen vanwege hun heldhaftige gedrag. Het waren de tien jarige Berry de Zwijger, die tijdens zijn vakantie zijn nichtje uit het water ge red had en het zevenjarige meisje Cobi vam de Brink, die haar driejarig broer tje vam de verdrinkingsdood gered had. Peter Piekos imitator en conferen cier wist de kinderen kostelijk te amuseren, terwijl Dick Harris het jonge publiek bezig hield met zijn goochel toeren en zijn wonderlijke ballonexpe rimenten. Lezing over katoen voor Chr. Plattelandsvrouwen De her J. C. Bouwmeester uit Tilburg heeft gisteravond in Rehoboth voor de afdeling Leiden van de Chr. Platte landsvrouwen- en Meisjesbond gespro ken over textiel. In een vlotte causerie belichtte de heer Bouwmeester ver schillende facetten van de behandeling en de herkenning van de katoensoorten en -stoffen. Na de pauze liet hij de aan wezigen door middel van lichtbeelden het produktieproces van katoenbaai tot laken volgen. De voorzitster, mevrouw J. van Schie-van der Berg had de bij eenkomst, die goed bezocht werd, ge opend. PROMOTIE LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Contactinvarianten", de heer L. Bake- ma. geboren te Emmen en thans wo nende te Haarlem Onze stadgenoot, de heer G. J. van den Burg, is één van de prijswinnaars van de door Hoover onder zijn dealers georganiseerde verkoopwedstrijd. Maan dag vertrekt hij voor een 5-daagse reis naar Engeland. Advertentie verkrijgbaar bij sigarenhandel C. WALENKAMP PRINSESSEKADE 1 TEL. 21126 LEIDEN Kerkelijk Leven Synode Oud-Katholieke geestelijken TAL VAN PRAKTISCHE VRAAG STUKKEN WERDEN BEHANDELD Te Amersfoort kwam de synode van de geestelijken van de Oud-Katholieke Kerk van Nederland bijeen. In zijn ope ningswoord wees de aartsbisschop, dr. Rinkel, op de internationale theologen conferentie, die volgende week in Zwit serland aanvangt, en waaraan ook een aantal Nederlanders zal deelnemen. Het thema is: de Heilige Geest en de Kerk. Volgend jaar zal de jaarlijkse confe rentie in Nederland worden gehouden. Voorts ontvangt Haarlem in 1961 het internationale congres van geestelijken en leken, dat eens in de vier jaren ge houden wordt. Voorts werd bekend ge maakt de uitslag van de jaarlijkse studieprijsvraag, waarvan het onderwerp ditmaal luidde: het diaconaat in de oude kerk. Deken C. F. Nieuwenhuyzen refereer de over de praktische maatregelen in verband met de ontwikkeling van Rand stad Holland, terwijl voorts de rappor ten van de kerkelijke jeugdleiding en de commissie voor „kerk en intellectuelen" behandeld werden. Mgr. Jans leidde de besprekingen t.a.v. de problemen rondom oecumenische diensten, waarover uitvoerig gediscu-1 sieerd werd. Dit punt wordt tot een volgende zitting aangehouden. N.a.v. een inleiding van pastoor M. J. Aarents ont spon zich een gesprek over de ruimte van het experiment in de kerkgemeen schap. Men achtte dit onvermijdelijk in deze groeiperiode, maar de bisschoppen behouden zich het recht voor, om be paalde grenzen aan het experiment te stellen. Veel aandacht werd geschonken aan de inleiding van prof. dr. Maan over de sociologische benadering van de kerk, terwijl op de volgende zitting nadere be zinning en uitwerking zal volgen op de vragen rondom boetedoening en ascese en de richtlUnen betreffende huwelijks moraal, waaromtrent pastoor D. N. de Rijk refereerde. Verleende in Leiden bijstand in pastoraat Zaterdag Is het vijftig jaar geleden, i dat ds. D. M. Vermet uit Leidschen- dam, die circa 10 jaar in Leiden by- stand in het pastoraal verleende, werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Vermet werd op 30 december 1881 te 's-Heer Arenkskerke op Zuid-Beve land geboren. Hij bezocht eerst de Rijks- HBS te Goes, daarna het stedelijk gym nasium te Middelburg en studeerde ver- 1 I volgens nog aan de Rijksuniversiteit te i Groningen. Nadat ds. Vermet in 1908 door het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 10 oktober van het daaropvolgend jaar door ds. A. de Vis ser toen nog predikant te Groningen, te Herwijnen in de classis Bommel in het ambt bevestigd. Daarna stond de jubilaris verder nog te Klaaswaal in de classis Dordrecht 1920 tot 1925; Balk la de classis Sneek 1925 tot 1929; Oos- iterbierum in de classis Franeker 1929 tot 1934 en tenslotte nog ruim dertien jaar te Leidschendam, waar hem met ingang van 1 mei 1947 op ruim vyfen- lestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat is ds. Ver met nog enige jaren te Leiden werk zaam geweest als hulpprediker en heeft hij tijdens vacatures in verschillende 1 wijkgemeenten bijstand in het pasto- i raat verleend. Verder is hij tot oktober 1957, toen hem op bijna zesenzeventig jarige leef- S tijd eervol ontslag werd verleend, nog enige jaren werkzaam geweest als gees telijk verzorger van de patiënten in het 1 Academisch Ziekenhuis. In al zijn gemeenten nam ds. Vermet actief deel aan het jeugdwerk en had hij zitting in tal van besturen, colleges en commissies. Ds. Vermet zal zaterdag a s. in zijn woning. Voorburgseweg 79 te Leid schendam, recipiëren. Behalve zijn gouden ambtsjubileum als predikant in de Ned. Herv. Kerk hopen ds. en mevr. Verniet dan tevens hun vijftig-jarig huwelijksfeest te herdenken. Werkgelegenheid De minister van defensie, ir. S. H. Visser heeft gisteren een bezoek gebracht aan de Kon,. Marine te Den Helder. Hij bezocht ook Hr. Ms. Gelderland. Minister Visser inspecteert de erewacht na aa aankomst aan boord. Ondanks het feit, dat seizoeninvloeden een geringe stijging van de werkloos heid te zien gaven, blijft de werkge legenheid in het rayon Leiden van het Gew. Arbeidsbureau gunstig. De geregistreerde arbeidsreserve is gedurende de maand september met 40 toegenomen. Er valt een toename van hotel-, café- en restaurantpersoneel van 4 tot 20 en van on- en minder geschool de krachten, die gedurende de drukke zomermaanden in seizoengevoelige be drijven werkzaam waren te constateren. Ook het aantal ingeschreven minder- geschikten (ingeschrevenen die tenge volge van enig defect gehandicapt zyn) ls toegenomen n.l. van 117 tot 127. Het aantal ingeschreven bouwarbei ders is tengevolge'van de toenemende bouwactiviteit gedaald. Hoewel het aan tal werkloze metaalbewerkers iets is gestegen, is de activiteit in de metaal nijverheid alleszins bevredigend. Er is in deze sector zelfs sprake van een toe- nemendê vraag. Het aanbod van vrouwen bleef ook in september stabiel (127). De geregistreer de vraag daalde belangrijk en wel van 401 tot 315. Vooral de werkelijke behoef te aan vrouwelijk personeel voor de confectie- en textielbedrijven en aan vrouwelijke hulp is zeer groot. In tegenstelling met voorgaande jaren ls er momenteel in de landbouwsector weinig werkgelegenheid, hetgeen valt toe te schrijven aan de prachtige zomer, waardoor met minder krachten het werk kan nu over een langere tijd wor den verdeeld kan worden volstaan. De eerste auditie-avond van d' Op rechte Amateur wordt niet hedenavond, zoals gemeld, doch eerst donderdag 22 oktober gehouden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Theodora Jacoba, dr. van T. J. de Zwart en F. C. Peperkamp; Jacob, zn. van A. Verra en C. Filippo; Johanna Maartje, dr. I van W. Hamerling en M. F. Plesman; Wil helmus Hendrikus, zn. van J. T. van Kampen en C. C. van den Nouland; Fer dinand, zn. van P. Smit en W. Coppoolse; Astrld, dr. van H. Prins en T. C. Oliemans; Petrus Franciscus, zn. van G. A. Roosen en S. van Roode: Wilhelmlna Johanna Maria, dr. van P. Heijmans en S. J. Bos; Mattheus, zn. van P. C. van Egmond en C. van Duist. OVERLEDEN W. van As, 52 jr.. echtgenote van H. la Kooü; H ,T. Leferink, 3 Jr., dochter. Ds. D. M. VERMET CONTACTAVOND OUD KATH. PAROCHIE Gisteren vond de eerste contactavond in dit seizoen van de Oud Kath. parochie plaats, georganiseerd door de Vereniging Ondersteuningsfonds. Pastoor A. J. Gla- zemaker sprak voor een aandachtig ge hoor over de mozaieken van Ravenna en schilderde de achtergronden van het ontstaan. In het bijzonder stond hij stil bij het dooreengeweven zijn van kerk en staat, van het menselijke en het godde lijke, tevens van de realiteit en het sym bolische, en tenslotte van het oude en het nieuwe testament in deze kunst werken. Spreker vond bij het vertonen van tal van kleurendia's gelegenheid een en ander toe te lichten. In het bijzonder kwam daarbij tot uiting hoe deze tijd ge voelig is voor de symboliek en hoe tal van motieven uit de verborgen schat van Ravenna ook de huidige kerkelijke kunst en het liturgisch denken inspireren. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex. Ned. recht mej. M. Wreesman te Delden (O.), mej. M. L. A. Labouchere (Zeist) en de heren G. F. Boreel (Leiden), H. A. Zanoli (Den Haag) en H. A. Wolterbeek (Den Haag)doet. ex. farmacie de heren D. Sonnega (Warmond) en H. M. Smits (Leiden); kand. ex. geschiedenis de heer E. G. Hoekstra (Oegstgeest) Concert „Kunstkring voor Allen Boeiend op het haar verwant terrein De Francaise Jeanine Dacosta. hier reeds bekend door haar optreden met het Residentie-Orkest in Ravel en Schumannbehoort tot de gerenommeerde pianisten der jongere generatie. Haar samenwerking met het orkest leidde tot uitbundige successen. Iets geheel anders is het brengen van eigen recital, ditmaal in het kader der Kunstkringconcerten, waarvan gisteravond het eerste in een verheugend goed bezette Stadsgehoorzaal werd gegeven. Daaraan worden de hoogste eisen gesteld aan de zelfstandige visie. Dat Jeanine Dacosta technisch fabuleus kan spelen, is, gezien, de school waaruit zij voortkomt, vanzelfsprekend. In dit opzicht mag zij als een pur sang vertegenwoordigster van haar tijd gelden. Maar er wordt mèèr verlangd. Alwéér iets gans anders is. of zij de geest der „klassieken" verstaat. Op dit gebied openbaren haar vertolkingen vooralsnog lacunes. Zo werd de bekende Partita No. 1 in Bes gr. t. waarom niet eens de min stens even belangrijke tweede? te sterk geromantiseerd, met hier onpas sende crescendi. decrescendi en zelfs rubati, waardoor de geldende stijlprin cipes. zowel als traditionele registerdy- namiek geweld werd aangedaan. Dat „romantiseren" zit tegenwoordig wel méér in de lucht maar het is o.i. een onjuiste opvatting. Bovendien ging het spel meermalen mank aan een te overvloedig pedaalgebruik. Daardoor kwam de helderheid der stemvoering meermalen in het gedrang. Uitzonde ringen willen wij graag maken voor de Prélude en de ook naar de geest zuiver gehouden Sarabande. Tot de bekendste der 50 klaviersonates van Mozart be hoort zijn laatste in D gr. t. (K V. 576), twee jaar voor zijn dood. in 1789 ge schreven in opdracht van prinses Frie- derieke van Pruisen, de enig overgeble vene van de zes. die hij toen schreef. In tegenstelling tot de oorspronkelijke opzet is deze er. gezien o.a. de contra- puntische verwerking zeker niet gemak kelijk op geworden. Ook hier werd lang niet altijd de typische Mozartsfeer ge troffen; het geheel had bovendien fijn zinniger toets kunnen verdragen. Brahms maakte het de pianisten al evenmin gemakkelijk met zijn 15 walsen op. 39. Speciale Brahmsinstelling is hier eerste vereiste, men moet ze niet te veel. gelijk Jeanine Dacosta het deed, in de Chopinsfeer trekken. Er werd ge zondigd tegen ritmische voorschriften en er waren te willekeurige tempowis selingen. al wist zij ons hier door con trastwerkingen véél meer te boeien. Had de pianiste tot dan toe. zich nog niet thuisvoelend op „eigen" terrein, matige indrukken gevestigd, geheel an ders werd het na de pauze: uit Albeniz' meesterwerk diens ..Iberia" (Boek I), presenteerde zij het karakteristieke ..Evocation". „El Puerto" en het magis traal stralende en technisch-virtuoze „Fête Dieu A Séville", dit alles in nau we verwantschap met sfeer en bedoe ling. Zo ook in twee dansen (1 en 6) van de eveneens Catalaanse fijnzinnige componist Frederico Mompou. Overi gens moet de verering van de laatste voor Chopin wel groot geweest zijn. Diens dans 1 wekte sterke reminicen- ties op aan de Mazurka's. En schreef Mompou ook niet de „Variacones sobre un tema de Chopin?" De verbijsterend moeilijke, dynamisch inzettende, schoon geen enkel nieuw ge zichtspunt opleverende Derde Sonate (op. 28) van de in 1953 overleden Rus Prokofjew. waarvan de vijf delen in èèn vervloeien, was het vuurwerkachtig slot. Met Prokof jew is het een even tra gisch geval geweest als met zijn land genoten Sjotakowitsj en Chatsjatoe- rian. Zij moesten zich voegen naar de Sovjeteisen. Schreef Prokofjew niet in 1948: „Ik zal naar een duidelijke mu ziektaal zoeken, die mijn volk kan be grijpen en waarvan het houdt". Overi gens is deze sonate nog betrekkelijk een jeugdwerk, weinig openbarend van het geen Prokofjew aan belangrijks zou presteren. Dat hij de wegen der oor spronkelijkheid later onder druk weer moest verlaten, moet een drama in zijn leven betekend hebben. Jeanine Dacosta kon echter in deze sonate haar fabuleus teohnisch kunnen ten volle uitleven. Zij deed het dan ook op triomfale wijze! Weinigen zullen haar ':unnen evenaren! Het succes was zo groot, dat zjj Ravels' betoverend k!ank- en kleu renspel „Jeux d'eau" als poëtische toegift schonk. Ook daarin maakte zij haar repu tatie waar! Doch ook dit was een ter rein, waaraan zij zich nauw verwant voelde. Jeanine Daconsta is nog jong. Moge haar on den duur ook de geest der grote meesters van de 19e eeuw deelachtig vallen! n. Advertentie Drie jaar geëist wegens aanrijding De officier van Justitie bij de recht bank te Haarlem heeft vandaag tegen een toneelspeler-regisseur uit Den Haag wegens het rijden onder invloed van al- colholhoudende drank, hetgeen een botsing met dodelijke afloop tengevolge had, een gevangenisstraf van 3 jaar en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 5 jaar geëist. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij op 26 mei op de Kudelstaartseweg te Aalsmeer met zijn auto tegen de 44-ja rige mevrouw H. M. van 't Schipvan der Laan. is gebotst. Zij naderde met haar fiets uit de tegenovergestelde rich ting. Verdachte zou roekeloos en on voorzichtig hebben gereden en de lin kerweghelft in beslag hebben genomen. Het slachtoffer, moeder van vier kinde ren, was op slag dood. Advertentie nieuwste modellen ook in TAFELAANSTEKERS bij onze collectie „PIJPENPALEIS", HOEK RAPENBURG—NOORDEINDE Telefoon 20635 Leiden Dealer: COMOY Pipes-London Ronson-Service. Militaire uitrusting oudsten moet terug (Van onze Haagse redactie) De oudste lichtingen dienstplichtigen, die geen mobilisatiebestemming hebben en biervoor ook niet meer in aanmer king komen, moeten de militaire uit rustingsstukken die zy nog in hun bezit hebben, terugsturen. In ongerede ge raakte uitrustingsstukken moeten wor den vergoed. De legerleiding heeft de betrokkenen schriftelijk op de hoogte gesteld van deze maatregel. De betreffende militai ren hebben tevens een opgave verstrekt gekregen van de uitrustingsstukken waar het om gaat. De oudste lichtingen bestaan uit mi litairen, die hun dienstplicht geheel hebben vervuld en niet meer zullen worden opgeroepen. Het gaat hier om de reserve-officieren die de leeftyd van 45 jaar hebben bereikt, de dienstplich tige onderofficieren van 40 jaar en ouder en de minderen die de leeftijd van 35 jaar hebben bereikt. De lichtingen die met groot verlof worden gezonden, zonder voorshands een mobilisatiebestemming te hebben, zul len voortaan slechts een klein gedeelte van hun militaire uitrusting meekrijgen. Hierbfj gaat het om de uitrustingsstuk ken. die de man nodig heeft om er als militair uit te zien. Alle andere uitrus tingsstukken zullen hem niet meer wor den meegegeven. De legerleiding hoopt met deze maat regel aanzienlijk te kunnen bezuinigen. De uitrustingsstukken die tot dusver veelal ongebruikt onder berusting van de mannen bleven, kunnen nu elders worden aangewend. dat zjjn kerk alleen de onthouding als geoorloofde methode voor geboortebe perking aanvaardt. NED. I1ERV. KERK Aangenomen naar Ameide en Tienhoven S. Meijers te Hoogblokland, die bedankte voor Raamsdonksveer (toez.) en voor Vreeswijk. Aangenomen naar Ommelan- derwijk-Zuidwending (toez.) H. G. Oos- tinga. kand. te Groningen, die bedankte voor Marken (toez.). GEREF. KERKEN Aangenomen naar Knijpe A. C. Lange- dijk, kand. te 's-Gravenhage. die bedankte voor 's-Gravenmoer. Bedankt voor Ber- likum C. van der Giessen te Tzum. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Ermelo J. C. Ravenswaaij te Scheveningen en J. Kampman te Rijns burg (verb. ber.). GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Middelharnis W. C. Lamain te Grand-Rapxds en G. Zwerus te Norwich (Canada) (voorheen te Middelharnis). OUD-GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Capelle a. d. IJssel L. Ge braad te St.-Philipsland. Dr. G. W. Oberman 70 jaar Dr. G. W. Oberman uit Amersfoort, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk, hoopt zaterdag zeventig jaar te worden. Dr. Oberman werd op 10 oktober 1889 uit een predikantsgezin te Leiden ge boren. Hij bezocht eerst het gymnasium in zijn geboortestad, waar hy verder ook nog aan de Universiteit studeerde en in 1922 bij wylen prof. dr. K. Roessingh op een proefschrift „Verwaarloosde en mis dadige jeugd. Haar godsdienstig leven en geestelijke verzorging" promoveerde tot doctor in de faculteit van de Godge leerdheid. Nadat dr. Oberman in 1916 door het provinciaal kerkbestuur van Drente was toegelaten tot de evange liebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hy op 11 augustus 1918 door ds. G. W. Locher, predikant van de Nied. Refor- mierte Gemeinde te Elberfeld (de ge meente van wylen dr. F. H. Kohlbrügge) te Bovensmilde in de classis Assen in het ambt bevestigd. In 1922 verwisselde hij deze gemeente met die van Leeuwar den, en daarna stond hy nog ongeveer éénentwintig jaar te Utrecht, waar hy ook nog twaalf jaar geestelijk verzorger van het Huis van Bewaring is geweest. In 1947 vertrok dr. Oberman naar Dja karta, waar hy twee jaar uitgeleend is geweest aan de Protestantse Kerk in Westelyk Indonesië en waar hem in 1950 eervol ontslag met de rechten van eme ritus predikant in de Ned. Herv. Kerk werd verleend. Wereldraad van Kerken over geboortebeperking IS MOREEL VEROORLOOFD In het „Oecumenisch tydschrift", het orgaan van de Wereldraad van Kerken, is een rapport gepubliceerd van de com missie van de Wereldraad, die zich be zig heeft gehouden met het vraagstuk van de geboortebeperking i.v.m. de overbevolking. Hierin wordt gezegd, dat geboorte beperking en -regeling moreel geoor loofd is. De commissie ziet uit moreel oogpunt geen verschil tussen de diverse methoden, die op het ogenblik worden gebruikt om bevruchting te voorkomen. Zy constateert in het rapport, dat de alarmerende groei van de wereldbevol king 50 miljoen per jaar ernstige weerslag zal hebben op sociaal, politiek, economisch en zelfs religieus gebied, die ontelbare gezinnen kan ontwrichten. De commissie, waarin verscheidene vrouwen zitting hadden, was samenge steld uit artsen, deskundigen op het ge bied van de gezinszorg en de interna tionale politiek en protestantse, angli caanse en orthodoxe theologen. De vertegenwoordiger van de Ortho doxe Kerk tekent in het rapport aan, dat zyn kerk. op grond van historische en leerstellige overtuigingen, op ver schillende punten een van de rest van de commissie afwijkend standpunt in neemt. In het byzonder stelt hij vast,

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3