HEINZ LOENIK VERWIJDERT ZICH NOG STEEDS VAN AARDE CETAFLEX Met een enkel woord Agenda tl DONDERDAG 8 OKTOBER 1959 TTerden er icel foto'sgemaakt? Uit verklaringen van het Russische persbureau Tass blijkt, dat de Loenik III een andere baan volgt, dan men in het westen aanvankelijk meende. De Loenik heeft zich namelijk niet, na een boog om de „achterzijde" van de maan te hebben gemaakt, weer op de terugweg naar het gebied van de aarde begeven, maar verwijdert zich nog steeds verder van maan èn aarde. Men verwacht thans, dat de Loenik op 10 oktober het punt zal bereiken het verst van de aarde, namelijk op ongeveer 470.000 km. afstand. De maan stond bij het passeren door de Loenik op ongeveer 360.000 km. afstand van de aarde. Na 10 oktober zal de Loenik weer dichter bij de aarde komen om deze op 18 oktober op 40.000 km. afstand het dichtst te benaderen. Aan vankelijk werd 2000 km. als kortste afstand tot de aarde opgegeven. Deze cijfers komen er op neer, dat de Loenik niet als het ware tijdelijk een maansatelliet is geweest, maar voortdurend een aard- satelliet met een zeer langgerekte ellipsvormige baan, waarbinnen waarschijnlijk ook in de eerste (nog aan de gang zijnde) omwenteling de maan zich bevond. Nadat aanvankelijk door Tass werd bericht, dat „foto's" zouden worden genomen van de onbekende helft van de maan, welke dan later radiografisch naar de aarde zouden worden gezonden, wordt dit thans in twijfel getrokken. Officiële Russische instanties weigerden een ondubbelzinnig antwoord te geven op de vraag, of de Loenik inderdaad deze taak kon uitvoeren en heeft uitgevoerd. Ruimte-overleg in V.N. Amerika heeft gisteren in de Alge mene Vergadering van de Verenigde Naties de Russische suggestie voor een VN-conferentie over uitwisseling van ervaringen in de ruimte gesteund. Ca bot Lodge zei dit nieuwe initiatief in de Sovjetpolitiek toe te juichen en hoopte dat men nu zou kunnen komen tot de oprichting van een VN-commissie voor de ruimte. De reeds bestaande commis sie, die door Rusland wordt geboycot, werd op een ad hoc-basis opgericht. Record besturing op lange afstand De radiotelescoop van Jodrell Bank heeft gisteren gedurende een uur de raket gevolgd. Daarna werd medege deeld dat Loenik III een graad afweek van de koers die de Russen het laatst hadden voorspeld. De onder-directeur van deze grootste luisterpost ter wereld, dr. Davies, zei dat dit op geen enkele wijze wil zeggen dat de Russen zich be langrijk hadden vergist. Een afwijking van een graad na drie dagen betekent een enorme mate van nauwkeurigheid, zei hy, maar er kunnen wel aanzien lijke gevolgen voor de verdere verrich tingen van de Loenik uit voortvloeien. De radiotelescoop van Jodrell Bank kon slechts op een van de beide frequenties signalen opvangen. De signalen waren anders dan dinsdag toen de Loenik in de buurt van de maan kwam en waren geiyk aan die welke daarvoor gehoord werden. De Russische astronoom Eigenson uit Lemberg heeft volgens Tass verklaard dat de jongste maanraket een record heeft gevestigd in de lange-afstands- besturing. De Loenik kan thans niet meer worden bestuurd. Eisenhower acht waakzaamheid nodig In een boodschap aan de twaalfde jaarlijkse conferentie van de Ameri kaanse raad voor handel en industrie voor het Verre Oosten heeft president Eisenhower verklaard dat aanhoudende waakzaamheid tussen de landen nood zakelijk zijn voor het verzekeren van 'n blijvende vrede. In de boodschap, die werd voorgelezen door de onderminister van Buitenlandse Zaken Douglas Dillon, zegt de president keerd begrijpen van de bedoelingen van andere landen en het onderschatten van de bekwaamheden en de kracht van andere volken een der voornaamste oorzaken voor het uitbreken van oor logen is geweest. Premier Kroesjtsjef heeft op een mas_ savergadering in Wladiwostok gezegd dat men met volharding en geduld moet streven naar een goed wederzijds begrip tussen de Russen en Amerikanen en als waarborg voor een duurzame wereld vrede. Maar op het stuk van onze maat schappelijke stelsels zullen wy en de Amerikaanse zakenlieden nooit een ge meenschappelijke taal vinden. Laat hen onder het kapitalisme leven en ons on der het communisme en dan zien wie beter af is. De stryd voor de vrede is echter nu de voornaamste taak en daarvoor moeten we alle kracht aan wenden, aldus Kroesjtsjef. 77e Iedere middag en avond modeshow en gezellig cabaret De geschenkenregen houdt aan w.o. elektrische naai- en wasmachines, stofzuigers, enz. MORGENAVOND ELF UUR ONHERROEPELIJK SLUITING. Gecombineerde kaarten voor trein, tram en Damesbeurs verkrijgboor aan het station. HOUTRUST DEN HAAG t/m oktober. Entree fl.2S Geopend: 13-17 en 19-2] uur Marconist blijft in verzekerde bewaring De marconist van het Nederlandse vrachtschip „Utrecht", heeft voor een rechtbank te Boston nogmaals verklaard niet schuldig te zyn aan de hem ten laste gelegde moord op de 23-jarige ge scheiden Amerikaanse Lynn Kauffman wier stoffeiyk overschot drijvende in de haven van Boston is aangetroffen. Rechter Lewis Goldberg bepaalde dat biyven, om op een later tijdstip terecht hij nog in verzekerde bewaring moet te staan. Er werd nog geen datum be paald. Siebe van der Zee nog niet gerehabiliteerd Geheimzinnig telefoontje gooide roet in het eten (Speciale berichtgeving) Een geheimzinnig telefoontje is Siebe van der Zee, t.v.-sectiehoofd van de AVRO, weer eens noodlot tig geworden. Terwijl gisteren het besluit, waarin hij gerehabiliteerd zou worden in zijn functies en waarmede de zaak-Siebe van der Zee voor de AVRO als afgedaan beschouwd zou worden, klaar lag om uit te gaan, zou. aldus Siebe van Zee, de AVRO zijn opgebeld door of namens het Prins Bernhard Fonds. Door de telefoon werd het AVRO-bestuur gezegd, dat Siebe van der Zee er beter aan zou doen het commentaar bij de uitzending van de t.v.-prijs Prins Bernhard Fonds in het Hilversumse raadhuis niet zelf te verzorgen. Het AVRO-bestuur hield de beslissing op en Siebe van der Zee kreeg te ver staan, dat hy niet zichzelf moest aan wezen voor de t.v.-uitzending van de prysuitreiking. Hy heeft gevraagd of de directie hem wilde gelasten niet zich zelf aan te wijzen. Dat is echter niet uitdrukkiyk geschied. Intussen was by navraag by het Prins Bernhardfonds gebleken, dat, aldus Siebe van der Zee, daar niemand iets afwist van dit telefoontje, maar het kwaad was al geschied. Men zoekt naar de man die opgebeld heeft. Om de af faire niet ingewikkelder te maken dan zy al is, en niet steeds het slachtoffer te worden van de houding van het AVRO- bestuur, heeft Van der Zee echter be sloten Jan van Herpen aan te wyzen voor het t.v.-commentaar by de t.v.- prijsuitreikine. Hy doet dit, omdat hy een soort Godsvrede wil handhaven tot dat zijn eis wordt ingewilligd: „Opening van zaken. Staat het bestuur achter my of twyfelt men nog steeds", dat wil hu weten. Aanvankeiyk wildo hy uiteriyk gis teren het antwoord hierop hebben. Nu het dagelyks bestuur, dat gisteravond bijeen is gekomen, echter heeft laten weten, dat alleen het Algemeen Be stuur (18 man) in deze competent is om tot een bindende uitspraak te ko men en de zaak dus weer eens heeft uitgesteld, heeft Van der Zee erin be rust geen enkele stap meer te doen tot zaterdag. Van een ontslagaanvra ge, aldus zÖn eigen woorden, is zeker geen sprake. „Wel trek ik myn con sequenties uit een eventueel des avoueren van mijn persoon door mijn bestuur", zo zei hy. JOH. LEIDEN Monweg 176 Tel. 21405 H. BOEL EE LEIDERDORP M. P. Splinterlaan 7 Tel. 26501 OLIEHANDEL A. BRANDT LEIDEN Maresingel 64 - Tel. 23684 P. M. PERQUIN 0EGST6EEST Hog. Morsweg 78 Tol. 21584-21351 Minister Marijnen bezoekt droogtegebieden Mr. V. G. M. Marünen, minister van Landbouw en Visserij, heeft gisteren een bezoek gebracht aan zuidelijk Drente en aan Overijssel, teneinde zich persooniyk te oriënteren en na dere indrukken te verkregen omtrent het beeld, dat de landbouw in die streken tengevolge van de droogte vertoont. De minister, die vergezeld was van de directeur-generaal van de voedselvoor ziening, ir. J. A. P. Franke, en ir. C. H. L. Maliepaard, raadadviseur in algemene dienst bij zijn ministerie, bezocht o m. landerijen onder Ruinen, Oosterhesse- len, Hardenberg, Wierden, Rijssen en Holten. De voedselcommissarissen der beide provincies maakten, ieder voor hun rayon, de tocht mee. Europees advies van bedrijfsleven gevraagd De begrotingscommissie voor Buiten landse Zaken van de Tweede Kamer is van plan aan te sturen op een uitge breid Europees debat in de Kamer aan de hand van de twee verslagen, die de regering onlangs heeft ingediend over de Europese Economische Gemeenschap en Euratom. By de voorbereiding van dit debat, dat de commissie in februari zou willen la ten houden en waarbij dan de gehele Europese intergatie (dus ook de EGKS) aan de orde zou komen, wil de commis sie ook het Nederlandse bedrijfsleven betrekken. De commissie nodigt dan ook het Nederlandse bedryfsleven uit om zyn opmerkingen over de werking van EEG, Euratom en EGKS begin novem ber schrifteiyk kenbaar te maken aan de commissie, per adres Binnenhof 1, Den Haag, zo heeft Jhr. mr. M. van der Goes van Naters, voorzitter van de commissie verklaard. De begrotingscommissie voor Buiten landse Zaken heeft gisteren een eerste bespreking aan de kwestie gewijd. zy heeft voorts besloten de twee versla gen van de regering voor advies te ver wijzen naar de gespecialiseerde commis sies van de Kamer, zoals de commissie voor Economische Zaken, Landbouw, Energie enz. Dood door kolendamp (Speciale berichtgeving) De 68-jarige J. den Braber werd gis terochtend dood aangetroffen op zün bed in zün woning aan de Sparrendaal te Rotterdam. Zgn 63-jarige echtgenote lag bewusteloos op de grond. Het bleek dat kolendamp de kamer was binnen gedrongen doordat de rookafvoer van de kachel verstopt was. Ook elders is de brandweer de laat ste dagen herhaaldeiyk in actie geweest omdat rookkanalen verstopt bleken of lekten. Vele mensen laten hun schoor- stèen niet eerst controleren alvorens te gaan stoken. Deze nalatigheid kan, zo als nu reeds is gebleken, ernstige gevol gen hebben LUm koud alle hout met van Ceta-Bever In de wolken! (Van onze t.v.-medewerker) Reeds het NTS - journaal wierp licht, warm licht op het KLM-feest, dat later de avonduitzending zou gaan beheersen. De kykers zagen de oudste kleinzoon van de grote pionier van onze burgcrluchtvaartmaatschap- PÜ, vriendeiyk begeleid door een an dere verdienstelijke nestor ir. Dam me, het monument van de trots en scherp het luchtruim inblikkende Plesman. De droogte deed daarna opgeld, zo wel in journaal als in VARA-varia (of nu de groenten duur worden of gemid deld in prijs zullen zijn, is ons niet ge heel duidelijk geworden). De prettig- gekke tekenaar Opland kreeg gelegen heid iets van zyn „kunst(en)" te (ver tonen en verder spiegelde de VARA ons een nogal gekleurd stukje uit de film „Dorp aan de rivier" voor, waarna in een abrupte (en daardoor storende) overgang naar de financiële Kerke- bouw-actie aanleiding werd gevonden iets over moderne kerkebouw te laten zien. Vaart kreeg het programma ineens toen de jetvliegtuigen hun daverende intree deden. Met recht kon worden ge zegd, dat het leven bij 40 begon- Het is een leven als een oordeel! Piet te Nuyl jr. voerde een paar ge sprekjes met bekende luchtvaartpio niers. Eén der aardigste momenten leek ons de ontmoeting met de rustende Ver steeg. de grootvader van het huidige pilotenkorps. Hij zei nog steeds grote belangstelling voor de ontwikkeling van de luchtvaart te hebben, „want het DONDERDAG Gulden Vlies: Ledenverg. Prot. o-r. On derwijzersver. 7.30 uur nam. Hotel Centraal: Ledenvergadering Ver voor Fac. Lijkverbranding. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Veron. 8 uur nam. Oegstgee8t (Witte Huls)Mo deshow Huls Van Strlen. 8 uur nam. VRIJDAG Breestraat 19: Ledenverg. Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur nam. Breestraat 19: Ledenverg. A.R. Wijk- 'kiesver. IV. Spr. mr. S. H. Altema, over: v» r,ti| Hlvlnlema ft llllT BINNENLAND Met ingang van 1 november 1959 zullen de tot dusver geldende verlaagde porten en rechten voor de verzending van stukken en pakketten naar Indonesië wor den afgschaft en worden vervangen door de algemeen geldende buitenlandse tarie ven, aldus de PTT. BUITENLAND Als gevolg van de revolutie van dit jaar op Cuba kan ook op het gebied van de kerstviering een ware omwenteling worden verwacht. Het ministerie van On derwijs heeft gisteren bepaald, dat er geen kerstmannen ln de warenhuizen mogen optreden. Voorts is de Invoer van speel goed en kerstbomen verboden. De kerst boom zal vervangen worden door Inheem se palmen. En tenslotte zullen de tinnen soldaatjes van Inheemse makelij allemaal een baardje moeten hebben, ter ere van Fidel Castro en zijn mannen die tijdens hun strijd tegen het regime-Batista hun baard hebben laten staan! Ter gelegenheid van de tiende ver jaardag van het communistisch bewind ln China zijn in verschillende delen van het land belangrijke projecten, die kortgeleden voltooid zijn. in werking gesteld, zo meldt Radio-Peking. Alleen al ln de provincie Honan zouden 66 projecten voltooid zijn. Zo is de grote stuwdam van Sanmen ln de Gele Rivier met beton volgestort. Voorts is een staalfabriek geopend die jaariyks 60.000 ton staal zal produceren. Nepal en Joego-Slavië hebben besloten diplomatieke betrekkingen aan te knopen, aldus ls gisteren ln Kathmandoe bekend- temaakt. De Sovjet-Unie en de Verenigde taten hebben onlangs ambassades te Kathmandoe geopend. Tevoren was de ambassadeur van deze landen te Nleuw- Delhl ook ambassadeur te Kathmandoe. India en Groot-Brlttannlë hadden reeds een ambassade ln de Nepalese hoofdstad Onlangs werd bekendgemaakt dat Nepal en Italië diplomatieke betrekkingen heb ben aangeknoopt. De beroemde Amerikaanse kunstken ner, Bernard Berenson, ls ln de ouderdom van 94 Jaar ln Florence overleden. HIJ was een van de grootste autoriteiten op het gebied van de Italiaanse schilderkunst, ln het bijzonder uit de tijd van de Renais sance .waarover hy verscheidene werken beeft geschreven. Het Amerikaanse hof van beroep heeft bepaald, dat een kleine groep in dianen in Alaska recht heeft op vergoe ding. die mogelijk ln de miljoenen dollar beloopt, voor acnt miljoen h.a. land, dat blanken van hun voorouders hadden af genomen. De vakbondleiders van de 150.000 Argentijnse metaalarbeiders die sinds 24 augustus ln staking zijn, hebben be sloten de staking gedurende een week te schorsen om hervatting der onderhande lingen mogelijk te maken. De arbeiders eisen een loonsverhoging van zeventig procent. Vierduizend mensen ln het door de krachtige wervelstorm „Vera" geteisterde gebied in Japan, hebben dinsdagavond hun woonplaatsen moeten verlaten wegens 6tortbuien en een nieuwe storm. Deze storm, die aanvankeiyk een nieuwe wer velstorm scheen te worden, is dinsdag Iets ln kracht afgenomen. Mevrouw Fatlma Bint Slimane heeft woensdag te Casablanca ln een autobus het leven geschonken aan een tweeling. De chauffeur was zo verbouwereerd dat hij de brandweer ln plaats van de genees kundige dienst te hulp riep. Het grote houten paviljoen op de lange wandelpler van de Engelse bad plaats Southenend-on-sea ls gisteravond grotendeels afgebrand. Hoewel er geen di rect gevaar voor de vele verpozing zoe kende Londenaars bestond, werden de meeste gasten per boot naar de wal ge bracht, daar de terugweg afgesneden was en ook de elektrische treintjes over de pier niet meer reden. De guerrilla-activiteit ln Laos toonde gisteren tekenen van opleving, Juist op de tijd dat de V.N-"onmissi j het einde van haar missie voorbireiu-. Westelijke mili taire waarnemers in Vientiane zagen reden voor ongerustheid, omdat de rebel len, naar hun overtuiging. ln staat zijn op elk teken de aanvallen te hervatten. bloed kruipt, waar het niet gaan kan". Op die gedachte brachten ons de dames van enige officials ook reeds, toen ze niet uit het beeld leken weg te slaan. En dan maar nonchalant doorbabbelen, alsof ze van de prins geen kwaad wisten. We hadden liever echte eer bewezen gezien aan de dappere vrouwen van de piloten uit het eerste uur. Henk de Bij, die even tevoren als een gewoon mens in de „Spiegel der kunsten" was opge treden. wilde nu kennelijk de sugges tie wekken, dat hy per jet naar Den Haag was overgevlogen en bovendien nog tijd had gevonden zich in groot gala te steken. Maar zijn verhaaltje deed hy prettig en deskundig, dat moet gezegd. Willem van Otterloo deed daarna met zyn orkest, wat er van hem verwacht werd: een'minutieuze uitvoering van een luidruchtige symfonie, zoals past in het nieuwe tijdperk, waarvan de drem pel door de KLM werd overschreden: de tyd van de jet, die ons in, door en boven de wolken brengt. 'kiesver. iv. spr. mr. o. n. mwm», de A.R. Partij en het dirigisme. 8 uur nam In den Vergulden Turk: Kon. Ned. Mid denstandsbond. Spr. Ir. dr. J. M. J. Kooy over: ..Enige aspecten van de ruimte vaart". 8 uur nam. Schouwburg: Hoofdstad Operette „Slssl" 8 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerk) Huish. Voorlichting. Lezing en film over Katoen. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Receptie 40-Jarig bestaan Leidse Ren-en Tourver. Swlft-Comblnatle. 3 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10—11 uur voorm. Bybelstudie; 1112 uur ds. F. J. Voorthuis van Den Haag Halte Posthof H.T.M.: Paddestoelen excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 1.56 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert door „Das Ju- gendorcliester Zürich". 8 uur nam ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Luxortheater: Byzonder kerkewerk Her vormde Gemeente. 10.30 uur voorm. Volkshuls: Poppentheater „Harlekijn" speelt „Het geheim van de flesgeest" 3 uur nam. MAANDAG St.-Antonius Clubhuls: Gezellig samen zijn voor medewerkers aan concertreis „Das Jugendorchester Zürich". 8 uur nam. Gebouw Chr. Soc. Belangen: Leidse Chr. Besturenbond. Spr. ds. P. Slerat over Nleuw-Gulnea. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Open Deurweek. Zang avond m.m.v. ds. G. Julius en zyn koor en muziekband. 8 uur nam. Leiderdorp (Zyidljk)Excursie Ver. van oud-leerlingen der Ambachtsschool naar Koperenbuizenfabrlek. 7 uur nam. DINSDAG Oosterkerk: Open Deurweek. Spr. ds. G. P. Klijn. 8 uur nam. VW I Sandwiclt Spread altijd lekker op de boterham I mfddelpot O.S3 grote pot 1.45 GARANTIE volledige vergoeding door Uw l leverancier, indien een Heinz 57 product niet voldoet, m VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Muz. caus. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. caus. 19.15 Gram. 19.30 Radiokr^nt. 19.50 A.R.- pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 21.45 Gram. en comm. Engelse verkiezingen. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgelconc. 23.30 Comm. Engelse verkiezingen. 23.35 Gram. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. ïgd. 18.45 Sportpraatle 18.55 verkiezingsbrief uit Londen. 19.00 V. d .kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Omr.ork. 20.55 Operatie opium, hoorsp. 22.10 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Sportact. 23.05 Uit de wereld van het amusement, caus. 23.58 Een laatste blik op de Britse parlements verkiezingen, caus. 23.53 Beursber. v. New York. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Act. 20.30 Documentaire film. 21.00 —22.30 T.v.-spel. NTS: 22.30 Algemene verkiezingen ln Groot-Brlttannlë. VOOR VRIJDAG 9 OKTOBER Hilversum I, 402 jn. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Een wcord voor de dag. 7.40 Gewyde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.15 V. oudere luis teraars. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Accordeonspel. 12.50 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Ka- merork. 15.10 Voordr. 15.30 Gram. 16.00 Goede rozen voor de tuin, caus. 16.15 Viool en klavecimbel .16.40 Gram. 17.00 Voordr. 17.20 Meisjeskoor. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.50 Gewijde muz. NCRV: 18.15 Een goed woord voor een goede zaak, caus. 18.20 Gevar. progr. 18.50 Regerlngsuitz.Serie: plaats en functie van het Koninklijk Instituut voor de Tro pen. Het Tropeninstituut en zijn nieuwe taak, d. H. Offerhau6. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Avondrust, hoorspel. 20.30 Ork. en koren. 21.40 Kunstrubr. 22.00 Mil. muz. 22.30 Nws 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Muz. caus. 23.20 Gram. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Nederlandse vrouwen in het buiten land, caus. 10.05 Morgenwijding .VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.55 Verkiezingen in Engeland. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Plano recital. 11.40 Gram. 11.55 Verkiezingen in Engeland. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Re gerlngsuitz.: 12.20 Landb. rubriek Gronin gen. de grootste boer van Nederland. 12.30 jand- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.45 Pianorecital. 12.55 Nabe schouwingen over de Britse parlements verkiezingen. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 Boekbespr. 14.45 Kamer koor. 15.00 Theaterork. en solist. 15.30 Ho bo en piano. VARA: 16.00 Muzikale caus. 16.30 Verkiezingen in Engeland. 16.35 V. d. zieken 17.05 V. d. jeugd. 17.55 Verkie zingen in Engeland. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Hammondorgelspel. VPRO: 19.30 Geloven ln deze tyd, caus. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boek bespr. 20.15 Het Protestantse kerklied. 20.30 Benelux, caus. 20.40 Pianorecital. 20.45 Godsdienst en wereld, caus. VARA: 21.00 Quiz. 21.55 De Gyroscopen tollen, klankb 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Voordr. VARA: 23.00 Soc. nws. In E: caus. 23.55-24.00 TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. AVRO: 20.30 De toestand in de wereld, caus. 20.40 Vlieg wereld. 21.05 Draaitafel conferentie. 21.40- 22.00 Documentair progr. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e I(jn van 1820 uur) I. Michael GUnka: 1. Ouverture „Russ ian en Ludmllla" l'Orchestra de la Soclété des Concerts du Conservatoire de Paris olv. Ernest Ansermet. 2. uit „Een leven voor de Tsaar". Zij raden de waarheid (Aria van Sussanin) Raphaël Arié, bas; WOENSDAG De Goede Herder (Oude Vest 13) Open Deurweek. Kindersamenkomst. 3 uur nam. Het Boshuis (achter Hoflaan 76): Open Deurweek. Spr ds. A. Kramer. 8 uur nam. Marekerk: Open Deurweek. Spr. ds. J. Swljnenburg. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Jubileumultvoe- ring „Ex Animo". „Die Schöpfung". 8 uur nam TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark l: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2—4 Zon- en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Trianon: „Heimatlos" 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag 2.30, 4.30. 7 en 9 uur; zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex: „De schat der Watusl". 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zaterdag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur Luxor: „Het dagboek van Anne Frank" Dagelijks: 2.30 en 8 uur; zaterdag: 3 en 7 uur. Bezoek Prinses Beatrix aan V.S. en Taptoe Delft. Dageiyks: 10. 11, 12 en 1 uur Lido: „Come Prima". A.l. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag en zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Kapers op de kust". 14 Jaar. Dagelyks. 2 30 en 8 uur; zaterdag: 2.— 4.15, 6 30 en 8.30 uur. Donderdagcyclus „Dr. Vllmmen" (18 Jr.) 2.30, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is gernend Apotheek „Tot Hulp der Menshek.Hooigracht 48. tel. 21060. Bij geen gehooi by Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. l'Orchestre de la Soclété des Concerts du Conservatoire de Paris olv. Alberto Erede. II. Anton Rubinstein uit „De Demon" Ik ben degene die je riep (Aria van de demon) ld. III. Alexander Borodin uit „Prins Igor" Ik haat een somber leven (Aria van Ga- litzky) ld. IV. Nlcolai Rimsky Korsakov 1. uit „Sadko" Het lied van de Viking, id. 2. uit ..Tsaar Saltan" De vlucht van de hommel l'Orchestre de la Suisse Romande olv. Er- nest Ansermet 3. Ouverture „Meinacht" ld. V. Peter Tsjaikowsky „Zwanenmeer" Bal letsulte op. 20. Scene; Wals; Dans van de zwanen. Scene en 2e dans van de Konin gin der zwanen. Hongaarse dans (Czar- daz). Philharmonla Orkest olv. Herbert von Karajan. VI. Modest Moussorgsky 1. uit „Boris Godounov" (Orch. Nicolai Rimsky Korsa kov); a. Lang leve Tsaar Boris Feodoro- witsch. (Proloog en scene 2); André Ble- lecki en Boris Christoff met koor. b. De morgen breekt reels aan ,nog één bericht moet ik melden (le bedryfscene 1). Nico lai Gedda en Boris Christoff met koor. c. Hoort wat eens in de stad Kazan is ge schied. (le bedrijf, scene 2, Lied van War- laam). Boris Christoff. d. Oh! het wordt mij zo benauwd, ik raak buiten adem (2e bedrijf, scene van Boris). Boris Christoff. e. Wat verveel ik my; ach welk een afkeer heb ik ervan (3e bedryf, scene 1. Aria van Marina). Eugenia Zareska; f. Lang leve Marina Mnlschek, ledigt het glas op haar gezondheid (3e bedrijf, scene 2). Eu genia Zareska en Nicolai Gedda met koor. g. Ik riep om u. Bojaren, vertrouwend op uw wijze raad (4e bedryf. scene 2). Boris Christoff en André Blelecki. Een vroom dienaar van de Heer ben ik. (Vertelling van Plmenn). Boris Christoff (Plmenn en Boris). Hoor. de klok wordt reeds geluid (Slotscène). Boris Christoff en Eugenia Zareska met koor. Russische koren van Parijs en het Orkest van de Radlodiffusion Frangaise olv. Issay Dobrowen. 2. uit „Khovantchina" (Orch. Nicolai Rimsky Korsakov) Dansen van de Perzische Sla ven. Philharmlnia Orkest olv. Herbert von Karajan. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio .13.00 Gevar. muz. 13.45 Meded. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Nws. v. d. verkiezingen .14.40 Gram. 15.00 Schoolradio. 16.00 Fabrleksfanfare. 16.30 Klankb. 17.00 Ork. conc. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Reconstructie van be roemde rechtszaken. 20.45 Ork. conc. 21.35 Onbekend. 22.00 Nws. en The verdict of the Polls. 23.00 Kamermuz. 23.45 Verhaal of caus. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Hoborecital Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Da le's dagb. 12.30 Lichte muz. 13.00 Ork. conc. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Dansmuz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Fabrleksfanfare. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Da le's dagb. 17.45 Uitsl. races en pianospel. 18.15 Dixielandmuz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber. en nws. 19.45 Hoor spel. 20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. muz. 21.30 Nws. en vragenbeantw. 22.15 Gevar. muz. (Om 22.30 Nws.). 23.30 Nws. 23.40 Dans muz. 0.30 Nws. en gevar. muz. 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 30 9m. 12.00 Planorecital. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14.00 Ork. conc. 16.05 Plano recital. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.20 Festival v. München 1959: Ariadne auf Naxos, opera van Richard Strauss. 21.45 Nws. 23.30 Pianospel. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12 00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.00 Gevar. muz. 18 30 Nwe gram. 19.11 Kamermuz. 19.55 Nws. 21.00 Gram. 23.10 Gevar. muz. 23.5324.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12 34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16 00 Koersen. 16 02 Kamermuz. 17.00 Nws 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Mars- muz. 1810 Voordr. 18.20 Marsmuz. 18.30 V d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Caus. 19.40 Cellorecital. 20.00 Ork. conc. 20.55 Kunst- kaleidoscoop .21.10 Ork. conc. (verv.) 21.40 Instrum. muz. 22.00 Nws. 22.15 Documen taire. 22.5523.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.19 Ork. conc. en sol. 15.00 Belgische h^uA. 16 05 Oberon, opera v. Weber. 17.00 Nws. 17.10 Oberon. opera (verv.) 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork.. koor en sol. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) n -o 8 G t e j* B CJ 01 is 2 f? B O"? 6 ti o B Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJaccio Lissabon onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. mist onbewolkt mist mist onbewolkt onbewolkt mist mist mist half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist mist mist zwaar bew. mist licht bew. licht bew. licht bew. onbewolkt wstil 20 ozo 2 20 w.stll 21 o 2 20 w.stil 20 zo 2 21 w.stll 22 w.stil 23 z 2 22 n 5 13 no 4 14 wstil 8 o 2 15 wstil 16 nno 2 24 z 1 24 no 2 20 wstil 20 no 1 21 wstil 20 n 6 20 o 1 18 ono 2 19 wstil 16 n 1 17 w stil 16 wstil 17 zw 2 19 wstil 19 nw 3 ono 3 24 ono 3 24 wstil 24 0.5 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2