Laatste nieuws A. KUYPER Raad Zoeterwoude sprak geruime tijd over toewijzing woningen VOORSCHOTENAREN! Burgemeester van Voorschoten overladen met geschenken Kerkelijke samenwerking is in Leiderdorp een feit geworden DONDERDAG 8 OKTOBER 1959 VOORSCHOTEN Burgemeester ontvoerd Gisteravond om half acht stopte er een zwarte auto voor het huis van bur gemeester Van der Hoeven te Voorscho ten. De burgemeester die meende dat hij afgehaald werd voor de afscheidsavond van het gemeentepersoneel in het Cul tureel Centrum, stapte met mevrouw Van der Hoeven in de auto. Het be vreemdde het burgemeesterspaar dat er een welp van de Beatrixgroep en een kabouter van de St.-Irmagroep in de auto zaten. Nog meer bevreemdde het hen dat de auto niet naar het Cultu reel Centrum reed, maar de Vlietwijk in naar de geheel in het donker staande Kimshoeve van de Jeugdbeweging. Ge leid door de welp en de kabouter werden burgemeester en mevrouw Van der Hoeven naar de' binnenplaats van de hoeve geleid en op dat moment gingen alle lichten in de hoeve aan en werd de binnenplaats fel belicht door schijnwer pers en zongen drie honderd kinderen een welkomstlied. Ondercommissaris, oubaas De Groot, sprak hierna woor den van dank en memoreerde de grote steun, welke 'de burgemeester steeds voor de jeugd is geweest. „Het moet U voldoening schenken", aldus spreker, „dat bij Uw installatie in 1945 slechts tien verkenners U verwelkomden, nu zijn dat er ruim driehonderd. In al die jaren heeft U nimmer verzuimd om voor dag en dauw op St.-Joris de jeugd een boodschap te geven". De hoofdleider van de KJB, oubaas Peeters, prees de scheidende burgemeester vooral als mentor van de samenwerking tussen alle groeperingen ongeacht de verschillende levensbeschouwingen, zodat thans in Voorschoten een samenwerking tussen de katholieke en niet-katholieke jeugd bestaat die uniek voor Nederland is. Hierna werd burgemeester Van der Hoeven een dierenhuid aangeboden, waarop de namen van de verschillende groeperingen geschilderd stonden. Me vrouw Van der Hoeven kreeg een boe ket roze anjers. In zijn dankwoord deelde de burge meester mee, dat de jeugd altijd een bijzondere plaats bij hem had ingeno men. Vele lofuitingen welke hem toe gezwaaid werden wilde hij afschuiven op de gemeenteraad, want deze raad gaf hem altijd de gelegenheid veel voor de jeugd te kunnen doen. Met de belofte dat de Voorschotense jeugd altijd een plaats in zijn hart zal blijven innemen nam de burgemeester afscheid. Dezelfde zwarte auto reed toen weer voor en slechts een weinig te laat arriveerde de heer en mevrouw Van der Hoeven in het Cultureel Centrum. WASSENAAR De crematie van het stoffelijk overschot van prof. dr. B. van der Pol, die in de nacht van maandag op dins dag te Wassenaar is overleden, zal mor gen geschieden, na aankomst van de trein te 13.03 uur te Westerveld. Warm afscheid van gemeentepersoneel Spr. herinnerde eraan, hoe onder lei ding van burgemeester van der Hoeven de bebouwde oppervlakte van de ge meente bijna verdubbeld is. Nadat spr. enkele karaktertrekken van de burge meester naar voren had gebracht, bood hij namens allen een fraaie schemer lamp en een tweetal kristallen karaffen aan. De heer C. van Meurs van het Jubi leumcomité, merkte op: „we weten wel wie we hebben, maar niet wie we krij gen". Spr. wenste de scheidende burge meester veel licht op de weg, die hij gaat bewandelen en bood een bureau lamp aan. De heer E. v. d. Blom, merkte op dat het gemeentepersoneel zo graag burge meester V. d. Hoeven had willen houden, omdat hy zo volkomen open staat voor iedereen. Spr. merkte op, dat hij het personeel in Ridderkerk benijdt, dat zij zo'n burgemeester krijgen. Hij dankte de burgemeester voor de wijze, waarop hij zijn ambt in Voorschoten had uitge oefend. De heer J. H. Krooshof, sprekend voor het openbaar onderwijs, memoreerde dat in de afgelopen 14 Jaren het personeel met 16 man is uitgebreid. Hij sprak zijn grote waardering uit voor de Juiste hou ding die de burgemeester, principiëel voorstander van het bijzonder onderwijs, tegenover het openbaar onderwijs had ingenomen. In de praktijk was gebleken, dat burgemeester Van der Hoeven steeds ten volle het openbaar onderwijs als be stuurder gediend had, waarvoor spr. hem byzonder dank zegde. DANKBAAR In zijn dankwoord merkte burgemees ter Van der Hoeven op dankbaar te zijn, dat hij deze avond temidden van „zijn" personeel mocht staan. Hfj had steeds getracht de juiste weg te vinden, d.w.z. de weg, die hij als de Juiste zag. Het werken in Voorschoten was hem gemak kelijk gemaakt, alle ambtenaren hadden het belang van de gemeente voorge staan. Iedere ambtenaar had zijn eigen verantwoordelijk te dragen gekregen. STADSNIEUWS BEJAARDENCENTRUM NOG DEZE MAAND AANBESTEDING Naar wy vernemen zal de aanbesteding van het Gemeentelijk bejaardencentrum Zuidwest, tot de bouw waarvan de Raad onlangs besloot nog deze maand plaats vinden. Met de bouw en inrichting van dit centrum is circa anderhalf jaar ge moeid. Bende jeugdige Haagse misdadigers aangehouden (Van onze Haagse redactie) De Haagse politie is erin geslaagd vier jongelui aan te houden, wier leeftijd varieert van 18 tot 20 jaar en die er hun werk van maakten auto's open te breken en daar allerlei goe deren uit te stelen- Zo verdwenen koffers met kleren en een bandrecorder. Erger was nog, dat zij begin september in het Haagse Bos midden in de nacht een wielrijder neersloegen en hem bedreigden, waarna de man hun zijn portefeuille met f. 300 overhandigde. Ook werd hem zijn hor loge afgenomen. De buit, die de jeug dige misdadigers bij hun wandaden in totaal verkregen, had een waarde van f. 2000. De politie slaagde erin hen aan te houden, doordat een van hen de diefstal van de bandrecorder kwam be kennen. Dank aan Kon. Landmacht voor bosbrandbestrijding De chef van de Generale Staf, luite nant-generaal G. J. Ie Fèvre de Montlg- ny, heeft van het bosschap, bedrijfschap voor de bosbouw en de houtteelt te 's-Gravenhage, 'n schriftelijke dankbe tuiging ontvangen voor de voortreffe lijke wijze waarop het personeel der Kon. Landmacht heeft geholpen bij de bestrijding van bos- en heidebranden en voor de toewijding waarmede het deze gevaarlijke taak heeft vervuld. De schade zou veel groter zijn ge weest, zo zegt het bosschap, indien de regionale bosbrandweerorganisaties niet de steun hadden ontvangen van de plaatselijke brandweerkorpsen en vooral van de militairen. onze dampkring suizen, misschien ze'.fs wel van de grond af bestuurd door elek tronische apparaten. Weer en wind zul len deze luchtreuzen niet kunnen deren, omdat stormen, onweders en mist, e.d, zich afspelen op hoogten, die het vlieg tuig der toekomst grotendeels onder zich zal laten. Brak men zich in de ja ren '20 het houfd over een probleem „lichter of zwaarder dan de Jucht", thans is het grote probleem dat van de te gebruiken brandstof. Het tijdperk van de luchtschepen lichter dan de lucht is nu wel definitief afgesloten. „Wij leven nu In een tijdperk van een duizelingwekkende tempo-ver snelling", aldus jhr. De Ranitz, ten gevolge van de „Transport-revolutie". „Ik meen dat in de naaste toekomst met de snelle vooruitgang in de com municatie-techniek, o.a. het inlassen van langere rustperioden in het maatschappelijk leven, gepaard zal moeten gaan". Tevoren had jhr. De Ranitz er o.a. op gewezen hoezeer Utrecht vereerd is met het feit, dat de KLM een van de hoogtepunten van de viering van haar 40-jarig bestaan juist in de Domstad wilde laten plaatshebben. De gemeentesecretaris (links) neemt slechts node afscheid van burgemeester Van der Hoeven (rechts). Voor de ongetwijfeld door hem ge maakte fouten vroeg spr. vergiffenis. Spr. dankte allen zeer hartelijk voor het verlichten van zijn taak. „Het is niet gemakkelijk afscheid te nemen van het werk, dat mij lief is geworden." Spr. had getracht burger„vader" te zijn, omdat het de taak van ieder mens is te dienen, te helpen, te steunen. Spr. had dit be schouwd als zijn eerste Christenplicht. Burgemeester Van der Hoeven dankte daarop voor de schitterende geschenken die hem waren aangeboden. De avond werd opgeluisterd door Jan Neelissen's Poppentheater „Het Kleine Wereldtoneel", een eerste klas poppen spel, dat met bijzonder fraaie poppen en fantasierijke decors boeiend spel le verde. De beroemde Franse zangeres Edith Piaf, die enige weken ge leden in New York werd geope reerd, is thans herstellende. Zij ge- Een commissie bestaande uit vyf leden van de N.-H. en vfjf leden van de Gereformeerde Kerkeraad te Lei derdorp, heeft gisteren een samen- spreking gehouden over het gerezen geschil tussen de beide kerken betref fende de eertijds gehouden gezamen lijke kerkdiensten, om een oplossing te vinden voor de crisis ln de kerkelijke samenwerking. Deze samenspreking heeft tot resul taat gehad dat aan de beide kerkeraden is voorgesteld de huidige moeilijkheden voorlopig te laten rusten, elkander niet los te laten, maar in positieve zin het volgende te doen: tweemaal per Jaar een gezamenlijke kerkeraadsvergadering te houden, waar dan zal worden gesproken over zaken en problemen die zich in beide kerken voordoen. Zo is als voorlopige datum voor de eerste vergadering vastgesteld vrijdag 20 november waar de gemeenschapsvor ming ln de gemeente zal worden be sproken, mede aan de hand van een brochure hierover, die kort geleden in Geref. kring is opgesteld. De beide kerken zullen wat de aan staande kerkbouw betreft wel hun eigen gang gaan, maar verklaren zich bereid de ander, waar dit mogelijk is, te hel pen en van dienst te zijn door het even tueel beschikbaar stellen van de eigen gebouwen. In het kader van de Gezins- week, die dit jaar als thema heeft „De vrouw in het gezin" zal een openbare forumavond worden gehouden, uitgaan de van de beide kerken, op maandag 26 oktober des avonds om 8 uur. De plaats van samenkomst zal nog nader worden vastgesteld. Het forum zal worden ge vormd door 10 leden, gekozen uit de beide gemeente. De herdenking van de reformatie zal gemeenschappelijk geschieden en wel door het bijwonen van een filmavond, waarop de film „Johannes Huss" zal worden vertoond. Dit geschiedt op dins dag 27 oktober 's avonds om 8 uur ln Irene. Mocht de zaal van Irene te klein blijken te zijn, dan kan de Geref. Kerk als plaats van samenkomst worden ge bruikt. Een inleidend woord zal worden gesproken door ds. Honnef. Ook de Volkskerstzang in de open lucht zal op een avond voor Kerst door protestanten en rooms-katholieken gezamenlijk wor den gehouden op het terrein naast de N.-H. Kerk. Indien beide kerkeraden deze voorstellen aanvaarden zal een ge meenschappelijke verklaring worden af gegeven. niet iedere dag van talloze tele grammen en brieven van bewonde raars. die haar hun medeleven betuigen. Maandag 5 oktober hebben beide kerkeraden, ieder in eigen vergade ring hiervan kennis genomen en be sloten bovengenoemde voorstellen te aanvaarden. BEURSOVERZICHT Internationals hoger AMSTERDAM, 8 oktober Alle internationale waarden waren vanmiddag hoger. De handel was kalm. Van Wall Street, dat onregelmatig was gesloten, ging geen enkele stimulans uit. De vaste stemming op de Westduitse beurzen gaf moed om, zij het op beschei den schaal, in de markt te stappen. De voornaamste reden tot aankopen was echter de zeer vaste stemming op de Londense beurs. Vandaag vinden de Engelse verkiezingen plaats en de spe culatie ls gericht op een overwinning van de conservatieve party. Philips lag het best in de markt bij een notering op 636. De koerswinst be droeg circa 5 punten. Het buitenland had voor Philips enige belangstelling, Doordat de verkopen voor Duitse reke ning in Unilever achterwege bleven, boekte het fonds op 643 een koerswinst van ca. 3 punten. Kon. Olie noteerde op rond f. 153 bijna f. 1.hoger. Niette genstaande de aanhoudende verkopen van de olie-aandelen door Amerika, toonden de Europese beurzen vandaag een behoorlijke belangstelling voor Kon. Olie.. KLM werd iets lager geadviseerd. In de Scheepvaartsector werden de winsten van gisteren merendeels gecon solideerd. De Cultuurafdeling was wei nig veranderd. Staatsfondsen zeer kalm en onveranderd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 8 oktober. Situatie aan de Vrouwenweg is hopeloos Mr. Klaasesz komt' op bezoek De raad van Zoetenvoude kwam gisteravond onder voorzitterschap van de burgemeester in vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de bewoners van de buurtschap Gelderswoude om aan sluiting op de waterleiding. B. en W. delen in dit verband mede, dat zij aan de Stichting Drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten" hebben verzocht deze buurtschap op haar net aan te sluiten. Deze stichting heeft echter geantwoord, dat de aanvoerleiding van Wassenaar niet voldoende capaci teit heeft om ook Gelderswoude van water te voorzien. De voorzitter deelde o.a. nog mede, dat op 3 november a.s. de Commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz, een werkbezoek zal brengen aan deze ge meente. Hij zei ook, dat de laagste inschrijver voor de verbetering van de Weipoortse- weg is L. J. van der Geer te Leiden: f. 158.000. De begroting van de gemeente-archi tect bedroeg f. 104.782.54, doch deze werd reeds vorig jaar opgemaakt. B. en W. boden vervolgens aan de begrotin gen voor het 1960: Instelling Maatschap pelijke Zorg ontvangsten en uitgaven f. 46.874.36 met een subsidie van de ge meente van f. 43.338.93. Grondbedrijf lasten en baten f. 16.876.47 en kapitaals inkomsten en -uitgaven van f. 16.077.84. Waterleidingsbedrijf lasten en baten f. 42.612.20 en kapitaalsinkomsten en -uitgaven van f. 18.266.40. De gemeentebegroting sluit in de gewone dienst met een bedrag van f. 1.430.403.68. Om deze begroting sluitend te maken moest over een bedrag van f. 46.000 van de reserve worden beschikt. De kapi- taaldienst geeft de volgende cijfers: ontvangsten f... 4.325.999.07 en uitgaven f. 4.864.330.98. Derhalve een nadelig slot van f. 538.331.91. Over het voorstel tot het verlenen van een grond- en bouwvoorschot aan de R.-K. Woningbouwvereniging „St.-Wil- librord" voor de bouw van 16 woningen, werd uitvoerig gesproken. De meerder heid van B. en W. stelt voor 1/3 gedeelte van deze woningen te doen toewyzen door B. en W. en 2/3 door de woning bouwvereniging. De minderheid van het college zegt echter ieder de helft! De heer G. P. van Leeuwen is het met het minderheidsvoorstel eens, terwijl ook de heer Van Mil voorstander is. De heer Van der Ploeg, voorzitter van de woningbouwvereniging, herhaalde wat hij al eens meer in de raadsverga dering 'heeft gezegd, n.l. dat de woning bouwvereniging goed moet kunnen wer ken. Aanneming van dit minderheids- voorstel zou een achteruitgang beteke nen. Bovendien worden de moeilijkheden hiermede niet opgelost.. Het zit 'm niet in de toewijzing door B. en W. of de woningbouwvereniging. De grote factor is het toegewezen contingent. Wethou der Van Hofwegen (de minderheid van het college) motiveerde zijn voorstel en zei, dat hij geenszins wil laten uitkomen dat hij geen waardering heeft voor de woningbouwvereniging. In de vergade ringen van B. en W. komen vele malen puzzels voor waar noch de woonruimte adviescommissie, noch B.. en W. raad mee weten. Vele jonge mensen worden lid van de woningbouwvereniging en men ziet dan ook dikwijls jonge gezinnen de grote woningen van de bouwvereniging betrekken. Spreker zou deze jonge ge zinnen voorlopig een kleine woning wil len geven, waardoor een betere verdeling van de woonruimte wordt bevorderd. De voorzitter wees erop, dat de thans te bouwen 16 woningen een onderdeel vormen van de in 1958 toegezegde 47 woningen. Bij de behandeling van deze 47 woningen in de raad in 1058, heeft de raad zich uitgesproken voor toewijzing van 1/3 gedeelte door B. en W. Vandaar dat de meerderheid van het college thans met hetzelfde voorstel komt. Het imeerderheidsvoorstel van B. en W. werd in stemming gebracht en met 6 tegen 7 stemmen verworpen. Het min derheidsvoorstel werd geacht hierdoor te zijn aangenomen. Van de laan van Th. van der Salm aan de Noordbuurtseweg wordt 60 m. overgenomen, waarvoor door de N.V. Bohan te Utrecht een bedrag van f. 500 in de gemeentekas zal worden gestort. Deze N.V. wil aan dit gedeelte van de laan 4 woningen bouwen. Met de gemeenten Alkemade, Leiden, Leiderdorp, Voorschoten en Warmond wordt een gemeenschappelijke regeling aangegaan inzake de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees. De St.-Jansfanfare alhier ontvangt een subsidie van f. ?00 en aan de Chr. Lagere Landbouwschool te Moerkapelle wordt een subsidie van f. 17 verleend voor 1 leerling uit deze gemeente. NOODTOESTAND Tydens de rondvraag besprak de heer Van der Ploeg de situatie aan de Vrou wenweg. Deze is hopeloos. Het wegdek wordt over de volle breedte verhoogd, terwijl het reeds verhoogde voetpad ge bruikt wordt als opslagplaats voor ste nen. Over dit voetpad moeten alle fiet sers en -bromfietsers uit beide richtingen rijden. De Europaweg mag door fietsers niet worden gebruikt. De middenstand kan zijn klanten gewoon niet bereiken. Het tempo van de werkzaamheden is bovendien slecht. De politie ziet nauw lettend toe, dat geen enkele wielrijder van de Europaweg gebruik maakt, an ders volgt proces-verbaal. De voorzitter wees erop, dat de Vrou wenweg een provinciale weg is. De af sluiting geschiedt door de Prov. Water staat. De wielrijders fietsen gewoon over het voetpad en ook de bromfietsers. Dit heeft tot gevolg klachten van de aan- wonenden i.v.m. het gevaar voor de kinderen. De politie heeft inderdaad proces-verbaal opgemaakt, doch zij gaat er niet extra voor staan. De Waterstaat voelt niets voor openstelling van de Europaweg voor fietsers tijdens de werk zaamheden aan de Vrouwenweg. B. en W. hebben by de Provinciale Waterstaat aangedrongen het werk in een sneller tempo te laten uitvoeren. Gistermorgen is juist bericht ontvangen, dat begonnen zal worden met twee ploegen. Na ampele bespreking zeggen B. en W. toe nogmaals contact te zullen op nemen met de Waterstaat over deze aangelegenheid. Topconferentie in januari of februari i In Franse «regeringskringen verwacht men, dat er in januari of februari een topconferentie met de Russen gehouden zal worden, waaraan een bijeenkomst van de vier ministers van Buitenlandse Zaken vooraf zal gaan. De Gaulle heeft twee brieven van Eisenhower gekregen na het bezoek van Kroestjsjef aan de V.S. Hieruit zou gebleken zijn dat het overleg tussen de Amerikanen en Rus sen binnen niet al te lange tijd zou kunnen leiden tot een akkoord over twee punten, n.l. de stopzetting van de kernproeven en de instelling van °en zone in Midden-Europa, waarin „min der spanning" zal heersen. Thans behoeft U niet meer naar de grote stad voor televisie, radio, bandrecorder en andere elektr. toestellen. Want EUROLECTRA uit Den Haag heeft heden in Uw gemeente een nieuwe zaak geopend in de Christiaan Huygensstract 12 Deze advertentie geldt tevens voor de omstreken van Voorschoten. Advertentie KINDERARTS. Julianalaan 3 - Oegstgeest VRIJDAG GEEN SPREEKUUR. 40-jaar K.L.M. aan voet van Domtoren (Speciale berichtgeving) „De ontwikkeling der techniek vol trekt zich in een zodanig snel tempo, dat het welhaast onmogelijk lijkt ook maar enige tientallen jaren vooruit te zien. Wanneer ik als leek, vergele ken by „onze kokervoorspellers", niet temin een poging waag een toekomst beeld te schetsen, dan zie ik een ont wikkeling in de richting van nog gro tere en nog snellere vliegtuigen. Vo gels, waarbij de DC-8 met straalaan drijving en de turbo-prop Electra's in vergelijking slechts vliegen zullen blijken te zyn. Deze woorden sprak burgemeester De Ranitz van Utrecht vanmiddag voor een stampvol groot auditorium van de Utrechtse Rijksuniversiteit (onder de aanwezigen bevonden zich verscheide ne ministers en staatssecretarissen) ter gelegenheid van het inmetselen van een koker met toekomstvoorspellingen over de stand van zaken in de burgerlucht vaart in het jaar 2000 in de voet van de Domtoren. „Ik voorzie", aldus de burgemeester dat de grote intercontinentale luchtlij nen bevlogen zullen worden door raket achtige luchtschepen met vele honder den passagiers aan boord, die met snel heden, vele rnalen groter dan die van het geluid, door de buitenste lagen van Gisteravond heeft burgemeester C. J. v. d. Hoeven in het Cultureel Centrum afscheid genomen van het gemeentepersoneel, dat in groten getale met hun echtgenoten aanwezig was. Ook het bijna voltallige leerkrachtenkorps van de Openbare Scholen en de Rijkspolitie waren deze avond aanwezig. Namens het gemeentebestuur opende wethouder G. Schrama deze bijeenkomst. Ook wethouder Dekker was aanwezig. De gemeentesecretaris, de heer de Bres, sprak de scheidende burge meester en zijn echtgenote toe namens het gehele Gemeentepersoneel. """is o ««r5. Beurs van Amsterdam Donderdag 8 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 100% 100% Ned. '59 4% 100% 100% Ned. '53 3% 94% 94% Grootboek obl. 3% ..80 Ned '47 3% (3) 92% 92^ «ïed '51 3% 95% Ned. '53 (3%) 93% 93% Ned. '56 3% 93% 93% Ned '48 3% 87H Ned. '59 4% 98iV 98 Ned '54 3% 89% 89% Ned '55 I 3% 89% 89% Ned, '55 II 3% 91 91!% Ned. '37 3 89% 90 Dollarlng '47 3 89% 90 Investeringscert. 3 961Ï Ned. 62-64 3 98%GL 98 Indië '37 A 3 93% 4 Grootboek '46 3 89%GB Ned WJB 6% 109% 108% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 40GB 42%GB Nat. Handelsbank 154%GB 155 Ned. Handelmij231% 230% Amst. Rubber 106% 106 H.V.A145% 146% Senembah 206 205B A.K.U369% 371 Berkel's Patent (v.) 260GB 264 %GB Calvé Delft cert. 643 646 Deli Mij.en (Ver.) 171.50 172 Kon. Pap v. Gelder 239 239% Hoogovens cert579 580GB Mtiller en Co. N.B. 312GB 313% Ned. Kabelfabr385 390 Philips 631% 635^ Philips pref273% 239% Unilever 640 642% Wilton Feyenoord 205 203% Biliton 2de r 321% 232 Dordtse Olie gew. 690 690V.GB Kon. Olie (f 20.—154.20 154.80 idem (50 f.20.—) 152.20 152.90 Holl. Amer HJn 159% 158% Java China Paket 142 143 KLM123 121.50 Kon Ned. Stmv Mij 157% 158 Kon Paket Mij 128% 129 Stoomvaart Mij Ned 166 164% Nlevelt Goudr eert 137% 136 v. Ommeren eert. 243 243 Kon. Rott. Lloyd 144 143 Ned Scheepv Unie 139% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 94 Idem '48 (3%) 94% R'dam 52-1 (4%) 98% idem '37 I-III (3%) 95% idem '38-1 (3%) 95% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 104% 104% id. N.WJ3 '52 (4%) 98% 98% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97 Premieleningen A'dam '53 3 98B A'dam '51 2% 97% 87 A'dam '56 I 2% 82 A'dam '56 II 2% 92% 92% Eindhoven '54 2% 82 81% Enschede '54 2%80% 80% Den Haag '52 I 2% 88% 88% Idem II 2% 88 87% R'dam '52 I 2% 89% Idem II 2% 89% 89% Idem '57 2% 100% 99% Utrecht '62 2% 92% Z.-Holl. 1957 2% 97^ 97 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstellingen Robeco 207 207 Amst. Bank 312 311% H.B.U. eert. 245 245% Rott. Bank 279 277 Twentsche Bank 256 253 Industrie Ondernemingen Albert Heijn393 396 Borsumy 68% 69 Kon. N. Ed.m. A-AA 77% 76% Idem pref. wd86 86 Electrolasml) 315 315 Kon. Ned. Grofsm... 154 154 Holl. Constructie 410L Ing.bur. Bouwnyv. 250 250 Internatio 132% 132% Interna. Kunst. Ind. 45 y4 46% Leidse Wolspinnerij 364 R'dams DroogdokmU 600% 602% Sikken's Lakfabr. 609% 609% Ver. Touwfabr274% 274 Walvisvaart 109 109 Wernink's Beton 136 139% Van Wijk Textiel 101% 101% Zaalberg 137 135% Spoorwegen Dell Spoorweg Mij 7% 7% Amerlk. fondsen Canadian Paoifio R. 26H 26% Intern. Nickel 99 93e.d. \naconda 01 Bethlehem Steel 56% 56% Cities 8ervlce 48% 48% General Motors 5655 Kennecott 92% 91e.d. Republic Steel 76y8 76% Shell Oil 72% 72% Union Pacific 31 30% e.d. Un. States Steel 99% 96%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 13