PA ^9 Westdxiitse industrie door droogte bedreigd heeft alles mee Garage MEESTER Enorme meren nu droge vlakten - Waterrantsoenering voor reeds meer dan een miljoen mensen Met een enkel woord Agenda MAANDAG 5 OKTOBER 1959 Siebe van der Zee niet meer in NTS De rel rond Slebe van der Zee hoofd van de televisiesectie van de AVRO is hooggelopen. Zoals bekend zijn er moeilijk heden rond zijn persoon gerezen ten ge volge van uitlatingen, die hij enige da gen geleden deed in een hotel in Vlaar- dingen en waardoor vooral vele VARA- functionarissen zich zeer gegriefd voel den. De AVRO heeft daarop de VARA haar verontschuldlgigingen aangeboden. Later werd door AVRO's voorzitter Jhr. Th. Roëll bekendgemaakt, dat Sie be van der Zee op non-actief gesteld zou zijn, doch dit blijkt achteraf niet juist te zijn. zoals de televisiekijkers za terdagavond trouwens ook op het scherm hebben kunnen zien, toen hij een vraaggesprek had met Alfred Mil- hado. Slebe van der Zee is op non-actief gesteld voor zover het zijn werkzaamhe den betreft in de colleges, waarin de omroepverenigingen samenwerken. Voor het overige verricht hij zijn .werkzaam- heen als hoofd van de televisiesectie van de AVRO normaal. Niets gemist (Van onze t..v.-medewerker) Niemand In Bussum had er enige last van dat zaterdagavond enige tiendui zenden habituele kijkers verstek lieten gaan. Niemand ook in Bussum scheen zich op andere wijs iets te hebben aan getrokken van ons Leidse feest, want zelfs in het journaal was er geen spoor tje van enig ontzet te merken. Niet, dat ons dat met ontzetting heeft vervuld, want zonder de NTS kunnen we in Leiden ons heus wel amuseren, vooral op 3 oktober. Toch hebben we ons plichts getrouw voor ons toestel opgesteld en nebben namens vele inwoners van Lel den en omgeving de honneurs waarge nomen. Opdat zij kunnen meepraten, maar ook voor hen, die door gezond heidstoestand of leeftijd niet in staat waren op straat en op „het veld" te toeven, willen we van onze bevindingen verslag uitbrengen. Niets gemist, schre ven we in de kop van deze beschouwing. Denkt U vooral niet, dat we hiermee zeggen willen, dat elk schot de roos raakte. Verre van dat. We bedoelen er mee tot uitdrukking te brengen, dat U weinig heeft verzuimd, toen U de vrij heid verkoos. We zullen het programma even doornemen. Daar was in de eerste plaats de mentalist Chan Canasta, een Engelsman, die duidelijk last had van zijn nationaliteit, omdat daardoor een groot deel van zijn trucs wat moeizaam overkwam en hij taalbezwaren onder vond bU een ander deel. Toch was er veel opmerkelijks in zijn werk. De kijkers zullen daarvan een andere keer (nog maals) kunnen kennis nemen, want gisteren is een tweede voorstelling op telerecording vastgelegd om later in het seizoen te worden uitgezonden. De door eigen onverstand in opspraak geraakte Siebe van der Zee verscheen op het scherm of er geen vuiltje aan de lucht was. HU interviewde de Londense AVRO- correspondent, die iets mocht vertellen van de verkiezingskoorts in Engeland. Aangezien daarover niets te rapporteren viel, kreeg hU gelegenheid zyn afkeer van het Engelse kostschoolsysteem tot uiting te brengen. Wy werden er niet koud of warm van. Het hele interview was een sof, waarby Van der Zee zich uitermate ongeïnteresseerd gedroeg. We zullen maar zeggen, dat het kwam, om dat hy gewichtiger zaken aan het hoofd had, maar dan had hU beter kunnen thuis blijven. Een straf, waartoe zijn voorzitter hem reeds had veroordeeld, maar die kennebjk weer ongedaan was gemaakt. Tot slot de weekendshow, door Johnny Kraaijkamp opgepoetst en als compère uitvoerig begeleid. HU had erg zyn best gedaan en hield dat ook de hele show vol. Het was hier en daar nogal goedkoop, maar we kun nen er niet gemakkelUk kwaad van zeg gen. Het is misschien erg onpedagogisch, maar we vonden het optreden van de 8-jarlge André Hazes ontwapenend. HU kent alleen maar het Italiaanse succes liedje „Piove" en dat zong hU als een groot mannetje. KraaUkamp heeft hem ontdekt, toen het joch ergens in Am sterdam als straatmuzikant zUn debuut maakte, omdat hy geld wilde verdienen om een cadeautje voor zUn jarige moeder te kunnen kopen. Tegen zo'n vertederen de achtergrond wil ons geen kwaad woord uit de pen. De dansmeisjes waren goed getraind, maar leverden ons een teveel aan bloot in de huiskamer af. We zUn echt niet preuts, maar we waren ditmaal nog inniger dan anders ver zoend met de gang der pubers naar de deugdzame poel der Leidse kermis. Het is dus maar dat U het weet: U heeft natuurlUk wel wat gemist, het was niet helemaal niets, maar toch niet erg veel. Zoals uit het bovenstaande wel duidelUk zal zUn geworden. Iets gemist (Van onze t.v.-medewerker) In ,De open deur"-rubriiek van de oud-Journalist ds. G. P. Kiyn hadden Henk en Lien (resp. Sacco van der Ma de en Emmy Lopes Dias) gisteravond een gesprek over het televisieprogram ma van zaterdag. Teneinde aan de van de redactie van het LD ontvangen op dracht om een verslag van dit verslag te maken, eerlijk te kunnen voldoen, hebben we onze hierboven" afgedrukte bespreking onder getuigen in de loop van de zondagmiddag ter post bezorgd We waren benieuwd, niet alleen of onze mening bevestigd zou worden, maar ook naar de mening zelf, omdat we nu een maal iets in televisie zien. Een kwartier later dan was aangekon digd, kwamen Henk en Lien aan het woord, maar dat kwam. omdat er nog wat af te doen was met betrekking tot een vorige uitzending. Geopend werd met een voortreffelyk liedje van de on volprezen Jules de Corte. voor deze ge legenheid gedicht en getoonzet. Er was ditmaal een gast in het pro gramma. Die had de t.v.-uitzending niet gezien tydens het verjaarspartytje (Je moet toch maar op 3 oktober jarig zyn!), maar bU Oom Siebe in het kroegje „In de rode hond" om de hoek. Nou, nou, dachten we, als dat zo door moet gaan. kan het vast niet allemaal in de krant. Het werd echter anders. Het journaal kreeg enige complimenten Terecht. Vooral die dierendagpropa- ganda was alleraardigst en werd dan ook geprezen. Daaraan werd scherpe kritiek toegevoegd, dat de AVRO de slechte smaak had een vogelcircus in de weekendshow te vertonen. Wij heb ben commentaar op dit punt achter wege gelaten, omdat we in deze trieste geschiedenis voor zeker kunnen aanne men, dat het nimmer meer vertoond zal worden. De toeschouwertjes en de meeste artiestjes, onbevangen parkie tjes, werden door de schelle muziek zo uit hun doen gebracht, dat men zich wel waken zal een reprise te geven. Het wlerd een zo armeiyke vertoning, dat kritiek een trap na zou betekenen. We argumenteren nu dan ook uitsluitend, omdat de radio er gewag van maakte. De mentalist Canasta kreeg een goed getuigschrift, omdat Henk er geen dub bele bodem in ontdekte en er niets van begreep. Lies ook niet, maar ze beklaag den zich dan ook grondig over het rap pe werken, waardoor vertaling, die bit ter nodig werd geacht, goeddeels ach terwege bleef. ..Het zat niet lekker", was het slotoordeel. - Hopenlyk kan dit bezwaar door kun dig nasynchroniseren van de telerecor ding, waarover we hierboven spraken, worden ondervangen. Het interview met Albert Milhado werd door de man ge waardeerd. Het zei de vrouw echter niets. Maar uitbundig was de lof over het schattige jongetje, terwyi de door ons verzwegen Denen twee lampepitjes wer den genoemd. Annelies van de Graaf kreeg terecht een compliment over haar persooniykheidje, maar waarom het or kest met strohoedjes uitgedost? Ten slotte werden de meeste nummers te lang geoordeeld. Daarna nam het gesprek een alge meen karakter aan, omdat de vraag: „t.v. of niet t.v." aan de orde werd ge steld. Het antwoord bleef open en werd de luisteraars voorgelegd. Het was een interessant experiment, al bleef het al les een beetje apodictisch en was het geheel nogal sterk in zwart-wit gehou den. Ook fragmentarisch, want com père noch ballet werden met één woord genoemd. Ons past nu echter verder het zwijgen, want we waren zelf ook niet geheel compleet. DAUPHINE LUCHTVERING prijs v.a. 5650, Dealer voor Leiden en omstreken: HAVEN 3A TEL. 20067 Iedere middag en avond modeshow en gezellig cabaret Gecombineerde kaarten voor trein, trom en Damesbeurs verkrijgbaar oan het station. HOUTRUST DEN HAAG tlm f oktober. Entree f I.2S Geopend: 11-17 en 19-1] uur Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Nederhemert (toez.) C.den Boer te Veen; te wyk bij Heusden H. N. van Hensbergen te Renkum; te Etten-Leur F. P. Salverda. voorheen predikant te Djakarta, wonend te Hoofddorp. Aangeno men naar Rltthem J. C. Nennie, vicaris te De Meern. Benoemd tot predikant-voor ganger van de Vereniging van Vrljz. Her vormden te Kampen R. K. de Jong te Oosterlittens. Bedankt voor Ommen J. W. van Bar- neveld te s-Gravenhage. EVANG. LUTH. KERK Tweetal te Zaandam J. Hollewas te Pe- kela en dr. C. H. Llndijer te Rotterdam. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Paterson, Peoples Park (U.S.A.) M. Heerschap te Borssele. CHR. GEREF. KERKEN OUD-GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Ryssen B. Roes te Alblas- serdam. GEREF. KERKEN Beroepen te Bowness-Montgomery (Al berta, Canada) (Chr. Ref. Church) Joh Heute te Rotterdam-zuid (Katendrecht). (Van onze correspondent in Bonn) De aanhoudende droogte en het nog altijd bijzonder fraaie weer met dagelijkse temperaturen tot boven 25 graden Celsius hebben in het westen en het noorden van West-Duitsland vele industriegebieden in grote nood gebracht. Het gebied tussen Leverküsen en Wuppertal, het Roergebied zelf, Oost-Friesland, het gebied tussen Bremen en Bruns- wijk overal zit men in grote verlegenheid, men heeft geen water en daardoor nauwelijks voldoende elektriciteit. De nood wordt het hoogst geacht in het zogenaamde Bergische land, tussen Wuppertal en Leverküsen, na het Roergebied het belangrijkste en dichtst bevolkte gebied van de deelstaat Noordrijn-Westfalen. In de rivier de Wupper bevindt zich hier de Beverstuwdam, die norma liter 24 miljoen kubieke meter water bevat, maar thans nog slechts 400.000.Van het enorme meer in de Wupper is niets overgebleven dan een droge vlakte! 'n Paar emmertjes per dag. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Ork.conc. 20.15 Er moet gevlogen worden, hoorsp. 21.15 Gewyde muz. 21.40 Gram. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avond- overd. 23.00 Muz. caus. 23.40 Het Evan gelie ln Esperanti, caus. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Parlementair overz. 19.15 Regerlngs- Advertentle. De Wupper zelf is evenals zovele an dere Duitse rivieren een dun stroompje geworden. Dat betekent dat de verzor ging met drinkwater en water voor de industrie en de elektriciteitsbedrijven in groot gevaar is gekomen omdat niet slechts de Beverstuwdam, maar nog elf andere stuwdammen in Noordrijn-West falen zonder water zitten. Terwyi zich normaal in al deze stuwmeren bijna 750 miljoen kubieke meter water bevindt, heeft men thans nauwelijks 200 miljoen kubieke meter. Valt er niet snel veel regen, dan zal men hier en ook in het Roergebied tot distributiemaatregelen moeten overgaan. Hoe slecht de watersituatie in deze industriegebieden tussen Bonn en de Nederlandse grens, blijkt uit het feit dat in verscheidene kleinere steden het water op de bon is gegaan! In So lingen nog niet, hoewel men daar in een stuwmeer nog maar water voor drie a vier weken heeft. Maar wel in Altena en een deel van de stad Siegen, waar de inwoners een paar emmers water per dag mogen halen De elektriciteits- bedrUven hebben hier overal reeds we gens gebrek aan koelwater hun produk- tie gereduceerd, ondernemingen met eigen elektriciteitsbedrijf jes moesten deze stopzetten. Ook iets zuidelijker tussen Aken en Düren vlak bij de Limburgse grens, klaagt men steen en been. De Schwam- menau-stuwdam heeft nog slechts een tiende van de hoeveelheid water van normaal. Een ander stuwmeer in de Eifel ligt volkomen droog. Nog zuidelijker, langs de Ryn ten zui den van Bonn, langs de Ahr en de Moe zel, lacht men evenwel: want de droog te bevordert de kwaliteit van de wyn- oogst in hoge mate. In de wUndorpen heerst dan ook letterlük een jubel stemming! In Bremen nog maar voor enkele weken water In Noord-Duitsland is de misère even- wel weer minstens zo groot als ln Noord - rUn-Westfalen. In Oost-Friesland bU Emden zyn duizenden bronnen uitge droogd. Óp de Boven-Weser is geen scheepvaart meer mogeiyk en de scheep vaart naar Berlyn is teruggebracht tot veertig procent van de lading per schip. In Harz is het gebrek zo groot, dat er heel gauw water moet komen, anders zal men de drinkwaterverzorging van de grote industriesteden Bremen en Bruns - wijk moeten staken! De voorraad is nog slechts voor enkele weken toereikend. Honderden kleinere steden en dorpen worden dan eveneens getroffen. Men schat alleen hier al de schade, veroor zaakt door de droogte in het landbouw gebied tussen Hannover en de Noord- zee-kust. op honderd miljoen mark. In dit gebied van de deelstaat Nedersaksen krijgen meer dan een miljoen mensen hun drink- en waswater niet meer uit de kraan, maar met enkele liters in een emmer uit de tankwagens der gemeen te! En niets duidt er in West- en Noord- Duitsland op, dat het zal gaan regenen. Dag in dag uit schynt hier de zon, als ware het zomer en stijgt de temperatuur des middags tot 25 en in de zon tot bo ven de 30 graden. De maand september gaf wat Noord-Duitsland aangaat de droogste maand in 120 jaar. Hamburg noteerde in de vorige maand vier liter water per vierkante meter, in plaats van normaal goed zesti gliter. En het ergste is waarschynlyk nog de voorspelling, dat een droge zomer meestal gevolgd wordt door een tweede droge zomer BINNENLAND Tijdens het congres ter gelegenheid van het 100-Jarlg bestaan van de Ame rican Dental Association, de Amerikaanse vereniging van tandartsen, werd ten overstaan van 34.000 congressisten uit 60 landen het ere-lldmaatschap van deze vereniging verleend aan twee Nederlandse tandartsen, dr. Ch. F. L. Nord te Am sterdam en J. Stork te Aerdenhout. Het Hilversumse echtpaar de heer Jean de Croos, cellist van het Radio Phll- harmonisch Orkest en zUn echtgenote, de pianiste mevrouw De CroosDechene, heeft de eerste prijs gewonnen op het in ternationaal muziekconcours In Geneve. Tijdens een te Utrecht gehouden vakvergadering van de Ned. Chr. Aanne- mersbond is de vrees geuit, dat wegens het uitblijven van de premieregeling, stag natie zal ontstaan ln de particuliere bouwsector. In het kader van de periodieke af lossingen der schepen zal Hr. Ms. Jager Amsterdam op 8 oktober naar Ned. Nleuw- Gulnea vertrekken. De uitreis zal via het Suezkanaal gemaakt worden. Het schip 6taat onder bevel van kapitein-luitenant ter zee J. C. A. Slllacus. Koningin Juliana heeft zaterdagmor gen ln Utrecht de viering van het 10- jarig Jubileum van het Nederlands Ge- sprekcentrum bygewoond. De installatie van ir. H. B. J. Witte als burgemeester van Eindhoven zal plaats hebben op woensdag 28 oktober. In de congreszaal van het „Rynhotel" te Rotterdam, zal op dinsdag 10 en woens dag 11 november een congres worden ge houden van de Algemene R.-K. Ambtena- renvereniglng. - De tijdeiyk gezaghebber van Aruba de heer E. Arends, is zaterdagmorgen overleden. Woensdag kwam de heer Arends bij een hartaanval ongelukkig te vallen en moest ln bewusteloze toestand naar een hospitaal worden overgebracht. BUITENLAND Het Tunesische hooggerechtshof heeft zaterdag vyftlen mannen ter dood veroordeeld, van wie zeven bU verstek, wegens deelneming aan een samenzwering tot moord op president Bourguida van Tunesië. In totaal hebben 128 personen in deze zaak terechtgestaan. De Westdultse minister van Econo mische Zaken. Ludwlg Erhard. verklaarde zaterdag bij zijn aankomst uit de V.S. ln Frankfort, dat Europa zyn hulp aan de minder ontwikkelde landen moet uitbrei den en dat deze hulp de grote taak is van de twintigste eeuw. eveneens een vaccin tegen griep samen gesteld. Verscheidene duizenden Franse oud- strUders, van wie het merendeel ouder dan zestig Jaar was, hebben zaterdag betoogd tegen afschaffing van hun klein militair pensioen als bezuinigingsmaatregel. De be togers, geleld door de vroegere Poujadlst Le Pen, hielden een mars door de stad en demonstreerden voor het ministerie van Financiën, waar zij het aftreden van de minister van Financiën, Plnay, eisten In de omgeving van het ministerie deaen Britse geleerden en fabrikanten heb ben een gemengd vaccin samengesteld dat een immunltlet van zeventig tot tachtig procent tegen alle bekende vormen van griep biedt. De samenstelling kan elk Jaar worden veranderd om een zo groot moge- ae omgeving van neu uumowi» zich lichte ongeregeldheden voor. Er wer den enkele arrestaties verricht. De Ver. Staten hebben het grootste autopark ter wereld, namelUk 56.870.648 personenauto's. 11.158.561 vrachtwagens en 270.163 autobussen. Op de tweede plaats komt Frankryk met ln totaal 6.040.086 auto's ,op de derde Groot-Brlt- tannlë met 5.912.708, op de vierde Cana da met 4.623.600, op de vijfde de West dultse Bondsrepubliek met 3.770.900 en op de zesde de Sovjet-Unie met ongeveer 3.500.000. Een 45-Jarlge Italiaan. Fedele. die geen twee maanden meer te leven heetf, wil zijn ogen reeds voor zyn dood afstaan aan twee blinde kinderen, schrijft het Romeinse dagblad „II Messaggero". ,,lk wil dit doen vóór myn dood. omdat ik de kinderen die met mijn ogen zullen zien, wil kennen", zo zei hy. Fedele, die vader van zes kinderen is, heeft een in stituut bezocht om de kinderen die zyn ogen zullen krygen, uit te zoeken. Jean-Paul Sevilla. een 25-Jarige Fransman uit Oran, Algerije, heeft de eerste prys voor mannelijk concertpianis ten gewonnen op de 15-üe internationale competitie van musici ln Genéve. Het concours heeft twee weken geduurd en meer dan 260 musici uit 36 landen namen eraan deel. Ter gelegenheid van het Israëlische nieuwjaar is in Madrid een synagoge ln- gewyd, vermoedelyk de eerste ln Spanje sedert de Joden ln 1492 uit het land wer den verdreven. Er zyn slechts enkele hon derden loden in Spanje, zy ondervinden als regel minder last bij hun geloofsbe leving dan de circa 25.000 Spaanse pro testanten. President Scharf van Oostenryk l£ vandaag naar de Sovjet-Unie vertrokken voor een officieel bezoek van tien dagen. - In een storm ln de Zwarte Zee ls een klein Turks vrachtschip vergaan, waarby zeven opvarenden om het leven kwamen. Alleen de gezagvoerder wist zyn leven te redden door zich vier dagen en nachten te biyven vastklampen aan een plank. - De Westdultse Bondsrepubliek heeft landbouwmachines ter waarde van meer dan een half miljoen gulden aan de na- tlonallstlsch-Chlnese regering geschonken als bydrage tot ve"'""L bouw op Formosa. - West-Bengalen wordt geteisterd door zware overstromingen, waardoor de helft van het aantal districten ls getroffen. Zeventien mensen zyn om het Teven ge komen en vyftlgduizend mensen zyn dak loos geworden. Duizenden hectoren bouwgrond staan on der water, waardoor o.a. een belangryk deel van de rystoogst ls verloren gegaan. Het zyn de zwaarste overstromingen sinds dertig jaar. Het leger biedt hulp ln het rampgebied, waar de regen nog steeds aanhoudt. Er heeft zaterdagavond een zware brand gewoed ln de tekenafdeling, de verfwerkplaatsen en de assemblageafde ling van de A. V. Roe vliegtuigfabriek te Chadderton ln het Engelse graafschap Lancashire. De maatschappy deelde later mee dat de produktle van de Avro-748 en van de Shackletons niet zal ïyden onder de brand en dat de produktle van de Vul- cans niet ernstig zal worden vertraagd. Vermoedelijk zouden de meeste arbeiders heden weer aan het werk gaan. De Amerikaanse minister van Land bouw, Ezra Taft Benson, is zaterdag uit Moskou naar Finland vertrokken na een tournee door de Sovjet-Unie. By het af scheid merkte de Amerikaanse minister op, dat hoewel ln Moskou de eerste sneeuw van dit seizoen gevallen ls, de Interna tionale toestand ongetwyfeld warmer ls geworden, aldus Tass. Menscon hoopte, dat Russische landbouwdeskundigen va ker naar de V.S. zouden gaan. De drie man tellende ploeg van de Verenigde Naties, die belast ls met het verzamelen van gegevens ln Laos, ls za terdag van een onderzoek ln de provincie Sam Neoea ln de Laotiaanse hoofdstad teruggekeerd. Dit onderzoek ter plaatse hield verband met Laotiaanse beschuldi gingen ten aanzien van Noordvletnamese agressie De ploeg heeft buitenposten van het Laotiaanse leger en dorpen bezocht. Op een onbewaakte overweg in Da- browka nabij Warschau, ls een postauto door een sneltrein gegrepen tengevolge waarvan negentien mensen het leven ver loren en vijftien anderen levuisgevoarltlk gewond werden. De Noorse minister van Buitenlandse Zaken, Halvard Lange, is benoemd tot voorzitter van de NAVO-raad, als opvolger van minister Luns. JOH. LEIDEN Morsweg 176 Tel. 21405 H. BOELEE LEIDERDORP M. P. Splinterlaan 7 Tel. 26501 OLIEHANDEL A. BRANDT LEIDEN Maresingel 64 Tel. 23684 PT M P e H Q U I N OEGSTGEEST Hog. Morsweg 78 - Tel. 21584-21351 Baldadige jongelui laten motor verongelukken Zondagavond hebben jongelui een zitbank, die in het gazon langs de Mo lenvliet in Alphen a- d. Rijn stond, van haar plaats gelicht en dwars over de rybaan geplaatst. Een motorrijder heeft het obstakel in het donker niet opge merkt en is er tegenaan gereden. De motor werd zwaar beschadigd. De mo torrijder liep geen noemenswaardig letsel op. Oegstgeest (Witte Huls)Mo deshow Huls Van Strien. 8 uur nam. WOENSDAG Rehoboth: Ledenvergadering Chr. Plat telandsvrouwen en Meisjesbond. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)L.K.K. „Voor Allen". Pianiste Janine Dacosta. 8 uur nam. Station N.S.: Vaartocht Ned. Chr. Rels- ver. met „Johan van Oldenbarnevelt" van A'dam naar IJmuiden. 8.30 uur voorm. Oegstgeest (Witte Huls)Mo deshow Huls Van Strien. 8 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies: Fllmmlddag Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Gulden Vlies: Ledenverg. Prot. Chr. On der wyzersver. 7.30 uur nam. Hotel Centraal: Ledenvergadering Ver. voor Fac. Lykverbrandlng. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls)Mo deshow Huis Van Strien. 8 uur nam. VRIJDAG Breestraat 19: Ledenverg. Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur nam. Breestraat 19: Ledenverg. A.R. Wijk- 'kiesver. IV. Spr. mr. S. H. Altema. over: de A.R. Partij en het dirigisme. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Kon. Ned. Mid denstandsbond. Spr. Ir. dr. J. M. J. Kooy over: „Enige aspecten van de ruimte vaart". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Halte Posthof H.T.M.: Paddestoelen excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 1.56 uur nam. ZONDAG Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn" speelt „Het geheim van de flesgeest". 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dageiyks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1—5 uur) t.em. 5 oktober. Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur Lakenhal: Groepstentoonstelling Neder landse Kring van tekenaars (tot 5 okto ber). BIOSCOPEN Trianon: „Heimatlos" .14 laar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag 2.30, 4.30, 7 en 9 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De schat der Watusi". 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zaterdag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.16 uur. Luxor: „Het dagboek van Anne Frank' Dagelijks: 2.30 en 8 uur; zaterdag: 3 en 7 uur. Bezoek Prinses Beatrix aan V.S. en Taptoe Delft. Dageiyks: 10. 11, 12 en 1 uur Lido: „Come Prima". A.l. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag en zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Catlno: „Kapers op de kust". 14 jaar. Dageiyks: 2.30 en 8 uur; zaterdag: 2. 4.15, 6.30 en 8.30 Air. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend Apotheek „Tot Hulp der Mensheid Hooigracht 48. tel. 21060. BU geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. pourrie met authentieke Antilliaanse raua, van het duo Julian Coco en Ottmar Fraai. 19.30 Cabaret. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.25 Cabaret. 21.55 Marimba. 22.30 Nws. 22.40 Concertgebouwork. en solist. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 21.16—23.00 Rep. Galacono. to Wiesbaden. VOOR DINSDAG 6 OKTOBER Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 VolaanVooruit, caus. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws, 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Platennleuws. 13.55 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plat telandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 zTekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Ryksdelen Overzee: Nieuw-Guinea ln ov- gelvlucht II d. W. A. L. v. Doorenmalen. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Regerings uitz.: Sociale actualiteiten. 18.30 Ultz. in dialect .18.55 wy ln dez etyd, caus. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Gram. 20.30 Radlofllharmonisch ork. en solist. I. d. pauze: gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Dr. Zjivago, hoorsp. 23.40 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Promenade-ork. en koor. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor- genwydlng. 9.55 Een boek voor het gees- teiyk leven, caus. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianorecital. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Gram. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.rubrlek: De bemestingstoestand van vele bedryven een rijkgeschakeerd beeld. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.40 Hawaiian muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.35 18 mil joen zalmen, caus 14.40 Schoolradio 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Pianorecital. 16.00 Van mens tot mens, caus. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 V .d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amateursprogr. 19.00 V .d. kleuters. 19.05 Planorecital. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.00 Lltt. caus. 23.10 Gram. 23.53 Beursber. v. New York. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Int. agrarisch nws. 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Mensen, dingen, nuI 20.25 Fllmprogr. 21.00 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service .330 m. 12.00 Schoolradio 13.00 Ork.conc. 13.65 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor spel. 16.30 Gevar. muz. 17.00 Eugene Onegin. 17.45 Caus. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 20.00 Ork.conc. 21.30 Klankb. 22.00 Nws. 22.15 Caus. 22.30 At home and abroad 22.45 Ork.conc. 23.45 Muz. caus. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Harprecltal. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Piano en zang. 13.30 Nws. en pro gr. v. d. arb. 14.00 Lichte muz. 14.30 Nws. 14.45 V. d. kind. 15.00 .V. d. vrouw. 15.30 Nws. 16.00 Lichte muz. 16.30 Nws. 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Da le's dagboek. 17.45 Uitsl. races. Daarna: orgelspel. 18.15 Pianospel. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber. en nws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Causerie. 20.05 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. Daarna: Gevar. progr. 21.00 Gevar. muz. 21.30 Nws. en gevar. muz. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. en hoorsp. 23.00 Gram. 23.30 Nws. 23.45 Lichte muz. 0.30 Nws. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.00 Gram. 15.00 Dansmuz. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Pianorecital. 17.45 Amus.muz. 19.00 Nws. 19.20 Amus. muz. 21.15 Gram. 21.45 Nws. 23.30 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.15 Gevar .muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.36, 14.10, 17.00, 18.30 en 19.11 Gram. 19.15 Ork. conc. 19.55 Nws. 20.00 Kamermuz. 21.30 Gram. 23.00 Idem. 23.13 Gram. 23.53 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital. 12.30 Weerber. 12.34 Tuinb.kron. 12,40 Pianorecital. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Duitse les. 16.17 Gram. 16.30 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.10 Piano recital. 17.45 Boekbespr. 18.00 V .d. Jeugd 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 19.40 Pianospel. 19.50 Caus. 20.00 V d. vrouw. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Volksliederen. 22.30 Koorzang, sol. en ln- str. ens. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m.: 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Chansons. 13.00 Nws. 14.45 Ork. conc. 15.30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork.conc. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tyd. 22.55 Nws. Voor Leiden en omstreken Gebr. B. H en J. Huisman Wielmakerst. 23 hk. Levendaal 80 telefoon 22962 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) So J 2 <u b a ss a ala Ss Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt Miinchen Züxlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJaccio Madrid onbewolkt o 7 onbewolkt ozo onbewolkt ono 4 onbewolkt o 6 onbewolkt o 5 onbewolkt o 5 onbewolkt o 5 onbewolkt o 4 onbewolkt o 6 zwaar bew. w 7 half bew. w 4 zwaar bew. w^tll licht bew. o 5 geh. bew. zo 4 onbewolkt ono 2 onbewolkt o 2 onbewolkt no 6 onbewolkt o 5 licht bew. o 2 onbewolkt w^til zwaar bew. nnw 5 onbewolkt o 4 onbewolkt no 4 onbewolkt o 3 zwaar bew. n 2 zwaar bew. w.stil mist w^tll half bew. n 2 geh. bew. w.stll onbewolkt w^til zwaar bew. ozo 4 zwaar bew, ono 2 zwaar bew. w.stll 18 8 0 I 17 10 0 19 6 0 19 11 20 6 20 8 0 21 7 0 22 8 0 22 8 0 8 6 0 12 7 0 13 10 0 12 8 0 21 13 0 24 13 0 21 10 0 22 8 0 25 9 0 23 14 0 22 5 0 21 15 0 12 1 0 0 20 4 19 3 22 5 24 23 11 22 10

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2