KW 42 van N. Parlevliet jr. in Woubrugge succesvol te water Eerste schip met automatische lossing KNS leed derde nederlaag in successie (3-2 tegen HSV) Drievoudig jubileum iu Alphen beloond met zilver en brons PpgerfcKl maart 1860 Maandag 5 oktober 1959 Zesde blad no. 29864 Vrijdagmiddag: is van de helling van Scheepsbouwwerf „De Dageraad" te fVoubrugge met goed gevolg te water gelaten de KW 42 „Nicolaas Senior" ge bouwd voor rekening van de Katwykse Rederij en Haringhandel N. Parlevliet jr., die daarmee zijn derde schip in de vaart gaat brengen. Een bijzonderheid aan deze door mevr. A. Parlevliet-Van Hengel gedoopte trei- ler is. dat het schip o.m. zal worden uit gerust met een volautomatische vislos- jnstallatie waarvan men zeer grote ver wachtingen heeft. Het was de scheeps bouwer, de heer J. H. Boot, die tijdens de bijeenkomst na afloop van de te wa- terlating, in hotel „Het Oude Raedt- huys" hierover het een en ander mee deelde. Door een vernuftig samenstel van losse transportbanden wordt de vis van uit elke hoek van het schip naar de afslaghal gebracht zonder dat men er onderweg met de handen behoeft aan te komen. Hierdoor wordt in de eerste plaats een veel snellere lossing mogelijk, terwijl de vis voorts veel minder beschadigd wordt. De heer Boot noemde deze nieuwe los- nethode zonder meer een omwente ling in de lossing van de vis in de ha rens. Vooral voor IJmulden betekent dit heel wat, aldus de heer Boot waar men immers nog steeds dezelfde losmethode toepast zoals men dit 25 jaar en langer Dok al deed. De KW 42 is het eerste schip in Europa dat met een dergelijke losinstallatie wordt uitgerust, waardoor dus een enorme tijd- en arbeidsbespa ring mogelijk zal worden. De tewaterlating werd ook nu weer ioor een groot aantal belangstellenden bijgewoond onder wie de directie, leden ran de rederij en de familieleden als mede meerdere personeelsleden. De heer H. Boot heette allen welkom, waarna hij mevr. Parlevliet-Van Hengel uitno digde de doopplechtigheid te verrich ten. Met de woorden „ik doop U „Nico laas Senior" en wens U behouden vaart en goede vangst" werd deze plechtigheid verricht. Het schip gleed met veel lawaai In de Heimanswetering. De heer Boot wees er tydens de meer genoemde bijeenkomst voorts nog op, dat met deze tewaterlating de feitelijke aanbouwperiode is afgesloten en de af bouwperiode, die uiteraard korter is, is begonnen. Het schip is identiek aan voorgaande treilers, uitgezonderd de be langrijke verbetering wat de vislossing betreft. Het schip is 44 meter lang, 7.30 meter breed en heeft een holte van 3.80 meter. Naast de nodige hulpmotoren wordt het uitgerust met een 900 PK Brons motor. Het schip heeft ruimte Voor 1800 kisten vis en 550 kantjes. De bemanning zal uit 18 koppen bestaan, terwijl als schipper Klaas van der Plas kal gaan fungeren, die thans nog als zo danig op de KW 153 vaart. De heer Boot bood vervolgens mevr. Parlevliet- Van Hengel een gouden sieraad aan als herinnering aan deze dag. KOSTENBESPARING Hierna sprak de heer N. Parlevliet, de reder voor wiens rekening het schip gebouwd wordt. Hij wees erop, dat de voorbereidingen voor de bouw van dit schip getroffen zijn door zijn helaas nauwelijks een half jaar geleden overle den vader. Vervolgens gaf hij een over zicht van de geschiedenis van het be drijf om tot slot de hoop uit te spre- De eerste kennismaking van de KW. 42 „Nicolaas Senior" met het natte element (Foto Leidsch Dagblad) ken, dat het schip ook wat betreft de nieuwe losinstallatie aan alle gestelde verwachtingen zal voldoen. De kosten besparing die hierdoor verkregen wordt mag beslist niet onderschat worden. Vervolgens bracht de heer Parlevliet de rentabiliteit van deze schepen ter sprake, waarbij hij tot de conclusie kwam, dat door de zeer snelle aftake ling van de schepen grote afschrijvingen plaats moeten vinden. Alleen met nieuwe schepen zou het welhaast onmogelijk zijn de balans slui tend te maken. De heer Parlevliet wenste schipper Van der Plas geluk met dit schip, waar van hij hoopte, dat het rijke buit zal binnen brengen en dat God bij dit alles zijn zegeningen niet zal onthouden. Terechtwijzing van Witte Huis voor premier Macmillan (Van onze Londense correspondent In Londen is een verklaring van het Witte Huis. dat nog geen datum voor een topgesprek kan worden genoemd, als een terechtwijzing voor premier Macmillan beschouwd, die enkele da gen geleden suggereerde dat de weg naar de top open lag en dat de aankondiging van de datum en plaats elk ogenblik was te verwachten. Dit wekte wrevel in Washington en vooral in Parijs en Bonn. Labour stelde Macmillans verkla ring onmiddellijk als een verkiezings stunt aan de kaak en beschuldigde hem van lichtzinnige onverantwoordelijkheid, omdat hü een topgesprek in de verkie- kingsstrijd als een troefkaart trachtte uit te spelen. Zelfs verwachtte men in de opwin ding van de verkiezingskoorts van so cialistische zijde, dat Eisenhower Mac millan een handje zou helpen door ak koord te gaan met een datum in no vember, welke in Londen al werd ge noemd. In feite wil Eisenhower vooral op De Gaulle wachten en natuurlijk ook op de uitslag van de Britse verkiezingen. Macmillan krabbelde zaterdag op zijn verkiezingspersconferentie een beetje terug door te verklaren, dat wat het topgesprek betreft alles in orde was behalve datum en plaats. Hieraan dient de slotsom te worden verbonden, dat er ondanks alle gemaakte vooruitgang nog steeds een kloof bestaat tussen Enge land en de andere Westelijke bondgeno ten over het tempo van de onderhande lingen tussen Oost en West. De Britten zijn toeschietelijker dan de Amerikanen en in elk geval zijn zij veel meer op een spoedige topontmoeting gebrand dan de Fransen. Nieuwe Commandant Indonesische Zeemacht President Soekamo heeft zaterdag ochtend de kapitein ter zee Martadinata beëdigd als commandant van de Indo nesische Zeemacht en verleende hem de rang van Commodore. Dit geschiedde in een openbare plechtigheid op de trappen van het paleis te Djakarta, waarbij Soeka'.-no oa. zeide, dat de In donesiërs eens een sterk zeevarend volk zijn geweest en dat hun liefde voor de zee weer nieuw leven moet worden in geblazen. Hierbij is het de taak van de nieuwe commandant der Zeemacht, een sterke oorlogsmarine op te bouwen, en Indonesië te maken tot een van de grote machten ter zee. Martadinata is de opvolger van vice- admiraal Soebiakto. die tot deur in Turkije is benoemd. Rondom de korf Hoge Indiase militair gouverneur van Assam Generaal Smri Nagesj, oud-opperbe- velhebbcr van het Indiase leger, is za terdag benoemd tot gouverneur van de staat Assam. Het is voor het eerst, dat «en generaal in'deze functie is benoemd. Assam is een staat van India die aan China grenst. Premier Nehroe van India heeft op hieuw een brief naar premier Tsjoe En- lai van communistisch-China gestuurd, in antwoord op Tsjoe's nota van 8 sep tember. Nehroe vertelt daarin zonder omwegen aan Tsjoe, dat de z.g. MacMa- hon-lijn geaccepteerd was als grens tussen India en China. Nehroe wijst de Chinese aanspraken op gebied van In dia botweg van de hand. Hij opperde echter om kleinere punten van het ge schil via wederzijdse onderhandelingen te regelen. Naar de mening van Nehroe vallen de noordelijke provincies Sikkim ®n Bhoetan niet binnen het bereik van Chinees-Indiase besprekingen. Premier Kairala van Nepal, het aan China grenzende Himalaja- koninkrijk, heeft zondag in Kat- mandoe verklaard dat Nepal zeer vriendschappelijke betrekkingen met China onderhoudt en dat zijn o land geen grieven tegen China heeft tengevolge van de recente gebeurtenissen in Tibet. Dat zijn regering niettemin troepenlegering 13 langs de grens met China voorbe reidt moet men niet als een vijan- dige daad zien want Nepal volgt een neutraliteitspolitiek, aldus de premier. Vrijdagmiddag kwamen directeuren en personeel van de fa. Lemkes alhier met de dames in het paviljoen Avifauna bijeen ter viering van een drievoudigjubileum namelijk dat van de heren A. Vonk. S. van Leeuwen en E. D. Burger. Beide eerstgenoemden vierden de afgelopen zomermaanden hun 40-jarig arbeidsjubileum bij dit tuindersbedrijf, terwijl de heer Burger zelfs reeds zijn gouden jubileum gevierd heeft. De directie vond in dit drievoudig ju bileum aanleiding ter herdenking van dit jubileum in één speciale bijeenkomst gelegenheid te geven de jubilarissen te huldigen. Een der eerste die van deze gelegen heid gebruik maakte was Alphense eer ste burger, burgemeester Bruins Slot, die het genoegen smaakte aan de heer A. Vonk als chef van de expeditie de zilveren medaille verbonden aan de Or de van Oranje Nassau uit te reiken. De heer E. D. Burger ontving een zelfde onderscheiding, terwijl de heer S. van Leeuwen de bronzen medaille werd op gespeld. Burgemeester Bruins Slot wees er in zijn toespraak op, dat de verstand houding in het bedrijf van Lemkes wel byzonder goed moet zijn. De arbeidsver houdingen moeten dan wel gunstig zijn, waardoor men zijn vakbekwame werk nemers voor zulk een lange tijd aan het bedrijf verbinden kan. Melkuitvoer naar Frankrijk toegestaan (Van onze Haagse redactie) Na een langdurige te Den Haag ge houden vergadering heeft het Produkt- schap voor Zuivel besloten uitvoer- machtigingen voor melk naar Frankrijk af te geven. Dit zou kunnen geschieden zonder beperkingen, ook niet wat de prijs betreft. Voorwaarde hiervoor is dat de melk bestemd moet zijn voor menselijke con sumptie en vervoerd moet worden in tankauto's of per spoor. Waarschijnlijk zal dit vervoer door Nederlandse expeditiebedrijven worden verzorgd. Het bedrijfsleven zal zelf het vetgehalte van de melk kunnen bepalen. Omdat het niet ondenkbaar is dat in de komende winter in eigen land een te kort aan melk zal ontstaan, heeft het •Produktschap gemeend deze uitvoer aan machtigingen te binden, zodat het de eventuele stopzetting van melkuitvoer naar Parijs in eigen hand houdt. Bij het Produktschap bestaat de in druk dat de levering van melk aan Frankrijk wellicht geleverd zal kunnen worden. Zoals men weet betreft het hier een op grond van het EEG-verdrag vastge steld contingent van 93.000 ton melk. Dagelijks zal hieruit 200 a 250.000 liter melk aan Parijs en de Noordfranse in dustriegebieden worden geleverd. De uitvoer van melk zal kunnen be ginnen als er aanvragen daartoe bij het Produktschap binnenkomen. „In Nederland gaat het zo langzamer hand ook in de bloemisterij naar specia lisatie toe", aldus de burgemeester „om deze reden is het prettig te weten per soneel te bezitten, dat niet gauw van werkkring verandert". De burgemeester wilde met deze woorden een voorbeeld stellen voor de jongeren. Ook bracht spr. hulde aan de dames van de jubilarissen die de mannen bij hun dagelijks werk gesteund hebben en daardoor ook hun steentje hebben bijgedragen tot deze ju bilea. Na gelukwensen te hebben uitge sproken, speldde de burgemeester de on derscheidingen op. VELE VEERTIGERS Uit de toespraak die vervolgens door de directeur, de heer W. T. Lemkes, werd gehouden bleek o.m. dat verschei dene arbeiders reeds meer dan veertig jaar werkzaam zijn bij de firma en dat er verscheidene zijn die meer dan der tig jaar hun beste krachten aan het be drijf geven. „Wel een bewijs", aldus spr. „dat het goed dienen is bij dit bedrijf". De heer Lemkes bracht dank aan de burgemeester voor diens komst. De heer Lemkes was verblijd met de drie ko ninklijke onderscheidingen, waarvan ook iets afstraalt op het bedrijf. Als blijk van waardering bood spreker namens de directie alle jubilarissen een geschenk onder couvert aan. Mede namens zijn collega's sprak de heer S. van Leeuwen een dankwoord. Van de gelegenheid tot feliciteren werd dankbaar gebruik gemaakt. Delfis congres over studentenhuisvesting Onder auspioiën van de Delftse Stu dentenraad en de Internationale Fede ratie van Technische Studenten is za terdag een internationaal congres ge opend dat gewijd is aan het probleem van studentenhuisvesting. Er waren 45 deelnemers, onder wie 25 buitenlanders uit zestien verschillende Europese lan den. Gisteren waren de congressisten in Leiden, waar een bezoek werd gebracht aan de daar kort geleden verrezen stu dentenflat aan de Haagweg. 's Middags reisde men door naar het conferentie oord „Woudschoten" bij Zeist, waar de eerste discussdes worden gevoerd. Op vrijdiag a.s. keert men naar Delft terug, waar in de sociëteit „Alcuin" het con gres zal worden gesloten. Burgemeester Bruins Slot speldt de heer A. Vonk het Koninklijk zilver op de borst nadat de heer E. D. Burger (rechts) dezelfde onderscheiding reeds had ontvan gen en de heer S. van Leeuwen midden) met de Koninklijke bron zen medaille was begiftigd. Wegens afkeuring van alle Leidse korf balterreinen door het bestuur van de Sportstichting kwamen alleen die ploe' gen uit de Sleutelstad binnen de ljjnen, die een uitwedstrijd hadden. KNS was de enige Leidse 2e klasser, die zodoende gisteren in het veld kwam. HSV bezorgde de oranjewitten de derde nederlaag in successie, waardoor zjj met Sperwers nog puntloos onderaan staan. Overigens had de uitslag even goed andersom kunnen zijn, want krachts verschil was er vrijwel niet. Wel was het begin voor de Hagenaars, ook al doordat één der Leidse dames te laat in het veld verscheen. Door mevr. Masure had HSV toen reeds een 10 voorsprong genomen. Pas kort voor rust werd het 2—0 voor de thuisclub door een doelpunt van mej. Lucassen. Ook in de tweede helft weinig verschil in het veld. Toen HSV na 25 minuten door De Bruijn Prinse nog maals wist te scoren (30), scheen de strijd beslist. KNS zette een felle eind spurt in, kwam door F. Gressie op 31 en door W. Oudshoorn kort voor het einde op 32. De gelijkmaker bleef ech ter uit. Crescendo doet het tot nu toe niet slecht in de 3e-klasse. ALO op eigen terrein te verslaan, mag nog altijd een goede prestatie genoemd worden. Welis waar was de strijd meer spannend dan fraai en waren de Leidenaars niet erg op dreef voor de korf. doch dat gold even eens voor de thuisclub. Verdedigend wa ren beide teams goed in vorm en voor de rust werd alleen de Leidse verdediging eenmaal gepasseerd. Rust 1—0. In de tweede helft zorgde K. Cornelisse spoedig voor de gelijkmaker (1—1). Na de vak verwisseling vond mej. Leni Kok even eens de korf voor Crescendo (12) en hoewel beide ploegen nog verschillende goede scoringskansen kregen, bleef de stand ongewijzigd en won Crescendo deze wedstrijd derhalve met 21. De Danaiden was tegen DKC ln Delft lang zo goed niet op dreef als de vorige week tegen Phoenix. Het ploegverband bij de Delftenaren en de schotvaardig heid waren veel beter dan bij onze stad genoten en binnen 20 minuten was het reeds 30 voor de thuisclub. Wel kwam De Danaiden er daarna beter in, doch tot tegenpunten kwam men voorlopig niet. Uit een strafworp scoorde DKC na de hervatting 40 en liep daarna uit tot 60, voordat De Danaiden er aan te pas kwam. Elly van Rhijn en Frans Pas man gaven de nederlaag een enigszins draaglijker aanzien (62). Korfbaluitslagen Zuid-Holland I: SpangenOns Eiber nest 5—6; HKV—Het Zuiden 12—6; QuickDie Haghe 710. Zuid-Holland IIA: HSV—KNS 3—2; ActiefZwervers 57. Zuid-Holland IIB: VeloxHou Stand 28; GymnasiastenReady 211; Ro zenburgODO 75. Zuid-Holland IIIB: DKC—De Danaï den 62; PhoenixAchilles 26; ALO Crescendo 12; EurekaPams 47; RavenAhoy 20. Res. Ie kl.'t Zuiden 3Vic. Oriëntis 2 2—6; HKV 2—Zwervers 2 20—1; Die Haghe 2—HKV 3 8—3; Deetos 2—'t Zui den 2 55. Res. 2e-kl.: Achilles 2—Deetos 3 57; Ready 2Die Haghe 3 41. Res. 3 A Phoenix 3—OSCR 2 1—7; Wion 2—Hou Stand 2 3—7; Achilles 3— KNS 2 1—8. Res. 3 B: Rozenburg 3Algemene 3 9—2; Trekvogels 2—HSV 2 7—2; 't Zui den 4Spangen 2 07; Actief 2HKV 4 2—5. Junioren LKBHKB: Ready jun. Vic. Oriëntis A jun. 32. Competitie-standen Zd-Holland I Zd-Holland II A De Haghe 4—7 Actief 4—6 HKV 3—6 Algemene 3—5 Vic. Oriëntis 3—5 Zwervers 3—5 Deetos 3—4 Fluks 3—4 O. Eibernest 3—4 HSV 4—4 't Zuiden 3—2 Olympiaan 2—3 Quick 4—2 Swift 3—1 Regenboog 3—0 KNS 3—0 Spangen 4—0 Sperwers 3—0 Zd-Holland II B Zd-Holland III B Rozenburg 4—8 Achilles 4—7 Ready 3—5 DKC 4—6 Hou Stand 4—5 Crescendo 3—4 Merwede 3—4 ALO 4—4 Gymnasiasten 4—3 Phoenix 4—4 Zuiderkwartier 22 Raven 4—4 OSCR 3—2 Eureka 4—3 ODO 4—1 Pams 3—2 Velox 3—0 De Danaiden 4—2 Ahoy 4—2 Competitie CKB De wedstrijden in de hoofdklasse west leverden twee grote verrassingen op. Wat te denken van een 2—9 nederlaag van kampioen VES op eigen veld tegen R'dam Zuid? De Rotterdammers gaven hun visitekaartje af als kampioenskan didaat. VES was by rust al kansloos (06). Het werd zelfs 08 alvorens VES kon scoren en via 1—9 werd het 2—9. Weinig minder verrassend was de neder laag van Excelsior, dat by rust »22) al zyn kruit verschoten had. Merwede scoorde nog viermaal en zo leecl Excelsior zyn eerste nederlaag geheel onverwacht. Vier gespeeld, vier verloren is het wel heel povere resultaat van Vr.schaar tot nu toe. Met 6—9 werd van PKC verloren, waardoor de Hardinxvelders op een voor hun ongewone plaats zyn komen te staan. R'dam Zuid is thans leider, ter- wyi Pernix een vry stevige tweede plaats bezet. R'dam Zuid Pernix VES Excelsior Ons Eiland 4—8 4—7 4—5 3-4 VEO Merwede PKC Vrschaar GKC 5—4 4—0 4—0 Heel wat normaler was het verloop van de wedstryden in IA. Toch viel de zege van leider Ijsvogels op Excelsior wat tegen, want 74 is bepaald niet daverend. .VEO 2 werd daarentegen pynlyk verslagen door VES 2, dat maar liefst tot 113 kwam. Nog krachtiger was de prestatie van het Delftse DES tegen het toch niet zo heel zwakke Tonego. De cyfers 134 zeggen wel iets. Het kan interessant worden tussen Ijsvogels, VES 2 en DES. Van DES 2 en VEO 2 staat vooral laatst genoemde in een hacheiyke positie. Ijsvogels 510 Excelsior 2 54 VES 2 DES Pernix 2 Fiks Tonego 54 Ons Eiland 2 42 DES 2 4—0 VEO 2 5—0 In verband met de 3 oktoberfeesten waren er in 2A geen wedstryden. Sportsplinters Veel spanning bij DOSR-Altior (2-4) In een meer spannende dan fraaie wedstryd heeft Altior van DOSR de al oude rivaal uit de Leidse eerste klasse met 2-4 weten te winnen. Een vol komen verdiende zege. Ondanks de con currentie Nederland-Belgie was er flin ke belangstelling voor deze streekderby. Altior opende na zeven minuten de score. Bij de eerste hoekschop staat T. Sas sen geheel ongedekt. Met een kalm knik je deponeerde hy de bal achter doelman Ooms 0-1. DOSR kan enkele zwakke momenten in de Altior-defensie niet uitbuiten en aan de andere kant klapt steeds het buitenspelvalletje met succes dicht. Toch wordt deze tactiek de Ve- ners noodlottig, als Piet Sassen er on verwachts alleen tussen uit trekt en laag en keihard inschiet 0-2. Twee minuten later echter kan de Veen juichen. Het is Olijerhoek. die doelman Sassen naar het I net stuurt 1-2. Enkele minuten later werd de voorsprong toch weer twee doelpunten toen P. Sassen een scherpe voorzet in de Veense doelmond plaatste en Jan van Hameren doelman Ooms op nieuw passeerde. 1-3. Kort na de hervatting moest Ouwer- kerk van Altior zich laten vervangen door Heemskerk, wat wel een verzwak king betekende. Toen Olijerhoek dan ook na tien minuten de achterstand ver kleinde tot 2-3, ging het er nog even donker uitzien voor de bezoekers. Spil Van der Jagt en doelman Sassen hiel den echter het hoofd koel. In het laat ste kwartier nam men zelfs het offen sief weer over. Drie minuten voor het einde viel de beslissing, toen invaller Heemskerk het leer door Piet Sassen voor de voeten gespeeld werd (2-4). SCHAKEN Kandidatentoernooi in Zuid-Slavië De uitslagen van de partyen voor de vyftiende ronde van het Kandidaten toernooi te Zagreb, luiden: Smislov—Tal KeresFischer 01, PetrosjanOlafsson afgebr., Ben koeGligoric Vi. In de zestiende ronde waren de resul taten: TalGligoric afgebr., Olafsson Benkoe VzVz, FischerPetrosjan afg., SmislovKeres VzVz. Na de zestiende ronde luidt de stand: 1. Keres 104 pnt., 2. Tal 10 pnt. en 1 afg. partij, 3. Petrosjan 8% en 2 afgebr. partijen, 4. Gligoric 84 pnt. en 1 afg. party, 5. Smislov 7 pnt., 6. Fischer 6% pnt. en 1 afgebr. party, 7. Benkoe 6 pnt., 8. Olafsson 4 pnt. en 1 afgebr. partij. Forse nederlagen voor waterpoloploeg In het toernooi om de Adriatische beker te Split leidt de Nederlandse waterpoloploeg, haar enthousiasme en snelheid ten spyt, de ene zware neder laag na de andere. De geringe schot vaardigheid en het gebrek aan ploeg verband wreken zich. Van Rusland werd met 73 verloren en van de Hongaren kreeg de Neder landse formatie met 8—2 klop. Overige uitslagen: HongaryeZuid- Slavië 44, Zuid-SlaviëItalië 42. De elfde West-Neder 1 and-rit van de Regionale Automobielsport Club West is in de A-klasse gewonnen door A. van Doorn (Den Haag) en R. S. Wiedow (Vlaardingen) met Peugeot 203- Grote azen als het duo Dee-Quant, die reeds eerder het nationale kam pioenschap behaalden en Piet Jetten vonden hun Waterloo door Panne. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Nederlandse Tafélten- nisbond zal op 14 februari 1960 te Rot terdam een zes-landen-toemooi worden gehouden. De bonden van Duitsland, Frankrijk. Luxemburg en vanzelfspre kend Nederland hebben de invitatie om een ploeg te sturen aanvaard, terwijl men ervan overtuigd is, dat ook Enge land en België de uitnodiging zullen accepteren, elke ploeg zal uit 2 spelers bestaan. Het voorlopig Nederlands amateur elftal heeft zondagochtend, na een goede eerste en een matige tweede helft met 10 gewonnen van de eerste divi sie club Excelsior. Het beslissende doel punt werd in de eerste helft gescoord. ADO heeft zaterdagavond in Den Haag met 5—2 van de Oberligaclub Duisbnrger Spielverein gewonnen. De ruststand was 30. Er waren 7500 toe schouwers, onder wie het Belgische elf tal met reserves. Voor de gymnastiekwedstryd tus sen de ploegen van Nederland en Win- terthur (Zwitserl.), welke zaterdag a.s. te Rotterdam wordt gehouden, zal de Nederlandse ploeg uit de volgende tur ners bestaan: Klaas Boot, Jaap van der Sande, Willy Jaegers, Joost Blitz, Ge rard Salle en Achterberg. In Kopenhagen heeft Denemarken met 4—0 (rust 2—0) van Finland ge wonnen. 36.000 Toeschouwers zagen hoe de 17-jarige midvoor Harald Nielsen, die zijn derde interland speelde, drie doelpunten scoorde, in de 21e, 22e en 59e minuut van de wedstryd. De Luxemburgse arbiter Blitgen zaï de wedstryd Nederland-Ier land (amateurs) leiden, dde woensdag 14 ok tober voor de voorronde van het Olym pisch voetbaltoernooi bij kunstlicht op het VUC-terredn in Den Haag worden gespeeld. In Velsen is zondagmiddag de na tionale Pim Muiier loop gehouden over 5375 meter. Winnaar werd Jan Willem Keesom van AV *23 Amsterdam in 16.40.8. Tydenj internationale automobiel wedstrijden dde sandag op de landings banen van het vliegveld te Innsbruck werden gehouden, zegevierde de Neder lander Karei Godin de Beaufort met Porsche in de sportwagenklasse tot 1500 cc. In Hamburg werd zaterdagmiddag een hockeywedstryd gespeeld tussen het vertegenwoordigend elftal van de stad Hamburg en de ploeg van India, die volgende week in het landentoemooi in München uitkomt. De Olympische kampioenen wonnen met 21. De tweede wedstryd in de „World Series" om het offioieuze wereldkam pioenschap honkbal tussen de beide Amerikaanse kampioenen, is door de Los Angeles Dodgers gewonnen. Zij ver sloegen de Chicago White Sox, die de eerste ontmoeting met 110 wonnen, met 4—3.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 17