Nederland B won van Luxemburgers, ondanks een falende defensie: 1—3 Muller en Jansen uitblinkers Pluspunten DE VOETBALSPECIALIST! Wout Bergers Leiden liet een overwinning op Kieviten door vingers glippen MAANDAG 5 OKTOBER 1959 Pleidooi voor intensieve centrale training Ondanks de verdiende 3—1 zege van het Nederlands B-elftal op de Luxemburgse amateurs heeft de strijd in het knusse gemeentelijke stadion in de hoofdstad van het Groothertogdom teveel teleurstellingen opgeleverd om lang met plezier op dit treffen terug te zien. Hier werd een pleidooi gehouden voor een intensievere centrale training, een tegemoetkomen aan de wensen van Elek Schwartz, want hoewel voor de rust door de voorhoede vaak aardige combinaties werden opgezet, ontbrak er in het geheel toch een bepaalde lijn. Daarbij kwam, dat spil Walhout een volkomen off-day had en fout op fout stapelde. Omdat bovendien linksback Veldhoen ook al niet in zijn normale vorm stak, werd de taak van de kanthalves De Koning en Muller bijzonder zwaar. Zij moesten hun aandacht voornamelijk bepalen op de verde digende taak en konden daardoor weinig meehelpen met het opbouwen der aanvallen. Het binnentrio, bestaande uit de scherpschutters Kerk- hoffs, Jansen en Henk Groot, kwam nu niet tot zijn recht. Vooral in de tweede helft liepen onze speerpunten voor de trage opbouw van de aanval herhaaldelijk in de buitenspelval, die dankbaar door de Luxemburgers werd gehanteerd. Muller kwam later nog terug met een stevig verband om zijn geblesseerde been .huppelde even mee langs de lijn, maar terecht haalde Van der Leek hem toen weer uit het strijdperk- En toch heeft de wedstrijd enige plus punten opgeleverd. In de eerste plaats wel het technisch bijzonder knappe en rustig overwogen spel van de Ajacied Muller, die een kwartier voor tijd met een linkerdijbeenblessure het veld moest ruimen, en daarnaast het optreden van de stormvogelmidvoor Jansen. De IJmuidenaar bleek een bijzonder goed aanvalsleider te zijn, die zich steeds weer zeer scherp opstelde en bovendien een gevaarlijk schot lanceerde. Het uitvallen van Muller, door een te felle charge van linksbuiten Schaack, leidde tot een incidentje, waarin de Nederlandse leiders de wijste partij kozen en ter wille van de goede verstandhouding niet op hun stuk bleven staan. Zaterdag was namelijk afgesproken, dat gedurende de gehele wedstrijd beide partijen twee veldspelers en de keeper zouden mogen worden vervangen. Dat was speciaal op verzoek van de Luxem burgers. die zich voorbereiden op de Olympische Spelen. Na de thee bleken de Luxemburgers hun voorhoede gewij zigd te hebben, waarbij een nieuwe spe ler in het veld kwam. Toen Muller uit viel werd Rinus Schaap door coach Van der Leek aangewezen om de plaats van de Ajacied in te nemen. Maar daarmee namen de Luxemburgers plotseling geen genoegen. Zij beweerden, dat de af spraak slechts had gegolden tot het be gin van de tweede helft. Er viel verder niet meer met hen te praten. De pro testen van de Nederlanders werden weggewuifd, en gezien de 30 voor sprong lieten de onzen het er maar bij. PAARDESPORT Hairos II tweede in Miinchen Het Franse in Italiaans bezit zijnde paard Icare IV heeft zondag op de baan München-Dagolfin in Duitsland de Preis der Besten gewonnen, de achtste koers die meetelt voor het Europees kampioenschap draven. Hairos II, ge reden door W. H. Geersen werd met een halve lengte achterstand tweede. De koers ging over 2600 m. en beide paar den hadden de maximum handicap van 60 meter. Hun kilometertijden waren respectievelijk 1.20.6 en 1.20.9. Icare verdiende 20.000, Hairos H 10.000 mar ken. Door deze overwinning is Icare ge reden door Walter Baroncini in het klassement voor het Europees kam pioenschap, zeer dicht bij de nog in Amerika verblijvende Jamin gekomen. Na acht races is de stand nu: 1. Jamin 26 punten; 2. Icare IV 27 punten. De beslissing voor het Europese kampioen schap moet nu vallen in de negende en laatste draverijen op 29 november in Milaan. Hairos II die niet aan een vol doend aantal wedstrijden heeft deelge nomen is hiervoor niet geklasseerd. De volledige uitslag van de Preis der Besten luidt: 1. Icare (Italië) (1.2.6); 2. Hairos II (Ned.) (1.20.9); 3. Stella Magis (Did.) (1.22.4); 4. Tjavs (Den.) (1.21.8); 5. Fifi Beau Gosse (Did.); 6. Jens Protector (Noorw.) Way Jewel derde in criterium der Vierjarigen Het Nederlandse paard Way Jewel, gereden door Piet Smit, is zondag derde geworden in het Criterium der Vier jarigen te Recklinghausen (Did.). Het was een draverij met autostart over 2600 meter, gedoteerd met 10.000 mark. Winnaar werd Lady Reine (Fr) met een km-tijd van 1.21.6 tweede Jarl For- tuna (Zw) iin 1.21.7. De km-tijd van Way Jewel was 1.22.5. Walter Hollandia, die eveneens zijn debuut in het buiten land maakte, eindigde met Martin Ver gay op de sulky, als vijfde (1.22.8). Koersen Alkmaar De uitsfagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Acht oktober-prijs: 1. X Straal W (A. de Groot) (1.34.9); 2. Xanthia S; 3. Xeno- craat. Tot.: w. f 5.pl. f2.30, 1.80, 7.50; gek. f 4.60; cov. f 5.50. Willem van Oranje-prijs: 1. Youthful Nora Spencer (J. van Dooyeweerd) (1.30.8) 2. Y Norton: 3. Young Bonni B. Tot.: w. 14.80; pl. 1 1.80. 2.10, 2.50; koppel f7.80; cov. f 7Tö0. Alkmaar's Ontzet-prijs: 1. Wanlta van Barke (C. J. Blokdijk) (1.29.3); 2. William Z; 3. Wanda Axkit. Tot.: f2.50; pl. f 1.70, 2.60, 1.80; koppel f2.30; cov. 16.50. Feest-prljs: 1. Vina van Barke (A. R. Nottelman) (1.29.-); 2. Vrolijke Frans; 3. Vlc Erebus. Tot.: w. f 1.60; pl. 11.20. 1.40; koppel f 4.10; cov. f 3.30. Jacob Kabeljauwprljs. Voor amateurrij ders: 1. Soflen B (W. L. A. Kohier) (1.29.5) 2. The Lee; 3. Valk S. Tot.: w. f 2.90; pl. f 1.50, 1.60. 2.50; koppel f9.30; cov. f 5. Victorie-prijs: 1. Sieger (A. C. Groene- wegen) (1.28.7); 2. Tector; 3. SOS. Tot.: w. 1 26.40; pl. f4.40. 1.50, 2.80; koppel 132.30; cov. 4 90. Dirk Duivel-pnjs: 1. Vrijdag (A. R. Not telman) (1.27.3); 2. Quartus Spencer; 3. Sweetheart Julia B. Tot.: w. f2.10; pl. f 1 70. 4.70, 11.20; koppel f 5.60; cov. f 13.60. Vesting-prijs: 1. Simone (A. R. Nottel man) (1.25 6); 2. New Spencer; 3. Theo Messidor: Tot.: w. f2.50; pl. f 1.80, 3.90; koppel f 42.10; cov. f 9.30. Dirk Scnoy-prijs: le afd.: 1. Sir Pari sian O (A. S. Tesselaan (1.29.6); 2. Qul- tewell S. 3. Oranje Nassau. Tot.: w. f3.20; pl. f 1.70. 1.30, 1.40; koppel f 13.80: cov. 13.50. 2e afd.: 1. Qwiek Karei (J. Bosch) (1.25.7); 2. Peterhof: 3. Pro Motor O. Tot.: w. f 12.50; pl. f2.70, 1.80, 2.70; koppel 116.90; cov. f6.10. Totale omzet i i 192.987.—. Visitekaartje Al vrij kort na de aftrap hadden de scherpschutters in de Nederlandse voor hoede hun visitekaartje gepresenteerd. Maar de harde venijnige schoten van Jansen, Kerkhoffs, Luiten en Muller werden gekeerd of gingen net over de lat. De in verticale blauwwitte strepen gestoken Nederlanders bleven druk uit oefenen op de Luxemburgse verdediging, die zich met veel kunst en vliegwerk staande wisten te houden. In deze pe riode switchten onze aanvallers dat het een lust was om te zien en toen Jansen in de dertiende minuut vanaf de linker zijlijn een haarscherpe voorzet gaf, leek Henk Groot de score te gaan openen, maar de Ajacied knalde in volle ren van dichtbij over het doel. Geleidelijk kwamen de Luxemburgers onder de druk uit. Maar hun opportunistisch spelende voorwaartsen konden de fa lende Nederlandse defensie niet ver schalken. Daar achter stond trouwens de betrouwbare Rob van Heeswiik. die op spectaculaire wijze doelman Bekke ring verving. De PSV-er liep dit reisje mis. omdat hij vrijdag tijdens de trai ning door een kanonskogel van Coen Dillen aan de hand was geblesseerd. Nadat Jansen bij een verre uittrap van Van Heeswijk tweemaal achter een de Luxemburgse doelman als doelwit had gekozen, nam de B-ploeg in de 25ste minuut de leiding. Tinus Bosselaar, die tot dan toe weinig goeds had laten zien, zette scherp voor en Kerkhoffs hoofd was juist Zie advertentie op pagina 4, 4e blad. iets eerder tegen de bal dan de ver twijfeld grypende handen van de Lm xemburgse keeper (01). Losselaar bleef in het nieuws. Zelf had de Spartaan weinig geluk, toen hi, van ver keihard Inschoot. Maar de ba stuitte van de lat terug. De Rotterdam mer had echter opnieuw een groot aan deel in het tweede doelpunt. Geheel van links afgedwaald omspeelde Bosselaar back Brenner en trok de bal van de zij lijn af zo haarscherp voor de voeten van Jansen, dat de IJmuidenaar de bal in het doel kon lopen! (02) Dat was na 29 minuten. En omdat rechtsbuiten Dimmer de kans van de dag miste door van twee meter afstand voor open doel het leer naast te schie ten, werd dit ook de ruststand. Tweede helft De omzettingen in de Luxemburgse voorhoede betekenden een geduchte verbetering. Vrouwe Fortuna keerde zich echter tegen de hardwerkende gastheren. Het schot van Jann van drie meter afstand had zeker een beter lot verdiend dan de deklat. Het spel van de Nederlandse verdedigers werd steeds matiger en tegen een betere voorhoede dan die der Luxemburgers zou Van Heeswijk beslist niet zo lang stand heb ben kunnen houden. Geheel tegen de verhouding in was het toch weer zijn Luxemburgse collega die de bal uit het net moest vissen. In de negentiende mi nuut lost Bosselaar van zeker vijf en twintig meter een hard laag schot, dat onder de vallende Lahure door in de hoek doel trof (03). De Luxemburgers lieten zich door deze onverwachte tref fer niet ontmoedigen. Integendeel, zij bleven, zo mogelijk nog meer verbeten, vechten om de eer te redden. Na het uitvallen van Muller trok E__ selaar zich in de verdediging terug en kwamen er nog maar zelden gevaarlijke momenten voor de Luxemburgse veste. Tenslotte werden de stormlopen van de gastheren beloond. Een minuut voordat de matig leidende Saarlandse scheids rechter Ommerborn het einde aankon digde schoot Dimmer het voor het zwoegen verdiende tegenpunt langs Van Heeswijk (13). Het Nederlandse team speelde In de volgende opstelling: Doel: Van Hees wijk (Blauw Wit); achter: Brull (Ra pid JC> en Veldhoen (Feijenoord)mid den: Muller (Ajax), Walhout (Feijen oord) en De Koning (Sparta)voor: Bosselaar (Sparta), Groot (Ajax), Jan sen (Stormvogels), Kerkhoffs (Spc. En schede) en Luiten (DOS). T oetbal in Engeland Wolverhampton en Manchester United herstelden prestige Wolverhampton Wanderers en Manchester United hebben hun prestige in eigen huis hersteld. De beide clubs, die deze week tegen continentale clubs zo slecht uit de bus kwamen Wolverhampton Wanderers verloor met 2 1 van Vorwarts Berlin en Manchester United zelfs met 61 van Real Madrid wonnen zaterdag hun leaguewedstrijden met flinke cijfers. Manchester United zegevierde met 4—1 over Leicester City en Wolverhampton versloeg Luton zelfs met 5—1. Door deze laatste uitslag kwamen de „Wolves" in punten gelijk met koploper Totten- ham Hotspur, die 1 1 speelde tegen Burnley. Voor Luton was het treffen tegen de „Wolves" een enerverende gebeurtenis. De club, die anders slechts matig in de I Spil Roy Bentley van Fulham (links) in duel met midvoor Wilson van Nottingham Forest. publieke belangstelling staat, trok nu 22.908 betalende toeschouwers, een aan tal, dat dit seizoen nog niet op Craven Cottage was geregistreerd. De gespekte kas vormde dan ook een redelijke com pensatie voor de zware nederlaag en de pech, die de voorhoede van de „Cotta gers" had bij het schieten. Leaguekampioen Wolverhampton was verzwakt doordat vier van zijn beste spe lers op de ziekenlijst stonden, maar een doelpunt, dat reeds in de eerste minuten werd gescoord door international Nor man Deeley gaf de ploeg het nodige zelfvertrouwen. Ook Tottenham Hotspur, de club met de miljoenenvoorhoede, was verzwakt. De oorzaak was de interland Ierland— Schotland, waarvoor de Londenaars drie spelers moesten afstaan. Bijna had Tot tenham Hotspur tegen Burnley nog de overwinning behaald, maar twee minu ten voor tyd zorgde Burnley's buiten speler Brian Miller voor de geiykmaker. Manchester United zorgde voor eigen Kees Smit loopt 100 meter in 10.8 (Van onze atletiek medewerker) „10.8 seconde", annonceerden zondag middag de luidsprekers van de Haag se sintelbaan aan de Laan van Poot. De A.V. Holland atleet Kees Smit had volkomen onverwacht, voor het eerst de 100 m beneden de 11,- sec gelopen! De finale 100 m heren A was buiten gemeen spannend geweest. Op één lijn stoven vier lopers op de finish af. Ted Peters (Trekvogels) en Jantje van der Burg (Siomo) vielen op het beslissende moment ineens terug. Wie was de win naar? Wim van der Meer drukte zijn D.O.S.-embleem net iets eerder over de kalkiyn, dan Smit zyn gevleugelde „H Maar in tyd was het verschil niet uit te drukken: 10.8-10.8. Van der Burg bleef ook al onder de 11 seconden: 10.9. Schokkende dingen zijn er verder niet voorgevallen by deze laatste wedstrijden in Den Haag, zy het, dat de Leidenaren, die deelnamen, 3 oktoberfeest of niet, allen met een prijs naar huis gingen. Piet Selier (Holl.) kwam achter Mein- dert Blankenstein (1.58.8) op de 800 n. tot 1.59.2. Lieneke Zoet (MSV) blyft ver der springen, dan haar concurrenten. Gisteren werd het bij de dames A 5.09 m. Jan Brandt (Holl.) werd een goede derde op de 800 m jun. A: 2.06. De winnaar Van der Steenhoven (P.P.) kwam op 2.06.6 Piet v. d. Haak (Holl.) sprong 1.57 m hoog, eveneens een derde plaats. Niet aan ons oog voorby ging voorts de 15.06 m van de B junior Piet van der Kruk (A.V. '40Delft), die by de A junioren het kogelstoten won. Wij durven nu reeds voorspellen, dat deze zeer veel belovende atleet het jeugd- record van geweldenaar Cees Koch (PP) 15.725 m binnen afzienbare tyd ii zyn bezit zal hebben. Het Wassenaarse meisje Truus Crui mining (WIK) won natuurlyk haar 80 m meisjes B 10.1. Het L D.A.-atleetje Burghouwt viel weer op by het discus werpen meisjes A: 38.88 m. Kamerbeek verbetert Nederlands record 200 meter horden Het hoogtepunt van de atletiekwed strijden te Groningen was ongetwijfeld de verbetering van het nationale record op de 200 meter horden door Eef Kamer beek. De PSV-atleet bleef met een tijd van 24.2 sec 0,1 seconde onder de pres tatie van Marius Bos van Vlug en Lenig. Kamerbeek won ook de 110 meter hor den (in 14.6 sec) en zegevierde voorts by het speerwerpen met een worp van 55.f" meter. Ook Hans Smit boekte drie over winningen. De Vlug en Lenig sprinter werd op de 300 meter junioren bij ver- 100 meter (10.6 sec) en de 200 meter (21,8 sec). De tijden werden door de wind gunstig beinvloed. Jan van Uden werd ou de 300 meter junioren bij ver rassing geklopt door Smit van GVAV Rapiditas, die een tijd van 35 sec liep. Van Uden kwam een volle seconde later door de finish. Kunen verovert uur-record Tydens de uurwedstryden van de Rot terdamse vereniging Pro Patria, welke op een parkoers in de omgeving van het Kralingse Bos zyn gehouden, heeft Frans Kunen van Sprint (Breda) het Neder lands record verbeterd. Kunen legde in één uur 18.908.93 meter af. Het oude record stond sedert 21 oktober 1956 met 18.624.58 meter op naam van de Leide- naar Van der Linden. De uitslag was verder: 2. Bleeker (Ly- curgus, Krommenie) 18.326.60 m., 3. Boe iers (GAC, Hilversum) 18.031.65 m., 4 Frederiks (Daventra, Deventer) 17.911.45 5. Litz (Parthenon, Dordrecht) 17.502.60 m. Heida stelt record 1000 m. scherper Aan de internationale atletiekwedstrij den, die zaterdag te Parys zyn gehou den, zal de Nederlander Henk Heida een 15 verschillende merken voetbalschoenen O.a. de schoenen der wereldkampioenen „PUMA" - HUMMEL - QUICK, enz. Voor iedere voet 'n passende schoen. SPORTVRIEND HAARLEMMERSTR. 232 - TEL. 24681 publiek eindeiyk weer eens voor een zege. Leicester City, dat vorig jaar ter nauwernood aan degradatie ontsnapte, maar het dit seizoen veel beter doet, kreeg een 41 nederlaag te slikken. Drie van de vier doelpunten van Manchester United werden in de eerste 22 minuten gescoord, door midvoor Dennis Violett (2x) en Bobby Charlton. De omstandigheden, waaronder zater dag werd gespeeld, waren typisch on- Engels. De temperatuur schommelde omstreeks de 27 graden celsius en de meestal zo zachte Britse voetbalvel den, waren door de langdurige droogte keihard geworden, zodat de spelers vaak in een stofwolk werden gehuld. In de vierde divisie wedstrijd Rochdale Carlisle werd de linksback van de thuisclub, Dai Powell zelfs door de hitte bevangen en zakte juist voor de rust in elkaar. In de tweede helft kon hy echter zyn plaats weer innemen. Uitslagen Eerste divisie: Birmingham City Leeds United 20: Blackburn Rovers Preston North End 14; Blackpool- Manchester City 1—3; Bolton Wande rersSheffield Wednesday 10: Ever- tonArsenal 31; FulhamNottingham Forest 31; Luton TownWolverhamp ton Wanderers 15; Manchester United Leicester City 41; Newcastle United West Ham United 00; Tottenham HotspurBurnley 11; West Bromwich AlbionChelsea 13. Tweede divisie: Bristol Rovers Brighton and Hove Albion 4—5; Derby CountyBristol City 30: Huddersfield TownPortsmouth 63; Hull City- Cardiff City 00; Ipswich TownStoke City 40; Leyton OrientSunderland 1—1; Lincoln City—Aston Villa 0—0; Middlesbrough-Scunthorpe United 31; Plymouth ArgyleCharlton Athletic 64; Sheffield UnitedRotherham Uni ted 2—3; Swansea Town—Liverpool 54. Leiden heeft in de semi-plaatselijke ontmoeting tegen Kieviten een overwin ning door de vingers laten glijden. Vol komen onnodig, waait de Leidenaars hebben gisteren in Wassenaar in de eerste helft zeer nadrukkelijk de toon aangegeven. Zij hielden toen de touw tjes stevig in handen. In dit jonge sei zoen heeft de ploeg nog niet zo sterk gespeeld als in deze periode. Aanval op aanval golfde op het Wassenaarse doel. Telkens verschafte Stedma na de te rugkeer van Krol weer op de rechtshalf- plaats zijn aanvalslinie nieuw voed sel en trok vaak als zesde aanvaller mee naar voren. Deutman rond de eerste zo'n snelle gevaarlijke aanval goed af (01). Hilbrands zag een buitenspeldoelpunt afgekeurd, maar kort daarop was het door Krol toch voor de tweede maal raak. Zo snel en zo overrompelend was deze aanval, dat zelfs de Kieviten de handen op elkaar brachten. Deze twee doelpunten waren slechts een schamele beloning voor de Leidse overmacht iaa de eerste helft. Na de rust een heel ander spelbeeld. Nerveus trad de achterhoede op uit angst voor een tegenpunt, waardoor de toch niet zo sterke Wassenaarse aanval kansen kreeg, die niet nodig waren ge weest. Binnen een kwartier stond het door Van den Bosch 12. En door dit doelpunt werd de verwarring in de Leidse defensie nog groter. Zelfs de bin- nenspelers kwamen terug om de ver dediging te helpen, waardoor het res- tantje voorhoede op een eiland kwam te staan. De druk op het Leidse doel nam toe- Een door Van Dyk veroor zaakte strafbully werd benut. Byna hadden de Kieviten nog de volle winst behaald, maar het schot belandde tegen de paal. Het bleef 22. Maar het had nooit mogen gebeuren. KIEVITEN II LEIDEN (dames) 0—6 De omzetting in de voorhoede van het Leidse dameselftal heeft voor de zo nodige produktiviteit gezorgd. Vooral de verhuizing van mej. Van Dorp van de »rechtervleugel naar de midvoor- K.N.V.B. kreeg bal van legendarische strijd Voor een hoogtepunt in de districts vergadering van het district Zuid 1, die zaterdag in Breda werd ge houden, hebben de afgevaardigden van de vereniging Vlissingen ge zorgd. Tydens deze vergadering na melijk werd bondspraeses A. L. M. Schroder namelyk de voetbal aan geboden, waarmee op 24 maart 1913 de inmiddels bijna legendarische wedstrijd Nederland-Engeland op Houtrust in Den Haag is gespeeld. Het Engelse amateur elftal, aange voerd door de enkele jaren geleden overleden Vivian Woodward, werd toen met 2-1 door Nederland ver slagen. Het was de eerste zege, die Nederland op de „leermeester van het voetbal" heeft behaald. Ruim 40 jaar later, om precies te zijn op 7 maart 1954 te Rotterdam, boekte de Nederlanders pas de tweede en voorlopig laatste overwinning op de Engelse amateurs (1-0). Op de bal staan de handtekenin gen van alle spelers, die aan de wedstryd hebben deelgenomen. De vereniging Vlissingen is er kort ge leden in geslaagd, toen de Zeeuwen uitkwamen tegen de Engelse club die deze bal in het bezit had, het „kleinnood" terug te brengen naar Nederland. De heer Schroder toonde zich zeer verrast en zegde toe, dat de bal een heel bijzonder plekje zou krijgen in het Bondsbureau in Den Haag. BlIIIBiaillllHIIBIlll prettige herinnering bewaren. Hy ver loor weliswaar van de Fransman Jazy, maar met een tyd van 2 min. 21.5 sec. stelde hij het Nederlands record op de 1000 nieter belangrijk scherper. Het oude record stond met 2.24.1 op naam van Henk Haus. Gerda Kraan, die op 9 augustus ty dens de landenwedstryd tussen de damesploegen van Frankryk en Neder land te Verdun op gemakkelijke wijze Nicole Gouilleux had verslagen (2.09.8 en 2.12.9) moest ditmaal de Frangaise in de laatste meters voor laten gaan. De eer ste 400 meter legde het Nederlandse meisje af in 1 min. 4.1 sec. en tot op de laatste meters had zij de leiding. Op het laatste rechte einde verhoogde Nicole haar tempo en Gerda Kraan kon geen tegenstand meer bieden. In 2 min. 9.5 sec. finishte het Franse meisje als eer ste. Gerda Kraan kwam 0.2 sec. later binnen. Op de derde plaats legde de Frangaise mej. Liau beslag en Els Nieuw- poort (Ned.) werd vierde. De uitslagen van de wedstryden, waar in de overige Nederlanders uitkwamen, waren 5000 meter: 1. Ameur (Fr.) 14.27.4, 2. Vaillant (Fr.) 14.28.-, 3. Clarck (GB) 14.31.8, 4. Delnoye (Ned.) 14.36.2. 100 meter dames: 1. Joke Byleveld (Ned.) 11.9 sec., 2. mej. Bignal (GB) 12.- sec. Hoogspringen dames: 1. mej. Petry Amiel 1.68 m., 2. Nel Zwier (Ned.) 1.65 m., mej. Shirley (GB) 1.65 m Vèrspringen- 1. mej. Bignal (GB) 6.04 m., 2. Joke Byleveld (Ned.) 5.92 m. Geen revanche voor Wim plaats heeft daartoe bijgedragen. Kie viten II toch heus geen zwak zusje werd met snel, open spel op ae knieën gebracht. Voor rust doelpuntten mej. Randwijck en mej. "s Jacob. In de tweede helft domineerde de Leidse da mes volkomen en werd de score opge voerd tot 60 door de dames Staver- man (2x), Van Randwijck en Van Dorp. Uitslagen: BMHC V—Leiden III 4—1 Kieviten III—Leiden V 7—0; Kieviten B—Leiden B 0—7; VCL—Leiden D 0—9. Thuiswedstrijden waren er niet. De velden waren door de droogte niet be speelbaar. Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: AmsterdamLaren 2—2, BMHC—Be Fair 2—0, HHYC TOGO 1—0, Delftse Studs—SCHC 1—0. Overgangsklasse A: HilversumVicto ria 30, TOGO 2Amersfoort 21, Kie vitenLeiden 2—2. 2e-klasse C: HDM—HGC 3 2—1, Groen Geel 2Tempo "34 01, Ring Pass 2 HHYC 4 12, LeonidasLeiden 2 40 (onder protest van Leiden). 2e-klasse D: SV •35—'Te Werve 3—3, ZuidwijckZandvoort 2 afg., TOGO 3 HHYC 5 6—0, BMHC 5—Leiden 3 4—1. Dames, le-klasse: RBC—Laren 01. BDHC—Be Fair 0—1, Alliance—TOGO 00, GooiKieviten 42. 2e-klasse B: HBSVCL afg., Groen Geel 2BDHC 3 42, StrawberriesAl liance 2 34, Kieviten 2Leiden 06. Zeventien spelers voor Miinchen De elftalcommissie van de Koninklijke Nederlandse Hockeybond heeft thans ook de nog ontbrekende spelers van de ploeg, die van 11 t.m. 18 oktober in Miinchen aan het grote landentoernooi deelneemt, bekend gemaakt. De volgende zeventien spelers zullen dit weekeinde naar München vertrek ken: Doel verdedigers: Honnebier (BMHC) en De Ruiter DKSachterspelers: Houwen (Venlo), Theo Terlingen <Be Fair) en Ykema (Delftse Studenten»; middenspelers: Ch. Marres (Laren), Mij nar ends (Amsterdam), Van Dijck (Kampong) en Gerrits (Venlo); voor spelers: Van Vroenhoven (Tilburg), Dekker (BMHC), De Beer (Tilburg), Coster van Voorhout (Amsterdam), Voigt (Hurley), Van Erven Dorens (Laren». Verloop (SCHC) en Van 't Hooft (Hil versum Ook het elftal van Denemarken zal aan dit hockey toernooi deelnemen. De organisatoren hebben daartoe een nieuw wedstrijdschema gemaakt, doch het programma van Nederland is niet ge wijzigd. Essaj as Het is de AAC'er Wim Essajas zater dagavond in het Stadion Diekman te Enschede tijdens internationale atletiek- wedstryden niet gelukt op de 800 meter revanche te nemen op de Duitser Misal- la voor de nederlaag, die deze hem een week geleden in Aken toebracht. Op nieuw moest Essajas de Duitser op de laatste meters laten gaan. De tijden wa ren resp. 1 min. 51.8 sec. en 1.52.2 sec. Meindert Blankestein (Trekvogels) werd derde in dezelfde tijd als Essajas. Even heeft het gespannen by het pols stokhoogspringen. ZouWeyzenvan Kim- bria erin slagen het 20 jaar oude Neder landse record van Lamoree. dat op 3.97 meter staat, te verbeteren. Weijzen kwam echter niet verder dan 3.92 meter. Eef Kamerbeek werd met 3.57 meter derde. Zonder tegenstand had Kamerbeek voor dien reeds de 100 meter horden (14.9 sec.) en de 200 meter horden (24.7 sec.) op zyn naam gebracht. Ine ter Laak—Spijk (RKEAV En schede) nam de 100 meter en 200 meter dames voor haar rekening in resp. 12.4 en 25.1 sec. Een bijzonder felle stryd leverden Toos Mutter en Corrie van den Bosch op de 80 meter horden. Op de finishlyn wist Toos Mutters het pleit in haar voordeel te beslissen. Beiden lieten een tijd van 11.6 sec. voor zich afdruk ken. Duitsers wonnen met 4-0 van Zwitsers Het Duitse voetbalelftal heeft in het met 50.000 toeschouwers lang niet ge vulde Wankdorf-stadion in Bern een verdiende 40 zege op Zwitserland be haald. De snellere, technisch betere en vlot ter combinerende Duitsers hebben overi gens in de eerste helft nogal moeite ge had met de Zwitserse grendel. Er waren geen zwakke punten in het elftal van de aanstaande tegenstanders van Oranje. De verdediging speelde uiterst solide en de middenlinie vormde het beste deel van de ploeg, met Horst Szymaniak op de linkshalfplaats als de beste man van het veld. Ook rechtshalf Benthaus speelde een voortreffelijke wedstrijd. In de vyfde minuut opende linksbui ten Vollmar de score, toen hy een ver keerde pass van Walker opving. Het leek het begin van een overrom pelend offensief te zyn en inderdaad bleef de Duitse aanval gevaaxiyk, maar in de eerste helft zou niet meer worden gescoord, ondanks de prachtige kansen voor Seeler. In de vierde minuut van de tweede helft bracht rechtsbinnen Bruels, de debutant, die voor rust de midvoorplaats bezette, de stand op 02 en daarmee kwam ineens de nodige rust en zuiver heid in het Duitse spel. De beslissing viel na 73 minuten. Szymaniak plaatste haarscherp naar Vollmar, die in volle ren op doel schoot. Elsener sloeg de bal weg. maar Rahn pikte de bal op en schoot onhoudbaar in. Nauwelyks een minuut later was Uwe Seeler er door. Hy werd echter in het strafschopgebied tegen de grond gelopen door de Zwitserse rechts back Grobety. Juskowiak maakte by de strafschop geen fout: 04. Baas in eigen huis (Van onze Amsterdamse redacteur) Ruim f. 13.000.van de vyftig mille, welke de gemeente Amsterdam dit jaar voor de bevordering van de jeugdsport heeft uitgetrokken, is naar de penning meesters van de hoofdstedelijke voetbal verenigingen gegaan. Waaruit blykt, dat voetbal ook in Amsterdam nog steeds de meest geliefde tak van sport is voor de jongeren. De Amsterdamse Sportraad, die de verdeling van de gemeenteiyke subsidie heeft bekend gemaakt, heeft overigens ondervonden, dat vele verenigingsbestu ren geen prijs stellen op een financiële bijdrage van de gemeente, want van de bij de Amsterdamse Voetbalbond aange sloten ruim 200 verenigingen vroeg nog niet de helft de subsidie aan. De ruim honderd andere clubs lieten verstek gaan. Reden: wie geld aanvraagt, moet aan het eind van het jaar aantonen, wat er mee is gedaan. En de meeste clubs willen baas in eigen huis blyven. ZWEMMEN ZWEMINTERLANDS 1960 De Oostduitse zwembond heeft de KNZB en de Britse zwembond uitgeno digd voor een drielanden-zwemontmoe- ting. Deze driekamp tussen Oost-Duits- land, Groot-Brit tannië en Nederland zou dan op 11 en 12 juni 1960 in het snelle bad van Leipzig worden gehou den. De KNZB zal zich omtrent de Oost duitse voorwaarden beraden. Bovendien zal moeten worden nagegaan of een dergelyke ontmoeting zal passen in het Olympische voorbereidingsschema. De landenwedstrijd Nederland—West- Duitsland is inmiddels vastgesteld op 9 en 10 juli 1960. Zaterdag is te Belfast de eerste wedstryd gespeeld voor de competitie van de „home countries", waaraan de nationale ploegen van Engeland, Schot land, Wales en Noord-Ierland deelne men. In deze eerste wedstryd, die ging tussen Noord-Ierland en Schotland, zegevierden de Schotten met 4—0.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 15