Rijnsburgse Boys won zaterdag met duidelijke cijfers van HBSS Noordwijk liet zich verrassen door Grote Lindt: 2 3 SHOflfl West II (zonder Rotterdammers) tegen de afschaffing van protesten MET TER LEEDE GAAT HET SNEL BERGAFWAARTS.... MAANDAG OKTOBER 1959 Dekking werd schromelijk verwaarloosd Zaterdagelftal verloor in vrij matte strijd van Go Ahead (Van een onzer verslaggevers) De eerste wedstrijd die een za terdag kondselftal in dit seizoen speelde, zal niet lang in de herin nering blijven. Tegen de Deventer le divisieclub Go Ahead werd een tamme wedstrijd gespeeld, die wel iswaar in vrij hoog tempo werd ge speeld, maar toch niet kon impo neren. Daarvoor ontbrak er vooral teveel aan de opbouw, terwijl ook de dekking soms schromelijk werd verwaarloosd. Vooral de beide backs maakten zich hieraan schul dig, v. d. Vuurst eenvoudig door dat hij tempo te kort kwam en Viool door een voortdurend on juist opstellen. De Deventer bui tenspelers kregen hierdoor volop vrij spel, waarvan gelukkig alleen maar de actieve Jager profiteerde. Het meeste gevaar school dan ook in de aanvallen over links en beide Go Ahead doelpunten waren hier van het gevolg. Na een aarzelend begin nam de thuis club het initiatief al gauw in handen en dat leidde na 6 minuten tot de eerste treffer, die uit een corner ontstond. De bal kwam bij v. d. Vuurst die echter miste. Wel poogde de uit positie gespeel de v. d. Schee het gevaar nog te redden, maar linksbinnen Ten Brink profiteer de dankbaar van de hem geboden kans en liet Woudsma kansloos. Dat was een flinke schok voor het bondselftal, dat toch al niet al te sterk op de voetbal benen stond. Wel kwam vrij spotedig hierna de gelijkmaker, maar dat ver goedde toch niet alles, hoe fraai het doelpunt overigens ook was. De als mid- voor falende Jan Nieuwstraten. kreeg de bal uit het midden goed toegespeeld, maakte het leer keurig vrij en speelde het door naar zijn broer Coen. Deze zag Van Hal al in volle sprint liggen en prompt kreeg de Veenendaler de bal voor de voeten geschoven. Van de rand van het strafschopgebied af schoot Van Hal vervolgens hoog en onhoudbaar hard in. Daarna echter openbaarden zich de vele dekkingsfouten. Woudsma kreeg druk werk, maar nog altijd toon de hij daarbij een doelman van klasse te zy'n. Wat de Deventer voorwaartsen ook probeerden, kansen om de score te verhogen kregen ze niet. Zelfs een schitterende omhaal van Jager vond in Woudsma's ogen geen genade. Veel kan sen kreeg de bondsploeg niet, maar na ruim een half uur, kwam er toch een heel mooie. De falende Van Hal Zette nu eindelijk eens goed door, Bout kreeg op de lijn de bal te pakken en gaf een prachtige lage voorzet, die door de toe stormende Jan Nieuwstraten vallende langs de verkeerde kant van de paal werd gekopt. Na rust bleef Go Ahead sterker en na elf minuten resulteerde dit in een ver diende goal. Jager passeerde v. d. Vuurst weer eens glad, maar inplaats van voor te zetten loste hij een tam schot, waar de verbaasde Woudsma overheen dook. Het zaterdagelftal heeft hierna nog van alles gedaan om te trachten de stand te wijzigen. De inmiddels rechts binnen spelende Nieuwstraten stichtte vaak verwarring in de Deventer verde diging en een wippertje van hem uit een pass van van Dalfzen kwam net op het net inplaats van er in. Van Hal miste nog een unieke kans op de gelijkmaker, toen hij een vrije schietkans kreeg na een prachtige combinatie tussen van Dalfzen en de gebr. Nieuwstraten. Maar eerlijk gezegd zou een gelijkspel niet verdiend zyn geweest. De Quick Boys-spelers vielen ditmaal niet op en speciaal aan Aandewiel is het te zien. dat hij een betere stopper is dan kanthalf, door zyn voortdurend de fensieve spel en afzwierven naar het midden. Brundage klaagt sportblad aan Avery Brundage, voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité is een proces begonnen. Hij heeft 'n aanklacht ingediend tegen het Franse sportweek blad „But et Club", dat in een van haar artikelen onder de kop „De Olympische vlag is een symbool van de leugen" Brundage ervan beschuldigde de deel nemers aan de Olympische Spelen een meineed te laten zweren. In het proces, dat vrydag voor een Parijse rechtbank begon, verklaarde de verdediger van het sportblad, dat de atleten die tegenwoordig topprestaties verrichtten geen ware amateurs meer zyn. Als voorbeelden noemde hij Zato- pek, Mimoun en de Amerikaanse univer siteitsatleten. Brundage's advocaat zei, dat de voor zitter van het Internationale Olympisch Comité zijn erefunctie zeer ernstig op neemt. Hy heeft net zoveel moeite ge daan om bij de winterspelen van 1936 in Garmisch Partenkirchen de nazipropa- ganda te weren als om communistisch China aan de spelen in Rome te laten deelnemen. En dat hij voor het Olym pische ideaal Ijvert zou blijken uit de uitsluiting van Toni Sailer van de amateursport. Op 22 oktober valt de uitspraak in dit zeker niet alledaags proces. Van Maris schoot driemaal roos Meer dan duizend Rynsburgers zyn er zaterdagmiddag getuige van geweest hoe hun favorieten bij HBSS een altijd moei lijke klip met veel machtsvertoon (0-4) omzeilde. De wedstrijd begon later dan was vast gesteld. Men had het terrein bij Kethel maar heel moeilijk kunnen vinden. Toen de strijd om even over half vijf begon nam Rijnsburgse Boys direct het spel in handen en spoedig kwam het eerste succes. Van Zuilen kon rustig scoren, toen de HBSS-achterhoede voor ver meend buitenspel bleef staan <0-1). De thuisclub nam hierna de aanval over, maar de Rijnsburgse achterhoede met Van der Sleet aan het hoofd bleek in goede vorm. Toen bij een felle aanval van de Boys Gerard van der Kwaak in botsing kwam met de Kethelse doelver- dediger, moest de eerste zich laten ver vangen. Tien minuten voor rust schoot midvoor Van Maris uit een voorzet van Kees Heemskerk in eens keihard in het net (0-2). De eerste tien minuten van de tweede helft leek het er op, dat de thuisclub zich ging herstellen. In deze periode moesten de Rijnsburgers meer Eddy Pieters Graafland brengt redding bij een van de weinige Belgische aanvallen. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL RESERVE 2e-KLASSE B RBC 2—VSV 2 2—6; Baronie 2—Xerxes 2 1—2; DHC 2—Fortuna VI. 2 3—0. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e-klasse: Gr. Lindt 2—DOTO 2 2—2; Kozakken B. 2—NSW 2 0—2; Quick Boys 2—CSVD 2 5—2; ARC 2— Zwaluwen 2 3—2; SSS 2—Zwart Wit 2 1—4. Res. 3e-klas.se A: Ter Leede 2—Quick Boys 3 2—2; Noordwyk 2—JAC 2 4—0. Res. 3e-klasse B: Ornas 2—Noordwijk 3 3—4Semp. Altius 2—'s-Gravenz. SV 2 i2; Rijnsb. Boys 3CSVD 3 53; Monster 2HBBS 2 31. dan normale aandacht besteden aan de verdediging. Maar Rijnsburg kwam dit offensief ongeschonden te boven. Het succes kwam aan de andere kant, toen midvoor Van Maris bij een misser van een der achterspelers het leer in schiet positie kon brengen, (0-3). De thuisclub gaf zich daarna gewonnen. Het ver wonderde dan ook niemand, dat Van Maris voor de derde maal roos trof, dit keer uit een voorzet van Theo van Zui len (0-4). De resterende tyd werd geheel op de helft van de thuisclub gespeeld. (Foto Leidsch Dagblad) Het pakte anders uit (Van een onzer verslaggevers) Noordwyk heeft zich zaterdag lelijk laten verrassen door Grote Lindt. Kennelijk geleid door de gedachte het varkentje wel even te zullen wassen, waren de rood- broeken de strijd begonnen en toen ztf al gauw een 10 voorsprong hadden verkregen, versterkte dit de veronderstelling met een gemakkelijke tegenstander van doen te hebben. Het is echter heel anders uitgepakt. Toen de bezoekers, wier spel ook niet groots was, eenmaal los waren gespeeld, nivelleerden zij niet alleen de achterstand, maar slaagden er zelfs in een 31 voorsprong te nemen, vóór er goed en wel 20 minuten van de tweede helft verstreken waren. Het slotoffensief. dat de wakker geschudde thuisclub toen nog lanceerde leverde weliswaar nog een tegenpunt op, maar voor de gelijkmaker reikten de capaciteiten juist niet ver genoeg meer. Het begin was wel heel erg tam en kenmerkte zich door missers voor beide doelen. Na zeven minuten was te zacht terugspelen van spil Bruynzeel er de oor zaak van dat Noordwyk een voorsprong kon nemen. De attente Hasenoot pikte de bal juist voor keeper Van de Leer op en zijn schot betekende 10. De thuisclub verzuimde toen dóór te gaan en zo kon Grote Lindt zich los maken en tot enkele tegenaanvallen ko men. Een halve mistrap van de deze middag niet in al te beste vorm stekende Gerard Paschier, bood de bezoekers de gelegenheid om tot de gelijkmaker te komen. Keeper Houwaart wist echter op het laatste ogenblik nog redding te brengen. HU stond evenwel machteloos toen precies vyf minuten na de ope ningstreffer rechtsbinnen Van der Meer zich handig ontdeed van Van der Meu- len en een harde schuiver losliet die de score weer recht trok. (11) Het grotere enthousiasme van Grote Lindt bleek niet over te slaan op de Noordwijkers en tot doelpunten brachten zij het dan ook niet, ondanks het feit dat ze van de in deze periode zwak spe lende defensie der tegenpartij daartoe alle gelegenheid kregen. Midvoor Marijt was er tot tweemaal toe wel heel dicht bij, toen eerst Bruynzeel en even later linksback Barendrecht gevaarlijk op hun doelman terugspeelden, maar om succes te hebben waren zyn schoten te slecht gericht. De gasten konden zich daardoor nog de weelde permitteren een penalty te missen, vóórdat zij in de 38ste minuut een voorsprong namen via linksbinnen Kessel Deze profiteerde handig van een misverstand in de Noordwijk-achter- hoede en lepelde de bal in het door Houwaart verlaten doel. (12) Voor de rest valt er over deze slechte eerste helft weinig te vertellen. Na de rust traden de gastheren met een gewij zigde voorhoede aan. Hazenoot stond nu weer op de linksbinnenplaats. Was senaar was linksbuiten gaan staan en Marijt jr. fungeerde als rechtsbuiten. Dit bracht direct meer vaart in de aan val en een gevaarlijk schot van Marijt jr., dat juist over ging en twee corners, waren de eerste resultaten. De Noord wijkers zaten nu veel beter op de bal en de druk op het doel van hun tegenstan ders werd met de minuut groter. Grote Lindt verdedigde zich met man en macht, terwijl de eigen uitvallen niet van gevaar ontbloot waren Dit bleek overduidelijk in de 18e minuut, toen midvoor Isemloorn. na een mistrap van Paschier, zijn rechtsbuiten Slijkhuis van een mooie pass kon bedienen. Deze laat ste deed zijn naam alle eer aan en met een snelle rush passeerde hij zowel Van der Wiel als Houwaart. (13) Alles wat Noordwijk was toog toen ten aanval en in de resterende tijd kon men bijna voortdurend een en twintig spelers op de Zwijndrechtse helft aantreffen. De thuisclub probeerde met alle moge lijke middelen te herstellen wat ze in de eerste helft verzuimd had, maar werke lijk gevaar leverden hun acties alleen op via de, als steeds, zeer ijverige gebroe ders Maryt. Tot acht minuten voor tijd bleef de stand dan ook ongewijzigd. Toen was het een op maat getrokken voorzet van Heemskerk, die Wassentaar, vrij van al zijn belagers gekomen, in staat stelde de achterstand te verkleinen. <23) Nog feller maar bepaald niet aantrekkelijker, werd de strijd hierna, Maar hoewel doel man Van de Leer zich kort voor tijd, ten gevolge van een wat al te onbesuisde actie van Marijt sr. moest laten vervan gen. slaagde Noordwijk er niet meer in de vordiende gelijkmaker te ontlopen. Met een razend hard schot heeft Rijvers, die juichend teruglooptde score in de wedstrijd Nederland- Belgie geopend. Vierdeklassers Zaterdagvoetbal KatwijkSHS De SHS-ploeg speel de beter voetbal en won, zoals verwacht, met flink verschil: 0-4. Vrij veel Kat- wijkse verdedigingsfouten maakten het de Scheveningers overigens wel gemak kelijk. In de tweede minuut speelde Guyt te zacht terug op Boezaard en Van Al- sen was er als de kippen bij om hiervan te profiteren. Fouten van doelman Boe zaard brachten bij rust de stand op 0-3. Na de hervatting werd Katwijk van het kastje naar het muurtje gezonden. De verdediging van de thuisclub, die enorm hard werkte, slaagde er evenwel in de score te beperken. Slechts in de 37ste minuut kwam er nog een treffer van Taal. SVOWLoosduinen Van beide kan ten werd slecht gespeeld en de 1-1 uit slag was dan ook juist. Overigens scoor de Loosduinen haar doelpunt voor rust uit buitenspelpositie. Na de hervatting werden de aanvallen van SVOW op het Loosduinse doel steeds talrijker, maar men moest toch tot tien minuten voor het einde wachten alvorens Tol de score recht kon trekken: 1-1. KoudekerkSemper Altius Tech nisch en tactisch waren de Hagenaars in elk opzicht de baas. Semper Altius kwam in de eerste helft echter niet verder dan een treffen van de linksbinnen. Ook na Zie advertentie op pagina 4, 4e blad. de hervatting waren de bezoekers ster- Tafeltennis-uitslagen Eersteklasse: Sparta 1Sparta 2 91; Punch-Nedlloyd 37; SmashBatswin- gers 9—2; Wibo 1—Wibo 2 64; PSV— Maasstad 19; PovacScylla 5—5. Hoofdklasse: Wibo 3Luck Raek 64; BelcrumDocos 73; TreffersAtoom 55; TogidoMaasbree 82; Elan— OTTC 7—3. Scylla start met draw tegen Povac (Van een onzer verslaggevers) Na een uiterst spannende wedstrijd, waarin Scylla van begin af aan een voorsprong heeft gehad, is de eerste ontmoeting in de nieuwe competitie^ tegen het pas gepromoveerde Povac, geëindigd in een gelykspel. Voor de Leidenaren betekent dit 'n enigszins teleurstellend resultaat, daar de kans op de volle winst er tot in de laatste partij van de avond volop heeft ingezeten. In deze partij, waarin Van Zoelen en Van der Voort het moesten opnemen tegen Gom pe lm an en Kramer, werd de eerste game een gemakkelijke overwin ning (2113). De tweede game, waarin de Amsterdammers de sterkste opstel ling konden formeren, ging weliswaar verloren (1821), maar in de laatste game was dit voordeel weer voor de be zoekers. Toen bleek echter, dat de twee Scyllanen nog niet op elkaar waren in- I gespeeld, want tengevolge van enkele onnodige vergissingen moesten zij die game en daarmee de halve winst la'en schieten (2624), De in de Ere-klasse debuterende Van der Laken had in de openingspartij tegen Bouwman voor de eerste winst gezorgd. Voor hem zou het tevens de enige winst van de avond blijven, want hoewel zijn spel zeker be lofte inhoudt was het nog te ongecon troleerd om tot verder succes te komen. Van Zoelen, die hierna Van Gompel- man verloor, 2119 in de derde game, zorgde later op de avond voor twee winstpunten tegen Bouwman en Kra mer. Daar ook Van der Voort tegen deze spelers voor winst zorgde, kon Scylla Eerste zege voor HVL-liandballers Uitstekend hebben gisteren de rood- witten zich geweerd tegen het Haagse Olympia. De voorhoede verraste met snelle combinaties, waarop de Olym- pia-defensie in de eerste helft herhaal delijk het antwoord schuldig bleef. By de eerste aanval op het Haagse doel knalde Duursma zo hard tegen de lat, dat de bal tot buiten de cirkel in het veld terugstuitte. Precies in zijn han den! Een zuivere pass naar de vrijstaan de Bonte, een boogbal, 10. Deze bliksemstart bracht de Hagenaars van hun stuk. Bijleveld, Lucas. Duursma en Bonte voerden de score regelmatig op. Aan de andere kant vielen ook doel punten, maar die kwamen door het taaie verdedigen van Kagie cs. niet zo gemakkelijk. De rust ging in met 105 voor HVL. Na de hervatting een Olym- pia-offensief, dat in 10 minuten 3 doel punten opleverde, 108. Bijleveld her stelde de rust in de roodwitte gelederen, 118. Gelijk op, verdeelde daarna beide ploegen de doelpunten. Het werd ten slotte 1715. Voor HVL een stimulerend resultaat! Op het WA-terrein te Amsterdam heeft het westelijk amateur elftal met 40 gewonnen van het Amsterdamse amateurelftal. uitlopen tot 42 en scheen er geen vuiltje meer aan de lucht te zijn. Ook niet toen Kramer er daarna tegen Van der Laken 4—3 van 'maakte, want Van Zoelen versloeg Bouwman en het was 5—3. De laatste loodjes bleken toen weer het zwaarst, want tegen de grote man bij de Amsterdammers, Gompelman, kon ook Van der Voort het niet bol werken. Wel kon hij hem drie games afdwingen, een prestatie waar zijn teamgenoten hem al in waren voorge gaan, maar evenals zij moest hij ten slotte de vlag strijken (1821). Het dubbelspel bracht toen, zoals boven reeds vermeld, het voor de gast heren alleszins verdiende gelijke spel (5—5). Voetbaldistricten vergaderden Zware nederlaag tegen Zwaluwen (Van een onzer verslaggevers) Met Ter Leede gaat het, gezien de resultaten, snel bergafwaarts. En niet alleen volgens de resultaten, maar ook het spel van de Sassemers lijkt op het ogenblik nergens naar. Wel kampen de roodgelen nog steeds met een aantal geblesseerde spelers, maar hieruit blykt toch ook al weer, dat de reserves, die met succes een plaats in het eerste kunnen innemen, niet dik zijn gezaaid. Komt er niet snel verandering, dan vrezen we, dat de landskampioenen een zeer moeilijk seizoen tegemoet gaan, vooral nu blykt dat er verder niet zo heel veel uitgesproken zwakke ploegen in de 2e-klasse zitten. Tegen het overigens heus niet zo ster ke Zwaluwen, dat totnutoe nog maar weinig liet zien, leden de Sassemers een dikke 50 nederlaag. Toch zag het er in het begin niet naar uit, dat Ter Leede zo'n grote nederlaag zou lijden, want de roodgelen kwamen tot diverse vlotte combinaties. Maar de kansen, die daar uit ontstonden, werden niet benut, ook al omdat de voor het eerst weer mee spelende Molenaar beter nog enkele we ken buiten de lijn had kunnen blijven, zo bang was hij nog met het geblesseer de been. Hetzelfde geldt trouwens ook voor Natzijl, die weinig plezier had van zijn heroptreden. Na 25 minuten kreeg de thuisclub een strafschop te nemen, omdat de invaller voor de ook al geblesseerde Thyssen de bal binnen de lijnen met de arm speelde. De Zwaluwse schutter maakte geen fout en liet De Vries volmaakt kansloos. Van dat moment af was het afgelopen met Ter Leede. Aanval op aanval rolde op het doel van De Vries af, die aanvanke lijk nog dapper weerstand bood, maar er tenslotte ook niets aan kon doen, dat zijn defensie volkomen overspeeld werd. Nog voor rust werd het 3-0. V/ie mocht hebben gehoopt, dat Ter Leede na de thee terug zou komen, voelde zich al spoedig in die hoop teleurgesteld. In tegendeel, steeds dieper zonken de Sa semers in de put en op het laatst was Zwaluwen heer en meester van de situa- en dat de score tenslotte niet hoger op liep dan tot 5-0 pleit eerder voor Ter Leede dan voor de thuisclub, die zeer nonchalant met de talrijke kansen om sprong en er meer onbenut liet liggen, dan gezien de spelverhouding toelaat baar was. Het is maar te hopen, dat de Sassemers als zovele vorige malen uit deze zware nederlaag de moed kunnen putten de situatie spoedig in hun voor deel te veranderen. K.N.V.B. TOTO (Van onze Haagse redactie) Het aantal deelnemers aan de KNVB- toto was in verband met het feit, dat ditmaal de uitslagen van de Engelse competitie waren opgenomen, belangrijk minder dan vorige malen: 305.530 deel nemers zetten 424.115 gulden in. Tien deelnemers met 14 punten delen de eerste prijs van 103.910 gulden. Het aantal tweede prijswinnaars is dit keer byzonder groot. Gisteravond meldden zich reeds 60 deelnemers met 13 punten, maar dit aantal zal, voor de termyn van inzending is verstreken, nog wel groter worden. De tweede prys bedraagt 44.530 tie. Het werd een spel van kat en muis gulden. Zaterdagmiddag hebben in Amster dam, Rotterdam, Deventer, Breda, Sit- tard en Groningen de districten van de KNVB vergaderd. District West II kwam voor zijn jaarvergadering bijeen in het Beursgebouw in de Maasstad. Er werd vlot vergaderd. Slechts het regle ment competitiewedstrijden en in het byzonder de afschaffing van protesten bracht de tongen stevig in het geweer. Een stemming moest zelfs uitsluitsel ge ven. Het resultaat: de aanwezige gede legeerden van 81 verenigingen en drie afdelingen, tezamen 347 stemmen, spra ken zich uit tegen de afschaffing van protesten (125 voor, 222 tegen). Maar erg veel houvast biedt deze uitslag het districtsbestuur overigens niet, want de grote Rotterdamse verenigingen en ook de afdeling Rotterdam waren niet aan wezig. Waarschynlyk in verband met de wedstrijd Rotterdam-Antwerpen. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen, zodat het be stuur geen wijziging onderging. ker. De tacticus Van Lent zorgde voor 0-2 en het werd 0-3, toen een afgemeten voorzet van Van Lent opnieuw een bres in de Koudekerkse verdedigingslinie sloeg. In de voorhoede van de thuisclub wilde het dit maal niet lukken. Lisser BoysKinheim Na een aan vankelyk gelijk opgaande strijd namen de bezoekers door hun midvoor de lei ding. Tegenaanvallen van de Lisser B waarbij schoten van Monderiaan en Broekhuyzen werden genoteerd, leverden geen succes op. Na de rust gaf de thuis club de toon aan. Doelpunten bleven echter uit, en toen in de 20ste minuut de Kinheim-midvoor opnieuw de roos trof, ging het er voor de Lissenaren somber uitzien. In de laatste tien minu ten slaagden Duivenbode en Leen Broek huyzen er echter nog in de score recht te trekken: 2-2. Uilslagen-standen Zaterdagvoetbal Zwaluwen Ter Leede 4—0 NSW—RVVH 1—1 NSW 5 3 1 1 7 9— 5 Quick Boys 4 3 1 6 11— 5 's-Gr.z. SV 4 3 1 6 8— 2 Spijkenisse 4 2 1 1 5 3 RVVH 5 1 3 1 5 7— 8 Zwart Wit 4 2 2 4 8— 8 Hoogvliet 4 2 2 4 4— 8 Zwaluwen 5 1 1 3 3 6— 7 ARC 4 2 2 2 2— 8 Ter Leede 5 1 4 2 2— 9 3e-klasse A. Excelsior MExcelsior P 11 HBSS—Rynsb. Boys 0—4 CapelleMonster 14 Die HagheSportlust 41 NoordwykGr. Lindt 23 10 Rijnsb. Boyi Monster Excelsior M Excelsior P Capelle HBSS Gr. Lindt Noordwijk Sportlust Die Haghe 20— 5 14— 6 14—11 10— 7 11—14 9—14 7—10 9—12 5—10 14—22 West I zat op hetzelfde tydstip in Krasnapolski in de hoofdstad. Er waren niet veel agendapunten, die zorgen baarden. Men was het aardig met el kaar eens. Alleen kwam men even in verzet, toen een brief van het bestuur van de sectie betaald voetbal werd be handeld, waarin deze sectie verklaart zich niet te kunnen verenigen met het voorstel, dat 16-jarigen niet in een eer ste elftal van een prof-team mogen spe len. „Onfatsoenlijk" kenschetste de heer Van Houten deze brief en men was het over het algemeen met hem eens. Men voelde niets voor de bepaling, dat 16- jarigen wel mogen spelen! Oost dat in Hotel De Wereld in De venter zijn zaken besprak sprak zich met overgrote meerderheid er wa ren slechts zeven tegenstanders uit voor het voorstel de protesten, bij wijze van proef, tijdelijk af te schaffen. Daar mee kon ook Zuid I dat in Breda bij eenkwam zich verenigen. Minder enthousiast was men ook daar over het voorstel van het betaalde voetbal om 16-jarigen toe te laten in het eerste elf tal van de semi-profclubs. De meeste afgevaardigde waren ervoor om de li miet van 18 jaar te handhaven. Zuid II had als verzamelplaats Sit- tard gekozen, waar na ampele bespre kingen alle voorstellen van het hoofd bestuur werden geaccepteerd. De kortste vergadering werd wellicht in Groningen gehouden, waar het dis trict Noord bijeen was. Nog geen drie kwartier, nadat de voorzitter de verga dering had geopend, waren alle agen dapunten afgehandeld. Er was nauwe lijks commentaar geweest. 4e-klasse A. CSVD—SV '35 5—1 KatwijkSHS 04 KoudekerkSemper Altius 03 SVOWLoosduinen 11 SpiritDe Lier 00 CSVD 48 Loosduinen 54 SHS 58 Semp. Altius 54 SVOW 5—6 SV '35 4—2 De Lier 5—6 VWS 4—2 Spirit 55 Katwijk 41 Koudekerk 44 4e-klasse B. JAC—SVGT 3—1 RAS—DEVJO 4—0 Ornas 48 GWS 44 RCL 4—8 DEVJO 5—3 JAC 57 Leiden 42 RAS 56 Hoekse Boys 41 Oegstgeest 45 SVGT 50 4e-klasse A (West 1) V. en V.—SIZO 0—3 Zandv. MeeuwenSVJ 32 IntimisPVVVA 34 Jong HerculesNehamy 12 Lisser BoysKinheim 22 SIZO 59 Nehamy 55 Lisser Boys 57 V. en V. 54 PVWA 5—7 Intimis 5—4 Kinheim 5—6 SVJ 5—2 Zandv. M. 56 Jong Hercules 50 Uitslagen Amateurs 2-kIasse A. CVVDe Musschen 00 4e-klasse A. DOSR—Altior 2—4

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 14