LFC leed eerste nederlaag tegen defensief sterk Blauw Zwart: 1—4 Gepromoveerd MMO nogzonder puntenverlies Benauwde zege van Roodenburg op Musschen Amateurs Standen in Afd. Leiden MAANDAG 28 SEPTEMBER 1959 Applaus voor Henny Choufour LFC-aanval Mat Keereweer jubileerde niet op schot LFC heeft haar eerste nederlaag te pakken. De kanaries waren in de thuiswedstrijd tegen Blauw Zwart wel sterker, maar het ontbrak hun aanval aan stootkracht om het de Wassenaarse defensie, waarin stopper Wildenberg voortreffelijk speelde, al te moeilijk te maken. Ondanks deze verlies- partij voeren de geelzwarte Leidenaars nog het peloton van de tweedeklasse aan, maar deze kop positie is toch in hoofdzaak te danken aan het feit, dat zij één wedstrijd meer hebben gespeeld. Vooral het Haagse VUC, dat ook vorig seizoen een belangrijke rol speelde, komt dreigend opzetten. Mat Keereweer won van De Musschen (Van een onzer verslaggevers) Doelman Mat Keereweer werd tij dens zijn gang naar de kleedkamers na afloop van het duel tegen De Musschen, dat zijn ploeg met 10 winnend had afgesloten links en rechts - ook door Rotterdammers - bejubeld. En terecht: zelden zagen we een doelman op zulk een ver bluffend gemakkelijke wijze in zijn eentje een wedstrijd winnen. Zon der de overigens uitstekende Leidse defensie iets te kort te doen, konden Du Prie, Hensen en de anderen toch niet verhinderen, dat de na rust véél sterkere Musschenploeg diverse malen oog-in-oog met de 17-jarige Roodenburg doelman kwam te staan. De 10 voorsprong, die de blauw zwarten zich in de eerste helft had den veroverd, hing daarna aan een héél benauiod dun draadje. Mat Keereweer was toen vele malen de strohalm waaraan de Leidse aan hang zich vastklampte. Met succes! Roodenburg won met 1—0 van de Rotterdamse Musschen en dit wapenfeit dankten de Leidse Houtbewoners in hoofdzaak aan hun doelman Mat Keereweer, die na de hervatting, toen de blauw zwarten bijzonder zwaar in de verdrukking kwa men, een briljante partij keepte. Onder applaus ging hij na afloop naar de kleedkamer en het moet gezegd worden dat de „musjes" onder leiding van hun voorzitter Dirk Nijs druk mee klapten. Het enige doelpunt kwam van de voet van Henny Choufour, die zijn jubileum dus prachtig be kroonde. Geflatteerd Nu kan men natuurlijk aldus redene ren: een keeper vormt óók een radertje van het elftal en alzo heeft Roodenburg verdiend gewonnen. Wij voor ons zou den een 11 spel, de beide speelhelften in ogenschouw genomen, een betere af spiegeling van de verhoudingen binnen de lijnen hebben gevonden. Voor de rust namelijk demonstreerde Rooden burg aanvallend véél gevaarlijker voet bal en had Bart Ouwerkerk een beter gericht schot in de benen gehad, zeer MAT KEEREWEER matchwinnaar zeker waren er in deze periode méér Leidse treffers gevallen. Nu bleef het, mede óók door prima doelverdedigen van v. d. Grient bij de ene treffer van Henny Choufour. Bart Ouwerkerk legde van deze in de 27e minuut gescoorde winnende goal de basis, via onderkant •lat schoot de Leidse rechtsbuiten het .leer in de Rotterdamse touwen. Grote druk De tweede helft was daarentegen per tinent voor De Musschen, die bijna voortdurend het initiatief hadden. (Waarom toch is dat middenveld bij Roodenburg zo'n wankel bezit?). Nau welijks tien minuten was er gespeeld of de uitstekende Leidse defensie moest reeds driemaal kansen toestaan aan de roodwitte aanval, die iedereen al in evenzovele goals zag omgetoverd. De onnozele één voor de blauwzwar ten bleef echter voor de hatelijke, (on verdiende) nul van de Rotterdammers op het bord prijken. Niet omdat de schutterij van de mannen van Dirk Nijs zo slecht richtte, maar louter en alleen door die drie fameuze ingrepen van Mat Keereweer. Matchwinnaar En zo bleef het in feite óók in de res terende nog ruim 30 minuten - uitge zonderd wat uitvallen van de thuisclub - een duel tussen de aanvallende musjes en de prima Leidse defensie. Werkelijk het was voor de roodwitte schutters en de schietende kanthalves om moedeloos onder te worden, want zij voelden zich bijvoorbaat geslagen door een steeds maar weer subliem keepende Keereweer, die in laatste instantie de open doekjes voor zijn rekening nam. Naarmate de tijd vorderde kreeg de strijd een ietwat grimmiger karakter al bleef alles zich onder veel spanning naar een rustig einde afwikkelen. Resumerend: vóór de rust een leven dige wedstrijd en daarna meer spannend MMfl /,<-& - >vv- r» - rt 'J ,4ps,-Ögfc f .-KlüI Een aanval van De Musschen op het Roodenburg-doel, die door Kee reweer onderschept wordt en waar bij Andries du Prie belangstellend toekijkt. (Foto L.D./Holvast) dan fraai, maar leuk voor de neutrale toeschouwer. En wie zich - evenals wij - tot deze laatste categorie rekent: Roo denburg kreeg met de volle winst teveel. Aan de andere kant: Mat Keereweer op zich verdiende de 10 zege dubbel en dwars. Eerste nederlaag voor LFC (Van een onzer verslaggevers) LFC leed op eigen veld een verdiende 41 nederlaag tegen het bezoekende Blauw Zwart. De Wassenaarders waren ln dit sportieve duel met hun sterke de fensie onbetwist de betere ploeg. Stop per Wildenburg was de as waar alles omdraaide en de beste man van het veld. Bjj de Kanaries wilde het maar niet lukken: alles ging stroef en het geelzwarte spel was gespeend van elk ritme. Zeker, er kwamen óók voor LFC vele doelrype kansen, maar elk maatge voel ontbrak om een goed lopende aan val even goed af te sluiten. Voeg daarbij enkele kostbare fouten in de geelzwarte defensie, welke door de Blauwzwarte- aanval prima werden afgestraft en men heeft een beeld van deze ontmoeting. Tevens is daarmede de teleurstellende nederlaag verklaard! Matig verdedigen De Kanaries openden met een serie aanvallen. Jan Neuteboom loste het eerste schot dat door Beyersbergen on der de Wassenaarse lat prima werd ge stopt. De volgende kans was voor Dick Sira, maar diens schot vloog in het zij net. Blauw Zwart moest in die beginfase alle zeilen bijzetten, doch verder dan een aantal goed genomen corners van Era dus kwamen de Kanaries niet. Langza merhand onttrokken de bezoekers zich aan de aanvalsdrift van LFC en trokken zélf over rechts ten strijde. Na 10 minu ten met succes: Jansen prikte de bal in de Leidse doelmond en De Kleermaecker stond gereed om doelman Van Leeuwen te passeren. Overigens verkeek de Leidse goalie zich lelijk bij deze openingstref fer: 01. De Haagwegbewoners misten bij hun pogingen om de score weer recht te trekken elke vorm van maatgevoel, maar toch kwam de gelijkmaker. Dit verheugende feit liet zich in de 28e mi nuut registreren en kwam voort uit een goed genomen corner van Eradus, die door de toestormende Willy Nachtegeller goed in de touwen werd gestoten :11. Voor leeg doel kreeg kort hierna Teun Eradus een dot van een kans om zijn ploeg op 21 te schieten, doch de Leid se rechtsbuiten faalde in zijn poging. Aan de andere kant vloog een schot van v. d. Ploeg tegen de Leidse staander. Verder tippelde de geelzwarte aanval tot aan de rust keer op keer in de met veel risico opgezette buitenspelval van de Wassenaarders. Een onschuldige aanval van Blauw Zwart leverde een onver wachte 12 stand op, dank zij de om haal van Adrie v. Leeuwen en een ver raste Leidse doelman. LFC sterker In de tweede helft waren de Kanaries aanhoudend sterker, maar zoals reeds gezegd: geen stootkracht was aanwezig. Zo kon het gebeuren dat Blauw Zwart, dat gedurende lange tijd zwaar in de verdrukking had geleefd en vaak met kunst- en vliegwerk de 12 voorsprong had weten te behouden, toch ging win nen. Een uitval over rechts velde het vonnis over LFC. Adrie van Leeuwen kopte de voorzet van zyn vleugelman fraai in de Leidse touwen: 13. Het werd zelfs nog 14 ook. Veteraan Nic. van Leeuwen nam deze treffer voor zijn rekening. De resterende speeltijd was weer voor LFC, maar in de stand zei dat niets meer en de eerste neder laag in dit seizoen was daarmede een feit! Voetbal in de Afdeling; Leiden In de eersteklasse van de afdeling Leiden heeft alleen het pas gepro moveerde MMO nog een 100 score. Ditmaal won de ploeg uit Hoogmade met 4—3 van Alphense Boys, dat grote medewerking ver leende door tweemaal in eigen doel te scoren. Het veld van MMO schijnt nog steeds verre van een biljartlaken te zijn. Voor de doelen lijkt het meer op een stuk boerenland. Ook LDWS doet het dit seizoen opvallend goed. De Leidse ploeg stuurde het ongeslagen Stompwijkse Boys met een 5—3 nederlaag huiswaarts. Teylingen haalde het eerste puntje binnen. De Sassemers speelden 4—4 tegen een met vijf invallers uitkomend KRV. Rijpwetering werd in eigen huis door Rouwkoop met 0S verpletterd. De Rippers staan in gezelschap van SVLV, dat opnieuw verloor (ditmaal met 0—4 van Oranje Groen) puntloos aan de staart van de ranglijst. LDWSStompw. Boys Luiks en Sloos zorgden voor een 20 voorsprong. Ton Oleyerhoek en Van Es trokken voor rust de score echter weer recht. Na de hervatting drukte het beter spelende LDWS dóór en Molenaar en Sloos (2x) zorgden voor een 5—2 voorsprong, waar na Jan Kapteyn nogmaals tegenscoorde: 5—3 MMOAlphense Boys In de negen de minuut schoot Van Holsteyn het leer in eigen doel: 10. Nic. van Holsteyn maakte vervolgens gelijk, waarna MMO door Dubbeldeman opnieuw aan de leiding kwam. Jos Vreeswijk zorgde voor 22 en Sluis voor een 23 ruststand. Na de hervatting plaatste Holsteyn het leer opnieuw in eigen doel (33) en kort daarop bracht P. Witteman de stand op 4—3, welke tegenslagen de Alphenaren niet meer te boven kwamen. TeylingenKRV Teylingen sloot de eerste helft af met een 30 voorsprong. KRV kwam na de hervatting beter uit de bus en Vreeburg, v. d. Oort en Noor- dermeer (2x) schoten de Katwijkse ploeg naar een 34 voorsprong. Waasdorp wist tenslotte volgens velen uit bui tenspelpositie 44 op het bord te brengen. RUpweteringRouwkoop De Voor schotenaren kwamen in de eerste helft niet verder dan een 01 voorsprong, door een treffer van A. v. d. Blom. In het laatste half uur kwamen de doel punten echter aan de lopende band en stuurden Jan Stolk, Bottema, Wim de Hollander en v. d. Blom de Rijpwete- ring-doelman nog zevenmaal naar het net: 08. SVLVOranje Groen Oranje Groen speelde van meet af fel op de winst, maar sloot de eerste helft toch af met een geringe 0—1 vóorsprong (een treffer van Jaap van Belkum). Na rust lanceerde SVLV een offensief. Een doel punt van J. Koet gaf de Oranje Groen- ploeg echter verademing, gevolgd door een treffer van Plkaar, die de zege tot een feit maakte. Het werd zelfs nog 04. toen bij een scrimmage voor het SVLV-doel de bal in het net rolde. DSO—DOCOS DOCOS kwam te gast bij DSO met een verdiende 24 zege uit de strijd. Aan vankelijk ging het niet zo vlot met Van Marwijk c.s. Want na 5 minuten opende de thuisclub de score (10) en na 20 minuten moest een prima keepende Wanst 20 uit de touwen vissen. De thuisclub speelde een stevig partijtje voetbal vol verre trappen en hardlopen, waartegen DOCOS in de beginfase het juiste afweermiddel niet kon vinden. Het betere voetbal van onze stadgenoten gaf echter de doorslag en nog vóór de thee zorgden Jan v. Marwijk en links buiten Rossenberg voor een gelijke balans. Na de hervatting duurde het tot de 25e minuut alvorens de roodwitten hun beter voetbal beloond zagen en door Jan v. Marwijk op winst (23) kwamen te staan. Weer Jan van Marwijk stelde kort hierna met nog een treffer de Leidse zege veilig: 24. Henny Choufour: 300 wedstrijden RoodenburgDe Musschen had een voorgerecht: n.l. de huldi ging van Henny Choufour. Daar toe verzamelde men zich vóór de aanvang rond de middencir kel teneinde de 34-jarige rechts buiten van de blauiozwarten in verband met diens 300e KNVB- wedstrijd voor zijn ploeg in het zonnetje te zetten. Namens de vereniging Roodenburg sprak voorzitter L. Geuke de jubilaris in hartelijke bewoordingen toe, daarbij memorerende de vele ups en downs, die de jubilaris in de vele jaren dat hij het blauw zwarte shirt met ere heeft ge dragen, beschoren zijn geweest. Naast een bloemenhulde liet spreker zijn woorden van geluk wens vergezeld gaan van een langspeelband. Ook de jeugd - bij monde van de heer Bosch - zei het met bloemen, terwijl na mens spelers van het eerste elf tal, leider en trainer Matla, laatstgenoemde de alom bekende Henny eveneens een aandenken offreerde. Het zal wel licht een unicum zijn op de Nederlandse amateurvelden als er bij zo'n gelegenheid ook „hoog" bezoek aanwezig is. Maar het toeval trof juist dat De Musschen - en wie over de musjes praat, denkt daarbij direct aan Dirk Nijs - als tegenstander fungeerde en Dirk Nijs zou zichzelf niet geweest zijn als hij niet zo'n gelegenheid zou aangrijpen om iets te gaan zeggen. De voorvechter van het amateurvoetbal deed het natuurlijk wél en namens de Rotter damse vereniging stak de heer Nijs op de hem eigen wijze een bijzonder leuk speechje af, dat hij vergezeld deed gaan van een boeket bloemen. Vervolgens ging men onder leiding van arbiter Schols - tien minuten over half drie - van start. Of het óók toeval was weten wij niet, maar jubilaris Choufour scoorde de enige goal van dit duel, zodat zijn ploeg dus winnend de 300e wedstrijd afsloot. le-KLASSE A Gouda—OSV 4—0 EmmaDe Spartaan 21 UW—Unitas 3—1 QuickLaakkwartier 02 SVWDWV 2—2 DCG—HFC 4—2 DCG 3 3 0 0 6 11— 2 Gouda 3 2 0 1 4 7—3 Emma 3 2 0 1 4 63 UW 3 2 0 1 4 6—4 Laakkw. 3 2 0 1 4 55 SVW 3 1113 3—5 Unitas 3 1 0 2 2 6—4 Spartaan 3 1 0 2 2 2—4 Quick 3 1 0 2 2 2—7 HFC 2 0 111 4—6 DWV 2 0 111 2—4 OSV 3 0 12 1 3—10 2e-KLASSE A RKAVV—CVV 1—1 NeptunusHVV 42 LFCBlauw Zwart 14 HBS—VCS 0—2 RoodenburgDe Musschen 10 VUCExcelsior '20 10 LFC 4 3 0 1 6 10— 8 VUC 3 2 1 0 5 5—2 BI. Zwart 3 2 0 1 4 9—3 Neptunus 3 2 0 1 4 7—4 VCS 3 2 0 1 4 5—4 Roodenburg 4 2 0 2 4 78 CVV 3 1113 6—3 RKAVV 3 1113 4—3 HBS 3 1 0 2 2 3—6 Excelsior '20 3 1 0 2 2 27 Musschen 3 0 12 1 24 HVV 3 0 0 3 0 2—9 3e-KLASSE A TYBBVVSB 3—1 DelftVoorburg 22 DHLPostduiven 22 VredenburchLisse 34 WassenaarAlphia 40 TWEEDEKLASSERS De verrassing in de tweedeklasse kwam uit Zoeterwoude, waar SJZ van het bezoekende Weterlngse Boys met 13 klop kreeg. Hierdoor en mede door de 40 zege, die ZLC op VVOA behaal de, hebben de Zoeterwouders de leiding moeten afstaan aan laatstgenoemde ploeg. UDO is door een 21 zege op VNA opgerukt naar de tweede plaats en zal ook wel een woordje gaan mee spreken. VNL bleef het eveneens goed doen en klopte het bezoekende VTL met 2—0. Tenslotte won Leidse Boys, dat nog puntloos was, met 24 van het eveneens nog puntloze Unitas L. ZATERDAGCOMPETITIE RouwkoopAlphia De bezoekers kwamen goedkoop aan de leiding, want Bruggekate speelde zo hard terug, dat er voor doelman Wassenaar geen hou den aan was. De vreugde was van korte duur, want Harry Verrips en Hans Anker zorgden voor een 2—1 ruststand. Na de hervatting een licht overwicht van Rouwkoop, maar doelpunten wer den er niet meer genoteerd. SleutelsWoubrugge Van Luiing en Los schoten de bezoekers in de eerste helft naar een 02 voorsprong. Na de hervatting scoorde de Leidse midvoor tegen, maar Luiing bracht het verschil weer op twee treffers en deze 13 werd tevens de eindstand. KagiaTAVV Uit een penalty wegens hands opende Berkhout de score: 10. Dezelfde speler scoorde kort daarop opnieuw, toen TAVW even het zelfvertrouwen was kwijtgeraakt. Na de hervatting kwam er meer vaart in het TAVW-spel, maar eerst nadat de gast heren de stand op 3—0 hadden gebracht, konden Pellegrom en Goedhart de ach terstand reduceren tot 32. Niet genoeg voor een gelijkspel. Vierde klassers amateurs Niet verdiende nederlaag van Lugdimiim bij SJC ASC en Foreholte deelden de winst: 1-1 Wederom heeft Lugdunum een minimale 10 nederlaag geleden en ook dit maal moeten we, helaas, constateren dat deze uitslag onverdiend was. Nu was het tegen de stugge, maar nimmer onsportief spelende SJC-ploeg, dat de beide punten moesten worden afgestaan. Wel scoorden de Kikkers tot tweemaal toe, maar de eerste maal gebeurde dat uit off-side positie en bij het tweede doelpunt, waarbij volgens velen de bal het doelvlak gepasseerd had, kende scheidsrechter Van Boven terecht geen treffer toe, omdat hij van zijn plaats af niet had kunnen constateren of de bal inderdaad over de lijn was geweest. In het eerste kwartier heeft het Lug- dunum-elftal tegen de knellende greep van het hogere Noordwijkse tempo moe ten vechten. Van meet af aan werden de kikkers op eigen helft teruggedrongen en voor zij het wisten had S.J.C. al een drietal corners kunnen afdwingen. De rust in de ploeg werd bepaald niet be vorderd, toen Kerkvliet enkele malen misgreep op hoge ballen. Ook spil Cra- ma werd even van zijn stuk gebracht toen hij wilde terugspelen. Toen hij be merkte dat dit al te gevaarlijk was, trachtte hij zich te herstellen, bij welke poging hij gewond raakte. Hij ruilde hierna van plaats met linksbinnen Van Daal en. Met diens komst scheen het plotseling beter te gaan, want van dat ogenblik af begon Lugdunum los te ko men. Steunend op haair techniek kwam de ploeg tot gevaarlijke aanvallen. Dan gleed vanuit de defensie een pass de vrije ruimte in en waaierde het hele team als een soepele, gesloten eenheid uit. Midvoor Pet was de eerste die tot een gevaarlijk schot kwam en in de 25ste minuut was hij het ook die doel man De Lincel passeerde. Het bleef echter 00 ,want de goed leidende Van Boven had buitenspel geconstateerd. De gastheren lieten zich niet onbetuigd, maar aangezien Van Daalen routinier Groenewoud volkomen de baas was, kwamen zij niet verder dan 'n sohot te gen de paal van rechtsbuiten Vink. In de tweede helft, toen Lugdunum tegen de harde wind moest optornen, speelde het spel zich in hoofdzaak op de Leidse helft af. Dat wil evenwel niet zeggen dat de gasten de minderen wa ren. Hun verdediging, met als uitblin kers Van Daalen en B ave laar en met daarachter een weer in prima vorm spelend#* Kerkvliet, wisten met hun fel op winst beluste tegenstanders wel raad. De aanval werd evenmin verwaarloosd en midvoor Pet was met een hoog schot dicht bij een doelpuit, dat echter juist over de lat vloog. Na 20 minuten kwam dan het fel omstreden doelpunt van Grama. Hij zette goed door nadat Alkemade ln eerste instantie een aan val van Regeer had afgeslagen. Over de uitlopende De Lincel verdween de bal in het doel, waaruit Koelewijn het weer retourneerde. Alles wat Lugdunum was juichte, maar de arbiter besliste anders Geen doelpunt dus. Dat kwam wel aan de andere kant na plm. 30 minuten, toen Van Daalen half miste op een pass van Zalm. Van Egmond. die nu midvoor stond, ging goed door en het was 10 De strijd werd hierna feller en talrijk waren de botsingen, waarbij de tengere Lugdunum-speiers meestal gewond op de grond bleven liggen. Vlak voor tijd moest Kerkvliet, die tevoren een hele kanonnade van afstandsschoten on schadelijk had gemaakt, zich laten ver- door Montanus, omdat hij bij een zijner ingrepen zo ongelukkig te recht kwam, dat verder spelen onmoge lijk werd. Maar hoe de Kikkers hierna ook ble- ven aandringen, tegen de robuuste S.J.C.-verdediging slaagden zij er niet in tot het Juiste schot te komen, ook niet toen Van Daalen op het laatst zijn aanval nog te hulp snelde. ASCForeholte In een sportieve en spannende strijd, waarin voor de rust de bezoekers en na de hervatting de thuisclub het meest in de aanval was hebben beide partijen gekregen wat hun toekwam: 1—1. De thuisclub deed het, wat de voorhoede betrof, beter dan verleden week. Vooral na de rust was deze linie, waarin Brard de geblesseerde Pardon verving, zeer actief. De ach terhoede was weer het sterkste deel van het elftal. Foreholte beschikt momenteel over een technisch behoorlijke ploeg zonder zwakke plekken, die zeker m deze com petitie hoge ogen zal gaan gooien. Al vrl) spoedig werden de bezoekers sterker en knap combinerend trokken zy ten aanval. Zij troffen het echter niet, want de ASC-verdedlging, met spil v. d. Broek aan het hoofd, bleek ln uit stekende vorm. Toch kwam Foreholte reeds na 8 minuten spelen met 1—0 voor. De enige dekkingsfout, die de achter hoede van ASC deze middag maakte, was daarvan de oorzaak en rechtsbuiten H. v. Dijk maakte er dankbaar gebruik van. Hoewel de thuisclub ook gevaar lijke aanvallen ondernam, bleef het initiatief toch bij de gasten. Maar, zoals reeds gezegd, de achterhoede van ASC bleek een te grote opgave voor de Voor- houters. Ook na de hervatting waren de bezoekers het eerst in de aanval. Maar echter voor korte duur. Want geleidelijk nam ASC het initiatief over en moest de achterhoede van Foreholte alle zeilen bijzetten om staande te blijven. Dit lukte uitstekend. Een corner van links, onge veer 6 minuten voor tUd, werd Foreholte echter noodlottig. Een hoge voorzet volgde, werd van rechts weer voor het doel gekopt en met een snelle sprong wist midvoor Brard onhoudbaar in te koppen: 1l. De laatste minuten ver streken onder hoogspanning. Doch ver andering kwam er in de stand niet meer. Wassenaar 3 3 0 0 6 102 TYBB 3 2 1 0 5 5—2 Ripperda 3 2 1 0 5 7—4 Voorburg 3 1 2 0 4 98 Wilhelmus 3 1113 42 Postduiven 3 1113 76 DHL 3 0 2 1 2 5—6 Delft 3 0 2 1 2 7—8 Lisse 3 1 0 2 2 69 Alphia 3 0 2 1 2 4—8 VVSB 3 0 12 1 7—11 Vredenburch 3 0 12 1 813 3e-KLASSE B GSV—VVP 4—0 AlphenWesterkwartier 20 VIOSBodegraven 20 RVCCeleritas 14 GDAArchipel 00 CromvlietOlympla 22 GDA 4 3 1 0 7 6—0 VIOS 3 2 1 0 5 8—2 Alphen 3 2 1 0 5 6—2 GSV 4 1 3 0 5 9—5 Celeritas 3 2 0 1 4 74 Archipel 3 0 0 0 3 1—1 Olympia 4 0 3 1 3 7—8 RVC 3 1 0 2 2 5—9 VVP 3 1 0 2 2 4-9 Westerkwartier 3 1 0 2 2 48 Cromvliet 4 0 2 2 2 58 Bodegraven 3 0 0 3 0 1—8 4e-KLASSE A DOSRTonegido 2—1 AltiorHilJegom 3—6 THBOnze Gezellen 15 Concordia HTe Werve 12 Lenig en SnelGr. Willem 2 21 Lenig en Snel 3 3 0 0 6 62 Hillegom 3 2 1 0 5 10— 5 DOSR 2 2 0 0 4 6—2 Altior 3 2 0 1 4 10—10 Onze Gezell. 3 1113 9—7 THB 3 1113 6—8 Gr. Willem 2 10 12 6—5 Te Werve 3 1 0 2 2 57 Concordia H3012 1 5—8 Geel Wit 2 0 0 2 0 2—6 Tonegido 3 0 0 3 0 6—11 4e-KLASSE B DSO—DOCOS 2—4 SJCLugdunum 10 ASCForeholte 11 WarmundaVDS 31 (gestaakt) Hoornwijck 4 0 0 4 0 316 SJC 4 4 0 0 8 13— 2 Foreholte 4 3 1 0 7 12- ASC 3 2 1 0 5 6—1 VDS 2 2 0 0 4 9—3 DOCOS 2 2 0 0 4 7—4 Oranjeplein 2 10 12 1—2 Lugdunum 3 1 0 2 2 1—2 Warmunda 2 0 0 2 0 1—5 Paraat 3 0 0 3 0 5—10 DSO 3 0 0 3 0 3—15 Hoornwijck 4 0 0 4 0 3—16 EERSTE-KLASSE (zondag) LDWS 47Stompw. B. 34 MMO 36St.-Bernardus 33 KRV 4—6 Teylingen 4—1 Rouwkoop 4-5Rijpwetering 30 Alph. Boys 44SVLV 4—0 Oranje Groen 44 TWEEDE-KLASSE (zondag) ZLC 4—8 VVOA 3—2 UDO 3—6 VNA 4—2 SJZ 4—6 VTL 4-2 VNL 46 Leidse Boys 42 Wet. Boys 44Unitas L. 40 EERSTE-KLASSE (zaterdag) Hazersw. Boys 3-6 Alphia 3—2 NSA 46 Woubrugge 3 Rouwkoop 45 Kagia 42 Alphen 2—4 TAVV 2—1 Sleutels 4—4 VVSB 3—0 AltiorHillegom Vooral de snelle linkervleugel van de Hillegommers had een groot aandeel in de zege. Toen ln de 16e minuut P. Buis by een slechte uittrap van doelman Sassen de bal oppikte, aarzelde hij geen moment en schoot hy de bal hard en laag ln het doel: 0l. Nauwelijks tien minuten later kon doelman Sassen opnieuw naar het net. toen hy de bal miste en L. Braam kalm ln het lege doel plaatste: 02. Foutief aanvallen van P. Sassen in het strafschopgebied kwam Hillegom op een strafschop te staan, die door Harry v. d. Jagt feilloos werd genomen: 1—2. vyf minuten later werd de stand zelfs geiyk. toen Ouwerkerk Inschoot: 2—2. Toch ging Hillegom met een voorsprong aan de thee, doordat doelman Sassen by een schot van P. Buis te laat reageerde: 2—3. Door Jan van Hameren kwam Altior in de tweede helft nog een keer naast de bollenmensen: 3—3, maar daarna liepen de gasten door doelpun ten van L.. Braam en P. Buis snel naar een 3—5 voorsprong. Hoewel Altior moe dig voor een beter resultaat bleef vech ten, was het toch weer Braam die tot een doelpunt kwam, waarmee hij de eindstand op 3—6 bracht.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 13