Ds. D. J. Vossers: kerkbouwactie is getuigenis van verantwoordelijkheid Sociëteit voor jeugclleiders(sters) oord van ontspanning en bezinning De medische zending en liet liaconaat der Ned. Herv. Kerk" RONSON-GAS „IN DE MORIAENIS HET ZEER GEZELLIG TOEVEN! RONSON-GAS Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 24 september 1959 Tweede blad no. 29856 Amiltrda Classis Leiden N. H. Kerk kwam bijeen De Classis Leiden van de Hervormde Kerk kwam gisteren in het Zendingshuis Ie Oegstgeest büeen onder voorzitterschap van ds. D. J. Vossers te Leiden. In je morgenzitting waren het vooral kerkordelijke aangelegenheden, die de aan lacht vroegen, terwijl in de middagvergadering de zending in het middelpunt tan de belangstelling stond. KERKDAG 1960 IN LEIDEN Er is ook misère in de kerk" In zijn openingswoord merkte de raeses op, dat men vandaag in de teerdere vergaderingen, die eigenlijk itgebreide kerkeraadsvergaderingen jjn, bepaald zou worden bij de feitelijke ituatie. In zijn „Pensées" spreekt de ijsgeeer Pascal over „La misère et le randeur de l'homme", de ellende en de rootheid van de mens. Ook van de erk in haar hedendaagse situatie zou- en we kunnen spreken van misère en randeur. ELLENDE De ellende komt tot uiting in een wrstel van de Synode, waarover de lassicale Vergadering vandaag haar lening moet zeggen. In sommige iaatsen in ons land is een noodge- ieente gesticht, omdat de plaatselijke erkeraad de pastorale zorg over deze inderheidsgroep niet op zich wil ne- len. Nu die noodgemeenten er zyn wei- sren de kerkeraden de namen van de ■doopten en van hen, die belijdenis daan hebben of in de kerk hun huwe- hebben laten bevestigen, op te tmen in de kerkelijke registers. Nu illen er, op voorstel van de Synode, iven-registers opgesteld moeten wor- m, zodat straks de situatie zo zal zyn. it er in een dorp twee hervormde ge- onen zyn, waarvan de kinderen in zelfde straat wonen en op dezelfde hooi gaan, maar wier namen in twee rschillende kerkelijke registers zijn geschreven. Ouders denken waar- hijnlijk niet aan twee boeken, maar ogen met de woorden van Psalm 87 er de ene rol, waarop God de volke- n schrijft. Dat is misère in de kerk. EN GROOTHEID Maar er is ook grandeur, grootheid. Het is, volgens spreker, zielverkwik kend en hartverwarmend kennis te nemen van de kerkbouwactie en de wijze, waarop ons volk daarop rea geert. Het is een getuigenis van de verantwoordelijkheid van de kerk en lelfs rooms-katholieken en buiten kerkelijken spreken er over. In de huis-aan-huis verspreide kerkbouw- krant komen zelfs ook de gironum mers voor van andere kerken. Dat is alles ruim oecumenisch gedacht. Zondag a.s. zal er in alle kerken ge- ezen worden op de roeping, welke in t alles tot ieder kerklid uitgaat. In het gelezen Schriftgedeelte arcus 12 41 tot 15 2horen we klanken, die ons spreken van el ide en van grootheid. „Er zal geen een op de andere blijven, die niet zal jrden afgebroken". Een kerk, die on- hoorzaam is aan het Woord van God, tot de ondergang gedoemd. Het oor- el van de Heiland over het penninks- van de weduwe krijgt, ook in het ht van de kerkbouwactie wel een eciaal accent. Koper geld is over het lemeen de misère van onze kerk. De duwe gaf haar penning niet aan de iconie, maar aan de kerk. De vrede it God is haar meer waard dan haar gelijks brood. Zy gaf geen neen, gaf 100%. „Zalig zyn de zachtmoedi- n, want zij zullen het aardrijk beër- Q". Na dit openingswoord verhieven allen h van hun zetel om enkele woorden n de praeses aan te horen, die hy iprak ter nagedachtenis aan ds. J. a der Wiel. TAL VAN BENOEMINGEN 'er 1 januari 1960 moeten alle leden Q de Provinciale Kerkvergadering af- den. Het leek, of de verkiezingen een »t deel van de morgenvergadering in slag zouden nemen, maar dat viel gal mee. In alle vacatures kon door enkelvoudige kandidaatsstelling wor- voorzien. lerkozen werden ds. W. A. B. gen, Katwijk aan Zee. primus, ds. A. Jorissen, Oudshoorn, secundus, ds. M. Groenewoud, Rijnsburg, tertius, dr. E. H. Oppenheimer, Leiden, primus, P. Kloek, Leiden, secundus, ds. D. uman, Katwijk aan Zee, tertius, J. de Ridder, Alphen- aan den Rijn, imus, J. de Graaf, Rijnsaterwoude, undus, A. Groenestein, Boskoop, ter- s. Ook de visitatoren-provinciaal tre- per 1 januari 1960 af. Ds. J. de uit Leiden stelde zich niet meer rkiesbaar; ih zijn plaats kwam ds. H. van Achterberg uit Leiden, terwijl ds. H. Walvaart uit Sassenheim en de ierlingen J. G. Hoogteyling uit Al en aan den Rijn en Th. Wetting uit iden herkozen werden. Ook de Clas- ale Vergadering treedt per 1 januari in haar geheel af. Dringend werden kerkeraden verzocht in de maand :ember de afgevaardigden aan de scri- te berichten. Ouderlingen-kerkvoog- dienen afgevaardigd te worden ir de kerkeraden van de wijkgemeen- Leiden-Rembrandtwij kLeiden - ilenwijk; Leiden-pred. plaats voor londer kerkelijke arbeid; Lisse Oegst- st - lste pred. plaats. Diakenen door 1 kerkeraden van de wijkgemeenten i: Leiden-Staalwijk; Leiden-Leven- '1; Hillegom 2de pred. plaats; ardwyk-Zee lste pred. plaats; Sas- iheim. Alle overige wijkgemeenten irdigen ouderlingen af. KERKZAAL ACAD. ZIEKENHUIS Sij het verslag van de commissie voor 'e geestelijke verzorging van het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden werd net dankbaarheid vermeld, dat op 18 •ktober a.s. een vernieuwde kerkzaal Q gebruik genomen zal worden. Ie kerkeraden werden echter ook ge ien op de financiële verplichtingen dit punt. Een bijdrage van vijf cent i lid is beslist nodig om de honoraria 1 de aldaar dienstdoende predikanten kunnen betalen. De quaestor moest tend laten maken, dat verschillende 'kvoogdijen zich in dit opzicht nog it van hun verplichtingen hadden ge- eten. Ds. P. Kloek van Leiden deed vervol gens enkele mededelingen over de stand van zaken betreffende de Kerkdag 1960, die ook weer in Leiden gehouden zal worden, zeer waarschijnlijk op de tweede pinksterdag. Hij weesop het vormingswerk, dat in de loop van deze winter in de gemeenten zal kunnen ge schieden aan de hand van het kerkdag boekje, dat is geschreven onder het thema: „Wie oren heeft, die hore." Een tweetal voorstellen van de Syno de kwamen in behandeling. Het eerste met het oog op de verplichte aftreding van veel kerkeraadsleden per 1 januari a.s. Het vermoeden bestaat, dat er in veel gemeenten door deze verplichte af treding veel moeilijkheden zullen ko men, omdat men geen plaatsvervangers zal kunnen vinden. Daarom het syno dale voorstel om de mogelijkheid van dispensatie in het leven te roepen. Ds Callenbach van Oegstgeest meent, dat de kracht van het oorspronkelijke artikel door dit voorstel volkomen ont zenuwd wordt en ds. Koerselman van Koudekerk aan den Rijn vindt het voor al gevaarlijk voor gemeenten, waarin de kerkeraad zichzelf aanvult. Nadat men zeer sterk gewezen had op een nauw keurige motivering bij een aanvraag om dispensatie werd het voorstel aange nomen. Het tweede voorstel handelde over de aangelegenheid, die de praeses in zijn openingswoord reeds genoemd had. Na een uitvoerige discussie, waarin men al gemeen de indiening van dit voorstel betreurde, besloot men het terug te zenden naar de Synode, omdat men meende, dat beide partijen in deze kwes tie niet voldoende waren gehoord. MEDISCHE ZENDING EN DIACONAAT In de middagvergadering sprak dr. W. J. L. Dake, die onlangs terugkeer de van een reis naar Nieuw-Guinea, over het onderwerp: „De medische zending en het diaconaat onzer kerk." Spreker begon met het stellen van de vraag: Heeft de medische zending te maken met het diaconaat van de kerk?. Dit is inderdaad iets nieuws, want tien verkrijgbaar bij sigarenhandel C. WALENKAMP PRINSESSEKADE 1 TEL. 21126 LEIDEN jaar geleden zou dit niet mogelijk ge weest zijn. Op de terreinen van de me dische zending en van het diaconaat is een groei en een ontwikkeling naar el kaar toe. De omstandigheden hebben dit zeer zeker veroorzaakt. De ontwikkeling van de medische zen ding heeft een eigenaardige geschiede nis, omdat zij niet voortgekomen is uit het thuisfront. Eerst gingen er alleen zendelingen naar de zendingsvelden. Door de nood werd men met de neus op de noodzakelij khied van het medi sche werk gedrukt. Eerst werden de zie ken door de zendeling zelf in kleine ba rakken geholpen. Later groeide dit uit en bouwde men zendingsziekenhuizen met een staf van artsen. Het is nu bijna niet te begrijpen, maar in het be gin stond het thuisfront zeer aarzelend tegenover deze ontwikkeling. Men meende, dat het medische werk geen Woordverkondiging was. Zelfs gingen de artsen en de verpleegsters zich afvra gen, wat ze op het zendingsterrein eigenlijk deden? Moesten ze alleen maar als een soort van „trekpleister" dienst doen? De discussie over deze vra gen heeft jaren geduurd en men is tot de overtuiging gekomen, dat de medi sche zending ook een getuigenis van Jezus Christus was Tijdens en na de oorlog werden alle Indonesische ziekenhuizen aan de Indo nesische kerken overgedragen en toen dr. Dake twee jaar geleden een reis door Indonesië maakte, heeft hij daar kennis kunnen maken met de nieuwe situatie. Men begreep, dat de verzorging van zieken, wezen en ouden van dagen het werk van de Diaconie was, maar, en hier ligt de grote moeilijkheid, men heeft daar geen diaconaal besef. Dit komt ten eerste, doordat de gedachte aan „de naaste" in die landen maar ge ring aanwezig is. Ten tweede doordat er in de Indonesische maatschappij veel leed werd en wordt opgevangen door de familie. Ten derde, doordat de zending de diaconale gedachte niet heeft bevor derd. Gelukkig groeit nu de gedachte aan „de naaste". De onrustbarende groei van de steden heeft de kerken voor grote problemen geplaatst, want het opvangen der moeilijkheden door familieleden is bijna niet meer moge lijk. KARAKTER ZENDING STERK VERANDERD Het karakter van de Zending is mede door dit alles na de oorlog dan ook sterk veranderd. De jonge Oosterse kerken hebben de taak van de Evan gelieverkondiging overgenomen. In menging van het Westen is niet meer gewenst. Wel is er samenwerking op oecumenisch terrein. Deze samenwer king zal er nu ook op diaconaal ter rein moeten komen. Het werk van de medische zending is hierby geheel in gesloten. Wat in dit opzicht voor In donesië geldt, geldt ook voor Nieuw- Guinea. Ook de Papoese kerk be schikt niet over diaconale krachten en hierin zal in de naaste toekomst ver andering moeten worden aangebracht. De medische zending behoort dus niet tot het verleden, maar de arbeid zal moeten doorgaan onder de naam van oecumenische diaconie. STAND VAN HET ZENDINGSWERK Nadat enige vragen waren beantwoord gaf ds. P. J. Mackaay een overzicht van de stand van zaken van de hedendaag- Brazilië belicht door prof. Van Baren voor leden K. en O. LAND MET ENORME TEGENSTELLINGEN Grote tegenstelling tussen arm en ryk, toestanden, die volgens Europese maatstaven corrupt genoemd worden, gastvryheid en vriendschap en het ondeskundig exploiteren, het „uitboe- ren" van de bodem en soms fatalisme, dit zyn de vier hoofdeigenschappen van Brazilië en haar bevolking, die prof. dr. F. A. van Baren gisteravond in zijn lezing „Reisindrukken uit Bra zilië", die hy voor een zeer talrijk aantal leden van K. en O. in de foyer van de Stadsgehoorzaal hield, op somde. Prof. Van Baren legde enkele jaren terug ruim 22.000 km. af in dit enor me land, dat met zyn verenigde staten groter is dan Amerika. De intellectuele, maar meer financiële bovenlaag trekt aan de touwtjes in Bra zilië en als gevolg hiervan ontstaan toe standen, die op corruptie lijken, doch door de Brazilianen zelf zo niet gezien worden. Daar noemt men dit slechts „handig" en het is niet meer dan ge woon, dat men van zijn positie in de eerste plaats gebruik maakt om het eigen banksaldo te vergroten. Prof. Van Baren legde in zijn lezing sterk de nadruk op de ondeskundige exploitatie van de bodem, die in Bra zilië op een schaal gebeurt, die zijn weerga niet vindt. Thans echter gaat men zich meer en meer bezinnen op de vraag hoe de „uitgeboerde" gronden weer exploitabel te maken en hoe op verantwoorde wijze de exploitatie kan worden voortgezet. Men begint zich na melijk enigszins ongerust te maken over de toekomst van de koffiecultuur. Ne derlandse kolonisten hebben in Brazilië op dit gebied een goede naam. Vandaar dat men er deze Nederlandse experts bijhaalt, luistert naar de adviezen en dan doet menniets. Het laatste illustreert, volgens prof. Van Baren, weer eens de mentaliteit van de Bra ziliaan. De interessante lezing werd geïllus treerd door voortreffelijke dia's, terwijl na de pauze een kleurenfilm over Bra zilië vertoond werd. Advertentie. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Joost, zn v. W. H. Seis en M. M. Staffe- leu; Margreet. dr v. E A. Küchlin en T. Kroon: Richard, zn v. W. van der Linden en C. Waasdorp; Andreas, zn v. J. Ver boom en C. Reinhardt; Jacobus, zn v. C. Heins en G. van Rijn; Johanna Jacoba. dr v. G. P. Sandberg en J. J. Brocaar. OVERLEDEN: D. van Braak. 82 Jr. wed. v. G. Rol; M. do Tombe, 67 jr. man: T. M. Schinkel, 87 jr, wed. v. A. van Opljnen; J. V. L. de Groot 20 jaar. zoon; B. J. J. Kouwenho- ven, 75 jaar man. se zending. In Indonesië werken nog steeds zes artsen en vier verpleegsters in dienst van de Hervormde Kerk. We weten niet, of zij na een verlof in Hol land opnieuw mogen terug keren; we vrezen van niet. In Nieuw-Guinea werken zes artsen en twee-en-twintig verpleegsters. Het werk daar vraagt aan alle kanten om meerdere medewerkers (sters). Spreker deed een dringend beroep op jonge mensen, zowel predikanten, doktoren en onderwijzers om zich te stellen in dienst van de Heer der Kerk door enige jaren naar deze zendingsvelden te gaan. In Afrika worden de mogelijkheden om zendingswerk te doen ook groter. Er zouden daar momenteel drie jonge pre dikanten geplaatst kunnen worden. Zou er werkelijk niemand zijn, die zich wil geven aan deze arbeid? In het jeugdgebouw „In de Moriaen" aan de Hooglandse Kerkgracht opende gisteravond ds. D. H. Gijsbers als vertegenwoordiger van de Cen trale Commissie voor het jeugdwerk der Hervormde Gemeente te Leiden een sociëteit voor leiders en leidsters. Deze kunnen nu iedere ivoensdag- avond in het clubgebouw terecht in de eerste plaats om te praten over eikaars werk en verder om zich wat te ontspannen. Ongetwijfeld zullen de belangen van de hervormde jongens en meisjes, die aan de zorgen van dit kader worden toevertrouwd, er indirect mee zijn gediend. Duidelijk zette ds. Gijsbers in zijn openingswoord het voornaamste doel van deze kader sociëteit uiteen. Dit doel is het hervormde jeugdwerk meer en beter te coördineren. Ook al is een en ander bescheiden van opzet het is in ieder geval gezellig toe ven in de nieuwe sociëteit. Men vindt er een kleine bar, een welvoorziene lectuur - tafel, een biljart en enkele zitjes. Een groot aantal lampjes in het plafond zor gen voor een zee van licht. Ds. Gijsbers zei dat de leden van de Centrale Commissie zich geruime tijd hebben afgevraagd op welke wijze zij contact met de besturen van de verschil lende clubs konden krijgen om een dui delijk overzicht te krijgen van het her vormde jeugdwerk. Voor de kadercur sussen, welke werden georganiseerd, be stond jammer genoeg niet veel animo. Op een gegeven ogenblik rees toen het plan iedere week een sociëteitsavond te beleggen, waarop leiding gevende figu ren uit het jeugdwerk in een rustige sfeer hun ervaringen kunnen uitwisselen en hun kennis verrijken. Voor voldoen de tijdschriften het .vak" betreffende zal worden gezorgd. Ds. Gijsbers hoopt iedere sociëteitsavond bij te kunnen wo nen want hij wil niets liever dan zoveel Op deze in de nieuwe sociëteit ge nomen foto ziet men ds. D. H. Gijsbers (links op de voorgrond) met enkele jeugdleiders aan de bar zitten. Achter deze kleine bar ziet men de concierge van het jeugd- gebouw, de heer J. Eikerbout en diens echtgenote. mogelijk in contact met de jeugdleiders staan. De heer H. Zunderman jr. aan wie verzocht werd een enkel woord te spre ken, wenste namens de Leidse Jeugd Ac tie zowel ds. Gysbers als de leiders en leidsters veel geluk en succes in hun werk toe. De LJA zal steeds bereid zijn om op welke wijze dan ook hulp te ver lenen, met interne kwesties bemoeit zy zich uiteraard niet. De heer Zunderman zei verder te hopen dat de sociëteit niet alleen een ontspanningsoord zal zyn, maar vooral ook een oord van bezinning. Deze bezinning immers is nodig om het verantwoordelijke jeugdwerk zo goed mogelijk voort te kunnen zetten. De eerste sociëteitsavond was druk bezocht, om. gaven ds. J. N. de Ruiter en de heer G. Steinbach van de LJA blyk van hun belangstelling. EXCLUSIEF! De Ronson Butron - fascinerend nieuw in vormgeving en technische perfectie. Weergaloos zuinig. Vullen of bijvullen in amper 5 seconden. Regelbare vlam. Dit juweel van Engels stijlgevoel en vakman schap in Nederland van f. 42.50 af. Het geschenk voor nu dat past in de wereld van morgen. Unieke Ronson-vinding direct regelbare vlam (Finger-tip System) Multi-Fill tank a f- 2 25 bevat gas voor 1 jaar normaal gebruik. Allttntmp. tn Strvict Afd.: William Rikktrs Handtliondtrntmint N.V. Bturs. Damrak, Tien jaar Christelijke BLO in Leiden De ds. De Wolffschool voor Chr. Buitengewoon Lager Onderwijs bestaat tien jaar. Op 5 september 1949 opende de school aan het Plantsoen haar deuren. In deze tien jaar tijd is de school gegroeid tot een instituut met twaalf leerkrachten en 185 leerlingen. In de afgelopen jaren verlieten 290 leerlingen de school, waarvan een groot deel een behoorlijke plaats in de maatschappij vond in diverse be roepen, zoals metaalbewerker, hulp timmerman, boekbinder, lasser, pot- tebakker, en zeffs is er een orgelbou wer bij. Meisjes vonden over het al gemeen een plaats als hulp in de huishouding of in een onderneming. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan is er vandaag in de school een tentoonstelling ingericht, die een beeld geeft van het onderwijs, dat aan de kinderen gegeven wordt. In alle klas sen is het instructiemateriaal te zien en bovendien heeft iedere klas in een hoekje een werkstuk opgesteld, dat door de leerlingen vervaardigd is. Zo zagen we een trouwpartij met diverse trouwwagens en uiteraard een bruids paar, een groot strand met daarbij be horende zonne- en zeebaders, een herfcsvoorstel'ling, vervaardigd uit al lerlei bladeren, takken en vruchten, een oerwoud met olifanten en wat dies meer zij. een grote verkeersmaquette en uitstalling van fruit, groenten en vis, deels gemaakt van boetseerklei en of van papier-maché. Het onderwys op deze BLO-school verloopt in tien fasen. Er zyn tien groepen, waarin de kinderen onder gebracht worden. Dit is niet zozeer afhankelijk van leeftijd, als wel van de vorderingen, die het kind maakt. Het duurt ongeveer vier jaar voor het kind in staat is behoorlijk te lezen en deze weg is dan ook bijzonder moeilijk, temeer daar behoorlijk in structiemateriaal niet te koop is voor een groot deel door de school zelf vervaardigd moet worden. In de zesde groep worden de jongens en meisjes gesplitst. Meisjes krijgen dan onderwijs, dat meer op de huishou ding is afgestemd en jongens worden in technische richting geschoold. Als het VRACHTWAGEN- DEMONSTRATIERIT De aan de Witte Singel gevestigde Algemene Vervoer Centrale een ver eniging van particuliere beroepsgoede- renvervoerders uit Leiden en omgeving organiseert zaterdag voor haar leden een vrachtwagen-demonstratierit. De colonne, die om 3 uur op de Burg- gravenlaan wordt opgesteld, gaat via Voorschoten naar Oegstgeest en zal om streeks 4 uur de Rynsburgerweg berei ken. Door Leiden wordt gereden via het Stationsplein, de Stationsweg, Steen straat, Kort Rapenburg, Breestraat, Korevaarstraat en Levendaal. Het eind punt van de rit is in Alphen geprojec teerd, waar om 5 uur bij hotel Toor voor vertegenwoordigers van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, de Ryks Verkeersinspectie, het Ned. Binnenvaart- bureau, de Verkeerspolitie en anderen zal worden gedefileerd. Aangezien de Algemene Vervoer Cen trale tijdens deze rit onmogelijk met al het haar ter beschikking staande ma teriaal (meer dan 200 vrachtwagens, die tezamen een colonne van ongeveer 4 kilometer zouden vormen) op de weg kan komen is aan de deelnemers een zodanige beperking opgelegd, dat met een vijftigtal wagens van de meest uit eenlopende types zal worden gereden. kind de school verlaat is er ook nog een goede nazorg. In de afgelopen tien jaar is de door de ds. De Wolffschool veel werk ver richt, veelal onopvallend, maar daar om niet minder belangrijk. Vele kinde ren voor wie men aanvankelijk vreesde, dat een behoorlijke plaats in de maat schappij onbereikbaar is, wisten na deze school toch hun weg te vinden! Advertentie nieuwste modellen 00k in TAFELAANSTEKERS by onze collectie „PIJPENPALEIS", HOEK RAPENBURG—NOORDEINDE Telefoon 20635 Leiden Dealer; COMOY Pipes-London Ronson-Service. Verzoek aan K.V.P.: Herroep royement A. van Dijk! Zoals bekend bestaat er reeds lang een conflict tussen het raadslid, de heer A. van Dijk, en het bestuur van de af deling Leiden van de K.V.P., dat inder tijd leidde tot het royement van de heer Van Dijk uit deze partij. Tijdens een gisteravond in de Jacoba- zaal van „Den Burcht" gehouden ver gadering heeft de heer Van Dijk, die reeds eerder een verweerschrift samen stelde, uitvoerig gesproken over het hem z.i. aangedaan onrecht. Na afloop van deze bijeenkomst heb ben 45 K.V.P.-leden zich in het volgen de schrijven tot het afdelingsbestuur van de K.V.P. gericht: gelezen het ver weer van de heer Alb. van Dijk te Lei den als lid van de K.V.P. van 3 juni 1959: gelezen de gestencilde „korte weer gave van de feiten inzake de kwestie van Dijk", als bijlage gevoegd bij de schriftelijke convocatie van het afde lingsbestuur der K.V.P. te Leiden van 10 september 1959; gehoord de uitvoerige, gefundeerde en gedetailleerde weerlegging van de vo renbedoelde van het voornoemde afde lingsbestuur afkomstige „korte weer gave", gedaan door voornoemde van Dijk op een bijeenkomst te Leiden; niet overtuigd van de uitsluitende schuld van genoemde van Dijk inzake de in de K.V.P.-kring te Leiden be staande moeilijkheden noch van de „ernstige schade", als bedoeld in het be sluit van het Partijbestuur der K.V.P. in de onderhavige kwestie van 12 mei 1959; dringen er bij het bestuur ernstig op aan het destijds gedane royement van de heer Alb. van Dijk als lid der KVP, te herroepen alsmede te bevorderen diens volledige rehabilitatie ter uitge schreven vergadering der K.V.P.-leden Leiden op vrijdag 25 september 1959, zulks zowel in het belang der K.V.P. als haar leden. Student viel uit raam Tijdens een feestje is vannacht een 34-jarige student uit het raam van een studentenhuis aan de Oude Vest geval len. Hy kwam op een twaalf meter lager gelegen binnenplaats terecht. Hy liep een heupfractuur op en moest naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd wor den. Er bestaat geen direct levensgevaar.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3