iririsawlj r i i ifiifilü !R:ivSüÉ Laatste nieuws «ids Volkshuis opende aan het Zwarte Pad een Buurthuis Dokter M. de Haan werd in Wassenaar gehuldigd Beurs vau Amsterdam igericht 1 maart 1860 Maandag 21 september 1959 Vierde blad no. 29853 foor clubhuiswerk bestaat eeds grote beiangsteiiing ort voor de viering van het zestig- bestaan van het Leidse Volkshuis - [ktober a.s. - kon zaterdag aan het [huiswerk een belangrijke uitbrei- gegeven worden. In het sousterrain het perceel Zwarte Pad 32 kon deze lag n.l. het „Buurthuis Noord", waar tok opgenomen - zij het thans nog bescheiden omvang - een depen- :e van de Openbare Leeszaal en Bi- heek „Reuvens", worden geopend. Buurthuis waarvan het interieur in jke kleuren is geschilderd en ikvol is ingericht, heeft behalve een e spelruimte, ook een leeshoek en aaltje voor clubwerk. ider hen, die deze eenvoudig gehou- plechtigheid bijwoonden, waren o.m. louder J. C. van Schaik, de heer J. ran Raaij, vertegenwoordiger van ministerie van Onderwijs, K. en O., deputatie van „Reuvens" en enkele tbewoners. De voorzitter van het shuis, prof. dr. J. Goslings, bracht ja woord van welkom, dank aan het ientebestuur en de Leidse Jeugd die het mogelijk hadden gemaakt iit Buurthuis ingericht kon worden, teker toonde zich over deze nieuwe rlnst zeer verheugd en dankte ook ivens" voor de inrichting van een leiden bibliotheek. Voorlopig kun- alleen kinderen, die de lagere school iken, boeken lenen, doch in de toe- it vermoedelijk ook volwassenen en ijpere jeugd. ethouder Van Schaik, die hierna de ling verrichtte, achtte het verheu- dat het Volkshuis, zo kort voor de enking van zijn zestig-jarig bestaan, leugels wijder uit kan slaan. Bij de ïre groei van de stad is het belang- dat men met het volkshuiswerk de mensen toegaat. Vervolgens de heer Van Schaik erop, dat van serk een enorm goede invloed is igaan. Velen zijn door het club- rerk geactiveerd in hun vereni- lactiviteiten. Dat dit werk thans voortgang vindt in nieuwe woon- achtte spreker niet alleen nood- Ujk, doch ook zeer nuttig. Aan het i- en clubwerk moet in deze tijd itens zo veel aandacht worden be- dan in de jaren van oprichting het Volkshuis. Ook de heer Van ithouder Jongeleen opent oemen- en fruitexpositie NNEN LEIDEN GEEN PLAATS EER VOOR VOLKSTUINDERS. Een paar jaar geleden heb ik ook t genoegen gehad een bloemen- en fittentoonstelling te openen en dit- lal heb ik reeds kunnen constateren er een flinke vooruitgang valt te ipeuren", aldus wethouder A. J. ageleen in zijn toespraak, welke hij ld bij de officiële opening van de hlia-, Bloemen- en Fruittentoon- Uing, georganiseerd door de Leidse hliavereniging „Joh. Mater" en de ateur Fruitteeltclub „Prof. ir. Het modern en smaakvol ingerichte leeshoekje van het nieuwe buurt huis. (Foto L.D./ Holvast) Schaik bracht tenslotte dank aan „Reu vens" voor de inrichting van de bi bliotheek. De heer P. E. Hutte, voorzitter van de nog uit te breiden buurtcommissie, wel ke in samenwerking met de leider van dit Buurthuis, de heer H. Snoek, het clubwerk zal leiden en stimuleren, gaf hierna nog een uiteenzetting van het op deze plaats voor ogen gestelde doel. Het is niet de bedoeling, dat het clubhuis werk een nabootsing wordt van het his torisch gegroeide werk in het Volkshuis aan de Apothekersdijk. Hoewel wij in administratief opzicht een dependance van het Volkshuis blijven, gaan wij hier geheel zelfstandig werken, met inscha keling va nde buurtbewoners, voor wie velen niet vreemd staan tegenover de Volkshuisactiviteiten en sfeer. Nadat de heer Hutte een uiteenzetting had ge geven van de geest van het Volks- en buurthuiswerk: het aankweken van ge meenschapszin en verantwoordelijkheid, wees hij erop, dat men nu reeds in het Buurthuis zeer voorzichtig moet zijn met de beschikbare ruimte en tijd. Er kwamen reeds tachtig aanmeldin gen voor deelname aan het clubhuiswerk binnen! Gezien dit aantal dient steeds met een rouleersysteem gewerkt te wor den, hetgeen niet inhoudt, dat een club reeds na korte tijd uit elkaar valt. Er zijn tal van opvangmogelijkheden. Ten slotte gaf spreker nog een opsomming van de in dit Buurthuis te ontwikkelen activiteiten, waarmede vandaag 'n aan vang werd gemaakt. BARJUFFROUW ERNSTIG MISHANDELD Bij een vechtpartij in een café aan de Gedempte Burgwal te 's-Gravenhage is zondagavond een 22-jarige barjuffrouw uit Leiden ernstig aan hals en in het gezicht gewond door een 27-jarige koop man uit Den Haag. De man was in ge zelschap van een 31-jarige straat-maker en een 44-jarige koopman het café bin nengekomen. Hij sloeg een glas stuk en kwam op de barjuffrouw af om haar te omarmen. Hij omhelsde haar ook, maar duwde haar tegelijkertijd het gebroken glas in het gezicht en daarna in haar hals. Het meisje verzette zich, doch had weinig kans, omdat de man hulp kreeg van de mannen, die met hem het café waren binnengekomen. De politie heeft de man ter plaatse aangehouden wegens zware mishandeling en de andere twee mannen wegens medeplichtigheid. Na in een ziekenhuis verbonden te zijn, keerde de barjuffrouw huiswaarts. DUIVENSPORT P.V. De Blauwkras hield een wedvlucht vanaf Mons. In concours 72 vogels, ge lost om 8.45 uur. Aankomst le vogel 11.48.26 uur. Uitslag: Ch. v. Weeren 1, 7; W. Gijsman 2, 3, 6, 9; H. Flippo 4, 8, 10; H. Moenen 5 „Oud-Leiden" maakt1 Molentocht Onder leiding van de heer A. Bicker Caarten brachten leden van de vereni ging „Oud-Leiden" zaterdag een bezaek aan enige watermolens. Tijdens het aan de eerste molen ge brachte bezoek, de Hoogmadese molen te Hoogmade (gemeente Woubrugge) mole naar de heer P. v. d. Pouw Kraan, bij welke bezoek zich aansloot de burge meester van Woubrugge, de heer J. C. van Wagenlngen, gaf de leider een korte beschouwing over de sedert eeuwen be staande noodzakelijkheid tot het ge bruikmaken van windmolens voor het droogmaken en drooghouden van laag gelegen gronden. De nog in bedrijf zijnde watermolens zijn nog steeds in staat tot het vervullen van hun taak. De Hoogmadese molen is een wip molen en maalt het water uit het lager gelegen land door middel van een schep rad naar boezemwater. De molen werd in al zijn onderdelen bekeken, waarbij de molenaar toelichting gaf. Met de wie ken kan een taal worden „gesproken". Dit toonde de molenaar aan door de wieken in vreugde-, rouw- en in rust- of zomerstand te plaatsen. De volgende molen waar een bezoek werd gebracht, was de watermolen van de Waterloospolder in de nabijheid van de Koppoel, Rijpwetering. Het is een in 1856 gebouwde .rietgedekte, met een scheprad werkende bovenkruier welke door de molenaar Hoogenboom wordt bewoond. Hier werden de zeilen aan de wieken aangebracht en getoond op welke wijze de zeilen met touwen worden be vestigd, zo, dat het zelfs bij hevige wind uitgesloten is dat deze zich loswerken. De molen, die het laatst aan de beurt was, is er één van een geheel afwijkend type. Het is de aan de rand van de Klei- poel staande twaalfkantige ranke stenen boven kruier, gebouwd in 1780, voor het bemalen van de Veender- en Lijker- polder te Rijpwetering. Molenaar is de heer W. v. d. Pouw Kraan De polder is zo diep gelegen dat een scheprad niet kan worden toegepast. Het water wordt opgevoerd door middel van een reusach tige vijzel. De molenaars betuigden om beurten hun spijt, dat het door de zwakke wind niet mogelijk was hun mo len in werking te stellen. Viswedstrijd om de Frans Siebert Beker Zaterdag vond in het Nieuwe Kanaal de jaarlijkse viswedstrijd om de Frans Siebertbeker plaats. Tachtig hengelaars verschenen aan de start. Gesteund door 10 controleurs. De vangst was matig. Slechts 31 vissers kwamen met vis aan de schaal. Na afloop werden de prijzen in Cronestein uitgereikt. De controleurs- prijs ging naar de heer Kroesemeijer. De eerste prijs was voor de heer Marijt, die 372 gram vis aan de schaal bracht en daarmee de Frans Siebertbeker ver overde. 2. W. Bres 370 gram; 3. R. Mas- saar 317 gr. (Rotterdamse wisselbeker voor de zwaarste vis; 4. H. Barendse 308 gr.; 5. P. v. d. Vlist 304 gr.; 6. J. van Iterson 293 gr. „Hengelsport" Leiden hield de jaar lijkse wedstrijd tegen De Sportvisser uit Noordwijk. De vangst was goed: 141 werden er aan de schaal gebracht. Na afloop werd de vis teruggezet. Held van de dag was T. H. Werkhoven van de Sportvisser, die 24 vissen aan de haak sloeg. Opening nieuw lokacl voor R.K. Verkenners St. Lodewijk Aanstaande zondag wordt het nieuwe verkennerstroeplokaal van de St.-Lode- wijkgroep ingewijd en officieel in ge bruik genomen. Het nieuwe lokaal is gelegen op het terrein naast de St.- Petruskerk aan de Zeemanlaan. Met de opening van dit lokaal komt een eind aan de noodtoestand, waarin het verkennerswerk van de parochies van St.-Lodewijk en St.-Petrus zich bevond. De opening vindt om 1 uur plaats en wordt verricht door de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik. SOCIËTEIT „IN DE MORIAEN". „In de Moriaen", het jeugdgebouw v-an de Centrale Commissie voor het jeugdwerk der Leidse Hervormde Ge meente aan de Hooglandse Kerkgracht, zal woensdagavond een sociëteit worden geopend. G. Terpstra nam afscheid van leerlinge Geref. u.l.o. NA EEN PERIODE VAN 18 JAAR De leerlingen van de Geref. Ulo school aan de Hooglandse Kerkgracht hebben zaterdagmorgen afscheid geno men van de heer G. Terpstra, die on langs een leraarsfunctic aan een lyceum te Rotterdam heeft aanvaard. De heer Terpstra is 18 jaar lang aan deze Leidse Ulo-school verbonden geweest en genoot zowel bij de jongens en meisjes als by het onderwijzend personeel grote popu lariteit. De afscheidsbijeenkomst vond plaats in het gymnastieklokaal. De voorzitter van de Geref. Schoolvereniging, mr. M. Teekens, gaf ook van zijn belangstelling blijk. Deze zei in zijn toespraak ver heugd te zijn, dat de heer Terpstra ge durende een zo lange periode heeft wil len medewerken aan de christelijke vor ming van de jeugd. „U heeft veel werk in het belang van de school en de ver eniging verricht", aldus mr. Teekens, die tot slot de scheidende leraar succes toe wenste in zijn nieuwe werkkring. Betsy Kikkert bood vervolgens namens alle leerlingen aan de heer Terpstra een fraaie bureaulamp aan. Zij zei dankbaar te zijn voor het onderwijs, dat de ver trekkende leraar Engels en geschiedenis gegeven heeft. Derde spreker was het hoofd van de school, de heer R. Postma. Deze noem de de heer Terpstra, met wie hij onge veer anderhalf jaar prettig heeft mogen samenwerken, een man van een geheel aparte structuur. De heer Terpstra im mers heeft een eigen heldere kijk op het leven, op de» leerlingen en op de ouders. Hij gaat steeds welbewust zijn weg en is in staat met weinig woorden een bepaalde zaak scherp te belichten. Vervolgens schetste spreker de kwalitei ten van de scheidende leraar als collega en als mens. Aan het einde van deze bijeenkomst dankte de heer Terpstra voor de hulde, die men hem heeft wil len bereiden. Met een stevige handdruk namen de leerlingen tenslotte persoon lijk afscheid van hun leraar. Smit-Röntgen had gezellige avond Personeelsvereniging SRO van Smit- Röntgen Apparatenfabriek bood zater dag in het St.-Antoniusclubhuis haar leden de eerste gezelligheidsavond van dit seizoen aan. Hoewel de directeur de heer J. Smit afwezig was, sprak de voorzitter van SRO, de heer J. Vink, zijn dank uit aan de aanwezige directieleden voor de daad werkelijke steun, waardoor deze avonden steeds mogelijk worden gemaakt. Een bijzonder welkom werd toegeroepen aan de ereleden Koos Voorzaat en W. v. d. Berg. De aanwezigen werden hierna op ge zellige wijze bezig gehouden door Henk Beekman en zijn gezelschap. Deze con ferencier slaagde erin om in zijn schets jes alleen al om zijn onnavolgbare mimiek de toeschouhwers te doen scha teren. Even verdiend was ook het ap plaus voor de twee virtuozen bij hun wervelwind van verrukkelijke accor deonmelodieën, terwijl de gehele perso neelsvereniging huiverde bij de gedurfde akrobatische toeren van „The skating Stars" in hun rolschaatsnummer. Voor het „bal na" had het bestuur de heer T. Wisse geëngageerd, die met zijn orkest „The Rythme Club" de uren op gezellige wijze om deed vliegen. JONGEMAN VERWONDDE AGENTEN MET ZAKMESJE De politie heeft gisteravond een negentienjarige bloemhandelaar uit Rijnsburg aangehouden en ingesloten, die zich zonder reden op de Steenstraat ophield. De jongeman gaf geen gehoor aan de sommatie van de politie om door te lopen en toen twee agenten hem wil den aanhouden verzette hij zich hevig en verwondde de agenten met zijn zak mes aan de handen. HENGELSPORT De Gulden Voorn hield zijn derde wedstrijd in het Oegstgeesterkanaal. De vangst viel tegen. Uitslag: 1. G. Sprin ger (gr. voorn) 745; 2. D. Wassink (gr. blei) 515; 3. Joh. Azier 500; 4. M. Hoog kamer 445; 5. H. v. Alphen 440 6. C. v. d. Zwan 424; J. F. Velthuizen 385; 8. A. ten Dam 210; 9. G. Harland 180; 10. M v. d. Zwan 80. Totaal 3924. (Deze pagina is ongecorrigeerd) De viering van zijn veertigjarig jubi leum als huisarts in Wassenaar, zater dagmiddag in de recreatiezaal van flat gebouw „De Burcht", is voor dokter De Haan en zijn echtgenote en kinderen een onvergetelijk feest geworden. Op hartelijke wijze hebben de patiënten tijdens een zeer druk bezochte receptie van hun waardering voor de jubilaris doen blijken. Namens alle patiënten werd het woord gevoerd door de heer Tj. Nauta. Hij dankte dokter De Haan voor de toewij ding, waarmee hij zich van zijn soms zo erg moeilijke taak gekweten heeft. Voor al de opgewektheid van de doktèr wordt door de patiënten zo bijzonder gewaar deerd. Als tastbare bewijzen van dank baarheid en hoogachting werden namens de patiënten enkele fraaie geschenken aangeboden: een fototoestel, een kost baar televisie-apparaat en een couvert met inhoud. Er werden verder nog toespraken ge houden door dokter H. Varekamp uit Oegstgeest, een vriend van de jubilaris en dr. mr. H. de Boer, die hem geluk wenste als collega en als hoofdbestuurs lid van de Kon. Mij voor Geneeskunde. Twee uren lang duurde daarna de Dokter De Haan (midden, met bril) bewondert het geschenk van de pa tiënten: een televisietoestel! Geheel rechts mevrouw De Haan en links op de foto de oudste patiënt van de jubilerende dokter (Foto LD«/eolveet5) receptie, waarop vele honderden per soonlijke gelukwensen werden aangebo den. OEGSTGEEST BEGRAFENIS A. VIS Onder grote belangstelling had zater dagmiddag de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van de 24-jarige A. Vis, die in de Alpen door een val om het leven kwam. In de aula van de be graafplaats Rhijnhof sprak allereerst ds. H. J. van Achterberg, hervormd predi kant te Leiden, naar aanleiding van Markus 4 3541 „De storm op het meer". Verder spraken nog een verte genwoordiger van de Atletiekvereniging Holland en een huisvriend van de fami lie Vis. Aan het graf las ds. Van Achter berg Romeinen 8 3139, waarna hij het Onze Vader bad. De vader van de overiedene sprak een dankwoord. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de burgemeester van Oegstgeest de heer H. L. du Boeuff en zijn echtgenote, alsmede adjudant Koerten van de Rijks politie. VOORSCHOTEN Lustrum herensociëteit MINISTER KORTHALS TE GAST Zaterdagavond werd in het Cutureel Centrum te Voorschoten het eerste lus trum van de Voorschotense Herensocië teit gevierd, waarbij ook de dames te gast waren. Tot grote verrassing van de vele aan wezigen bleek ook minister H. A. Kort hals zijn oude gemeente en sociëteit nog niet vergeten te zijn en woonde met zijn echtgenote de avond bij. Bovendien verwelkomde de voorzitter de heer J. H. van Eist, in zijn openings woord o.a. burgemeester C. J. van der Hoeven en de beide wethouders G. Schrama en J. J. Dekker en de cultu reel officier van het Marine Opkomst Centrum de Lt. t. Zee L. van Steyn, met hun dames. Een zeer geanimeerde avond volgde waarin o.a. een pijprookwedstrijd, en kele spelen, een herdenkingsgedicht en het optreden van een fakir afgewisseld werden door een dansje. Aula en gangen van het Cultureel Centrum waren voor deze gelegenheid door de heer A. J. Stemerding op zeer kunstzinnige wijze omgetoverd in een bloemen- en plantentuin waarbij in het bijzonder een groot aantal bloeiende bougainviil'lea's opviel. Een tweetal ge- improviseerde boutiques de vin en een koud buffet zorgden voor de inwendige versterking. Aankomst Prinses Beatrix op televisiescherm Via een extra uitzending zullen de televisiekijkers morgenochtend om 9.25 uur getuige kunnen zijn van de aan komst van Prinses Beatrix uit Amerika op Schiphol. Deze uitzending zal ongeveer een half uur duren. In deze uitzending zal Mies Bquwman een interview met de terugkerende Prinses hebben. WARMOND Onze plaatsgenoot de heer F. van Stijn behaalde in Utrecht het vakdiplo ma Behanger ij. WASSENAAR Chr. School Bloemcamplaan bestaat vijftig jaar Eind oktober a.s. zal het 50-jarig be staan herdacht worden van de christe lijke school aan de Bloemcamplaan, die vroeger gevestigd was aan de Zijdeweg. In verband hiermede zoekt een comité van oud-leerlingen contact met alle oud-leerlingen, die er behoefte aan ge voelen, dit gouden feest mee te vieren. Men kan zich aanmelden bij de heer E. Peiger, Julianaweg 1, Wassenaar. Er zal o.m. een herdenkingsavond in het schoolgebouw gehouden worden. PREMIÈRE VAN FILM OVER WASSENAAR VOOR RODE KRUIS De door oud-burgemeester j. j. M. Wiegman gemaakte kleurendocumen- taire over Wassenaar zal voor het eerst voor het publiek vertoond worden op dinsdagavond 6 oktober a.s. in Kasteel Oud Wassenaar. De opbrengst van deze filmavond er zullen ook enkele Rode Kruisfilms vertoond worden is voor de afdeling Wassenaar van het Rode Kruis, waarvan de heer Wiegman voor zitter is. RECLASSERINGSCOLLECTE Het plaatselijk comité van uitvoering van de nationale reclasseringsdag heeft besloten, de jaarlijkse inzameling in Wassenaar te houden van 19 tot en met 24 oktober a.s. en dus niet in de periode rond 26 september, die landelijk voor deze collecte is aangewezen. BEURSOVERZICHT Internationale waarden flauw Amsterdam, 21 september. f- Na de teleurstellende koersen, die het Damrak de vorige week te zien heeft gegeven was de inzet voor de eerste dag van de nieuwe beursweek niet bepaald bemoedigend. Van een herstel was zeker geen sprake en de tendentie gaf, vooral voor de internationale waarden, een dalende richting te zien. Bij de opening kon de arbitrage niet tot zaken komen een kalme handel gesproken worden. Er was voor deze koersdaling een complex van factoren aan te wijzen waarvan o.a. genoemd kunnen worden, de aanhou dende staalstaking en de stijgende rentevoet in Amerika. Internationaal kon de arbitrageg niet tot zaken komen en wanneer dit nog wel het geval was, werden oude stropjes gladgesteld. Men voelde er niets voor om onder de gege ven omstandigheden nieuwe posities op te zetten. Het publiek liet merendeels verstek gaan, terwijl van die zijde de orders aan de verkoopkant stonden ten gevolge van winstnemingen. De laatste slotkoersen uit Wall Street waren voor de aandelenmarkt op het Damrak niet sti mulerend. De Westduitse beurzen waren vanmiddag een tiental punten lager. Grote koersfluctuaties deden zich aan vankelijk op het Damrak niet voor, doch de koersverliezen waren vrij ge voelig. Aku's op 353 ruim 10 punten be neden de slotkoers van vrijdag j.l. Phi lips op 618 circa 11 punten lager. Uni levers noteerden op 624 bijna 12 punten lager en Kon. Olie was op f 157.10 bijna 2 gulden onder de vorige slotprijs en een gulden beneden pariteit New York. In het midden van de beurstijd kwam er in bijna alle hoeken wat meer aan bod los, waartegenover bijna geen weer stand werd geboden door gebrek aan kooplimites. De koersdaling voltrok zich voor de internationale waarden ln een vrij snel tempo. Aku's daalden tot 349, Philips tot 613. Unilevers tot 618 en Kon. Olie tot f 155.50. Eerst op dit niveau werd enige steun geboden. De Scheepvaartsecetor, die aanvanke lijk begon met koersverliezen van 1 tot 2 punten, moest in het verdere beurs- verloop over vrijwel de gehele linie meer terrein prijsgeven. De koersverliezen be droegen uiteindelijk circa 2 tot 4 pun ten. De handel was in deze afdeling zeer stil. In de Cultuurafdeling was het uiterst rustig en om twee uur was er nog geen enkele affaire in certificaten Deli tot stand gebracht. De adviesprijs op f 166 lag f 3.50 beneden de vorige slotprijs. Amsterdam Rubbers en HVA's noteerden een paar punten beneden vrijdag. Ook de Staatsfondsenmarkt gaf lagere koersen te zien bij een kalme handel. De beurs sloot op vrijwel het laagste punt van de dag. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 21 SEPTEMBER Londen 10.59%—10.59% J New York 3.77H—3.77-HJ; Montreal 3.97tV-3.97A- Parijs 77.00—77.10; Brussel 7.54%-7.55% Frankfort 90.29%—90.34%; Stockholm 72.98%—73.03%; Ztirich 87.35%87.40% Milaan 60.86%60.91%; Kopenhagen 54.81—54.86; Oslo 52.93%—52.98%We- ?ooo,14-64^—1465%: Lissabon 13.21— 52 84^02 94nkara 3/763/4—3-77^J Praag Vrijdag 18 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% lOOft 99 Ned. '59 4% 100% 99*1 Ned. '53 3% 94%B 94*8 Grootboek obl. 3% ..80 Ned. '47 3% (3) 93%GB 92*8 Ned. '51 3% 96 96 Ned. '53 (3%) 94GL 93% Ned. '56 3% 93% 93% Ned. '48 3% 8811 88% Ned. '59 4% 98%GB 98 Ned. '54 3% 89%GL 89% Ned. '55 I 3% 89% 89% Ned. '55 II 3% 91 91 Ned. *37 3 89% 89% Dollarlng '47 3 91% 91 Investeringscert. 3 97^ 97 Ned. 62-64 3 98% 98% Indië '37 A 3 94% 94 Grootboek '46 3 89V2GB Ned. W.B. 6% 109% *09% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. enlnd.B. 41'A 40 Nat. Handelsbank 180GB 152 Ned. Handelmti235 Amst. Rubber J"B TT \T A 149 qenèmbali209GB 208L Senembah 363qb 341v2gb Berkel's Patent (v.) 27114 260 Calvé Delft cert. 828% 820 Dell Mij .en (Ver.) 169.50 165.10 Kon. Pap v. Gelder 243GB 228 Hoogovens eert564 555GB Mtiller en Co. N.B. 307 316 Ned. Kabelfabr396GB 388GB Philips 629GB 612%GB Philips pref241% 239 Unilever 635% 617 Wilton Feyenoord 210% 205% Biliton 2de r333% 315GL Dordtse Olie gew. 718% 703 Kon. Olie (f 20.—161— 158 idem (50 f.20.—) 159.— 155.8O Holl. Amer. lijn 160% 155% Java China Paket 148 146 K.LM125 124 Kon. Ned. Stmv.Mij. 159GB 153GB Kon. Paket My128 126% Stoomvaart My. Ned. 166% 163GB Nievelt Goudr. eert. 137 132GB v. Ommeren eert. 247 240 Kon. Rott. Lloyd 147% 145% Ned. Scheepv. Unie 141GB 137GB NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 94% 94% idem '48 (3%) 94% 94% R'dam '52-1 (4%) ..99 98 idem *37 I-III (3%) 94% 94 idem '38-1 (3%) Bankwezen BknfcN G. '58 (5%) 10414L 103 ld. N.WJB. '52 (4%) 98ik Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97% Premieleningen A'dam '53 3 95% 95% A'dam '51 2% 89% 88% A'dam '56 I 2% 81% 81% A'dam '56 II 2% 92% 92% Eindhoven '54 2% 82 84% Enschede '54 2%80% Den Haag '52 12% 88% Idem II 2% 87% 87% Rdam '52 1 2% 89% 90 Idem II 2% 90 Idem '57 2% 99 97% Utrecht '52 2% 92 Z.-Holl. 1957 2% 98% 98 L NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 207 205% Amst. Bank 316% 310 H.B.U. eert248 243". Rott. Bank 290 280% Twentsche Bank 260 250% Industrie Ondernemingen Albert Heyn383 386 B Borneo Sum. H. My. 71% 70 Ned. G. en Sp. fabr. 295 Kon. Ned. Grofsm. 150% 150 Internatio 135 130 Int. Kunststoffenind. 47 Leidse Wolspinnerij 373 370 L Rott. Droogdok My. 630 Sikkens Lakfabr. '53 605 Ned. My Walv.vrt. 117 115 L Zaalberg 140L 135 L Ing. bur. v.Bouwnyv. 256% Spoorwegen Deli Spoorweg My. 85L 8 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 26% 26ft Intern. Nickel93% 92% \naconda 61% 59% Bethlehem Steel 55% 54 Cities Service 51% 49% General Motors 63fgexd. 53% Kennecott95% 94% Republic Steel 77% 76% Shell Oil 74 V* 72% Union Pacific 31 Un. States Steel 100% 99% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 18/9 Edelmet. Kon. AA 74 75 Pref. w.a. idem 84% 85 Electrolas B330L Holl. Constructie 424GB Ver. Touwfabrieken 285GB 283 Wernink's Betonm. 139% 138*; Van wyk Textiel 103% 10" v

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7