Grote produktiviteit der Leidse ploegen Spannende en snelle 3000 nieter op Sintelhaan Leidse Hout Noordwijk-Monster was bepaald geen groots evenement: 3—1 Leiden won met 13 van Togo 2 halfzwaar-s dié is het toch maar! MAANDAG 21 SEPTEMBER 1959 Duel Blankenstein - De Ruiter De Nederlandse ranglijst 3000 m. ligt in de prullenmand! Zater dagmiddag» bij de wedstrijden van A.V. Holland» joeg een stel fel op tijd beluste atleten in zo'n onge lofelijk tempo over de sintels» dat er wel records en reputaties moes ten sneuvelen. Onmiddellijk na het startschot schoof er een groepje van vier man naar voren: Blankenstein (Trekvogels), De Ruiter (AV '34 Apeldoorn), Wagenvoort (Fit, Zeist) en Gieling (Olympus, Alkmaar). De heren trokken er flink aan, want nu, op deze snelle Leidse sintelbaan, had men nog gelegenheid er een scherpe tijd uit te halen, misschien zat er zelfs wel een recordverbetering in. Het was wind stil en de baan lag er goed bij. Twee ronden voor het einde moesten Wagenvoort en Gieling, derde op de Ned. ranglijst, lossen! Voor hen ging het te hard. Blankenstein demarreerde bij het luiden van de bel voor de laatste ronde. Nek aan nek gingen ze echter weer het laatste rechte stuk voor de fi nish in. De streep! Vrijwel gelijktijdig wierpen ze zich er overheen. Aan de jury de moeilijke taak de winnaar aan te wijzen en volgens het unanieme oor deel heette hij géén Blankenstein, maar Klaas de Ruiter. Beiden kwamen tot de bijzonder snelle tijd van 8.29.- en be reikten daarmee de tweede plaats op de Ned. ranglijst, achter Joep Delnoye, die nog weer een klasse apart is met zijn 8.07.8. Wagenvoort, derde, vestigde een districtsrecord met 8.35.2 en Gieling 8.39.7 bleef slechts 0,4 seconde boven zijn beste persoonlijke prestatie. 1000 M HEREN A De strijd om de hegemonie op de 1000 meter heren A ging, tussen Henk Heida (AV '23) en de Rotterdammer Steylen (Shell). Ook hier bracht de streep de beslissing, die uitviel in het voordeel van de Amsterdammer. Tijden 2.27.6 en 2.27.7. Junior Chris Konings (Zaanland) is in zijn opzet, het Nederlands junioren record 1500 meter van Jan van Uden (3.59.-) omver te werpen, niet geslaagd. Jammer, want de mogelijkheid zat er wél in, maar aan zijn coach langs de kant had hij niet veel. Zo kwam het dan ook, dat de eerste ronde te langzaam ging en helaas heeft dat nu juist de doorslag gegeven. De winnaar van de 1500 jun. B heet Kat (Zaanland), die eerst de kat eens uit de boom keek en de Holland-atleet Gijs Jan Hoope het zware werk liet op knappen. Pas enkele tientallen meters voor de finish nam hij zijn kans waar en niet zonder succes. Tijden: 4.20.7 en 4.21.1. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de Leidse sintelbaan sprong er een atleet 1.875 m hoogDat kranige stukje werk was van Van Yperen (Mi nerva). Frans Beker had natuurlijk geen moei te de 100 meter junioren A te winnen (11,2) en hetzelfde kan gezegd worden van het Sportiefsprintstertje Henny Pauw, die op de 60 meter meisje C zege vierde in 8,4. Enkele uitslagen: 100 meter heren A: 1. Schatborn (PP) 11.5; 2. Stout (Sliedrecht) 11.5. Voetbal in Engeland Jack Mudie velde Wolverhampton W. Wolverhampton Wanderers heeft een bijzonder slechte herinnering overge houden aan zijn reis naar Blackpool en speciaal aan de Schotse interna tional Jackie Mudie. Met drie doel punten in de eerste helft, bracht Mudie de kampioenen, die drie dagen tevoren Fulham nog verpletterden met niet minder dan 90, op de knieën. Wel beten de Wolves fel van zich af, maar zij slaagden er niet in net ritme te vinden om hun tegenstanders te overrompelen. Verder dan een doelpunt van linksbuiten Deeley kwamen zij niet. Met 3—1 werd Blackpool verdiend win naar en zorgde daarmee voor een van de grootste verrassingen van deze dag. Een tweede surprise kwam uit Man chester, waar de City met 30 in de derby tegen de United in de meerder heid bleef. En ook hier een hattrick, namelijk van de kleine linksbinnen Joe Hayes, die reeds in de eerste tien mi nuten met twee doelpunten de Busby- babes een knock-down toediende. De uitslagen van de zaterdag 19 sep tember voor de Engelse league gespeelde wedstrijden zijn: Eerste divisie: Birmingham City- Leicester City 3—4; Blackburn Rovers- Arsenal 1—1Blackpool—Wolverhamp ton Wanderers 3—1; Bolton Wanderers —Fulham 3—2; Chelsea—Westham Uni ted 24; Everton—Sheffield Wednesday 2—1; Luton Town—Nottingham Forest 1—0; Manchester City—Manchester United 3—0; Newcastle United—Burn ley 1—3; Tottenham Hotspur—Preston North End 51; West Bromwich Albion Leeds United 30. Sportsplinters De interland voetbalwedstrijd tus sen de ploegen van Brazilië en Chili, die zondag te Sao Paulo is gespeeld, ein digde in een 1—0 zege voor de Brazi lianen. De Hilversummer Wim Poll heeft zaterdag met zijn Pole Special eigen bouw met Porschemotor voor de vijf de achtereenvolgende keer de heuvel- klim van de KNAC gewonnen. Hij be klom het 1200 meter lange parkoers, uit gezet op de Camerigerberg bij Vaals, in de recordtijd van 56 seconden rond. Vo rig jaar stelde hij het record op 56.4 se conden. De Aalsmeerder Ze'thof heeft zon dagmiddag op een parcours rond de Bos baan bij Amsterdam het kampioenschap van Nederland 50 km. snelwandelen op de Amsterdammer Jan Cijs veroverd. Zethof legde de 50 km .af in 5 uur en 55 seconden. Cijs bleef ruim drie minu ten achter. De Italiaan Aldo Moser heeft de Grand Prix des Nations, de klassieke tijdrit over 100 km. met start te Ver sailles en finish in het Pare des Princes te Parijs, gewonnen met een gemiddelde snelheid van 41.869 km. per uur, waar mee hij aanzienlenk boven 't record bleef dat Jaques Anquetil het vorige jaar stelde op een gemiddelde van 43.160 km. per uur. De tijd van Moser over de 100 km. was 2 uur 23 min. 18.1 sec. 100 meter dames C: 1. Ria Boxhoorn (Nw. Brunh.) 13.6; 2. W. Los (Celebes) 13.8. 1500 meter jun. A: 1. Konings 3.59.4; 2. Joop van Leeuwen (Holl) 4.17.5. 1000 meter heren B: 1. Noordhof (AVVOG) 2.34.9; 2. Piet Selier (Holl) 2.35.2; 3. Han Fasel (Bat.) 2.37.7. 100 meter meisjes A: 1. R. Westgeest (S en L) 13.6; 2. F. Zoet (MSV) 13.7; 3. Nancy Heynes (Nw Brunh.) 13.9. 80 meter meisjes B: 1. Truus Cruiming (WIK) 10.4; 3. W. Witteman (Bat.) 11.4. 3000 meter heren B: 1. Skliba (LDA) 8.58.2; 2. Reeuwijk (Bat.) 8.59.1. Hoog jun. A: 1. Jos de Romph (Holl.) I.61; 2. Florijn (V. en L.) 1.61. Kogel meisjes A: 1. Burghouwt (LDA) II.68; 2. J. van Dijk (AAV '36) 11.43. Vér heren B: Lambert v. d. Berg (Holl.) 6.02. Discus heren C: 1. J. Verkley (Bat.) 32.10; 2. Carel van Venetiën (Holl) 31.08. Discus junioren A: 1. R. Veeling (AAC) 41.74 2. Handstede (Trekv.) 39.51. Kogel heren B: 1. R. Veeling (AAC) 12.96; 2. Rob Pommée (Holl.) 11.84. Koersen Duindigt De uitslagen; van de gisteren op Duin digt gehouden koersen lulden: RENNEN Grote prijs der 3-Jarigen: 1. Sir Carston (H. J. v. d. Kraats (2.47.6): 2. Ignatius; 3. Carmen. Tot. win. 1.40, pl. 1.10, 1.20. gek. 3.50, cov. 2.60. Grote prijs der amateurs (Fegentri): 1. Heraut (G. C. Dekkers) (2.17.8); 2. Blue Rhapsody (M. Roche); 3. Quadroon (H. Wijmann). Tot. win. 7.40, pl. 2.10, 2.30, 3.60. gek. 25.80, cov. 4.90. Cwsarewitohprijs1. Talisman (A. Kammerzelt) (4.00.7); 2. Paljas; 3. Cornet. Tot. win. 2.40, pl. 1.70, 1.70, gek. 3.90, cov. 4. DRAVERIJEN Derna-prijs: 1. Wilfield (J. Ham) (1.29.4); 2. Wilna Hlustra; 3. Welti. Tot. win. 2.—. pl. 180. 5.10, 3.70, gek. 6.50. cov. 14.80. Froukeprys: 1. Wendy Hollandy (P. Heynen) (1.24.5) 2. Wanda 3. Walküre. Tot. win. 6.10, pl. 2.20, 1.40, 1.80. gek. 5.90. cov. 3.50. JuweeltJeprljs1 Vanadls (A. R. Nottel- man) (1.23.4); 2. Vlieger D; 3. Wlebeline Wip. Tot. win. 3.80. pl. 2.10, 3.30, 7.—, gek. 8.70, cov. 9.20. Revanche der produktendxaverijen: 1. Yvonne Hollandia (W. H. Geersen) (1.25.4); 2. Ynno; 3 Ysselmonde. Tot. win. 6.20, pl. 2.—1.90, 2.gek. 17.20, cov 7. Barkeprijs: 1 Seigneur Bascom (A. R. Nottelman) (1.21.8); 2. Taxzan; 3. Urania. Tot. win. 4.70. pl. 2.20, 3.30. 5.10, gek. 11.60, cov. 9. Franclsca-prijs1. Tarentella (W. Leeu wenkamp) (1.22.8); 2. Sammy Mars; 3. Curlew. Tot. win. 4.pl. 1.90, 1.70, 2.90, gek. 7.cov. 4. Tot. omzet f 144.918.—. Achtmaal moest doelman Belski van I ditmaal weet hij een DOS-aanval Fortuna '54 de bal nakijken, maar onschadelijk te maken. Westjandse aanval zonder schutters (Van een onzer verslaggevers) Dank z(j het iets grotere doorzettings vermogen van de Noord wijk-aanval, en dan in het bijzonder van de twee gebroeders Marijt, heeft Noordwijk zaterdagmiddag de eerste overwinning in het nieuwe seizoen kunnen behalen. Toch zullen de gastheren beslist niet erg tevreden zijn over deze wedstrijd, omdat het vertoonde spel ver onder het peil bleef, dat we van hen gewend z(jn. Doordat Monster zo mogelijk nog slechter speelde, en het in de West- landse voorhoede bovendien schotloos was, is de zege toch eigenlijk geen moment in gevaar geweest. De Noordwijkers hadden hun team gewijzigd het veld in gestuurd. Een ver betering konden we al deze wijzigingen niet noemen. Met name Hasenoot voelde zich als rechtsbuitenman bepaald niet op zyn gemak en dat kwam de snelheid van de aanval dan ook niet ten goeae. Daar De Koning ook niet in een al te beste vorm stak, viel er voortdurend een gat op het middenveld, dat de ijverig werkende Heemskerk alleen niet kon opvullen. Nu ongeveer 25 minuten spelen, nadat er al diverse aanvallen door slecht plaatsen waren gestrand, kon Marijt jr. de score openen. Dat gebeurde na één van de weinige, werkelijk snelle rushes van Hasenoot. Hij speelde de bal door aan de goed meegekomen Wassenaar, die op zijn beurt Maryt jr. van een pass bediende. Diens effectvolle schot be landde via de -vuisten van de vergeefs duikende Hoogland in het net (10). Midvoor Marijt probeerde even later met succes van zijn broer te herhalen, maar eenmaal in vrije positie gekomen richtte hij verkeerd en zijn schot vloog naast. Na een half uur spelen ha-d hij meer geluk, toen de snel langs de lijn door- YYSB moest winst aan Rippercla laten VVSB bleek ook in de thuiswedstrijd tegen Ripperda nog niet de juiste combinatie gevonden te hebben. De Haarlemmers daarentegen verrasten met goed sluitend aanvalsspel. waar door de Noordwijkerhoutse achterhoe de voor problemen geplaatst werd, die men lang niet altijd wist op te lossen. Geheel tegen de verhouding in kwam VVSB na 25 minuten spelen aan de lei ding, toen linksbinnen v. d. Voort uit een scrimmage voor het Ripperda-doel het laatst de bal aanraakte: 10. Doel man Peeters heeft het daarna enkele malen zwaar te verduren gehad, maar voorlopig wist hij de nul op het bord te handhaven. Ook Nederstigt zag geen kans het spel naar de Haarlemse helft te verplaatsen, hoe goed hij er ook zijn best voor deed. In de tweede helft bleek Ripperda veel sterker, dank zij een hoger tempo, dat meerdere WSB'ers te machtig werd. In de twintigste minuut wist de Haarlemse midvoor met een keihard schot doelman Peeters in horizontale stand te torengen, overigens vergeefs: 11. Ripperda bleef de VVSB'ers ook daarna fel bestoken en toen kort daarna de rechtsbuiten razend snel op een diepte pass spurtte kon Peeters het volgend ogenblik naar het net: 12. Wel wist WSB het spel daar na te verplaatsen, maar de aanvallen waren te week om succes te hebben tegen de stevig, maar sportief spelende Haarlemse achterhoede. Het werd kort voor het einde zelfs 13 door de mid voor, die met een verrassend schot de roos trof. gebroken Heemskerk een werkelijk afge meten voorzet gaf, waarvoor spil Voois zijn hoofd boog. Met een krachtige hoofdbeweging plaatste Marijt daarna de bal in het net (20). Nog vóór de pauze verkleinde Monster de achter stand. De Westlandse voorhoede, die na het uitvallen van keeper Hoogland nogal door elkaar gegooid was, omdat een der veldspelers onder de lat kwam te staan, had iets aan snelheid gewonnen. Een vrije schop vanaf het middenveld werd door Van der Meulen met.de hand tegengehouden en omdat dit gebeurde binnen de zestienmeterlijn, was een strafschop het gevolg. Met zijn harde schot gaf linksbinnen Troost doelman Houwaart geen kans en het was: 21. Gedurende een korte periode nè, de rust leefde de strijd wat op. Eerst was het de beurt aan Noordwijk, maar de schoten van doorzetter Marijt waren óf te hoog, óf ze vlogen naast Toen dit offensief geluwd was kwam Monster meer en meer in de aanval, maar met het peuterige en veel te korte spel had den Paschier en de zijnen geen enkele moeite. Al gauw viel het spel terug tot een bedenkelijk niveau en we kregen toen op een gegeven ogenblik te zien, dat de beide Noordwijk-backs, Wamelink en Van der Wiel, ver gingen oprukken om de taak van hun falende voorhoede over te nemen. Deze aansporing had inderdaad een gunstige uitwerking en we konden even later een gevaarlijke doorbraak van Maryt sr. noteren en kort daarna een van zijn broer, wiens schot echter de staander op zijn weg vond. Toen succes uitbleef verflauwde ook deze opleving snel. Maar toen zo ongeveer iedereen zich bij de uitslag had neergelegd, kwam er onverwacht toch nog een doelpunt. Dat gebeurde in de 44ste mi nuut, toen Hasenoot, die naar binnen was afgezwenkt, een keihard schot loste. De bal sprong weliswaar van de onder kant van de lat in het veld terug, maar Marijt jr. stond op de goede plaats om van dichtbij met een welgemikt schot de eindstand op 31 te brengen. HOCKEY SRAWBERRIES I—LEIDEN I (2—0). De eerste wedstrijd van dames I tegen de degradant uit de promotieklas Straw berries js op een nederlaog uitgelopen. Al in de eerste minuut scoorde de links binnen van Strawberries door een mis verstand in de achterhoede op gemak kelijke wijze. Daarna droeg het spel een wisselend karakter, waarbij Leiden keer op keer in de buitenspelval liep. Na rust een sterker aanvallend Leiden, doch de goede afwerking ontbrak. Bo vendien had nu weer de buitenspeltac- tiek van Strawberries keer op keer succes. Bij een uitval van de Velsense dames werd het Leidse lot definitief be zegeld (20). Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: HHYCLaren 12; Amsterdam—Be Fair 00; Delftse Studs—TOGO 0—0; SCHC—BMHC 2—2. Overgangsklasse A: HilversumAm sterdam 2 11; VictoriaKieviten 12; TOGO 2—Leiden 3-4. 2e-klasse C: HDM HYCC 4 0—2; Groen Geel 2HGC 3 40; Leonidas Tempo '34 40; Ring Pass 2Leiden 2 1—4. 2e-klasse D: SV '35—HHYC 5 7—1; ZuidwijckTe Werve 41; TOGO 3 Leiden 3 82. Dames, le-klasse: AllianceLaren 1—0; RBC—Be Fair 1—1; Gooi—TOGO 0—0. 2e-klasse B: HBSAlliance 2 44; Groen Geel 2—VCL 1—3; Strawberries —Leiden 20. De eerste wedstrijd van Leiden is een kleine zege geworden op de benjamin van de afdeling, die zich echter niet als zodanig liet kennen. Het Leidse team work was nog wat stroef. Maar qua- techniek en spelersmateriaal zijn er vol doende mogelijkheden, zodat na deze eerste strijd een gematigd optimisme gerechtvaardigd is. J. van Dijk had de linksachterplaats overgenomen van Hugo König, die naar Zweden is vertrokken. Onmiddellijk na het beginsignaal ont wikkelde zich een vlotte partij hockey. Na tien minuten nam de thuisclub de leiding, maar spoedig zorgde Deutman voor een fraaie gelijkmaker. Korte tijd later deponeerde dezelfde speler een nog fraaiere treffer achter de Togo-doelman. Wederombrak hij alleen door, om prak tisch vanaf de doellijn te scoren (1.—2). Nog voor de rust bracht Togo de score weer in evenwicht, doch daarna stootte Leiden door. Twee treffers binnen de minuut brachten Leiden schijnbaar in veilige positie. Eerst was het Bob de Haas (weer volkomen hersteld van de zware knieblessure van vorig jaar), die een, door Wim Koekebakker vlekkeloos voorbereid, doelpunt scoorde en pal daarop wederom Deutman. die snel door lopend op een dieptepass zijn derde doel punt maakte (24). Fel kwam Togo nog terug, drong Leiden op eigen helft, doch verder dan één doelpunt en enkele hachelijke momenten voor het Leidse doel, kwamen de Hagenaars niet meer (3—4* Commissie benoemd Oplossing van liet hockey - conflict Een commissie, in overleg met het bestuur van de KNHB door Batavieren-voorzitter Reus te vor men, zal na bestudering van het onlangs gerezen conflict tussen enkele spelers van de Oranjeploeg en de elftalcommissie van de hockeybond, advies uitbrengen aan het bondsbestuur. Het bestuur zal daarna een beslissing nemen inzake de leiding van het Neder lands hockey-elftal. De jaarlijkse algemene vergadering van de KNHB die zaterdag in Amster dam is gehouden, d-roeg daartoe op voorstel van de heer Prins (Amers foort) het recht van verkiezing van een elftalcommissie aan het bondsbestuur over. Toen het punt „herbenoeming van de elftalcommissie (mr, H. van der Heide, dr H. Ph. Visser 't Hooft, P. Nefkens, H. de Looper en H. P. Loggere jr)" aan de orde kwam, bleef de acclamatie waarmee alle voorgaande verkiezings- voorstellen waren aanvaard, uit. De oud-international H. Bouwman sprak zijn teleurstelling en verbazing uit over het feit, dat het bondsbestuur kenne lijk niet van plan was het beproefde systeem van de eenhoofdige leiding van het nationale elftal, waarmee bij voor gaande gelegenheden bij Olympische Spelen en grote toernooien, altijd suc cessen waren behaald, opnieuw in te voeren. Hij betreurde het, dat de Ne derlandse hoc key wereld kort voor het grote toernooi in München en met de Olympische Spelen in zicht hierdoor in een impasse is geraakt: De heer Bouw man achtte het onmogelijk om onder deze omstandigheden de elftal-commis sie te herbenoemen, vooral ook omdat twee leden van dit college deel uitma ken van het bestuur. De heer Prins kwam daarna met het voorstel om in deze vergadering niet langer over het conflict te discuteren en een commissie van advies onder lei ding van de heer Reus te benoemen. De vergadering ging met algemene stemmen akkoord met dit voorstel waarmee ook het bestuur zich tenslotte kon verenigen. Het was duidelijk, dat de eerste stap op weg naar een oplossing van de controverse tussen topspelers en bondsleiding was gelegd en aan beide zijden van de groene tafel voelde men zich in zekere mate opgelucht. Dubbed jammer was het daarom dat de oud-voorzitter, Jhr. Hooft Graafland met een emotionele en onbeheerste re actie waarin, zonder het noemen van namen persoonlijke anthipathieën op niet mis te verstane wijze naar voren kwamen, de sfeer weer goeddeels be dierf. Op stijlvolle wijze werd tot slot van de vergadering afscheid genomen van de aftredende bestuurleden, vice-voor- zitter mr. C. Ch. Geyl en secretaris- penningmeester „Ome Jaap" Jhr. L. J. Quarles van Ufford. Zij kregen beiden een televisietoestel aangeboden. Na afloop van de vergadering werd een afscheidsreceptie gehouden. Christelijke Xorfbalbond Pernix aan kop in hoofdklasse west De competitie leverde zaterdag geen enkele verrassing op, hoewel het er in sommige wedstrijden wel op scheen uit te zullen draaien. Vooral in de hoofdklasse West, waar R'dani Zuid bij rust met 02 achterstand tegen VEO. De Voorburgers konden het echter net niet redden en verloren met 43. Voor de Rotterdammers de tweede magere zege. Voor Ons Eiland een wel heel ont nuchterend slot in de wedstrijd tegen PKC. Vijf kwartier lang domineerden de verdedigingen in een wedstrijd met gelijke kansen. Alleen de PKC-dames gaven de Papendreohters enig overwicht in de tweede helft. Toen kwam Ons Eiland op 10 en het leek dus een ver rassing te worden. PKC kreeg daarna een door vrijwel alle kijkers betwiste strafworp. die benut werd (11). Daar kon Ons Eiland moreel niet tegenop en PKC won toch nog op fortuinlijke wijze met 14. PernixVriendenschaar was een saaie, matige vertoning. Vrienden schaar viel bijzonder tegen, vooral voor de korf. Pernix was in het veld met eveneens matig spel weinig sterker, maar schoot met scherp. Het was 51 bij rust en 113 aan het slot. Kees Favier en Henk v. d. Vegte maakten elk drie doelpunten. HKV tenslotte was volkomen kansloos tegen Excelsior. Met 515 won Excelsior, waarin we dit jaar een serieuze kampioenskandidaat zien. Pernix 3—6 VEO 3—2 VES 2-4 PKC 3—2 Excelsior 24 Merwede 20 R'dam-Zuid 24 Vr.'schaar 30 Ons Eiland 3—4 HKV 3—0 Van de drie leiders in 1 A verloor Ex celsior 2. Dat was tegen oud-hoofdklas- Ook in Virginia en American Rondom de korf Er werd gisteren door de verdeeld dan de vorige week en meeste Leidse teams met scherp geschoten! Vicus Orientis over won Deetos met 9—6; De Alge mene verpletterde KNS met 91; Fluks had met Sperwers eveneens weinig pardon (11—2) en Zuider kwartier nam tegen Velox ook geen halve maatregelen (10—5). De beide 3e-klassers vielen wat uit de toon en verloren beide. Vicus Oriëntis tegen Deetos was een zeer boeiende kamp. op behoorlijk peil staand, die pas in de laatste 10 minu ten beslist werd. hoewel onze stadgeno ten vrywel steeds de leiding hebben gehad. Wel kwam Deetos spoedig na het begin door mej. L. Diepstraten op 01, doch dit duurde maar enkele minuten. Meijer zorgde al gauw vóór de gelijk maker en in de tweede-opstelling was Jan de la Rie de gevaarlijke man. Bin nen een kwartier leidde V.O. door 2 doel punten van deze speler met 3—1. Mul ders verkleinde de Dordtse achterstand tot 32, doch met de rust kwam V.O. door Kees Sommeling toch aan een 42 voorsprong. Binnen 10 minuten na de hervatting was het door doelpunten van Sjardin en Meijer reeds 62 geworden. Door Bogers liep Deetos tot 63 in, waarna Hensen er 7—3 van maakte. Een fel Dordts offensief bracht Deetos bijna naast onze stadgenoten. Mulders, Esse- boom en Rademaker zorgden er voor, dat de spanning er weer volop in kwam (76). doch in de laatste fase scoor den Meijer en mej. N. Mooten voor V.O., zodat de beide punten in Leiden bleven (9—6). De Algemene liet zich in de 2e-kl. door KNS niet verrassen, zoals verleden jaar. Direct na de uitworp leidden de wit- blauwen reeds met 10 door een doel punt van mevrouw v. Puffelen en na 9 minuten was het door A. van Duijl reeds 20 geworden. Tevergeefs tracht te KNS hierna het spel te verplaatsen; het lukte niet in de oranje-aanval. Des te beter echter bij de witblauwen, die door 2 doelpunten van J. v. Iterson met de rust reeds met 40 voorstonden. Drie minuten na de hervatting scoorde West broek tegen (41). De thuisclub bleef echter de toon aangeven en kwam door P. v. d. Pluijm op 51. Deze stand bleef geruime tijd onveranderd. In het laatste kwartier kwamen de witblauwen echter weer los. A. v. Duijl en J. v. d. Water zorgden voor 71 en Leni Fallaux had in de laatste 5 minuten eveneens nog tweemaal succes. Einde 91. Niets wees er in de eerste 20 minuten van de wedstrijd tussen Fluks en Sperwers op, dat onze stadgenoten zo'n grote en gemakkelijke zege zou den behalen. In deze periode was er praktisch geen krachtsverschil en werd er niet gescoord. Toen Betcke echter Fluks de leiding gaf na 22 minuten spelen, was het hek meteen van de dam. Dezelfde speler scoorde eveneens het tweede doelpunt en vervolgens brachten Van Nierop. mej. E. Oudshoorn en P. Zandvliet de ruststand op 50. Na een Rotterdams tegenpunt van Grootendorst nam Fluks de zaak weer in handen. Betoke, mej. A. Taffijn en Van Nierop voerden de voorsprong tot 81 op en na een fraai tegenpunt van De Reus (82) was de thuisclub weer aan bod. Door doelpunten van H. v. d. Steen (2x) en mej. A. Planje kwam het einde met een 112 zege voor onze stadgenoten. VeloxZuiderkwartier was een aar dige partij, vooral voor de rust. Onze stadgenoten hadden hun krachten beter ser DES ook wel te verwachten. DES won met 611 en kwam daardoor op de derde plaats. Leiders bleven Ijsvogels en VES 2. Toch wonnen beide met te genvallende cijfers. Ijsvogels kwam slechts op 6—3 tegen een met invallers spelend Fiks. Nog meer stelde VES 2 zijn aanhang teleur. Een 95 zege op Ons Eiland 2 was beslist ge-en wapen feit van een kampioen. DES 2 verraste Tonego bijna. De Wassenaarders hand haafden zich ternauwernood met een 23 zege .Ondanks het feit dat Pernix 2 met 5 reserves speelde kon VEO 2 weer geen punt boeken. Pernix 2 keerde zeer tevreden met een 36 zege uit Voorburg terug. Ijsvogels 36 Pernix 2 33 VES 2 3—6 Fiks 3—2 DES I 3—5 DES 2 3—0 Excelsior 2 3—4 VEO 2 3—0 Tonego 34 Ons Eiland 2 30 Het gaat in 2 A Warmond bijzonder goed. Zaterdag de derde winst en wel met 26 in Noordwijk op Fluks 2. Per nix 3 was met vele reserves kansloos te gen Velocitas. Toch vielen de cijfers nog mee. Velocitas won met 37. Het resultaat van TOPTempo bleef onbe kend. Warmond 3—6 TOP 0—0 Velocitas 34 Pernix 3 20 Fluks 1—2 Tempo 2—0 Fluks 2 1—0 een eenmaal verworven voorsprong niet meer uit handen. In de beginopstel ling kwam Zuiderkwartier spoedig door doelpunten van Devilee en mej. De Graaf op 02. Na een Rotterdams tegenpunt zorgde J. v. d. Kaay voor 13. Wel slaagde Velox er in nog naast Zuiderkwartier te komen (3—3), doch dit was slechts even, want hierna namen onze stadgenoten het heft in handen en door doelpunten van Gressie (2x) en Zirkzee hadden ze met de rust reeds een ruime voorsprong (3—6). Na de hervat ting kwam Velox nog even terug en liep tot 46 in, doch de Leidse ploeg bleef in de meerderheid en wist dit ook in doelpunten uit te drukken. Door mej. Fakkel werd het 47, B. v. d. Tuyn zorgde voor 48 en Gressie scoorde ver volgens opnieuw tweemaal, waardoor de dubbele cijfers bereikt werden (410). Vlak voor het einde maakte de thuis club er nog 510 van. DERDEKLASSERS Beide Leidse 3e-klassers verloren. Bi) Raven—Crescendo gebeurde dit na een spannende, aantrekkelijke wedstrijd. Er werd in hoog tempo gestart en de twaalftallen waren volkomen aan el kaar gewaagd. De thuisclub opende de score, doch met een ver schot van W. Mulder was het dra 1—1. Met een door loopbal van T. Ouwerkerk kwam Cres cendo op 12, doch met de rust stonden onze stadgenoten toch weer achter (3—2). H. Hogenboom zorgde na de her vatting weer voor gelijke stand (3—3). Een Haags offensief bracht Raven hierna met 53 voor, doch Crescendo kwam weer terug en T. Ouwerkerk bracht eerst met een doorloopbal en daarna uit een strafworp de schaal weer in evenwicht (5—5). In de laatste 10 minuten viel de beslissing. Raven liep weer uit tot 75 en hierop bleven de Leidse groenwitten het antwoord schuldig. Bij EurekaDe Danaïden was van Rotterdamse zijde de sportiviteit vol komen zoek. Nadat P. Kop onze stad genoten de leiding had gegeven (01), moest deze speler wegens een enkelbles sure het veld verlaten. Zijn tegenstan der viel aanvankelijk ook uit. Het werd 31 voor de thuisclub, doch nadat mevr. Roosenschoon er 3—2 van had gemaakt, kwam de Eureka-speler er weer in, waardoor de thuisclub een numerieke meerderheid kreeg, met de rust op 4—2 kwam en daarna, toen P. Kop ook weer terugkwam, doch er maar zo'n beetje bij liep te hinken, tot 9—2 uitliep, waarna J. Broersma er 9—3 van maakte. Een slechte beurt voor Eureka derhalve! Korfbaluitslagen KNKB: Zuid-Holland I: Ons Eiber- nestHet Zuiden 64; Regenboog—Die Haghe 411; Vic. OriëntisDeetos 9—6; Spangen—Quick 46. Zuid-Holland IIAOlympiaanHSV 2—2; De Algemene—KNS 9—1; Actief- Swift 104; FluksSperwers 112. Zuid-Holland IIBVeloxZuider kwartier 510; Rozenburg—OSCR 10—9; GymnasiastenHou Stand 47; Mer wede—ODO 6—5. Zuid-Holland III A: DKCPhoenix 78; EurekaDe Danaiden 93; AL0 Achilles 67; AhoyPams 21; Ra venCrescendo 75. Reserve le kl.'t Zuiden 3't Zuiden 2 65; Die Haghe 2O. Eibernest 2 3—11; Vic. Oriëntis 3Deetos 2 77. Reserve 2e kl: Quick 2Achilles 2 74; De Algemene 2Deetos 3 7—5; Ready 2—Regenboog 2 5—4; Ons Eiber nest 3Sperwers 2 42. Reserve 3 A: Wion 2Phoenix 3 2—8; Vic. Oriëntis 3—OSCR 2 6—4; Achilles 3 Hou Stand 2 513; Fluks 3Sperwers 3 4—10. Reserve 3 B: Trekvogels 2Rozen burg 3 100; 't Zuiden 4De Algemene 3 6—2; Actief 2—HSV 2 5—3; Spangen 2—Fluks 2 2—9. Leidse Korfbalbond Senioren le kl: Crescendo 2De Da naiden 2 64; KNS 3Vic Oriëntis 4 47; Zuiderkwartier 2Fluks 4 0—2; NoorderkwartierVic. Oriëntis 5 6—3. 2e kl.: De Danaiden 3Fluks 5 8—2; Crescendo 3Vitesse 05; KNS 4Vic. Oriëntis 6 37. Juinoren LKB/HKB: PhoenixFluks A: 38; De Danaiden AReady 4—9; KNS AOns Eibernest 84; Vic Oriën tis AMorskwartier A 210. Jun. LKB: De Algemene AVic. Orientis B 161; Morskwartier B- Crescendo A 42. Adspiranten: le klasse: De Algemene aMorskwartier a 22; Vic. Oriëntis a Fluks a 4-1; KNS a-Crescendo a 14-0 2 A Vic. Oriëntis c—KNS b 0-1; Zuiderkwartier aVic. Oriëntis b 0—6; Fluks bDe Danaiden b 32. 2 B.: Fluks dDe Algemene b 0—8: De Danaiden cCrescendo b 40. 3 A: Vic. Oriëntis dVic Oriëntis e 91; Fluks eDe Algemene c 13; Vi tesse aZijlkwartier b 01. 3 B: Fluks g—KNS f 2—1; KNS e Zuiderkwartier b 41De Danaiden d —Fluks f 0—2

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 10