Laatste nieuws Hevige botsing onder Bodegraven Jhr. mr. H. F. van Panhuys volgt prof. mr. F. M. bar. v. Asbeck op Het LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 7 SEPTEMBER 1959 Als Leids hoogleraar in het volkenrecht Naar wij vernemen is binnenkort de benoeming te verwachten van jhr. mr. H. F. van Panhuys te Wassenaar tot opvolger van prof. mr. F. M. baron van Asbeck als gewoon juridisch hoogleraar aan de Leidse Universiteit. Prof. Van Asbeck, die sinds 1939 hoogleraar te Leiden was en laatstelijk de leerstoel bezette voor het volkenrecht en de internationale politieke geschiedenis en voorts vergelijkend staats recht en staatkunde der niet-zelfregerende landen overzee doceerde, legde zijn hoogleraarsambt neer in verband met het bereiken van de pensioenverplichte leeftijd. De heer Van Panhuys, die in Leiden rechten studeerde, werd in 1916 gebo ren in Den Haag. Hij heeft eerst op 9 juli j.l. deze studie afgesloten met een promotie op een dissertatie over de rol van de nationaliteit in het volkenrecht. - f i f F :l m n Jhr. mr. H. F. van Panhuys Hij Is thans plaatsvervangend juridisch adviseur aan het Ministerie van Bui tenlandse Zaken. In 1955 was hij voor de Nederlandse Vereniging van Interna tionaal Recht pre-adviseur over de re- geling van de buitenlandse betrekkingen in de Nederlandse Grondwet. In ver schillende buitenlandse tijdschriften zijn wetenschappelijke publikaties van zijn hand verschenen. LEIDERDORP ie BURGERLIJKE STAND ;n Geboren: Hendrikus Jacobus, z. van H. J. Hensing en N. Hoogstraten. Getrouwd: H. H. Blote, 24 J. en A. van Atten, 21 j.; A. van Winkel, 25 J. :l en G. Guijt, 18 J. Ondertrouwd: J. Vreeken, 20 j. en J. N. Schipper, 22 J. 1- OEGSTGEEST Auto tussen twee trams; H inzittenden ongedeerd Zaterdagmiddag omstreeks kwart over vier vond op de Geversstraat een ver- keersongeluk plaats, dat betrekkelijk de goed is afgelopen. Een door een inwoner e- van Abbenes bestuurde personenauto or komende uit de richting Leiden haalde e-l een tram aan de verkeerde kant in juist op het ogenblik, dat een andere tram uit tegenovergestelde richting naderde. De auto kwam tussen beide trams en werd volkomen gekraakt. De vier inzit tenden bleven wonder boven wonder on- 3- gedeerd.... WARMOND /- VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD Op het gemeentelijk Sportpark 't Over- bos speelde Warmunda I haar laatste oefenwedstrijd tegen THBI uit Haarlem. Deze wedstrijd eindigde gelijk (55) na dat de rust was ingegaan met een 41 voorsprong voor Warmunda. WASSENAAR Voorstellen van B. en W. aan de gemeenteraad Het terrein dat de gemeente een half jaar geleden gekocht heeft, gelegen is aan de zuidoostzijde van de Zijwatering nabij de Hoogeboomseweg en bestemd voor het winnen van zand en grond en daarna voor het storten van huisvuil, j heeft op het thans geldende uitbrei dingsplan in hoofdzaken een agrarische bestemming. Omdat het doel waarvoor het ter rein gekocht werd zich met die be stemming niet laat verenigen, is een wijziging van het uitbreidingsplan no dig geworden. Een wijzigingsplan heeft ter inzage gelegen: er werden geen bezwaren door belanghebbenden ingediend, zodat B. fA'en W. de raad voorstellen de wijziging :n£aan te brengen. Het terrein is nagenoeg geheel begroeid met hakhout. Over een breedte van 10 meter zal dit gehand haafd blijven om de.stortput zoveel mo- jn gelijk aan het oog" te onttrekken. Er tig. zullen maatregelen genomen worden om otebij het storten van het huisvuil het j.optreden van stank zoveel mogelijk of te voorkomen. De grond ligt op 190 ruime afstand van de bebouwde gebie den en ook van toekomstige bebouwing. De film over Wassenaar, die door de deheer J. J. M. Wiegman gemaakt werd die onlangs is gereedgekomen, heeft totaal f.4700.— gekost. Indertijd was W'door de raad een krediet van f.4000, beschikbaar gesteld. Voorgesteld wordt de nog ontbrekende f. 700,te M.voteren. Voor de film blijkt bij vele ver enigingen in Wassenaar belangstelling nge!te bestaan, aldus B. en W. 92: Gereformeerde jeugd heeft 5 thans een eigen sociëteit 58(1 De gereformeerde jongeren in Wasse- en"naar-zuid hebben sinds zaterdag een eigen plaats van samenkomst: een tot een gezellige sociëteit omgebouwe ga rage op „Oud Clingendael" aan de Rijksstraatweg, tegenover de Van der Oudenmeulenlaan. Zaterdagavond is de sociëteit op feestelijke wijze in gebruik genomen. De garage werd in bruikleen afgestaan door het bestuur van het Provinciaal Gereformeerd Weeshuis. 2-1 Een aantal jongeren en ouderen, onder van de heer P. Werkman, heeft re-'in de afgelopen twee maanden vele jvrije uren besteed aan de inrichting van de nieuwe sociëteit. En zoals zaterdag- lavond de aanwezigen hebben kunnen ria.|constateren, zijn zij erin geslaagd van de garage een bijzonder fleurig en ge- „oji'Zellige plaats van samenkomst te ma- ftajken. Er werden bij de opening diverse He toespraken gehouden. De heer Peiger, die als contactman optrad tussen kerke- „rJraad en jongerenbeweging herinnerde "eraan, dat de jongeren totnutoe voor hun samenkomsten aangewezen waren Benoeming minister van Defensie officieel Blijkens een publikatie in de Staats courant van vandaag is ir. S. H. Visser te Wassenaar bij K.b. van 4 september benoemd tot minister van Defensie. Ge lijktijdig is aan prof. dr. J. E. de Quay eervol ontslag verleend als minister van Defensie ad interim. In geval van tijde lijke verhindering van de minster van Defensie zal mr. J. van Aartsen, minis ter van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid, belast zijn met het tijdelijk beheer van het departement van De fensie. Dode en vier gewonden bij autobotsing Een dode en vier gewonden is de balans van een ernstig verkeersonge luk, dat zich vanmorgen op de Rijks weg Amersfoort-Apeldoorn even bui ten het dorp Voorthuizen heeft voorgedaan. Een personenauto uit Dordrecht reed in de richting Apeldoorn op weg naar Hamburg. De bestuurder wilde een an dere auto passeren. Uit tegenoverge stelde richting naderde een vrachtauto van een wasserijbedrijf uit Apeldoorn. De bestuurder van de personenauto, die met een snelheid van 120 km. per uur reed, remde af, waardoor zijn auto juist geheel op het linkerweggedeelte terecht kwam. In volle vaart botsten de auto's op elkaar en sloegen over de kop. Drie inzittenden uit de personeri- auto, werden uit de wagen geslingerd en kwamen op het wegdek terecht. Hierbij werd de heer A. M. Muller, uit Dordrecht, op slag gedood. De twee andere inzittenden werden zeer ernstig, die van de bestelauto licht gewond. De personenauto werd finaal in elkaar gedrukt: de bestelauto is eveneens to taal vernield. De „Rotterdam" treft prachtig weer Volgens een telegram van kapitein Bouwman aan de Holland-Amérika- Lijn bevindt de „Rotterdam" met Prinses Beatrix aan boord zich op ruim 800 mijl ten westen van Ierland, op weg naar New York. Het weer houdt zich uitstekend: de zee is kalm, de lucht licht bewolkt. Volgens kapitein Bouwman voldoet het schip aan alle verwachtingen; de stemming aan boord is uitstekend. op de consitoriekamer van de Bloem- campkerk, die daarvoor echter te klein en niet geschikt was. De kerkeraad stel de gelden beschikbaar en onder leiding van de heer Werkman, die werd aange steld als „onbezoldigd bedrijfsleider" werd er door de jongeren zelf flink aan gepakt. Verschillende firma's verleen den spontane medewerking. De heer Peiger droeg de sleutel van de nieuwe sociëteit over aan ds. G. van Duinen. Ds. van Duinen: wees op de symbo lische betekenis van een garage, waar auto's gereedgemaakt plegen te worden om de volgende dag weer te kunnen wegrijden. Zo zal deze garage, die nu de bestemming tot jeugdsocieteit gekregen heeft een belangrijke rol kunnen ver vullen in het leven van jonge mensen, die hier van geestelijke brandstof voor zien zullen worden. Ds. van Duinen overhandigde namens de kerkeraad de sleutel aan de leider van het jongeren werk, de heer Joop Wielenga. De heer A. Borst Pzn. lid van de ker keraad, hield nog een toespraak waarin hij hulde bracht aan de jeugd, die hier zelf een goed stuk werk geleverd heeft. Er werden nog woorden van dank ge sproken door de heren Werkman en Wielenga. En tot slot werd geluisterd naar een op de bandrecorder vastgelegd klankbeeld over het ontstaan van het gereformeerde jeugdwerk in Wasse naar-zuid, en naar interviews met me dewerkers aan de verbouwing. DEMONSTRATIE „SNEL EN LENIG" De R.-K. Gymnastiek- en Atletiekver eniging „Snel en Lenig" heeft gistermid dag op de speelplaats van de Pius X- school aan de Stoeplaan een demonstra tie gegeven, die veel belangstelling trok. De voorzitter, mr. B. J. van Horn, opende de middag met een welkomst woord. Daarna traden in een vlot tempo verschillende groepen leden op, die een indruk gaven van hoe het toegaat op de wekelijkse oefen-avonden of -middagen. Jongens demonstreerden onder leiding van de heer W. van der Plas spring oefeningen, meisjes toonden onder lei ding van mej. I. te Riele bank- en balk- oefeningen. Oudere meisjes onder leiding van de heer Kortland werkten op de mat, aan de brug en op het paard. Meis jes en jongens van de atletiek-afdeling lieten onder leiding van de heer van der Plas zien wat onder indoortraining ver staan wordt. Een groot succes werd het optreden van verschillende groepen meisjes met ritmische gymnastiek. De Jongste groep voerde een oefening met sjaaltjes uit, die op verzoek aan het einde van de middag nog eens werd her haald. Oudere meisjes demonstreerden ritmische nummers met ballen en met hoepels. De leider van deze ritmische groepen, de heer van Brakel mag met trots op deze demonstraties terug zien. MARS VAN EXCELSIOR Op initiatief van het comité „Vrien den van Excelsior" zal de muziekver eniging „Excelsior" in de komende we ken enkele marsen maken door gedeel ten van de gemeente, waarbij gecollec teerd zal worden voor het doel van het comité: gelden bijeenbrengen voor de nieuwe uniformen van de drumband der muziekvereniging. De uniformen zijn inmiddels in gebruik genomen; de beno digde geldmiddelen zijn echter nog niet geheel bijeen. Hedenavond zal de eerste mars met collecte gemaakt worden in de buurtschap Kerkehout. Overval en beroving (Speciale berichtgeving) „Pak z'n poen". Na die kreet van een 18-jarige jongeman stortten hij en zijn metgezel, een 22-jarige tegelzetter, bei den uit Utrecht, zich voor de tweede maal op een 46-jarige Utrechtenaar, vlak b(j diens woning op de Vleutense- weg te Utrecht. Ze hadden hun slacht offer eerst neergeslagen en met een bierglas bewerkt. De beide daders zitten nu op het hoofdbureau van politie, verdacht van diefstal met geweldpleging. Op dit ern stige misdrijf staat maximaal 9 jaar als men het alleen pleegt en maximaal 12 jaar als men er samen op afgaat. De jongemannen hadden in de loop van de avond en de nacht enkele café's be zocht en daar vrijveel aan Bacchus ge offerd. In de laatste kroeg ontdekten zij hun slachtoffer, die het ook niet bij één biertje had gelaten. Zij volgden hem toen hij het café uitging en sprongen hem in de nek. De man werd neerge slagen en vervolgens met een bierglas, dat een van de overvallers had meege nomen, bewerkt. Het slachtoffer heeft verschillende diepe wonden in het ge zicht en is beroofd van een portemon nee met f. 70 en zijn polshorloge. Een rechercheur heeft door knap speurwerk de volgende ochtend het tweetal kunnen arresteren. Jongeman bij zwemmen in de Vliet verdronken (Van onze Haagse redactie) Gistermiddag is in de Vliet onder Voorburg een 20-jarige jongeman uit de Wiekstraat te Den Haag, bij het zwem men verdronken. Hij was om twee uur in het water bij de Drievliet gegaan. Toen men enige uren later aan de kant kleren vond, doch geen zwemmer zag, is de politie gaan dreggen. Eerst om half zes vond men het stoffelijk overschot. Zieke man uit gijzeling ontslagen De güzeling van de 60-jarige Amster dammer J. H. Liet, die weigert zyn in 1946 weggelopen echtgenote een cent alimentatie te betalen, is opgeheven en heeft dus geen enkel tastbaar resultaat opgeleverd. Hij heeft nog steeds niets betaald. Mr. Abel Herzberg, raadsman van de vrouw, heeft er zaterdagmiddag door bemiddeling van een deurwaarder een einde aan laten maken, omdat hij verdere gijzeling zinloos vond. Zij kostte f. 6.per dag, te betalen door de partij die de gijzeling ten uitvoer laat leggen en hielp de vrouw dus van de wal in de sloot. In feite was de gijzeling nog veel duur der geworden, want de verre van gezon de heer Liet moest op medisch advies elf dagen geleden van ae gevangenis over gebracht worden naar het O.L.V. zie kenhuis te Amsterdam, waar hij ter ver pleging als gegijzelde werd opgenomen. Aangezien de verpleegkosten veel hoger zijn dan f. 6.per dag moest het Rijk de rest betalen. Nu de gijzeling is opge heven komen de verpleegkosten geheel voor rekening van de zieke, c.q. zijn ver zekering. Daarmee is een (voorlopig?) einde ge komen aan een zaak, die als gevolg van twee korte gedingen grote ruchtbaarheid had gekregen. Mr. G. van der Plier secretaris-generaal Van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid B\j K.b. is benoemd tot secretaris generaal van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, mr. G. van der Flier, thans plaats vervangend directeur-generaal van de Volkshuisvesting en de Bouwnij verheid. De heer Van der Flier is in 1911 te Ruinen geboren, waar zijn vader Her vormd predikant was. In 1948 werd mr. Van der Flier hoofd van de afdeling algemene zaken der centrale directie van de Wederopbouw cn de Volkshuis vesting. Sinds 1954 bekleedt- hij de functie van plaatsvervangend directeur- generaal van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid. De heer Van der Flier bekleedt ver schillende maatschappelijke functies o.m. die van diaken van de Hervormde gemeente Den Haag-Loosduinen, vice- voorzitter van de Hervormde emigratie commissie en bestuurslid van het Ne derlands-Hervormd Rusthuis te Loos duinen. KERKEN EN DIERENBESCHERMING De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren heeft zich nu de Werelddierendag (4 oktober) op zondag valt gewend tot de voorgan gers van alle kerken in Nederland, om in het bijzonder in de prediking van die dag aandacht te schenken aan de ver houding Schepper - mens - dier. Ook aan de kerkelijke omroepvereni gingen (IKOR, KRO en het convent van kerken) is een desbetreffend ver zoek uitgegaan. DS. R. HAMMING OVERLEDEN In de ouderdom van 83 jaar is te Njj- verdal overleden ds. R. Hamming, eme ritus-predikant der Geref. Kerken. Ds. Hamming diende de kerken van Schoonebeek, Zaamslag. Groningen, Doorn, Middelburg en Nijverdal. Het stoffelijk overschot zal woensdag middag op de algemene begraafplaats te Hellendoorn worden ter aarde besteld. DS. F. ANKER OVERLEDEN In de ouderdom van 72 Jaar is te Zeist overleden ds. F. Anker, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk. Ds. Anker aanvaardde op 25 oktober 1914 het predikambt te Brakel. Hij diende de gemeenten van Lopik, 's-Gravenmoer en Goudriaan-Ottoland, waar hij op 1 mei 1953 met emeritaat ging. De teraarde bestelling van zijn stoffelijk overschot zal morgenmiddag om half één op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Zeist plaatsvinden. Noord-Vietnam beschuldigt De premier van het communistische Noord-Vietnam Pham Van Dong, heeft Hammarskjöld de secretaris-generaal van de V.N. verzocht de „lasterlijke aantijgingen" van de Laotlsche rege ring aan het adres van Noord-Vietnam te verwerpen .evenals haar „onwettige" verzoek om een politieleger, zo meldt Radio Hanoi. Zondag is een soortgelijke boodschap gezonden aan de voorzitters van de Al gemene Vergadering en de Veiligheids raad. De oorzaak van de spanning ligt vol gens Noord-Vietnam in de Amerikaanse pogingen om van Laos een militaire basis te maken. Noord-Vietnam wenst dat de internationale commissie van toezicht veer ia Leao te Smette «reedt. Hedenmorgen omstreeks half zes is een grote autobus van Reisbureau H.Z. Tours uit Den Haag op de Rijksweg 12 even ten oosten van het benzinepomp station komende uit de richting Den Haag met een snelheid van 90 km. per uur op een half op de rijbaan staande vrachtwagen met aanhager gereden, waardoor de kostbare autobus totaal werd vernield. In de autobus bevond zich alleen de bestuurder die er wonder boven wonder met de schrik af kwam. Het ongeluk gebeurde doordat de wie len van de vrachtwagen waarop een 10 ton wegende stoomketel lag voor een Utrechtse fabriek geblokkeerd waren. De bestuurder moest daardoor zijn voer tuig half op de rijbaan laten staan. Toen hij met zijn bijrijder net naast de wagen liep om te gaan kijken wat er aan de hand was naderde met grote snelheid de autobus, die als een spook uit de mist opdoemde. Met een daverende klap reed de bus op de vrachtwagen in, waardoor de bus nagenoeg geheel werd vernield. Ook de vrachtwagen met de daarop liggende stoomketel werden vrijwel geheel ver nield. De schade wordt geraamd op ander halve ton. (Foto Leidsch Dagblad) Ir. Visser beëdigd De nieuwbenoemde minister van De fensie, ir. S. A. Visser, is vandaag ten paleize Soestdijk door H.M. de Konin gin beëdigd. Storm in Italië: zeker vijftien doelen Een wervelstorm, die Ancona en ook Porto Civita Nova (Midden-Italie) heeft getroffen, heeft volgens voorlopige niet-officiële schattingen een vijftiental mensen het leven gekost. Het aantal vermisten zou tegen de honderd lopen. Een vijftigtal mensen heeft ver wondingen opgelopen. Het aantal ern stig beschadigde auto's wordt op 200 geraamd. Tientallen gezinnen zijn dak loos en de schade zou ongeveer 6 mil jard lire bedragen. Dalai Lama vraagt de wereld om hulp De Dailai Lama van Tibet heeft vandaag in een toespraak tot de In diase raad voor wereldaan gelegen heden een beroep op „de volken en regeringen van alle landen" gedaan om „hulp te verlenen aan het gekwelde en ongeluk kige volk van Tibet". Hij verklaarde dat hü geen andere keus had dan de Ver. Naties te verzoe ken de kwestie Tibet in behandeling te nemen. Sigarenindustrie vrij voor inschrijving te Bremen De N.V. Ver. Deli-maatschappüen hebben na ryp beraad besloten aan de Nederlandse sigarenindustrie, tabaks- handel en makelaardü in tabak de volledige vrijheid te geven deel te nemen aan de tabaksinschrijvingen te Bremen teneinde aldaar tot koop, respectievelijk bemiddeling tot koop, van Sumatra-tabak van haar onder nemingen afkomstig, over te gaan. De N.V. Ver. Deli-Maatschappijen be schouwt zich als steeds eigenaresse van deze tabak. Echter zij wenst niet, dat de nationale sigarenindustrie, tabaks- handel en makelaardij in tabak het slachtoffer worden van een arrest van een Duits gerechtshof, welke arrest wel licht een zodanige praktische uitwer king heeft, dat de buitenlandse sigaren industrie, tabakshandel en makelaardij in tabak vrijwel zeker vrijuit gaan in dien zij te Bremen koopsters zijn, dan wel bemiddeling tot koop verleent, van bedoelde VDM-tabak. De directie van de N.V. Senembah- maatschappij deelt volledig dit stand punt. Ook zij geeft dus de volledige vrij heid deel te nemen aan de tabaks inschrijvingen te Bremen. Amerikaans zand naar Margraten Zand, afkomstig uit de hoofdsteden van de 50 Amerikaanse Staten, zal op 23 september worden uitgestrooid over het Amerikaanse militaire kerkhof te Margraten. Op deze dag brengt de Ame rikaanse 101 Airborne Division Asso ciation een bezoek aan dit kerkhof in Zuid-Limburg. Het zal bijzonder bezoek zijn, want met een plechtigheid wordt symbolisch tot uitdrukking gebracht dat de V.S. hun in Zuid-Limburg be graven zonen niet zijn vergeten. Het zand wordt uitgestrooid door miss Mil ler. de „gold star mother" van genoem de association vanuit een super-cruiser van de Aero Limburg. Macmillan op audiëntie Premier Harold Macmillan van Enge land is vandaag op audiëntie geweest bij Koningin Elizabeth, die in Kasteel Bal moral verblijft. Van officiële zijde wilde men het doel van het bezoek niet bekendmaken. Po litieke waarnemers geloven, dat de premier de datum van de algemene ver kiezingen aan de vorstin heeft mede gedeeld. Macmillan keert morgen naar Londen terug. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 7 aapt. Veemarkt. Aan voer ln totaal 1952. Vette koelen en ossen 1210, varkens 742. Prijs per kg. Vette koelen le kw. 300 320, 2e kw. 280—300, 3e kw. 2570—280; -=rkena (lev. gew.) 195, 193 190 BEURSOVERZICHT Stil doch flauw AMSTERDAM, 7 SEPTEMBER Vandaag werd de nieuwe beursweek ingezet met. een tamelijk flauwe stem ming voor de internationale waarden. De handel had niet veel om het lijf. Aangezien tegenover het geringe aan bod hoegenaamd geen vraag aanwezig was, werden de zaken afgedaan op niet onbelangrijk lagere prijzen, vergeleken bij de slotkoersen van vrijdag j.l. Een uitgesproken aanleiding voor de flauwe koersen was niet aanwezig. Er waren echter wel enige factoren die zeker geen haussetendentie in de hand werkten. De internationale politieke onzeker heden, in verband met de toestand in Laos, zijn niet gunstig voor de aan delenmarkt en houden de kopers uit de markt. Wall Street is vandaag, wegens Labor Day, gesloten. De Westduitse beurzen gaven koersverliezen te zien van 25 tot 30 punten en van die zijde Als van ouds do MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken komen op het Damrak eerder verkoop orders dan kooporders in verband met belastingbetalingen in Duitsland waar voor liquide middelen nu eenmaal no dig zijn. De arbitrage kon niet of heel moeilijk tot zaken komen en het pu bliek liet grotendeels verstek gaan. Aandelen Philips noteerden bij een koers van 638 circa 10 punten beneden de slotkoers van vrijdag j.l. Unilever, waar nog wel het een en ander omging, was op 633/2 een 13-tal punten lager. Aku verloor op 373% circa 7 punten. Kon. Olie kwam er nog het beste af bij een verlies van ruim f 1 op een koers van f 166. Ook KLM. dollar lager in Wall Street, lag aangeboden. Scheepvaart aandelen door elkaar een tot twee punten lager. De cultures konden zich tamelijk goed handhaven behalve Deli's die op f 171.50 ruim een daalder lager noteerden. Staatsfondsen 'gaven geringe koers wijzigingen naar belde zijden to zien. Claims uitgeversmaatschappij Mis set waren willig en werden f 100 hoger op f700 geadviseerd. Ketjen werd een paar punten hoger geadviseerd. De winst over 1959 van dit concern is, al dus de directie, tot nog toe ongekend hoog. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 7 SEPTEMBER Londen 10.59 %-rl0.59 New York 3 77—3.77%; Montreal 396%—3.96%; Parijs 77.10—77.20; Brussel 7-56%—'7.57; Frankfort 90.33%90.38%; Stockholm 73 06—73.11; Zürich 87.43%—87.48%; Milaan 60.91%60.96%; Kopenhagen 54 76%—54.81%; Oslo 52.94—52.99; We nen 14.65:%—14.66%: Lissabon 13.21 13.22%: Ankara 3.76%—3.77%; Praag 52.84—52.94. Beurs van Amsterdam Maandag 7 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 10018 100% Ned '59 4% 100H 100% Ned. '53 3% 94 94fJ Grootboek obl. 3% 80% Ned '47 3% (3) 93% 93% Ned '51 3% 96% 96% led '53 (3%) 94% 94% Ned '56 3% 94GB 94%GB Ned '48 3% 89V's 89% Ned '59 4% 99A 99%GB Ned '54 3% 89%GB 90 Ned '55 I 3% 89% 90 Ned *55 II 3% 91 91b. Ned. *37 3 89% 89 Dollarlng '47 3 92192% Investeringscert 3 97{| 98GB Ned. 62-64 3 99%GB 99% Indië '37 A 3 94,^ 94%GL Grootboek '46 3 89%OB Ned W3 6% 111% 110% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en ind. B 42% 42% Nat. Handelsbank 168GB 163 Ned. Handelmij245 249% Amst Rubber lOOfj 99% H.VA 152 151 Senembah 205 %GB 206 AX.U 379% 373% Berkel's Patent (v.) 269 265 1. Calvé Delft cert. 630 634 Deli Mij .en (Ver.) 153.30 171GB Kon Pap v Gelder 254%GB 248 Hoogovens cert577GB 569GB Mtiller en Co NF 329% GL 319% Ned Kabelfabr 400GL 400GL Philips 648 638 Philips pref 246 244 Unilever 645% 633GB Wilton Feyenoord 219 214% Biliton 2de r 343% 342% Dordtse Olie gew. 741% 735 Kon Olie (f20.—) 168.50 165 Idem <50 f 20-» 167.20 165 80 Holl Amer lijn 162 163% Java China Paket 155 153 KLM 126.10 126 Kon Ned Stmv M(1 163 162% Kon Paket Mi) 129%. 127%GB Stoomvaart Mfj Ned 169%- 168% Nievelt Goudr eert 141140% v Ommeren eert 248% 248% Kon Rott Lloyd 154% 154 Ned Scheepv Unie 144% 142%GB NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 94% idem 48 '3%> 94% R'dam 52-1 (4%) 99% 99 Idem '37 I-II1 (3%) 94% Idem -38-1 (3%) 94% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 105A 104% ld. N.WH '52 (4%) 99% 98 Industr. Obligaties Philips DoUarlng '51 98 97f| Premieleningen A'dam '53 3 96 97% A'dam '51 2% 88% 89 A'dam '56 I 2% 82% 81% A'dam '56 II 2% 93% 93% Eindhoven '54 2% 84% 84% Enschede '54 2%.... 82% 82% 1. Den Haag '52 I 2% 88% 88% Idem II 2% 88% R'dam '52 I 2% 90% 901. Idem n 2% 89% Idem '57 2% 102 101 Utrecht '52 2% 91% 91% b. Z.-Holl. 1957 2% 98% 98% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 213.211 Amst. Bank 329% 320 HH.U eert252 251 Rott. Bank 303% 296 Twentsche Bank 280 270 Industrie Ondernemingen Albert Heyn395 Borneo Sum. H. Mij. 74% 74% Ned G. en Sp. fabr. 300 300 Kon. Ned. Grofsm. 159 159 Internatio137 136 Int Kunststoffenlnd. 49 48 Leidse Wolspinnerij 379% 374 Rott. Droogdok Mij 635 636 Sikkens Lakfabr '53 600 599 Ned. Mij Walv.vrt. 114% 115% Zaalberg 145% 144 Ing. bur v Bouwnijv. 260% 260 Spoorwegen üell Spoorweg Mij. 91 871. Amerik. fondsen Canadian Pacifio R. 27^ 27^ Intern Nickel95A 95% Anaconda 65% 65% Bethlehem Steel 57% 57 Clties Service 53% 52 Genera] Motors 55% 55% Kennecott100% 100% Republic Steel 78% 79% Shell Oil 81 81 Union Pacific 31f| 31% Un States Steel 103% 104% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 4/9 Edelmet Kon AA 77% Pref w.a Idem 85 84 Elpctrolas B 345L 340 Holl Constructie 440L 435 Ver Touwtabrieken 305L 300L Wernink's Betonm 143 102GB Van Wijk Textiel 103L 145%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11