DE JONG, IN TOPVORM, WON DRIEMAAL OP IJSSELMEER NU AL WERK VOOR STRAFCOMMISSIE 0|» Westeinder was Amons met drie overwinningen succesvol HAIROS II zegevierde zonder veel moeite in 1.19.8 km.-tijd MAANDAG 7 SEPTEMBER 1959 Nationale Zeilkampioenschappen (Van onze zeilmedewerker) Op de Westeinderplassen werd dit weekeinde een aanvang gemaakt met de kampioenswedstrijden in de 12 M2 Sharpies, 12 Voetsjollen, Pampusklasse, Sternklasse en Olympiajollen. Slechts Ton Amons in de Sternklasse slaagde er in driemaal een zege te behalen. Hij is dus de enige, die met vertrouwen de laatste drie wedstrijden tegemoet kan zien. In de andere klassen zij nog vele mogelijkheden, vooral wanneer het weertype zich wijzigt. Het was nu uitgesproken middel weer, alleen in de wedstrijd van zaterdag was de wind vrij krachtig tot 12 m. per seconde. De zege van Amons in de wedstrijd van de Sternklasse op zaterdag was wel verrassend, omdat aanvankelijk mej. Koosje v. d. Stadt de leiding had Amons wist in vierde positie niet beter te doen dan zijn kans in de ruime rak ken af te wachten. Hij slaagde erin vóór te komen en als eerste door de lijn te varen. Tweede was mej. v. d. Stadt en derde E. H. A. Hofkes. In de 2e wedstrijd, zondagmorgen, had Amons direct na de start de leiding en hij gaf deze niet meer prijs. Achter hem finishten H. v. d. Rest, mej. v. d.. Stadt en P. v. d. Winden. In de derde wedstrijd moest Amons opnieuw vechten en hij werkte zich al lengs meer naar voren. P. v. d. Win den bleef echter tot in de derde ronde voor, maar had bij het aanzeilen van het indewindse merkteken niet voldoende hoogte. Hij moest nog een slag maken, waardoor Amons de kans kreeg onder hem door als eerste te ronden. Amons bleef in eerste positie in de laatste rak ken en eindigde voor v. d. Winden, mej. v. d. Stadt en v. d. Rest. De twee eerste wedstrijden in de Pam pusklasse gingen voornamelijk tussen G. Biesot en Henk de Ruyter. In de eerste race zag het er lange tyd naar uit, dat Biesot eerste zou blijven, maar in het laatste kruisrak kon De Ruyter iets voor Biesot de bakboordslag indraaien, met voldoende hoogte om het merkteken te belopen. Zeer spannend was het laatste rak, want Biesot kwam vrijwel boord- aan-boord met De Ruyter. Even voor de finish liep de Ruyter een halve scheeps lengte uit, maar onmiddellijk daarop had Biesot weer wind. Echter net niet voldoende, want de Ruyter bleef ruim een meter voor. Biesot was tweede voor Hans Reeder, C. Saur en L. A. L. van Dijken. Op protest van Besseling werd Reeder naderhand uitgesloten, wegens te dicht bij een ander jacht draaien. Licht weer zeilen Voor de tweede wedstrijd, zondag morgen, had De Ruyter lichtweerzeilen gezet en het zag er in de eerste ronde naar uit, dat hij hiermee goede resul taten zou bereiken. Maar intussen wak kerde de wind iets aan, hetgeen krui send een nadeel betekende. In het lange kruisrak van de tweede ronde lette De Ruyter bovendien niet op zijn voor naamste concurrent Biesot, die in vierde positie de noordelijke wal opzocht en hier veel voordeel vond. Zo zelfs, dat hjj voor de Ruyter de ruime rakken indraai de. Slechts door van genua te verwis selen, kon De Ruyter zich nog op de tweede plaats handhaven, want Biesot liep ver van het veld weg. Reeder werd derde, O. P. Besseling vierde en van Dijken vijfde. In de derde wedstrijd had Biesot een bijzonder fraaie start en niets scheen zijn over winning meer tegen te houden. Hij hield De Ruyter nauwkeurig in de gaten en draaide steeds met hem mee. Nu was het evenwel Besseling die de winst ver kreeg om de Noord en vóór Biesot ver rassend na het kruisrak de derde ronde inging. Besseling maakte evenwel een enorme fout door zich niet goed te oriënteren op het indewindse merk teken in het laatste kruisrak en hierdoor gaf hij Biesot de zege cadeau. Biesot werd eerste vóór E. A. Labouchere, H. J. Greevelink en Hans Reeder. Spannend en fel Als altijd was de strijd in de 12 Voets jollen bijzonder spannend en fel. Drie maal kwam er dan ook een andere win naar uit de bus. Floor Daniels werd na een strijd met J. J. van 't Hoogerhuys koploper en hij gaf zijn eerste positie niet meer prijs. Na van 't Hoogerhuys kwam J. W. van Weel door de finish gevolgd door J. Hulsker. Van 't Hoogerhuys revancheerde zich in de 2de wedstrijd. Hij kwam voor op Daniels en A. W. Reyers en liep ver uit. Maar mej. Heieen Hageman vocht zich verbeten naar voren en wist tenslotte na een goed» wedstrijd vóór Daniels en Reyers als tweede te eindigen. Bijzonder interessant was de middag wedstrijd. Wéér had van 't Hoogerhuys de leiding met in tweede positie mej. Hage man. Nu maakte mevr. M. E. Plantenga- Tims de juiste slag, dit haar aan de kop bracht en de zege opleverde voor mej. Hageman, A. W. Reyers en Van 't Hoo gerhuys Jan van Staveren voor in de eerste wedstrijd van de Sharpies na enige strijd met Bart Kraan naar zijn eerste overwinning. Wim Guldemond wist zich moeizaam op te werken tot de derde plaats achter Bart Kraan. In de 2e wedstrijd werd Bart Kraan overwin naar, nadat aanvankelijk T. Vlek de lei ding gehad had. Achter Vlek werd Van Staveren derde. Vreemde start De start voor de 3e wedstrijd verliep vreemd, omdat een aantal zeilers weg voer op het vijfminutenschot en geen aandacht had voor het feit, dat anderen rustig voor de startlijn bleven varen. Maar deze werden ook onzeker en gin gen ook maar varen. Tenslotte keerde iedereen weer terug, enkelen natuurlijk veel te laat. In het eerste kruisrak lag Bart Kraan ver voor op Jan van Sta veren, maar Kraan kon zich onder de moeilijke omstandigheden tengevolge van de schiftende wind niet handhaven. Jan van Staveren kwam naar de kop, met achter zich Klaas Boschma en W. Guldemond. Kraan werd vierde. In de Olympiajollen knepen Sjirk Haaksma en C. A. A. Visser aan de kop van het veld boord aan boord liggend zó sterk, om het merkteken te bezeilen, dat zij op de wind kwamen te liggen. Hier door raakte Visser de boei en moest uit de strijd. Haaksma werd winnaar voor H. W. Stellingwerf en B. Tournier. In de beide zondagwedstrijden evenwel toonde Visser zich niet ontmoedigd door zijn tegenslag, integendeel, hij won beide races. De ochtendwedstrijd vóór Haaks ma en de middagwedstrijd vóór Stel lingwerf. Olympische klassen Voor de drie Olympische klassen wer den de kampioenswedstrijden gevaren op het IJsselmeer. Wedstrijden van het lichtweertype, want gedurende het week einde kwam de wind niet boven kracht 3. De wind was noordoost en tamelijk schifterig. De kruisrakken hadden een uitgesproken gunstige zijde, namelijk de noordelijke. In de Drakenklasse voer Wim van Duyl driemaal als overwin naar door de aankomstlijn en zijn kam pioenschap is hierdoor vrijwel zeker. Jammer echter dat het Drakenveld zo klein was. In de eerste wedstrijd had Van Duyl spoedig een grote voorsprong op Cor Groot en Allert Warners, die onderling een protest hadden. In de 2e wedstrijd op zondagmorgen had Warners eerst de leiding, maar in de kruisrakken koos Van Duyl de goede slagen, zodat hij eerste werd voor Warners en Groot. Ook de middagwedstrijd, die vrij eentonig was, had hetzelfde resultaat. In de eerste wedstrijd van de Flying Dutchmanklasse verkreeg Jaap Helder snel de leiding, toen hij vrij kwam van Jacques Kraan. Maar Ferry Laagwater op zijn beurt liep in het laatste kruis rak beter en finishte voor Jaap Helder, J. Kraan, G. A. S. Jongeneel en Joop Helder. In de 2e wedstrijd had Jan Schooneveldt blijkbaar zijn trim gevon den, want hij lag de gehele wedstrijd on bedreigd eerste en finishte ook voor G. A. S. Jongeneel, U. Jager, Joop Helder en Heike Blok. In de middagwedstrijd waren de gebroeders Helder voorop. Joop werd eerste en Jaap tweede. Daarna kwam Jan Schooneveldt door de lijn van aankomst, die de leiding in het klassement heeft. Topvorm De Rotterdammer Koos de Jong ver keert momenteel in een topconditie. Hij heeft een groot zelfvertrouwen, waaraan het winnen van het Europees kampioen schap Finnjollen wel niet vreemd zal zijn. In de kampioenswedstrijd voer hij zeer voorzichtig. Vooral bij de start nam hij geen enkel risico. Zjjn goede keuze van slagen in de kruisrakken en zijn snelheid in de ruime rakken voerden hem driemaal naar een verdiende zege. Zaterdag moest hij Gerald Leverland voorbij zien te komen, hetgeen hem ruimschoots gelukte. Ook Harry Lesage, met licht weer zeer snel, ging Leverland voorbij. Na De Jong, Lesage en Lever land kwamen Hans Sleeswij k en Wim Maarse door de lijn. In de tweede race moest De Jong strijd leveren met Lesage, die hij kruisend achter zich liet. Hij won voor Wim Maarse en Lesage. In de middagwed strijd werd hij weer eerste, ditmaal weer met Maarse achter zich en Leo Ger- hards als derde. Zie advertentie op pagina 4, 2e blad. T rin tel weds tri jde n Onder ideale weersomstandigheden zijn zaterdag en zondag door de zeilver enigingen „Het IJ" op het Buiten-IJ de zogenaamde Trintelwedstrijden gehou den. De „Trintelboei", de wisselprijs voor het snelste jacht in alle klassen, werd voor een jaar veroverd door P. Bouhuys van de organiserende vereniging. De uitslagen waren: R.OR.C.-klasse 4: zaterdag en zondag: 1. Pimpernel, stuurman P. Bouhuys (Het IJ); 2. Trewes, stuurman S. M. van der Meer (Kustzeilers). R.O.R.C.-klassen 2 én 3: zaterdag: 1. Thalassa, stuurman P. van der Ven (Vi king) 2. Vrijheid, stuurman G. van Nieuwenhuizen (Kustzeilers). Zondag: 1. Elina, stuurmanC. H. Kaars Sijpesteyn (KNZ en RV); 2. Thalassa, stuurman P. van der Ven (Viking). Koersen te Duindigt Mangala ivon de Gouden Droom (Van onze medewerker) Dat er in Nederland geen tegenstanders voor Hairos II te vinden zijn bewees gisteren de internationale draverij te Duindigt. Met 60 meter voorgift aan de koppaarden overhaastte Geersen de Franse hengst niet. Query Hanover werd na een baanronde van de kop verdrongen door Enterprise, waar Hairos het veld al dicht was genaderd. Hier zocht ook Sammy Mars een betere positie. Voor de bovenbocht viel Hairos aan en in één rush passeerde hij de vijf voor hem liggende paarden om, zonder alles te geven, in 1.19.8 als eerste de rechterstoel te passeren. De strijd om de tweede plaats was zeer spannend, doch Jan de Vlieger moest met Sammy Mars de eer daarvan aan de prima in vorm zijnde Q Bascom (v. Dooye' weerd) laten. De Openingsdraverij was van start tot finish voor Xandro S (Heynen), Steeds werd deze gevolgd door Xina S (Geer sen), die kort voor de streep echter moest capituleren voor Walnut Erebus (Hof). In de Intrepidprijs had X Mighty Lord even de leiding, maar deze werd spoedig overgenomen door Wirma O (Olsthoorn), terwijl Xylophoon (Zuyderduin) naar de tweede plaats trok. Met. Van H. (Eeren- berg) als derde liep dit trio vrij ver van het veld weg. In het rechte eind ging Van H naar een veilige 1.26.3 zege voor de niet best dravende Wirna O en Xylo phoon. Bij de amateurs voerde G. v. d. Wal Visuil S ter overwinning, ondanks hef tige pogingen van W. Brouwer, die met Whirlwind steeds had geleid, dit te voor komen. De door Haarselhorst gestuurde Vico B S werd derde. De mooie strijd van de elf paarden in de Imgardprijs besliste B. de Vries met Very Nice, ondanks zijn slechte startnummer achter de auto, op fraaie wijze in zijn voordeel. Taky Erebus in casseerde het tweede geld vóór Upper Ten. In de koers over 2500 meter nam Ras cal Hanover het commando op zich. Na een halve baanronde ging Jan de Vlie ger met Vlieger O tot de aanval over en juist toen hij de leider zou passeren kreeg zijn paard een veel terrein kosten de fout. Voor de tweede maal voorbij de tribune komend had de buiten wedden schappen lopende Walter Hollandia (Geersen) de kop en deze ging met Hairos II, die gisteren te Duindigt won, met Geersen op de sulky na zijn zege in de Elite-Rennen in Duitsland op 5 juli groeiende voorsprong naar een 1.25.1 zege. Om de plaatsen ontspon zich een verwoede strijd, die Umberto (Leeuwen kamp) het tweede geld bracht voor Vlie ger D en Sita (Eerenberg). Bij de tweejarigen zegevierde de favo riet Ynno (v. Dooyeweerd) voor Yper- moron en Y van Hollandia. De rennen waren mager bezet, doch gaven goede strijd. In de Simsonprijs werd Cornet (Delbrassinne) op foto met een neus geklopt door Ice Age (v. d. Kraats) met Heraut als derde. In de Kinesemprijs nam Delbrassinne echter met Manilva revanche door Irish Doll (v. d. Kraats) lengte achter zich te houden. Op 2 lengten werd Carmen derde. In de Gouden Droom over 1350 meter streden Sambo (v. Deuren) en Sir Car- ston fel om de leiding, met meerdere lengten voorsprong op hun tegenstan ders. De fel attaquerende Delbrassinne ging echter met Mangala met een halve lengte voordeel op Sambo met de buit strijken. Op 4 lengten volgde Sir Carston. De uitslagen lulden: Epona-prljs: 1. Xandro S (P. Heynen) (1.28.4); 2. Walnut Erebus; 3. Xina S. Tot.: w. f 4.50; pl. f 1.50, 1.90, 1.50; gek. f 18.90; cov. f9.70. Intrepld-prijs: 1. Van H (F. J. Eeren berg (1.26.3); 2. Wlrna O; 3. Xylophoon. WATERPOLO Nederlandse jeugdploeg laatste in Rurberg Het Nederlands jeugdzevental heeft ln het vierlanden waterpolotoernooi in Rurberg geen enkel succes geboekt. Na een ongelukkige en onverdiende Nederlaag tegen Italië op de eerste dag (43), verloor de Nederlandse jeugd zondag met 31 van Duitsland en met 43 van België. De eindstand was: Italië 3 2 1 0 5 12— 6 België 3 1 2 0 4 10— 9 Duitsland 3 1113 6—9 Holland 3 0 0 8 0 711 ATLETIEK Rusland te sterk voor Britse atleten De Russische atleten hebben hun lei dende positie in de Europese atletiek ook tegen de Britse vloedgolf, die zaterdag en zondag over Moskou spoelde, weten te handhaven. Bij de heren bleven de Russen met 129 tegen 95 punten supe rieur en bij de dames was de tegenstand van de Britse meisjes ten enenmale on voldoende (7641). De beste atleet was ongetwijfeld de Rus Wassili Rudenkov, die bij het kogelslingeren tot 67.92 meter kwam, hetgeen een nieuw Europees record betekende. WIELRENNEN RONDE VAN ZWEDEN De derde etappe van de Ronde van Zweden voor amateurs, van Oskarshamn naar Vaernarïio over 185 km, is gewon nen door de Brit William Bradley in 4 uur 43 min. en 54 sec.; 2. Frits Knoops (Ned.) 4.44.0; 9. Joop van der Putten (Ned.) 4.44.46; 14. Joop Wuurman (Ned.) z.t.; 23. Emil Verstraete (Ned.) z.t. De Belg Ste Yaert won de vierde etappe van Vaermano naar Tranaas. Zijn tijd voor de afstand van 220 km was 5 uur 51 min. 34 sec.. Van de Ne derlanders werd Frits Knoops vijfde, Joop Wuurman zevende en Emil Ver straete dertiende, in dezelfde tijd als de winnaar. Joop van der Putten werd negentiende in 5.56.23. In het algemene klassement heeft de Deen Baunsoe thans de leiding met een totaaltijd van 20.07.58. Emil Verstraete is als twaalde met 20.11.11 de beste Ne derlander, Joop Wuurman vijftiende met 20.17.17, Frits Knoops zestiende met 20.18.57 en Joop van der Putten zeven tiende met 20.19.54. Zaterdag en zondag zijn te Essen atletiekwedstrijden gehouden tussen 'n Amsterdamse ploeg en een vertegen woordigend team van deze Duitse stad. De Westindiër Wim Esajas zorgde voor twee verbluffende prestaties. Hij won de 800 meter in 1 min. 52.8 sec..en liep een fantastische race in de 4x400 me ter estafette. Met tien meter achter stand nam hij het stokje over en fi nishte met tien meter voorsprong. De Duitse tijdwaarnemers, die de tussentijd van Esajas opnamen, drukten.. 47.8 sec. af. PSV zal, als sluitstuk van de be vrijdingsfeesten van Eindhoven, woens dag 23 september een lichtwedstrijd spe len tegen de Engelse eerste divisieclub Arsenal. Op alle Nederlandse velden hingen dit weekeinde de vlaggen halfstok en namen spelers en publiek ter na gedachtenis van Karei Lotsy een minuut stilte in acht. Een „shotop een van de tribunes van het Olym pisch Stadion voor de aanvang van de wedstrijd DWS/AElinkwijk. Voetbal in de Afdeling Leiden (Van onze LVB-medewerker) Het vorig seizoen uit de KNVB gedegradeerde Teijlingen zal het ook in de Afdeling Leiden niet gemakkelijk krijgen. De Sassemse ploeg begon de competitie met een stevige 53 nederlaag tegen Alphense Boys. De doelpuntrijke wedstrijd Stompwijkse BoysRijpwetering (54) heeft de strafcommissie al vast aan werk geholpen, doordat de scheidsrechter zich genood zaakt zag van beide elftallen een speler wegens ongeoorloofde handelingen van het veld te zenden. Overigens was het beslist geen ruwe of harde wedstrijd. Alleen vergaten deze knapen op een gegeven moment, dat zij op een voetbalveld waren en niet in een worstelt ent op de een of andere kermis. Rouwkoop en St.-Bernardus lieten de man aan het scorebord achtmaal in actie komen, waarbij de punten broederlijk werden gedeeld. Doordat het MMO-veld niet voor wedstrijden in de lste-klas kon worden goedgekeurd, werd de wedstrijd MMOOranje Groen afgelast en Oranje GroenLDWS ingelast, zeer tot onge noegen van het Oranje Groen-bestuur, dat voor deze aanvankelijke vrije zondag reeds een wedstrijd tegen het Lugdunumelftal had vastgesteld. Bovendien moesten de mannen van Van Egmond het in dit eerste treffen nog zonder Jan Blom (ex-UVS) doen, die eerst de afgelopen nacht, klokslag twaalf uur, gerechtigd was voor Oranje Groen te spelen. Een dubbele tegenvaller dus, want de ontmoeting eindigde in een 0—2 zege voor LDWS. KRV dacht tegen het bezoekende SVLV aan de eerste klap en de daalder en won met 42 van de Voorschotenaren. ALPnENSE BOYS—TEYLINGEN Na een kwartier spelen wist de Sas semse midvoor van een misverstand in de Bovs-defensie te profiteren, maar nog in dezelfde minuut zorgde Slu.vs voor de gelijkmaker (1-1). Hogerwerf bracht nog voor rust de Boys aan de leiding. Na de thee een fel Teylingen-offen- sief, dat de Sassemers nog éénmaal naast de Alphenaren bracht: 2-2. Daarna kwam Holsteijn op schot en in minder dan acht minuten bracht hij drie uitstekende treffers op zijn naam en de stand, op 5-2. Het volhouden van de gasten werd tenslotte nog met een doelpunt beloond: 5-3. ORANJE GROEN—LDWS De rust ging met blanke stand in, waarna de LDWS-midvoor een misver stand in de Oranje Groendefensie wist af te straffen: 0-1. Toen doelman De Hoed bij een uittrap naar de rand van de 16 meterlijn kwam, vuurde de LDWS rechtshalf onmiddellijk op het verlaten doel en dat betekende een 0-2 voor sprong voor de LDWS'ers die zij niet meer wensten af te staan- Oranje Groen was stellig niet de mindere, maar de voorhoede hield het spel te kort en schoot te weinig. KRV—SVLV Doelpunten van Noordermeer, Ten Wolde en Vreeburg bezorgden SVLV al na een half uur spelen een 3-0 achter stand. Uit een strafschop werd het daarna 3-1. Ten Wolde bracht na de rust 4-1 op het bord en kort voor het einde was het de Voorschotense mid voor die er 4-2 van maakte. Irene Hanover-prijs: Voor amateurrij ders: 1. Visuil S (G. v. d. Wal) (1.25); 2. Whirlwind; 3. Vico BS. Tot.: w. f3.10; pl. fl.30, 1.20, 1.60; koppel f7.60; cov. f4.90. Irmgardprijs: 1. Very Nice (B. de Vries) (1.23.6); 2. Taky Erebus; 3. Upper ten. Tot.: w. f2.30; pl. fl.30, 1.30, 1.40; gek. f3.80; cov. f3.lU. Jacqueline-prijs: 1. Walter Hollandia buiten wedaensch. (W. H. Geersen) (1.25.1); 2. Umberto; 3. Vlieger D; 4. Sita. Tot.: w. f7.90; pl. f 1.50, 1.20, 1.50; kop pel f7.20; cov. f5.80. Isabellaprijs: 1. Hairos II (W. H. Geer sen) (1.19.8); 2. Q Bascom; 3. Sammy Mars. Tot.: vr. f 1.10; pl. f 1.10, 1.10; kop pel f3.70; cov. f3.10. Juliaprijs: 1. Ynno (J. van Dooyeweerd) (1.31.6); 2. Ypermoron; 3. Y van Hollandia. Tot.: w. f2.—; pl. f 1.40, 1.80, 2.20; koppel f8.70; cov. f5.70. De rennen: Samson-prijs: 1. Ice Age (H. J. v. d. Kraats); 2. Cornet; 3. Heraut. Tot.: w. f2.60; cov. f2.30; koppel f4.80. Kinczem-prijs: 1. Marialva II (F. Del brassinne); 2. Irish Doll; 3. Carmen. Tot.: w. f3.40; pl. f2.30, 1.40; koppel f4.60; cov. f 3.20. De Gouden Droom-prys: 1. Mangala (F. Delbrassinne); 2. Sambo; 3. Sir Carston. Tot.: w. f2.90; pl. f 1.20, fl.10; koppel f 5.40; cov. f 2.80. Totalisatoromzet f 133.004,50. STOMPW. BOYS—RIJPWETERING Tweemaal wist Stompwijkse Boys een opgelopen achterstand in te lopen. Dat gebeurde eerst door Henk van der Helm en de tweede keer door J. Olierook: 2-2. Daarna liepen de Boys uit naar een 4-2 voorsprong, door tref fers van H. v. d. Helm en T. Olierook: 4-2. Na de thee werd het eerst nog 4-3, maar Knijnenburg bracht het verschil weer op twee doelpunten 5-3, waarna de gasten toch nog voor een 5-4 eind stand konden zorgen. TWEEDE KLASSERS In de tweede klasse deed het gedegra deerde Weteringse Boys het niet zo best- De Weteringers verloren namelijk met 1-3 op eigen terrein van VNL. SJZ schijnt weer een good naar de titel te willen doen, getuige de 1-6 zege, die de Zoeterwouders behaalden bij VTL. Ook ZLC wil dit seizoen blijkbaar weer meetellen en drukte VNA naar een 0-4 nederlaag. URO deed het tegen Unitas L. wat kalmer aan, al wonnen de Oegstgeesters toch met 3-1. Tenslotte won VVÖA bij Leidsche Boys met 2-4. ZATERDAGAFDELINGEN In de eerste klasse van de zaterdag- afdeling zorgde Hazerswoudse Boys voor de grote verrassing door thuis spelen met 6-0 van Kagia te winnen. Alphen stuurde Rouwkoop met een 3-1 nederlaag huiswaarts en Alphia won bij VVSB met 2-3. Driemaal scoorde TAVV bij Sleutels, maar doordat ook de Leiden aren driemaal de roos troffen, eindigde dit treffen met 3-3. NSA zorgde voor een goed begin door met 0-1 van Woubrugge te winnen. SLEUTELS—TAVV De Ter Aarders keken in dit treffen spoedig tegen een 0-2 achterstand aan, die verkleind werd door Pellegrom 2-1. TAVV deed het in de tweede helft be langrijk beter en van den Broek had dan ook spoedig de zaak weer gelijk ge trokken: 2-2. Met een keurige kopstoot maakte Hogenes er 2-3 van. Uit een hoekschop werd het le er echter toch nog weer langs de Ter Aarse doelman geklopt 3-3. NSA—WOUBRUGGE Twee hardwerkende elftallen kwa men in de eerste helft niet tot scoren. Ook in de tweede helft leek een dubbel blank slot zeer wel mogelijk. Toen ech ter een schot van Van Veen op een der Woubrugse staanders afsprong, wist Redegeld de terugspringende bal in te koppen: 1-0. Het was het winnende doelpunt voor de Samsom elf: 0-1. ALPHEN—ROUWKOOP Een beter spelend Alphen heeft tegen het nogal stevig uit de hoek komende Rouwkoop een verdiende 3-1 zege be haald. De gasten namen de leiding, toen Van Heijningen te zacht terug WATERPOLO Toernooi van Sleutelstad Het waterpolotoernooi. dat de Sleu-, telstad gisteren in De Zijl organiseerde en waaraan werd deel genomen door alle Leidse verenigingen, heeft een prettig verloop gehad. Het weer werkte daaraan bijzonder mee en zo nu en. dan waren de wedstrijden spannend. Er werd op twee velden gespeeld en de winnaars van de afdelingen ontvingen een lauwertak. In de afdeling 1 heren bereikten De Sleutelstad en LZC de eindstrijd. De LZC won in de eerste ronde met 4-1 van LWV. Sleutelstad had het moeilij ker, want een gelijkopgaande strijd tegen De Zijl werd met een 2-2 stand afgesloten. Strafworpen moesten daar na de beslissing brengen. Sleutelstad: was de gelukkigste. In de finale tegen LZC nam de Sleu telstad door Wim van Rooyen de lei ding. Dezelfde speler vergrootte na de hervatting de voorsprong tot 2-0. Kort daarop reduceerde de LZC haar ach-: terstand tot 2-1. Even voor het einde! werd Jan Krijgsman uit het water ge zonden, maar de tijd was tekort voor| De Sleutelstad om hiervan goed ge bruik te maken. Overige uitslagen: Afdeling 2 heren: Sleutelstad 2De Zijl 2 2-0. Dames: SleutelstadLGB 0-2; LGB- Zijl 9-1; ZijlSleutelstad 4-1. Jongens: Zijl1Sleutelstad 0-5; LWV-> Zijl 1-7; Sleutelstad—LWV 5-1. Meisjes: ZijlSleutelstad 5-2. Advertentie he dii be HENGELSPORT Metavo hield zaterdag de eerste wed-en strijd in de Rijn. De vangst was slecht. aa. De uitslag: 1. H. v. Went (met beker), 2,gej J. Abelsberg, 3. J. v. Went, 4. C. Troost-,br( heide, 5. W. van Eijgen. ha: „Ons Clubje" viste een wedstrijd in gel Oude Wetering. De vangst was matig, zul De uitslag luidde: 1. J. v. Went, grote bij voorn en bliek en aantal 2500 gr., 2. J.°P' Goudkuil 395 gr., 3. J. Langerak 350 gr„Sel 4. J. v. Helderen 195 gr., 5. J. Steen 190 ^ui gr., 6. R. v. d. Heiden 75 gr. d€I RMM hield de tweede wedstrijd in de hef Zijl. Het weer was goed, de vangst ma-,en tig. Na 2 x 1V2 uur vissen was de eind-!jn stand 1. A. v. Rossum (beker), 2. W^oc Boderij (extra prijs gr. voorn), 3. F. Vo-bes degel jr., 4. W. Koreman, 5. W. Marijttha 6. J. Beij. 7. J. Petiet, 8. J. Flippo, 9. M.vot Boehlee, 10. A. Gerrits. eni „De Dobber" hield een onderlinge^ wedstrijd in Nieuwe Wetering. De uit- slag luidt: 1. K. Boderij, gr. bliek 925 VS gr., 2. Th. Hoppenbrouwer 835 gr., 3. jJ J. Eradus 765 gr., 4. H. Boot 655 gr., 5 A. J. Eradus 630 gr., 6. W. Bodenj 580 r; gr., 7. Chr. Vries 320 gr., 8. C. Hoppen-naa brouwer 285 gr., 9. J. J. Vermeer 235 gr,eief 10. H. Hoppenbrouwer 85 gr. ragi jRijl Ouc speelde op zijn doelman en de Voor-Uoci schotense midvoor daarvan wist te pro-!gen fiteren: 1-0. Bruines zorgde echterjafgi toch nog voor een gelijke stand 1-1. Pro Lagerweij maakte er na de pauze 2-l Een van. terwijl dezelfde speler met eenleid welgericht schot ook 3-1 voor zijn re-in kening nam. vriji nAZERSWOUDSE BOYS—KAGIA avo Zesmaal wisten de Boys de Kagia-jcon doelman naar het net te sturen. Voor-ide ai in de tweede helft, nadat Jan vari?ell: der Maas in de eerste helft zijn elftal pn de leiding had bezorgd, kwamen de v?es Boys goed op schot en werd de voor-j®le sprong met de regelmaat van een uur-|^(' werk tot 6-0 opgevoerd. hur.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 10