Tiende FIRATO is dorado voor de radio-fijnproever en TV-minnaar Dertig miljoen gulden aan apparaten NTS-ploeg laat toeschouwers zeggen: „Hé, ik sta op de TV' Synode Geref. Kerken sprak over pluriformiteit en oecumeniciteit Prof. Dijk: „De Wereldraad is geoordeeld" B. en W. Lisse willen combinatie openlucht en overdekt zwembad HEINZ D SANDWICH SPREAD Kerkelijk Leven Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 3 september 1939 Vierde blad no. 29838 99 (Van een onzer redacteuren) Even leek het een nachtmerrie. Een episode uit een roman van Sartre of Dostojefski. Tegenover ons op een wand zagen we ons zelf, tweemaal! Geschrokken schudden we ons hoofd, maar mee, ook de hoofden op de wand keken onthutst. Toen hoorden we onderdrukt gelach achter ons en kwamen we tot de werkelijkheid. Het waren twee televisietoestellen en zes meter van ons af stond een grijnzende, gebaarde jongeling achter een televisiecamera, die hij juist weer van ons afwendde. Grinnikend richtten de blikken van de om standers zich weer op de twee televisietoestellen aan de wand om te zien welk „slachtoffer" de camera nu zou nemen. Het deed ons oprecht genoegen om toen plotseling het gul grijnzende gelaat van de man, die ons het hatelijkst had uitgelachen, op het beeldscherm te zien. Het gelaat bleef halverwege in de grijns steken, verschoot van kleur en toen draaide de eigenaar ervan lich snel om en verdween in de menigte Deze wonderlijke gewaarwording, zichzelf geprojecteerd te zien op een beeldscherm, kan men dezer dagen beleven op de tiende FIRATO, de inter nationale tentoonstelling van radio, televisie, elektro-akoestiek en elektronika, die tot en met 8 september in het RAI-gebouw te Amsterdam wordt gehouden. Op deze tiende FIRATO zijn artikelen m apparaten geëxposeerd, die een to- aalwaarde van ruim dertig miljoen gul len vertegenwoordigen. Het totaal aan- al op de tentoonstelling vertegenwoor- ;de merken, ligt in de buurt van de 0, afkomstig van nagenoeg alle in- itrielanden van de Westerse wereld, iver een overvloed van artikelen en inderwerpen geeft deze FIRATO voor- ichting en toont en demonstreert zij joviteiten. Men vindt er radio- en tele- risietoestellen, bandrecorders, platen- ielers, antennes, geluidsversterkers, ra- i- en televisie-onderdelen, meet- en jelapparatuur, kasten en meubelen, rakliteratuur enz. Ruimte tekort Het is nu tien jaar geleden, dat wijlen |e heer H. J. Kazemier de eerste FIRA- tO organiseerde. Dat was in het Am- fterdamse Bellevue en de stands wa len van planken, bordkarton en jute. Oppervlakte 302 m2. Nu is de FIRATO jitgegroeid over de totaal beschikbare rloerruimte van het RAI-gebouw. En leze is al weer enkele jaren te klein [eworden, zodat vele geïnteresseerden las voor standruimte in aanmerking lullen komen, wanneer men bij het in lebruik nemen van de nieuwe RAI aan iet Europaplein, daarheen zal zijn ver- iuisd. Van het begin af aan had de FI- JATO een tweeledig doel. Ten eerste uitmoeten de fabrikanten en importeurs ir de detaillisten en handelaren, de in kopers, wetenschapsmensen en militai re deskundigen en ten tweede is de FI- ïATO een reclamemedium, dat zijn reerga niet kent. Vorig jaar vonden na- nelyk 164.000 betalende bezoekers hun peg naar de Ferdinand Bolstraat, waar jet RAI-gebouw staat en het laat zich h reeds, na drie dagen, aanzien, dat Hit cijfer op zijn minst geëvenaard, doch eerder ruim overtroffen zal worden. Herrie. Wat treft men op de tentoonstelling tón? Ten eerste: herrie. Geluidsappara- ien kan men namelijk alleen maar de monstreren met geluid en daar houden Ie standhouders zich dan ook aan. Jazz muziek. viert hoogtij. Van de drumsolo, iie uit de ene luidspreker komt, wan- ielt men in de trompetsolo van de an- lere. Om even later door een afschuwe lijk hard dixielandmuziekje op weer een inder toestel attent gemaakt te worden. Dok de televisietoestellen dragen hun Iteeentje bij aan de geluidschaos. Televisie, het medium, dat zo'n enorms vlucht heeft genomen, domi neert op de tentoonstelling. Verschei dene ondernemingen tonen hun toe stellen en hierbij valt op dat er meer en meer toestellen met een beeldbuis van 53 cm verschijnen. Het „platte" televisietoestel, dat enkele jaren nog tot de (misschien wel eens bereikbare) toekomstmogelijkheden gerekend werd, maakt thans zijn opwachting. De beeldbuis van 110 graden (daarvoor was deze negentig graden) maakt het mogelijk om toestellen te fabriceren zonder het bekende uitsteeksel aan de achterkant. Dit brengt het voordeel met zich mee, dat het toestel niet zo veel plaats meer behoeft (eventueel opgehangen kan worden) en toch niet onderdoet voor de helderheid en scherpte van de negentig-graden- beeldbuis. Grundig heeft radicaal met het negentig-graden-systeem gebroken en vervaardigt uitsluitend beeldbuizen van 110 graden. Op radiogebied zet zich de vorig jaar lelanceerde stereofonie door in vele prijsklassen en uitvoeringen. Meerdere typen tafeltoestellen en de meeste typen lombinatiemeubelen hebben dan ook de iweekanalenversterker, extra luidspre ker of bij enkele planomodellen aanslui- ïng voor klankzuilen. Nog steeds wor- len in ons land de stereo-uitzendingen lltsluitend bij wijze van proef gehouden in kunnen dus alleen tot de geïnteres- leerde komen via stereo-grammofoon- (laa/t of stereoband. Transistors De verschyning van de „snoerloze" toestellen is een gevolg van de steeds Hlmere toepassing van de transistors en 'oldoet aan de wensen van de mens om »n radiotoestel te kunnen gebruiken op like gewenste plaats. Ook by de band- borders wordt de transistor veelvul- J toegepast, hetgeen apparaten moge- k heeft gemaakt, die voor buitenop- imen geschikt zijn. Meerdere bandre- irders hebben de mogelykheid van ste- loweergave, terwyl enkele fabrikanten P de FIRATO een recorder tonen met weekanalenversterker, dubbele luid- Jreker en twee stereo-microfoons, aarmee men zelf stereobanden kan op- emen. Het meest in trek op deze tiende FIRATO blijkt wel de stand van de Nederlandse Televisie Stichting en de Nederlandse Radio Unie (in de verste uithoek van zaal 2) te zyn. Deze bei de stichtingen nemen dit jaar voor het eerst deel aan de tentoonstelling cin aan het publiek iets van hun apparatuur te tonen en zo de „taboe- barrière" by het publiek enigszins te doorbreken. H. J. KAZEMIER t, toch nog stuwende motor van FIRATO Bij de opening heeft dit jaar niet de feestvreugde geheerst, zoals voorgaande jaren en dit is begrijpelijk voor iedereen, die verbonden is geweest met de FIRATO of contact heeft gehad met de man, die van het begin af aan met grote liefde en toe wijding, tien jaar lang onvoor stelbaar hard heeft gewerkt om van de FIRATO te maken tot wat zij op het moment is. In juni van dit jaar overleed de heer H. J. Kazemier plotseling in Italië. Het was daarom een zware taak om de tentoonstel ling te doen slagen, wélke taak mevrouw J. Kazemier-Heger en de efficiënt werkende staf op zich namen en ook volbrachten. De heer Kazemier is een man geweest, die „in het harnas" stierf. Een veelzijdig mens. Een man, die wist wat hij wilde en niet terugdeinsde voor moeilijk heden en strijd om de FIRATO te doen slagen. Al is de heer Kazemier dan niet meer, zijn geest beheerst toch nog deze ju bileumtentoonstelling en zal ook alle tentoonstellingen, die nog volgen, blijven beheersen en be zielen. De Radio Unie exposeert haar, voor het grootste deel zelf vervaardigde, om- roepapparatuur, zoals de „lynset" voor buitenopnamen. De NRU-deskundigen verenigen by de demonstratie de nood met de deugd door interviewtjes met het publiek te houden via hun enorme handmicrofoon (van het bekende „gum- miknuppel"-model)Alleen is er by de interviews dit verschil, dat nu de radio mensen eens geïnterviewd worden door het publiek, dat van deze gelegenheid ook gretig gebruik maakt. Complete cameraploeg De NTS heeft een complete camera ploeg afgevaardigd, die bezoekers in het beeld neemt, met de gevolgen zoals in de inleiding van dit artikel omschreven. Ten gerieve van de standhouders, die t.v.-toestellen exposeren, zendt de NTS in de middaguren een gemengd filmpro gramma uit. Verder staat op deze ge- zamenlyke stand ook een compleet wer kende registratiekamer met een bybe- horende „commentaarcel". Op de cen trale bedieningstafel kan men zes „een heden" aansluiten. Dit kunnen zyn: op neem- en weergeefinstallaties voor mag netisch lint, weergeefmachines voor grammofoonplaten, en opneeminstalla- ties voor grammofoonplaten. Om aan het op te nemen geluid, ruimte-effecten te kunnen toevoegen, kan de installatie aangesloten worden op een door het omroeplaboratorium ontwikkelde galm- plaat. De Nederlandse Televisie Stichting ook een aparte stand, waar belangstel lende inlichtingen kunnen krijgen over plaatsingsmogelykheden bij de techni sche afdelingen van de Stichting. TfMW* Elektronika Voor de „fynproevers" op elektronisch gebied demonstreert de Nederlandse Standard Electric Maatschappy een computor, de Stantec Zebra elektroni sche rekenmachine. Dit apparaat van middelgrote omvang, waarvan de prin cipiële opzet afkomstig is van de Ne derlandse PTT, is oorspronkelijke be doeld voor wetenschappelyk werk. Het toepassingsgebied is echter zeer veelzij dig en varieert van het berekenen van vliegtuigconstructies tot administratieve toepassingen, zoals voorraadadministra tie of het berekenen van lonen. Raytheon toont onderdelen van elek tronische deelschakelingen en model foto's van de door deze fabriek in sa menwerking met Amerikaanse militai re instanties ontwikkelde luchtafweer- „missile" Hawk, alsmede van de ruimte satelliet Explorer. Kortom, deze tiende FIRATO, moet een „snoepje" zijn voor de deskundigs en is ook voor de leek byzonder aan trekkelijk, want hier immers kan hij zich verliezen in het dromenland van luxe en vermaak (waarbij hij dan over het algemeen maar niet in de prys- lijsten moet kijken). Ook gisteravond ls het in Calcutta onrustig geweest. De politie heeft weer geschoten op betogers, die met stenen gooiden en vernielingen aanrichtten. Het aantal doden als gevolg van de schermut selingen van dinsdag ïs tot negen geste gen. Teleurstelling over wetsontwerp financiële verhoudingen Het grootste deel van de byzondere commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer, die thans voorlopig ver slag heeft uitgebracht over het wets ontwerp, dat de financiële verhouding tussen Ryk en gemeenten moet regelen is teleurgesteld over de wyze, waarop de financiële zelfstandigheid der gemeen ten in het wetsontwerp wordt geregeld. Hoewel men zeker niet voorbij wenste te zien aan de elementen In het wets ontwerp. die een versterking van de ge meentelijke zelfstandigheid tot gevolg zullen kunnen hebben, had toch over het geheel genomen een gevoel van teleur stelling de overhand gekregen, aldus de commissie. Verscheidene leden kwamen tot de conclusie een conclusie gesteund door het grootste deel der commsisie dat de beleving van de gemeentelijke zelf standigheid allerminst tot haar recht zal kunnen komen bij de bepalingen, zoals nu in het wetsontwerp opgenomen. In de commissie werd opgemerkt, dat er langzamerhand inderdaad reden schijnt, voor twyfel aan de mogelijkheid van financiële zelfstandigheid der ge meenten. Indien de regering mocht me nen. dat die mogelijkheid er in feite niet meer is. laat zij dit dan ronduit erken nen. Beschouwingen daarover kunnen dan verder gevoeglijk achterwege bly- ven, en de gemeenten zullen dan moeten wennen aan de gedachte, dat zij in veel sterker mate onderdelen van het Rijk zijn geworden dan vroeger het geval was. Noordwijker in Canada verongelukt De 20-jarige L. Neefjes uit Noordwijk, die in Canada verbleef om zyn oplei ding tot militair vlieger te voltooien, is in dit land by een auto-ongeval om het leven gekomen. De generale synode der Gereformeerde Kerken heeft zich in haar gisteren te Utrecht gehouden zitting bezig gehouden met het rapport van deputaten voor bestudering van het vraagstuk van pluriformiteit en oecumeniciteit. De Wereldraad van Kerken, de „International Council of Christian Churches (ICCC)", de gereformeerde oecumenische synode en de „World Presbyterian Alliance" kwamen ter sprake. Meer dan een spreker had bezwaren tegen de Wereldraad en het was met name prof. Dyk uit Amsterdam die zich tegen dit lichaam keerde. De Wereld raad, aldus de hoogleraar, heeft te Evanston tal van besluiten genomen waarmede de Geref. Kerken zeer wel kunnen instemmen, maar feit blijft, dat de Wereldraad kerken toelaat, die de belijdenis niet handhaven. Voor spr. is de Wereldraad geoordeeld. De Geref. Kerken hebben in hun wy'dvertakt zen dingswerk naar de mening van prof. Dyk oecumenisch werk van de eerste orde gedaan en dat oordeelde hij veel belangryker dan allerlei conferenties. By bezinning op haar oecumenische taak late de kerk de organisaties ter- zyde, want dat zyn geen kerken. Prof. Dijk uitte zyn vreugde over het bestaan van de geref. oecumenische synode en herinnerde eraan dat deze de kerken aansluiting by de Wereldraad heeft ontraden. HET RECHT VAN DE DWALING Prof. Nauta eveneens uit Amsterdam wilde de stelling van de commissie „dat het een door de Heilige Schrift en daar om van Christuswege geboden zaak dat de kerken haar oecumenische roe ping op verantwoorde wyze vervullen" uit de bybel wel gaarne gemotiveerd zien. De hoogleraar wilde de zaak van de andere kant benaderen en sprak van „het recht van de dwaling". Geen kerk mag zeggen, dat zy alleen de ware kerk is. Prof. Berkouwer uit Amsterdam, die als eerste namens deputaten het woord voerde, zei dat deputaten in hun rap port geen pleidooi gevoerd hebben voor aansluiting, ook geen gecamoufleerd pleidooi. Over deze oecumenische roe ping, aldus spr., zijn wij het allen eens, maar de zaak zelve benauwt ons. BROCHURE De rapporteur van de commissie, ds. Hajer, merkte op, dat men het rap port gaarne als een eenvoudige bro chure onder het kerkvolk verspreid zou zien, uiteraard niet onder super visie van de synode. De snode besloot tenslotte, naar aan leiding van een door prof. dr. Nauta in gediend uitgebreid amendement, de zaak thans niet tot een einde te brengen, maar haar naar de commissie terug te sturen voor nadere behandeling. De praeses verdaagde daarop de zit ting tot vanmorgen. Advertentie KENT FILTERS BEST Niet alleen plaatselijk, ook streekbelang Met grote spanning wacht de bevolking van Lisse op de zwembad- plannen, Reeds gisteren meldden wij dat voor 1960 een post van f 8000.— op de begroting staat voor dekking van de kosten van voor bereiding, terwijl voor 1961 een post van bijna 3 ton gereserveerd is voor de werkelijke stichting van een zwembad! Voor Lisse en voor de gehele streek is dit zeer belangrijk. Tot voor kort bewogen de gedachten zich tussen de mogelijkheid van een eenvoudig openluchtzwembad louter af gestemd op lokale behoeften enerzijds ën de mogelijkheid van een meer op al gemene recreatie gericht openlucht zwembad anderzijds. Voor de laatstge noemde mogelijkheid werd bovendien gepleit in het sociaal-economisch rap port voor de Bollenstreek, welk rapport als de daartoe geëigende plaats aan wijst het voor algemene recreatie be stemde westelijke deel van Lisse (com plex KeukenhofReigersbos). Intussen is gebleken dat provinciale instanties deze zienswijze delen en menen, dat aan een aldaar te stichten zwembad een belangrijke recreatieve betekenis voor de gehele streek zou toevallen. Met erkenning van de juistheid dezer mening, welke altijd al bij het ge meentebestuur van Lisse geleefd heeft, zyn voorts enige tijd geleden door het college de mogelijkheden nagegaan tot het ter beschikking krijgen van daar voor benodigd terrein in de omgeving van Losterweg-Essenlaan. OVERDEKT BAD? By de gedachte aan een openlucht zwembad heeft zich inmiddels een andere gevoegd n.I. de gedachte aan de stichting van een overdekt zwem bad. Daarover is reeds eerder met de gemeentebesturen uit de Bollenstreek van gedachten gewisseld. Hoewel die gemeentebesturen niet di rect afwijzend stonden, was er toch wel vrees voor de hoogte der onrendabele en derhalve uit overheidssubsidie te dekken exploitatiekosten voor een der gelijk overdekt zwembad. Verder con tact heeft niet meer plaats gehad- Wei zyn besprekingen gevoerd met deskundige instanties met grote erva ring inzake stichting van zwembaden en de exploitatie daarvan. Daaruit kan de conclusie getrokken worden, dat nóch een open bad nóch een overdekt bad rendabel te exploiteren is. Een eenvoudig open zwembad kost f 300.000,en een overdekt bad f 600.000,exclusief grond- en fun- deringskosten. De exploitatiekosten van een overdekt bad liggen uiteraard hoger dan van een open bad door de verwarmingskosten, enz., doch daartegenover staat, dat een open bad volgens berekening 300 dagen van het jaar ongebruikt ligt! B. en W. hebben de indruk, dat de Bollenstreek noodzakelijkerwijs geleidelyk zal groei en naar de behoefte om over een eigen overdekt bad te beschikken. Een andere mogelykheid is echter ook nog aanwezig, om n.I. niet een keus te doen uit een open of een overdekt bad, doch een combinatie- bad te stichten, dit is een combinatie van open en overdekt bad met ge bruik van gezamenlijke outillage. B. W. menen als conclusie te moeten stellen, dat het wenselijk is de stich ting van een combinatiebad als uit eindelijk döel voor ogen te houden en met de plaats van stichting is hiermede terdege rekening te houden. De gedachten gaan uit naar de om geving van de sportvelden of naar een gebied in de toekomstige nieuwe dorps kern van Lisse. de Poelpolder. Men wil het bad in fasen doen uitvoeren. Over wogen zal moeten worden of de aanleg van een open bad voorrang verdient boven het overdekte gedeelte of anders om. Wat de financiering betreft hebben B. en W. hoop, dat het belang zo groot wordt geacht dat op de stichting daar van met krachtige middelen zal worden aangedrongen. De streek beschikt im mers reeds over open baden te Hille- gom en Sassenheim. Een overdekt zwembad zal in een geheel andere be hoefte voorzien, vooral, ook voor het schoolzwemmen, het leszwemmen en het sportwedstry delement. m de nieuwe broodbelegging MIDDELPOT 0.98 GROTE POT 1.45 GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, Indien een Heinz 57 product niet voldoet. Amerikaanse staalstaking kan nog wel even duren Volgens Walter Reuther, de leider van het machtige vakverbond AFL- CIO, kan de staking in de Amerikaanse staalindustrie, die reeds 50 dagen heeft geduurd, tot in de winter voortduren. Gisteren hebben vertegenwoordigers van vakverenigingen en werkgevers de be sprekingen om een einde te maken aan de staking hervat. Aan deze besprekin gen werd deelgenomen door een rege ringsbemiddelaar. Na een transport per dekschuit via een lange omweg van Rotterdam af, is dezer dagen de vijftig meter lange en acht meter hoge schuif van 140 ton voor de stormvloedkering in de noordelijke uitgang van het Amsterdam-Rijnkanaal op de plaats van beslemming gearriveerd. Gis teren werd de schuif tussen de be tonnen heftorens geplaatst. Nieuw wereldrecord 100 m. vlinderslag Het 19-jarlge Amerikaanse meisje Nancy Ramey, winnares van de zilveren medaille bij de Olympische Spelen, heeft het wereldrecord 100 meter vlinderslag dames verbeterd en gebracht op 1 min 9.1 sec. Het oude record stond sedert 28 juni van het vorig jaar op haar naam met 1 min 9,6 sec. Zy verbeterde het wereldrecord ty- dens de series van de zwemwedstryden, die in het kader van de Pan-Amerikaan- se spelen te Chicago werden gehouden. Even tevoren evenaarde het 15-jarige Amerikaanse schoolmeisje Becky Col lins het oude record (1.09.6) in een serie. Oranjefeesten in Noordwijk begonnen Gistermiddag begonnen de volks feesten van de Oranjevereniging te Noordwyk-Binnen. Om vier uur gingen de diverse vermaakinrichtingen open, waarvoor uiteraard vooral de school jeugd grote belangstelling toonde. Velen maakte een ritje in de zweef- of draaimolen en ook de andere attrac ties en consumptietenten hadden over belangstelling niet te klagen. 's Avonds startte de Oranjevereniging met de eerste van een serie volksspelen, welke deze drie dagen zullen worden gehouden. Dames en heren van 15 jaar en ouder boonden hun vaardigheid by het ring steken op versierde fietsen. Verschei dene deelnemers hadden hun karretje voor dit doel feestelijk opgetuigd. Ook het kussenslaan leverde de nodige vrolykheid op. De uitslagen luidden als volgt: Ringsteken op versierde fietsen: 1. mevr. Van der Ploegvan Gijlswijk; 2. Jan Bierman: 3. Wim den Elzen; 4. J. van den Berg; 5. Rony van der Mey; 6. Jan Landman. Kussenslaan dames: 1. mej. Trees van der Holst; 2. mej. Joop Hermans. Kussenslaan heren: 1. Cees Boon; 2. Marlden van den Berg; 3. Wim Fes- schier; 4. Henk Kortekaas; 5. Jan Noppe. NED. HERV. KERK Beroepen te Lekkerkerk R. van 't Lin- denhout te Wapserveen; te Rotterdam (vac. dr. W. S. van Leeuwen) dr. G. Huls te Gouda. Bedankt voor Ommen J. N. de Ruiter te Lelden; voor Poortvliet O. van den Bosch te Bodegraven. GEREF. KERKEN Beroepen te Gees (Dr.) W. Hoogsteen, kand. te Driebergen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Sint Jansklooster D. Slag boom te 's-Gravenzande. Subsidiëring kerkbouw De raad van Dordrecht heeft overeen komstig het voorstel van B. en W. beslo ten in de subsidiëring door de gemeente van de bouw van kerken een afwach tende houding aan te nemen. In het college bleek een minderheid prin cipiële bezwaren tegen overheidssub sidiëring te hebben. Aangezien ook dui- delyk was geworden dat de opvattingen in de raad zeer uiteenlopend waren, stelde het college voor niet vooruit te lopen op een eventueel door het Ryk te treffen landelijke regeling. Het college had de nota uitgebracht naar aanleiding van verzoeken om steun van de gereformeerde kerk en de her vormde gemeente van Dordrecht, die beide nieuwe kerken willen gaan bou wen in de nieuwe stadswyken „Wiel- wyk" en „Crabbehof". By de behandeling van de nota ver klaarden de drie protestants-christeiyke fracties zich op principiële gronden tegen inwilliging van deze verzoeken, terwijl een deel van de P. v. d.A. en de KVP-fractie zich bereid verklaarden ze te steunen. DS. J. D. STEGEMAN ZESTIG JAAR PREDIKANT Donderdag 3 september a.s. zal het zestig jaar zijn geleden, dat ds. J. D. Stegeman uit Aalten werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Hy werd op 26 juli 1875 uit een godsdienstonderwyzersgezin te Dedems- vaart geboren en studeerde eerst een jaar aan de Gemeenteiyke Universiteit te Amsterdam en daarna nog enkele jaren aan de Ryks Universiteit te Utrecht. Ds. Stegeman stond eerst ruim dertien jaar te Nieuw-Amsterdam in de classis Emmen en daarna nog zeven entwintig jaar te Aalten, waar hem met ingang van 1 november 1940 na éénenveertig volbrachte dienstjaren op ruim vijfenzestigjarige leeftyd emeri taat werd verleend. Ds. Stegeman ge niet nog een goede gezondheid en verricht te Aalten in de vorm van het bezoeken van de bejaarden nog steeds pastoraal werk. Het vorige jaar erkende de regering de verdiensten van ds. Stegeman met hem te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Slachtoffer verkeersongeval in Noordwijk was zoek Jachtopzichter Van der Meulen deed gistermorgen vroeg een merkwaardige ontdekking. Op het rywielpad, even ten noorden van de Duindamse Slag trof hy een bromfiets aan, enkele kleding stukken lagen verspreid in de omgeving, een grote plas bloed bedekte de weg, doch nergens viel een spoor van een slachtoffer te bekennen. Direct waarschuwde hy de politie en deze toog op onderzoek uit. Uit de situatie ter plaatse bleek, dat de bromfietser waarschyniyk tegen een naast het rywielpad staande stapel hout was opgereden. Papieren in de kleding vermeldden de naam van een bewoner van het Lange- veld. In diens ouderiyke huis gekomen, troffen de politiemannen het slacht offer bloedend verwond in bed aan. Hy verklaarde zich niet te kunnen herin neren wat hem was overkomen en ook niet te weten hoe hy thuis gekomen was. Op advies van dokter Van Praag is de man naar het Academisch Zieken huis te Leiden overgebracht. Vermoedeiyk is de bromfietser, toen hy de avond tevoren uit Noordwyk aan Zee naar huis terugkeerde door slaap overmand en daarna tegen de houthoop gereden.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7