PA ÖKVff Braiiie-aclitige nozems brutaliseren iedereen en beschuldigen elkaar... Kolen-en oliehaarden Slachtoffer was doodjeugdige gangsters zaten in de bioscoop! Eerste B.B.-dienstweigeraars voor de rechtbank in Den Haag Met een enkel woord Agenda fc 3 WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1959 „Zaak-Bankastraat" voor Amsterdamse rechtbank (Van onze Amsterdamse correspondent) Op zondagmorgen 8 maart j.l. werd Caroline Belles levenloos op bed aangetroffen, geboeid aan polsen en voeten en met een deken op het hoofd. Uit de dressoirlade in de kamer achter haar winkeltje in de Bankastraat te Amsterdam-Oost was 317 gulden verdwenen. Terwijl buiten de buurtbewoners samengroepten en patholoog-anatoom dr. J* Zeldenrust zich binnen over het lijk boog, zaten de twee jonge mannen, die ervan worden verdacht de dood van deze 67-jarige vrouw te hebben veroorzaakt, in de bioscoop en legde de man-achter-de- schermen een kaartje in zijn cafetaria. De Amsterdamse rechtbank onder presidium van mr. L. Spanjaard heeft zich gisteren de gehele dag beziggehouden met deze „zaak- Bankastraat" en heeft voorts morgen ook de gehele dag uitgetrokken om alle verdachten en getuigen te horen. Overrompelend brutaal en glad De hoofdverdachten zijn twee nozems, in kleding en in gedrag: de 24-jarige Thijs, schilder en de 18-jarige Piet, pa pier-perser. Beiden hebben toegegeven in de nacht van 7 op 8 maart de woning van de alleenstaande vrouw te zijn bin nengedrongen. Thijs („een gevoelige jongen" zegt het rapport) verklaarde als getuige in de zaak tegen mededader Piet: ..We heb ben samen de deur van de serre gefor ceerd. We stapten binnen. Piet liep door naar de tussenkamer en ik zag alleen maar en hondje. Toen hoorde ik een gil. Maar een vrouw heb ik niet gezien." Piet („slap en onbetrouwbaar", zegt het rapport) verklaarde als getuige in de zaak tegen mededader Thijs: „We hebben samen de deur van de serre ge forceerd. We stapten binnen. Thijs liep door naar de tussenkamer en ik zag al leen maar een hondje. Toen hoorde ik een gil. Maar een vrouw heb ik niet ge zien. Beiden stonden onder ede. Eén pleeg de meineed. Maar dat was een zaak, die de knapen niet interesseerde. In de loop van het verhoor kwam trouwens naar voren, dat Thijs na enige tijd wel degelijk de vrouw had gezien. Ze was bewusteloos en hij had haar geboeid en hij had later voor alle zekerheid de te lefoonkabel doorgesneden. Schrander Thijs stond niet voor het eerst voor heren in toga. Hij heeft reeds een uit gebreid strafblad. Hangend op het hek je brutaliseerde hij president, rechters, Officier van Justitie en verdedigers met een flair, die ieder verbaasde en een schranderheid en gladheid, die de wijze heren achter de tafel overrompel de. Rechter: „U hebt bij de politie woor delijk verklaard: Ik had het idee, dat Piet met z'n grote handjes te hard is geweest Thijs: „Een idee, ja, maar is dat een bewijs? Als ik het idee heb, dat een huis als een boom uit de grond groeit, gelooft u dat dan ook Officier: „Jullie beweert dat er geen opzet is geweest mej. Belles geweld aan te doen. Tijdens het bespreken van de plannen is dat geweld toch wel bespro ken?" Thijs: „Besproken wel, maar dat wil niet zeggen, dat het ook is gebeurd". Rechter: „U hebt destijds verklaard, dat u schrok, toen u de vrouw zag lig gen. Logisch beredeneerd vreesde u dus, dat ze dood was! Thijs: „U redeneert, edelachtbare. Maar als je er voor staat, redeneer je niet. Dan is de schrik een niet te ver klaren reactie." Officier: „U hebt mej. Belles geboeid, maar dat gebeurde heel losjes. Hield u toen al rekening met de mogelijkheid, dat ze al dood was?" Thijs: ,,Ze w&s niet dood. Ik heb haar pols gevoeld voor ik haar bond. Die klopte nog. En dacht u, dat we zwarte maskers droegen voor de grap? Die hadden we immers niet nodig als we het mens wilden vermoorden?" Officier: „Je zou ze kunnen dragen voor het geval, dat die moord niet luk te Thijs: „En dan dacht u, dat twee grote knullen als Piet en ik die ouwe vrouw niet aankonden Geen berouw Geen spoor van berouw, bij Thijs noch bij Piet. De dood van Caroline Belles bleek niet de geringste indruk op hen te hebben gemaakt. Over de doodsoorzaak zeiden de ver dachten brutaal: „U hebt toch gehoord wat de deskundige heeft gezegd?" Dr. Zeldenrust had 's morgens een lugubere uiteenzetting gegeven over anatomische bijzonderheden. Zijn conclusie was voorzichtig: mej. Belles had een zwak hart, de dood kan zijn veroorzaakt door schrik of door verstikking, maar er zijn overtuigende bewijzen in dit ge val. De derde verdachte, de inmiddels uit voorarrest ontslagen 18-jarige loodgie ter Arie, is de man die bij de eerste poging tot de overval ,op de avond van de 7de maart, op de uitkijk heeft ge staan. Omdat het „te link" bleek om de plannen uit te voeren, gingen de man nen terug naar de cafétaria van Wim, die de jongelui tot hun daad zou heb ben aangezet. Toen 's nachts een twee de poging werd ondernomen, was Arie in de cafétaria blijven slapen. Wel was hij nadien met Wim in de Bankastraat gaan kijken waar Thijs en Piet bleven, maar hij was tenslotte toch naar huis gegaan. Hij had Thijs en Piet nog ge sproken, nadat hij van de dood van mej. Belles had gehoord. Op zijn vraag „Waarom hebben jullie dat gedaan?", zou Piet hebben geantwoord „Dan had ze maar niet moeten schreeuwen In mond gelegd Piet, in de verdachtenbank, schudt heftig van neen. Als hem even later de verklaringen worden voorgehouden, die hij bij de politie en voor de rechter commissaris heeft afgelegd (maar wel ke hij niet alle heeft ondertekend) zegt hij: „Op het politiebureau wordt de ene helft je in de mond gegeven en de an dere helft schrijven ze wei op De president nodigt een rechercheur van het Bureau Linnaeusstraat uit om de op dat bureau afgelegde verklaringen te bevestigen. Verdachte Piet tot rechercheur: „Staat er misschien ook in die verkla ringen. dat u mij een dreun heeft ge geven?" Rechercheur: „Ach. meneer de presi dent. ik heb alleen zijn elleboog van de tafel geschoven, omdat hij er zo onge manierd bijzat-" Piet wijst op zijn wang: „Hier heb je me geslagen!" Rechercheur: ..Ach lieve schat, dat gelooft toch niemand van jou Stilte. Gemompel op de publieke tri bune: „Zie je wel, dat er op de bureaus wordt gemept Radiohoorspel De zitting gaat voort. Uit de zeer summier behandelde rapporten van psychiaters en reclassering blijkt, dat Piet, die nog een blanco strafblad had, omgang heeft gehad met een zusje van Thijs. Thijs nam Piet mee naar de ca fétaria van Wim, die door de verdach ten steeds weer wordt genoemd als de man. die hen tot de inbraken aanzette. Een van die inbraken geschiedde aan de Celebesstraat, waar 1Ö00 gulden werd buitgemaakt. Hoewel Piet aanvankelijk heeft verklaard deze kraak samen met Thijs te hebben gezet, hield Thijs gis teren vol de inbraak heel alleen te heb ben gepleegd. Wim. een in keurig don ker kostuum gestoken jongeman van 26 jaar, zal morgen, wanneer de zitting wordt voortgezet, aan de tand worden gevoeld. Tot dusver heeft hij zich laten gelden door vanuit de verdachtenbank te protesteren, telkens, wanneer zijn naam werd genoemd. Hij ontkent iets met de inbraken of met de dood van Caroline Belles te maken te hebben ge had. In het Huis van Bewaring schreef hij voor zijn advocaat mr. Jeljer de Jong (dezelfde, die het „goede heertje" heeft verdedigd) een uitvoerig manus cript, alsmede een radiohoorspel, welke zijn onschuld moeten onderstrepen. Morgen zal de Officier van Justitie, na het verhoren van enkele getuigen, zijn requisitoiren tegen de vier ver dachten houden en zullen ook de vier verdedigers aan het woord komen. Advertentie hêety»',eS mee i Palestijnse regering in ballingschap (met leger)? De Marokkaanse Kroonprins Moeial Hassan, heeft gisteren in de prefectuur van Casablanca de 32ste zitting van de raad der Arabische Liga geopend. De Kroonprins, die namens zijn vader, Ko ning Mohammed V, de opening ver richtte, sprak zich uit voor een confe rentie van Arabische regeringsleiders ter bespreking van kwesties van gemeen schappelijk belang, w.o. het Algerijnse vraagstuk. Tunesië en Irak hebben geweigerd de conferentie bij te wonen. De plaats die voor de Tunesiërs gereserveerd was. is gisteren, na overleg met de secretaris generaal van de Liga, ingenomen door een delegatie van het Algerijnse Natio nale Bevrijdingsfront. Men verwacht dat de raad zich krach tig zal uitspreken tegen plannen om een miljoen Palestijnse vluchtelingen in Ara bische landen te vestigen en er schijnt gedacht te worden aan de oprichting van een Palestijnse regering in ballingschap, compleet met leger. De secretaris-generaal van de Liga, Hassoena, verklaarde in zijn welkomst rede dat de Arabische landen vastbe sloten moeten blijven strijden voor „de heilige rechten van Palestina" en tegen de „Zionistische expansie". VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham mondorgel. 18.40 Act. 18.50 V. d. kind. 19.00 Gitaarspel en zang. 19.10 Klankb. VPRO: V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Me- tropole-ork. 20.40 Jean Jaurés, klankb. 21.25 Salzburger Festspiele 1959: Nederl. Kamerkoor. 22.05 De weg naar volwassen heid ,caus. 22.20 Lichte muz. 22.40 De oogst is binnen, klankb. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.55 Idem. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperanto. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Oude muz. 18.15 Spectrum van het christelijk organisatie en vereni gingsleven, caus. 18.30 Leger des Heilsmuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Meisjeskoor. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Evangelisatiesamenkomst Unie van Baptisten Gemeenten. 21.00 Gram. 21.15 Gitaar en viool. 21.30 Muzikale luis terwedstrijd. 22.00 Hollandla groeit op..., caus. 22.15 Kamermuz. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15— 24.00 Platennieuws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 v. d. kind. NTS: 17.30 17.40 Intern, jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Attentie. 21.05 Filmprogr. 21.35 Poëtisch progr. 22.00 Dagsluiting Vrijheidsberovingzegt verdachte Lafhartig om deze zaak te saboteren (Van onze Haagse correspondent) „De dienstplicht voor de Bescherming Burgerbevolking acht ik een kwestie van pure vrijheidsberoving en de wet die deze dienstplicht in het leven heeft ge roepen, vind ik absurd". Zo luidde zeer in het kort het standpunt van twee Haagse jongemannen, die zich voor de Haagse rechtbank hadden te verant woorden, omdat zjj hadden geweigerd hun plichten te vervullen, die hen krachtens de wet Bescherming Burger bevolking zijn opgelegd. „Ik vind het lafhartig om deze zaak te saboteren", was het standpunt dat de officier van Justitie hier tegenover in nam. „Het is een groot gemeenschap pelijk belang, dat de Bescherming Bur gerbevolking ordelijk tot stand komt", vond de president. Tegen elk der beide BB-dienstweige- raars eiste de officier van Justitie, mr. dr. J. C. Maris, een gevangenisstraf van twee maanden. „Schandalig", repli ceerde een der verdachten, een 27-jarige metselaar, op deze eis. Hij verklaarde tegenover de rechtbank ook in de toe komst in zijn weigering te zullen vol harden. Toen de president hem erop wees, dat het zijn plicht is aan de BB mee te werken, antwoordde hij dat plicht alleen maar een mooi woord is en dat de BB-dienstplicht zijns inziens neerkomt op vrijheidsberoving. De andere verdachte, een 32-jarige koopman, verklaarde eveneens, dat hij weigerde aan de BB mee te doen, omdat hij dit vrijheidsberoving achtte. „U bent toch ook in militaire dienst gegaan, vond u dat ook vrijheidsberoving?", vroeg de president, mr. R. Prins. „Dat is het ook, tenzij je vrijwillig gaat. Ik ben vrijwillig gegaan, want ik wilde Indië zien", antwoordde de verdachte. „Zou je verder niets meer voor je vaderland willen doen?" „Nee, niets". „Maar u bent hiertoe wettelijk verplicht". „De heren die de wetten maken, matigen zich het recht aan mij hiertoe te verplichten en dan neem ik het recht te weigeren". „U hebt zelf die wetten gemaakt, tenminste, dat deden de vertegenwoordigers van het hele Nederlandse volk, dus ook van u" „Niet van mij, ik stem altijd blanco". Waarmee de discussie tussen de ver dachte en de president van de recht bank was beëindigd. De officier van Jus titie ging er nog even op door. „Wat zou er van het land terechtkomen, als nie- Zigeuner gered voordat hij levend werd begraven De Italiaanse politie heelt een ge- wonde zigeuner gered, toen jaloerse stamgenoten bezig waren hem levend te begraven. De 22-jarige Angelo Cari was al tot de schouders begraven en bloedde uit een halswond toen de politie arri veerde. Zijn executeurs namen de vlucht, maar de politie heeft een aan tal leden van hun kamp gearresteerd, in een poging op die manier de daders te pakken te krijgen. Cari heeft verteld dat zijn stamgenoten hem gewond had den tijdens een twist over een zigeuner meisje dat hij het hof maakte. Vervol gens werd een graf gegraven aan de oever van de Adige, even buiten Trento, en begon men hem levend te begraven! Mensen die hiervan uit huizen in de buurt getuige waren, telefoneerden de politie, die nog juist op tijd verscheen. In Calcutta 6 doden onder protesterende betogers In de stad Calcutta zijn gisteren zes mensen door kogels van politieagenten gedood en meer dan vijftig gewond. Een woedende menigte protesteerde tegen de voedselpolitiek van de overheid er tegen de wijze waarop de politie maan' dag tegen betogers is opgetreden. Door stenen van de kant van de betogers liep een honderdtal politiemannen verwon dingen op. VOOR DONDERDAG 3 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groente man .9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 V .d. kleu ters. 11.00 Kookpraatje 11.15 Sopr. en Elano. 11.35 Kamermuz. 12.00 Gram. 12.30 and- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.20 Metropole- ork. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.30 Gram. 15.00 Logboek 1943, klankb. 15.40 Accordeonspel. 16.00 Varianten. ;d. 17.{ i Nws. 18.15 Lichte muz. mand de wetten naleeft?", zo stelde hij. „Ik leef ze na, maar niet als ze absurd zyn", antwoordde de verdachte. „Uw standpunt is me nu volkomen duidelijk", besloot de president, waarop hij de uitspraak bepaalde op 15 sep tember aanstaande. Advertentie! l Voor Leiden en omstreken Gebr. B. H en J. Huisman Wielmakerst. 23 hk. Levendaal 80 telefoon 22962 In het Winfieldhouse te Londen heeft president Eisenhower gisteren gedineerd met strijdmakkers en medewerkers uit de tweede wereld oorlog. Zittend van links naar rechts Winston Churchill, Eisen hower en premier Macmillan, staande van links naar rechts veld maarschalk Montgomery, burggraaf Portal, lord Tedder en luit.-gene raal Morgan. BINNENLAND Thans is gebleken, dat maandag voor het eerst in de geschiedenis van de lucht haven Schiphol, meer dan vijfduizend passagiers op één dag zijn genoteerd. In totaal zijn er die dag n.l. 5076 passagiers geteld; aankomende, doorgaande en ver trekkende passagiers tezamen. Gistermiddag is de 60-1arlge lood gieter A. J. Plakke uit de dakgoot van een perceel aan de Ruyschstraat in Am- steraam naar beneden gestort. De man werd met ernstige verwondingen naar het O.L.V. Gasthuis gebracht, waar hij gister avond is overleden. De loodgieter was met een collega bezig het dak te herstellen. Plakke. die op een in de dakgoot schuin tegen het dak geplaatst laddertje stond, nam van zijn hoger gezeten collega een emmer met zinkafval aan, die hij naar beneden zou brengen. Tijdens het afda len van het laddertje gebeurde het on- feluk.'De loodgieter maakte een val van 4 meter. In het ministerie van Buitenlandse Zaken is gistermiddag een veterinair ver drag tussen Italië en Nederland onder tekend. Het verdrag werd aan Italiaanse zijde ondertekend door de Italiaanse am bassadeur in Nederland, markies Raymon- do Giustiniani en de veterinair Inspec teur-generaal van het Italiaanse ministe rie van Volksgezondheid, dr. Aldo Ade- mollo en aan Nederlandse kant door de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, dr. H. R. van Houten. BUITENLAND Volgens een verslag van een groep van de Italiaanse commissie voor het geo fysische Jaar is de radio-activiteit in Ita lië afgenomen. Dit wordt toegeschreven aan de staking van de kernproeven. Reizigers, die zich maandag in een station van de ParUse ondergrondse be vonden zyn in paniek gevlucht toen er schoten door het station klonken en een Algerijn gewond bleef liggen. De Algerijn se schutter wist in de verwarring te ont komen. Komende winter zal er op de zee routes nabij de zuidkust van Groenland een ijspatrouilledienst worden gevlogen. Twee amfibie-vliegtuigen die op een vroe gere Amerikaanse basis op Groenland ge stationeerd zullen worden, zullen melding maken van ijsformatles, die in de rich ting van de Noordatlantische scheepsrou- tes drijven. Deze maatregel is genomen naar aanleiding van het vergaan van het Deense schip „Hans Hedtoft dat ln Ja nuari op een ijsberg is gevaren. Naby Puchovin in Tsjecho-Slowakije is een nieuwe badplaats met geneeskrach tige baden geopend, v/aar elk Jaar meer dan 4.000 patiënten kunnen worden be handeld. De badplaats is ontstaan nadat de bouw van een waterkrachtstation een krachtige geiser uit de grond kwam spui ten. Volgens het Oostduitse blad Tribune hebben Oostduitse toeristen die aan de Baltische kust zijn geweest, emmers mee gebracht in plaats van de gebruikelijke souvenirs. „De vakantiegangers brengen de emmers mee om de eenvoudige reden, dat zij nergens anders zijn te krijgen", al dus het blad. Een Italiaanse stedebouwkundige, Luigl Picclnato, heeft plannen gemaakt voor een „klein Venetië bij Eilat, de Is raëlische stad aan de Rode Zee. Er zou een netwerk van kanalen gegraven moeten worden om zeewater naar kunstmatige meren rond hotels in een speciale toeris- tenwyk te brengen. De minister van Bin nenlandse Zaken heeft het plan aan een adviescommissie voorgelegd. Volgens een in Jeruzalem Ingesteld onderzoek is „Robinson Crusoe" van Da niel Defoe, het boek dat het meest door dertien- en veertien-jarigen in Israël ge lezen wordt. „De prins en de zwervers" van Mark Twain komt op de tweede plaats De meisjes bleken meer te lezen dan de Jongens. De komende drie jaar zal de Israë lische koopvaardy een 1500 zeelieden meer nodig hebben van wie velen in het buitenland aangeworven zullen worden. Er is vooral een tekort aan officieren. Prins Philip heeft een uitnodiging aanvaard om in november een bezoek aan Ghana te brengen, zo heeft premier Nkroemah in een radiorede bekendge maakt. Aanvankeiyk zou Koningin Eliza beth in november een bezoek aan Ghana brengen, doch de plannen moesten gewy- zlgd worden omdat de Koningin een baby verwacht. Denemarken heeft een Amerikaans aanbod voor uitrusting van een tweede bataljon met korte-afstandraketten van het type Honest John en levering van straaljagers voor een nieuwe escadrille, aanvaard, zo heeft een regeringswoord voerder in Kopenhagen bekendgemaakt. De raketten en vliegtuigen zullen volgend Jaar worden geleverd. In Brussel, op het Muntplein, is gis teren een brievenbus ten behoeve van automobilisten geplaatst. Chauffeurs kun nen zonder uit hun auto te stappen, brieven in de bus, die op een vluchtheu vel staat, deponeren. De eerste dag was het geen succes, kenneiyk doordat de auto mobilisten niet op de hoogte waren, want alleen voetgangers maakten er ge bruik van! In Oxford (Engeland) moeten galan te heren die belaagde dames te hulp wil len snellen, erg voorzichtig zijn. De rech ter van Oxford heeft gisteren een man tot honderd gulden boete veroordeeld, omdat hij een paar dagen geleden, toen hij een meisje hoorde gillen dat door twee man nen werd vastgehouden, te hulp was ge sneld en een der mannen een fikse op stopper had verkocht. Achteraf was ech ter gebleken, dat de ontsnapte jongedame een meisje was. dat het niet al te nauw met de zeden nam en dat door twee poli tiemannen in burger werd ingerekend. Een commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft president Eisenhower gevraagd, opdracht te geven tot het bestuderen van de vraag „of een fusie van leger en luchtmacht een oplos sing zou geven voor de moeilijkheden, die een gevolg zijn van de onderlinge rivaliteit op het gebied van raketwapens". De com missie laat in haar rapport, gebaseerd op een uitvoerig onderzoek, voorlopig de ma rine buiten beschouwing. De commissie is van oordeel dat de ontwikkeling, produk- tie en verdeling van raketten met kern lading één enkele militaire organisatie vereist, tenminste wat wapens betreffen die van de grond worden afgeschoten. In Boedapest is een instituut ge opend, waar Afrikaanse vakbondsleiders onder auspiciën van het door communis ten geleide wereldvakverbond een oplei ding kunnen krijgen. Voor de eerste cur sus die een maand duurt, hebben zich dertig kandidaten uit tien landen, waar onder Guinea, Senegal, Kongo en Mada gascar. laten inschryven. Premier Kroesjtsjef is gisteren van een vakantie van drie weken in Moskou teruggekeerd. Een deel van zyn vakantie bracht hi) door ln Jalta op de Krim, waarna hij ook enige tijd logeerde te Vesjenskia, een dorp aan de Don, waar hij de gast was van de schryver SJolochof. WOENSDAG GeregrachtOpenluchtsamenkomst Baptistengemeente. 8 uur nam. Wassenaar. HavenHengelwedstryd voor Jeugd van Buurtver. Oostdorp. 6 uur nam. DONDERDAG Pieterskerk: Voorlichting aan eerste jaars-studenten .11 uur voorm. VRIJDAG Levendaal: Aandeelhoudersverg. N.V. Kon. Zeep- Eau de Cologne en Parfume- rieënfabriek v.h. Sanders en Co. 8 uur nam Stadszaal (grote zaal)Opera Itallana. 8 uur nam. ZATERDAG MaranathakerkOpening chr. school voor slechthorenden en spraakgebrekki- gen„ 3 uur nam. Breestraat 19Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- ver .naar Aalsmeers Bloemenspel. 12.45 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert .2.30 uur nam Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Reservaat „De Beer". 9.20 uur voorm. DINSDAG Gulden Vlies: Openingsmiddag Ned. Ver. van Huisvrouwen. Lezing mevr. Wina Born over: Vrouwen tussen kloosters en moskeeën. 2.30 uur nam TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 15 uur) tem 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Rex: ..Song of Scheherazade (alle leeft.) Werkd. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9 15 uur. Donderdag: „Terug uit de hel" (14 jaar). Trianon: ,Ein Lied geht um die Welt" (a.l.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino: „Artiesten en modellen" (al.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Llflo: „Het rijkste meisje ter wereld" (al.) Werkd. 2 30 7 en 9.15 uur; zond 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. Luxor: ..King Creole" (18 Jaar). Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9 15 uur. Te Leiden is geopend Apotheek Van Driesum. Mare 110, tel. 20406. Bij geen gehoor bü Uw huisarts ol specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. plano. var. progr. 21.45 Koorzang. 22.05 Journ. 22.20 Lichte muz. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York 23.25 24.00 Discotaria. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Mor gendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Instr. trio. 14.30 Radiofilharm. Ork. en solist. 15.30 Vocaal ens. 16.00 Bijbelover- denking. 16.30 Klavecimbelconc. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Promenadeork. NCRV: 18.45 Ontmoeting op Rhodos, caus. 9.00 Nws. en weerber. 9.10 Volkslie deren. 19.30 Radiokrant .19.50 C.H.U., pol. caus. 0.00 Muzikale caus. 20.15 Metropole- caus. 20.00 Muz. caus. 20.15 Metropole- Canada. klankb. 21.20 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Periodieken-Parade .22.10 Or- felconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverden- ing. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.1524.00 Gram TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Pol. caus. 20.30 Documentair progr. 20.50 De man die zichzelf bedroog, t.v.- spel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankb. 13.40 Voordr. 13.55 Cricket- uitslagen. 14.00 Gevar .progr. 14.30 Klank beeld. 15.00 Gevar .muz. 15.45 Gevar. pro gr. 16.15 Kritieken. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Vragenbeantw. 19.30 Coast and country. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 21.45 Gevar. muz. 22.30 Gesprek. 23.00 Nws. 23.06—23.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light. Programme, 1500 en 2 11 in. 12.00 Interv. en gram. 12.30 Nws. Daarna: progr. v .d .arb. 13.00 On bekend. (Om 13.30 Nws.) 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.15 Pianospel .14.30 Nws. en klankb. 15.00 Gevar. muz. (Om 15.30 Nws.) 15.45 Mil .ork. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Amus. muz. 17.30 Nws. en pianospel. 18.00 Interv. en gram. 18 29 Weerber., nws. en act. 18.35 Gram. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en vragenbeantw. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Nws. en gevr. muz. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nws. en pianospel. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 16.00 Fllmmuz. 16.25 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 18.20 Hammond orgelspel. 19.00 Nws. 20.50 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Ork.conc. 23.15 Ork.conc. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.15 Gevar. mu. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Operamuz. 14.10 Gram. 14.25 Hoorsp. 16.40 Gram. 17.15 Orgelre cital. 18.30 Gram. 19.16 Idem. 20.00 Fes tival v. Salzburg: Ork. conc. 22.25 Gram. 23.10 Idem. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 en 14.00 Gram. 15.30 Kamermuz. 16.00 Koersen. 16.02 Franse les. 16.20 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.15 V .d. kind. 18.15 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gram. 20.30 Gram, met comm. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.44—23.00 Nws. 484 ni.: 12.30 Orgel- en pianospel. 13.00 Nws. 14.30 Operamuz. 15.30 Chansons. 16.05 Kinderkoren. 16.30 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Festival v. Barok- muz.: Klavecimbel-spel. 18.55 Gvar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Operette-muz. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.55 Nws Spoor gevonden van brandkastdieven De politie van Rheden is erin geslaagd de auto op te sporen, waarvan gebruik is gemaakt bij het vervoer van de brand kast. die uit het kantoor der Gelderse Tramwegen te Dieren (niet te Velp, zoals aanvankelijk werd vermeld), is ont voerd. De auto werd te Amersfoort aan getroffen en is in beslag genomen. De brandkast bevatte ruim f. 6.000, eigendom van de Tramwegen, buiten landse papieren voor de kleine personen auto's van de GTW, ongeveer f. 32,van een loterijpot, loten van het kantoor personeel en ruim f. 200,van de per soneelsvereniging. Een vermoedelijk spoor van de daders leidt naar één der grote steden. De dief stal werd 's morgens te vjjf uur ontdekt door de eerste dienstdoende chef. De tegelbestrating rond het kantoor ver toont duidelijk de krassen veroorzaakt bij het verplaatsen van de vrij zware brandkast. Advertentie A. DE WIT'S Handelshuis OUDE VEST 1H - TELEF. 25328 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) d O. tD Ë- S 3 0J .2 3 S "2 «j *•2 e 6 èi a EN Amsterdam onbewolkt ono 3 20 12 0 Den Helder onbewolkt ozo 2 18 14 0 Ypenburg Vlisslngen onbewolkt no 2 22 11 0 onbewolkt no 5 20 12 0 Eelde onbewolkt ono 1 20 9 0 De Bilt onbewolkt ono 4 20 9 0 Twente onbewolkt ono 2 21 8 0 Eindhoven onbewolkt ono 2 20 7 0 Z. -Limburg onbewo'kt ono 4 20 8 0 Helsinki zwaar bew. nw 1 17 3 0 Stockholm zwaar bew. nw 2 20 11 0.3 Kopenhagen zwaar bew. nnw 4 19 9 0 Aberdeen zwaar bew. w.stil 19 8 0 Londen zwaar bew. nno 4 21 11 0 Brussel onbewolkt ono 2 20 9 0 Luxemburg onbewol kt 110 5 19 8 0 Parijs onbewolkt nno 4 22 9 0 Bordeaux regen no 1 24 14 3 Grenoble regen w-stll 22 15 10 Nice geh. bew. n 3 23 16 8 Berlijn onbewolkt no 1 19 7 0 Frankfort onbewolkt ono 2 21 9 0 Mu nchen mist w.stil 18 3 0 ZUrich lioht bew. n 2 20 7 0 Genève zwaar bew. wnw 1 20 10 0 Locarno regenbul w 2 22 16 0.1 Wenen onbewolkt wzw 2 18 5 0 Innsbruck lioht bew. w^til 22 4 0 Belgrado zwaar bew. zw 2 21 9 0 Athene onbewolkt n 6 32 21 0 Rome zwaar bew. wstl 26 18 0 AJaccio regen no 2 27 19 o.l Madrid half bew. w^til 24 14 0 Lissabon onbewolkt wzw 16 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2