UIT HE! Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 1 september 1959 Derde blad no. 29836 MODELLEN Op de bovenste rij foto's geheel links een typering van de nieuwe stijl van Yves Saint Laurent, de opvolger van Dior. Een pakje gemaakt van lichte marineblauwe wol. De typische rok laat de knieën vrij. Het korte jasje wordt gedragen boven een lijfje zonder mouwen. Daarnaast tweede van links een schepping van Laroche, die over het alge meen zich richtte op jeugdige vlotheid. Een mantelpakje van kastanjekleurig herteleer, gedragen met een geborduurde blouse. De zakken in het jasje zijn bij de schouders ge plaatst. Daarnaast in het midden van de bovenste rij wederom een ensemble van Laurent, vervaardigd van grijs met blauwe wol. De vierde foto van links toont een korte avondjapon van Pierre Cardin met een rond afgewerkte geplooide rok van oker- kleurige faille, versierd met een roos en een band van witte faille om het lijfje. Geheel rechts op deze rij een mantel van hetzelfde modehuis, gemaakt van grof geweven wol in twee tinten, beige en roze in ruiten naast elkaar. De mantel heeft een grote kraag, grote zakken en, enorms knopen. Nadat we ons maanden lang weinig bekommerd hebben om de mode, die nog altijd iets van aankleding veronderstelt terwijl we in de tropische zomer streefden naar rigoureuze ontkleding tot de grenzen van het mogelijke volgens de politieverordening, wordt het weer tijd aan bekleding te gaan denken. Er komen per slot van rekening weer een herfst en daarna een winter, die waarschijnlijk wat meer aan- dan ontkleding vergen. We zijn er ons van bewust, dat deze modellen voorlopig alleen bereikbaar zijn voor degenen, die er toch al .warmpjes bij zitten". Het lijkt ons, als we zo eens zien naar de modellen die uit de modecentra tevoorschijn komen, niet mogelijk om ondanks alle doe-het-zelf-rage's als gewone huisvrouw de textiel-architecto- nische begaafdheden en uitvoerderskwaliteiten te ontwikkelen, welke nodig zijn om de dikwijls extravagante scheppingen in huis vlijt tot eigen bezit om te toveren. Maar toch, U kunt er misschien ideeën uit putten. En bovendien nadat we vorige week het zijden gordijn lieten opgaan voor de modetempels in het Zonnige Zuiden, mogen wij U niet een blik onthouden in het Mekka van de Mode, Parijs, waar vandaag de grote ontwerpers hun creaties aan de wereld van H.M. de Vrouw hebben geschonken. Ziehier dan enkele van hun modellen. Verder op de pagina links ter halve hoogte een voorbeeld van een overheersende trek in de herfst- en wintermode: grote kra gen. Het modehuis Cardin lanceerde deze zwart-wit geruite mantel, waarvan de kraag punten van voren met een lint bijeen worden gehouden. Onder aan de pagina links een avondjurk van Laurent volgens diens reeds eerder genoemde nieuwste lijn. De japon van Cypresse-groene satijn heeft een rok welke in drie trappen afdaalt tot even boven de knie. Driekwart mouwen en een hoge ronde hals. afgezet met een collier bestaande uit niet minder dan twaalf rijen gitten. Daar naast rechts onder aan de pagina een avond jurk van Maggy Rouff zwarte bewerkte witte kant. Tenslotte rechts ter halve hoogte van de pagina de zeer decoratieve avond jurk ..Scarabee" van Claude Rivière van paarsige kant, een tafzijden ondergrond in fÉÉ«l twee tinten, mosgroen en bruin.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5