De zachtste van alle Russen willen nog geen regeling van een ruimterecht Het is duur om zieli op de weg niet als dame te gedragen Kerkelijk Leven Dpgericht 1 maart 1860 Dinsdag 1 september 1959 Tweede blad no. 29836 en bij Golden Fiction zit de zachtheid waar ze hoortin de tabak Afscheid bij de U.B. De heer J. Laman na 47 jaar arbeid met pensioen Vanmorgen hebben leiding en perso neel van de Universiteitsbibliotheek van de Leidse Universiteit in een van de zalen van het gebouw afscheid genomen van de heer J. Laman. die na 47 jaar werk in de bibliotheek thans de pen sioengerechtigde leéftijd had bereikt. De heer Laman onderscheidde zich in de bibliotheek door zijn kundig bindwerk. Verschillende waardevolle oude hand schriften en folianten werden aan hem toevertrouwd en hij verwierf zich in zijn lange ambtsperiode ook buiten de bibliotheek grote faam. De bibliothecaris dr. A. Kessen merk te in zijn afscheidswoord op. dat lang zamerhand de gehele oude garde heen gaat. Deze oud-gardisten hebben een aantal trekken gemeen, aldus dr. Kes sen. Zij hebben er bij hun afscheid vrij wel alle ongeveer vijftig dienstjaren op zitten. welk feit enkele karaktereigen schappen als standvastigheid, vasthou dendheid en evenwichtigheid verraadt. Dr. Kessen erkende en waardeerde in het werk van de heer Laman een stukje ambachtskunst. Hierdoor zal na het afscheid de band toch nog blijven be staan. want bij bijzondere handschrif ten. die gebonden of gerestaureerd moe ten worden, zal men altijd een beroep kunnen blijven doen op de scheidende funotionaris. De heer Laman was al tijd een prettig medewerker en uitste kend collega, aldus de heer Kessen. De heer E. van Gulik. hoofd van de cataloguskamer roemde vervolgens de verdiensten van de heer Laman en wenste hem veel geluk op zijn verdere levensweg. Verder spraken nog de heer W. F. Neuteboom. hoofd van de afde ling personeelszaken van het Universi teitsbureau en dr. P. Voorhoeve, hoofd van de afdeling Oosterse talen van de bibliotheek. Hierna hadden de medewerkers gele genheid om persoonlijk afscheid te ne men van de heer Laman. M. van Zwieten de Blom overleden Bekende figuur bij het onderwijs Op 73-jarige leeftijd is zondag in Oosterbeek, waar hij de laatste jaren woonde, overleden de heer M. van Zwieten de Blom, oud-onderwijzer bij het buitengewoon lager onderwijs en oud-leraar aan de avondschool van het Kon. Genootschap „Matthesis Scientiarum Genitrix" te dezer stede. Alvorens de heer Van Zwieten de Blom naar Leiden kwam. was hij werkzaam geweest by het lager onderwijs in Overschie, Kolhorn en Den Helder. In Leiden werkte hij achtereenvolgens aan de Zuidsingelschool en de Mareschool en tenslotte aan de school voor buiten gewoon lager onderwijs in de Caecilia- straat, waar hij de laatste jaren optrad als plaatsvervangend hoofd. Ruim 25 jaar gaf de heer Van Zwie ten de Blom bovendien onderwijs in de wiskunde aan de school van „Matthesis" in welke kring grote waardering bestond voor zijn genoeglijke en leerrijke lessen. Zijn stoffelijk overschot zal morgen middag om half drie op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Oosterbeek worden ter aarde besteld. lil memoriam M. v. Zwieten de Blom Zondagmorgen overleed in Oosterbeek, waar hij na zijn pensionering ging wo nen, onze oud-leraar M. v. Zwieten de Blom. Vele, zeer vele oud-Mathesianen zul len zich hem herinneren voor de klas staande, waar hij op zeer rustige en kal me manier ons trachtte de wiskunde te leren. Wat een geduld en doorzettings vermogen heeft hij getoond om ook de niet snel van begrip zijnde leerling dat gene te leren wat nu eenmaal onont beerlijk is voor alle wetenschap. Hij beschouwde het niet alleen als zijn opdracht om uitsluitend schooluren aan ons te wijden, maar ging ook na af loop van de lessen 's avonds en menige zaterdagmiddag thuis door. Menigeen, die nu een goede positie in het. leven bekleedt, zal met dankbaar heid aan deze leraar terugdenken voor hetgeen hij van hem heeft mogen ont vangen. Niet alleen het zakelijk lesgeven, maar ook het kweken van interesse voor an dere zaken dan alleen de wiskunde voel de hij als zijn plicht. Altijd was hij pre sent bij lezingen en excursies, georgani seerd door de Vereniging van Mathesia- nen en dikwijls trad hij als hun leider op. Als blijk van verdienste voor zijn vele werk werd hij benoemd tot erelid dei- vereniging en ontving het gouden in signe. Ook na zijn pensionering bleef deze belangstelling bestaan. Hoewel de laat ste jaren zwaar lichamelijk gehandicapt toonde hij nog steeds belangstelling voor zijn oud-leerlingen en kon hij zich kin derlijk verheugen, wanneer hij hoorde Wie wint de race Op het tiende jaarcongres van de In ternationale Astronautische Federatie dat gisteren in Londen begon is op nieuw gebleken, dat de Russen weinig op hebben met het opstellen van een rechtscode voor de ruimte. De federa tie-voorzitter Andrew G. Haley onthul de. dat zelfs een persoonlijke reis van hem naar Moskou de Russen niet tot de erkenning gebracht heeft, dat aan vaarding van enkele grondbeginselen van ruimterecht dienstig zou zijn ter bescherming van de belangen van alle landen. Vee] afgevaardigden op het congres beschouwen deze afwijzende houding als een teken, dat de Russen ervan overtuigd zijn de eersten te zullen zijn die een mens in de ruimte brengen. Daarna zouden zij veel sterker staan om hun ideeën over ruimterecht te doen zegevieren. De drie man sterke Russische delegatie ging vragen over de ruimte in het alge meen uit de weg op de begroetings- receptie die zondagavond gegeven werd. Een van hen, professor K.vril Ogorodni- kow zei echter, dat Rusland misschien binnen twee jaar een onderdaan in de ruimte zal hebben. Sommige afgevaar digden die meer privé met de Russen praatten, kregen de indruk, dat men zich in Rusland niet veel zorgen maakt over het Amerikaanse „Mercury-pro- jekt" voor de opleiding van de eerste ruimtevaarders. Zij lachten hartelijk toen zij hoorden, dat de zeven mannen die Amerika nu opleidt hun verhaal over „de eerste vlucht in de ruimte" al voorshands verkocht hebben voor een half miljoen dollar. Ik kreeg de indruk, Eisenhower op t.v. De Nederlandse Televisie Stichting zal morgen te 13.00 uur een extra program ma uitzenden, bestaande uit een telere- cording van het vertrek van president Eisenhower uit Londen en de aankomst te Parijs.. Deze uitzending duurt tot plan. 13.55 uur. Op dezelfde dag volgt 's middags van 17.4518.50 uur een directe uitzending uit Parijs van de plechtigheden bij de Are de Triomphe. Voorts zal het NTS journaal op 2, 3 en 4 september uitgebreid aandacht schenken aan het bezoek van de Ameri kaanse president aan Parijs. Dr. Fuchs krijgt hoge Oostduitse functie Klaus Fuchs, de voormalige Britse kerngeleerde die de Sovjet-Unie gehei men van de waterstofbom in handen heeft gespeeld, heeft een hoge functie gekregen in de Oostduitse organisatie voor kernonderzoek. Dr. Fuchs is in Juni naar Oost-Duits- land uitgeweken na een gevangenschap van negen jaar wegens spionage. De functie die hfj thans gekregen heeft, is gelijkwaardig aan die welke hfj in En geland heeft gehad (plaatsvervangend directeur van de Engelse instelling voor kernonderzoek te Harwell). Het Oost duitse regeringsbureau voor kernonder zoek en technologie heeft bekendge maakt, dat Fuchs ls benoemd tot plaats vervangend directeur van het Centrale Oostduitse Instituut voor Kernfysica bij Dresden. Fuchs zou hoofd worden van een wetenschappelijke afdeling van I het instituut. dat zij ervan overtuigd waren, dat het eerste verhaal daarover zonder auteurs rechten verteld zal worden door Radio Moskou", aldus een Amerikaanse raket- deskundige. Cambodja's koning ontsnapt aanslag Op Koning Norodom-Soeramarit van Cambodja en zijn echtgenote is gister avond een bomaanslag gepleegd. De Koning en de Koningin werden miet ge wond. Prins Vakrivan kwam echter om het leven. De bom zat in een pakket, dat aan de vorst was geadresseerd. Prins Vakrivan was chef van het pro tocol. Door de ontploffing werd ook een kamerdienaar gedood en twee andere leden van het paleispersoneel gewond. Prins Vakrivan werd gedood toen hij trachtte het pakje te openen. Op dat ogenblik hadden de vorst en zijn echt genote juist het vertrek verlaten. De 65-jarige Koning Norodom werd drie jaar gelëden gekroond. Hij volgde zijn zoon. Sihanoek. op. die afstand deed om een politieke democratische volksbeweging te leiden die bij de ver kiezingen van vorig jaar alle zetels in de raadgevende assemblee verwierf. Prins Sihanoek is thans premier. Franco's politie foltert gevangenen van oppositie De Britse Labourpartij heeft een pamflet uitgegeven dat is opgesteld door haar „Fonds ter verdediging van de Spaanse democraten", waarin wreedhe den die onder het regime-Franco zou den worden bedreven, worden veroor deeld. Volgens dit pamflet is „foltering een gebruikelijke praktijk van de politie van Franco". „Vele van de socialisten die in Barce lona en San Sebastian in 1958 werden gearresteerd, werden geslagen en gefol terd. Dit geldt ook voor de mijnwerkers van Asturië die men wilde laten beken nen dat zij contacten met communisten hadden. Twee werden waanzinnig. Ver scheidene werden verbrand". „Elke oppositie, van communisten tot katholieken en christendemocraten, wordt vervolgd". „Falangistisch Spanje kan nooit zijn plaats Innemen in de vrije wereld", al dus het pamflet. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Andries. zn. van A. Beerenienger en A. Damen; Theodora Maria, dr. van T. J. I. Welling en C van Mastrlgt, Leonardus, zn. van P. Faas en W. T. van den Berg; Amerik, zn. van A van Du IJ ven voorde en A. van der Vlies; Jacob, zn. van C. Walen en C. M. Koot; René Wilhelmus Janlne, zn. van J. M de Zwaan en A. C. den Blanken; Nellie, dr. van A. Hoek en A. van Dijk. Anneke, dr. van M. Nolles en L. de Graaf; Ewald Frits Egon. zn. van C. F. W. Schottelndreier en A. M. van Zoe- len. GETROUWD. J. A. Olivier en A. C. G. Jonk. OVERLEDEN. A. Kroon. 1 Jr., dochter; S de Pree. 42 Jr.. echtgenote \an B. D Robbers; G. J. M. Stierhout. 60 Jr echtgenote v. J. C. Bender; L. J. Mourlk. 10 maanden, doch ter; T. M, Berbee, 1 maand, zoon; H. G. J. Weckwert, 82 Jr., man. Leids Kantongerecht Zowel de ochtend- als middagzitting van de plv. kantonrechter mr. W. de Koning met als officier van Justitie mr. E. v. d. Schans, kenmerkte zich door een zeer rustig verloop, waarbij het aantal zaken voor het grootste deel kon worden ondergebraoht onder de rubriek „pechzaken". Tot de uitzonderingen be hoorde de zaak, waarin twee verdachten terecht moesten staan en wel een 40-jarige Haagse automobiliste en een 34-jarige fabrikant uit Rotterdam. De automobiliste liet verstek gaan en had zich niet bepaald als een „dame in het verkeer" gedragen. Op Rijksweg no. 4 nabij Oegstgeest draaide zij met haar auto onverwacht links af, hoewel dit ter plaatse was verboden. Een vertegen woordiger uit Amsterdam kwam in het nauw, moest sterk afremmen waardoor zijn auto van achteren werd aangereden door de tweede verdachte, die wel was verschenen. De vertegenwoordiger riep nog tegen de dame, dat zij een fout had gemaakt en daardoor de oorzaak was van de aanrijding. De dame riep: „Dank U wel", reed haar auto de weg weer op en ging er vol gas vandoor: hetgeen haar niets bate, want zy werd spoedig achterhaald. Hoewel de fabri kant schuldig werd verklaard, omdat hij onvoldoende afstand had bewaard, kreeg hij. na de eis van f. 30 subs. 10 dagen slechts f. 11 boete of 2 dagen. De dame werd, bij verstek, niet zo mild behandeld en tegen haar eiste de officier f. 50 boete subs. 10 dagen voor de verkeers- fout en nog eens f. 50 boete subs. 10 dagen voor haar wangedrag door weg te rijden. Met de eerste f. 50 boete subs. 10 dagen ging de plv. kantonrechter akkoord en vonniste conform. In het tweede geval vond hij de eis van f. 50 boete subs. 10 dagen nog te laag en vonniste daarom met f. 75 boete subs. 15 dagen. In een andere zaak stonden wederom twee verdachten voor de balie: een 22- jarige bromfietser, omdat hij op de Herensingel tegen een naar rechts af slaande auto was opgereden en 'n 34-j. automobiliste, die, nadat hij de brom fietser had ingehaald, plotseling rechts af was geslagen, waardoor de aanrijding ontstond. De bromfietser werd dan ook vrijgesproken. De automobilist kreeg, na de eis van f. 25 boete subs. 5 dagen, f. 15 of 3 dagen. Een auto stopte voor de z..g. zebra- streep aan de Stationsweg om voetgan gers te laten passeren, toen de 28-jarige Haarlemse aannemer aan kwam rijden, te laat reageerde en pardoes tegen de stilstaande auto opreed. „Het had gere gend, dus gleed ik door" verweerde verd. zich. De officier vond het waar een zwak excuus en eiste f. 30 boete subs. 10 dagen tegen verd. Het ogenblik van onoplettendheid kost de aannemer nogal wat, want naast de f. 25 boete of 5 dagen zal hij de schaderekening, groot f. 600, ook gepresenteerd krijgen. Een 40-jarige elektriciën stond tereoht omdat hij op een brug de doorgang voor een 18-jarige bromfietser niet 'had vrij gelaten. .Aanvankelijk werd hem verwe ten. dat hij, na een ogenblik te hebben gestopt, weer was doorgereden. Een der getuigen verklaarde echter, dat de brom- L.D.-fotograaf A. van Vliet legt functie neer Met ingang van heden heeft de heer A. van Vliet zijn iverk als foto graaf voor het Leidsch Dagblad be ëindigd. Bijna een kwart eeuw gele den werd hij als zodanig aan ons blad verbonden, na voordien onge veer twaalf jaar in dienst van de toenmalige fotograaf Bleuzé reeds voor het Leidsch Dagblad te hebben gewerkt. Het is het Leidsch Dagblad een behoefte bij dit afscheid van een van zijn oudste medewerkers te ge tuigen van bijzondere ivaardering voor de wijze, waarop de heer Van Vliet gedurende deze lange periode zijn dikivijls moeilijke arbeid voor ons blad met grote trouw en offer vaardigheid heeft verricht. Dag en nacht heeft de heer Van Vliet deze lange tijd gereed gestaan om dik ivijls onder moeilijke omstandighe den zijn bijdragen tot de voorlich tende taak van ons blad te leveren. Wij weten, dat hiervoor niet alleen grote waardering bestaat bij de krant zelf, doch ook bij de lezers kring. De taak van de heer Van Vliet wordt met ingang van vandaag overgenomen door de heer J. A. Hol vast, Apothekersdijk 27, alhier. LANDELIJKE CONFERENTIE „KERK EN VREDE" „Kerk en Vrede", de geloofsgemeen schap van ohristen-anti-militairisten, houdt op zaterdag 26 en zondag 27 sep tember te Amsterdam de landelijke conferentie De conferentie begint zaterdag te 10.30 uur in het Instituut voor de Tropen. Zaterdagmiddag spreekt prof. dr. J. de Graaf, de voorzitter van deze gemeen schap, over „Kerk en vrede in de huidige wereldsituatie". Zaterdagavond is er een openbare bijeenkomst in de Koepelkerk, waar gesproken zal worden over „Afrika daagt het christendom uit" door prof. De Graaf, prof. dr. K. A. Busia uit Ghana en dr. J. J. Buskes. Zondagmid dag spreekt de Brusselse journalist Jan van Lierde in het Instituut voor de Tropen over „Geweldloze strijd in Afrika". NED. HERV. KERK. Beroepen, te Oudwoude-Westergeest G. J. F. Versteegh te Sloten (Fr.). Aangeboden naar Rouveen (toez.) R. O. Cuperus te Wouterswoude. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Wilsum (O.) H. Mak- kinga, kand. te Almelo, die bedankte voor Eernewoude.. Beroepen te Andljk K. H. Schuring te Hallum. CHR. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Amsterdam-Noord M. Rebel. kand. te Hilversum, die bedankte voor De Krim (O.), Lutjegast, Midwolda (Old.) en voor Steenwijk. Bedankt voor Sneek W. van 't Spijker te Drogeham. BAPTISTENGEMEENTEN. Beroepen te Enschedé SJ. Zijlstra te Eindhoven. Bedankt voor Almelo G. W. Tijman te Stadskanaal. fietser tegen verd.. had geroepen: „Rijd maar door, want ik heb geen schade". Er bleek achteraf wel enige schade te zijn en wel f. 18. „U kunt die schade rekening niet indienen, want U bent nog minderjarig" aldus de plv. kanton rechter. „Daar neem ik geen genoegen mee", antwoordde verd. Het. hielp hem echter niets en hij kreeg de raad, later maar eens aan verd. te vragen, of deze wilde betalen. De officier eiste f. 25 boete of 10 dagen. Het vonnis werd f. 15 subs.. 3 dagen. Een 35-jarige autobuschauffeur keerde op de Beestenmarkt en een 25-jarige studente reed met haar scooter tegen zijn bus op. Verd. meende, dat de scooterberijdster alle schuld droeg, ter wijl een der getuigen bovendien nog verklaarde, dat zij tot tweemaal toe had omgekeken om tegen een buspassagier te kunnen lachen. De studente had f. 8 dokterskosten en f. 35 voor een paar nieuwe schoenen moeten betalen. De officier eiste f. 25 subs. 5 dagen tegen verd Het vonnis luidde f. 10 subs. 2 dagen. De helft van de schade, zijnde f. 21.75, zal de studente zelf moeten betalen, omdat zij. vanwege het twee maal omkijken om te lachen, ook niet helemaal vrijuit ging. J. Dool nam afscheid van Gasfabriek Gisteren was voor de heer J. Dool. werkzaam bij de Gasfabriek van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec- triciteit, het moment aangebroken om na ruim 31 jaar het bedrijf met pen sioen te verlaten. In de directiekamer bedankte, bij af wezigheid van de directeur, ir. T. Len telink de heer Dool voor de wijze waar op hij zijn werk bij de fabrieken steeds tot volle tevredenheid had verricht en wenste hem het beste toe voor de ko mende jaren. De chefs van de scheidende functio naris lieten eveneens van hun waarde ring voor het werk van de heer Dool blijken. Namens de personeelsvereniging voer de de voorzitter het woord en bood een cadeau aan. als aandenken aan de tyd bij de fabrieken doorgebracht. In de kantine werden hierna de heer Dool en zijn gezin nog eens in de bloe metjes gezet. Chefs collega's en de heer A. Lepelaar namens de vakorganisatie van de heer Dool, de Alg. Bond van Ambtenaren, spraken hem hartelijk toe en boden enige geschenken aan. Na dit samenzijn dankte de heer Dool allen voor dit afscheid dat hij niet licht zal vergeten en hij verzekerde dat hij steeds met genoegen aan het bedrijf zal blijven terugdenken. Volkshuisvesting en Stedebouw in Leiden Het Nederlands Instituut voor Volks huisvesting en Stedebouw heeft als plaats voor de dit jaar te houden jaar vergadering Leiden gekozen, mede om na de eigenlijke vergadering de aan dacht op de uitbreiding van deze ge meente te vestigen. De jaarvergadering wordt op donderdag 17 september ge houden. Het huishoudelijk gedeelte van de bijeenkomst begint 's morgens te tien uur in de Stadsgehoorzaal, waarna tij dens een excursie gelegenheid geboden wordt kennis te nemen van hetgeen in Leiden, vooral na de oorlog, is en wordt verricht om de stedebouwkundige vraag stukken (stadsuitbreiding, positie in de Randstad Holland, binnenstadproble men) en de woningnood tot oplossing te brengen. Bedrijfsscholen voor P.T.T.-bestellers (Van onze Haagse redactie) In verschillende postkantoren in ons land heeft men in de afgelopen tijd een proef genomen met jongens van 1416 jaar om deze op te leiden tot besteller. Deze proefopleiding duurde twee jaar en gebreken is, dat deze poging om aan meer personeel voor de PTT te komen, een succes is geweest. Door de PTT is dan ook besloten met de opleiding van jongens tot besteller door te gaan en daartoe PTT-bedrijfssoholen op te rich ten. Deze bedrijfsscholen zullen komen in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Op zijn werkbezoek aan het noor den van het land heeft minister president prof. dr. J. E. de Quay, o.m. Hoogeveen bezocht. De foto toont de premier (rechts) in ge sprek met de commissaris der Koningin in Drente, mr. J. Cramer en de heer H. Dienske, voorzitter van de Combinatie Hoogeveense Industrieën. Lezers schrijven Drinkwater op het Schuttersveld De bewoners van de aangrenzende straten van het Schuttersveld klagen er over. dat zij veel overlast ondervin den van de jeugd, die rondom het circus zwermt en van 's morgens vroeg tot 's avonds laat om duinwater komt vra gen. Ook omstreeks 3 oktober doet zich dit euvel voor. Plaatsing van een tijdelijke waterkraan op het terrein zou hier de oplossing brengen. Kan dat er van het staangeld niet af? W. REGEER. Aloëlaan 25 Laaf Uw hond nief loslopen Zondagavond zag ik een hond met een vaart tegen een auto lopen. Jan kende liep hij terug naar zijn meester, waarop het dier door een klap met de zweep werd verrast. Toen ik die persoon er opmerkzaam op maakte, dat hij de schuldige was. daar hij zijn hond niet los moet laten lopen, kreeg ik tot antwoord: „Ik iaat het niet, ik laat mijn hond loslopen. Ik ben lid van de Dierenbescherming". Zo ziet men in Leiden steeds honden naast een fiets hollen. Een hond heeft een onregelmatige gang. Hij blijft hiel en daar even snuffelen en loopt dan hard naar zijn meester, die is doorge reden. Op hetzelfde moment komt er een bromfietser aan, deze slaat over de kop en moet naar het ziekenhuis wor den gebracht. De hond is zodanig aan gereden, dat hij moet worden afge maakt. De Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren heeft bij herha ling in haar orgaan gewaarschuwd, dat men zijn hond niet moet laten loslopen. Deze waarschuwing moge hier worden herhaald. W. F. K. de Kievit. P. de la Courtstraat 111 dat Jan of Piet weer promotie gemaakt had. Ook met het particuliere leven van zijn oud-leerlingen leefde hij van harte mee. De heer van Zwieten de Blom is niet meer. De „vader der Mathesianen", zoals hij wel genoemd werd, is heenge gaan. Mogen wij hem in grote dankbaar heid voor hetgeen hij voor ons geweest is gedenken. Zijn arbeid leeft voort in ons. Mogen wij dit uitdragen zoals hij het gedaan heeft. Hij ruste ln vrede. Een oud-Mathesiaan, J. Loos. Ds. J. N. de Ruifer bedankte voor Ommen Ds. J. N. de Ruiter, herv. predikant alhier heeft bedankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de her vormde gemeente te Ommen. Veertigjarig bedrijfsjubileum Vanmorgen heeft bij Van Wijk en Heringa aan de Vliet te Leiden de hul diging plaats gehad van de heer Chr. Veldhuijzen, die veertig jaar aan het bedrijf verbonden is. De heer Veldhuij zen is baas van de kammerij aan de Vliet. Als eerste spreker trad de directeur de heer J. W. Heringa, naar voren. Hij herinnerde eraan, dat de heer Veld huijzen zijn eerste schreden in de fa briek zette onder de hoede van zijn va der. en wel in de dekengarenspinnerij. Daar heeft hij jarenlang gewerkt. Nu is hij alweer lange tijd in de kammerij werkzaam, eerst aan het Levend aal. De jubilaris is geen man van veel woorden: rustig en met kennis van zaken gaat hij zijn gang. De directie weet van hem, dat hij met zorg en toewijding de kam- j merij beheert. Daarvoor is zij hem dan ook zeer erkentelijk. De heer Heringa wees er nog op, dat de heer Veldhuij- I zen zich niet alleen in het bedrijf ver- dienstelijk maakt. Zo heeft hij een be- langrijke plaats gehad in de Leidse wielrenvereniging Swift. Overhandigd werd een enveloppe met inhoud. Tweede spreker was de heer R. de Jong, adjunct-directeur van de garen- fabriek. De juiste instelling van de heer Veldhuijzen is, aldus spreker, dat hoofd en handen moeten worden ge bruikt. Ook de mensen die onder hem werken, hebben vertrouwen in hem. Hij was een van de eersten, die de avond textielschool heeft gevolgd, en hij ont ving hier zelfs een prijs voor de beste prestaties van het cursusjaar. Als bedrijfsleider van de fabriek aan het Levendaal, waar de jubilaris 38 jaar heeft gwerkt, sprak de heer N. Brou wer. Deze betoogde, dat de heer Veld huijzen in de kammerij zijn capacitei ten volledig benutte. Verder spraken de voorzitter van de personeelsvereniging De Spil, de heer A. K. van Leeuwen, die een enveloppe met inhoud aanbood, de directeur He ringa, die een medaille overhandigde van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, en de heer Veldhuijzen zelf, die dankte voor de collegiale samen werking en de huldiging, die men hem en zijn familie had bereid. Advertentie

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3