FRIDOR Gisteravond was het record in de Dam-tot-Dam-race 10 min 25 sec. ZWITSAL I Eén deelnemer nam de normale route: 7 kilometer in 55 min... MOEDER WORDEN... Muzikale show in Katwijk Zee was hoogtepunt van het seizoen NAAIMACHINES FRIDOR Wiardi Beekman-Stichting bepleit hervorming vennootschapsrecht Knoop N dit in - uwoorlm VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1959 Teddy Scholten werd nog geslagen (Van onze Amsterdamse correspondent) Groot was het enthousiasme, toen Teddy Scholten gistermiddag haar deelnemerskaart van de Dam-tot-Dam-race in de tijdklok bij het standbeeld van Tsaar Peter in Zaandam had gestoken en daarna bleek, dat zij recordhoudster werd. Haar tijd, 12 min. 51 seconden was de snelste tot op dat ogenblik. Op de terugreis hoopte Teddy het nog sneller te doen. Maar dat lukte haar niet. Toen zij hijgend bij de finish op de Dam arriveerde waren er 13 minuten en vijf seconden verstreken sinds haar vertrek uit Zaandam. De taxi, die Teddy van de steiger naar de Dam moest brengen, geraakte op het Damrak in een file. Meteen sprong het zan geresje uit de wagen achterop op een naast de taxi rijdende scooter. „Ik heb voor het eerst van mijn leven op zo'n ding gezeten", bekende Teddy, terwijl zij het wollen vest losknoopte, dat zij „tegen de kou" om haar middel over een fleurig zomerjaponnetje had gebonden. klein paniek je veroorzaakte door droog op te meiken, dat één van de drie stempelklokken, die 's morgens om acht uur met de in Zaandam in gebruik zijnde stempelklokken op de moeder- klok gelijk waren gezet, een minuut afweek van de beide anderen. En bij controle bleken ook die andere twee enkele seconden te verschillen. De „klokkeman" wilde alle bedenkingen wegwuiven met een „Och. ik geloof niet. dat die ene klok is gebruikt", maar de wedstrijdleiding vatte de zaak ernstig op. N.S. in 7 minuten (buiten mededinging) Maar Teddy Scholten werd toch nog geslagen. Haar record hield slechts enkele uren stand. Het werd tweemaal verbeterd. Door de radioverslaggever Dick van Rijn, maar tenslotte nog meer door de Zaandammer Wout Bruynzeel, die met behulp van twee motoren en een speedboat de afstand ZaandamAmsterdam in tien minu ten en 25 seconden aflegde. Toch was dit niet de snelste tijd, die gisteren op de eerste dag van deze spectaculaire wedstrijd gemaakt werd. Want hoewel de ploeg van de Neder landse Spoorwegen buiten mededin ging meedeed, verdient deze toch een eervolle vermelding: de combinatie motor-speciale trein-motor deed de tijd teruglopen tot 7 min. 16 sec. Twee, eveneens zeer snelle deelnemers werden gediskwalificeerd wegens ver keersovertredingen. Het waren de 17- jarige Herman Heikens, die even eens per trein gaande op zijn motor fiets in Zaandam een vrachtauto sneed, waardoor zijn mooie tijd van 9 min. 18 sec. ongeldig werd, en J. Poulain die in 9 min. 28 sec. overkwam, maar met de motor de maximumsnelheidsbeperking overtrad. Recordhouder Wouit Bruynzeel pas seerde op het Noordzeekanaal de speed boat van Dick van Rijn. die zidh in te gengestelde richting spoedde. Nerveus De heer Van Rijn was een van de laatsten, die gisteravond op de Amster damse Dam startten, nadat hij een uur I lang in een witte overal en met schuim rubber kussens om de armen en op de borst wat nerveus had rondgelopen. „Hoe is het water, het water is niet I best he?" vroeg hij de binnenkomende speedboatracers. Om acht minuten over halfzeven spoot hij achterop een knal- 1 lende motor in de richting van het IJ. nadat hij zijn kaart had afgestempeld j op het ogenblik, dat een zwaaiende Avro-vlag van een helper aankondigde, dat het verkeerslicht op de N.Z. Voor- burgwal op groen stond. De heer Van 1 Rijn maakte een tijd van 12 min. 9 sec. I en plaatste zich dus tussen Wout Bruyn- I zeel en Teddy Schoften. De vreugde I rond de snelle binnenkomst van Wout Bruynzeel op de Amsterdamse Dam I duurde maar kort, omdat iemand een De recordhouder-buiten-mededing- ing, de 22-jarige A. H. v. d. Donk uit Amsterdam, die slechts 7 minu ten en 16 seconden nodig had van Dam tot Dam. Hij legde de tocht af met een motor, een speciale trein van de N.S. en andermaal een motor. Bij aankomst liep de trein het speciale race-perron enkele tientallen meters voorbij, zodat er ook nog een nummertje sprinten aan te pas moest komen. Tot op de bodem Gisteravond laat zei de heer A. J. A. v. d. Steen van de wedstrijdleiding ons: „Wij zullen deze zaak tot op de bodem uitzoeken. Als blijkt dat er iets mis is zullen wij alle tijden op grond van de startkaarten, de kloknummers en de tijd afwijkingen opnieuw berekenen. Een minuut verschil in de klokken mag niet voorkomen. De tijden van Teddy Schol- ten en Dick van Rijn verschillen min der dan een minuut en we mogen deze nu niet meer zomaar aannemen. In elk geval zal de klokkencont/role morgen ochtend extra nauwkeurig geschieden". Tijdens het klofckenincident op de Dam stond Wout Bruynzeel, de record houder van de eerste dag. nog na te hijgen van de wedstrijd. „Ik had hier zeker 20 seconden eerder kunnen zijn als wij niet met de boot op een balk waren gevaren, waardoor een van de schroefbladen brak. Ik vond het niet ernstig genoeg om te stoppen en schreeuwde tegen de stuurman: doorva ren, al vaar je de motor aan brokken! Verder verloor ik even tijd, doordat de man, die mij aan de IJ-steiger hielp uitstappen mijn hand te lang vast hield. Ik riep: kerel laat me toch los Chauffeur J. Besse sloot gisteren de rij van deelnemers in de snelheids- klasse met55 minuten. Hij had opdracht van zijn fabriek met zijn vrachtauto langs de normale weg naar Amsterdam te rijden. Door de lange wachttijden van de tolhuispont deed hij bijna een uur over deze zeven kilomeier, die de beide steden schei den. En de droeve achtergrond van deze Dam-tot-Dam-race is wel, dat de tijd van chauffeur Besse de normale reisduur aangeeft Geslaagde raketproeven De Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren een Thor-raket afgevuurd. De afstand die deze raket kan afleggen is 2500 km. De lancering verliep vlot. Een uur en 2 minuten later heeft een schip een houder van de raket bij het eiland Antigua opgepikt. De houder bevatte instrumenten om de verrichtingen van het projectiel te registreren. Er zou ook een camera in gezeten hebben voor het fotograferen van de aarde. In de afge lopen maanden zijn drie camera's die met Thorraketten de lucht ingezonden waren geborgen. De Amerikaanse marine heeft gisteren weer een Polarisraket voor duikboten beproefd. De raket werd afgevuurd van het schip .Observation Island', op zeven mijl uit de kust bij Cape Canaveral. Uit de eerste berichten is op te maken dat de proef geslaagd is. Vanuit een hefschroefvliegtuig op enkele honderden meters hoogte zijn foto's genomen. De lancering was het vijfde succes voor de tweetraps Polaris. Eén proef mislukte. Negen maal was er een ge deeltelijk succes. Het Amerikaanse leger heeft op Cape Canaveral een Jupiterraket, die een reikwijdte heeft van 2700 kilometer, een afstand laten afleggen van slechts 560 kilometer. Het doel was de raket te be proeven op zijn flexibiliteit. De proef slaagde. Advertentie Dit Is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE Toen de stralende Ted dy Scholten gisteren in Zaandam haar deel- neemsterskaart door de klok liet afstempelen, bleek haar tijd 12 minu ten 12 seconden te zijn. Later ontdekte de wed strijdleiding, dat dit er echter „een beetje" naast u>as. Het moest 12 minuten 51 seconden zijn. Teddy verloor er echter haar goede hu meur niet door. Goede vooruitgang bij Kon. Petroleum (Van onze financiële redacteur) Vergelijkt men de cijfers van de Koninklijke Petroleum van het tweede kwartaal 1959 met die van het eerste kwartaal 1959 dan mag van een bevre digende vooruitgang worden gesproken. Zoals bekend waren de verkopen van de Kon. Shell-groep in het eerste kwartaal circa 4 3/4 procent hoger. Voor het twee de kwartaal is het percentage van de stijging iets lager, doch de netto-winst, die in het eerste kwartaal bijna geen vooruitgang toonde, is thans bijna 32 procent hoger ten opzichte van het over eenkomstige tijdvak in 1958. Nu moet men bij deze vergelijking wel in acht nemen, dat de cijfe.rs van het tweede kwartaal 1958 een dieptepunt bereikten. Trekt men de cijfers over het eerste en tweede kwartaal samen dan blijkt dat er ten opzichte van dezelfde periode in 1958 een winststijging is van circa 15,8 procent. Het eerste halfjaar 1958 liet ten opzichte van het eerste halfjaar 1957 een daling zien van circa 32 y2 procent. De winsten van de Koninklijke Petro leum over het eerste halfjaar 1959 komt uit op 7,72 gulden, vorig jaar 6,67 gul den, per aandeel. Voor het eerste kwar taal waren deze cijfers respectievelijk 3,46 gulden en 3,44 gulden. Van deze winst wordt op basis van het jaardivi dend van 25 procent of 5 gulden per aandeel van nominaal twintig gulden 2,50 gulden uitgekeerd. Het is zonder meer duidelijk, dat er generlei reden behoeft te bestaan voor een verlaging van het dividend. De koers/winstver houding beloopt op jaarbasis 173 gulden: 15,45 gulden of ruim elf. Toen de cijfers over het eerste kwartaal bekend werden i gemaakt, kwam de verhouding uit op j 165,70 tot 13,88 gulden of circa 12. FOKKER-RIO HEROPEND Het Braziliaanse ministerie van Lucht- I vaart heeft de vliegtuigenfabriek van Fokker in Galeao gisteren zonder de toestemming van de directie heropend. In een kort communiqué deelde het ministerie mee, dat de fabriek heropend was om schoongemaakt te worden en dat de normale werkzaamheden zullen herbeginnen op een latere datum. Advertentie De grote muzikale showavond, die tot besluit van het badseizoen werd gehou den, was waarlijk het hoogtepunt van alle evenementen. Niet minder dan ruim 500 muzikanten werkten aan deze uitstekend verzorgde show mee. De grootste attractie vormden wel de Trommelaeren van Roessendaele in hun rode jasjes en blauwe broeken, een korps met zeer vaardige tamboer-majoors, alsmede Ahoy uit Rotterdam en het muziekgezelschap van de Scheepswolfabrieken te Veenendaal, dat van de kijkers veel bijval kreeg. Het was een uitstekend muzikaal VVV- evenement. De Katwijkse burgerij en de badgasten tienduizenden sloegen deze muzikale show gade toonden zich zeer erkentelijk voor dit festijn. Om kwart over acht begaven de korp sen zich naar het grote parkeerterrein aan de boulevard en presenteerden zich voor het bestuur van WV en het pu bliek, waarna b(j tussenpozen werd af gemarcheerd naar Zuid- en Noord boulevard. Van genoemde plaatsen werd eveneens bij tussenpozen afgemarcheerd. De deelnemende korpsen waren de plaatselijke Muziekverenigingen UNI, DVS, Harmonie Katwijk en de Drum band „Amicitia", Excelsior uit Boskoop, Ahoy, Rotterdam, Scheepjeswolfabrie- ken uit Veenendaal en de Trommelae ren van Roessendaele. De muziekkorpsen en drumbands ga ven een goed verzorgde show ten beste. Het was een Imponerend schouwspel de muzikanten in het licht van de lan taarns te zien passeren. Voor de verschillende ingewikkelde en bovenal originele figuren, die de korpsen maakten, had men vooral grote bewondering. Het applaus, dat de muzikanten ten deel viel groeide aan tot een ware ovatie toen zij zich tenslotte gezamen lijk presenteerden. Dit gebeurde op het parkeerterrein aan de Boulevard. De Muziekkorpsen Uni en Harmonie Kat wijk speelden met lage stemming de feestmars van Van der Glas, Saint- trifosa en Florida, waarna door de Scheepswolfabrieken, Ahoy en de Trom- melaere van Roessendaele om beurten nog een show ten beste werd gegeven. Luisterrijk Voordat besloten werd met het Wil helmus, hield de voorzitter van VVV, mr. J. van der Plas, nog een korte toe spraak. Spr. merkte op, dat dit het einde was van een luisterrijke dag. Veel bewondering had spr. voor het werk van de muziekkorpsen, vooral voor de show die zy hadden gebracht. Spr. herinnerde eraan dat dit evenement kon worden verwezenlijkt dank zij de financiële bij dragen van de Katwijkse middenstand. Verder bracht spr. dank aan de dienst van gemeentewerken en gemeentebedrij ven en in het bijzonder aan de politie en de de directeur van WV, die op een zo voortreffelijke wijze hun steentje tot het welslagen hebben bijgedragen. Deze avond, aldus spr., is gegeven voor de badgasten. Hij hoopte, dat zij het eve nement naar waarde hebben kunnen schatten. Hierna begaf de menigte zich naar de Zuid-Boulevard, waar een groots vuur werk werd ontstoken. i/tccnt vatt vteestz* licht van gewicht, dus gemakkelijk verplaatsbaar compleet in koffer Mc slechts 335.- De werknemers dienen vertegentvoordigd te zijn in de raad van commissarissen (Van onze Haagse correspondent) „Een ingrijpende hervorming van het vennootschapsrecht, althans voor zover het toepassing vindt op de grote en zeer grote ondernemingen, is onontkoombaar. De beoogde hervormingen kunnen het beste worden verwerkelijkt langs de weg van hervorming van de raad van com missarissen. Hierbij gaat het zowel om de wijze van samenstelling van de raad van commissarissen als zijn wijze van functioneren en de kring van zijn be voegdheden". Ziehier enkele hoofdgedachten uit een rapport van de socialistische Dr. Wiardi Beekman Stichting over de herziening van het vennootschapsrecht in verband met medezeggenschap in en toezicht op de onderneming, getiteld „De hervor ming van de onderneming". Tijdens een gisteren in Amsterdam gehouden pers conferentie, gaven de voorzitter prof. mr. J. Valkhoff, en de secretaris mr. M. v. d. Stoel, een toelichting op de conclu sies waartoe een uit veertien leden be staande commissie is gekomen. De com missie constateert, dat evenwijdig aan een steeds grotere machtsconcentratie bij de directies van de grote ondernemingen als gevolg van de groei van deze bedrij ven en van bepaalde structuurveran deringen in het economisch leven, een „ernstige" verzwakking van de mogelijk heden tot controle op het door hen ge voerde beleid kan worden vastgesteld. FUNCTIEVERLIES Dit komt door het functieverlies van de aandeelhoudersvergadering en de functieverandering van de raad van commissarissen. De commissie is dan ook van mening dat een herziening van de verhoudingen in het bedrijfsleven, zich manifesterend in een grotere sprei ding van zeggenschap en verscherping van het toezicht op en de verantwoor dingsplicht van de bedrijfsleidingen noodzakelijk is. De commissie acht het vervolgens no dig, dat door hervorming van de zeggen schapsverhoudingen binnen de naam loze vennootschap de factor arbeid de plaats wordt gegeven „waarop zij recht heeft en de mogelijkheid biedt tot ef fectieve bescherming van werknemers- belangen die niet op andere wijze behar tiging vinden". Men wijst er o.m. op, dat tot maat regelen, die diep ingrijpen in het leven van de arbeiders zoals verkoop en sluiting van het bedrijf of verandering van de produktiemethoden kan wor den besloten zonder dat naar hun me ning behoeft te worden gevraagd. Een derde element, waarop de commissie haar hierboven in de aanhef vermelde conclusie grondt, is gelegen in het feit het gemeenschapsbelang steeds nauwer bij de grote onderneming betrokken raakt. Zo hangt het welslagen van de industrialisatie en de uitbreiding van de werkgelegenheid voor de groeiende Ne derlandse bevolking in belangrijke mate af van de beslissingen van de leiding van de grote bedrijven. REPRESENTATIE De noodzaak van harmonisatie van bedrijfspolitek en algemeen belang ener zijds, de beperkte mogelijkheden om deze in voldoende mate tot stand te brengen door wetgevende maatregelen anderzijds, voeren volgens de commis sie tot de slotsom „dat de weg moet wor den geopend voor representatie van de gemeenschapsbelangen in het vennoot schappelijk bestel". Zoals reeds opgemerkt, zouden naar de mening van de commissie de bepleite hervormingen het beste kunnen worden geëffectueerd via een hervorming van de raad van commissarissen. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 28 augustus Veemarkt: aangevoerd 16 stieren, 45 melkkoeien, 380 vette koeien: 124 varekoelen, 91 vette kal. veren; 25 nuchtere kalveren; 750 vette schapen. 200 fokschapen; 1223 vtte lam meren: 34 varkens zeugen; 290 schram men; 805 biggen; 1 paard; 2 veulens; 11 gelten. Totaal 3997 stuks. Stieren, schoon gew. 2.903.30; melk koeien 8251125; vette koelen, sch. gew. 2.803.40; varekoelen 550900; vette kal veren lev. gew. 22.80; vette schapen 65 87; folc/jhapen 80100; vette lammeren 6075; drachtige zeugen 300400; schrammen 80105; biggen 5450 en tot 62. Handel; voor stieren rustig, melk koeien en varekoelen stil. vette koelen kalm vette kalveren matig; vette scha pen en lammeren stug; fokschapen willig, feugen, schrammen en biggen beter. LEIDEN, 28 augustus Kaasmarkt: Aangevoerd: 26 party Goudse kaas en vier fiartijen Leldse kaas. Goudse extra kwal. ot 2.30; Goudse eerste kwal. 2.162.23; Goudse tweede kwal. 22.15 Leidse tot 2.32. Handel kalm. AALSMEER, 28 augustus C.V. Centr. Aalsm. Veiling: Snijbloemen: Gerbera 8 13; Gerbera 1024; Bouvardia 1532; Chrysanten gr. 3052; idem kl. 1025; ger kelk: Lelie 2031: Gladiolen 4063: rnlthogalum 2561; Cyclamen 1535; Zinnia 15—60; Dahlia gr. 1030: idem kl. 822; Chrysanten tros 2060; Freesla 3060; Plumosa 70155; Asters 1546. Potplanten: Groot, klein: Adlanthum 3040; Anthurlum 300440 100130; Asplenium 100125. 2530; Aphelantira 165—240. 60—85; Beg. Semp. 6080. 20— 25; Idem. winterbl.8 0—150. 15—20; Blad. begonia 60—75. 20—28; Bougalnvlllea 350 600, 100185; Cactus en vetplanten 100 —125, 9—14: Coleus 40—75. 10—12; Camp. Isophylla 110180, 5075; Croton .200—390, 80—120; Cyclamen 200—350. 60 —135; Diefenbachla 200800, Euph. Aangaande de samenstelling van deze raad betoogt de commissie, dat dit col lege zal moeten worden hervormd tot een orgaan dat voor een derde bestaat uit vertegenwoordigers van de gemeen schapsbelangen, voor eveneens een derde uit vertegenwoordigers van de werkne mers en voor het resterende derde ge deelte uit vertegenwoordigers van de kapitaalverschaffers. De aanwijzing van de kapitaalscom missarissen zou evenals tot dusver moe ten gebeuren door de vergadering van aandeelhouders. De representanten van het gemeenschapsbelang zouden moeten worden benoemd door de minister van Economische Zaken, gehoord de Sociaal- Economische Raad. Die van de werk nemerscommissarissen zou moeten ge schieden door de ondernemingsraad, uit kandidaten door de vakbond gesteld. Ge zien de hiërarchische verhoudingen in het bedrijf zouden personeelsleden van de onderneming echter van het werk nemers commissariaat dienen te worden uitgesloten. Wat de taakvervulling van commissarissen betreft, zal volgens de commissie van een bindend mandaat van de hen benoemende instanties geen sprake mogen zijn. Volgens het rapport zal de hervorming van de raad van com missarissen in elk geval toepassing moe ten vinden ondermeer N.V.'s met een aandelenkapitaal van 10 miljoen gulden of meer en N.V.'s die een onderneming exploiteren met 500 of meer werknemers. Advertentie Splendens 2030; Ficus 150300, Gem. planten 5070; Gesneria 4553; Hedera bont 3038; Monstera 200100. Nephrolepls 200350, 20 30; Prlm. Obconlca 60—85. 3045; Philo- dendron Scandens 3045; Sansevieria 250390 80120; Stephanotis 300450, St.-Paulla 4055; Solndapsus bont 100150; idem groen 5065; Tra- descnntla 60—65, 12—20; Varens gem. 25—33. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 augustus Groenteveiling: bloemkool A 1 5777; idem 2 A 17—59; idem B 2 1627 per 100 6tuks- waspeen A 1 2.604.60; idem A 2 2.70—5; idem B 1 1.904.40 per kist; bospeen 1942 per 100 bos: augurken 7 62; herenbonen 72; uien 3.203.70; spi nazie 22: groene kool 1324; andijvie 15 21; prlnsessenbonen 90; sla 714 per 100 stselderij 6 per 100 bos; snijbonen 78; kroten 2 3.60 per kist. Aanvoeren: bloemkool 18.000 stuks, waarvan 7000 stuks voor export werden verkocht; waspeen 58.000 kg; waarvan 26.000 kg voor export werd verkocht; boa- peen 2100 bos. LISSE. 26 augustus Bloembdllenvel- llng. De aanvoer op de plantenveillng was zeer belangrijk, ongeveer 1800 mand plantgoed en 2300 mand telgoed. De be langstelling was groot en er was veel ani mo voor goede partijen plantgoed. Ook naar narcissen-plantgoed was veel vraag. Tulpen per hl.: Aladdin 200; Apeldoorn (zaad) 180; Blue Parrot 70; Brlllant Star 200; Couleur Cardinal 90; Dante 200; Dy- anlto 200; Dillenburg 60; Early Queen 60; Edith Eddy 100; Van der Eerden 90; Fiery Star 175; Golden Harvest 80; Golden Sur- firlse 120; Inglescombe Yellow 35; Korne- oros 125; Krelage's Triumph 100: K. en M. Triumph 280: Mr. v. d. Hoef 7/10 200; Peerless Pink 300; Roland 200; Rose Cop land 40; Weber 60: White Trlumphator 100; Wlntergold (zaad) 90; William Pitt 50; Yellow Gem. 140; Zwanenburg 90. Narcissen plantgoed: per mand: Golden Harvest 40; Laurens Koster 14; Fortune Met 1 Van Nelle's .Afternoon" theebuiltje (groot formaat) zet minstens 5 koppen krachtige, geu rige thee. 'n Hele pot vol voor nog geen 5 centDat is dus minder dan 1 cent per kop! Thee zetten met .Afternoon" thee builtjes is ideaalSnel. gemak kelijk ènproper! Doe 't ook! Bestel ze direct: VAN NELLE's „Afternoon" theebuiltjes (groot formaat) doos van 20 stuks 98 ct 26; Pres. Lebrum 30; Rembrandt 32; Carl ton 25; Geranium 15; Actaea 19; Back house 20; Unsurpassable 35; Cheerfull- ness 19; Texas 14. Tulpen z. 10 per 100: Clara Butt 2.50; Edith Eddy 3.25; Inglescombe Yellow 2.25; Kansas 3.50; Pride of Haarlem 2.Queen of Night 2.30; Van der Eerden 3 White Sail 4.50; William Copland 2.20; William Pitt 2.25; Zwanenburg 4.10. ROELOFARENDSVEEN. 27 augustus Bloemenveiling: Ornlthogalum 1026; Asters 824 Gladiolen 1014; Montbre- tla 7—17; Dahlia s 623; Physostegla 8— 21; TToschrysanthenChatsworth 2—17; Golden Triumph 4046; Delighfull 25 31 per bos; Troschrysanthen gepl.: Mlgoll 610; Breltner 613; Mlllersdale 59; Champion 9—12; Daydream 5—7; Sheila 6—8; New-Princess 8—10; Am. Anjers: 2- 10- Lelies 711 pers tuk. ROELOFARENDSVEEN, 27 augustus Groenteveiling: Kropsla 1 7—19; idem 2 3—10; andijvie 1213; tomaten 2022; dubbele stambonen 86; pronkbonen 33; augurken B 55; augurken C 44; augurken DA 31; augurken D 21; augurken E 5 50- augurken CD 17. RIJNSBURG, 27 augustus Bloemen veiling Flora: Gladiolen: Flower Dream 350; Baotllus 420; Sunny Boy 350; Patriot 320; Bloemfontein 350—400; Sneeuwprin- ses 350450- Fire King 250; Scabiosa 150 —260; Colvllleï 500—000 alles per 100- Asters gem. 22—28; Am. Bush 20—27; En. kei® Asters 26; Aster wit 2130; Physalls 85; Physostegla 15—22; Troschrysanthen Chatworth 22—32; Sept. wit 30—34; Tliley 28—35 per bos; Grote Chupantln Evelyn Bush; Mlgnola 12—14; Whit® Hope 18 per stuk. TBR AAR. 26 augustus Groentevei ling: Augurken: fijn 60; ftlnbasterd 56 basterd 44; grof A 30; grof 1 23; CD 17; E 6, alles per kg.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7