Zullen Eisenhower en Montgomery de komende dagen vrede sluiten? Zelden heeft een (ex-)generaal zoveel kritiek van een mindere gehoord als Amerika's president „Ike" bleef zwijgen Denk ook eens aan de concentratiekampen Yakceiitralen over vervroeging AWW MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET Agenda Met een enkel woord schoolarfikelen o.a. VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1959 Hoe zal het met de oude vete tussen Eisenhower en Montgomery gaan als Eisenhower Groot-Brittannië bezoekt? Op 1 september namelük zal Amerika's president in Londen een herinneringsdiner geven voor zijn beozemvrienden van vroeger; Monty zal daar moeilijk kunnen ontbreken. Het zou een mooie gelegenheid voor een spectaculaire verzoening zijn, waarbij de voornaamste geschillen tussen Engeland en Amerika betreffende de strategie in de tweede wereldoorlog uit de weg geruimd zouden kunnen worden. Het dispuut bereikte zijn hoogtepunt toen Churchill en Roosevelt het niet eens waren over een tweede front en toen „Ike" en „Monty" van verschillende op vattingen lieten blijken. Montgomery, die Eisenhowers onder geschikte was, hield gedurende de oorlog zijn mond en ook nog daarna, toen hy Eisenhowers plaatsvervanger was als opperbevelhebber van de NAVO, maar sinds hij zich teruggetrokken heeft om zyn memoires te schrijven, heeft de openhartige veldmaarschalk geen gele genheid voorby laten gaan om de Ame rikaanse militaire leiding in en na de oorlog te kritiseren. Eisenhower heeft gedurende de lange, onbesliste vete voornamelijk het stilzwij gen bewaard. Dit was gedeeltelijk een gevolg van zijn positie, gedeeltelijk ook van zijn temperament. Zelden heeft een militair meerdere zoveel kritiek van een mindere moeten ondergaan en daarbij zo lang gezwegen. Montgomery keerde zich gedurende de oorlog telkens tegen Eisenhower, en is daar nooit werkelijk mee opgehouden. Eisenhower heeft na de oorlog, hoewel hij de strategische geschillen met Monty toegaf, nooit het gedrag van zijn min dere gekritiseerd. De opeenvolging van militaire posten, die Monty bekleedde, beteugelde hem enigszins in zijn uitdrukkingen. Maar eens, toen hij nog zijn laatste NAVO- functie bekleedde, zei hij: „Ze zouden me nooit durven ontstaan. Als ze dat deden, zou ik weieens een boek kunnen gaan schrijven". Montgomery trok zich terug uit de dienst en schreef zijn boek. Nu alle be perkingen opgeheven waren, begon hij pas goed met zijn kritiek. Oorlog nodeloos verlengd Monty's memoires verweten Ike, dat hy de tweede wereldoorlog nodeloos ver lengd had. Hy viel Eisenhowers strategie aan, zyn bekwaamheid beslissingen te nemen, beschuldigde hem ervan dat hij oorlog voerde op een manier die teveel mensenlevens kostte en dat hij de roem, die anderen toekwam, zelf inpalmde. Hy herhaalde zijn aanvallen in toe spraken, kranteartikelen, interviews. In een televisie-interview, kort na de ver- schyning van zijn boek. ging hij nog verder. Hy herhaalde zyn aanvallen op Eisenhowers leiderschap in de oorlog en voegde eraan toe: „Amerika's leider schap is achteruitgegaanZe weten geen beslissingen te nemen op de hoog ste niveausHet Amerikaanse leider schap van de laatste jaren is nogal twij felachtig geworden". Later verontschuldigde hij zich „ern stig en zonder reserves" voor sommige opmerkingen, die hy in dit televisie programma gemaakt had. Eisenhower bleef, zoals hy steeds by Montgomery's aanvallen gedaan had, zwygen. Over het feit, dat hij noch van de president noch van de vroegere NAVO- chef generaal Alfred Grünter gehoord had sinds zyn boek was verschenen, zei Montgomery: „Het spijt me heel erg dat Ter gelegenheid van het bezoek dat de Sovjetrussische minister president Kroesjtsjef aan de Ver. Staten zal brengen, heeft de heer K. R. van Staal te Heemstede in zijn kwaliteit van gedelegeerde van het Int. Comité ter Bestrijding van het Concentratiekampsysteem en als secretaris-generaal van de Nederlandse organisatie van dit comité een brief gericht tot de pre sident der Ver. Staten. Hoewel de besprekingen in de eerste plaats natuurlijk betrekking zullen heb ben op de veiligheid in de wereld in het algemeen, verzoekt hij de president zo mogelijk ook het lot van de politieke gevangenen ach ter het ijzeren gordijn ter sprake te willen brengen. „Uit de door ons Comité verzamelde gegevens blijkt duidelyk, dat dit con centratiekampsysteem nog steeds flo reert en dat ontelbaren in de Sovjet- Unie, maar ook in de satellietstaten, slachtoffers van politieke terreur zijn. Het is ook U ongetwijfeld bekend, dat deze slachtoffers in hun gerechtvaar digd verlangen naar vryheid en recht hun ogen gericht hebben op het Westen, zoals dat ook het geval was met de be volkingen van de tydens de tweede we reldoorlog door de Duitse troepen be zette gebieden. De politiek van de ge- deelteiyke sluiting en ontruiming van slavenkampen, die sedert de dood van Stalin in de Sovjet-Unie is gevolgd, heeft helaas niet tot een werkelyke be- vryding geleid, want de ontslagen ge vangenen moesten ter plaatse genoegen nemen met arbeidscontracten, die hen aan de oude kampplaats bonden, zoals uit het door ons vergaarde feitenmate riaal nawysbaar blykt. Geen vrijheid voor de werkelijk politieke gevangenen, maar wel strafverkortingen voor crimi nele recidivisten, dat was het gevolg van deze politiek. Deze problemen zyn onafscheidelijk verbonden met het vraagstuk van het 'tehoud van de wereldvrede, want een ysteem van politieke onderdrukking en erreur moet spanningen verwekken, die p hun beurt tot internationale com- licaties leiden. Er kan geen vrede zon- er recht zijn en het zyn de politieke gevangenen in de totalitaire staten van het oostblok, die evenzeer recht op vrede en vrijheid hebben als de volkeren van di vrije wereld". Stuk van de vermiste Victor II gevonden Deskundigen hebben een stukje me taal dat op de kust van Wales is gevon den, geïdentificeerd als een stuk van de vermiste Britse straalbommenwerper Victor II, aldus heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van Bevoorra ding medegedeeld. Het zoeken naar het wrak van het toestel, dat donderdag vorige week op een oef en vlucht is verdwenen, wordt voortgezet. Premier Macmillan van Engeland begroette gisteravond op het vlieg veld bij Londen president Eisen hower, met wie hij later in een open auto door Londen reed. twee vrienden voor wie ik de grootste achting heb, myn opmerkingen zo heb ben opgenomen. Ik heb alleen maar ge zegd dat ik het niet altijd met Eisen hower eens was. Ik heb nooit gezegd dat Eisenhower een slecht generaal was. Nooit". Maar Montgomery is nu eenmaal Montgomery en zijn volgende zin was: „Mr. Eisenhower begreep de strategie van de stryd in Normandië niet. Een van de mysteries van de oorlog was, waarom hij die niet begreep". Maand gevangenis wegens belediging van de Prins Wegens belediging van Z.K.H.... Prins Bernhard heeft gistermiddag voor de politierechter te Dordrecht terecht ge staan een 40-jarige koopman, geen vaste woon- of verbiyfplaats hebbend. Op 25 juni had de man zich beledigend over de Prins uitgelaten. De politie rechter hield hem voor, dat voor een dergelyk delict wel vier jaar gevange nisstraf kan worden gegeven. De ver dachte kreeg een maand, overeenkom stig de eis van de officier van Justitie. Het overlegorgaan van het NVV, de KAB en het CNV heeft zich tot de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid gericht, met een brief, waarin de drie vakcentrales er hun vreugde over uitspreken, dat de regering het voor nemen heeft de algemene weduwen- en wezenwet inplaats van op 1 januari 1960 reeds op 1 oktober in werking to laten treden. Deze op zichzelf gelukkige vervroeging van de uitvoeringsdatum zal, volgens de vakbonden, een ongewild nadeel en teleurstelling voor een groot aantal we duwen tot gevolg hebben, namelyk voor die weduwen, die in de periode van 1 oktober tot en met 31 december 1959 de zestigjarige leeftijd zullen bereiken en die niet uit andere hoofde aanspraken aan de AWW kunnen ontlenen. Doordat aanvankelijk als datum van invoering van de verzekering 1 januari 1960 is gesteld, is by de hierbedoelde weduwen het vooruitzicht geopend dat ook zy voor een AWW pensioen en wel tot aan de 65-jarige leeftijd in aanmer king zouden komen. Zonder een nadere voorziening zullen deze weduwen vol gens de vakbonden in dit vooruitzicht worden teleurgesteld en nimmer een AWW-pensioen ontvangen. De besturen Chinese propaganda blies veel te hoog van de toren De leiders van communisbisoh-China hebben verslag uitgebracht over de re sultaten. die China in het afgelopen jaar en in de eerste helft van het lopende jaar op economisch gebied heeft bereikt. Hieruit blijkt, dat de ..sprong voorwaarts" van de Chinese economie veel minder groot is geweest dan de al te geestdriftige statistici oor- spronkelyk hadden gemeld. Tevens werd toegegeven, dat de resultaten, die zy voor 1959 ten doel hadden gesteld, veel te hoog waren gegrepen. Het pro- duktiedoel zowel voor de industrie als voor de landbouw ïs voor dit jaar aan- zienlyk verlaagd. Na de trotse propaganda fan far es, waarmede de resultaten van 1958 wer den bejubeld, moet het voor de Chinese leiders een bittere pil zijn geweest toe te geven, dat een groot gedeelte van de beweerde successen alleen op papier heeft bestaan, zo wordt door waarne mers in Peking opgemerkt. Na deze pil te hebben geslikt zien de Chinese leiders thans echter de toekomst op een realis tischer basis tegemoet, waardoor zij beter in staat zijn orde te brengen in de volkshuishouding, diie de last te dra gen heeft van het gecombineerde effect der hoge produktiedoelen en van over stromingen en een droogte, zoals het land in verscheidene jaren niet heeft gekend. De graanoogst van 1958 blijkt slechts 250 miljoen ton te hebben bedragen in plaats van de 375 miljoen ton. die Tsjoe En-lai in april 1.1. in zijn rapport aan het parlement had medegedeeld. De katoenoogst is in werkelykheid 2,1 miljoen ton groot en niet 3.3 miljoen ton, zoals oorspronkelijk bekend was gemaakt. Nu de produktie van 1958 kleiner blijkt te zijn dan was aangeno men. is het prod uk tie doel voor granen voor het jaar 1959 verlaagd van 525 miljoen tot 275 miljoen ton en dat voor katoen van 5 miljoen ton tot 2.1 miljoen ton. De produktie van staal zal dit jaar 12 miljoen ton moeten bedragen en niet 18 miljoen ton. zoals aanvankelijk ten doel was gesteld. Voorts is het produk- tiedoel voor kolen verlaagd van 380 mil joen ton tot 335 miljoen ton. Dr. A. A. L. Rutgers eredoctor van de Vrije Universiteit De senaat der Vrye Universiteit heeft op voorstel van de faculteit der rechts geleerdheid besloten het eredoctoraat in de rechtsgeleerdheid te verlenen aan de heer dr. A. A. L. Rutgers te 's-Gra- venhage, oud-vice-president van de Raad van State, oud-gouverneur van Suriname, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, oud-direc teur van Landbouw, Nyverheid en Han del te Buitenzorg van het toenmalige Nederlands Indië, wegens zeer uitste kende verdiensten bewezen in genoemde hoge en by de ontwikkeling van het staatsrecht van het Koninkryk der Nederlanden ten nauwste betrokken functies. VOOR HEDENAVOND Hilversum 1, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18 50 V d. jeugd. 19.00 Jazz muz VPRO: 19.30 Het platteland nu. ge sprek. 19.45 Op bezoek bij anderen, vraag gesprek. 20 00 Nws. 2005 Boekbespr. 2010 Li tt.caus. 20.20 Poolse volksliedjes. 20.35 Wereldfederallsten. caus. 20.45 Daar gaat een dominee voorbij, caus. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.25 Bultenl. weekoverz. VPRO: 22 40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Accordeonmuz. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsultz.: De komen de algemene vergadering van de Verenig de Naties, caus. door mr. H. Scheltema, plv chef v. d. directie internationale or ganisaties v.h. ministerie van Buitenland se Zaken. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Hulsmuz. '19 30 Radiokrant. 19.55 Heet van de matrijs. 20.30 Gram. 21.30 Idem. 22.00 Jazzmuz. 22.25 Vocaal ens. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en S.O.S.- ber. 23.15 Muzikale caus. 23.3524.00 Gr. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. 20.30 Gevar. progr. 21.0022.30 Taptoe Delft. Advertentie 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Ad min. of Red., want deze kunnen U niet helpen. De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak 30500 30500 30500 van de drie vakorganisaties achten het onbillijk als nu door een op zichzelf toe te juichen vervroeging van de invoe ringsdatum der AWW een nadeel en teleurstelling zou ontstaan voor een aantal weduwen. In het schryven vragen de bonden de minister dan ook voorzieningen te tref fen waardoor deze groep weduwen aan spraak verkrygt op weduwenpensioen ingevolge de in de wet neergelegde over gangsregeling. VRIJDAG Den Burcht (Grote zaal): Demonstratie kolen-, olie- of gasverwarmlng fa. de Nle. BoshofOpenluchtbijeenkomst Bap tistengemeente. 8 uur nam. Halte HTM-station: Avondwandeling langs strand en duin. Ned. Chr. Relsver. 6.20 uur nam. Om de Doorbraak: Tuinfeest. 7.3012 uur nam. Schuttersveld: Circus „Mexico". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels ver. naar Taptoe Delft. 7 uur nam. Stationsweg (t.o. Zomerzorg)Muizen- stad. 210 uur nam. ZATERDAG Boehof: Openluchtbijeenkomst Baptis tengemeente. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Christen - gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stadszaal (vestibule)Inschrijving uit deling haring en wittebrood 3 oktober. 610 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- vereniglng naar de Llnnaeushof. 2.15 uur nam. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. i W J. Robert. 2.30 uur nam. In den Vergulden Turk: Aandeelhou- dersverg. N.V. Leidsche Wolspinnerij. 11 uur voorm. Prediker: Volle Evang. Zending: Spr. evangelist J. Maasbach (H.Avondmaal) 8 uur nam. BINNENLAND Gisteren, op de dag voor z'n 58ste ver jaardag. is uit de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen (gemeente Norg) een gedeti neerde ontvlucht. De ontvluchting heeft zich te ongveer twaalf uur gistermiddag voorgedaan. De Centrale Commissie voor de Be ambten in de Metaalindustrie heeft, naar zij meedeelt, een principiële akkoordver klaring van het College van Rijksbemid delaars ontvangen op de nieuwe collectie, ve arbeidsovereenkomst voor de beambten ln de metaalindustrie, welke onder meer de overeengekomen salarisverhoging mo gelijk maakt. Over de looptyd van deze CAO zal nog nader overleg worden ge pleegd. Op 19 nov. a.s. zal voor het eerst het ruim 20.000 bruto ton grote passagiers schip ..Arkadia" van de Greek Line, Am sterdam aandoen. Dit eerste bezoek gaat vooraf aan een geregelde driewekelijkse dienst tussen Amsterdam en Quebec Mon treal v.v., waarmee de „Arkadia" op 2 mei van het volgend Jaar een begin zal maken. Daarmee zal Amsterdam dan voor de eerste maal ln de Jongste geschiede nis een geregelde passagiersdienst op Ca nada hebben. De Holland-Amerika Lijn heeft bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij een nieuw vrachtschip van 10.000 ton draagvermogen besteld, te leveren ln sep tember 1960. De Jury voor de filmprijs van de Raad van Europa heeft een eervolle vermelding verleend aan de film „Prijs de Zee" van Herman van der Horst. Op het filmfesti val te Venetië is een eervolle vermelding toegekend aan het filmjournaal „Spiegel van Nederland" van Haghe-Film voor de wijze van verfilming en de menselijke warmte, die er uit spreekt. BUITENLAND Een Italiaanse expeditie is erin ge slaagd de top van de ongeveer 8000 meter hoge Saraghrar ln de Pakistaanse staat Chitral te beklimmen. De bestijging nam 18 dagen ln beslag. De directeuren van de „National Black Star" scheepvaartmaatschappij ln Ghana zullen binnenkort een reis maken naar Duitse en Nederlandse scheepswer ven. aldus het Ghanese blad Ghana Ti mes". De directeuren zullen in Duitsland en Nederland besprekingen voeren met de leiders van maatschappijen die belang stelling hebben getoond voor een opdracht van 12 nieuwe schepen voor Ghana. Door het instorten van een gebouw van vier verdiepingen ln Cairo zijn drie personen gedood en zeventien gewond. Dit is het eerste ongeluk van deze aard se dert het begin van het wassen van 't Nijl- water. Het vorige laar vielen er in dezelf de periode 150 slachtoffers ten gevolge van een serie instortingen van huizen. David Ben Goerion. de Israëlische premier, is gistermiddag per schip uit Marseille in Haifa aangekomen, na een afwezigheid van 12 dagen. De uitgever van het Münchense sa tirische blad „Simpllcissimus", Olav Iver. sen. is gisteren na een operatie in een ziekenhuis te München overleden. Iver- sen, die als tekenaar roem heeft verwor ven heeft „Simpllcissimus" ln 1954 weer laten verschijnen na een onderbreking van meer dan tien jaar. Het aantal personeelsleden van de British Overseas Airways Corporation (BOAC) dat wegens smokkelarij is ont slagen. is tot 51 gestegen. Het betreft 46 stewards en vijf officieren. Voorts hebben twee stewards en een oflfcier als gevolg van het onderzoek ontslag genomen. Een Comet van de Argentijnse lucht vaartmaatschappij heeft bij Ascunlon (Paraguay) een noodlanding moeten ma ken. De eerste piloot werd gedood en een passagier stierf aan een hartverlamming. De tweede piloot en enkele passagiers zijn licht gewond. Het toestel vervoerde 54 passagiers en een bemanning van 11 kop pen. De secretaresse Lora Alt uit Stutt gart heeft voor c tweede maal het we reldkampioenschap machlneschrijven ver overd. Bij wedstrijden te Wenen versloeg zy met bijna 600 aanslagen per minuut haar 264 medekandidaten uit 23 landen. Volgens een opgave van de politie zijn zeventien personen om het leven ge komen. 220 gewond en worden er 87 ver mist als gevolg van hevige regen die dins, dag en woensdag midden-Japan heeft ge teisterd. Een veertigduizend hulzen werd door het water weggespoeld en over stroomd. Honderdtachtig folkloristen uit de Scandinavische landen, Duitsland, Oos tenrijk. Hongarije en Engeland begonnen gisteren een gedachtenwissellng over het schrijven van sprookjes en volksvertellin gen en de Internationale samenwerking bij het onderzoek naar de herkomst van sprookjes. Dit congjes dat te Kopenhagen wordt gehouden, duurt drie dagen. Een Jongen van dertien Jaar heeft donderdagavond in een flat aan de rand van Kopenhagen zijn vader met een ge weer door de longen geschoten toen deze trachtte zijn vrouw te worgen. De man was de toegang tot de echtelijke woning door de politie ontzegd, omdat hij zijn vrouw al eens eerder bedreigd had. Gis teravond forceerde hij 'n raam van 't huls en probeerde zijn vrouw door wurging om het leven te brengen. De dertienjarige zoon van het echtpaar pakte een geweer en schoot op zijn vader. Deze is naar een ziekenhuis overgebracht. In Cannac in Italië hebben vier ko nijnen bij het graven ln hun hok een ske let en verscheidene vazen van aardewerk blootgelegd welke naar men gelooft da teren van de tweede of derde eeuw voor Chr De Romeinen leden zoals bekend ln 216 v. Chr. een rampzalige nederlaag te gen Hannibal. De Carthagers verzamelden hun doden ln een soort knekelhuls maar lieten de lijken der Romeinen op het slag veld liggen. Een hefschroefvliegtuig, dat van Kanak naar de luchtbasis Thule (belde op Groenland) onderweg was, ls neergestort. Vijf passagiers en twee leden van de be manning verloren het leven. Een der slachtoffers ls een hoge functionaris van de Amerikaanse ambassade ln Kopenha gen. Livingstone Lord Satterthwalte. VOOR ZATERDAG 29 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. VARA: 7 00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8 00 Nws. 8.18 Gram 8 50 V. d. Jeugd. 9.05 Gym. 9.15 Gr. (Om 9 359.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Tydelijke uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor U en Uw gezin, caus. 10.30 Gram. 10.40 Lichte muz. 11.20 Bultenl. week overz. 11.35 Luit en zang. 12.00 Orgelspel en zang 12.30 Land- en tulnb.med. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Jazzmuz. 13.40 Muz. caus. VARA: 14.05 V. d. Jeugd. 14 40 Lichte muz. 15.05 Boekbespr. 15.25 Concertgeb. ork. 16.05 Vragenbeantw. 16 20 Dansmuz. 16.50 Vakantietips. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.45 Ham mond-trio. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19 40 Het Nederl Bijbelgenootschap caus. 19 55 De ze week. caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gr. 20.35 Metropole ork. 21.25 Soc. comm. 2130 Gram. 22 00 Sportnws. 22.30 Zlgeu- nermuz. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. Hilversum II. 298 ni. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zes tig? 11 00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 De zonnewijzer. 13.20 Gram. KRO: 14 00 V. d. Jeugd. 14.10 Vocaal dubbelkwart. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 15.05 Gram. 15.40 Boekbespr. 15.50 Gregoriaanse zang. 16.20 V. d. Jeugd. 16.50 Gram. 17.00 Lichte muz. 17.20 Man nenkoor. 17.50 Gram. 18.00 Journ. week overz. 18.10 Strijkork. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Kamerork. en so list. 20 30 Gram. 21.00 Cabaretprogr. 21.30 Mannenkoor en harmonle-ork. 22.05 Lich te muz. 22,35 Wil lulden de zondag ln. Aansluitend: avondgebed en lit., kal. 23.00 Nws. ln Esperanto. 23.2524.00 Nouveau té's. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Anno. 20.35 Sportact. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Filmprogr. 22.25 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Crlcketrep. 12.25 Lichte muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gevar. muz. 14.10 Hoorsp, 15.10 Crlcket- uitsl. 13.40 Ork.conc. 16A5 V. d. kind. 17.00 ld. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sport. 18.45 Gevar. muz. 19.30 Hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoor spel. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. 23.06 23.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Hersengym. 12.30 Nws. en gevar. muz. 12.45 Sportparade. 13.10 Cricket. 13.35 Gevar. muz. 13.45 Sport, 14.00 Sportrep. 18.00 Cricket. 18.35 Jazz muz. 19.00 Journ. 19.24 Sportultsl. 19.30 Nws. en dansmuz. 20.00 Klankb. 21.03 Henry Wood Prom. Cone. 22.00 Gev. muz. 22.30 Nws. 22 40 Gevar. muz. (verv.). 23.00 Gram. (Om 23.30 Nws.). 23.5524.00 Nws. Advertentie. „Mexico": 3.30 WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Geregracht: Openluchtsamenkomst Baptistengemeente. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 15 uur) t.e.m 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur Vroom en Dreesmann: Tentoonstelling .Het Rijksdeel Suriname" (tem 29 aug.) BIOSCOPEN Rex: .Song of Scheherazade (alle leeft.) Werkd. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag: „Terug uit de hel" (14 Jaar). Trianon: „Eln Lied geht um die Welt" (a.l.) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino: „Artiesten en modellen" (a.l.). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Het rijkste meisje ter wereld" (al.) Werkd. 2.30 7 en 9.15 uur; zond 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luvor: „King Creole" (18 Jaar). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9 15 uur. Te Lelden ls geopend apotheek Reyst, Steenstraat 35. tel. 20136. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers) hel op fiokterstelcfooM onr"y'' Uitgebreide collectie SCHOOLARTIKELEN o.a.: TEKENDOZEN, de meest gebr. maat, 25 x 12 x 16 cm. 11.20 Grote maat TEKENDOOS f 1.35 REKENLINIALEN (fabr. Nestier) reeds vanaf f9.80 PASSERDOZEN, grote maat passer, met verlengstuk f 8.75 TEKENPLANKEN, 50 x 65 cm. f 10.50 Alle schoolartikelen voor: h.b.s. - lyceum - u.l.o. - gymnasium - ambachtsschool. HAARLEMMERSTRAAT 167—171 Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 in. - 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Gr. 15.30 Volksmuz. 16.30 Ork.conc. 17.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Vrol. muz. 21.45 Nws. 22.10 Ork.conc. 22.30 Gram. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Gevar muz. 2.15 Gevar. muz. Frankrijk 3 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.05 Gram. 13.15 L'Ange de Feu. opera. 15.15 Hoorsp. 17.00 Opera- muz. 19.00 Gevar. muz. 19.35 Gram. 20.00 Festival v. Edinburgh. 22.45 Kamermuz. 23.05 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gr. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Radio-almanak. 14.30 Radlo- Journ. 15 00 Accordeonrecital. 15.15 Gram. 15.45 Accordeonrecital (verv.). 16.00 Gr. 16.45 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Gram. 18.00 Madrigalen. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Operettemuz. 20.30 Gram. 21.00 Ro mantische muz. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.30—24.00 Idem. 484 m.: 12.15 Gram. 12.54 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 14.00 Othello, hoorsp. 16.00 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Bel Canto. 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20 00 Gevar. muz. 22.00 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) s si s Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt regenbui zwaar bew. zwaar bew. licht bew Zuid-Llmburponbewolkt Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca regen onbewolkt onbewolkt zwaar bew. regenbul half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. geh. bew. half bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt licht bew, half bew. mist onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt mist onbewolkt half bew. licht bew. 4 20 nw 11 20 wzw 4 20 wzw 8 20 wzw 6 20 zzw 4 20 zw 2 22 zw 2 22 zzw 3 21 wnw 12 12 wnw 8 18 nno 1 20 w 6 18 nnw 3 17 w.stll 24 z 1 21 nno 2 22 n 4 26 w.stil 30 w-stil 28 nnw 3 26 w 4 21 ono 2 25 w.stil 23 nno 1 25 w.stll 28 w.stil 28 w 1 23 w.stil 29 w 1 30 w.stll 36 w.stil 32 ono 2 28 w.stll 32 no 2 10 0 13 0 15 1 23 0 20 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2