lilt van Looy en vier andere Zandvoort-gangers geschorst Sneekweek Nog witter. stralend wit.. zó wast... ANGST EN HAAT BRACHTEN BOERENZOON TOT DOODSLAG maart 1860 Donderdag 20 augustus 1959 Derde blad no. 29S26 jjf Belgische professionals, die zondag hebben deelgenomen aan de strijd et wereldkampioenschap op de weg, zijn voor onbepaalde tijd door de ikljjke Belgische Wielerbond geschorst. Het betreft Rik van Looy, Gilbert edt, Petrus Oelibrandt, Frans Schoubben en Leon van Daele. ik van Steenbergen, Roger Baens en Noel Foré, die derde werd In het ikampioenschap, zijn dus de enige renners uit de Belgische ploeg van Zand- die niet zijn gestraft. fficieel werd elk commentaar op dit besluit van de bond geweigerd, doch laat vrijwel vast, dat de schorsing ls uitgesproken wegens de duidelijke [estatie van het gebrek aan strijdlust, welke men in Zandvoort van het beleefde. DUIVENSPORT P-V. „De Reisduif" hield een wed vlucht met 149 Jonge duiven vanaf Pont St. Maxence. Afstand pl.m. 344 km. Gelost om 6.10 uur met kalme z.o. wind. De eerste duif bereikte haar hok om 11-21-43 uur; de laatste of 30e prijs winnaar was er om 12.17.00 uur. De uitslag luidt: 1. W. Kapaan; 2. J. Wansink; 3. J. P. v. d. Drift; 4. N. G. Mank; 5. Gebr. Kok; 6. L. Zwart; 8 en 9. W. Siera; 10. Gebr. Pracht. Kampioen Jonge duiven: 1. W. Kapaan met 285.3 punten; 2. J. van Alphen 273.7 punten: 3. F. W. Bouwman 272.4 punten: 4. W. 6iera 271.2 punten; 5. Gebr. Pracht 266.9 punten. iederlands elftal nder PSV-spelers tegen Saarland Nederlandse elftal zal het oefenwedstrijd tegen Saar- die woensdag 23 september Feijenoord-stadion te Rot- ai wordt gespeeld, zonder de van de PSV-spelers Roel sma, Piet van der Kuil, Piet er en Fons van Wissen n stellen. speelt die dag namelijk, tot be an de bevrijdingsfeesten, in Eind- een vriendschappelijke lichtwed- naar alle waarschijnlijkheid te- Franse eerste divisieclub Stade tms. Aangezien de Eindhovense isieclub zich reeds geruime tijd i tot het spelen van een wed- op 23 september had verplicht, is VB ermee akkoord gegaan dat rnationals van PSV die dag voor nb uitkomen. CENTRALE TRAINING ontrale training van het Neder- voetbalelftal, dat zondag 4 ok- egen Belgie in Rotterdam zijn officiële interland van het sei- peelt, zal naar alle waarschijn- woensdag 2 september onder vain bondscoach Elek Schwartz Indien het sportpark De beschikbaar is zal wederom in osch worden geoefend. De kans dat het Nederlands elftal oen op verzoek van de club- niet 's woensdags doch op dag bijeenkomt. In dat geval le eerste bijeenkomst verschoven onderdag 3 september. AMATEURS ajtz zal zich dit seizoen ook ver hij daar tenminste de tijd seft belasten met de voorbe- van het Nederlands amateur Sat uitkomt in de voorronde van «npische Voetbaltoernooi 1960. mateurs zullen niet, zoals ge- ijk was. éénmaal doch twee maal ek bijeenkomen. De eerste trai- vastge9teld op dinsdag 1 septem- tweede op vrijdag 4 september, at nog niet vast waar zal worden d sdag 14 oktober speelt het Ne- se amateur elftal zijn eerste d voor de voorronde van het eh voetbaltoernooi. De Ierse irs zullen dan, in een nog nader wijzen plaats, tegenstanders zijn Nederlanders. Lugdunum oefent inum speelt zondag a.s. een oe- trijd tegen de bekende derae- GSV (Gouda). De Kikkers ko- volgt uit: Kerkvliet, Van Leeu- krtens, Robijn. Crama, Bavelaar, Leget, Pet, Vermond, De Cler. ATLETIEK tderlandse successen in Bulgarije leine Nederlandse afvaardiging, ie uit Nannie Haase, Ine Ter- jeljk en Hans Smit, is met veel uitgekomen op internationale fedstrijden, die te Varna aan de Zee zyn gehouden. Hans Smit fel de 100 als de 200 meter in evelijk 10.7 sec (tweede de Bul- olev in 11..-) en 21.3 sec. op de plaats de Zwitser Weber met de 100 en 200 meter dames Nederlandse triomf namelijk bele zege voor Nannie Haase in 3 en 25.1 sec. De meeste tegfen- Dtmoette zij op de 200 meter van laak, die als tweede over de lng en voor wie dezelfde tijd gedrukt. Met een tijd van 56.5 slechts 0.4 sec. boven haar record ligt, zegevierde Ine op de 400 meter vóór de Bul- ssaeva, die 57.5 liet noteren, re Nederlanders namen aan de ien deel atleten uit Zwitserland, Polen, Frankrijk, Hongarije en en doen water in de wijn ie ten van de Chinese Volks- i en van Noord Korea zullen wereld-studentenspelen, die 27 in Turijn beginnen, kunnen en. Dit is gisteravond ln Rome woordvoerder van het mlnls- n Buitenlandse Zaken bekend- Aanvankelijk was aangekon- de atleten van genoemde lan- i visa voor Italië zouden kxlj- deelneming zal zich echter be- tot de individuele nummers, talie geen sportlieden tot de «its-spelen zal toelaten die vertegenwoordigen, waarmee pen diplomatieke betrekkingen «Ét. CRICKET. HINGO S WEERSTONDEN ITISH ARMY ON RHINE. veedaagse crioketwedstrijd te len gespeeld, tussen het Neder- »e ring te am de Flamingo's en Ivan de British Army on Rhine ligd in een draw. Als antwoord 8 voor S, die de Britse militai- erste dag scoorden, kwamen de tise batslied en in de eerste in- t 253 voor 9. In de tweede in- aot de B.A.O.R. op 174 voor 4. Nederlanders 75 runs hadden .voor het verlies voor 4 wickets tijd. Mevrouw Antoinette van Dijk, vóór de laatste wereldoorlog zeer bekend door haar kinder- en ziekenuitzen- dingen voor de AVRO, hoopt 25 augustus te Wassenaar haar tachtigste verjaardag te vieren. PAARDESPORT Concours Hippique te Rotterdam Aan het twaalfde internationale of ficiële concours hippique te Rotter dam, dat van 1 tot en met 6 septem ber a.s. gehouden wordt, nemen rui ters en amazones uit acht verschil lende landen deel (Duitsland. Ier land. Engeland. Italië. Frankrijk, Belgie, Zuid-Afrika en Nederland). Voor het Europees kampioenschap springen der amazones dat tijdens dit chio (op woensdag 2, donderdag 3. cn zaterdag 5 september) gehouden wordt zijn 11 combinaties uit zes landen Ingeschreven. Het zijn: de titelverdedigster Giulia Serventi en Donna Antonelli (beiden Italië) Brigitte Schockart en Frangoise Vanderhaegen (beiden Belgie), Anna Clemens en Helga Koehlèr (beiden Duitsland). Pat Smythe en Ami Town- send (beiden Engeland). Renée Savon (Frankrijk) en Mad.v Koster en Irene Jansen (beiden Nederland). De deelneming aan de internationale springnummers is ditmaal niet zo groot als vorige jaren. Vele top- ruiters hebben met het oog op de voorbereiding voor de Olympische Spelen in Rome hun paarden reeds rust gegeven en het eoncoursseizoen beëindigd om de dieren te sparen. De sterkste equipe is ongetwijfeld Ue Engelse met acht ruiters en amazones van klasse. Ook het Ierse militaire team komt in zijn sterkste opstelling naar de Maasstad. Daar Guy Lefrant en kapt. De Fom- belle óf geblesseerd óf niet beschikbaar waren, kan Frankrijk niet met een equipe aan de landen wedstrijd deel nemen. Er worden ditmaal in Rotterdam geen internationale dressuurproeven gehouden. Er zijn wel nationale num mers: M-dressuur op donderdag 3 sep tember en de Prix Saint Georges op vrijdagmorgen. Prins Bernhard heeft voor dit laatste onderdeel ingeschreven. Koersen Duindigt De uitslagen van de gisteren te Duin digt gehouden draverijen, lulden: Kapne's Dochter-prijs: 1. X Norton (J. v. Dooyeweerd) (1.30.-); 2. Xandro S; 3. Xitra Hanover. Tot.: w. f8.40; pl. f2.—, 3.70, 1.80: gek. f20.90; cov. fll— Oiseau-prijs: le afdeling: 1. Yemen (W. Leeuwenkamp) (1.35); 2. Young Faune; 3. Yankee Hanover. Tot.: w. f2.40; pl. f 1.40, 1.70, 1.90; gek. f6.30; cov. f4.70. Raket Arion-prijs: 1. Vliegende Hollan der (P. M. Smit) (1.27.9); 2. Wanda; 3. Vllle France. Tot.: w. f5.70; pl. f 1.90, 2.10 1.90; gek. f 10.20; cov. f5.90. Sietze-prljs: 1. Very Nice (B. de Vries) (1.24.2); 2. Urban Hollandla; 3. Uranus Koff. Tot w. f5.50: pl. f2.40. 1.80, 4.80; gek. f 9.20: cov. f 6.20. Octavia-prijs: 1. Sunny Williams (Th. L. Oudshoorn) (1.24.9); 2. Sagne d'Or; 3. Enterprise. Tot.: w. f3.40; pl. f 1.90, 2.— gek. f 10.70; cov. f 5.60. Olseau-prljs: 2e afdeling: 1. Ynno (J. van Dooyeweerd) (1.33.4); 2. Y van Hol landla; 3. Yellowthroat S. Tot.: w .f2.50; pl. f 1.20, 1.20; gek. f2.90; cov. f3.30. HOCKEY Hockey wapenschouw Achtlandentoernooi in Miinclien In oktober krügt München een voor proefje van het Olympisch hockev- toernooi. Van 11 t.m. 18 oktober wordt in de Beierse bierstad ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Duitse Hockeybond een achtlanden toernooi gehouden, waaraan de natio nale ploegen van Duitsland, India, Groot-Brittannië, België, Frankrijk, Zwitserland, Spanje en Nederland deelnemen. De belangrijkste ontmoetingen van dit toernooi, dat met het oog op de Olym pische Spelen van 1960 een unieke wapenschouw gaat worden, zullen wor den gespeeld ln het nieuwe stadion Pullacker-platz. Het Nederlands elftal speelt op de openingsdag (zondag 11 oktober» tegen Duitsland. Voor maandag 12 oktober staat de wedstrijd Nederland—Spanje op het programma, voor woensdag 14 oktober de grote strijd tegen de Olym pische kampioen India. Zaterdag 17 oktober wordt NederlandZwitserland gespeeld en zondag 18 oktober Neder landFrankrijk. De trainingscampagne van de natio nale hockeyploeg begint woensdag 26 augustus in het Olympisch Stadion Nog vóór 1 september wordt de nieuwe trai ner van de KNHB in ons land verwacht. Het is de Pakistaanse oefenmeester Nabir Ahmad Kalat. HANDBAL Indeling HVL-heren Het eerste heren-handbalteam van HVL, spelende in de districts-eerste- klasse, komt in de komende veldhand- balcompetitie, welke 13 september aan vangt, tegen de volgende ploegen uit: Animo (Rijswijk). Dynamo (Rotter dam), Hellas 2 (Den Haag), Hermes (Den Haag). Olympia (Den Haag), O '55 (Den Haag), Schutters (Rotter dam) en Wilton F (Schiedam). Gewichtheffen Morgenavond vindt in Den Haag de Jaarlijkse gewichthef wedstrijd plaats om de Vogelwisselbeker tussen Simson (Den Haag) en L.K.V. (Leiden). Voor L.K.V. komen de volgende ge wichtheffen uit: Frederico van Buuren, W. Turenhout. H. Zirkzee. J J. de Romijn, J. v. Kampen en S. Stokkel. Marjoletta-prijs: 1. Gray Cloud; 2. Pa- tachou; 3. Old Satchmo. Tot.: w. f 11.30, pl .f2.50, 1.70. 5.20; cov. f2.80; koppel r 20. Mephistophles-prijs. le deel: 1. Ice Age; 2. The Serpent of Iran: 3. Chaffy. Tot.: w. f 3.pl .f 2.30, 1.40; cov. f 3.40; kopp. f 2.80. 2e deel: 1. Staatsgeheim; 2. Meteoor; 3. Sabrina .Tot.: w. 12.70; pl. f 1.40, 1.30; cov. f3.20; koppel f3,20. Totalisatoromzet f 81.595,50. KLM-tentoonstelling met 2 wedstrijden Aan de foto-tentoonstelling van de veertigjarige KLM, welke van 27 augus tus tot en met 5 september a.s. ln de kelderzaal van de Ridderzaal te Den Haag zal worden gehouden, zijn twee wedstrijden verbonden. Amateurfoto grafen zullen er foto's van vliegtuigmo dellen kunnen maken, de andere be zoekers zal worden gevraagd welk vlieg tuig, welk vliegveld en welke stad door bepaalde foto's worden weergegeven. Bij deze prijsvraag moet tevens een slagzin worden gemaakt. De prijzen voor deze wedstrijden be staan uit twee retourbiljetten voor een KLM-vlucht naar Milaan voor de foto grafen, waarbij voor Jongens en meisjes tot zestien jaar een extra-prijs in de vorm van twee vliegretours Parijs be schikbaar wordt gesteld. Met de goede onderschriften bij de foto's en de beste slagzin zijn twee KLM-retours Amster dam-Rome te winnen. De tentoonstelling, zo hebben KLM- officials ons verteld, zal voornamelijk foto's uit de vooroorlogse periode van de KLM bevatten. Er is gestreefd naar contrasten, tegenstellingen ln de cate gorieën passagiers (gekroonde hoofden, maharadja's, filmsterren), in de vlieg tuigen (van de oude Fokkers tot de moderne DC-8), in de vervoermiddelen op de grond, dek antoren van de KLM en de opleidingsinstituten voor het per soneel. Een groot aantal kranteknipsels zal de hoogtepunten uit de KLM-ge- schiedenis markeren. Op de tentoonstel ling zijn niet uitsluitend de mooiste fo to's uit het 60.000 negatieven omvatten de KLM-archief pjeëxposeerd, wel de interessantste voorzover de ruimte dat toeliet. Morgen uitspraak tabaksgeding te Bremen Het Oberlandesgerlcht het Ge rechtshof van Bremen zal morgen ochtend in hoger beroep uitspraak doen in het kort geding waarin de Dell en de Senembah-maatschappij hebben ver zocht om Sequestra bewaargeving aan een beheerder van een partij Su- matratabak nog niet definitief is be slist. Cassatie van de uitspraak van het Gerechtshof is niet mogelijk daar het een kort geding is. Behalve toewijzing of verwerping van het verzoek van de Nederlandse maatschappijen is het vol gens een van de advocaten van de Ne derlanders. dr. Sieveking. ook mogelijk dat de zaak wordt verwezen naar net Gerechtshof voor grondwetszaken te Karlaruhe. De „Hardsyldei" is hèt evenement van de Sneekweek. Op de vijfde dag trokken weer duizenden kijkers naar het water. Verschillende zeilers, die nog niet verslagen waren, werden gisteren ge klopt. Zo overkwam dat L. van Dtfka in de Pampusklasse, die na drie gewbn- nen wedstrijden in dr. W. B. van der Meer zijn meerdere moest erkennen. Van Dijke bracht het niet verder dan een vijfde plaats. In de 22 m2-klasse kon ir. Bonnema niet voor de vierde keer zegevieren. S. E. Dijkstra werd eerste, gevolgd door M. Faber. In de regenboog klasse is De Jonge de enige zeiler die nog geen enkele tegenstander voor zijn boeg heeft gezien. Hij zegevierde voor de vierde maal vóór E. K. Hoekstra en J. H. C. Sievers. De belangrijkste uitslagen lulden: Olympia-jollen: 1. T. W. van Velzen (Rotterdam): 2. H. W. Leferink (De venter). 12 m2-sharpieklasse: 1. F. Udo (Am sterdam); 2. P. Hansen (Enkhuizen). 12-voetsjollen: 1. W. Huizing (Amstel veen): 2. J. Hulsker (Rotterdam). Sternklasse: 1. Annemarle de Wit (Zaandam); 2. D. Bakker (Zaandijk). Finn jollen: 1. M. van der Zee (Alme lo); 2. Th. Hooyborg (Enschede). Pampusklasse: 1. Dr. W. B. van der Meer, (Grouw); 2. K. Jissink (Sneek). 22 m2-klasse: 1. S. G. Dijkstra (Leeu warden); 2. M. Faber (Hardegarijp). Vrijheidsklasse: 1. C. de Haas jr. (Breukelen); 2. B. van Wijk (Woubrug- ge). Valkenklasse: 1. J. H. de Wilde (Gou da); 2. M. Breuning (Leeuwarden). 16 m2-streepklasse: 1. A. H. Mlnks (Leeuwarden); 2. M. Veenstra (JoureK Regenboogklasse: 1. C. J. de Jonge jr (Joure); 2. E. K. Hoekstra (Sneek). Flying Dutchmanklasse: 1. U. de Vries (Grouw): 2. U. Jager (Lemmer). Teamwedstrijd Holland-Friesland Re genboogklasse. De stand na de tweede dag: 1. Holland 37.1 punt; 2. Friesland 35 1 punt. De individuele uitslag van de race van woensdag was: 1. Cr. Ooms (Sneek); 2. J. Alberda (Sneek); 3. J. N. C. Sievers (Santpoort): 4. K. J. Tol (Rotterdam). Sportsplinters De vriendschappelijke wedstrijd MVV-Standard Luik, welke woensdag avond in Maastricht werd gespeeld, ein digde in een gelijk spel. 2-2. De ruststand was 1-0 voor de Belgen. Dave Moore, wereldkampioen ve dergewicht. heeft te Los Angeles zijn titel met succes verdedigd tegen de ex- wereld kampioen Hogan Bassey uit Ni geria. Aan het einde van de 10e ronde was Bassey niet meer ln staat zich te ver dedigen en maakte de scheidsrechter een eind aan het gevecht. Fort una '54 zal op uitnodiging van de Madrilenen op woensdag 26 augus tus te Madrid een wedstrijd spelen tegen de Europese kampioensploeg, Real Madrid. Ook het vorige jaar speel den de Limburgers ln Spanje tegen Real en verloren toen met 3-0. Op donderdag 3 september speelt Fortuna '54 op eigen veld tegen Atletlco Madrid. Ter gelegenheid van de grote tele visie- radio- en fono-tentoonstelllng te Frankfort zal daar zaterdag a.s. een keurturn wedstrijd worden gehouden waaraan de beste turnsters en turners van Europa zullen deelnemen. Het Koninklijke Nederlandse!) Gym nastiek Verbond heeft Nel Fritz en Willy Jaegers voor deelneming aange wezen. De Duitser Rudi Altlg, die ln Am sterdam de wereldtitel achtervolging voor amateurs op zijn naam bracht, heeft een contract als professional ge tekend. Rudi Altlg zal zijn prof-debuut ma ken tijdens de zesdaagse van Berlijn, die hii van 8 t/m 14 oktober met zijn broer Willy zal rijden. Te veel vrijheid op „Groot Batelaar?" (Van onze Amsterdamse correspondent). „Het is ronduit gezegd bela- ^ilijk, dat jonge veroordeelden, die ter beschikking van de regering zijn gesteld, in Groot Batelaar zo veel vrijheid genieten. De omge ving heeft er niets dan narigheid van en de politie, die toch heus wel wat anders te doen heeft, moet er steeds weer achteraan". Mr. L. van den Berge, Officier van Justitie te Amsterdam, gaf gisteren ln deze bewoordingen uiting aan zijn ver ontwaardiging over de toestanden in de van staatsweg" gesubsidieerde en door het Leger des Heils beheerde inrichting Groot Batelaar. Hij deed dit ln zijn requisitoir tegen een 20-jarige man, die voor de Amsterdamse Rechtbank te recht stond voor een reeks van misdrij ven .welke hij heeft gepleegd tijdens het „verlof", dat hij zich enige malen had toegekend. Mr. Van deal Berge eiste wegens deze feiten, meest diefstal len. 22 maanden gevangenisstraf. De president van de Rechtbank, mr. J Coninck Liefstlng. bleek evenmin ge rust over de grote vrijheid op Groot Batelaar. ,.U hoort niet in zo'n inrich ting thuis", zei hij tot verdachte, die had verzocht wederom naar Groot Ba telaar te mogen. De man bleek een bijzondere voor liefde voor auto's speciaal Citroëns te hebben. In de dagvaarding werd hij beschuldigd van het wegnemen van de 25ste auto uit zijn „carrière". Hij verdedigde zijn laatste ontsnapping door te wijzen op de moeilijkheden, die hij met zijn 19-jarige echtgenote had. Voorts wees hij erop dat hij zijn plan nen tevoren bij de sociale ambtenaar van Groot Batelaar had aangekondigd. De tenlastegelegde feiten waren voor een deel in 1958 gepleegd, samen met zijn vrouw. Deze verklaarde onder zijn invloed te hebben gestaan. De Officier eiste wegens medeplichtig heid een maand voorwaardelijk. Uitspraken 2 september. PRIJSVERLAGING BACONVARKENS In verband met een daling ln de prij zen voor de lichte slachtvarkens heeft het bestuur van het produktschap voer vee en vlees besloten de overnameprijs voor baconvarkens ingaande 24 augus tus a.s. met 3 cent per kg te verlagen. Dientengevolge zal met ingang van de genoemde datum voor baconvarkens in de kwaliteitsklassen 1 t/m 4 een prijs gelden respectievelijk van f. 2,36, f. 2.32, en f. 2.24 per kg koud geslacht gewicht. Advertentie F .77::: Het drama van Luinjeberd berecht Drie jaar geëist voor doden van zijn oom hij tegen Siebe's vader. „Over vijf mi nuten ben je dood". Het werd toen op dat moment te veel voor de jonge Siebe. „Ga weg of ik sla je de kop af!", moet hij nog geroepen hebben; toen snelde hij met de zeis op hem af en diende oom Tiemen twee steken in de benen toe boven de lies. Hij sneed zo de linker en rechter beenslagader door. Oom Tie men stierf vrijwel onmiddellijk. „Siebe. nu moet je toch een beetje kalm zijn Totnutoe ben je dapper ge weest. Je zult nu ook wel blij zijn, dat de zaak eindelijk voorkomt", zo kal meerde de president van de Leeuwar der rechtbank, mr. B. Dorhout, giste ren ter zitting een 21-jarige veehou- derszoon uit Luinjeberd (bij Heeren veen). die op 11 mei van dit jaar zijn oom Tiemen Hof met een snijzeis een dodelijke steek toebracht; een steek, die door de officier van Justitie, mr. M. H. Gelinck, als doodslag werd ge kwalificeerd. Daarvoor eiste hü tegen de jonge Siebe een gevangenisstraf van drie jaar, met aftrek van voor arrest. Het was een sfeer van angst en haat rond de boerderij in Luinjeberd eigendom van verdachtes grootvader en beheerd door diens zoon. het slachtoffer Tiemen Hof welke bij Siebe de gees telijke kortsluiting veroorzaakte, die hem bracht tot zijn daad van agressie tegen zijn 50-jarige oom. Trieste feiten Zie hier de feiten rond dit trieste ge beuren. Oom Tiemen, een broer van verdachtes vader, was een labiele en moeilijke figuur in de familie. Als jon gen verwend en als knaap tb-patiënt geworden en daardoor nog meer ver wend. Als hij zijn zin niet kreeg dreig de hij zichzelf van kant te maken en na de oorlogsjaren 1940'45 heeft hij dit tot driemaal toe daadwerkelijk trachten te doen. En deze ellende cul mineerde in de overdracht van de ver waarloosde ouderlijke boerderij aan zijn broer Jan en diens gezin. En tussen dit alles bevond zich Siebe, een flinke jon gen, vol zorg voor zijn ouders en het bedrijf, evenwel wat onevenwichtig, snel beangst, hypernerveus, daarin neg gesterkt door zijn overmatige binding aan zijn zeer zenuwachtige moeder, die en atmosfeer van angst en haat tegen oom Tiemen, de gevaarlijke, schiep. Dronken Op de dag van de overdracht was oom Tiemen zich reeds sinds de morgen in het dorp aan het bedrinken. Dat wis ten Siebe en zijn vader, toen zij 's mid dags gingen melken. Siebe was bang. Bang voor de terugkeer van zijn oom, bang voor een daad van agressie van zijn oom tegen zijn vader. Daarom had hU een snijzeis meegenomen, die hij langs de slootkant had gelegd. Toen werd opeens van de boerderij geroepen: „Onder de koeien weg, oom Tiemen komt eraan!" Hij kwam er aan. Dron ken en agressief, een hand in de zak, waar men een mes kon vermoeden. „Kijk nog maar eens om Je heen!" riep Lagere invoerrechten in de V.S. De Verenigde Staten hebben aange kondigd dat zij met West-Duitsland. Zweden. Denemarken. België, Neder land. Engeland en Japan onderhan delingen zullen openen over een verla ging van de invoerrechten op een aan tal produkten. die door deze landen naar de VS worden uitgevoerd. Deze verlagingen zouden dienen als compen satie voor de verhoging van de Ameri kaanse invoerrechten op een aantal an dere artikelen, zoals deze door preisdent Eisenhower zijn voorgeschreven, omdat de Amerikaanse producenten schade zouden ondervinden van de toegenomen invoer hiervan. De goederen, waarop de tariefonder handelingen betrekking zullen hebben zijn o.a. chemicaliën, zuren, glas. speel goed, leer, rubber en bontprodukten. Versuft Totaal versuft, meldde Siebe zich daarna bij de politie. „Doodslag", noem de de officier van Justitie het. Opzet tot zware mishandeling of het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, achtte hij uitgesloten. Hier kon. naar zijn mening, slechts sprake zijn van opzet tot het, toe brengen van zwaar lichamelijk letsel, de dood tengevolge hebbend. Daarom vor derde hij een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek tegen de snikkende Siebe. De verdediger, mr. H. Schootstra, achtte wel degelijk een beroep op nood weer en noodweerexces vruchtbaar. Op zet achtte hij bepaald niet aanwezig, hoogstens een opzet tot mishandeling. Op die gronden concludeerde de verde diger tot vrijspraak, subs, ontslag van rechtsvervolging. De uitspraak volgt op 2 september a.s. Ingenieur bedroog verzekeringsmaatschappij (Speciale berichtgeving) Tot f 2500 boete of drie maanden hechtenis heeft de Haarlemse politie rechter, mr. J. P. Petersen, bij ver stek een 44-jarige Ingenieur uit Go thenburg (Zweden) veroordeeld om dat deze bij de Haarlemse politie een valse aangifte deed van diefstal van twee koffers met reisgoed uit zijn ge parkeerde auto met de bedoeling een Amsterdamse verzekeringsmaat schappij de (niet geleden) schade van f 2150 te laten betalen. De ver oordeling geschiedde conform de eis van de officier van Justitie, mr. J. J, Bredlus. De Zweed deed de poging tot oplich ting, nadat hij op 17 juli valse aangifte bij de politie had gedaan. Op liet kan toor van de verzekeringsmaatschappij ging men na of de man bekend was en toen ontdekte men, dat hij vorig jaar op grond van een aangifte van diefstal van koffers f1500 had ontvangen. Op de vraag van de employé of de Zweed reeds eerder verzekeringsgelden geïnd had, antwoorade hij ontkennend. Daarom vertrouwde men de zaak niet en men nam de Haarlemse politie in de arm. De ingenieur verbleef met zijn ge zin in een pension in Bergen (N.-H.) Ook in 1956 deed hij een valse aan gifte. namelijk in Hamburg, van ver missing van koffers en daar keerde de verzekering hem 2000 Zweedse kronen uit. Verdachte werd thans bij verstek ver oordeeld, omdat de rechtbank hem na tien dagen hechtenis op borgstelling van f 2500 heeft vrijgelaten. De officier van Justitie zei. dat de Zweed in zijn land nog strafrechterlijke consequenties zou ondervinden van een eerder gepleegde oplichting. Hu vond een vrijheidsstraf niet meer noodzake lijk en eiste een geldboete gelijk aan het bedrag van de borgstelling. De politierechter vonniste conform.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7