PANTER VITELLA hl Kansen van de D.A.F. in Amerika Met een enkel woord instant pudding Agenda DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1959 Kleine auto met automatische versnelling (Van onze Amerikaanse correspondent) De heer J. Soeton, onderdirecteur van de D.A.F.-fabrieken, is met de „Nieuw- Amsterdam" te New York aangekomen, om een eigen import-kantoor op te zet ten. Zyn vertrouwen in de export-mogelijkheden voor de kleine Nederlandse auto, is heel groot. Zo bleek ons uit een gesprek met hem. Slaagt de heer Soeten erin om in 1960 zijn doel te bereiken, dan zou de uitvoer van DAF's in dat jaar on geveer 10 van de totale Nederlandse export naar Amerika bedragen! Heel be langrijk natuurlijk voor Nederlands dollar-inkomsten. De „Nieuw Amsterdam" had vier Dafs aan boord. Dat waren de eerste echte Dafs die geïmporteerd werden. Men heeft de auto reeds op de Jaar beurs te New York kunnen zien. maar die modellen waren niet voor normaal gebruik geschikt. Gaat alles met de produktie te Eindhoven naar wens. dan hoopt de heer Soeten er in 1960 on geveer 20.000 te importeren. Hoe die te slijten? Daarvoor is de heer Soetens thans in de V.S. aange komen. Allereerst gaat hij op zoek naar 5 10 ondernemingen, die zelf hun „dealers", hun wederverkopers, moeten aanstellen. Die ondernemingen moeten een eigen man naar Eindhoven stu ren om daar een maand scholing op te doen. Vervolgens moeten zij in Ame rika scholen oprichten (volgens Daf- specificatie), waar de dealers twee we ken onderricht krijgen. De heer Soeten is ervan overtuigd, dat succes afhankelijk is van uitste kende „Service". Die wil hij op deze manier garanderen aan de kopers van een Daf. Die kopers zullen voor een belangrijk deel koopsters zijn. De Amerikaanse vrouw wil namelijk graag een kleine auto hebben, maar is er niet meer aan gewend met „ouderwetse" versnellin gen te rijden. De Daf is de enige wer kelijk kleine auto. die een automatische versnelling heeft er. dat moet een groot voordeel zijn bij de verkoop. De heer Soeten noemde de afzetmogelijkheden Pierre Alizé weer aan de trapeze Pierre Alizé, de 50-jarige circusartiest, die op 3 juli Jl. tijdens een voorstelling van het Circus Krone te Haarlem uit de vliegende trapeze viel en in een zie kenhuis moest worden opgenomen, heeft gisteravond tijdens de eerste voorstel ling van het circus in Tilburg voor een verrassing gezorgd. De trapeze-werker had een come-back gemaakt tijdens een voorstelling op zijn verjaardag op 1 augustus te Arnhem. Deze was echter op een nieuwe valpartij uitgelopen en directie en colega's van de 50-Jarige vlieger wisten niet beter of hij zou nog enige tijd rust houden. Vlak voor de aanvang van het tra pezenummer presenteerde Pierre Alizé zich in gezelschap van zijn partners, Jaques en Marlies en van zijn vervan ger Gerard volkomen onverwacht in de piste om zich naar de nok te begeven. Hij werkte het volledige programma inclusief de twee-en-een-halve salto af zonder ongelukken, doch wel met eni ge stroefheid. Zijn vervanger, Gerard, maakte een tuimeling in het net, doch herstelde zich snel. Inplaats van drie traden dus vier trapezewerkers op. Vonnissen in Bagdad De volksrechtbank van Bagdad heeft woensdag vijf Iraakse legerofficieren tot de kogel veroordeeld wegens mede plichtigheid aan de mislukte staatsgreep die in maart te Mosoel tegen het regime van Kassem is ondernomen. Drie officieren kregen levenslang; elf officieren en een burger zijn vrijgespro ken. Premier Kassem moet de vonnissen nog bekrachtigen. Eén burger is tot de strop veroordeeld. Volgens het vonnis zijn de veroordeel den schuldig bevonden aan deelneming aan de muiterij onder leiding van kolonel Abdoel Wahab SJawwaf die ten doel had het regime te wijzigen en Irak by de Verenigde Arabische Republiek te voegen. De toestand ïn Laos Kleine communistische guerrillagroe pen trekken in de provincie Samneoea in oostelijke richting op en hebben op nieuw militaire voorposten van de rege ringsstrijdkrachten bezet. Dit hebben waarnemers die uit Noordoost-La os in Vientiane zijn aangekomen, gemeld. Een woordvoerder van het Latioaan- se ministerie van Defensie zei dat er slechts kleine schermutselingen waren voorgekomen maar, „de toestand is ge vaarlijker dan bij de eerste aanval de vorige maand. Toen vochten we langs een linie en thans zijn de guerrillastrij ders overal, maar hun aantallen zijn zeer klein." In te Vientane ontvangen berichten wordt gezegd, dat de guerrillastrijders oprukken naar Moeong Peoen, een be langrijke voorpost in het zuiden van de provincie Sam Neoea. Moeong Peoen is een open gebied temidden van uitge strekte oerwouden en bergen. De post maakte deel uit van een keten van Franse sterkten tijdens de Indochinese oorlog. Controle op kernwapens De Sovjet-Unie heeft woensdag op de drie-mogendheden-conferentie te Genè- ve over een verdrag over atoomwapens meegedeeld, dat zij in beginsel akkoord gaat met bepaalde westelijke voorstellen over inspecties ter plaatse in het geval van een vermoeden van niet toegestane kernwapenproeven De voorstellen betreffen onder meer de wijze van algemene controle van een verdacht gebied en het geofysische on derzoek van het gebied met instru menten. Het hoofd van de Russische afvaar diging, Tsarapkin, zei echter dat de Russen een artikel aan dit gedeelte van het verdrag willen toevoegen, waarin wordt bepaald, dat van een nauwkeuri ger onderzoek wordt afgezien, indien in een eerder stadium blijkt, dat de sto ring aan natuurlijke oorzaken te wij ten is. Reorganisatie onder Indonesische attaché's Het Indonesische leger heeft een al gehele reorganisatie aangekondigd onder de Indonesische militaire atta ché's in het buitenland. In het commu niqué is ook medegedeeld dat luite nant-kolonel Soejo Ongko. thans hoofd van de afd. verbindingen van het leger ls benoemd als de eerste militaire at taché van de Republiek in Moskou. Lt-kolonel Z. M. Zen is aangewezen als zijn assisitent. Het leger heeft lt-gene- raal Soepardjo, officier van de legerstaf benoemd tot militair attaché in Koea- la Loempoer. De militaire vertegen woordigingen in Nieuw Delhi, Peking, Manilla, Londen, Belgrado, Washing ton en Karatsji zullen wo] 1 gunlseerd, fiddAM hel oor .onbeperkt" in de V.S. De Nederlandse fabriek heeft op het ogenblik het oogmerk om 40% van de totale produk tie naar Amerika te verkopen. Hieruit alleen reeds kan blijken hoeveel er voor het bedrijf van afhangt of het Import kantoor. dat de heer Soeten gaat leiden, zijn plannen zal kunnen verwezenlijken. Het is nog te vroeg om „hoera" te roepen, maar zou deze auto zich een belangrijke plaats kunnen veroveren in het autoland bij uitnemendheid, dan betekent dat wel een geweldig compli ment voor de heer H. J. van Doorne, de man die sdechts vijf jaren op de lagere school is geweest, meer dan 200 patenten op zijn naam heeft en die („eerste van zijn eeuw") geboren is op 1 januari 1900 in het Nederlandse ge hucht datAmerika" heet! Opheffing ministerie „Zaken Overzee" Zoals wfj in een deel van onze op lage van gisteren vermeldden, wordt het departement van Zaken Overzee per 1 september a.s. opgeheven. De Surinaamse gevolmachtigde mi nister in Nederland, dr. R. H. Pos heeft naar aanleiding hiervan verklaard, dat de opheffing in beginsel reeds vaststond bij de kabinetsformatie in mei. In prin cipe betekent de liquidatie van het de partement een splitsing van de zaken betreffende Ned. Nieuw-Guinea ener zijds en die betreffende Suriname en de Ned. Antillen anderzijds. Per 1 septem ber zal dus deze eerste stap worden ge nomen. Hierna zal nader worden bezien hoe de aangelegenheden van de Ned. Antillen en Suriname verder zullen wor den afgewikkeld. Er is in beginsel hier over rèeds contact geweest tussen de Rijksdelen. Defintieve beslissingen zul len echter eerst worden genomen in een overleg dat in de toekomst zal moeten worden gehouden. De Surinaamse gevolmachtigde mi nister zal als gevolg van de opheffing van het departement minder zaken be hoeven over te nemen dan zijn Antil liaanse collega. Hij behandelde reeds di verse zaken rechtstreeks met de betrok ken departementen en andere instan ties in Nederland. Russisch memorandum inzake West-Berlijn De Russen hebben hun plan om van West-Berlijn een gedemilitariseerde vrije stad te maken opnieuw ontvouwd in een memorandum, dat op 13 augus tus door de Russische ambassadeur in Londen, Jakob Malik, aan de Britse autoriteiten is overhandigd, zo is woens dag van doorgaans welingelichte zijde vernomen. In dit memorandum zou het Russi sche standpunt inzake Duitsland en Berlyn verder zyn uitgewerkt. Het standpunt zelf zou echter niet gewijzigd zyn. In diplomatieke Londense kringen is men van mening, dat de Russische am bassadeur in Parijs, Vinogradoff, presi dent De Gaulle deze week een soortge lijke nota heeft overhandigd. Communistisch congres gaat toch door Het congres van de Indonesische com munistische party, dat voor deze maand verboden was door de militaire autori teiten in Djakarta, zal nu van 7 tot 15 september worden gehouden. Het leger had geen vergunning ver leend voor het congres „uit veiligheids overwegingen". De congresdagen zouden samenvallen met de viering van de 14e verjaardag van de Indonesische onaf hankelijkheid. Advertentie Na het eerste trekje weet U het al: een heerlijk, zacht sigaartje. Panter Senoritas. In het bekende rode blikje 20 stuks f 2.50 Ook in 10 stuks f 1.25 SENORITAS VOOR HEDENAVOND Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 18.45 Sportpraatje 18.55 Gesproken brief. 19.00 Instr. kwint. 19.22 Orgelspel. 19.37 Lichte muz. 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Festival v. Salz burg 1959: Cosi fan tutte, opera I. d. fauze (plm. 21.3521.45): Rep. proef- ocht ss. Rotterdam. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.17 Sportact. 23.27 Rep. proeftocht ss Rotterdam. 23 35 24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.10 Gram. 18.25 Gevar. muz. 18.50 Boekbespr 19.00 Nws. en weerber. 19 10 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 CHU. pol. caus. 20.00 Lichte muz. 20.15 Gelijk oversteken. 21.30 Lichte muz. 22.00 Pe riodieken parade. 22 10 Jan Zwart speelde voor U. klankb. 22.30 Gram. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nws. en SOS. 23.15 24 00 Gram. Vier Kamerleden gaan naar Formosa (Van onze Haagse redactie) Vier leden van de Tweede Kamer zullen op uitnodiging van nationalis tisch China in oktober a.s. een bezoek aan Formosa brengen. De heren Berkhouwer (VVD), Moorman (KVP) van Rjjckevorsel (KVP) en Van de Wetering (CHIT), zullen van 16 tot 26 oktober de gasten van de regering op Formosa zijn. De vier kamerleden ontvingen de uit nodiging via de vereniging „Nederland- vrij China". Zij gaan als particulieren en niet als parlementaire delegatie, want Nederland onderhoudt geen be trekkingen met de regering op Formo sa. Evenals Engeland heeft Nederland de volksrepubliek van Peking als re gering van China erkend. Amerika, Frankrijk en Belgie daarentegen er kennen het bewind van Tsjiang Kal Sjek op het eiland Formosa. Het gezelschap zal 13 oktober per vliegtuig vertrekken en wellicht ook een kort bezoek brengen aan Japan. Naar wij vernamen, hoopt mr. Van Rijckevorsel op de terugweg een be zoek te brengen aan Nederlands Nieuw- Guinea, waarvoor hij als lid der parle mentaire missae, die in 1957 dat ge biedsdeel bezocht, byzondere belang stelling heeft- E.H.B.O.-leden redden leven van twee kinderen Twee Dordtse kinderen, een van 3 en een van 1H jaar, zijn van de dood gered door de leden van de vereniging voor EHBO. In de vyver bij de Witte de Withstraat raakte een 3-jarig jongetje te water. Het werd uit Ihet water ge haald door mevrouw J. van Dam. De heer P. Engels een grondwerker uit Stryen en lid van de E.H.B.O., paste langdurig kunstmatige ademhaling toe by het kind. van wie men dacht, dat het reeds overleden was. Het gelukte hem de levensgeesten weer op te wekken. Een anderhalfjarig meisje was in een sloot geraakt by het Weizigtpark te Dordrecht. De 63-jarige heer T. Visser, haalde het kind uit het water en paste gedurende 20 minuten kunstmatige ademhaling toe. Ook by dit kind kwamen de levensgeesten terug. Beide kinderen zyn naar het gemeente ziekenhuis van Dordrecht overgebracht ter Observatie. Noordkust van Celebes in handen regeringstroepen Indonesische regeringstroepen hebben met steun van de Marine de plaats Inobono op de noordkust van Celebes veroverd, zo is in een communiqué van het leger bekendgemaakt. De haven van Inobonto werd gebruikt om landbouwprodukten uit het door de opstandelingen bezette gebied te expor teren. Volgens het communiqué is thans vrywel de gehele Noordkust van Celebes weer in handen van de regeringstroe pen. Een aantal opstandelingen zou zich hebben overgegeven. Vijf Franse oorlogsbodems bezoe ken van 19 tot 23 augustus Amster dam; drie ervan hebben ligplaats gekozen aan het Stenen Hoofd twee liggen gemeerd aan de De Ruijterkade. Op de foto ziet men twee schepen, die gaan meren aan het Stenen Hoofd. Boven en beneden de maat (Van onze t.v.-medewericer). De KRO-uitzending van gisteravond opende met het openen van het gasten boek. ditmaal ten behoeve van staats secretaris dr. G. Veldkamp, de man van de middenstand. De persoonlijkheid op het scherm was niet de bedreven inter viewer Frequln, maar zijn gast. Die was stellig boven de maat. Immers een mulo-leerling, die na het behalen van zyn einddiploma als typist in een kan toorbaan terecht komt, dan kans ziet een universitaire studie tot een goed einde te brengen en met een jaar of tien lid van de landsregering te zijn, dat is toch bepaald geen kleinigheid. Het was natuurlijk niet de tijd en plaatsom diepgaand op de middenstandsproble- mati'ek in te gaan. maar een globale in druk van de opvattingen van de zelf verzekerde, maar toch pretentieloze econoom, vermocht de kijker er toch wel van over te houden. ..Testplaat" moest daarna wegens on rijpheid wel tegenvallen. Het streven is wel schoon, maar het lykt of de KRO. de poging om de jongelui serieus te ne men. zelf niet geheel serieus neemt. Zo werd gastvrouw Emily Lijnkamp alleen by de afmelding genoemd en kwamen er ouderen aan te pas om te vertellen hoe belangrijk het wel was. Oircusspe- cialiteit Van Dooveren lukte het niet; het was trouwens wel wat erg dubbel op met „Piste" in het vooruitzicht. En Bob Bouber had het eigenlijk niet no dig voor zijn cabaretschool. al was het jammer, dat hij de gelegenheid voorbij liet gaan iets van prestaties desnoods van de leerkraohten te laten zien en horen. Waarvoor we als minners van ae piste waren gaan zitten, kwam daar na met een apennummertje, zo droef als zelden vertoond. Als pit en kwali teit bij zoiets ontbreken, ontaardt het direct in een zielige geschiedenis, die ernstige weerstanden oproept. Daarin slaagde de Duitse „Captain Brunte" dan ook prompt. Er was in de hele vertoning overigens nauwelijks iets te ontdekken, dat de gang naar Treslong waard was. teminder de aanwezigheid van de t.v.- reportagewagen. Het was alles al eens meer vertoond en dan aanzienlijk beter. Al de lieden, die op het slappe koord verschenen, waren stuk voor stuk han diger, vlugger en leniger dan menigeen, maar dat is bepaald op zichzelf onvol doende reden om op het scherm te ver- schynen. Tot slot van het amusement kwam Victor Silvester met zijn orkest, ook wel meer vertoond, zichzelf bovendien nog repeterend en dus weinig nieuws biedend, maar van een kwaliteit, waar aan velen een voorbeeld kunnen nemen. Beschaafde dansmuziek van een fyne perfectie. Jammer, dat de volte in de BINNENLAND Naar wy vernemen overweegt de KLM met ingang van begin november, als Rotterdam in het luchtnet van de maat schappij wordt ingeschakeld .een vroege ochtenddienst met de Viscount in te stel len van Schiphol vla Zestienhoven naar Londen. BUITENLAND Drie mensen zijn zwaar gewond en tientallen kregen lichte verwondingen doordat dinsdagavond bij een stierenge vecht te Baza nabij Granada een st'^r tussen de toeschouwers sprong. De politie maakte een einde aan de hachelijke toe stand door de stier dood te schieten. Bij de algemene verkiezingen op Malakka heeft het verbond van Malelse, Chinese en Indische partijen, dat zich verbonden heeft tot het voeren van een onafhankelijke anti-communlstlsche bui tenlandse politiek, de overwinning be haald. Het kreeg 68 van de 100 omstre den zetels; de oppositie moest zich met 28 zetels tevreden stellen. Het verbond heeft nu de absolute meerderheid in de kamer van volksvertegenwoordigers, die *04 leden telt. De hertog van Bedfort, die bekend staat om de gastvrije wijze waarop hij tegen betaling toeristen zijn landgoed, Woburn Abbey, laat bezichtigen, heeft in Zuid-Frankrijk een auto-ongeluk gehad, waarbij hij een ernstige hersenschudding heeft opgelopen. Het zevende internationale culturele studentenfestival zal van 7 tot 13 sep tember te Toulouse worden gehouden. Zes honderd Jongelieden uit zeventien landen waaronder Nederland, zullen aan het fes tival deelnemen. Ook worden er Russi sche. Poolse en Tsjechoslowaakse studen ten verwacht. Koning Paul en Koningin Frederika van Griekenland zullen zich op 29 augus tus naar Skaugum ln Noorwegen begeven, waar zij tot 1 september de gast zullen zyn van Koning Olav V van Noorwegen. Westduitsers, die honden en katten 6lachten voor menselijke consumptie, kunnen volgens een woensdag door het kabinet goedgekeurd wetsontwerp met ge vangenis en boete worden gestraft. De Bondsdag moet zich nog over het ont werp uitspreken. Naar het communistische persbureau „Nieuw China" meldt, ls het aantal vrou welijke arbeiders in de Chinese Industrie ln 1958 verdubbeld. Sinds de communis ten li) 1949 aap tie jbi De vier Zuidslavische verstekelingen, die al een half Jaar aan boord van het Deense vrachtschip „Olaf BJarke" zijn, omdat geen enkel land hen wil toelaten, kunnen zich ln Oostenrijk vestigen. Het vrachtschip ls op het ogenblik op weg naar IJsland. De mensen, die onder de Hohenrüc- ken, aan de oosterlijke oever van de At- tersee ln noordwestelijk Oostenrijk wonen, zijn gewaarschuwd, dat zij misschien hun hulzen moeten verlaten, omdat de berg letterlijk uit elkaar valt. Volgens het Oostenrijkse ministerie van binnenlandse zaken is de berg reeds enige weken „ln beweging" In een wand is een spleet van 12 kilometer lengte zichtbaar. De auto riteiten vrezen, dat als de scheur, die naar men vermoedt door de hevige regen van de laatste tyd ls veroorzaakt, groter wordt, rotsblokken en aarde naar Dene den zullen storten. Alle rivieren in Oos tenrijk zijn weer op hun normale peil. na de overstromingen van de vorige week. Eenentachtig mensen zijn in de zomer van 1958 en ln de winter 19581959 omgekomen bij ongelukken in de Alpen en de Jura ln Zwitserland, aldus is te Genève gemeld door het tijdschrift „Les Alpest". Bij de 106 ongelukken, welke in de statistiek van het tijdschrift, zhn opge nomen, werden 62 mensen gewond, en Die- vea bq ongedeerd. zaal een zo storend .element was. Daar kon alleen maar alles behalve perfect worden gedanst. Zoiets is alleen met mate aanvaardbaar by een levende re portage. maar niet op een telerecording van een paar maanden oud Ua\Tiyn! 38 ct per pakje TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00—17.40 V. d. kind. NTSl 20.0020.20 Journ. en weeroverz. AVROt 20.20 Act. 20.30 Progr. over ontwikkeling v. d. aardolie-industrie. 21.0022.35 Goe de reis. tv-spel. VOOR VRIJDAG 21 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.60 V. d. Jeugd. 9.05 Gvm. v. d. vrouw. 9.15 Gram. (9.35 9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 De vrouw in haar huis, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 11.00 V .d. kind. 11.15 Blaaskwint. 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Instr. trio. 12.20 Regeringsultz.Landb.- rubr.: Het ln ontvangst nemen van melk aan de boerderij. 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Orgel en zang. 13.55 Beurs ber. 14.00 Fluit en plano. 14.30 Boekbespr. 14.50 Carillon-concert. 15.05 Gevar. progr. VARA: 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd 17.25 Vakantietips. 17.55 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse no tities. 18.20 Gram. 18.50 V. d. Jeugd. 19.00 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Geloven ln deze tyd. caus. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Sopr. en piano. 20.35 Wereldfederallsten, rep. 20.45 Daar gaat een dominee voorbij caus. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.25 Bultenl. overz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15 24.00 Tenor en plano. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit.kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 V. d. Jeugd. 10.05 Gram. 10.30 Gram. of regenprogr. v. d. Jeugd. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Lichte muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Gram. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Groot Omr.koor en ork. en sol. 14.30 Gram. 15.00 V. d .jeugd. 15.30 V. d. zie ken. 16.30 Gram. of regenprogr. v .d. Jeugd 17.00 Boekbespr. 17.15 Gram. 17.40 Beurs berichten. 17.45 Zang en plano. KRO: 18.05 Gram. 18.30 V. d. Jeugd. 1.45 Gram. 18.50 Regeringsultz.: Emlgra- tierubr.: Het emigratiepraatje van H. A. DONDERDAG In den Vergulden Turk: Demonstratie met Hemifix-produkten. 8 uur nam. Speeltuin „Ons Eiland" (Kortenaer- straat)Tuinfeest 7 uur nam ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Speeltuin „Ons Eiland (Kortenaer- straat)Tuinfeest 3 en 7.30 uur nam. ZONDAG WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning .12.501.20 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.308 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: „Kijk-race" voor kinderen (plm. 1'2 jaar) 1012 uur voorm (t.e.m 31 augustus) Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam.; zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 15 uur) t.e.m 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. Vroom en Dreesmann: Tentoonstelling „Het Rijksdeel Suriname", (t.e.m. 29 aug.) BIOSCOPEN Casino: ..Nathalie" (14 jaar). Dagelijks 7 en 9.15 uur. 's Middags 2.30 uur ..The Kid" (a l Llflo: ..Met de kapitein aan tafel" („The captalnstable)18 jaar Werkdagen 2.20. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45 .7 en 9.15 uur. Luxor: ..St. Louis Blues" (a.l.). Werkda gen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Onder kruisvuur", 14 Jaar. Vrijdag, zaterdag en zondag: „Onder kruisvuur" 14 Jaar. Maandag, dinsdag en woens dag: „Fanfare" (a l Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur Zondag 2.30 4 45. 7.15 en 9 15 uur Donderdagcyclus: „Das elnfache Madchen" Trianon: „Kop op. borst vooruit" ((a.l.) Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.L0. 4.30, 7 en 9.15 uur. Te Leiden ls geopend Apotheek „Tot ïulp der Menschheid". Hooigracht 48. Bij geen gehoor bty l)w huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222, van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 VVD: Pol. caus. door T. H. Hulsman, lid van het College van Gedeputeerde Staten v .d. prov. Groningen. 19.35 Gram. 20.30 Viool en plano. 20.55 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Kamermuz. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA over de vierde HJn van 1820 uur I. Daniel Auber: Ouverture „Fra Dla- volo". l'Orchestre de la Société des Con certs du Conservatoire de Paris o.l.v. Al- bert Wolff. II. Jacques Offenbach: „Les Contea d'Hoffmann" (voorspel en eerste bedrijf). Opera ln drie bedrijven, een voorspel en een naspel op tekst van Jules Barbier. Medewerkenden: Hoffmann. Raoul Jobln, tenor; Olympia. Renée Dorla, sopraan; Giulietta, Vina Bovy, sopraan; Antonia, Georl Boué. sopraan; Een stem, Simone Borghèse, mezzo-sopraan; Stella, Héléne Delahaye. spreekrol; Nicklausse, Fanély Revoil. mezzo-sopraan; Muse, Renée Fau_ re. spreekrol; Llndorf. Louis Musy, bari ton; Coppelius. André Pernet. bas; Da- pertutto, Charles Solx, bas; Miracle, Ro ger Bourdin, bariton; Spalanzani. René Lapelleftrie, tenor; Schlemil, Charles Cambon. bariton; Crespel, André Philippe, bas; Nathanaël. Raymond Amade. tenor; Luther. André Vessières, bas; Hermann, Camille Mauranne, bariton; Andrès. Co chenille. Frantz en Pitichlnacclo Bourvll, tenor. Koor en orkest van het Théatre Na tional de l'Opéra Comlque. Dirigent: An dré Cluytens. HI. Adolphe Adam ..Giselle" (Ballet arr. Henri Busser). Symphonie Orkest van Londen o.l.v. Anatole Fistoularl. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Weekjoum. 20.20 Film- progr. 21.0022.40 Eurovisie: Die Melster- slnger von Nürnberg, Opera. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 111. 12.00 Ork.conc. 12.45 Meded. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Popul. progr. 13.55 Cricketuitsl. 14.00 Lichte muz. 15.00 Hoor spel. 15.30 Twintig vragen. 16.00 Ork.conc. 17.00 V .d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South East. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Henry Wood Promenade con certs. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 21.45 Gevar. progr. 22.15 Caus. 22.45 Relsverh. 23.00 Nws. 23.0623.36 Klarinet en pianospel. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. en gevr. progr. 13.00 Cricket .13.30 Nws. en lichte muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 Voordr. 14.15 Lichte muz. (Om 14.30 Nws.) 15.00 Amus.muz. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mr.s Dale's dagboek. 16.45 Ultsl. races en liederen. 17.30 Nws. en koorzang. 18.00 Cricket. 18.35 Weerber. 18.38 Act. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Liederen. 20.30 Nws. en ge var. progr. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Hoor spel. 22.30 Nws. 22.40 Dansmuz. 23.30 Nws. 23.40 Lichte muz. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeut^cher Rundfunk, 309 ni. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Amus. muz. 16.00 Volksmuz. 17.00 Nws. 17.40 Gram. 19.00 Nws. 20.10 Das Opfer. opera v. Winfried Zillig. 21.45 Nws. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 1.00 Amuz. muz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 en 13.55 Gram. 14.00 Ge var. muz. 18.30 Gram. 19.16 Kamermuz. 20.00 Thaïs, opera van Massenet. 22.20 Gram. 23.51—24.00 Nws Brussel, 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Amus.muz. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Orgelspel. 14.00 Festival v. Bayreuth 1959: Tristan und Isolde, opera v. Wagner 15.30 Pianospel. 16.15 Omr.ork. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Operettemuz. 18.15 Operamuz. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19 30 Festival v. Bayreuth: Tristan und Isolde .opera v. Wagner (verv.). 22.20 Nws. 22.35 Gram. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Ork.conc. 14.00 Operamuz. 14.50 Belg. muz. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 en 17.20 Gram. 18.30 Lichte muz. 19.10 Gevar .muz. 19.30 Nws. 20.00 Festival v. Weenen: Kamermuz. en sol. 21.40 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Dansmuz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 53 S 3 a a bi a Amsterdam onbewolkt O 4 27 16 0 Den Helder onbewolkt ozo 4 23 17 0 Ypenburg onbewolkt O 2 27 15 0 Vlissingen onbewolkt O 3 27 17 0 Eelde onbewolkt OZO 2 29 14 0 De Bilt onbewolkt ozo 4 28 16 0 Twente onbewolkt O 4 29 16 0 Eindhoven onbewolkt O 2 28 16 0 Z.-Limburg onbewolkt O 4 27 15 0 Helsinki licht bew. nw 3 27 14 0 Stockholm onbewolkt wstll 28 14 0 Oslo zwaar bew. nno 2 29 16 0 Kopenhagen lioht bew. W .still 23 13 0 Aberdeen geh. bew. wstll 23 14 0 Londen mist ono 3 29 16 0 Brussel onbewolkt O 2 28 17 0 Luxemburg onbewolkt no 4 26 15 0 Parijs onbewolkt wstll 30 15 0 Bordeaux mist w 1 29 15 0 Grenoble onbewolkt wstll 27 14 0.1 Nice onbewolkt nnw 6 26 17 0 Berlijn onbewolkt no 2 26 16 0 Frankfort onbewolkt no 2 29 16 0 München zwaar bew. O 2 23 12 0 Zürlch lioht bew. wnw 1 24 11 0 Genève onbewolkt wstll 22 10 0 Locarno zwaar bew. wstll 25 13 1 Wenen onbewolkt ozo 2 25 12 7 Innsbruck zwaar bew. wstll 26 10 0 Athene onbewolkt nw 2 32 22 0 Rome zwaar bew. no 3 30 18 0.1 AJaccio lioht bew. ono 2 28 15 9 Madrid onbewolkt wstil 35 20 0 Mall ore a onbewolkt no 3 17 0 Lissabon zwaar bew. tam 0 64

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2