Vliegfuigreclame Uw krant naar uw vakanlie-adres Gaat U met vakantie? MEISJES Kerkelijk Leven DEMONSTRATIE JAN DE NIE ZONEN - LEIDEN ROVER'90 VERHUIZINGEN Amsterdam-als stukgoedhaven- staat voor een grote toekomst Coenliaven thans geheel voltooid Nightingalemedaille voor zuster Engelberts Nederlandse kwekers richten Amerikaanse „Keukenhof'" in Visserij-congres in Kopenhagen Noorse mening: „Minder vis in Noordzee' 544ste STAATSLOTERIJ 3e was LIKDOORMS sigarenzaak MAANDAG 17 AUGUSTUS 1959 (Van onze Amsterdamse redacteur) „Amsterdam gaat als stukgoederen- haven een grote toekomst tegemoet. De gunstige ligging ten opzichte van industriegebieden als de Zaanstreek, Groningen. Twente en Z.O.-Friesland draagt hiertoe mede bij. Door de sinds enkele jaren verbeterde verbin ding met het Duitse achterland doet Amsterdam thans niet onder voor welke Rijnhaven dan ook". Dit zei dezer dagen de directeur van het Amsterdamse bedrijf van Wm. H Müller en Co N.V.. de heer N. W. A. Overbroek. Müller en Co is een van de belangrijkste bedrijven, die in de Amsterdamse Coenhaven zijn geves tigd. Het bedrijf heeft van het ge meentelijk havenbedrijf enige opstal len gehuurd op de kort geleden ge reedgekomen pier „Azie" in deze ha ven. Vóór de oorlog ontving Müller en Co in Amsterdam de Hapagboten uit Indo nesië. Toen na 1945 nieuwe mogelijkhe den moesten worden gezocht, wist het bedrijf twee Duitse rederijen zover te krijgen dat zij het na enige aarzeling enige nieuwe lijnen naar de West kust van Noord-Amerika hun eindpunt vonden in Amsterdam. Het betrof hier de Norddeutscher Lloyd en de Ham- burg-Amerika Linie. De heer Overbroeck vertelde trots: „In 1955 zijn we maandelijks gaan va ren. een jaar nadien eens in de drie weken en eind 56 twee-wekelijks. Dat waren echter alleen uitgaande schepen. In augustus '57 begonnen we ook met inkomende boten en dat had zo'n suc ces. dat in april van dit jaar is begon nen met een wekelijkse dienst met in- en uitgaand verkeer". Aan pier „Azie" ontvangt Müller en Co voorts nog de maandelijks uit In donesië komende Hapag-schepen, de schepen van de Woermann Linie, die op West-Afrika varen en de schepen van de wekelijkse lijndienst tussen Am sterdam en Norrköping Stockholm. Pier „Azie" is de laatste van de vier pieren, die in de Coenhaven in gebruik is genomen. De haven werd in 1930 ge graven en was aanvankelijk niet erg in trek. omdat het de eerste was in het westelijke havengebied en alle verkeer zich nog in het oostelijk havengebied concentreerde. De Coenhaven begon eerst na de oorlog van betekenis te worden. In 1938 kwamen hier 227 sche pen. in 1952 nog maar 273, maar in 1958 waren het er al 1.187. De directeur van de gemeentelijke dienst voor havens, en handelsdnrich- tingen, lr N. Snijders, heeft heel wat zorgen gehad over pier „Azie". die maar niet in trek bleek te zijn. De pier is 25 jaar geleden ontworpen, waarna spoedig met de bouw werd begonnen. Tenslotte bleek, dat deze tijd van praktische kranen, vorkheftrucks en vrachtautotransport eisen aan de pier 6telde, die voor de oorlog niet waren voorzien. Er werden nieuwe, kostbare voorzieningen getroffen. En nu is pier ,Azie" en daarmee de Coenhaven defi nitief klaaT. De pier is ruim 400 meter lang en 90 meter breed. De loodsen heb ben een breedte van 50 meter, zodat ter weerszijden 20 meter brede kadeterrei- nen overblijven, waarover walkranen spoorwagons en vrachtauto's kunnen rijden. De pier telt 13 wipkranen. .Dit is de beste outillage die ik mij wensen kan", vertelde ons de heer J. F. Becker, chef van het stuwadoorsbedrijf van Müller en Co. „De kapiteins komen hier graag, omdat we zo gunstig liggen ten opzichte van de doorvaart naar het Noordzeekanaal. Trouwens, binnen het kwartier na het vertrek zijn de schepen van hier bij de Hembrug. Dat scheelt een uur vergeleken bij de oostelijke ha vens". (Van onze Haagse redactie) In de Rolzaal aan het Binnenhof te Den Haag heeft H.M. de Koningin vanmorgen de Florence Nightingale medaille uitgereikt aan zuster A. E. W. Chr. Engelberts, oud-directrice van het Rotterdamse Havenzieken huis. Deze zeer belangrijke onder scheiding, die slechts eenmaal in de twee jaar wordt verleend aan ten hoogste 36 verplegenden over de hele wereld, wordt toegekend door het Internationale Comité van het Roode Kruis te Genève. Zuster Engelberts kwam in aanmer king voor de Florence Nightingale medaille, door haar verpleegkunde en haar zelfopofferende art>eid, voor. tij dens en na de tweede wereldoorlog. Om elf uur verscheen H..M. de Konin gin met haar gevolg in de Rolzaal. Zij was vergezeld door haar particulier secretaresse, jonkvrouw C. E. B. Röell. Nadat de voorzitter van het hoofd bestuur van het Ned. Roode Kruis. mr. F. H. A. de Graaff, Koningin Juliana welkom had geheten, bood mevrouw A. C. Bakker—'Verhage, Roode Kruis-help- ster, haar bloemen aan. Zuster Engel berts ontving bloemen van mevrouw E. Freiture-Rettberg, eveneens Roode Kruis-helpster. Twee leden van het Concertgebouworkest, Phia Berghout (harp) en Hubert Barwahser (fluit) speelden het „Lento" van Christian Willlbald von Gluök. Nadat mr. F. H. A. de Graaff de ver diensten van zuster Engelberts had ge memoreerd, reikte de Koningin haar de medaille uit. De plechtigheid werd be sloten met het declameren van drie ge dichten door Elisabeth Andersen, en het spelen van „Intermezzo" van Hendrik Andriessen. Onder de genodigden waren drie Nederlandse draagsters van de Florence Nightlngale-medaille: mej. L. J. Jobse, die zowel in de eerste als in de tweede wereldoorlog zich door haar dapperheid onderscheidde, zuster A. B. Dnessen uit Reuver, die in 1940 achter de vuur linies werkte en zuster H M. Veiheul, die bij Roermond gewonden over de Maas bracht. Amerika's economische situatie Een ministeriele commissie van Tij f leden, onder leiding van vice-president Nixon, heeft een rapport gepubliceerd onder de titel „Wat wij van ome econo- mie eisen". Volgens deze commissie zijn de voor naamste drie doelstellingen van het Amerikaanse economisch leven: 1) ont wikkeling van de produktie van goe deren en diensten; 2) maximum-werk - gelegenheid, en 3) een redelijke prijs stabiliteit. Het feit dat ln het rapport geen en kele maal het woord „inflatie" wordt gebruikt, wordt in Washington opgevat als een aanwiizing, dat de regering meent de „prijzenslag" te hebben ge wonnen. Toen de commissie in maart jl. werd ingesteld, was haar voornaamste taak middelen te vinden ter bestrijding van de inflatie en bijna twee maanden ge leden bracht zij een rapport uit. waarin een aantal waarschuwingen tegen de ge varen van inflatie waren vervat. Soe fcamo Installeerde 'Ifl'f organen gelelde democratie Ook sultan Hamengkoe opgenomen Soekarno heeft zaterdag officieel drie nieuwe lichamen geïnstalleerd, waar in zijn geleide democratie voorzien was. Tjjdens een plechtigheid die in het „Merdeka"-paleis plaats vond, heeft hy de eed afgenomen van de „natio nale adviesraad", „de commissie voor de plannen" en „het comité van waakzaamheid (zijn lidmaatschap van dit comité werd voor het eerst tijdens deze gelegenheid bekend gemaakt) legde de Sultan van Djokjakarta, Hamengkoe Boewono, de eed af. Hij is een van de meest geëerbiedigde en populaire figuren van het land. In de commissie ter Supervisie zitten ook de oud-communist Semaoen, die nu geen lid meer is van de partij, Samadi- koen, oud-gouverneur van Oost-Java, die relaties heeft met de nationalistische party, Arnod Mononoetoe. de eerste ambassadeur van Indonesië in commu nistisch China, die ook banden heeft met de nationalistische partij en luite- Bonn garandeert kredieten aan Ghana Het Westdultse ministerie van Bui- tenüandse Zaken heeft medegedeeld, dat de Westduiste regering bereid is ga rantie te verstrekken tot een bedrag van 200 miljoen mark voor de levering van Investeringsgoederen ten behoeve van de economische ont/wiikkeling van Ghana. Blijkens het communiqué, dat werd uitgegeven na een bezoek van drie da gen van de Ghanese minister van finan ciën, Gbedemah, aan Bonn, zal in het najaar een Westdiuitse delegatie in Accra besprekingen voeren met de Gha nese autoriteiten over de details van de te sluiten overeenkomst. Tevens zal deze delegatie onderhandelingen voeren over een handelsovereenkomst, een over eenkomst inzake teohnische bijstand, een overeenkomst ter bescherming van investeringen en een verdrag inzake het voorkomen van dubbele belasting, aldus het communiqué. nant-kolonel Soedirgo, hoofd van het militaire politie-congres van het leger. Sultan Hamengkoe had zich sedert 1053 niet meer met de politie bemoeid. Nederlandse bollenkwekers gaan op een veertig hectaren groot terrein van de Sterling Forest Gardens in Tuxeto bfj New York een „Keukenhof" inrichten voor de Verenigde Staten. Sterling Fo rest Gardens is een gebied dat vergele ken zou kunnen worden met de Belgr sche Ardennen en dat in handen is van de City Investing Company, een Ameri kaanse maatschappij, die zich bezig houdt met moderne stadsprojecten. Het ligt in de bedoeling een tuin aan te leggen, waar het gehele jaar door sier- tuingewassen te bewonderen zijn. De City Investing Company heeft in samen werking met de Associated Bulbgrowers Holland een nieuwe stichting in het leven geroepen onder de naam „Coope ration Sterling Forest Gardens". In ver band hiermee is in Nederland een con tactcomité opgericht, waarvan onder meer de volgende heren deel uitmaken: B. Warnaar, voorzitter van de commissie onpersoonlijke reclame van het centrale bloembollencomité; dr. A. J. Verhagen, voorzitter van het Produktschap van Siergewassen: jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, burgemees ter van Hillegom en voorzitter van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur en de heer J. L. van Zy verden, voorzitter van de Amerikaanse groep van exporteurs van de Bond van Bloembollenhandelaren. Voor deze Amerikaanse „Keukenhof" heeft men zich de medewerking verze kerd van de Amerikaanse tuinarchitect Rutherford en van de jonge Nederlandse tuinarchitect Carl van Empelen uit Heemstede. Negen jonge Nederlandse deskundigen zullen, zoals gemeld, als volontair in de Amerikaanse „Keukenhof" werkzaam zijn. Drie hunner zijn reeds met de „Black Tem" naar Amerika vertrokken. Woensdag vertrekken er weer enigen. Zaterdag is in Grevenbicht het zevende wereld-vrijgezellcncongres geopend. Er waren ca. 1000 deel nemers, die misschien niet allemaal als vrijgezel het congres verlaten. Deze foto werd tenminste genomen op de allereerste avond. NIEUWE UITGAVEN: De onvolmaakte schurk, door A. Neyssel en Vier schoten voor een vrouw, door H. G. Cannegieter. Uitg.: De Arbeiderspers, Amsterdam. Flnnigan's droom, door Elleston Trevor en De wedloop, door G. Willans. Ultg.Hol- landla. Baarn. Miin huis staat achter de kim. vrjjmoedi- ;e memoires van Johan Fabrlclus. Uitg.; 3. P. Leopold NV, Den Haag. (Van onze Haagse correspondent) Half oktober zullen visserij-biologen uit twaalf Europese landen waarbij ook de Sovjet-Unie en Polen, in Kopenhagen bijeenkomen voor een conferentie onder auspiciën van de Internationale Raad voor het Zee-onderzoek. Tijdens deze conferentie zullen de biologen de resultaten bespreken van de op de visgronden tussen Barendsze'e en Middellandse Zee uitgevoerde onderzoekingen. Grote belangstelling bestaat voor de gegevens, die zullen worden verstrekt over de vis stand in de Noordzee. Volgens de Noren is er thans werkelijk sprake van het teruglopen van de visstand in de Noordzee. De biologen zullen maatregelen bespreken voor het beschermen van de vis stand. Met grote spanning wachten de Noren voorts op de resultaten van de gemeenschappelijke expeditie in de Barendszee, waaraan vijf visseryonderzoe- kingsvaartuigen hebben deelgenomen. Schepen uit Engeland, Schotland, Noor wegen, West-Duitsland en voor het eerst ook uit de Sovjet-Unie. Onbedreigde zege (17-5) van Sikkens I op Halfweg III HOMERUN VAN GRAANOOGST In tegenstelling tot de vorige week betrad nu een zelfverzekerd Sikkens- team het honkbalveld. Reeds in de eerste slagbeurt ging Sik kens tot de aanval over. Nauwkeurig begon men de ballen te beoordelen. Dit was niet prettig voor de man op de plaat, want aan Biesbrouck. Groen en Richardson moest hij een vrije loop toestaan. Met 3 honken bezet werd voor het eerst op het Sikkens honkbalveld een homerun geplaatst. Door deze zeer ver dienstelijke prestatie van Graanoogst werd de 10 voorsprong tot 50 ver groot. waarmede Sikkens voorlopig ge noegen nam. Groen, die op de plaat een goede wed strijd speelde, zorgde dat de ploeg uit Halfweg niet een te groot aantal tegen- punten scoorde. Inmidels liep Sikkens in iedere in ning regelmatig verder uit tot 17—2 en toen Halfweg in de laatste inning de stand op 175 had gebracht, was al het kruit in deze wedstrijd verschoten. Door de 163 zege van H.F.C. Haar lem II op Bloemendaal II„is de beslis sing nog niet gevallen. Morgen zal door de K.N.H.B. het ter rein worden aangewezen, waar en wan neer de strijd geleverd zal worden. Waarschijnlijk zal het strijdperk in de omgeving van Haarlem liggen. Ook bestaat de mogelijkheid dat het voor een van beide clubs een thuis wedstrijd wordt, hetgeen uiteraard door loting wordt bepaald. Prijs van f35.000 In de 544e Staatsloterij, derdeklasse, is een prijs van f. 35.000.— gevallen op no. 19766. Grote vissterfte in de Krimpenerwaard (Speciale berichtgeving) In delen van de Krimpenerwaard, het wijde poldergebied tussen Lek en Hollandse IJssel, doet zich de laatste dagen in vrij grote mate vissterfte voor. In tal van poldersloten dryven honderden dode vissen, die een af schuwelijke stank verspreiden. De sterfte onder de vissen is een gevolg van het feit, dat het water te weinig zuurstof heeft door de meer en meer toenemende begroeiilng en door het benauwde weer van deze zomer. Doordat poldergemalen na de regen val van vorige week zijn gaan malen, is het zuurstofarme water uit de sloten achteraf in de polder door alle wateren gegaan, ook de goede, waar de vis was heengetrokken. De visserij-inspectie heeft monsters genomen en heeft de zaak in onderzoek. Verscheidene be roepsvissers zijn gedupeerd. Amerikaans krediet voor Euratom De commissie van de Europese Ge meenschap voor Atoomenergie en de Export-Importbank in Washington heb ben overeenkomsten ondertekend waar bij de bank een krediet van 135 miljoen dollar verleent als aandeel in de finan ciering van de bouw van kernenergie centrales, welke in het kader van het gemeenschappelijke programma Eura tom/Verenigde Staten in de landen van de gemeenschap zullen worden gebouwd. Het krediet van de Export-Import bank mag worden aangewend om finan ciële medewerking te verlenen bij de aankoop van reactoren van in de Ver enigde Staten bestudeerde en ontwik kelde typen alsmede voor de fabricage van de eerste brandstofladingen en voor technische diensten. Het verleende kre diet mag niet meer dan 407o van de totale kosten van een centrale vormen. 1 De inrichting van de Amerikaanse bloementuin moet zodanig zijn dat ge sproken kan worden van een „visite kaartje" voor de Nederlandse bloembol lencultuur. De financiering geschiedt geheel van Nederlandse zijde. Aanbesteding in Alphen Hedenmorgen is in het gemeentehuis te Alphen aanbesteed de grond-, riole- rings- en bestratingswerken ten behoeve van de aanleg van een aantal straten gelegen in het complex tussen de Stuy- vesantlaan, de J. P. Coenlaan, aanslui tend aan de Prinses Irenelaan. De uit slag was als volgt: Joh. L. Burgers, Rotterdam, f. 193.000; N.V. D. Monshou- wer, Rotterdam, f. 183.000; Van Ooyen en Zoon, Gouda, f. 160.000; D. Gouwens en Zn., Krimpen a.d. IJssel, f. 159.000; D. Bos, Amsterdam, f. 152.000; A. Oude nes, Alphen, f. 150.000; H. Zanen, Berg ambacht, f. 149.000; fa. Koster en Visser, Waddinxvèen, f. 148.000; A. v. d. Voorde, Amstelveen, f. 148.000; L. P. v. d. Geer, Leiden, f. 142.200; Aannemingsbedrijf Trio, Woerden, f. 137.000; Roele, Edam, f. 137.000; N.V. De Vries en Loeve, Delft, f. 135.935; A. Hh. Stuifzand, Leiden, f. 135.600; C. A. Langeveld, Alphen, f. 132.900; J. Mens, .Lisse, f. 131.000; C. de Rode, Rotterdam, f. 130.000; A. D. de Rooy, Badhoevedorp, f. 129.000; N. J. Marle, Doorn, f. 128.500; N.V. J. M. Dek ker en Zn., Papendrecht, f. 127.500; fa. H. H. v. Gameren, Tuijl, f. 126.990; Schouls en Verwater, R'dam, f. 126.900; M. Hoeke en Zn., Nieuwendyk, f. 126.400; De Oude en De Jonge, Zierikzee f. 125.900. De gunning is aangehouden. NED. HERV. KERK Beroepen te Delfstrahulzen J. J. van Thlel, kand. te Oldeborn; te Stavenlsse K. J. Jansen, kand. te Loenen a. d. Vecht. GEREF. KERK Bedankt voor Aduard H. Torenbeek te Den Ham (O.). De Geref. Kerken en de Wereldraad NOG GEEN AANSLUITING Generale zendingsdeputaten van de van de Geref. Kerken hebben in hun rapport over dez ending aan de gene rale synode dezer kerken voorstellen ge daan met betrekking tot de voorgeno- Als U Uw vakantie in Nederland doorbrengt, kunt U ons blad zonder extra kosten op Uw vakantie-adres ontvangen. Gaat met vakantie naar het buitenland, dan worden U alleen de porto-kosten in rekening gebracht. Schenk aandacht aan de volgende 5 belangrijke punten. 1. Verstrek vooral volledige inlichtingen, d.w.z. behalve Uw volledig vakantie-adres en de duur van Uw verblijf, ook Uw (vaste) huis adres en tevens of U week-, maand- of kwartaalabonnee bent. 2. Verstrek deze gegevens schriftelijk en adresseer ze aan onze abonnementenafdeling. Zaterdags kunnen vakantie-adressen niet telefonisch worden op gegeven. Voor telefonische opgaven, noch voor die, welke ons via onze bezorgers bereiken, kunnen wij echter volledig instaan. 3. Gebruik voor Uw opgave het formulier, dat wij eenmaal per week in de krant zullen afdrukken. Daardoor bespaart U ons veel extra werk. 4. Geef Uw vakantie-adres tenminste 2 dagen vóór de dag van eerste opzending aan ons op. Nummers, welke op de dag van ontvangst reeds zijn verschenen, worden niet nagezonden. 5. Weekabonnees moeten geen abonnementsgeld betalen aan de bezorger over die weken, waarin zij 's maandags met vakantie zijn. Ook als zij na maandag thuiskomen, moeten zij het abon nementsgeld over die week niet aan de bezorger betalen. Na hun thuiskomst wordt per kwitantie over dit weekabonnements- geld gedisponeerd. Abonnees, die op kampeerterreinen of in vakantie-oorden verblijven, moeten zich met de beheerder van dit terrein verstaan over de wijze waarop zij de krant in hun bezit krijgen. Niet overal wordt n.l. door de post aan tenten of huisjes bezorgd. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee ingevuld aan ons toezendt. Naam: Straat: Woonplaats: wanneer U deze bon No. Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is ALS BRIEF FRANKEREN VAKANTIE-ADRES Straat: Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: No. ALLE gegevens invullen. men integratie van de Internationale Zendingsraad en de Wereldraad van Kerken. De Geref. Kerken zijn nl. wel bij de Ned. Zendingsraad en dus ook bij de Internationale Raad, doch niet by de Wereldraad van Kerken aangesloten. Aansluiting van de Ned. Zendings raad by de „Commissie voor wereldzen ding en evangelisatie" van de Wereld raad zou volgens deputaten betekenen, dat dan volledige verantwoordelijkheid wordt gedragen voor heel het werk van de Wereldraad. Deputaten menen, dat deze mogelijkheid voor de Geref. Ker ken niet aanvaardbaar is. Zy stellen daarom aan de synode voor, de Ned. Zendingsraad te doen aanslui ten bij de bedoelde commissie, doch met een beperkte verantwoordelijkheid. Hiermee kan o.m. worden bereikt, dat de banden met de internationale zen dingswereld bestendigd wordt en dat de distantie ten aanzien van de arbeid van de Wereldraad van Kerken, waartoe de Geref. Kerken reeds eerder besloten, kan worden gerealiseerd. Het staat nu al vast, zo zeggen depu taten in het rapport, dat de Ned. Zen dingsraad zich in een dergelijke oplos sing zou kunnen vinden, hoewel natuur lijk de leden, die aangesloten zyn bij de Wereldraad, verder willen gaan. Voor deze zeer doeltreffende reclame wende men zich tot J. v. ROOIJEN Zn., Hoge Rijndijk 188, Leiden telefoon 20721, Woonark De Pearl, t.o. Zijlsingel 56. Voor 3 oktober beschikbaar. nog 3 uur vliegtijd KOLEN OLIE of GASVERWARMING op 25, 26, 27 en 28 augustus in Den Burcht (grote zaal). K. RAPENBURG 10 NOORDEINDE 54 hoek Kort Rapenburg. HOGE PRIJZEN 35.000 19766 5000 21176 2000 6447 J 1500 3737 11904 1000 6209 7192 8233 12527 15125 400 1171 3161 8512 8774 9767 10210 10338 15172 15517 15731 15855 16290 18187 21363 21791 200 1280 1427 1545 1600 1706 2005 2080 2795 2886 2915 2942 2954 3506 3524 3682 4173 4409 4527 4550 5099 5299 5393 5669 5787 5856 6062 7135 7935 8059 8855 9242 9417 9618 9756 10479 10733 11408 11914 12147 12489 12813 13049 13642 13947 14028 14205 14231 14338 14518 15295 15612 15897 16080 16418 17013 17133 17412 17419 17710 17951 18249 18299 18533 18775 18885 19071 19845 20130 20248 20503 20577 20672 20700 20749 21741 PRIJS VAN 60 1017 026 056 061 073 134 164 180 199 244 12029 015 049 066 120 133 170 181 198 203 265 294 302 330 340 351 379 406 458 461 220 232 240 252 271 287 314 333 350 362 480 588 617 714 724 7S4 847 855 867 980 383 300 402 475 501 534 559 575 610 612 2039 040 044 085 155 203 208 371 382 416 656 683 722 724 739 768 784 796 857 878 423 444 445 450 454 469 518 549 605 610 885 889 S92 934 948 991 992 996 90S 617 627 645 664 685 704 711 728 729 741 13078 084 110 127 145 149 150 162 193 346 747 774 7S7 830 859 895 910 945 956 987 275 283 286 370 372 373 415 425 449 492 3064 066 146 147 150 177 263 265 282 302 493 589 590 503 618 626 672 683 6S8 725 311 328 495 515 535 560 578 603 618 623 736 737 754 770 791 811 814 837 890 936 659 676 679 704 719 766 777 780 781 798 969 972 799 810 834 836 843 847 854 855 934 949 14083 087 089 095 107 121 155 168 191 193 951 194 200 234 298 309 312 333 343 351 370 4065 075 087 102 106 125 127 144 166 172 413 446 451 106 490 528 552 581 610 628 202 247 248 258 296 297 309 325 399 412 633 657 658 6S9 729 741 760 775 794 818 445 465 477 504 575 586 601 638 669 679 831 881 918 947 903 905 966 968 983 737 738 753 760 789 790 823 863 856 S57 15009 049 072 000 097 102 130 150 182 210 866 884 914 924 932 938 949 974 984 203 001 217 228 246 273 307 32S 364 410 417 425 5010 012 019 042 070 102 126 162 209 494 503 506 516 561 572 576 609 623 629 215 275 287 289 308 315 324 336 349 356 637 658 050 089 698 734 759 70S 848 914 945 405 418 425 455 457 474 476 496 507 557 953 954 590 617 656 670 693 706 711 728 749 762 16030 036 044 056 077 085 107 147 157 179 817 818 896 941 077 121 154 195 202 245 247 358 372 376 381 402 420 6003 021 028 031 039 0G7 0S9 427 473 474 509 519 536 577 583 641 694 160 183 194 196 222 230 245 255 258 266 700 709 711 724 736 742 783 805 806 821 287 288 471 485 502 539 554 586 602 613 889 893 918 924 914 960 962 089 625 658 663 672 717 731 734 758 761 798 17009 019 046 048 055 062 171 220 289 807 SI 5 844 858 892 952 973 977 322 337 343 376 388 403 439 446 451 483 7011 043 065 072 076 110 124 183 186 193 494 526 527 550 603 611 645 646 659 705 215 217 239 249 303 398 403 442 452 479 719 770 785 804 838 856 953 956 964 500 512 539 564 599 606 612 662 677 704 980 986 994 753 802 SIS 848 8000 18038 046 048 070 095 115 123 134 140 155 8002 041 054 064 068 107 145 184 185 213 186 234 298 300 318 336 3 IS 357 361 414 228 269 286 370 393 408 412 417 418 429 442 498 528 573 614 613 646 681 694 698 436 479 496 511 514 579 627 642 651 663 706 709 739 755 761 795 821 849 864 882 667 693 801 836 907 924 946 955 985 986 901 918 921 932 936 956 987 999 9007 032 035 OSS 109 113 137 141 183 20.3 19033 046 058 100 112 120 13S 147 148 23S 270 380 333 357 375 385 415 421 424 436 271 280 296 303 324 371 378 387 401 439 461 476 494 496 532 539 557 566 607 615 446 447 498 503 525 601 605 616 624 639 688 696 721 748 811 820 837 851 869 874 668 675 683 685 6S7 714 721 725 749 772 906 962 10000 950 967 970 973 10033 040 117 439 240 281 296 332 347 350 20003 022 051 075 081 111 115 131 135 205 364 415 421 455 475 483 513 547 594 603 211 272 302 352 354 435 438 466 473 684 476 611 638 690 710 755 793 841 845 862 874 497 543 558 585 602 603 668 679 690 889 893 896 909 940 922 929 933 962 701 705 732 759 805 81 >3 843 924 944 961 '.1 (102 051 067 131 159 178 195 248 252 260 21015 043 062 082 109 138 180 183 197 221 279 303 317 337 363 300 374 429 490 494 240 275 282 312 317 345 377 881 433 •152 532 538 551 557 578 583 584 593 605 652 483 629 647 676 679 681 093 757 762 773 712 733 753 781 841 852 864 865 874 926 785 845 859 877 885 905 910 924 947 949 936 982 991 964 980 Oude Wetering, tel. k 1713-500. te koop, pr. klasse-auto goed onderhouden. Motor uitst. Prijs f2750. Paviljoen „De Brasem", verwijderd met WONDEROLIE Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie, jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.60 bespaart U veel ellende. Bij Wasserij NIJSSEN kunnen enige geplaatst worden. MAREDIJK 131 - LEIDEN Ter overname aangeboden in centrum Leiden. (Liefst met woningruil). Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 6060a. Fa. W. VAN VELZEN MIDDELSTEGRACHT 36 Tel. 24060 Na 6 uur 30292 Bergplaats voor inboedels. Emigratie-verpakkingen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4