Het Rijksdeel Suriname Vier geplaatsten werden gisteren uitgeschakeld VROOM DREESMANN Natu-raLax MIJNSCHACHT WILLEM II LAATSTE MAAL AFGEDIEPT Regelmaat van de klok! Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 13 augustus 1959 Derde blad no. 29820 Strijd om nationale tennistitels Mevr. Tang no. 1in twee sets verslagen Op de derde dag van het toernooi om de nationale tennistitels zyn heel wat illusies in rook opgegaan. Niet minder dan drie geplaatste speelsters kwamen voor het laatst op de uitslagenlijst van het dames enkelspel voor. Mevr. Thung, als nummer één geplaatst, werd het slachtoffer van haar angst voor verlies en bovendien vond zij een tegenstand ster tegenover zich - mevr. Kamp- schmidt uit Geleen - die zich niet door reputatie liet imponeren. Met 86, 61 won de Limburgse speelster. Op een andere baan ging mevr. Reus tegen de 56-jarige mej. Rollin Couquer- que ten onder met 46. 62, 61. Een bijzonder goede prestatie van deze ex- internationale speelster. De derde ge plaatste speelster, die werd verslagen, was mevr. Peters. De Hilversumse Hen rietta Ruinen zette haar met 75, 16, 6—3 de voet dwars. Bijna ook W. Maris In het heren enkelspel duikelde ook een geplaatste speler en wel Van Mee geren. Met 64, 62, 62 zegevierde de Amsterdammer Gurowitsch over hem. Het heeft slechts weinig gescheeld of ook Willem Maris, „lijstaanvoerder" van de geplaatsten, was met een nederlaag naar de kleedkamer verdwenen. Zijn te genstander in de derde ronde, Robbie Kuypers (Amsterdam) was bijzonder goed op dreef. De eerste twee sets won hij met 61, 04. Daarna volgden twee sets, die op naam van Willem Maris (Den Haag) kwamen te staan. Hierdoor waren de kansen gelijk. De zaak werd voor Willem Marls hachelijk in de be slissende set. Hij liep een 30 achter stand op. Het werd 32 en 42 voor Kuypers. Na de zesde game speelde de vermoeidheid bij de Amsterdammer een grote rol. Hiervan maakte Maris dank baar gebruik. Hij zette door en met 6-4 handhaafde hij zich. Lex Karamoy won in drie sets van J. Koerte 6—0, 64, 6—3. Slecht weer Het slechte weer - men kon pas om twee uur in de middag het toernooi voortzetten omdat de banen bijna blank hadden gestaan - heeft geen gunstige invloed gehad. Gewoonlijk wordt in de kwart finales heren dubbelspel om de .best of five" gestreden. Dit was bij ge brek aan tijd niet mogelijk, zodat drie gewonnen sets reeds voldoende waren om zich in de halve finales te plaatsen. Het geplaatste paar KloezenVolk- maars is dit niet gelukt. Hiervoor waren Van Dalsum en Van Meegeren aanspra kelijk. Zij schakelden het paar uit met 6—1. 6—2. Nog enkele uitslagen: Dames enkelspel, derde ronde: Fredy Marinkelle versl. mej. Wilmink 60, 64; mevr. Vletter versl. mej. I. Koster (Arnhem) 26. 86. 62; Jeanine Fe- rir versl. Joyce Marinkelle 61, 64. Heren enkelspel, derde ronde: Domi- nicus versl. Marre 16, 61. 61, 62; Goris versl. Vekemans 16. 63, 63, 6—1; Van Eysden versl. F. Koerts 68, 61, 60, 61; Van Dalsum versl. Breukink 6—1, 6—2, 6—3. Dames dubbelspel, kwart finales: me vrouw Peters en mevr. Thung versl. mej. Dingier en mej. Tervoort 36, 63, 61; mevr. Roos en Jeanine Ferir versl. mevr. Hennink en mevr. Roolker 46, 75, 64; Joyce en Fredy Marinkelle versl. mevr. Koopmans en mej. Rinkel 75, 60; mej. Schouten en mej. Se ven versl. mej. Hannesen en mej. Kos ter (Arnhem) 64. 86. Heren dubbelspel, kwart finales: Go- ris en Karamoy versl. R. Kuypers en Stradmeyer 63, 62, Van Dalsum en Van Meegeren versl. Kloezen en Volk- maars 61, 62; Maris en Van de Weg versl. Beukers en Taminiau 62. 60; Van Eysden en Breukink versl. Bitter en Saarberg 6—3, 06, 61. WIELRENNEN Darrigade weer fit André Darrigade. voor de Fransen een van de grote favorieten voor de we reldtitel bij de professionals op de weg, zal zondag te Zandvoort starten. By een trainingsrit over 80 km. achter een derny bleek gistermorgen, dat hfj geen enkele hinder meer ondervond van de schouderblessure, die hij kort geleden heeft opgelopen. Om zijn fysieke conditie op te voeren voor de komende strijd reed hfj des middags nog eens 100 km. Vandaag zou Darrigade uit Parijs naar Amster dam vertrekken. De verkeersregeling voor a.s. weekeinde in en om Zandvoort Van zaterdagochtend 9 uur tot zon dagavond zal Zandvoort door een ver- keersring worden afgesloten. Motorrij ders, scooterbestuurders, bromfietsers en fietsers mogen doorrijden. Voor automo bilisten zijn (worden) in bepaalde geval len doorlaatbewijzen verstrekt. Bij de parkeerplaatsen staan autobussen van de NZHVM gereed om bezoekers aan de wedstrijden naar Zandvoort te brengen. Daarvoor zijn 140 bussen beschikbaar en verwacht wordt, dat 12.000 bezoekers per uur vervoerd kunnen worden. De Neder landse Spoorwegen laten extra treinen rijden en wel een kwartiersdienst tus sen Amsterdam en Zandvoort en een tien minutendienst van Haarlem naar Zandvoort. Het strand van Zandvoort zal voor een gedeelte worden afgesloten, echter niet het strand van Bloemendaal. De Zeeweg te Overveen zal zo lang mo gelijk voor het verkeer blijven openge steld. In Haarlem en omgeving zal een groot aantal parkeerplaatsen beschikbaar zijn voor ongeveer 20.000 auto's. De politiekorpsen uit Zandvoort, Haarlem. Bloemendaal en Heemstede en ook de Rijkspolitie zullen, onder leiding van luitenant-kolonel H. A. van Steenis (districts-commandant der Rijkspolitie te Amsterdam) het verkeer regelen, dat zaterdag en zondag verwacht wordt ter gelegenheid van de wereldkampioen schappen wielrennen op de weg te Zandvoort. Door middel van mobilofoons zal de politie contact kunnen onderhou den met een centrale post in Zandvoort. Vijftien rijders zullen Nederland vertegenwoordigen in de internationale motorzesdaagse, die van maandag 14 tot en met zaterdag 19 september in Tsje- cho-Slowakije wordt gehouden met Gottwaldov als centrale startplaats. Be halve de acht rijders die deel uitmaken van de twee eerder gepubliceerde Ne derlandse zilveren vaas teams zullen de volgende zeven individuele rijders deel nemen: J. Edel'hausen (Maastricht) met CZ 175. G. Wassink (Arnhem) met BSA 350: K Posthumus (Maarn) met Maico 250: H. Cortie (Amsterdam) met Maico 250: T. Bakker (Wassenaar) met CZ 175: J. Markus (Amsterdam) met Maico 250 en H. Steman (Voorburg) met Maico 175. Edel housen en Wassink zijn reserve# voor de beide vaa9teams. HANDBAL De volgende ploegen zijn voor het ko mende seizoen ingedeeld in de eerste klasse West-B: Animo. Rijswijk; Dyna mo, Rotterdam; Hellas 2. Den Haag; Hermes, Den Haag; H.V.L., Leiden; Olympia, Den Haag; Operatie '55, Den Haag; Schutters, Rotterdam; Wilton F., Rotterdam. Advertentie De Directie ran Vroom Dreesmann Leiden N.V, te Leiden heeft de eer alle belangstellenden uit te nodigen tot een bezoek aan de expositie welke morgen, vrijdag 14 augustus, om 12 uur voor het publiek zal worden open gesteld. Deze expositie, welke door mr. dr. R. H. Pos, Gevolm. Minister van Suriname zal worden geopend en door bijzondere medewerking van vele instanties tot stand kon worden gebracht, zal U een duidelijk beeld geven van de levenswijze van onze Surinaamse Rijksgenoten. Deze tentoonstelling zal geopend zijn van 14 tot en met 29 augustus a.s. Vrije toegang via de Meubelafdeling, le etage Zie ook onze etalages aan de Aalmarkt LEIDEN Annagroeve (bruinkool) vrijwel uitgeput De domaniale mijn-maatschappjj te de voor meerdere tientallen jaren, te Kerkrad© zal maandag 17 auerustus wiil de Domfl.nia.le miin nntr een 'trm De domaniale mjjn-maatschappjj te Kerk rade zal maandag 17 augustus een begin maken met het afdiepen van de hoofdschacht „Willem II" van de 620 meter verdieping naar de 800 meter verdieping. Dit zal de laatste verdieping zijn, welke deze oudste mün van Europa gaat uitzetten. Het afdiepen van de schacht is nood zakelijk geworden, omdat de boven liggende verdiepingen uitgeput raken. De afdiepingswerkzaamheden zullen geruime tijd in beslag nemen. Het is een kostbaar karwei, dat zwaar op de komende exploitatie van de Doma niale mijn zal drukken. Vanuit de nieuwe verdieping zullen ook de lager gelegen kolenlacen worden geexploiteerd Al wordt de 800 meter verdieping de laatste van dit mijnbe drijf, dit wil geenszins zeggen, dat de Domaniale mijn in haar geheel spoedig zal zijn uitgeput. De kolenvoorraad in de nieuwe verdieping ia nog voldoen de voor meerdere tientallen jaren, ter wijl de Domaniale mijn nog een groot veld zou kunnen aanboren onder Duits grondgebied. Het afdiepen van de schacht geschiedt door een Duitse firma uit Essen. Tus sen de 500 meter en de 620 meter ver dieping zal de schacht tijdens de werk zaamheden volledig buiten gebruik blijven. Daarom heeft men tussen deze verdiepingen een moderne tussen- schacht gebouwd om de kolen uit de 620 meter verdieping omhoog te halen. Afzetmoeilijkheid voor bruinkool Het laatste bruinkoolbedrijf in Ne derland, de groeve „Anna" te Kerk- rade zal eerlang worden stopgezet. De verscheidene bruinkoolputten raken uitgeput. Volgens schatting is de voor raad nog slechts voor een halfjaar toereikend. Het Oostduitse voetbalelftal heeft gisteravond te Leipzig met 2-1 gewon nen van Tsjecho-Slowakije. De rust stand was 2-1. Meer dan 100.000 toe schouwers woonden de wedstrijd bij. Intussen kampt het bedrijf ook met ernstige afzetmoeilijkheden. De directie van de N-V. Cairisborg te Treebeek, die de groeve .Anna" exploiteert, heeft zich genoodzaakt gezien om op het bedrijf de zogenaamde „feierschichten" in te voeren. Dat betekent, dat het 40 man sterke personeel twee dagen van de week thuis kan blijven, hetgeen neer komt op een loonsvermindering van 20% voor de gehuwden en 40% voor de ongehuwde arbeiders onder de 23 jaar. De huidige afzetmoeilijkheden zijn te verklaren door de mindere vraag naar bruinkoolbriketten terwijl de invoer van bruinkoolbriketten uit Duitsland het Kerkraadse bedrijf parten speelt. Op de brikettenfabriek van de N.V. Carisborg te Treebeek liggen thans reeds 5000 ton bruinkoolbriketten opgestapeld. Na de stopzetting van de groeve „Anna" te Kerkrade zal het voltallige personeel worden te werk gesteld op een nieuwe nabijgelegen bruinkoolgroeva te Bar-i even over da nofttee grens. Oostelijke combinatie tegen Duitse oud-intemationais Tijdens de internationale marathon zaterdag as. te Enschede zal in het sta dion „Het Diekman" een voetbalwed strijd worden gespeeld tussen een ooste lijke c-ombinatie, waarin enige oud internationals zijn opgenomen, en een elftal bestaande uit oud-interuationals van Duitsland. Voorts zaï een poging worden gedaan het Nederlands record op de 800 meter verbeteren door de lopers Henk Hei- v Mindert Blaaikenstein, Ronald Spie- vburg, Wim Esajas en Harry Jansen. De oostelijke combinatie ziet er als volgt uit: doel: Dekkers (Heracles): achter: A. Dekkers (Heracles) en Oden thai (Enschede); midden: Pauwe (Feyenoord); Ter louw (Sparta) en Schaap (Enschede), voor: Trooster (Rigtersbleek)Len stra (Enschede): Roozen (Haarlem) Engelsman (Qulck-N) en Drager (Ajax). Er zijn voorts weer enkele vriend schappelijke wedstrijden gespeeld. Zo heeft Sportclub Ensohede gisteravond in Hengelo met 2-1 verloren van de En gelse tweede-da visieclub Sheffield Uni ted. ADO leed gisteravond eveneens een nederlaag. Een zeer gevoelige, want de Engelse eerste- divisieclub Arsenal won in het Zuiderpark met niet minder dan 7-0. Bij de rust was het reeds 4-0. Theo Timmermans had de schamele eer kun nen redden. Hij miste echter 20 minu ten na rust een strafschop en daarmede de enige serieuze scoringskans Ook AGOW verloor gisteravond. D« Apeldoornse ploeg moest in de Zuidsla- vische club Lokomotiva uit Zagreb met 3-2 zijn meerdere erkennen. In Zaandam speelde ZFC tegen DWS Amsterdam en verloor met 3-1. OEFENPROGRAMMA ROODENBURG Het eerste elftal van Roodenburg speelt zondagmorgen om elf uur in Heemstede een oefenwedstrijd tegen het tweede team van RCH. De zaterdag daarna, 22 augustus dus wordt 's mid dags om half vijf ln het Leidse Hout de strijd aangebonden met een UVS-com- binatie. ZWEMMEN Greta Andersen wil heen en weer over het Kanaal De 30-jarige met een Amerikaan ge huwde Deense Greta Andersen zal dit seizoen trachten het Nauw van Calais in beide richtingen over te zwemmen, zon der het water te verlaten. Deze tocht, die 20 tot 26 uur kan duren - afhanke lijk van de getijstromingen - zal op 27 augustus, of op 2 september ondernomen worden. Greta Andersen, die vorig jaar met 10 uur en 59 minuten het Kanaal- zwemrecord voor vrouwen op haar naam bracht, zal dan niet alleen een prijs van ongeveer 19.000 gulden verdienen die Billy Butlin, organisator van vakantie kampen en kanaalraces beschikbaar stelt, maar ook een van 20.000 gulden, die beschikbaar is gesteld door een Amerikaanse voedingsmiddelenf abriek Alles echter op voorwaarde dat zij eerst de ene, en daarna - zonder uit het water te komen - de tweede oversteek maakt. Slaagt zij, dan is Greta Andersen de tweede vrouw, die deze grote tocht maakt. In 1951 heeft de Amerikaanse Florence Chadwick voor de eerste keer het Kanaal heen en weer overgezwom men. Kringkampioenschappen in Leiden en Alphen a. d. Rijn De kringkampioenschappen zwemmen, die maandag j.l. reeds zijn begonnen met de 1500 meter vrije slag zullen morgen en zaterdag worden voortgezet. Morgenavond om zeven uur wordt in het zwembad „De Zijl" gestart voor de 400 meter vrije slag senioren. De adspd- ramten (met een leeftijdsbegrenzing van 16 jaar) zullen op 50 meter afstanden rugslag, vlinderslag en vrije slag zwem men. Alleen voor de schoolslag is zowel voor de jongens als voor de meisjes de afstand 100 meter. De finales voor de jongens en meis jes worden zaterdagmiddag in Alphen aan den Rijn gezwommen. Deze wed strijden beginnen om vier uur. Op het programma staan ook de wedstrijden voor senioren: rug-, vlinder- en vrije slag, steeds 100 meter en schoolslag over 200 meter. DUIVENSPORT „De Reisduif" hield een wedvlucht met 229 jonge duiven vanaf St.-Quen- tin. Afstand pUm. 271 km. Gelost om 8.30 uur met kalme z.w.-wind. De eerste duif bereikte haar hok om 13.08.01 uur, de laatste of 46e prijswinnaar was er om 14.08.03 uur. De uitslag der eerste 10 duiven luidt als volgt: 1. Gebr. Pracht; 2. P. Mooten; 3. A. Siera; 4. S. Koster; 5. W. Kapaan; 6. F. W. Bouwman; 7. H. da Haas; 8. en 9, Lp. d. Drift; 10. W. Kop. Moore behoudt zijn titel en daagt nu Johansson uit De veteraan Archi Moore (46 jaar vol gens de recordboeken, maar vermoede lijk nog vier of vijf jaar ouder), wereld kampioen halfzwaargewicht, heeft gis teravond zijn titel behouden door zijn uitdager de Canadees Yvon Durelle uit te slaan in de derde ronde. Durelle werd overweldigd door een verbijsterende va riëteit van stoten en was reeds drie maal gevloerd, toen een vervaarlijke rechtse hoek hem voor langer dan tien tellen naar het vilt zond. Dit gebeurde acht seconden voor het einde van de ronde. Na afloop zeide Moore, dat hij Inge- mar Johansson, wereldkampioen in het zwaargewicht, telegrafisch een beurs van een miljoen dollar had aangeboden voor een gevecht met Johanssons tttel als in zet. Als promotor van deze wedstrijd zou een Canadees-Amerikaanse belangen groep optreden. Moore, die volgens de recordboeken zijn eerste partij in 1935 heeft gebokst, kwam gisteravond voor de 206e maal uit. Hij heeft 128 partijen - meer dan enige andere bokser - gewonnen door k.o., opgeven of interventie van de scheidsrechter. Koersen te Nootdorp De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: In het Haringvliet bouwen ponton- niers van het leger tussen de twee bouwputten - voor de spui en de schutsluizen en de wal van Goeree-Overflakkee Bailey-brug- gen. De militairen brengen de brug- delen voor de oprit op de grote bouwput aan. Op de achtergrond het bruggedeelte, dat reeds klaar is. Advertentie Musius-prijs! 1. X Ologie M LH. Neef) t ocnv. n Willie Meesldor; 8. X Norton. 36.20; pl. 4.80. 1.40. 180; gek. (1.35.9); J Tot. win. 7.90; cov. 8.10. Vosslus-prljs: le heat! 1. Sunny Wil liams (M. van Leeuwen) (1.24.6); 2. For ges; 3. Sally Harvester D. Tot. win. 1.60 (stal); pl. 2 40. 1.10. 1.70; gek. 13.90; cov. 5.60. Grotlus-prijs1. Willy's Lieveling (J. Verhoeve) (1.31.4); 2. Sijtje Osso; 3. Ure- ka. Tot. win. 9.20; pl. 3.50, 2.70, 2.10; gek. 14.70; cov. 6.50 Vosslus-prljs 2e heat: 1. Forges (A. G. Heskes) (1.22.4); 2. Tabor Harvester D; 3. Sunny Williams. Tot. win. 1.10 (stal); pl. 1.10. 1.20; gek. 6.30; cov. 6.50. Vosslus-prljs: Totaaluitslag: 1. Forges (A. G. Heskes) (4.45.5); 2. Sunny Wil liams; 3. Sally Harvester D. Baerlaeus-prljs: voor amatrlces; 1. Peter Chestnut (mej A. Bruinsma) (1.27.1); 2. Partout; 3. Sweetheart Julia B. Tot. win. 4.40; pl. 1.60. 1.10; gek. 5.30; cov. 3.80. Monte kampioenschap van Nederland: 1. Sador B CE. Leeman) (1.26.5); 2. Qui Saint; 3. Morning Star. Tot. win. 5.50; pl. 1.30. 1.10, 3.10; gek 7.40: cov. 4.30. Totaal omzet f. 53.108.50. TENNIS Joop de Mos verloor van de Brit Moss In de vijfde ronde van het tennis toernooi voor profs te Eastbourne heeft onze landgenoot Joop de Mos een ne derlaag geleden. Hij verloor van de En gelsman Moss met 5-7 6-3 6-2. Ook de Nederlander Parlevliet werd in de vijfde ronde uitgeschakeld. Hij verloor met 6—3, 6—3 van de Brit Horn. ROEIEN Redele door ongeval niet naar Macon De skiffeur A. C. Redele van de Kon. Dordrechtse Roei- en Zeilvereniging was gisteren bij Meerkerk, terwijl hij op weg was van Dordrecht naar Utrecht, betrokken bij een auto-ongeluk. Zijn auto werd bij een inhaalmanoeuvre aan gereden door een tegenligger. Ofschoon zijn wagen ernstig werd beschadigd, kwam Redele er nog betrekkelijk goed af. Door een gebroken linker arm, waar mee hij in een ziekenhuis te Utrecht is opgenomen, zal hij echter niet kunnen deelnemen aan de Europese roeikam- pioenschappen, die van 20 tot en met 22 augustus te Macon worden gehouden. Het is nog niet bekend, of zijn plaats in de Nederlandse ploeg en in 't skiffnum mer zal kunnen worden ingenomen door de als algemene reserve aangewezen Van Weezenbeek, die lid is van dezelfde ver eniging, de Dordtse. Wel heeft de Neder landse Roeibond reeds een verzoek hier toe aan de Fisa gedaan, doch het conseil zal over de eventuele toelating tot de kampioenschappen van Van Weezenbeek moeten beslissen. Sportsplinters De Duitse ploeg voor de landen- tenniswedstrijd tegen Nederland, die op 22 en 23 augustus te Noordwijk wordt gehouden, is als volgt samengesteld: Heren: Wolfgang Stuck, Ewald Brun- ner, Franz Feldbausch en Klaus Pe- schanel. Dames: Brigitte Förstendorf en Karin Herlch. Senioren: dr. Henrich Tlibben en Hans PfahL Chef d'équipst Ferdinand Henkei. Nieuwe ontdekking helpt in de hele wereld lijders aan hard' nekkige verstopping. Dank zij een nieuwe ontdekking is het nu niet meer nodig telkens opnieuw weer hardnekkige verstopping teverhelpen met een min of mee* drastisch werkend laxeer- middel. DIatu-raLax herstelt de natuurlijke regelmaat ...dag in dag uitl Ideaal voor hen die buitens huis werken of op reis zijn, maar ook voor kinderen, bedtegerigen, enz. ,de regelmaat wan de klok Ctn uitkomst bi) hardnokkife verstopping. 60 tabl. f 1.35 Twee jongens verdronken (Speciale berichtgeving) In de Bergse Achterpias te Rotter- dam zijn gistermiddag twee jonge in woners van de gemeente 's-Graven deel verdronken. Het zjjn de 17-jari- ge Herman Middelhoek en de 15-jari ge Gijsbert in 't Veld, die belden het beroep van melksiyter uitoefenden. Met de 20-jarige Leendert Middel- hoek, een neef van Herman, hadden zij tijdens een dagje uit in Rotterdam een roeiboot gehuurd. De jongelui waren in een nogal vrolijke stemming. Plotseling sloeg de boot om. Herman en Gijsbert zonken vrijwel onmiddellijk weg. Leen- dert trachtte hen nog te grijpen, tever geefs echter. Laatstgenoemde is daar om naar de kant gezwommen, waar hij alarm sloeg. Twee Jongens gingen met een bootje naar de plaats, waar de bei de jongens waren verdwenen. Na onge veer een kwartier 6laagd«n zij erin de drenkelingen op te balen. Het was ech ter reeds te laat. De verdronkenen wa ren de zwemkunst ndet machtig. Film over het leven van Christus De onlangs gevormde „Parliament Pictures Corporation" heeft woensdag in New York plannen bekendgemaakt voor een film over het leven van Christus, waarin 150 hoofdrolspelers en 50.000 figuranten zullen optreden. De rol van Christus zal door een anonieme acteur worden gespeeld. Het scenario van de film, die honderd miljoen gulden zal gaan kosten, is geschreven door Elain Rutledge. De P.P.C. wil in november met de opnamen beginnen, met Kerstmis 1960 zullen de eerste voorstellingen in New York, Londen, Parijs, Rome, Madrid, Jeruzalem en Hollywood worden gege ven. Een derde van de winst, die in de eerste drie jaar wordt gemaakt, is be stemd voor religieuze Instellingen. Staatstoezicht gevraagd Op Nederlandse bedrijven De federatie van Indonesische vak bonden heeft in een brief aan de rege ring gevraagd alle Nederlandse handels zaken die genationaliseerd zijn, door de Staat te doen beheren. Volgens de brief bestaan er aanwij zingen dat deze ondernemingen tot par ticuliere Indonesische zaken zullen worden gemaakt. De nationalisatie van deze zaken aldus wordt verklaard, was bedoeld als versterking van het natio naal potentieel en opheffing van de ko loniale economische overheersing, in het bijzonder van de Nederlanders. NIEUW DOCTORAAL EXAMEN GENEESKUNDE TE AMSTERDAM De faculteit der geneeskunde van de Gemeentelijke Universiteit van Amster dam heeft besloten een doctoraalexamen in de geneeskunde, vrije studierichting, in te stellen. Dit doctoraal-examen om vat de volgende vakken: a. farmacologie, b. klinische fysiologie van circulatie en respiratie, c. biochemie, d. chemie der geneesmiddelen, e. micro- biologie en t, statistiek. GEWÏCHTSHEFFEN Tijdens de trainingswedstrijd tussen Hercules (Den Haag) en L.K.V. (Lei den), heeft de jonge atleet F. van Buu- ren een zeer goed prestatie verricht Hij heeft zijn totaal van 205 kg op 210 kg gebracht. De verdere prestaties van LKV luiden: K. Devilee 222V2 kg: H. Zirkzee 296 kg; J, van Kampen 280 kg en S. Stokkel 840 feg.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5