TV Straks VenhcJk Amerikaanse staten in Santiago (Chili) in conferentie bijeen Verband antibiotca - paratyf us Met een enkel woord Agenda Is! 1 nONDEKDAO IS AUGUSTUS 1959 If/lIHM Grillig patroon CVan onze t.v.-medewerker) De VARA begon met praten. Eerst een interview deskundig afgenomen door Axie Kleywegt met twee studen ten, die aLs contra-propagandisten naar het Weens Jeugdfestival waren geweest. Een deftige opdracht, wat in hun op treden wel te merken was. De film- flitsen, die moesten aantonen welk een kadaver discipline er wel heerste, waren verreweg het aardigst. In „Spiegel der Kunsten" excelleerde de man, die er niet was, de oude Bel gische graficus Frans Masareel, door Hans Knap bekwaam geïntroduceerd met prachtig werk. Osterman, de cera mist, had wat moeite met ,sijn form- gefing, fooral as 't om glasuren ging". De jeugdige pianist Polo de Haas leek ons (en zichzelf) vol beloften. Met enige twijfel hadden we uitgezien naar Joop Simons' Parijs programma. We weten immers, dat het chanson, wil het goed gebracht worden, duur is. heel duur. En we weten ook, dat de Neder landse t.v. nu niet zo erg dik in het geld zit. Simons introduceerde beschei den en deed of het allemaal „vedettes" in opkomst waren. Maar insiders weten, dat hij met zijn grote kring vrienden en relaties en de „goodwill", die hij daarin behoedzaam heeft opgebouwd, erin geslaagd is werkelijk mensen, die al een goede naam hebben, en heus niet uitsluitend aankomelingen, te engage ren. Velen moeten het goed hebben gedaan om hun vriend Joop een plezier te doen. Eerlijk gezegd hebben ze öns niet allemaal evenveel pleizier gedaan, want er waren er een paar bij, die ons bitter tegenvielen. De hele enscenering was eoht Frans en deed het uitstekend. Een levendig en gevarieerd décor, en een goede filmkwaliteit. Colette Renard viel ons bijv. tegen, al heeft ze een Grand Prix gehaald. De persoonlijkheid van Pierre Dudan mag aantrekkelijk zijn, ook van zijn prestaties waren we niet ondersteboven. We houden trou wens niet zo erg van orgelmannetjes. Van de generaalsdochter Colette Mars was de klasse duidelijk te zien en te horen. Ze wordt in Amerika niet ten onrechte „Lady Smile" genoemd. Daar na kwamen er een paar, die goed be roemde stijlen en chansonniers klan- destien imiteren konden, maar dat lijkt ons in zo'n programma misplaatst. Indonesië wijst Nederlandse tandarts uit In verband met Schmidt? Het Indonesische ministerie van Jus titie heeft tegen de Nederlandse tand arts Jan Mulder een bevel uitgevaar digd zo spoedig mogelijk het land te verlaten. Er is in het officiële uitwij zingsbevel geen enkele reden opgege ven. doch algemeen wordt veronder steld dat het is uitgevaardigd wegens medeplichtigheid in de zaak van de Nederlander Schmidt. De heer Mul der heeft ontkend dat hij met deze affaire iets te maken heeft gehad, en verklaarde dat hfj het uitwijzingsbe vel niet begrijpt. Zijn verklaring werd gesteund door mededelingen van functionarissen van de Nederlandse diplomatieke missie in Dj akarta. Het Indonesische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft zijn woordvoer der laten meedelen dat daar niets be kend is over het uitwijztogsbevel, dat „een louter militaire aangelegenheid" werd genoemd. De heer Mulder heeft geruime tijd in Djakarta gewerkt. Toen hij in de ge vangenis zat is Schmidt verschillende keren voor tandbehandeling naar hem toegebracht. Temeer viel de eigen stijl van de Amerikaanse neger Jimmy Davis op. De zee-officiersdochter Michèle Arnaud deed het ook uitstekend. Villon vonden we brutaal en de hekkensluitster Claude Goaty sloot de reeks waardig, met smaak en met talent. Ineens daarna in een documentair klimaat terecht komen, vraagt een beetje geestelijke lenigheid, maar een paar wat bijeengeharkte filmpjes maak ten het toch niet tot een heksentoer. Het belangrijke vraagstuk „gelijke kan sen voor universitaire opleiding" dreigde door deze slappe start in de mist te ge raken, maar dank zij een voortreffelijke inleiding van dis. J. den Uyl nam het gestalte aan en kreeg het overtuigings kracht. Een beklemmend probleem, dat zeker veel mensen te denken zal geven, werd met hart en verstand duidelijk uit de doeken gedaan. Het slot van de bonte staalkaart kwam voor rekening van Bruce Low, die een vocaal zelfportret bijdroeg. Ontwapenend eerlijk over zijn vak en zijn eigen grenzen, slaagde Low erin iets boeiend te vertellen, afgewisseld door aangenaam klinkende klanken. We schamen ons niet te bekennen, dat wij aan dit toch heus niet zwaarwichtige of belangrijke nummer uitzonderlijk ge noegen hebben beleefd. Steeds blijkt weer. dat het menselijke element het op t.v. doet, vooral als het gebracht wordt door een sterke persoonlijkheid en open hartige kerel als Low zich toonde. De studiotrucs, de playback, hij biechte ze allemaal op en na „High noon" wenste hij „Mariolijne goede nacht" en „het licht ging (toen) uit Gecombineerd toneel televisie-ensemble In verband met de samenwerking in het komende seizoen tussen de toneel groep en de televisie is het tableau de la troupe van ensemble dusdanig uitgebreid cn versterkt, dat dit gezel schap in staat zal zijn deze twee ledige taak uit te voeren. Het tableau de la troupe ziet er nu als volgt uit: dames: Marijke Bakker, Miep van den Berg, Bep Dekker, Andrea Domburg, Mariette Flink, Rie Gilhuys, Marion Gobau, Sigrid Koetse, Loudi Nijhoff, Carla de Raet, Marianne Rector, Liane Saal'born, Shireen Stroo ker, Lies de Wind; heren: Albert Abspoel, Chris Baay, Louis Bongers, Harry Ronk, Kees Brusse, Bob Goed hart, Manfred de Graaf, Lo van Hens- bergen, Guus Hermus, Ad. Hoeymans, Ton Kuyl, John Leddy, Wim de Meyer, Ad Noyons, Henk van Ulsen, Lucas Wensing. Adviseur décors en kostuums: Johan Greter. „Het is niet wenselijk gebleken een „televisiekern" aan te houden, een groep toneelspelers die uitsluitend voor de camera speelt. Hoe gaarne een acteur zich ook in dienst wil stellen van het nieuwe medium, hij blijft spelen op de planken als een noodzaak voelen. Een gecombineerd toneel- en televisiegezel schap leek de meest voor de hand lig gende oplossing. Dit samengaan is een unicum in de nog jonge televisie-ge schiedenis". De volgende toneelstukken zijn voor het komende seizoen op het repertoire genomen: „Zingend in de wildernis" van Augene O'Neill. „Lady Winder mere's waaier" van Oscar Wilde, „Het tuinfeest" van Lo van Henstoergen, „De mooie man" van Alexander N. O&trovski, „Brand" van Henrik Ibsen, „The comedy of errors" v. Shakespeare, „De brave soldaat Schweik" van Joros- lav Hasek in een bewerking van Ewan Maccoll, „Kent U de melkweg" van Karl Wittlinger en „Een vrije zondag" van Otto Leok Fischer. Toestand in Laos rustig De Laotiaanse minister van Buiten landse Zaken, Khamphan Panya, heeft woensdag te Vientiane gezegd dat Laos om waarnemers van de Verenigde Na ties zal verzoeken, indien detoestand In het land ernstiger wordt. De Laotiaanse regering overweegt niet de drie-landencommissie van 1954 te verzoeken weer bijeen te komen om een onderzoek in te stellen, zo zei hij. De minister zei dat Laos ingeval van een invasie mogelijk zal overwegen de hulp van een strijdmacht der V.N. in te roepen. Het is de laatste elf dagen rustig geweest aan de grens tussen Laos en Noord-Vietnam. Diplomatieke waar nemers achten het mogelijk, dat dit het gevolg is van de omstandigheid, dat de communisten het geschil niet internationaal willen maken. In een nieuwsbulletin van de Laoti aanse regering wordt gezegd dat het aantal communistische opstandelingen dat in het noordoosten van Laos guer rilla-activiteit ontplooit, waarschijnlijk verscheidene honderden is. Uit de laatste cijfers blijkt dat tijdens de verwarde gebeurtenissen van de eerste dagen het getal der opstandelingen sterk is over dreven. (In die tijd is door Laotiaanse ministers meegedeeld, dat er wel vijf bataljons opstandelingen in het land opereerden. In Laos telt een bataljon circa 600 man). Vermoedelijk, zo gaat het regerings bulletin voort, vormen de rebellen geen geregelde eenheden, maar werken zij In losse groepen. Premier Pham Van Dong van het communistische Noord-Vietnam heeft op Indonesië, Cambodja en Birma een beroep gedaan hun invloed te gebrui ken, opdat de internationale commissie voor toezicht op Laos spoedig weer ac tief optreedt, zo heeft het communis tische persbureau „Nieuw China" be kendgemaakt. VOOR HEDENAVOND Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Promenade orK. en koor. 18 50 Sportpraatje. 19.00 Gespro ken brief. 19.05 Gram. 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Radio Filharm. ork„ Groot Omr.koor en sol. 20.55 Voordr. 21.05 Holland Festival: Ned. Kamerork. en sol 22.00 Journ 22 15 Lichte muz. 22.50 We- reldkamptoensch. wielrennen 1959 .23.00 Nws. 23.15 Beursber. uit New York. 23.20 Gram. 23.4524.00 Wereldkamploensch. wielrennen 1959. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Folkl. en amus.muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. caus. 20.00 Muzika le caus. 20.15 Gram. 20.30 Pianospel en comm. 21.00 Gram. 21.15 Rep. Duitse Klrchentage te München. 21.30 Lichte muz. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Or- felconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverd. 3.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gr. Succes voor Eisenhower Een motie in de Amerikaanse Senaat, die beoogde het veto van president Eisenhower over een van democratische zijde ingediende wet inzake de woning bouw te vernietigen, heeft gisteren niet de vereiste tweederde-meerderheid kun nen krijgen; zij kwamen negen stemmen 'tekort. De president heeft daarmede z'n record, dat gedurende zijn 6V2 jarig verblijf in het Witte Huis geen enkel veto ongedaan is gemaakt, kunnen be houden. De president verklaarde dat de betrok ken wet, waarin werd voorgesteld een bedrag van 2.200 miljoen dollar uit te trekken als steun aan de woningbouw in plaats van het door de regering voor gestelde bedrag van 810 miljoen, „ver kwistend en inflatoir" was. „Niet-innienging" belangrijkste beginsel De president van Chili, Jonge Alessandri, heeft gisteren in Santiago (Chili) de vijfde conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van de organisatie van Amerikaanse staten geopend. Na een beroep te hebben gedaan op de „vreedzame coëxistentie" en zyn blijdschap te hebben uitsgeproken over de komende ontmoetingen tussen Eisenhower en Kroesjtsjef, vervolgde hij: „Wij, Amerikaanse landen, die door een genade van de Voorzienigheid, een uitzonderllyk getuigenis geven van het naast elkaar bestaan, moeten geen toeschouwers blijven, maar al het mogelijke doen om bij te dragen tot het succes daarvan voor de hele wereld en voor ons continent". Daarna roerde hij de kwestie van het Caraibische gebied aan en zei, dat deze niet kan worden opgelost door middel van plaatselijke formules. „Het gaat om de fundamentele basis van onze Ameri kaanse instellingen" Tenslotte onder streepte hij de noodzaak van een econo mische unie tussen de Amerikaanse landen teneinde een werkelijke integratie tot stand te brengen. Rede van Herter De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Herter, zeide in zijn antwoordrede van mening te zijn, dat de Ook andere mogelijkheden De directeur van het proefstation voor moderne veevoeder te Hoogland, dr. J. Grashuis, meent, dat het waar schijnlijk zal moeten worden geacht, dat de paratyfus-gevallen, die de laat ste tijd zijn geconstateerd gedeeltelijk veroorzaakt worden door het gebruik van antibiotica in het veevoeder van kalveren. Hij meent, dat de toepassing van antibiotica in de mengvoeders van kal veren, de z.g. salmonella bacteriën, die de paratyfus veroorzaken bij het kalf zelf geen acuut ziektebeeld veroorzaken. Weliswaar ziet het kalf er nu niet be paald gezond uit. maar de ziekte open baart zich niet bij het dier maar draagt een sluimeren-d karakter. Volgens dr. Grashuis ontsnappen deze ziektever schijnselen aan de aandacht van de boer, die geen deskundige hulp inroept. Later by de vleeskeuring ontsnappen ook verschillende dieren aan de aan dacht omdat de groei van de salmonella door antibiotica afgeremd is en op de voedingsbodem soms pas na vier of vUf dagen groei optreedt. Dr. Grashuis toonde zich een voorstander van het verbod van breed-spectrum antibiotica, omdat daarvan het meeste gevaar te duchten is. Lage doses penicilline zoals onlangs door de regering is toegelaten hebben op salmonella praktisch geen invloed. Het Rijksinstituut voor de Volksge zondheid te Utrecht is thans bezig met een groot epidemiologisch onder zoek. Hetgeen dr. Grashuis beweert, is, volgens de directeur dr. J. Spaan der een mogelijkheid, maar er zijn ook andere mogelijkheden, waartoe o.a. behoort import via veevoer. Uit het buitenland komen namelijk regelmatig paratyfus-bacillen in veevoer ons land binnen. In de laboratoria van het Ryksinstltuut wordt momenteel uit gemaakt, met welke paratyfusbacil Overstromingen in Oostenrijk Het noodweer in Oostenrijk heeft woensdag aan twee mensen het leven gekost. Zij werden door de bliksem ge troffen. Door de zware regenval hebben zich in geheel Oostenrijk nieuwe over stromingen voorgedaan. Het water van de Salzach, een zijrivier van de Inn, is sterk gestegen. Op sommige punten van Salzburg heeft het leger ingegrepen en honderden mensen geevacueerd. De verbindingen met het toeristencentrum Mondsee zijn verbroken. Verscheidene bruggen zouden door het woedende water zijn meegesleurd. Vele provinciale wegen zijn door het water en aardverschuivingen geblok keerd. De schade aan de te velde staan de gewassen is groot. men te maken heeft. Er zyn namelijk 600 verschillende paratyfus-bacillen. In het salmonella centrum van het Ryksinstituut voor de Volksgezondheid worden reeds jaren lang onderzoekingen ingesteld ook voor de vleeskeuringsdien sten. Door systematisch onderzoek pro beert men thans uit te vinden, welke soorten paratyfus de mens ziek maken, welke soorten paratyfus men haalt mogelyk uit kalveren, uit varkens, kort om alles wat er maar van deze paratyfus beschuldigd wordt. Dit onderzoek is in volle gang en nog niet afgesloten. kwesties, die in Santiago ter sprake zul len komen, sneller tot oplossing zullen worden gebrachtt dan die betreffende de verhouding tussen Oost en West. Hij herinnerde daarby aan de eenheid, die in het nabye verleden in de organisatie van Amerikaanse staten aan de dag was getreden. Het belangrijkste beginsel van het handvest van de organisatie van Ame rikaanse staten noemde hij dat van non- interventie; verder het beginsel van col lectieve veiligheid. Tezamen vormen zij de basis voor de vrede en onafhankelijk heid van het continent. Een derde basisbeginsel is samenwer king voor de economische en sociale vooruitgang, die in onze tijd van bijzon der belang is. Men heeft thans te maken met het vraagstuk van het herstel van het tradi tioneel evenwicht tussen vrede aan de ene kant en vrijheid en vooruitgang aan de andere kant. Dit kan bereikt worden door op elk dezer beginselen de juiste nadruk te leggen omdat wij geleerd hebben dat ons eigen en ons wederzyds welzyn in grote mate daarvan afhan gen. Wanneer een van deze beginselen wordt bedreigd, dan worden de indivi duele onafhankelijkheid en de collectieve vrede van de Amerikaanse volken be dreigd evenals de mogeiykheid tot voor uitgang naar een beter leven. Advertentie J Heerlijk na een bad KORSTJES 27 cent per pakje van 6 stuks BINNENLAND De Staatssecretaris van O.. K. en W.. mr. Y. Scholten heeft opdracht verleend tot het componeren van een werk voor strijkorkest aan Henk Badings te B.lt- hoven en een compositie voor plano of vlooi en piano aan Johanna Bordewijk Roepman te Den Haag. ajsmede een werk voor fanfare-orkest aangepast aan het technisch kunnen van een goed amateur korps. aan Otto Ketting te Rotterdam. Bil beschikking van de Staatssecre taris van O K. en W ls aan de heer J. B. Braaksma eervol ontslag verleend als lid van de programmaraad van de Stich ting Radio Nederland Wereldornrroep en ls van de dagtekening van deze beschik king tot de dag, waarop nieuwe wettelij ke voorzieningen met betrekking tot de Wereldomroep in werking treden be noemd tot lid van bovengenoemde raad: Jhr. D. van den Brandeler te Den Haag. —Vijf Nederlandse kustmijnenvegers be horende tot squadron 123: HM Brouwers haven. HM Bedum. HM Brammen. HM Breskens en HM Brlelle hebben van 8 tot 10 augustus een bezoek gebracht aan Cuxhaven de voorhaven van Hamburg. De Duitse Marine heeft de opvarenden 'n uitgebreid orogramma aangeboden. BUITENLAND 30 augustus begint in Keulen de zes de Internationale herenmodeweek, waar aan 235 firma's uit elf landen, ook Neder land deelnemer De openbare aanklager van een krijgsraad te Bagdad heeft woensdag de doodstraf geëist tegen negen Iraakse mi litairen en een burger die ervan beschul digd worden medeplichtig te zijn aan de opstand te Mosoel ln maart van dit Jaar. Allen ontkenden schuld. De opstandelin gen zouden van plan geweest zijn Irak bij de VAR te laten aansluiten Dr. Kwame Nkroemah, de premier van Ghana, die momenteel de gast van Koningin Elizabeth van Engeland ls. is benoemd tot lid van de „Privy Council" een erefunctle. die door de Ghanese pre mier als eerste Afrikaan wordt bekleed. De scepter van Toet Anch Amon. de god-koning, die circa 3500 jaar geleden over Egypte heerste ls uit het musuem van Cairo gestolen, zo hebben Egyptische bladen meegedeeld. Het graf van Toet Anch Amon werd ln 1922 gevonden. Stropers bedreigen de wildstand ln Polen In vier Jaar tijd hebben zij 20.000 herten. 113.000 reeën en 78.000 wilde zwijnen gedood De autoriteiten hebben zeer strenge maatregelen tegen de stro pers genomen. De conferentie van de Panafrikaanse beweging voor de vrijheid van Oost. cn Mldden-Afrlka. die op 17 augustus in Kampala gehouden zcru worden, gaat op die datum niet door. De regering van Oeganda heeft nl laten weten, dat zij de de conferentie „inopportuun" acht De bijeenkomst wordt nu gehouden te Moshi ln Taganjika cn begint op 24 augustus. Ruim 70.000 protestanten in Duitsland bijeen CONGRES VAN DUITSE EVANGELISCHE KERK GEOPEND Te München is gisteren het negende congres van de Duitse Evangelische Kerk geopend, waaraan ruim 70.000 protestanten uit de gehele wereld deel nemen. Op het grote plein in het centrum van de Stad, waar een metalen kruis van 30 meter hoog was opgericht, leidde bisschop Dietzfelbinger van Beieren de openingsdienst. Het thema voor het congres is „En zij zullen myn volk zijn". In Saksen en Thuringen in Oost- Duitsland luidden de (klokken van alle protestantse kerken ten teken, dat het congres was begonnen. De afgevaardigden zullen werkgroepen vormen voor het bespreken van onder warpen als „De kerk in Azië, Afrika en Europa". „Protestanten en katholieken" en „Oost en west". Zondag a.s. zal er een massabijeenkomst worden gehou den, waarop vooraanstaande protes tantse kerkelijke leiders het woord zullen voeren. Men verwacht dan een half miljoen deelnemers. De protestantse bisschop van Beieren, dr. Hermann Dietzfelbinger, heeft ver klaard, dat het christelijk geloof moet worden omgezet in daden. „De geest van verzoening en van vergeving, waar van wij onder elkaar blyk geven, kan het begin zijn van vrede voor ons ver deelde volk en voor alle volken". De voorzitter van het congres, Von Thadden. die na hem sprak, riep op tot meer activiteit van de leken in de dienst van de kerk en het geloof. De dienst werd bygewoond door de Westduitse ministers Schroeder, Ober- lander en Strauss. Ook waren er ver tegenwoordigers van de r.-k. en ortho doxe kerk. Tegen zulke bedreigingen moeten de Amerikaanse landen zich steeds geza menlijk richten teneinde hun voortdu rende vooruitgang te verzekeren. Na een korte schorsing werd de eerste voltallige werkvergadering gehouden. De Chileense minister van Buitenlandse Zaken, German Vergara Donoso, werd gekozen tot voorzitter van de conferen tie. Op voorstel van Cuba, dat werd ge steund door Venezuela, Honduras, Sal vador en Bolivia, werd besloten dat de plenaire vergaderingen en de bijeen komsten van de algemene commissie van de conferentie openbaar zullen zyn. Daarna verdedigden de ministers van Buitenlandse Zaken van Brazilië, de Do minicaanse Republiek, Guatemala en Mexico, het beginsel van niet-inmen- ging. De minister van Buitenlandse Za ken van Guatemala, Jesus Unda, kwam met het denkbeeld van een regeling voor continentale sancties tegen landen, die zich aan interventie schuldig maken. Dominicaanse beschuldiging De Dominicaanse Republiek is by de invallen op zijn grondgebied het slacht offer geweest van aanslagen op haar soevereiniteit, zeide de minister van Buitenlandse Zaken van deze republiek, Herrera Baez. De minister zei dat de invallers verpletterd zyn, dank zy de gemeenschappelijke actie van het volk en de strydkrachten. Hij merkte voorts op, dat uit de do cumenten, die zyn regering over de in vallers had verzameld, gebleken is, dat de invallers internationale betrekkin gen onderhielden. Hy noemde in dit ver band de titels van enkele boeken, die men gevonden heeft in de bagage van de leider van de invasie. Een van deze titels luidde: „Wat moet ik doen om een goed communist te zyn?" De minister besloot zijn rede met de verklaring dat „de regering en het volk van de Dominicaanse Republiek naar de conferentie zijn gekomen in de hoop dat vrede en recht zullen zegevieren over de agitatie, welke de vreedzame samenle ving in het Caraibische gebied bedreigt. VARIA AMERIKAANS TOERISME NAAR EUROPA OVERTREFT DAT VAN 1958 New York, 6 augustus Volgens de American Express Company zal het naar verwachting sterk toenemende toe ristenverkeer in de komende herfst maanden, na een „uitmuntende" zomer, alle toeristische cyfers van vorige jaren in de schaduw stellen. Dit is, zo bericht dit reisbureau, het eenstemmig oordeel van 34 vertegen woordigers van American Express in Europa, van agenten van buitenlandse hotels in de Ver. Staten en van de be langrijkste trans-atlantische scheep- en luchtvaartmaatschappyen. Van de 34 reisbureaus van American Express, die rapport uitbrachten, ver wachten er 23, waaronder Amsterdam en Den Haag, dat hun steden door meer of minstens evenveel Amerikanen zullen worden bezocht als in 1958. De andere 11 steden verwachten min der bezoekers te zullen ontvangen dan verleden jaar, aangezien in verband met de gespannen toestand velen bijvoor beeld hun voorgenomen bezoek aan Ber lijn hebben gecanceld; Antwerpen en Brussel verwachten terecht veel minder bezoekers dan verleden jaar, toen grote aantallen buitenlanders een bezoek aan België brachten om er de Wereldten toonstelling te gaan zien. VRIJDAG. Vroom en Dreesmann: Opening tentoon stelling „Het Rijksdeel Suriname". 10.30 uur voorm. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Station: Vertrek excursie naar Delta werken bij Hellevoetsluis door Ned. Chr. Reis ver 1 uur nam. Zoeterwoude (H.R.). Terrein ach ter De Goede Herder: Opvoering toneel stuk „De zeven rozen" door „Bredero". 8 uur nam Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W J. Robert. 2.30 uur nam. Zoeterwoude (H.R.). Terrein ach ter De Goede Herder: Opvoering toneel stuk „De zeven rozen" door „Bredero". 8 uur nam. MAANDAG. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.308 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam.: zond 15 uur nam (tot 31 augustus). Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 15 uur) t.e.m. 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Reinhold en Brusselse amateurfotografen (t/m 15 augustus) De Lakenhal: „Kljk-race" voor kinderen (plm. 12 Jaar) 1012 uur voorm (t.e.m. 31 augustus) BIOSCOPEN Trianon: .Der lachende Vagabund" a.l. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino: „De avonturen van een goed heertje" (The big money), a.l. Werkd. 2 30 7 en 9.15 uur Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus ..Mars door de hel" 18 laar Lldo: „Als een losgebroken beest" (Le fauve est cache). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u. Lnxor: „Vrijheren van het woud". a.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Fanfare", a.l. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4.45, 7.15 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden is geopend Apotheek Boek wijt, Breestraat 74, tel. 20552. BU geen gehoor bU Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op doktcrstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Vade mecum. 20.50 Meer Geluk dan wijsheid, muz. blijspel. VOOR VRIJDAG 14 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. vm. 1. Jeugd. 9.05 Gym. 9.15 Gram. (Om 9.359.40 waterst.) VPRO: 10.00 De vrouw ln haar huis. caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.25 Gram. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Orgelrecltal. 11.30 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerlngsuitz.: Landb.rubr. De boer van Nooitgedacht. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.30 Voordr. 14.50 Orgelrecital. 15.05 Ga er eens even voor zitten. VARA: 16.00 Orgelspel. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. Jeugd. 17.25 Va- kantietlps. 17.55 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 PvdA. pol. caus: 18.25 Lichte muz. 18.50 V. d. Jeugd. 19.00 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu. gesprek. 19.45 Op i" vraaggesprek. 20.0 epr. 20.10 Litt. caus. 20.20 Voordr. en muz. 20.35 Wereldfederallsme. caus. 20.45 Daar gaat een dominee voorbij, caus. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.25 Buitenl. week- overz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. ge sprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gr. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.13 Gew. muz. 7.50 Een woord voor de dag. 3.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw^ 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Fluit en piano. 12.30 Land- en tulnb.meded.. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz 13.45 Gram. 14.00 Vocaal ensemble en orgelspel. 14.35 Kamerork. en sopr. 15.15 Voordr. 15.35 Gram. 16.00 Caus. over kamerplanten. 16.15 Gram. 16.30 Kamer- muz. 17.00 Voordr. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 17.55 Fanfare- muz. NCRV: 18.20 De Hangmat. 18.50 Rege rlngsuitz.: De zilvervloot: Een spaarpot- pourrl met authentieke Antilliaanse muz. van het Duo Julian Coco en Ottmar Fraai. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Nws. en weerber. 19.10 Hulsmuz. 19.30 Radio krant. 19.55 Heet van de matrijs. 20.30 Kamerkoor en Gaudeamus-kwartet. 21.50 Rep. Duitse Klrchentage te München. 20.05 Gevar. muz. 22.05 Gram. 22.30 Idem. 22.45 Avcmdoverd. 23.00 Nws en SOS-ber. 23.15 Kunstoverz. 23.3524.00 Gram. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA (over de vierde iyn van 1820 uur) Johann Strauss: I. „Elne Nacht ln Ve- nedlg". Operette ln 3 bedrijven (Libretto F Zeil en R. Genée) Medewerkenden: Her tog. Nicolal Gedda - Caramello, Erich Kunz - Delacqua. Karl Dönch - Pappaco da. Peter Klein - Annlna. Elisabeth Schwarzkopf - Clboletta, Emmy Loose - Agricola. Hanna Ludwlg-Lea Seldl - Bar bara. Hanna Ludwig-Hanna Norgers - Barbarucclo, Karel Stepanek (spreekrol) - Enrico. Anton Diffrlng (spreekrol). Phil- harmonla Koor en Orkest. Dirigent: Otto Ackermann. II. Graduation Ball (Ballet arr. Antal Doratl). The New Symphony Orhestra London o.l.v. Anatole Flstcmlarl. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. 20.30 Wereld kamp. wielrennen. 20.4023.15 II Mondo della Luna, opera. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland BBC, Home Service, 330 m 12 00 Ork.ccmc. 12.45 Meded. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Popul. progr. 13.55 Crlcket-uitsl. 14.00 Gevar. muz. 15 00 Hoorsp. 15.30 Twintig vragen. 16.00 Ork. conc. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18 15 In the South-East. 19.00 Gev. progr. 19.30 The Henry Wood Promenade concerts. 21.00 Nws. 21.15 Henry Wood Promenade concerts (verv.) 21.55 Gevar. progr. 22.25 Bariton en piano. 22.45 Rels- Deschr. 23 00 Nws. en weerber. 23.0623.36 Vlooi en piano. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 147 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Dansmuz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.15 Lichte muz. (Om 14.30 Nws.) 15.66 Fabrieksfan- fare (Om 15.30 Nws.) 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitsl. races en liederen. 17.30 Nws. en koorzang. 18.00 Muz. kaleidoscoop. 18.29 Weerber. en act. 18.45 Hoorsp. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Liederen. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Hoorsp. 22.30 Nws. 22.40 Oude Dans muz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.55 24.00 Nws. Nnrdwestdeutscher Rundfunk. 309 m 12.00 Pianorecital. 13.00 Nws. 13.15 Opera- muz. (Om 14.30 Nws.) 15.00 Fabrieksfan- 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Der Fliegende Hollander, opera v. R. Wagner. 22.00 Nws. 23.40 Sopraan en pia no. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.15 Lichte muziek. FrankrHk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.0513.35 Gram. 14.00 Gevar. muz. 13.30 Gram. 19.16 Kamermuz. 20.00 Le songe d'une nuit d'été opera. 21.02 Gram. 23.52 —24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gr. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Or gelrecital. 14.00 Die Meisterslnger von Nhrnberg. R. Wagner. 15.40 Piano en viool. 16.00 Koersen. 16.02 Ork.ccmc. 17.90 Nws. 17.10 Gevar. muz. 17.45 Gram. 18.10 Boekbespr. 18 30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Die Meisterslnger von Nllrnberg, verv. (In de pauze: Nws.) 23.15-23.20 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Opera-muz. 15.30 Pia nospel 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 en 17.20 Gram. 18.30 Ork.conc. 19.10 Gr. 19 30 Nws. 20.00 Festival van Weenen: Kamerorkest. 21.15 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Dansmuz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a •a "3 ■d d 3 2, 2 d 4> iS a a I a a. Cl N Amsterdam lioht bew. zo 4 20 15 7 Den Helder licht bew. zzo 3 18 14 8 12 Ypenburg Vlissingen lioht bew. zo 2 20 13 zwaar bew. zzo 5 21 17 0.2 Eelde zwaar bew. zo 2 22 12 1 De Bilt lioht bew. zo 4 20 14 2 Twente mist zo 2 22 14 0 Eindhoven licht bew. ozo 2 22 14 1 Z.-Limburg onbewolkt zzo 4 22 14 0.3 Helsinki onbewolkt 0 2 23 10 0 Stockholm licht bew. ozo 3 25 16 0 Oslo zwaar bew. zo 3 23 18 26 Kopenhagen zwaar bew. 0 2 22 16 0 Aberdeen lioht bew. w.stll 18 14 0 Londen geh. bew. zo 4 24 17 11 Brussel zwaar bew. zzo 4 23 16 1 Luxemburg onbewolkt 0 2 21 12 0 Parijs regen z 3 25 17 1 Bordeaux zwaar bew. zw 2 24 16 0 Grenoble lioht bew. w.stil 24 13 0 Nice half bew. now 4 26 19 0 Berlijn Frankfort regenbui mist nno W-Stl 3 26 26 19 13 0.1 0 München geh. hew. w 5 16 15 11 Zurich mist W.still 21 11 0 Genève zwaar hew. no 1 23 11 0 Locarno onbewolkt ozo 2 28 14 0 Wenen mLst 0 2 23 17 32 Innsbruck regen ozo 2 16 13 9 Belgrado regen ono 2 30 17 19 Athene licht bew. w.stll 32 Rome onbewolkt no 2 29 18 0 AJaccio lioht bew. no 2 2A 16 0 Madrid onbewolkt W-Stil 29 15 0 Lissabon geh. bew. nnw 6 26 17 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2