JAPONNEN EN MANTELS Bijzondere verkoop ALLROUND ELEKTRICIEN Harde strijd van automobiel tegen automobiel woedt thans in Amerika MACHINALE HOUTBEWERKERS MEISJES Kleine wagen sterk in de aanval zomerjaponnen zomermantels 9.75 (4.75 39.75 49.75 59.75 BEULEN OEBB. PAES Accountantskantoor T. KEUZENKAMP beginnende assistenten (mnl.) HAAGSE CLUBFAUTEUILFABRIEK MODINETTES LEERLING - MODINETTES KOUS PAKKEN OUDE COURANTEN f 0.75 per 5 kg. 2 of 3 kam^' ECHTPAAR zJ broodbakken- i bedi< broodbezorger^ WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1959 Tot de onmogelijkheden in Noord-Amerika behoorde tot voor kort de man, wiens voorkeur zou uitgaan naar een kleine auto. Keer op keer werd dat bevestigd door de groten in het rijk van de auto-industrie en de publiciteit. Maar ook hier is er blijkbaar niets veranderlijker dan de mens: de verkoop van kleine meest Europese wagens is de laatste jaren zo toegenomen, dat de grote drie. zoals men weet, in arren moede hun ivoren toren hebben verlaten om zich in de fabriekshallen te gaan toeleggen op de produktie van kleine auto's, „klein" dan volgens Amerikaanse begrippen. De Canadese bedrijven van Ford en General Motors gaan meedoen en Chrysler zal wel spoedig volgen. Nederland doet mee Het succes van de aanval, waaraan Nederland binnenkort ook mee gaat doen, is opmerkelijk, maar niet gemak kelijk behaald. Vorig jaar kwamen er 76.000 auto's uit Europa het land binnen (waarvan 45.000 uit Enge land), maar in het gouden" topjaar 1950 waren het er 79.000. Het wa ren vooral de Britse fabrikanten, die na de oorlog het offensief openden en ze hadden de wind mee. Er was hier een geweldige achterstand, de eigen in dustrie werkte nog niet op vredespro- duktie en er was geld voldoende. Enge land kwam handen tekort om aan de Noordamerikaanse vraag te voldoen. De terugslag kwam echter in 1950. Ten eerste begon Noord-Amerika zelf weer te produceren en verder had men veel klachten over de Europese auto's. Ze waren niet berekend op de Cana dese omstandigheden: de lange afstan den. vaak slechte wegen en de strenge winters, die een auto aardig op de proef stellen. Het resultaat was. dat er in 1953 maar 20 000 geïmporteerde auto's werden verkocht en dat men zich in de grote autocentra als Detroit en Wind sor geruststelde met de gedachte, dat de Noordamerikaan zijn aard en zijn grote auto niet had verloochend. Lesje geleerd In Europa bleek men echter niet van zins om de zaak er bij neer te leggen. De lessen uit de beginjaren werden ter Grote auto symbool van levensstandaard Het is een belangwekkende gang van zaken op dit contingent, dat er prat op gaat de hoogste levensstandaard van de wereld te hebben. En de Ameri kaanse wagen was daar toch altijd min of meer het waarmerk van, een soort pralend toonbeeld van de consumptieve Noordamerikaanse samenleving. Vol gens de reclamepsychologen, die precies het hoe en wat van onze kooplust zeg gen te kennen, wilden wij helemaal geen kleine auto's hebben. Wat wij verlangden, beweerden ze, waren steeds ruimere, langere, grotere, nog meer gestroomlijnde en overdadiger-uitge- voerde wagens met steeds krachtiger motoren. Het was onredelijk om te ver onderstellen dat wij die kroonjuwelen zouden willen prijsgeven voor dat soms zelfs onooglijk uitziend klein goed uit Europa. Maar ziet: wat niet kon, gebeurde. Vorig jaar legden ge ïmporteerde auto's beslag op 20 percent van de Canadese markt en er blijft dit jaar stijging in de lijn zitten. Volgens het Bureau voor de Statistiek werden er in het eerste kwartaal van dit jaar twee keer zoveel Europese auto's ver kocht als in de eerste drie maanden van het vorige jaar, waardoor een kwart van de markt voor de Canadese industrie verloren ging. harte genomen en bij de bouw van dé nieuwe modellen hield men rekening met de speciale eisen, die er hier ge steld worden aan een auto en de ser vice ervan. De vruchten van die in spanningen lieten niet lang op zich wachten, want in 1956 nam de Cana dese markt alweer 37.000 Europese wa gens op. Enkele kleinere Amerikaanse fabrieken hadden die ontwikkeling met argus-ogen gadegeslagen en liever dan de druk te dragen van de voortgaande consolidering van de auto-industrie in de handen van de grote drie, besloten zij om een kans te wagen met een kleine wagen. Nash kwam uit met Rambler en vorig jaar bracht Stude- baker-Packard de Lark op de markt. Opmerkelijk genoeg behoren die op het ogenblik tot de weinige modellen, die op volle capaciteit worden geprodu ceerd. Nash en Studebaker krijgen nu aanstaande hersft bij de verdediging tegen de Europese invasie „hulp", maar het is twijfelachtig of ze die concurren tie op prijs stellen. Hoe kon dat Van alle kanten is hier natuurlijk de vraag bekeken hoe het mogelijk is dat de kleine wagen zo'n opgang kon ma ken. En de antwoorden zijn vele. De Europese auto heeft gemakken, die de grote Amerikaan niet heeft. Hij lost de ontstellende parkeersproblemen in de steden niet op, maar hij lenigt de nood toch wel. Hij had een andere aantrek kelijkheid als importprodukt. De markt onderzoekers ontdekten dat men door het kopen van de Europese auto kon bewijzen goede smaak te bezitten en waardering te hebben voor de dingen uit de oude wereld van cultuur en his torie. Men hoefde niet langer een gro tere auto te hebben, men kon zich on derscheiden door een bijzondere wagen. In de meeste gevallen zal de portemon- naie echter wel de doorslag hebben ge geven: de kleine auto is zuiniger in het gebruik en veel minder een modeding, waardoor de afschrijving veel lager is dan van een Amerikaanse. T egenoffensief Die argumenten liggen zeer zeker ten grondslag aan het vertrouwen, dat de Europese fabrikanten aan de dag leg gen ondanks het aangekondigde tegen offensief. Vrijwel alle Europese merken zijn hier nu vertegenwoordigd. Ze heb ben uitgebreide in vele gevallen lan delijke en dat wil in Noord-Amerika heel wat zeggen serviceorganisaties opgebouwd of zijn daarmee bezig. Van Nederlandse zijde bijvoorbeeld is men bezig met de voorbereidingen voor de D.A.F. die hier een goede pers heeft gekregen. Bovendien heeft Europa een paar sterke kaarten in handen: in veie gevallen blijft de aanschaffingsprijs van een Europese auto onder die van de kleine Amerikaan die 150 tot 200 dollar minder gaat kosten dan zijn grote broer in de lage prijsklasse. De bezwaren, die de Rambler en de Lark aankleven hebben de nieuwe kleine Amerikaanse wagens vrij zeker ook, namelijk een hoger benzineverbruik dan de Europese. En een ander voor deel waar de Engelsen op wijzen is dit: dat het maken van een kleine auto voor de Europese fabrikant traditie is, maar voor de Amerikaan iets nieuws. Het wordt ongetwijfeld een spannend gevecht dat hier over een half jaar be gint. Het is waarschijnlijk de eerste keer dat de Europese industrie op deze manier haar krachten met Noord-Ame rika meet. En op eigen terrein nog wel Het Noordwijkse strand leek een mierenhoop, toen de honderj: deelnemers aan de schatgraverij rj de Leidse St.-Vincentiusverenigti\ eenmaal in volle gang was. De |- stadig vallende regen kon het je dige enthousiasme niet doven. N0 stig werd gegraven en gezocht mW de schatkist met het briefje g honderd of de andere prijzen, h. ders vertellen wij U meer over ondanks Pluvius' tegenwoordig/ifc zo geslaagde jeugdfeest. fc Vanaf morgen 9 uur kunt U profiteren van extra lage zomerprijzen maten 4042—44 in diverse maten BOTERMARKT 1 TELEFOON 25036 bij Stadhuisplein LEIDEN Fabriek te Leiden vraagt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding een Vereisten: geheel zelfstandig alle voorkomende werkzaamheden op het gebied van licht- en krachtvoorziening uit te kunnen voeren. Brieven aan het bur. van dit blad onder no. 21612. te 's-Gravenhage vraagt met einddiploma h.b.s. of mulo, voor werkzaamheden in Leiden of omgeving en 's-Gravenhage. Eigenhandig geschreven sollicitaties aan ons kantooradres PLAATS 19, 's-GRAVENHAGE. GEVRAAGD. VEURSEWEG 173 - VOORSCHOTEN Halte Gouden Leeuw. Op ons VAKKLEDING-ATELIER is plaats voor of Loon volgens C.A.O., met prestatiepremie Aanmelding dagelijks: HAARLEMMERSTRAAT 241/243. Afgehaald aan ons bureau Witte Singel 1 PAMCO N.V. VOORBURG vraagt voor haar afd. binderij Leeftijd 15—20 jaar. Hoog loon, reiskosten worden vergoed. - Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties aan Van Alphenstraat 63/64. SLEUTELTJES GEVRAAGD Geroutineerde (stenotypis tes facturlstes, (ook moderne talen) voor tijdelijke werk zaamheden. Gehuwd géén be zwaar. Snelle wekelijkse afre kening en winstaandeel. Soil, na telef. afspraak 01710 - 30065 Type-, kopieer- en adresseer- inrichtlng Van der Linden, fl Inkoop goud, zilver en Ju welen tegen de hoogste waar de. Het adres waartoe U zich met het volste vertrouwen kunt wenden. Het Ringenhuis. Mors- straat 9, Lelden. Voor Oegst- geest: Geversstraat 47. Rust- en verpleeginrichting „Weltevreden" vraagt voor spoedige indiensttreding een verpleeghulp, boven de 18 Jaar, extern. H Kamer gezocht, liefst onge meubileerd, met enige berg ruimte, omgeving Leiden, tot ca. 12 km. afstand. Brieven bur. van dit blad no. 5632 k. n Voor onze administratie ge vraagd Jongedame, plm. 18 J., mulo- en typediploma strekt tot aanbeveling. Emballagefa briek C. Guldemond, Valken- burgseweg 19, Katwijk a/d. Rijn, tel. 01718 - 2843 's avonds tussen 6 en 7 uur 3587. gj Gevraagd wegens dienst plicht zetter. Drukker y De Bink N.V., Stille Rijn 9, Leiden tel. 01710 - 20631. fl Gevraagd een timmerman voor onderhoud hulzen. Brie ven bur. v. d. blad no. 5638 k B Gevraagd door echtpaar met een kind woonruimte, lin Lel den of omgeving. De vrouw genegen in de huishouding te helpen. Brieven bur. van dit blad onder no. 5623 k. Beschaafd meisje zoekt in de naaste omgeving van het Aoad. Ziekenhuis een kamer m. centr. verw. Brieven: Blspinck- laan 56, Bloemendaal. Gevr. werkster voor 4 halve of 2 hele dagen ln gezellige werkkring. Brieven bur. van dit blad ander no. 8626 k. Scooter gevraagd. Gaarne brieven met opgave Jaartal en prijs bur. van dit blad onder no. 5628 k. Gevraagd voor dame alleen, voor Lelden of directe omge ving, per 1 sept. as. of later, een zit-slaapkamer met kook gelegenheid of gebruik van keuken, leeg of gestoffeerd. Br- bur. v. d. blad no. 5650 k. Gevraagd een werkster voor 1 ochtend per week. Omgeving Zoeterwoudseweg. Brieven bur. van dit blad no. 5668 k. Hotel Wassenaar, Ryks- straatweg 4/79 te Wassenaar, tel. 2804, vraagt een meisje van 's morgens 10 tot 's middags 3 uur, voor tijdelijk. 3 Jong echtpaar zoekt voor zo spoedig mogelijk 2 gest. kamers met kookgelegenheid. Br. bur. v. d. blad no. 5411 k. Gevraagd, door leraar N.O. net kosthuis per 3 sept.. liefst zlt-sl .kamer, weekeinden af- wezlg. Brieven te richten aan: D. Peterusina, Vogelzang 132, Drachten. Jongens en mannen gevr. Tevens meisjes voor de man gelkamer. Wasserij Nooit Ge dacht, v. d. Valk Boumanweg 27 a, Leiderdorp. B Etaleur gevraagd in textiel zaak te Katwyk a/d. Rijn, hal ve dag of avond om de drie weken. Fa. Pampus, Tulpstr. 11 Telef. 3589. KJ Slegtenhorst koopt con tant nieuwe en gedragen he ren- en jongens'kleding. Doelensteeg 9, a. h. Rapenburg B Thuiswerk gevraagd, onver schillig wat. Ook schrijf- en typewerk. Brieven bur. v. d. blad onder no. 16980 k. B Net meisje gevraagd voor hulsh. werk. Mevrouw Jaket. Veurseweg 178, Voorschoten. AANGEBODEN plastic doppen in alle maten. Alles voor vliegenhorren te maken. Vraagt prijsopgaaf. Wordt gratis in de gehele stad thuisbezorgd. De Timmerman, Hooigracht 92 A, tel. 33090. B Voor Uw hond volledige vleesmaaltijd 35 ct. per 1/4 blik, direct te gebruiken zon der toevoeging, ook en 1 1.- bllik. Het vakantleblik voor Uw hond! Den Holder, Janvossen- steeg 75/77, bij de Hema. B Overhemdenreparatie. Boor den en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie. Ook no Iron. „Smits" overhemden- en kousenreparatiebedrijf. Nieuwe Rijn 94. tel. 25391. B Correspondentie Nederlands en handelskennis, opl. assoc. v. prakt.examens. aanv. sept. Kon. Erk. Pitmanschool, Plant soen 65, tel. 26558. B Jonge hondjes, 6 weken oud te koop aangeboden. Kamerlingh Onneslaan 11. Na 8 uur. 3 Franse 6lersmeedkunst stoel- tjesbahk, tafeltjes enz., iets moois, antiek mah. kabinet, mahonie tafel, oliestoolkkacbels gasfornuizen, hang- en legkas ten, 220 Volt stofzuiger, fau teuils, gebogen ïadenkastjes, batterijradio's enz. Nieuwe Rijn 60, tegenover advocaatfabrlek. Tel. 22150. B Te koop een Mechelse boe kenkast. Merelstraat 11, Leiden B Handels My. biedt aan elektrische zig-zag naaimachi nes, 1 week gratis op proef, f 350, ook in termijnen te be talen. Brieven bur. van dit blad onder no, 5640 k. B Autoverhuur zonder cliaut- feur. Consuls '59 en Ford Tau- nrus. Autorijschool „Securit". Tomatenstraat 10, v/h. Breestr. Tel. 25016, Leiden. B Iedereen zonder borg kre dieten f500 t/m. f4000.- voor aankoop meubelen, woning textiel, rechtstreeks v. fabriek. Enorme besparing. Uiterst soe pele betaling, onder strikte geheimhouding. Vraagt vrijblij vend InlichtingenPostbus 1083. Rotterdam. B Caltex Olie-servicedlenst. Fa. Sasburg, De Wetstraat 37, telef. 21523, Stieltjesstraat 10. telef. 25089. Speciale tankwa gen met de nieuwste en mo dernste apparatuur. Speciaal aangepast aan de bezorgdienst in de huisbrandsector. B Alle motoronderdeleu heeft motorsloperij Oor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, te lefoon 11.45.01. B Iedereen is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50, Smlt's bedden-tapijtenmagazijn. Mare 98. Vrouwensteeg 9, tel. 23913. B Uw toegangsbewijs tot het buitenland is een paspoort of toeristenkaart. Foto'6 hiervoor binnen 24 uur klaajr. Fotohan- del A. G. Ober, Nieuwe Rijn 18 Leiden. B Financiering van Uw auto, bromfiets .scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass. kantoor C. W. Betcke, Kanaal- weg 11. Lelden, telef. 26785. 3 Overgangsleeftyd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpulst- ies? Verstopping? Vetzucht? lattermann's Bloedzuiverende thee nr. 8 helpt! Groot pak f 1.85 bij elke drogist. 0 Petroleum, haardolie, huis brandolie, butaangas, propaan- fas. Caltex olieservicedlenst. a. Sasburg, De Wetstraat 37, tel. 21523, Stieltjesstraat 10. tel. 25089. Speciale slangenwa gen. Geijkte teller. U kunt zelf aflezen bezorgde hoeveelheid olie. E3 'n Messerschmitt Is veiliger! 3-pers„ verw., 100 km., verbr. 2530 km. p. 1.. Jaarbel. f 30.-. motor- of autorijbewijs! Vraag folder „Wat kost Messerschmitt rijden^ per km." aan bijValk, 25: B Kredieten t/m. f 3000 (leder- een zonder borg) voor aankoop meubelen en woningtextiel di rect van fabriek. Enorme keuze en besparing, zeer prettige be taling en onder strikte geheim houding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen Postbus 538, Den Haag E3 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en Ju welen. Grote keuze in verlo vingsringen, gouden, zilveren en verzilverde artikelen Het adres voor alle reparaties en uurwerken, Steenstraat 16, te lefoon 26854. B Wilt U van kwaliteit en ser vice verzekerd zijn. Koopt dan Uw naaimachine bij Van Steyn, Nwe Rijn 46 B. telef 24809. BUw adres voor rotanmeube- n. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pleterskerkkoor- steeg 24, reparatie-inrichting, tel. 30534. B Nieuwe Opeis Rekord te huur. Automobielbedrijf Rijn land N.V., Papengracht 5 A, Leiden, tel. 01710 - 20306. U Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor, Spui 214, Den Haag, telef. K1700 11.34.91. bg.g. 11.53.96. B Autoverhuur zonder chauf feur, pr. auto tegen laag ta rief. Stipdonk's autobedrijf. Rijndijk 114 (bij H. Schouw). Voorschoten, tel. Lelden 31713. Ter kennismaking geven wij voor de eerste maal f 3 korting op de huurprijs. B wy kunnen weer werk aan nemen. Witten f 0.35 p. m2. Afwasbaar f 1.50. Behangen onder garantie. Stouten, L. Raamsteeg 3. B Uw gezondheid ls gauw goede vrienden met Toms 2- granen Volkorenbrood. De Naturist, Gerecht 14. Lel den en broodbakkerij „De Leidse Standaard. Maredijk 46- 48. tel 22507. B Grote moderne drlezlts bankstellen f 195.- met zuiver wollen epinglé, geheel verend. Haast U. Tijdig bestellen. Ge- makxelijke betaling. Jacob v. d. Doesstraat 106, Den Haag. telef. 322675. R Moderne boekenkasten, rgucasten, gecombin. wand- meubelen. Ook op bestelling. In de „Doe het zelfzaak", Morspoort, Morsstraat 58. SI Antiek kabinet, bureau, oekkast, ladenkasten, chiffon nière .trumeau, theestoof. 6- armige kroon, rytuiglampen, wandkastje, platte buiskachel, Oudholl. koperen kronen, ko- S>r en tin, Perz. kleden, Friese okken. Ter Wee, Hooigracht By alleenwonende dame te :estoff. zlt- :en, douche L'dorp aangeb., gestoff. zit- sl.k. met vrije keuke en event, kabinetje, voor dame b. b. h. h„ bij grens Leiden Br. bur. v. d. blad no. 16984 k of tel. 31604. Q Aangeb. Sparta bromfiets '58 met JL.O. piano motor, 2 versn., telesc. voor en achter, in pr. staat. f275. Herensin gel 6. B Te koop fraai old-fln. bu reau, 1.10 x 0.50 f 50. Rhijn- geesterstraatweg 64, Oegstgeest tel. 25513. S Damesbureau aangeboden, uk model (Mechels). Spotprijs f40. Fa. Pampus, Tulpstr. 11, Katwijk a/d. Rijn. Tef. 3589. B Te koop vergr. B.M., blank eikehout met mahoniehouten dekken, 2 tuigen, waarvan een nieuw, tewens een Evinr. bui- tenb. motor, 3i p.k. en nieuwe dektent. Tel. K 2530 - 3441, toestel 23, van 912 uur. fl Te koop aangeboden trouw japon, 3/4, 4042, wit, event, met hoed. Te bevr. 's avonds na 7 uur. Cornellssen, Nieuwe Rijn 3. Te koop raszuivere zwarte poedelpups. Te bevr. v. d. Vel den, Nwe. Voordorpstr. 39, Voorschoten. B Eng. kinderwagen, z. g. a. n. met matrasje, kussentje etc. Vijf Meiplein 22, Leiden. S2 nette meisjes zyn genegen de avonduren kamers schoon te maken, op te passen of event, thuiswerk, tegen een nader overeen te komen ver goeding. Brieven bur. van dit blad onder no. 5672 k. C3 Nette werkster b. z. a. voor hele of halve dagen. Brieven bur. van dit blad no. 5673 k. B Te koop aangeboden brom fiets, merk Rap Luxe, geheel compleet, in goede staat, te gen billijke prijs. H. F. M. de Bruyn, Dillenburglaan 13, Voorschoten. B Biedt zich aan nette werk ster, alle oohtenden vrij. f 1.25 per uur Brieven bur. van dit blad onder no. 5683 k. D Te koop pracht kinderwagen en wiegje. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5685 k. B Koelkast, Electrolux, te koop. Inhoud 116 liter. In be drijf te zien tussen 95 uur. Middelstegraoht 49. B Aangeboden motorrywiel, merk B.S.A., 250 cc., 4-tact, in goede staat. Morslaan 39. B Goed tehuis gezocht voor 2 Jonge katjes, gewend aan Felix P. Krugeretraat 3. fl Aangeb. per 1 6ept. gemeub. zit- en slaapkamer, vrije keu ken en w.c., voor dame, b. b. b. h. Brieven bur. van dit blad onder no. 5708 k. n Te koop aangeboden 150 Jonge hennen. 3i mud., krui sing, wit maal rood. A. .van Dorp, Dorpsstraat 278, Hazers- wotude dorp. B Aangeb. Singer handnaai machine. goede staat, met ga rantie, prijs f 40. Naumann handnaaimach. in prima staat met garantie, straat 23, Lei< E Mooie kamer aangeb. ln Rijnsburg voor 2 pers. voor slapen en ontbyt of in pen sion, of ook voor 1 pers. Brie ven bur. v. d. blad no. 5712 k. D Aangeb. Singer en Lewen- stein hand-, trap. en elektri sche naaimachines van verte genwoordiger, pryzen f 65, f 75, I&5. Naaimachinehome, Haag- weg 172 A, Lelden. B Aangeboden blankeiken rookstoel en damesfauteulltje, leeslamp, kinderfietsje, poppe- wandelwagen, kinderzitje v. d. flets, vloerkleed 2 x 3 m. Moddermanstraat 90, Leiden. B Aangeboden een dressoir, 4 stoelen en 1 armstoel. Hu~ de Vrlesstraat 74, Leiden fl Gestoff. of gemeub. kl. zit- el.kamer te huur, voorzien van water, gas, licht en telefoon. Inl. tel. 23473. B Meubelmaker, reparateur zoekt werk ln de avonduren. Alles op gebied van meubi lair, maken en/of repareren. Br. bur. v. d. blad no. 5289 k. B Aangeboden Mobylette met leren jas in prima staat f 150. Salonkachel BD. f 50. Kinder- leddkant met matras f25. Tel. 33207. B Wij leveren U ruime solide hangkasten met bergvak voor f 56.50. 6-vaks legkasten, keu kenkasten, bergkasten enz., f 62.50. 2-deur s hangkasten f 105, comb, hang/legkaster f 110. De Timmerwinkel, Uiterstegracht 168. B Wegens emigratie nieuwe elektr. zlg-zag naaimachines van f 500.voor f 325.met garantie. Brieven bur. van dit blad onder no. 16957 k. B Rooyackers en naaimachi nes een begrip. Prima kwaliteit voordelige, vlotte service! Vraag bezoek aan huis en U bent overtuigd- Naaimachine handel Rooyackers, Leemans straat 31, Lelden, telef. 31324. B Woonarken, b(j ons al een nieuwe drijvende bungalow, 340 x 13 meter, f 8500. Bevr. woonark De IJsvogel. Maasstr. achter 8, Dordrecht, telef. 01850 - 20393, b.g.g. 05980 - 2558. B Aangeboden prachtige Skoda Roadstar, tevens 2 Renaults 4 '49—'50. Waardstraat 37. B 3 Jonge hondjes af te halen tegen f 2.50 per stuk. Borneostraat 5, Leiden. B Te koop een 10 reg. huis orgel, billijke prijs. Conradstraat lil. Leiden. B Aangeb. kl. sl.k. tegen 1 sept. aan Juffr. of heerte Oegstgeest. Brieven bur. van dit blad onder no. 5622 k. B Aangeb. een prima meis- jesfiets, donkerrood ,1012 J„ t. e. a. b. Laan van Arenstein 25, Oegstgeest. Telef. 23029. 0 Gelden beschikbaar als lste hypotheek, 2de hypotheken. Bosma's Bureau, Heerenveen. (Poetbus 31). DIVERSEN B Opgelet. Er lopen schoor steenvegers langs de deur te vertellen, dat het schoorsteen vegen gesaneerd is. Dit berust niet op waarheid. Erkend sohoorsteenveegbedrijf W. J. v. d. Graaff, Aalmarkt 5, telef. 21494. B Koopt U contant, dan 10% korting op al Uw aankopen ln 40 winkels. Vraag deelnemers kaart. Leidse Inkoopcombina- tie, Postbus 158, Leiden. B Contante betaling 10% kor ting op woninginrichting, keu- keniultzet, elektrische artike len, Kleding, schoeisel, liunen- ultzet, babyuitzet .televisie. Schrijf: Leidse Inkoopcombi natie, Postbus 158, Leiden B Engels. Examenopleldlng L.O. hoofdcorrespondent, han delscorrespondentie, spreek vaardigheid, Cambridge, Emi grantenclubs. Dagelijks in- schryving. W. Verboog. Leraar Engels, beëdigd Tolk/Vertaler, Prof. Cert. Cambridge Univer sity, Steensohuur 18. Lelden, telefoon 25335. B Wilt U dansen by kaars licht? Bezoekt dan Dancing „Shall we Dance". Elke zater dag van 8'12 uur in café- rest. „Royal", Doezastraat. B Adres voor pynloze voetver zorging. Mevr. JasperLou- rense. De Genestetstraat 80 A, Leiden, tel. 33395. Med. ged. voetspeclallste. Ook beh. by U aan huls. B Zoek geraakt autostep, blaiw. zitje, luchtbanden. Gaa-ne [richtingen: Konln- I te OEGSTGEEST het J RIJNZICHTWEG 13. Gegadigden moeten j voor huisvestingsvergurj in Oegstgeest zorgen. Inlichtingen: J. Raves Pieterskerkgracht 16, LESL- telef. 2 Gevraagd omstreeks 1 oBi -f kookgelegenheid, op ai stand te Leiden of omgehn voor gezonde oude dame tis zorging niet nodig). Brbê bur. v. d. blad no. 5644aaa vraagt voor enige maaf® vanaf half sept. a.s., te Pl te OEGSTGEEST: in gestoff. etage of kaft, of klein huis even^ gemeubileerd. or Br. bui', v. d. blad no. 2Pr Gevraagd: la pl.m. 18 jaar, en eei J. NAGTEGAAL, 81 Lindestraat 8 - Telef. Bij vonnis van de Arro sements-Rechtbank te 's-T venhage van 2 juni 193- ten verzoeke van ELIZE MEIJ, wonende te Leidd haar huwelijk met ANDl BEIJ, wonende te Lel doch feitelijk verblijf I dende te 's-Gravenhage( de Naaldwijksestraat 10; gesproken de echtscheidil Procureur van eiseres:1 P. de Clercq, Langebruf Leiden. B Verloren zaterdag oj markt zwarte b.h. (strepl in geel boodschappennetji Tegen beloning terugbezOi Laan van Arenstein 25, 23029. Oegstgeest. B Jongeman, 2021 jr., 4 kennismaking met meisje dezelfde leeftijd. Brieven van dit blad no. 5664 k. B Ruiling. Te ruil aani den 3-kamerflat met doi cel, huur f 10.10, Hof laan grotere woning. Hogere geen bezwaar. Brieven bi d. blad onder no. 5652 k. B Woningruil. Aangeb. Ni wykerhouit, hele vijfka woning, nieuwbouw, stand, kelder, douche, vliering, tuin, huur f95 Gevraagd in Leiden socT- ïyfce woning of vijfkamer 2e Br. E. J. Schipper, Dr. Ar straat 1, Noordwijkerhout l 0 Heer zoekt langs deze net meisje, daar hy niet nette meisjes in contact li ijl 1 kind geen bezwaar. Le< tussen 22 en 25 j. Brieven van dit blad no. 5635 k. fl Ruiling. Bovenhuis, voor. en achterkamer. w.< slaapkamertje en keuken, T*-. hur. v. d. blad; j -r

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 8