Corrie Schimmel stelt weer haar Europees record 400 m. scherper Geert andere verrassingen in de strijd om nationale zivemtitels Capio toont zich bij licht weer de sterke man in de F.D.-klasse MISTER BENBOW VERRASTE CLINGENDAAL - REN IN DE Felle strijd om Ned. zeiltitels MAANDAG 10 AUGUSTUS 1959 Moedige organisatie van klein dorp Dc strijd om dc nationale zwemtitels, die dit weekeinde in het lan- llijke Appelscha is gehouden, heeft met één uitzondering geen ver- issingen opgeleverd. De zwemsters en zwemmers, die zich aan de ind van de vroeger behaalde resultaten als favoriet startten, zoals Dckie Gastelaars, Ria van Velsen, Ada den Haan en Corrie Schim- tl, wonnen allen. De meesten van hen zelfs met overwicht. De ene tzondering, we spreken van de 400 meter vrije slag dames, betrof in ook niet de naam van de winnares, Corrie Schimmel, maar de pnier, waarop zij de titel veroverde. Weinig strijd, toch wel goede tijden Torne Schimmel, het 20-jarige pi-zwemstertje zou aan haar 1500 \tertitel van Ermelo, stellig ook Nederlandse kampioenschap op 400 meter vrije slag toevoegen, •arover bestond niet de minste \jfel, hoed goed Judith de Nijs de Itste tijd ook in vorm mag zijn. \Iaar dat Corrie, ook zonder het \pirerende duel met Jans Koster, i wegens ziekte afwezig was, tot 4 n. 52.4 sec. kon komen, zal zelfs Australië respect afdwingen. let zwemmen van Corrie was zater- in één woord fenomenaal. Bij elke Ordverbetering van haar hebben wij I afgevraagd, waar dat frêle blonde Jmstertje de krachten vandaan haal- om met haar enigszins slordige slag (i geweldig tempo te kunnen ontwik- en. Telkens dachten wij weer, dat nu h wel de grens van haar kunnen be kt was. En toen zij het Europese re- p op de 400 meter vrije slag, dat zij [Saarbrücken op 4.58.5 stelde, in techt en Waalwijk telkens slechts t 0.4 verbeterde, meenden wij dat ti toch „echt" het einde moest zijn pikt. Maar in het donkergroene wa- van Appelscha zwom het 20-jarige bi-zwemstertje weer een Europees Drd - het achtste binnen 2'/a maand, nog wel in een tijd, die we voor on gelijk hadden gehouden: 4.52.4. Jen prestatie dde jarenlang slechts t de allerbeste Australische zwem- rs in topconditie verwacht kon wor- l Ruim vijf seconden beneden haar alwijkse record en slechts ongeveer (elfde marge boven de limiettij d voor i wereldrecord. Jammer tanmer genoeg bleek de wedstrijd- Üng geen aparte tijdwaamemers op 200 meter beschikbaar te"' hebben ge- I, zodat de 2.21.7 niet als Europees tod zal worden erkend. Hoe snel Tie Schimmel wel ging blijkt als Q haar tijd vergelijkt met die van Australische zwemsters de besten wereld die in 1958 de Nederland kampioenschappen te Schiedam do leerden. Dawn Eraser won toen in 16 voor Ilse Konrads (4.57.5). En de van Corrie Schimmel die dus aan- (lijk scherper was, wekt toch wel krach tangen voor de Olympische Spe- van het volgend jaar. Judith de werd tweede. •ie 400 meter van zaterdag deed veel pachten voor de wedstrijden van leren dan immers zou het pas de ei- tlke finaledag zijn. Het was dan ook i lichte teleurstelling, dat er nu geen jiwe records kwamen. latuuiilJjk waren daar redenen voor. Teerst het feit, dat verschillende l onze sterkste zwemsters, zoals Rini >ber en Astrid Ording een gemakke- C titel bij de adspiranten prefereer- i boven een moeizame strijd in de les finales. Verder de zware regen die vlak voor het begin van de Istrijden overtrok, maar een druk- Ide warmte achterliet, b dan natuurlijk de zenuwen, die bij nationaal kampioenschap nu een- U een grotere rol spelen dan bij ge le wedstrijden. aar als men met al deze factoren tkening houdt, is de strijd om de ktionale titels in Appelscha toch een icces geworden. Een succes voor het Ikantiedorpje in Opsterland. dat let nauwelijks 1800 inwoners als eer- Ie plaats in het noorden van het ind de moed had deze veelomvat- Inde kampioenschappen in het laatselijkc natuurbad te organise- n. Natuurlijk liep de organisatie let altijd feilloos, maar het enthou- jasme en het medeleven van de be- Hking vcr-^ed^c" vel. zege op voor wereldrecordhoudster Ria van Velsen. Met haar lange gemakke lijke slag keerde zij met ruime voor sprong voor Lenie de Nijs, die na haar inzinking bezig is terug te komen. Ria eindigde in 1.12.4. precies 03 sec. snel ler dan haar serietijd. Lenie de Nijs werd tweede in 1.15.4, belangrijk lang zamer dan Rein Dobber, die de titel Dij de meisjes binnenhaalde in 1.12.7. Grote klasse verloochent zich niet. Dat bleek duidelijk uit het heroptre den van Geertje Wielema. Onze groot ste troef uit de jaren '50-'54 volgt als lid van de sportcommissie de nationale zwemsport nog steeds op de voet. En het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan. De Hilversumse Geertje kon het niet nalaten het nog éénmaal te proberen. Onder luide aanmoedigin gen van de overige KNZB-officials plaatste ze zich voor de finale, waarin ze met 1.16.0 een derde plaats bereikte- Lang geen slechte tijd voor nauwe lijks twee weken trainen Enorme sprint Jopie Troost had zich teruggetrokken om zich te sparen voor de 100 m vrije slag. Ze was kennelijk van plan Sita Bijna geen week gaat voorbij zon der een plaatje van Corrie Schim mel. Ditmaal tussen haar rivalen Judith de Nijs (links) en IV. Lam- bour. die haar hartelijk gelukwen sen met het nieuwe Europese record op de 400 meter vrije slag. Posthumus van haar 2de plaats in de landploeg te verdringen. En de tijd waar mee zij zich achter Cockie Gas tel aars voor de finale plaatste (1.06.1) gaf daar zeker aanleiding toe. Het lukte Jopie Troost echter niet en dat was te wijten aan Corrie Schimmel, die op de tweede baan. na een keerpunt, dat vrijwel ge lijktijdig door Cockie Gastelaars en Jo pie Troost werd genomen, met haar be kende felle slag een enorme sprint in zette. Zo hard ging Corrie, dat het ver schil tussen haar en Cockie vrijwel niet meer groeide. Jopie Troost trachtte haar bij te houden, maar forceerde zich daarbij en in enkele meters verloor zij sterk terrein. Ze finishte tenslotte achter Cockie Gastelaars (1.04.1), Cor rie Schimmel (1.05.3) en Sita Posthu mus (1.05.5) als vierde in 1.06.6. Voor Cockie Gastelaars betekende het haar vierde achtereenvolgende kam pioenschap. De vanzelfsprekendheid, waarmee zij de gelukwensen in ont vangst nam, werd geëvenaard door Ada den Haan, die haar vijfde schoolslag- titel behaalde. Slanke Ada was niet in topvorm, in de series 200 m schoolslag had zij met koorts te kampen en in de finales was zij nog lang niet de oude. In die omstandigheden was het ver standig van haar slechts voor de titel en niet op tijd te zwemmen. Betty Heu- kels was nu het er op aan kwam, iets sterker dan Rita Kroon, die in de series de voor haar goede tijd van 2.58.4 had gemaakt. Zaterdag voegde Tineke Lagerberg aan haar Europese titel op de 100 m vlinderslag een Nederlandse toe. Nancy Ramey vlinderde 110 yards in wereldrecordtijd De Amerikaanse zwemster Nancy Ra mey heeft zaterdag te Lansing het we reldrecord op de 110 yards vlinderslag verbeterd en gebracht op 1 min 9.8 sec. Dit is een verbetering met 1.4 sec. Het oude record stond sedert 18 jnli jj. op naam van de Amerikaanse Berky Col lins met 1 min 11,2 sec. Nancy Ramey leverde deze prestatie tijdens de series van selectiewedstrijden voor de Pan-Amerikaanse spelen. In de finale kwam bij echter niet verder dan een derde plaats. De onttroonde wereldrecordhoudster, Berky Collins, zinde op revanche en zij slaagde, zij het slechts ten dele. Want al smaakte zij het genoegen Ramey in de finale te verslaan, het nieuwe record bleef onaangetast, al kwam zij er met haar 1 min 10 sec heel dicht bij. Het was Collins beste tijd uit haar carrière, die aanzienlijk beneden haar eigen record tijd lag, Nancy Ramey moest ook nog Mollie Botkin laten gaan, die als tweede aantikte. Bij de heren kwam Frank Mckinney op de 110 yards rugslag tot een tijd van 1 min 3,9 sec, terwijl George Harrison op de 440 yards vrije slag tot de nieuwe Amerikaanse recordtijd kwam van 4 min 39.3 sec. Geen grote klasse De heren komen in een zwemverhaal meestal achteraan, dat stemt nu een maal overeen met de prestaties van Neerlands sterke geslacht. Zo was het ook in Appelscha. De enige, die voor een prestatie van internationaal ge halte had kunnen zorgen, Wieger Mensonides, miste op de 200 meter schoolslag de vereiste tegenstand en kwam niet verder dan 2.43.6, ruim voor Lourens Kostelijk (2.56 0) en Ab Kroonenburg (2.47.0). Jaap de Jong van LZO zorgde er voor dat op de persoonlijke nummers ten minste één Nederlandse titel in Fries land bleef. Hij prolongeerde zijn Ne derlands kampioenschap op de 100 me ter rugslag met 1.07.2 ruim boven de 1.06.4 van Peter Swijghuysen. welke in september 1956 werd gevestigd en daar mee één der oudste nationale records. Op de tweede baan kreeg Jaap de Jong nog een aanval te verduren van Jan Jiskoot die hem tot een halve me ter wist te benaderen. Voor de toe komst lijkt het er echter op, dat Jaap de Jong er nog een gevaarlijke concur rent bij krijgt: Ab Lindemans. de PSV- zwemmer, die bij de jongens de titels op de vrije slag en de rugslag behaalde. Ab Lindemans is pas 15 jaar, maar meet nu reeds ongeveer 1.90 meter. Matig gehalte De 100 meter vrije slag was dit jaar van matig gehalte. Theo Hoogveld onze enige werkelijke sprinter was niet in vorm maar kon zich met twee tussen- sprints nog juist eerste plaatsen vóór Charles Ritton en Bert Sitters. Sitters won zaterdag de 200 m vlinderslag (2.37.8), Leo Verburgt de 400 m vrije slag. Bij het schoonspringen tenslotte bleek Greetje Lugthart duidelijk vooruit te zijn gegaan. Zonder enige tegenstand - de zusjes Dupont waren met vakantie in Italië - won ze de titels springen 1- en 3-meter plank. Maar belangrijker was dat zij op ae internationale 3meter-plank met een puntentotaal van 127.96 ruim 10 pun ten meer kreeg toegewezen, dan werd gegeven bij de kampioenschappen van van de laatste jaren. Bij het schoonspringen heren van de drie meterplank overigens een wei nig belangrijk nummer ging de titel naar de anderhalve turf hoge 15-jarige Dick Gerritsen. En zo kon het dus gebeuren dat de oudere en langere Jan Mussert die tweede werd, toch het hoogste boven het ereschavotje uittorende Mooi besluit van Hollandweek II Twee mooie zeildagen besloten de Hol landweek n. Een Hollandweek waarin lichtweer-zeilers zich hebben kunnen uitleven. Zaterdag was er nog een rede lijk briesje van 2 tot 5 m. per seconde, maar gisteren flauwde de wind na een krimpen van noordoost naar noordwest sterk af en het werd weer een complete drijfpartü. Dit was vooral voor de krui- serjachten en Ronde- en Platbodem- jachten jammer want de banen moesten sterk ingekort worden. Na twee overwinningen in de eerste dagen van Fokke Jansma in de Dra- kenklasse verkeerde men in grote span ning wat er zou gebeuren in de volgen de races. Zaterdag kwam Wim van Duyl als eerste over de lijn van aankomst maar met protest van Jansma, die als derde na Cor Groot geëindigd was. Van Duyl op zijn beurt had weer protest te gen Jansma. Bij een merkteken had Van Duyl als binnenste jacht om ruimte ge vraagd waartegen Jansma aanvoerde dat Van Duyl niet tijdig boord aan boord gekomen was. De gebruikelijke moeilijke situatie dus. Na langdurig be raadslagen sloot de zonder twijfel uiterst competente protestcommissie Van Duyl uit, zodat de Friese crack de hoofdprijs zo goed als gewonnen had. In de laatste race kon een fel gevecht niet uitblijven en in het kruisrak klap ten beide rivalen steeds op elkaar. Zij kozen in het kruisrak evenwel de zuide lijke zijde en toen de wind plotseling omging van noordoost naar noordwest kon A. Visser het indewindse merkteken gemakkelijk belopen zonder verdere te genslagen te maken omdat hij het om ae noord gezocht had. Visser werd eer ste voor Jan Bier. Van Duyl en Jansma. Jansma won dus de hoofdprijs, een prachtige prestatie voor deze Friese stuurman. Capio. de Italiaanse wereldkampioen, behoefde zich in de Flying Dutchman- klasse heus niet meer druk te maken, toen hij zaterdag weer eerste werd voor G. A. S. Jongeneel, V. Porta, Ferry Laagwater en Jaap Helder. De laatste race van de Flyings onder vond enige vertraging omdat de start telkens geannuleerd werd. In het zeer licht briesje ging Ferry Laagwater zeer hard en hij won met een grote voor sprong van V. Porta, Frits Kamerling, Joern Bang (Den.), Ben Verhagen en Mario Capio. Deze laatste heeft na het winnen van het wereldkampioenschap echter in Nederland in de Hollandwe- ken wel getoond dat hij de sterke man bij licht weer is in de FD-klasse. Het was jammer dat er in de Pam- pusklasse geen hoofdprijswinnaar kon worden aangewezen, om het simpele feit, dat er geen hoofdprijs was. In het weekeinde zagen wij twee zeer interes sante races. Zaterdag won O. P. Besse- ling die in deze Hollandweek het beste resultaat behaalde voor G. Timmer, H. A. Kuylman en J. B. Reeder. terwijl gis teren G. Timmer met een enorme voor sprong eindigde (nadat een aantal zei len naar het verkeerde merkteken wa ren gevaren, misleid door de draaiing van de wind) voor H A. Kuylman, E. A. Labouchere, H. Leverland en H. J. Gree- velink. Nadat Jack Huurman zaterdag op de streep geklopt werd door D. Way- boer, nam hij gisteren revanche door met een onvoorstelbare voorsprong te winnen. Twee dagen van de Hollandweek voe ren de Kruiser jachten van klasse 2 en 3, de Ronde- en Platbodemjachten en de Kruiser jachten van klasse 4, op de gro te banen. In klasse 2 en 3 won J. L. van Die ten met de „Fortunelle" beide dagen voor de „Witte Raaf" van Ir. P. Tromp. In de Ronde- en Platbodemjachten voer A. Beumer met het O.A. gemeten jacht de „Hollandsche Leeuw" met suc ces tegen het horloge en de O.B. jachten en kwam daardoor in het bezit van een - Van der Kraats toon drie rennen zege van Sammy Mars Fraaie (Van onze medewerker) Diremaal stuurde jockey Van der Kraats gisteren te Duindigt een volbloed als eerste voorbij de rechter, doch in het hoofdnummer de Clingendaal-ren, voor 2-jarigen over 1200 meter werd hjj met Loyal laatste, maar hier zorgde Mister Benbow met Jimmy van Yperen in het zadel, voor de grootste verrassing. De gedoodverfde favoriet Fra Diavolo (Vandeuren) was steeds aan het hoofd, maar deze kon in het rechte eind geen weerstand bieden aan de hevige aanval van Mister Benbow, die met een halve lengte verschil de f. 3000.in de wacht sleepte. Op 4 lengten werd Crusader (H. Pjje) derde vóór Patachou. Doch Fra Diavolo mocht ook het tweede geld niet incasseren, want h(j werd, in verband met hindderen in het laatste rechte eind, naar de derde plaats teruggesteld. Mister Benbow verraste z(jn aanhang met een betaling van f. 30.40 winnend en f. 10.80 plaats, terwijl hij, gekoppeld met Crusader niet minder dan f. 50.80 bracht. In de ren om de Dicky-prijs liep Van mooie 1.27.8 zege. Xenia Scott P werd dtoetit. rijden Ie eerste race. de 100 meter rugslag Des leverde natuurlijk de verwachte der Kraats met Bold Cavalier direct na de start vele lengten van zijn tegen standers weg. Hij kreeg aanvankelijk ge zelschap van Chaffy (Delbrassinne). Deze liet het echter afweten en achter de zegevierende Bold Cavalier kwam Sans Aide (Rance) op vele lengten als tweede binnen, 5 lengten vóór Scarabée (Grouwels). Direct na de start van de prijs om de Haagse Ooievaar nam The Serpent of Iran een flinke voorsprong op Ma- rialva II, Comet en Irish Doll. De bo- venbocht uit had The Serpent nog een beduidende voorsprong, doch in het rechte eind naderde het veld dreigend en het werd een verbeten, prachtige strijd tussen de acht paarden. Aan de buitenzijde schoot toen plots Paljas (v. d. Kraats) naar voren en deze had op de streep 4 lengten voordeel op Cornet (Van Dijk), die op zijn beurt een halve lengte voorbleef op Irish Doll (Rance). Zoals gezegd won Van der Kraats ook de derde ren. Met First Trial lag hij steeds op de tweede plaats achter Me teoor. De laatste liet het in het rechte eind evenwel zitten en zakte weg. First Trial spurtte aan de relingzijde en wees met 2y4 lengte de slotaanval van Carmen (Delbrassinne) af. De lichtge wicht Wunderlampe werd op 3 lengten derde. In de openingsdraverij nam Geersen met Xina S direct de kop en deze werd voor de tribune gevolgd door Winnie H, de buiten weddenschappen lopende Xenia Scott P en X Mighty Lord. Geer sen hield steeds stevig de leiding, maar aan de overzijde ging Van Hal met X Mighty Lord naar de tweede plaats en deze waagde in het rechte eind de aan val op de leidster. Dit had een fout ten gevolge, die echter spoedig gecorrigeerd werd en kort voor de streep ging de Lord Xina S voorbij en behaalde een derde vóór Why Not. In de 2500 meter draverij begon Xy- lophoon (Zuyderduin) met een start- fout, hetgeen vele meters kostte. Winny Cliff nam het commando op zich voor Veralynn Maire. De leidster kreeg na een baanronde een galoppade en toen nam Veralynn de leiding over, terwijl Xylophoon, energiek door Zuyderduin gereden, de tweede plaats veroverde, ge volgd door Uncle Mars (Leeuwenkamp». Aan de overzijde stelde Xolophoon zich aan het hoofd, doch Uncle Mars bleef steeds goed volgen en toen deze in het rechte eind de leider aanviel, kon Xy lophoon niet het juiste antwoord vin den en moest met de tweede plaats ge noegen nemen vóór de door Geersen ge stuurde Ville France. In de Lady Hesperusprijs werd de lei dende Valk S in den beginne gevolgd door Vainqueur, Victor van Oranje en Vlieger D. De Valk moest aan de over zijde de ereplaats aan Vainqueur af staan. Maar op dit moment kwamen Jan de Vlieger met Vlieger D en Smit met Way Jewel zeer sterk naar voren. De laatste fouteerde even en toen Vlie ger D eenmaal aan het hoofd was, stond niets zijn zege in 1.24.3 km.-tijd meer in de weg, daarbij zijn record met 1 seconde verbeterend. De sterk eindi gende Way Jewel werd tweede voor Uranus. Met kortebaanspeed nam Partout (Heskes) in de Minetonka-prijs de kop voor Vivant Hollandia (Eerenberg), Sweetheart Julia B en Sjakie Scott. Tactisch liet Eerenberg zich gangma ken en in het rechte eind ging hij op de juiste tot tot de aanval over en hij stuurde Vivant Hollandia in de mooie 1.22.8 km.-tijd als eerste voorbij de rech ter. Tizian (Van Harlingen) deed nog een verwoede aanval, doch kwam toch nog 0.2 seconde tekort. Partout werd derde voor Sweetheart. De slotdraverij werd een fraaie zege voor de in uitstekende vorm verkerende Sammy Mars (J. de Vlieger). Leeuwen kamp zette er met de aan de kop ver trokken Tarantelle een straf tempo in en hij werd in den beginne gevolgd door Sorento, Sandra, Querie Hanover en Sl- rona. Aan de overzijde maakte Jan de Vlieger met Sammy Mars,, die 20 meter aan de koppaarden had moeten geven, veel haast en had bij het ingaan van de laatste bocht de leiding overgenomen. Hij gaf Tarantella verder geen schijn van kans en boekte een zeer mooie 1.21.5 zege. Ruby Spencer (Eerenberg) deed nog een vertwijfelde aanval op Taran tella, doch zonder succes. De uitslagen lulden: Dlckyprij8: 1. Bold Cavalier (H. J. v.d. Kraats); 2 Sans Aide; 3. Scarabee. Toto win. 2.80; pl. 1.60, 4 40; gek. 19.30; cov. f. 9.—. Clingendaalren: 1. Mister Benbow (J. van Yperen); 2. Crusader; 3. Fra Diavolo (Diavolo werd teruggesteld van de 2e naar de 3e plaats). Toto win. 30.40; pl. 10.80, 3.60; gek. 50.80; cov. 2. Haagse Oolevaarprljs: 1. Paljas (H. v. d. Kraats); 2. Comet; 3. Irish Doll. Toto win. 2.80; pl. 2.2.90, 3.gek. 6.60; cov. 6.90. verdiende prijs. Beide dagen was de „Jan Klaassen" van J. Scheffer de over winnaar in de OB-klasse. terwijl de Bruiser van F. C. Doodehefer beide da gen de tweede plaats innam. In de O.C. was er eveneens tweemaal dezelfde uitslag namelijk: 1. De Vrouwe Lucia van Mr. W. H. Dudok van Heel. 2. Goet- zee van Ir. J. Loeff, 3. Kleine Beer van D. Terwee. De eerste twee dagen van de wed strijden om het Nederlands kampioen schap in vier verschillende klassen n.l. de Valken, 16 vierkante meter streep, de regenboog- en de vrijheidsklasse op het Sneekermeer zijn begunstigd door ideaal zeilweer. Bouw van Wijk zeilde zaterdag zeer sterk in de Vrijheidsklasse. Hij werd zo wel 's ochtends als 's middags eerste met grote voorrsprong, maar werd ach teraf toch uitgesloten, omdat hij niet de gehele wedstrijd zelf gestuurd had. Bij de ruime rakken had hij namelijk de spinnaker gevoerd en zijn bemanning laten sturen. En gisteren zag hij geen kans zioh als eerste te laten afblazen. Het was gisteravond vrijwel zeker, dat C. de Haas jr. met zijn Spediest kam pioen ging worden Bij de Valken gaat de grote strijd tus sen Egon Rolf v. d. Baumen en A. Wes ter. Eerstgenoemde werd gistermiddag door een protest uitgeschakeld, toen hij zijn Bounty n voor de tweede maal als eerste over de eindlijn had gestuurd. De beslissing in deze klasse zal vandaag vallen. In de regenboog klasse wordt het kam pioenschap voornamelijk betwist tussen E. K. Hoektra, ir. G. A. Bakker en ir. J. de Jong. Deze laatste staat er na gis teren, toen hy tweemaal won, wel het beste voor. Joop Bodegraven. L. Minks en H. Wester zijn de grote matadoren in de 16 vierkante meter streepklasse. Minks won gisteren de ochtendwedstrijd met ruim verschil voor S. Olde Agterhuis en J van Rietschoten, 's Middags kwam Joop Bodegraven voorop binnen. Zijn papieren voor de titel staan het hoogst genoteerd. Nationale jeugdwedstrijden op de Reeuwijkse Plassen Zonder twijfel aangemoedigd door het grote succes van de organisatie van de Nat. Jeugdwedstrijden organiseerden de Zeilvereniging Gouda en de Goudse Watersportvereniging Elfhoeven ook dit jaar weer dit zeilfestijn voor de zeilers in de Pluizen. Afwisselend werd geva ren op de mooie Elfhoevenplas en de Gravenbroekse Plas. In het totaal wor den er 4 races gezeild, waarvan in dit weekeinde drie. In de A-klasse maakte Kees Nater zich kruisend meester van de leiding in de eerste race nadat eerst J. Oerlemans het veld had aangevoerd. Hij behield zijn positie en eindigde als eerste voor A. A. Hofland, Th. van Weel, Huib Ozinga en W. Hoveling. Gisteren had eerst A. A. Hofland een enorme voorsprong maar de fanatieke Lex van Tienhoven liet dit niet op zich zitten en wist een mooie zege te behalen op M. van Calcar Fridus Vest, Rob Al- bers en J. van Hellemond, 's Middags had M. van Calcar er blijkbaar de smaak van beet gekregen en hij zege vierde na een uiterst moeilijke drijf- partij. Achter hem finishten W. Hove ling, Lex van Tienhoven en J. van Heli- mond. In de B-klasse won zaterdag G. J. v. d. Werff voor R. v. d. Want, H. v. Berkel en F. W. Uittenbogaart terwijl gisterochtend Uittenbogaart eerste werd met achter zich H. van Berkel, Frits Bartels en Rik v. d. Want. De middag- wedstrijd verliep in een drijfpartij waaraan het wedstrijdcomité tenslotte een einde maakte. Dickyprija. 2e afd.: 1. First Trial (H. J. v. d. Kraats); 2. Carmen; 3. Wunderlampe. Toto win. 2.80; pl. 1.50. 1.90; gek. 7.60; cov. 6.70. De draverijen: Miss Zelda-prijs: 1. X Mighty Lord (P. M. Smit) (1.27.8); 2. Xina S; 3. Xenia Scott P (b.w.) 4. Why not. Toto win. 8. pl. 2.1.40. 3.koppel 5 50; cov. 3.60. Phenomenal-prijs: 1. Uncle Mars iW, Leeuwenkamp) (1.26.8); 2. Xylophoon: 3. Vllle France. Toto win 3.20; pl. 1.40. 1 50. 1.70; koppel 7.60; cov. 4.50. Lady Hesperus-prljs: 1. HHIH P. de VUeger) (1.24.3): 2. Way"Jewel; 3. 1. Vlieger D iJ. Uranus. Toto win. 3.90; pl. 1.10, 1.10, 1.60; koppel 6.20; cov. 6 50. Minetonka-prijs 1. Vivant Hollandia (F. J. Eerenburg) (1.22.8); 2. Tizian; 3. Par tout. Toto win. 1.40; pl. 1.40. 2.30; koppel 6.40; cov. 6.30. Lofineprys: 1. Sammy Mars (J. P de Vlieger) (1.21.5); 2. Tarantella; 3 Ruby Spencer. Toto win 2.90; pl. 120, 1.20 1.30; koppel 5 60; cov. 3 60. Totallsator-omzet f92.824. Koersen Alkmaar De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Ab Blom Hzn-prIJs: 1. Walnut Erebus (J. Hof) (1.31.4); 2. X Norton; 3. Wla Gregor H. Toto win. 18.20; pl. 3.1.80, gek. 3.20; cov. 4.10. E. Rus-prijs: 1. Yashmir (J. Oostlng) (1.313); 2. Yboya Hollandia; 3 Y Zella. Toto win. 6.60. win. 6 60; pl. 2 10. 1.90. 2.60: gek. 5.30: cov. 5.30 w. Mooy-prijs: 1. X Hanover (A S. Tesselaar(1 302); 2. Xetra; 3 Virglna. Toto win. 2.40; pl. 1 90. 2 80, 3.90; gek. 7.40; cov. 10.50. T. de Graaf-prijs 1. Tamara Norton (B. 1.29.9); 2. Torenvalk S.; 3. U de Jong) Uganda (teruggesteld van de 2e plaats); Toto win. 10.—; pl. 3.30. 3.10, 3 70; 5.40; cov. 9.40 gek. De Zilveren Roos VlII-prlJs: 1 O Lapize K (mevr J Dragt-Peenstra(1.25.11. 2. Tarzan Hollandia G: 3 New Spencer To to win. 8 10: pl. 2.10. 1 90. 2 50; koppel 23.50; cov. 4 90 Tour de Force-prijs: 1 SonJa Belwln (A. R. Nottelman) (1.26.1); 2. Vlekloos Hanover; 3. Simone. Toto win. 4.70; pl. 2.40, 1.70, 2.80; gek. 11.10; cov. 5.50 Alkmaar's Monté-pr(js: 1. Qui Saint (J. Wagenaar Jr) (1.27.9); 2. Ralp* Erebus; 3. Roulette Hanover Toto win 2.30; pl. 1.50 2.90; koppel 20 70; cov. 7 60. Alkmaar's Jubileum-prijs- 1 Sally Har vester D (B Dapper jr.) (1.25.5); 2 En terprise; 3. Pretty Boy. Toto win. 13 pl. 1.60, 1.20, 1 40; gek 26 10; cov 3 60 A. Blom-prijs: 1 Tector (A R Nottel man) (126.6); 2. Peter Chestnut: 3. To rero. Toto win. 2.30; pl. 1.50, 14.70, 3.10; gek. 4 90; cov. 37.40. Totallsator-omzet f 130.289,50. Ter gelegenheid van het twintig jarig bestaan van de Alkmaarsc paardesportvereniging „Vooruit" werd tijdens de koersen van giste ren een speciale kinderkoers verre den, waarbij de pikeurtjes varieer den van acht tot twaalf jaar

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5