Bfiflun Russen en Polen laat (maar nooit te laat) voor de serie - indeling Mario Capio wis! ieder zuchtje wind meesterlijk te gebruiken Branicki wint van Cortlever en neemt de leiding van hem over Nu ook begin gemaakt met strijd om kampioenschap van Noordwijk Nationale zwemkampioenscliappen begonnen met recordverbetering ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1959 Officials in moeilijkheden Deelnemerslijsten kwamen aren over tijd Het was een belachelijke toestand. Toen gistermiddag om vier uur de wedstrijdcommissarissen van de UCI zich rond de tafel zetten om de se ries in te delen, kwamen zij tot de ontstellende conclusie, dat van tal van landen - onder meer van Polen en Rusland - de definitieve deelne merslijsten nog niet binnen waren. En dat terwijl nog 's morgens op het congres, waar de Russen en Polen aanwezig waren, medegedeeld was, dat onmiddellijk na afloop van de bijeenkomst de definitieve lijsten in geleverd moesten worden. Het reglement van de UCI kent geen uiterste termijn en dus moesten de wedstrijdcommissarissen zelf maar pro beren de lijst te completeren. Er wer den koeriers naar het Olympisch Sta dion gestuurd, om daar uit te vissen, wie voor de betreffende landen zouden uitkomen. Ook in de hotels van de deelnemers werd ijverig gespeurd en vier uur nadat men had moeten begin nen was men eindelijk zover, dat de in deling kon worden gemaakt. Niet gemakkelijk Inmiddels zyn vanmorgen de ama teur en professional-sprinters en de amateur-achtervolgers al aan de start verschenen. By het ter perse gaan van dit blad waren de uitslagen nog niet be kend. Het zag er echter niet naar uit, dat onze kandidaten voor de regenboog- trui het gemakkelijk zouden krijgen. Bij de amateur-sprint waren dat De Graaf die in de eerste rit startte, Paul (achtste rit) en Gerritsen, die werd in gedeeld voor de negende en laatste rit. Hijzelendoorn was bij de profs, de eerste die op de fiets moest klimmen. Hij reed in de derde rit. Schotman kwam in de vierde aan bod en Jan Derksen in de vijfde. Bij de achtervolging amateurs moest Buis meteen in de eerste rit het opne men tegen de Engelsman Sheil. De an dere Nederlandse vertegenwoordiger Van der Lans kon in de vijftiende rit zyn krachten meten met Duchon uit Tsje- cho Slowakije. De achtervolging der professionals is nog niet ingedeeld. Dit onderdeel wordt eerste dinsdagavond gereden. Stayers De stayers komen vanavond voor de eerste maal op de baan in het Olym pisch Stadion. De indeling voor de se ries is als volgt: Professionals stayers: Eerste rit: Bucher (Zwit.), Pizzali (It.), Jacobi (Dtsl.), Koch (Ned.), Ver- schueren (Belg.), Wagtmans (Ned.), Gomila (Spanje), Varnaje (Frankrijk), Webb (Austr.) en Godeau (Frankr.). Tweede rit: Timoner (Spanje), De (Dtsl.), Bouvard (Frankrijk), Meier (Zwit.), Von Buren (Zwit.), Simic (Oost) en Ernst (Ver. Staten). Van elke serie komen de eerste drie direct in de finale. De overigen rijden dinsdagavond 11 augustus a s. in twee rende vier finalisten te voorschijn ko men. Uit elke herkansingsrit gaan dus de eerste twee naar de finale. Amateurstayers: Ray Norton liep 100 m. in 10.2 sec. De Amerikaanse sprinter Ray Norton won gisteren tijdens internationale wedstrijden te Malmoe de 100 meter m 10.2 sec. Reeds eeerder dit jaar verwe zenlijkte hij een tijd van 10.1 sec. De Italiaan Livio Berruti eindigde in die race over 100 meter achter Ray Nor ton op de tweede plaats in 10.5 sec. Op de 200 meter zorgde de 21-jarige Italiaan voor een sensatie door Ray Norton te verslaan. Hij noteerde een tijd van 20.8 sec. hetgeen een nieuw Italiaans record betekende Ray Norton kwam in 21.- sec precies over de finish. ATLETIEK. Vele belangstelling voor int. marathon te Enschede De belangstelling van de Nederlandse en buitenlandse lange afstandlopers voor de internationale marathon, die zaterdag 15 augustus te Enschedé wordt gehouden en tevens voor onze landge noten telt als Nederlands kampioen schap. is bijzonder groot. Tot nu toe hebben reeds 47 Nederlanders inge schreven o.m. Piet Bleeker (Lycurgus, Zaancmm), Jan Frederiks (Daventria, Deventer), Jacques Smits (A.A.V., Al phein a/d. Rijn) en Piet van Hoom (Avon, Heerlen). Ook Fons Veldhuizen, die verleden week op zo'n verrassende wijze het 25 km. kampioenschap van Nederland won, zal aan de start ver schijnen. In Enschedé wordt tevens een 20-tal buitenlanders verwacht, o.a. de Engelsen Arther Keily en Peter Pawson en de Zwitser Walter Suter. Favoriet voor deze marathon is ongetwijfeld de Tsjech dr. Pavel Kantorek. De organi satoren zijn nog met enige Europese atletiekbonden. o.a. met België en Oos tenrijk, in onderhandeling, zodat in totaal ongeveer 70 marathonlopers zul len deelnemen. Parachutesprong van 14.500 meter 40 minuten tussen hemel en aarde Een 39-jarige vlieger van de Ameri- kaanse marine, luitenant-kolonel Wil liam Rankin, heeft een sprong uit een vliegtuig op 14.500 meter hoogte en het zakken door een onweersbui overleefd. Veertig minuten nadat overste Rankin Cijn straalvliegtuig had verlaten, stond hij op de grond met een gebroken hand «n bevriezingen. Waarschijnlijk is nog nooit een para chutesprong van zo'n grote hoogte on dernomen. Tijdens internationale atletiekwed strijden te Stockholm leverde de Zweed Birger Asplund een zeer goede prestatie door bij het kogelslingeren de respect Eerste rit: Meister .Oostdtsl.), Buis (Ned.), Schindles (Oostdtsl.), Uytter- hoeven (Belg.), Deconinck (Frankr.), Honl (It.), Kanya (Hong) en Venclov- sky (Tsj. Slow.). Tweede rit: Van Houwelingen (Ned.), Wahl (Ooost-Dtsl.), Van der Meulen (Ned.), Decoster (Belg.), Vandenbergh (Belg.), Delillo (It.). Menschy (Tsj, Slow> en Smirnov (Rusland). De eerste vier van elke serie gaan over naar de finale. Overigen rijden één herkansing, waaruit de eerste twee naar de finale gaan. WIELRENNEN RONDE VAN O.-DUITSLAND Bernhard Eckstein heeft de achtste etappe van de Ronde van Oost-DuiIs land gewonnen. De Oostduitse renner had voor de 130 km. van Cottbus naar Frankfort aan de Oder 3 uur 13 min. 17 sec. nodig. In de sprint versloeg hij onder meer zijn landgenoot Günther Loerke en de Nederlander Balvert, die respectievelijk tweede en derde werden. De Nederlander Van Straaten werd 20ste, Sluys 22ste. Gustav Adolf Schur heeft de leiding in het algemene klassement behouden. Zijn voorsprong op nummer twee, de Nederlander Zilverberg, bedraagt bijna 10 minuten. Na de achtste etappe luidt het alge mene klassement: 1. Schur (O.-Did.) 31.47.43, 2. Zilverberg (Nederl.) 31.57.26. 23. Balvert (Nederland) 32.13.18, 24. Jan sen (Nederland) 32.13.26, 27. Van Straa ten (Nederland) 32.14.24. Het algemene ploegenklassement ziet er thans als volgt uit: 1. Oost-Duitsland 95.57.50, 2. België 96.13.54, 5. Nederland 96.24.10. Premier MacMillan. die deze dagen een rondreis maakt langs Engelands nieuwe steden" waarvan de bouw begontoen hij in 1952 nog minister van Volks huivesting was moet zijn aan dacht verdelen tussen officiële be zichtigingen, recepties en ontmoe tingen. en spelletjes met kinderen, zoals hier in Harlow New Town, waar hij de aftrap in een voetbal wedstrijd verrichtte. Italianen imponeren in Hollandweek II Ook Fokke Jansma won zijn 2 de race (Van onze zeilmedewerker) Wie de Italianen kent als mensen, die druk en bewegelijk zyn, zou niet kunnen geloven, dat de Italiaanse Flying Dutchmanzeilers op het IJssel- meer in de drijfpartijen zo'n eindeloos geduld en concentratie aan de dag leggen. Want ook op de tweede dag van de Hollandweek II was het na een uitgestelde start kort na de af vaart volledjg gedaan met de wind. Toch hielden Mario Capio en V. Porta op de een of andere wonder lijke wijze vaart in hun schepen en bovendien wisten zij steeds de z.g. privé windjes op te pikken. In alle klassen bleek, dat de slag om de zuid over bakboord het beste uit pakte. Wonderlijk was het ook hoe de velden in het eerste rak zeer ver uit elkaar dreven, maar bij het eerste merk teken toch weer zeer dicht bij elkaar rond gingen. Capio en Porta lagen in eerste en tweede positie goed voor op Joop en Jaap Helder, die in het grote veld dit keer de beste Nederlanders wa ren. Het was uiterst moeilijk zeilen te meer daar een geraffineerd wedstrijd- jacht als een Flying Dutchman scherp reageert op ieder zuchtje. Een goed pro fijt daarvan trekken kan een paar hon derd meter voorsprong betekenen. En dat deden in grootse stijl de Italianen en de Gebr. Helder. De volgorde bij het finishen was: 1. Mario Capio (I.), 2. V. Porta (I.), 3. Joop A. Helder, 4. Jaap Helder, 5. Jan Bol, 6. Ben Verhagen, 7. Jan Schoone- veldt, 8. J. Kraan. Paul Elvström won Finn Gold Cup Paul Elvström heeft opnieuw geen twijfel over laten bestaan over de vraag wie 's wereld beste Finn-zeiler is. Gis teren bracht de Olympische kampioen van 1956 in de wedstrijden om de Finn Gold Cup bij Kopenhagen de vijfde race op zijn naam en werd tweede in de vierde wedstrijd. De Deen is hierdoor al zeker van zijn eerste plaats in het eindklassement. Hij vergaarde in totaal 11.977 punten, een aantal dat geen van de andere zeilers nog kan bereiken. De laatste race, die morgen wordt gezeild, is dus nog maar van weinig belang. GEWICHTHEFFEN Maandag a s. zal de gewichthefploeg van LKV uit Leiden uitkomen voor een oefenwedstrijd tegen het Haagse Her cules. Voor LKV komen uit: F. v. Buu- ren, K. Devilee, J J. de Romijn. H bele afstand van 65.97 meter te berei- i Zirkzee. J. v. Kampen en S. Stokkel ken. In Europa staat hij dit jaar achter Als verzorger en ploegleider zullen resp. de Rus Rudenkov (66.76 meter) op de optreden de heren J. W. Freke en L. tweede plaats. 1 Nagtegaal. Goed werk Fokke Jansma, die wederom de Van guard van A. Warners stuurde, deed het opnieuw in het eerste rak van de Dra ken het beste. Vóór Tom Kasemier, Jan Bier en Cor Groot ging hy het volgende rak in met een royale voorsprong, die hij niet meer prijs gaf. Weer werkte W. P. van Duyl zich goed op tot de tweede plaats voor Bier en Groot. In de Pampusklasse was de start zeer scherp en drie jachten werden terug geroepen. Dit bleek echter niet veel uit te maken hetgeen typerend is voor deze zeilerij, want juist deze drie H A. Kuyl- man, J. Sijtema en E. A. Labouchere gingen als eerste na twee uur varen (of drijven) het volgende rak in. In het derde rak. dat eigenlijk ruimschoots had moeten zijn. maar door de draaiing van de wind gekruist moest worden, nam J. B. Reeder de leiding over nadat G. Timmer uit de strijd gegaan was door een stuurboord-bakboord kwestie. Ree der behield de leiding en finishte voor O. P. Besseling, J. Sijtema, C. Saur, G. J. Moes en H. A. Kuylman. De stryd in de Finnjollenklasse had zeer interessant kunnen zijn bij dit weertype wanneer er een betere op komst geweest was. Nu had Jack Huur man het weer zeer gemakkelyk. Deze lichtweerzeiler kon goede snelheid in zijn Finn houden en ver voor zijn te genstanders D. Wayboer en Bob Maas bij de laatste Flying Dutchman, die n.b. een half uur eerder gestart waren, te eindigen. UITSLAGEN „SWIFT" Ronde van de Betje Wolfstraat 5 aug. '59 Den Haag. Amateurs 52 km.: Ie A. v. d. Kaay 1.26.40, 2e H. v. Gent, 12e A. du-Pau, 13e J. Riethoven. Nieuwelingen 39 km.: 2e B. Zoet, 8e Karstens, 10e A. Kloosterman. Zondag j.l. werd H. v. Gent 10 bij de amateurs in Vleuten 100 km. Uitslag Zomeravondcomp. A- en B-kl. 51 km.: 1. G. Karstens 1.15.58, 2. H. v. Gent, 3. A. v. d. Kaay. C-klasse 34 km.: 1. Schyff 53.15 sec., 2. N. Kooien, 3. A. Kloosterman. D-klasse 34 km.: 1. E. Kloosterman, 2. F. Leemans, 3. W. Kooien. Zondag 16 aug. a.s.: A- en B-klasse 70 km., C 60 km., D 34 km., start 10 uur te Oud-Ade. Pakistaanse trainer voor hockeyploeg Wanneer de in een vergevorderd stadium verkerende onderhandelingen tot een goed einde komen, zal de Ko ninklijke Nederl. Hockey Bond nog deze maand de beschikking krijgen over een nieuwe buitenlandse trainer. Het is de heer Nabir Ahmad Kalat uit Pakistan. De heer Kalat is 37 jaar en nog ac tief hockeyer. Hij komt uit voor het provinciaal elftal van Helhi en is coach van het hocke-team uit Ka rachi. Verwacht wordt dat Nabir Ahmad Kalat tydig in ons land aanwezig zal zyn om de eerste training van de Ne derlandse hockeyploeg,, welke op 26 augustus te Amsterdam begint, mee te maken. Jhr. QUARLES v. UFFORD WIL EEN HOOFDKLASSE In zijn laatste jaarverslag, dat de in september scheidende secretaris-pen ningmeester van de Kon. Ned. Hokey Bond, jhr. L. J. Quarles van Ufford in „Hokey Sport" van deze week uitbrengt vestigt hij vooral de aandacht op de achteruitgang van het spelpeil en hij bepleit de instelling van een hoofd klasse. Hij realiseert zich, dat vele vereni gingen met terreinmoeilijkheden hebben te kampen en daardoor vrijwel onmo gelijk hun spelpeil kunnen opvoeren Maar er wordt naar de mening van jhr. Quarles tegenwoordig te gehaast en te slordig gespeeld. Er zal meer moeten worden geoefend op goede velden en onder deskundige leiding teneinde be tere balcontrole te verkrijgen. Men heeft nu een Pakistaanse trainer aangetrok ken voor het Nederlandse hokeyteam. Goede resultaten van onze oranje ploeg kunnen een stimulans vormen voor een beter spelpeil. Maar dat alles is vol gens jhr. Quarles niet voldoende. Vol gens hem is er slechts één afdoende op lossing. Dat is de invoering van een hoofdklasse. Daarin zouden dan de tien of twaalf beste clubs uit ons land bijeen moeten worden gebracht. Een hoofdafdeling van tien elftallen geeft een totaal van achttien wedstrijden, ter- wyl de wedstrijden voor het landskam pioenschap dan zouden vervallen Ge zien de sterkte der elftallen in de di verse districten ziet de heer Quarles als een billijke verdeling van de be- sohikbare tien plaatsen de volgende formule: west 5, zuid 3 en oost 2. Het noorden laat hy er buiten, omdat in de jaarlijks weerkerende kampioenscom petitie de noordelijke vertegenwoordi ger steeds met nul punten is geëindigd. SCHAKEN Onze landgenoot Kuypers heeft in de voorlaatste ronde van het finale-toer nooi om het wereldkampioenschap schaken voor de jeugd verloren van rie Zuidslavier Parma. De Argentijn Bie- licki heeft nog steeds de leiding. Flin ke versch uiringen Doetinchem is vandaag weer sehaakstad af De dag van gisteren heeft flinke ver schuivingen teweeg gebracht in de kop groep van het open schaakkampioen schap van Nederland. Gisteren moesten wij nog schrijven, dat Cortlever de beste papieren in handen had, thans is de Pool Branicki, die sedert het Hoogoven Schaaktoernooi in ons land vertoeft, de grote favoriet. In de eerste plaats gaf Cortlever zijn partij uit de vijfde ronde tegen de Pool op. En de zesde ronde hielp opnieuw Branicki een heel stuk in de goede rich ting. Hijzelf moest het opnemen tegen een van de andere gegadigden Lange- weg. Lange tijd vochten zij een moeilijk middenspel met lichte stukken uit. Bra nicki had een betere stelling, maar winst zat er nog niet direct in. Tot Langeweg een vermoeidheidsfout. maakte, die hem een stuk kostte. Hij liet de winst toen maar aan zijn tegenstander. De party tussen Cortlever en Jansen werd afge broken. maar tenslotte won Cortlever zijn partij toch. zodat de stand thans is: 1. Branicki 5 pnt.. 2. Cortlever 4'2 pnt., 3. Langeweg 4 pnt., 4. Sanders 3'2 pnt.. 5/6/7 Van Donk, Jansen en Verholt 3 pnt., 8 9 Bredewout en Van der Tol 2V4 pnt., 10. Mulder 2 pnt., 11/12 Scheffer en Vink 1 pnt. Hoe bereikt Hoewel wy U het eindelijk resultaat nog niet kunnen geven, behoort deze schaakweek - als U dit leest - reeds tot het verleden en zyn de deelnemers weer her en der verspreid. Al of niet welge daan over de resultaten, maar in ieder geval met prettige herinneringen aan de hier doorgebrachte uurtjes. Binnenkort verschijnen de volledige tabellen in het bondstijdschrift. Onomstotelijk staan de uitslagen vast. Maar niet, hoe deze re sultaten bereikt zijn. De spanningen, de groeiende of steeds verder afbrokkelen de hoop, de listige listen, het verbe ten volhouden. Men kan in het schaken alles beleven, wat menselyk is. Hoop, verwachting, teleurstelling, doorzettings vermogen, koelbloedigheid, concentratie, vieugde en ontgoocheling. Wilt U een voorbeeld van ontgoocheling op de 64 velden. Speelt dan dit partijtje uit de zesde ronde eens na en probeert U zich dan in te denken, hoe de witspeler zich na afloop gevoeld moet hebben. Wit: Van der Nat; Zwart: Slagt. 1. e4, e6; 2. De2, c5; 3. g3, Pc6; 4. có, Le7; 5. Lg2, d5; 6. d3, Pf6; 7. Pf3, a6; 8. 0—0, Dc7; 9. Pbd2, b5; 10. Tel, 0—0: 11. d4, Lb712. dc5, de4; 13. Pe4, Pe4 14. De4, Lc5; 15. Pg5, f5; 16. De6t. Kh8; 17. Lf4, Db6. En hier wist wit, dat na 18. Ld5 de partij gewonnen was. Er dreigt nl. dan Dg8-, Tg8: Pf7 mat. En uit dit tevoren doorrekenende, volkomen overtuigd zijn. is misschien te verklaren dat wit als 18e zet, zonder enig naden ken De6-g8t liet volgen, „ontredderd" toezag hoe zwart rustig K x g8 sloeg en de partij was ten einde. De Franse heren atletiekploeg heeft tegen Noorwegen voor een klin kende overwinning gezorgd. Met 120 te gen 89 punten toonden de Fransen zich superieur. Op de tweede dag kwamen de Noren tot drie overwinningen terwijl Frankrijk zesmaal zegevierde. Goed tennis op Casinobanen Nijeboer kon het tegen Baco niet klaren (Van onze correspondent) Sedert maandag j.l. zyn de badgas- tenwedstryden op de Casinobanen in Noordwijk met een zeer grote bezet ting in volle gang. Gisteren is ook een begin gemaakt met de kampioen schappen van Noordwyk, waaraan dit jaar talrijke zoer sterke buitenlandse spelers deelnemen. Zo is de kampioen van 1958 Carl Ba- co teruggekomen om de grote zilveren wisselbeker te verdedigen, en tevens verschenen de prominente Duitse spe lers Schmitt, Kunz, Falck, de Nieuw- zeelander Woolff, de Australiër Phi- lipp Moore en de Italiaan Piacenti. De belangrijkste partyen worden van daag en morgen gespeeld. Om badgasten en inwoners van Noord wijk de gelegenheid te geven vam tennis van internationale klasse te genieten, wordt ditmaal ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Noord wij kse Sportvereniging, geen entree geheven. In het fraaie bad van Appelscha Sitters zwom 200 m. vlinderslag in 2.36.9 Het prachtig gelegen natuurbad van Appelscha is dit weekeinde het trefpunt van de Nederlandse zwemelite. In dit Friese plaatsje op de snijding van de provinciegrenzen van Groningen, Fries land en Drente, begon gisteren namelijk voor een kleine 1000 toeschouwers de stryd om de nationale zwemkampioen- schappen. En het was een goed begin ook, want reeds op de eerste avond, die bestemd was voor de series van enkele nummers viel er een Nederlands record te noteren. Bert Sitters van 't Y startte op de 200 meter vlinderslag met zulk een geweld, dat h() op de baan bij de tribunes ruim vyf seconden uitliep op zyn eeuwige concurrent Charles Ritton. Toen hy aantikte bleef het even stil op het jury platvorm, de baanwaarnemer had 2 min 37.1 sec genoteerd. Maar toen kwamen microfonist bekendmaken, dat de wens van burgemeester Bontekoe in vervul ling was gegaan. Deze had nameiyk in zijn toespraakje, waarin hy wees op het feit dat Oosterwolde een plaats met ruim 2000 schoolgaande kinderen nog niet over een zwembad beschikte, ietwat voorbarig over wereld-, Europese en Nederlandse records gesproken. Voor barig ja, zo leek het, want velen waren pessimistisch gestemd omtrent dit don kergroene water, dat door een houten loopbrug van het overige deel wordt ge scheiden. Maar de prestatie van Sitters maakt aan alle twijfel een eind. Dit bad is snel en wanneer alles gaat zo als wordt verwacht vallen er zeker nog en kele records. Dat bleek trouwens ook wel uit de uitslag van de 100 meter vlinder slag, waar Tineke Lagerberg voor het eerst sinds lange tyd tot een prestatie van groot formaat kwam (1.11.8), Maar de briefjes van de drie tydwaarnemers nog meer uit de tyd van Jopie Troost, binnen: 2.36.8, 2.36.9 en 2.37.1 en dat die de tweede serie won in 1.13.4 en zich betekende een Nederlands record voor Bert Sitters in de tyd van 2 min 36.9 sec, precies 0.1 sec onder de door de KNZB gestelde limiet van 2.37.0. En zo kon de daardoor na Tineke Lagerberg en Atie Voorby als derde klasseerde voor de fi nale. Ook de overigen op dit nummer kwamen tot epn goede prestatie. Op 22 en 23 augustus a.s. volgt nog I een officiële landenwedstrijd tussen Nederland en Duitsland. Hierover vol gen nog nadere mededelingen. De aangevangen A-kampioenschappen hebben tot nu toe reeds vele fijnproe vers de vingen doen likken. ALLES HALEN Zo speelde onze stadgenoot Henk Nijeboer al meteen tegen bekerhouder Carl Baco. Tegen deze kleine, alles ha lende atleet wist hij door fris en snel spel vol durf in de eerste set een 4-2 voorsprong te behalen .doch toen ging Baco de zaken nog serieuzer aanpakken en wist met 6-4, 6-3 de baas te blyven. Ook Peter Tiele kon het tegen Went- zel (Hamburg) niet klaren; het ging hem iets te snel. getuige de 5-7, 6-1, 6-2 waarmee Wentzel won. Eveneens byzonder te waarderen was de party van Falck tegen Schmitt. waarin eerstgenoemde met gedurfd snel spel in 3 sets won. Bruns won goed spe lend van Sonneville, die echter gehin derd werd door een pyniyk spiertje. De overige geplaatste spelers Philips Moore en Woolff wonnen hun enkel en dubbelspelen zonder moeite. Bij de dames zagen wy uitstekend spel van mej. Van Rijn, mej. Siemers en mej. Overdykink. UITSLAGEN Verder zie men de uitslagen, die hier onder volgen: Heren enkel A: Kryt slaat dr. Peters 6-1, 6-1; Philipp Moore slaat Keizer 6-1, 6-2, Kuipers slaat De Vries 6-1, 6-4: Woolff slaat Kunz 6-3, 6-0. Dames enkel A: mej. Siemers slaat mevr. De Reus 14-12, 6-4; mej. Koster slaat mej. Vrouwes 3-6, 6-2, 6-0; mevr. Klausenberg slaat mej. Koster 6-3, 6-4; mej. Van Ryn slaat Philipp Moorè 6-1, 6-0; mevr. Stiller slaat mevr. Ubbink 6-4, 6-4; mej. O verdij kink slaat mej. Schinke 6-4, 6-4. Heren dubbel A: Woolff-Philipp Moo re slaan Huber-Kryt 6-0. 6-0; Gouro- vitsch-Nieland slaan Van der Lely- Keizer 6-1 6-3; Dominicus-Sonneviile slaan Tegeler-Piacenti 5-7, 6-1, 6-3; Kunz-Schmittslaan Slavenburg Van Oordt 6-2, 6-2, Baco-Falck slaan Pe- ters-Stradmeijer 6-0, 6-4. De Roos-De Vries slaan Wentzel-Steffelaar 2-6, 6-4, 6-4. Gemengd dubbel A mej. Van Ryn- Kunz slaan Jkvr. Van Nispen-Kunz met 6-2. 6-1: mej. Siemers-Nleland slaan mevr. Basilé-Piacenti 6-4, 6-4; mej. Kempe.' Huber slaan mej. Van den Koppel-Den Hengst 6-0, 6-2; mej. Schinke-Wentzel slaan mej. Holy- Marree met 7-5, 6-3. Om zich over zoiets weer heen te zet ten is ook een van de eigenschappen van een goed schaker. Caïssa stelt haar vol gelingen beproevingen om sterker te worden in de stryd. Doetinchem is weer sehaakstad af. Ze is het met ere geweest. Beslissende partij De belangryke party, waarvan de uit slag waarschynlyk beslissend zal zijn voor de eerste plaats in het open kam pioenschap van Nederland: Wit: Branicki; zwart: Cortlever 1. c4. c6; 2. Pf3, d5; 3. b3. g6; 4. Lb2, Pf6: 5. e3, Lg7; 6. d4. 0—0; 7. Ld3, a5; 8. Dc2, a4; 9. 00, Pa6; 10. a3, ab3; 11. Db3, dc4; 12 Lc4, b5 13. Ld3, Pd5; 14. Pc3, Pc5; 15. dc5, Pc3; 16. Dc2, Pd5; 17. Lg7, Kg7; 18. Pd4, Dc7; 19. Le4, Tfd8; 20. Tfdl, Lg4; 21. Td2, e6; 22. h3. Lf5; 23. Db2, Kg8; 24. Lf3. e5; 25. P x b5. cb5; 26. Ld5, Da5; 27. Tadl, Tac8; 28. c6. Te8; 29 e4. Le6: 30 Db4, Db4; 31. ab4, Tc7; 32. Tc2, Kf8; 33 Tc5, Tb8; 34. Tal, Ke735. Ta5, Kd6; 36. Tcb5, Tb5; 37. Tb5. Ta7; 38. Kh2, Tal; 39. Tc5, Le8; 40. Tc4, f5 (Hier was de tijdnood, waarin beiden verkeerden voorby en gaf zwart op). In vacantietijd ook van Uw scheerzorgen bevrijd Vergeet in Uw vacantietijd het zee p en kwastgedoe. Of vervang Uw oude droogscheerapparaat door een nieuwe Braun. Dan wordt Uw vacantie - en voort aan Uw dagelijkse scheerbeurt - een genoegen. Overtuigender dan iedere bewe ring: de vergelijkende scheer- proef. Type Combi met tondeuse 'n luxe plastic étui f. 59.75. Type Special In cartonnen doos f. 44.75. Nieuw type Standard In cartonnen doos f. 37.50 Imp. N.V. Hapé, Amsterdam-C. Telefoos 63957 (4 lijnen). Gevestigd 1913. VOETBAL. DIDI NAAR REAL MADRID Real Madrid en de Braziliaanse club Botafogo zyn het eens geworden over het transferbedrag van de Braziliaan- international Didi, dat 320.000 gulden bedraagt. Gisteravond heeft Didi het contract getekend, dat hem met ingang van het nieuwe seizoen voor twee jaar aan Real Madrid verbindt. De twee clubs zijn verder overeengekomen een wedstryd tegen elkaar te spelen te Marecama of Chamartin, waarvan de recette ten goede komt aan Botafogo. maar in mindering wordt gebracht op de door Real Madrid te betalen som. CRICKET PROGRAMMA VOOR MORGEN lste-klasse A: ACCVOC; Rood en Wit—Quick H.; VRA—Hermes DVS. lste-klasse B: ExcelsiorQuick N.; HBS—Sparta; PW—VVV. 2de-klasse C: HCC IV—LCC; Sparta II—Herm. DVS II; 41 Grn. Hook—Kre kels. 2de-klasse E: Ajax L.Haarlem II; BMHC—HBS II; Hermes/DVS III—CV HW; Rood en Wit IVExcelsior II. 3de-klasse D: Sparta III—VUC II; Quick III—Kieviten. WATERPOLO Nederland tweede in intern, militair waterpolotoernooi Italië is gisteren te Madrid interna tionaal militair waterpolokampioen ge worden. De .Azzurri" versloegen in hun laatste wedstrijd de Spaanse militairen met 13-3. De ruststand was 6-3. Nederland versloeg voorts de Franse militairen met 10-3. Bij rust leidden de Nederlanders met 5-1. De eindstand van het waterpolo toernooi is: 1. Italië 8 pnt; 2. Nederland 6 pnt; 3. Spanje 4 pnt; 4. Frankryk 2 pnt; 5. Belgie 0 pnt. Sportsplinters Gisteren is te Philadelphia een be gin gemaakt met de interzome-finale van het Davis Cup-toernooi, waarin Italië uitkomt tegen Australië. Het eer ste enkelspel leverde een Australische zege op. Rod Laver versloeg in 85 mi nuten de Italiaan Nicola Pietrangeli, die veel last had van de grasbaan met 6-4, 4-6 6-3 6-3. Tevoren hadden de Italianen geprotesteerd tegen het gras. De Europese landen hebben geen eer lijke kans in dit toernooi. Alleen op verharde banen zou er van een open stryd sprake kunnen zyn. De verharde banen, die ver in de meerderheid zyn, dienen een redely ke kans te hebben'. BIJ WARM WEER GRAZEN DE KOEIEN HOOFDZAKELIJK 'S NACHTS Proeven verricht door een onderzoek instituut in Kentuckie hebben uitgewe zen, dat melkkoeien vooral by warm weer by voorkeur 's nachts grazen. By een temperatuur van 90 gr. F. en hoger, graasden de melkkoeien overdag slechts 1.9 uur. terwyl de dieren 's nachts gemiddeld 6.5 uur graasden. De opzet van deze proef was aan te tonen dat wanneer men de melkkoeien 's nachts opsluit in een ruimte waar droogvoer wordt verstrekt zoals de gewoonte is ze geen kans krygen voldoende goed, melkproducerend voed sel op te nemen. Omdat het klimaat in Nederland an ders is zullen de Hollandse koeien overdag meer fourageren.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5