Reisbureauhouder is onvindbaar Vakantiegangers voor duizenden de dupe Met een enkel woord Agenda ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1959 Spanning na ontspanning ZO heeft dan eindelfjk het vooruit zicht op een gesprek tussen de lei ders der machtigste twee staten ter wereld, de Ver. Staten en de Sovjet- Unie, de spanning doorbroken, welke ge durende vele weken aller ogen op Ge- nève gevestigd deed zijn. En het merk waardige is, dat alom de neiging bestaat om de volslagen mislukking, welke het onderhoud van de ministers der Grote Vier zonder enige vorm van twijfel heeft betekend, volkomen ondergeschikt te maken aan de mogelijkheden, welke het kcmend gesprek tussen Eisenhower en Kroesjtsjef inhoudt. Uit den aard der zaak lopen de ver wachtingen dienaangaande uiteen. Maar als resultante van de verschillende me ningen, kan toch worden gezegd, dat zelden of nooit in de geschiedenis der mensheid, een ontmoeting tussen twee staatslieden met grotere spanning wordt tegemoet gezien dan die, welke om streeks 15 september in Washington zal plaats vinden. De gehele wereld is er zich van be wust, dat het hier een topgesprek be treft tussen twee figuren, die leder voor zich een maatschappelijke ordening ver tegenwoordigen, welke fundamenteel tot in de diepste roerselen van de mense lijke samenleving diametraal tegenover elkaar staan. Enerzijds de pure demo cratie, welke de vrijheid van gedachte, woord, godsdienst en geweten als grond slag van het menselijk bestaan aan vaardt, anderzijds de staatsalmacht van de communistische dictatuur, welke aan de individuele mens niet de minste vrij heid laat. Hoe zullen deze tegenstellin gen kunnen leiden tot het beiderzijds beleden compromis ener vreedzame co- existentie? HET stellen van die allesoverheersen de vraag legt tegelijkertijd de volle nadruk op het enorme risico van de komende ontmoeting tussen de beide staatshoofden, op wier schouders voor een groot deel de verantwoordelijkheid rust voor het al dan niet voortbestaan der totale mensheid. Toch geloven wij, dat onder de huidige omstandigheden dit risico moet worden aanvaard. Ondanks sommiger bedenkingen, veel al gegrond op zuiver nationalistische overwegingen, vertegenwoordigt dit standpunt trouwens het overgrote deel der wereldopinie. Er zijn belangrijke graduele verschil len in de internationale waardering no pens het komende onderhoud tussen de Amerikaanse en Russische regerings chefs, maar over het algemeen erkent men toch, dat het alternatief voor een dergelijk gesprek ,nu of nooit" moet he ten en dat er - de ervaring heeft het geleerd! - bitter weinig andere - en laat staan: betere! - mogelijkheden bestaan om uit de dreiging van een alles-vernie- tigende derde wereldoorlog te geraken. IN Parijs (en in mindere mate ook in Bonn) bestaat de vrees, dat de ge meenschappelijke belangen der West- europese landen, inzonderheid Frankrijk en West-Duitsland, in het gedrang zul len komen bij een zuiver bi-laterale bepaling en afbakening van de Ameri kaans-Russische invloedssfeer en inte resses, doch die vrees lijkt ons toch niet gefundeerd, al kunnen wij de bezwaren, vooral ten aanzien van de Bondsrepu bliek (Berlijn!) begrijpen. Ook al geven wij er ons rekenschap van. dat de Amerikanen keiharde za kenlieden zijn, dan nog zou het van weinig werkelijkheidszin en zelfs van grove ondankbaarheid getuigen, wan neer wij ook maar één ogenblik zouden veronderstellen, dat hun staatshoofd op een tijdstip, dat beslissend kan zijn voor de toekomst van de gehele wereld, de democratische idealen zou prijsge ven, waardoor zijn volk zich in én na de jaren 1940'45 zulke enorme offers heeft getroost. De machtsverhoudingen in het huidige wereldbestel hebben er nu eenmaal toe- geleid - en dit is op zichzelf diep te be treuren! - dat het lot van een groot deel der mensheid wordt gelegd in de han den van slechts twee mensen. Maar het feit, dat Eisenhower heeft aangekon digd, dat hij nog vóór zijn besprekingen met zijn grote Russische tegenspeler, de landen van de Noordatlantische Ver dragorganisatie volledig zal inlichten omtrent de bedoelingen en aard van zijn topgesprek met Kroesjtsjef, biedt onzes inziens een soliede grondslag voor het vertrouwen, dat West-Europa op dit belangrijke moment in hem mag en moet stellen. En - blijkens de recente reacties - in derdaad en in feite ook stelt! OVERIGENS doet men er verstan dig aap aan het komende gesprek geen al te optimistische verwach tingen te verbinden. Daarvoor zijn de tegenstellingen tussen het Westerse en het Oosterse denken te diep en te fun damenteel. Het beste wat men ervan mag hopen, is dat deze ontmoeting zal bijdragen tot een groeiend wederzijds begrip voor en inzicht in de immense potentiële krachten, welke beide groot machten vertegenwoordigen en waarvan een botsing zou leiden tot beider ver nietiging en tot de ondergang van een groot deel der wereld. Welk besef dan hopelijk zal leiden tot de wederzijdse conclusie, dat het beter is samen te léven dan samen te sterven! De 39-jarige reisbureauhouder J. van Dyk uit Uithoorn, die met zün „Chalet- dienst Austria" talloze Nederlandse vakantiegangers heeft gedupeerd, is totnutoe niet opgespoord. De Oostenrijkse politie heeft woensdag op verzoek van Interpol, die door de politie te Uithoorn was ingeschakeld, gepoogd hem te arresteren. Toen men om vier uur 's middags bü het pension aanbelde, waar hij verblijf hield, bleek dat hü een uur tevoren was verdwenen. Van de pensionhouder had hij geld geleend met de mededeling dat hij dit nodig had voor zün terugreis naar Neder land. Afgewacht dient te worden of hij inderdaad naar Uithoorn terugkeert. Intussen is uit een recente brief, waarmee hij tien gulden aan zijn vrouw stuurde, gebleken dat hij weet wat hem boven het hoofd hangt. De vrouw ver blijft op het ogenblik in Haarlem, de twee kinderen zijn in Uithoorn. De man plaatste in de afgelopen lente advertenties in diverse bladen waarin hij kamers, landhuisjes en cha lets in Oostenrijk te huur aanbood. Hij kreeg talloze gegadigden, die hij allen vooruit de huursom liet betalen. Inder daad had hij in Oostenrijk een aantal woningen voor dit doel gehuurd .maar al spoedig bleek, dat hij in tientallen gevallen één chalet gelijktijdig aan et telijke families verhuurd had, zodat vele Nederlandse gezinnen in Oostenrijk een bittere teleurstelling wachtte. Sommigen keerden meteen terug, anderen die over meer geld beschikten, zochten een eigen onderdak. Van Dijk had in Wenen een z.g. hoofdkantoor, dat was gevestigd in een winkel van een Nederlander, die met een Oostenrijkse getrouwd is. Deze zat met de handen in het haar en riep de eerste maal Van Dijk te hulp. In middels was de Weense politie er al in gemengd, doch deze liet hem gaan. toen hij verklaard had dat alles op een ad ministratieve vergissing berustte en hij de gedupeerde familie schadeloosstel ling beloofde. Intussen heeft de man nu diverse personen en firma's voor bedragen ge dupeerd, die in de tienduizenden gul dens lopen. Behalve zün schuld aan een finan cieringsmaatschappij te Utrecht en de oplichting van vele Nederlandse vakantiegangers zün er tenslotte nog vorderingen van enkele dagbladen, waarin de man zün advertenties heeft geplaatst. Ook deze lopen in de dui zenden guldens. Twee jongens verdronken in Noordwijk aan Zee Gistermiddag is de 9-jarige Holger Ülmer, woonachtig te Leichlingen bü Keulen, ter hoogte van het Duindamse Slag te Noordwük bü het zwemmen in zee verdronken. De jongen, die zich met zyn ouders op het stille strand bevond, begaf zich met een band in zee en liet zich dry ven. Zijn vader was met andere kinderen in de nabyheid aan het baden. Vermoede- lyk is Holger uit de band gegleden, want plotseling bleek hü te zün verdwe nen. Het gelukte vrüspoedig het slacht offer te vinden. Hoewel dokter Mulder en leden van de EHBO meer dan een uur kunstmatige ademhaling toepasten, bleken de levens geesten reeds geweken. Ook de 21-jarige Jacob Kammenga uit Hillegom werd gistermiddag het slachtoffer van de zee. Hü raakte op een gegeven ogenblik tydens het zwemmen bij het stille strand te Noordwyk aan Zee in moeilykheden en verdween even later in de diepte. Het stoffelyk overschot is gisteravond omstreeks negen uur op het strand aan gespoeld. Eisenhowers bezoek aan Europa Waarschijnlijk Londen en Parijs Ijsbeer op ijsschots in Dam-tot-Dainrace (Van onze Amsterdamse correspondent) Een firma in Purmerend is begon nen met de vervaardiging van een echte üsschots, die moet dienen als vaartuig in de Dam-tot-Dam race. De schots wordt voorzien van een iglo (üshut). Behalve de deelnemer aan de wedstrüd zal ook een üsbeer hierop worden vervoerd. Hiermee hoopt men een gooi te doen naar de prüzen, die voor de originele deelnemingen worden uitge loofd en men wil uiteraard ook be reiken, dat de firmanaam straks op ieders lippen ligt. Vüftig deelnemers zyn thans bü het organisatiebureau in Zaandam inge schreven. Vandaag zijn het wedstrijd - reglement en de inschrijfformulieren in druk verschenen. De inschrijving staat open tot 17 au gustus. De wedstrijddagen zijn thans definitief vastgesteld op 27, 28 en 29 augustus. Er zijn aanwijzingen, dat er ook buitenlandse inschrijvingen komen, o.a. van een Duitse speedboatkampioen. Vele inschrijvers zijn zeer geheimzin nig met hun plannen. Vooral in de vrije «vedsstrijdklasse (prüzen f. 2.500, f. 1.000 en f.500) doet men er het zwügen toe. Het is ons echter gebleken, dat de drie helikopters, waarover de Nederlandse burgerluchtvaart beschikt, gedurende de wedstrijddagen .alle zyn besproken... Het wedstrijdreglement is het produkt van langdurig denkwerk, waarbij des kundigen op Juridisch-, verkeerstech nisch- en verzekeringsgebied zün ge raadpleegd. Prof. de Quay over paratyfusepidemie Diepgaand onderzoek De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid A. I., prof. De Quay, heeft in antwoord op schriftelyke vragen van het Tweede Kamer-lid, de heer Polak, betreffende de omvang van de paratyfusepidemie te Am sterdam, medegedeeld dat in de maanden juni en juli 1959 te Am sterdam een duidelijke stijging werd geconstateerd van het aantal aange geven gevallen van salmonellosis, welke bü bacteriologisch onderzoek als salmonella typhi murium werd gety peerd. In de week van 3 mei tot 9 mei was het aantal aangegeven gevallen 6 en in de week van 19 juli tot 25 juli 68. De minister zegt voorts dat men ln Nederland in de zomermaanden als re gel een toeneming van hét aantal geval len van salmonellosen constateert. Dit jaar is deze toeneming door de bijzon dere weersomstandigheden hoger dan in de vorige jaren. Naast de epidemie in Amsterdam is ook in Haarlem een epidemiologische verheffing waargenomen, bacteriologisch onderzoek toonde ook hier aan, dat het een besmetting met salmonella typhi murium betrof. Het totaal aantal be smette personen sinds de tweede helft van juni bedraagt hier meer dan 100. Evenals in Amsterdam is ook in Haar lem het klinisch verloop van deze ziekte nie't van ernstige aard. In andere ste den of delen van het land kan niet van een epidemie worden gesproken. Zowel in Amsterdam als in Haarlem wordt een diepgaand onderzoek inge steld naar de oorzaak van de epidemie. De mogelükheid is niet uitgesloten, dat een naast mogelijk besmet vlees een van de oorzaken van de epidemie gelegen is in geïmporteerde besmette bestanddelen van veevoeder en in het büzonder van varkensvoer. De verantwoordelükheid voor maat regelen in dit opzicht ligt bij de mi nister van Landbouw en Visserij, met wie zo nodig ter zake overleg gepleegd wordt. De minister zegt tenslotte nog dat om een dergelüke epidemie te voorko men, een goede persoonlüke hygiëne van overwegend belang is. Nederlandse toeriste in Frankrijk verongelukt De 65-jarige mevrouw A. Tijdink uit Lichtenvoorde is gisteren omgekomen bü een auto-ongeluk in de omgeving van het dorp Vigan in Midden-Frank- ryk. Drie zoons, die bij haar in de auto zaten werden gewond. De bestuurder van de auto, de heer Johannes Tijdink, had de controle over het stuur verloren, doordat hü verblind werd door de zon. De wagen kwam te recht in een weiland. De drie zoons, Johannes, een elektricien, de priester Antonius en de kruidenier Theodorus, zijn opgenomen in het ziekenhuis van Gourdon. President Eisenhower zal omstreeks 28 augustus naar Londen vliegen en op 2 september Parijs bezoeken, aldus heeft het Witte Huis vrüdag te Washington bekendgemaakt. Eisenhower zal, aldus de bekendma king, met de Britse minister-president, Macmillan, „belangrijke aspecten van de huidige toestand in de wereld" bespre ken. De Amerikaanse president bezoekt Parijs op uitnodiging van president De Gaulle van Frankrijk. De Gaulle had Eisenhower in mei van dit jaar een per- soonlyke uitnodiging gezonden. De twee presidenten zullen spreken over kwesties van gemeenschappelijk belang, aldus het Witte Huis. De perssecretaris van Eisenhower, Ha- gerty, heeft gezegd, dat de Amerikaanse er de Westduitse regering nog in onder handeling zijn over het tijdstip waarop Eisenhower met bondskanselier Ade nauer zal spreken. In bepaalde politieke kringen in de Britse hoofdstad acht men het waar schijnlijk dat Adenauer zich tijdens Eisenhowers bezoek van vier of vyf da gen aan Engeland naar Londen zal be geven, avond meegedeeld dat Eisenhower de Italiaanse minister-president, Segni, en diens minister van Buitenlandse Zaken, Pella, heeft uitgenodigd hem in Parüs te ontmoeten. Eisenhower en de Italiaanse ministers zullen spreken over de gemeenschappe lijke, Westelyke politiek, die de Ameri kaanse president zal voeren by zijn be sprekingen met de Russische minister president. Volgens te Rome ontvangen berichten uit Washington zal de bespreking waar- schy'nlyk op 4 september worden gehou den. Nieuwe hittegolf in West-Duitsland De meteorologen verwachten dat West-Duitsland door een nieuwe hitte golf zal worden getroffen. Dit week einde zullen de temperaturen tot ver in de 20 graden stijgen, voor de volgende week worden temperaturen tot 34 gra den verwacht. Het mooie weer breidt zich van het noorden over geheel West-Duitsland uit. Tüdens de vorige hittegolf die ca. zes weken duurde steeg het kwik De Italiaanse regering heeft vrijdag- op sommige plaatsen tot 38 graden. '*vv Gisteren is officieel bekend ge maaktdat Koningin Elizabeth van Engeland in februari a.s. haar derde baby verwacht. Een meisje was bang, dat de gardisten voor Buckingham Palace niet van het grote nieuws op de hoogte waren en drukte een der manschappen een grote krantenkop onder zijn BINNENLAND Op zaterdag 22 augustus zal te Huis ter Helde het door de Kon. Ned. Voetbal bond aan het kindertehuis „Bos en Duin" geschonken openluchtzwembad worden geopend. Het kindertehuis „Bos en Duin" wordt geëxploiteerd door de Stichting kinderultzendlngsfonds van de Neder landse Vereniging van Suikerzieken In haar woning in de Philips Wil lemstraat te Rotterdam is gisteravond de 76-Jarlge weduwe B. P. Schilder Spel-van der Steen van de trap gevallen. Zij werd naar het ziekenhuis Bergweg vervoerd, waar bleek, dat z(j was overleden. Dr. R H. van Gulik, Nederlands ge zant te Beiroet zal medio augustus a s. repatriëren en voor een nieuwe bestem ming ln aanmerking worden gebracht. BUITENLAND De Amerikaanse marine heeft be kendgemaakt. dat zij werkt aan een vorm van radar, waarmee men rond de krom ming van het aardoppervlak kan „zien" en een raket, die op 8000 kilometer af stand wordt gelanceerd, bijna onmiddel lijk na de lancering kan waarnemen. Dit stelsel kan de waarschuwingstijd voor een raketaanval misschien met de helft ver korten. Thans zijn de meeste stelsels in gesteld op het geven van een waarschu wing na vijftien minuten. Een intercon tinentale raket is dan al halfweg. De bond van arbeiders in de Ameri kaanse koperindustrie heeft gedreigd op 20 augustus een staking uit te roepen, als men het tegen die tijd niet over een nieu we collectiève arbeidsovereenkomst eens is geworden. Zoals bekend wordt er ln de Amerikaanse staalindustrie al ruim drie weken gestaakt. Zeven personen zijn dezer dagen ge dood en acht zijn ernstig gewond bij in cidenten in Bissau, de hoofdstad van Portugees-Guinea, De incidenten ontston den nadat een aantal havenarbeiders een betoging hield. Zij weigerden zich te ver spreiden. waarna de politie schoten ln de lucht loste. De demonstranten werden toen zo woedend, dat zij de politie aanvie len. ZATERDAG: Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Heils. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W J. Robert. 2.30 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning: 12.501.20 uur nam. Kooilaan: Openluchtsamenkomst uit gaande van de Baptisten gemeente. 8 uur. Pieterskerk: Avondstilte. 7.30-8 u. nam. VRIJDAG. Vroom en Dreesmann: Opening tentoon stelling „Het Rijksdeel Suriname". 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam.; zond. 15 uur nam (tot 31 augustus). Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; "s zondags van 15 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van NedeTland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA.: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO.: 19.30 Wie A zegt, moet B zeggen caus. 19.40 Het Bijbels Paradijsverhaal door de eeuwen, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA.: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Dansmuz. 21.10 Soc. comm. 21.25 Gevar. progr. 21.55 Sportact. 22.25 Dansmuz. 22.50 Wereldkamp. wielrennen 1959. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50—24.00 Wereldkamp. wielrennen. Hilversum II (298 m.). KRO.: 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 18 30 V. d. Jeugd. 18.45 Vra- genibeantw. 19.CO Nws. 19.10 Act. 19.20 Lichtbaken, caus. 19.35 Holland Festival 1959: Resldentie-ork. en sol. 20.40 Gram. 21.00 Licht progr. 21.30 Gram. 22.05 Lich te muz. 22.35 Wij luiden de zondag ln. Daarna: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Esperanto. 23.22—24.00 Nou veauté'*. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz, AVRO.: 20.20 Uit AVRO's Telearchief. 21.00 Documentair progr. 21.3022.35 Ge- var. progr. VOOR ZONDAG 9 AUGUSTUS. Hilversum I (402 m.). VARA.: 8.00 Nws. en postdulvenber. 8.18 V. h. platteland. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven. caus. 10.00 Lichte muz. 10.30 Boekbespr. 10.40 Cabaret. 11.15 Gram. AVRO.: 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 De toestand i. d. we reld, caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Kamermuz. 15.20 Vakantie aan zon nige kusten, klanfcb. 15.45 Klavecimbel- recital. 16.00 Amiusmuz. 16.30 Sportrevue. VARA.: 17.00 Gram. 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjournaal. Daarna: Wereldkampioensch. wielrennen. VPRO.: 18.30 Kerkd. IKOR.: 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 De open deur, caus. AVRO.: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 De Tijger, hoorsp. 21.20 Gram. 2H.40 Vlerkan te cirkels, caus. 21.55 Gram. 22.20 Journ. 22.35 Gram. 23.00 Nws. 23.1524.00 Lich te muz. en gram. Hilversum II (298 m.). KRO.: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Hoog mis. NCRV.: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Geestelijke liederen. Convent van Kerken: 10.00 Gereformeerde Kerkd. NCRV.: 11.30 Gram. 11.45 Vocaal ens., ork. en sol. KRO 12.15 Apologie .12.35 Gram. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, caus. 13.10 Ballroomork. 13.30 Lichte muz. 13.45 Boekbespr. 14.00 Gram. 15.10 De vliegende Hollander, caus. 15.20 Gram. 16.05 Sport. 16.30 Vespers. IKOR.: 17.00 Ned. Herv. Kerkd. 18.00 Het Geladenschip, causerieën. 18.30 De kerk aan het werk, rep. 18.40 Bijbelvertelling. NCRV.: 19.00 Kerkel. nws. 19.10 Jeugdkoren. 19.30 Het Evangelie van Johannes, caus. KRO.: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.35 Pleisterac- tie 1959. 20.45 Gram. 21.20 U bent toch ook van de partij?, ca/us. 21.30 De kust vaarder Esther H. hoorsp. 22.15 Plano- spel. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. KRO.: 9.00 Hoogmis. NCRV.: 20.00 T.v.-spel. 21.35 Dagsluiting 21.45 Pauze. Gezamenlijk progr. van AVRO., KRO., VARA. en VPRO.: 22.00 Sport ln beeld. 22.30-22.45 Wereldkampioenschappen wiel rennen. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S. Engeland, BBC Home Service (330 m.). 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Caus. 13.40 Operamuz. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Kamermuz. 15.30 Voordr. 16.00 The Royal National Eistedd fod te Wales. 16.30 Muz. caus. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Journ. 18.45 Lichte muz. 19.30 Amerikaan se nieuwsbrief. 19.45 Godsd. klankb. 20.25 Liefdadigh.opr. 20.30 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Interviews. Daarna: ork.comc. 22.50 Epiloog. 23.00 Nws. en weerber. 23.06 23.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 m.). 12.00 Verz.rwogr. 13.15 Gevar. progr. 13.45 Hoorsp. 14.15 Gevar. muz. 14.45 Ftlmiprogr. 15.30 Gevar. muz. 16.30 Hoor spel. 17.00 Interviews en gram. 18.00 Populaire liedjes. 18.30 Twintig vragen. 19.00 Qulz-progr. 19.30 Nws. 19.35 Verz.- progr. 20.30 Samenzang. 21.00 Gevar. pro gramma. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.30 Lichte muz. 23.50 Avondgebed en gewijde muz. 25.5524.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Solistenconc. 13.00Nws. 13.10Ork.- conc. 14.30 Volksmuz. 15.00 Operetteconc. 16.30 Dansmuz. 18.15 Ork.conc. 18.50 Te nor en plano. 19.00 Nws. 20.00 Ork.conc. 21.45 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Lichte muz, 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.05 Ork.conc. 1.15 Gevar. muziek. FrankrUk 3 (280 en 235 m.) 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.35 Hoorsp. 15.45 Operamuz. 17.30 Gram. 17.45 Ork. conc. 19.40 Lichte muz. 20.15 Kamermuz. 21.15 Hoorsp. 22.45 Nws. 22.50 Gram. 23.55—24.00 Nws. Brussel (324 en 484 m.). 324 in.: 12.15 Ork.conc. 12.30 Weerber. 12.34 Ork.conc. (verv.). 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 16.15 Idem. 17.00 Nws. 17.05 Gram. 18.00 Zang en piano. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Hoorsp. 20.45 Fanfare-ork. 21.30 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Dans muziek. 22.50 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.30 Jazzmuz. 23.5024.00 Gram. 484 m.: 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. en sportber. 17.00 Nws. 17.05 Verz.progr. 17.45 Gram. 19.00 Godsd. half uur. 19.30 Nws. 20.00 Rose et Colas, ope ra. 21.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Brussel bil nacht. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nieuws. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25) Tentoonstellingen grafisch werk Nono Reinhold en Brusselse amateurfotografen, (t/m 15 augustus). De Lakenhal: ..Kijk-race" voor klnderén (plm. 12 Jaar) 1012 uur voorm. (t.e.m. 31 augustus). BIOSCOPEN Trianon: „Der lachende Vagabund" a.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: „De avonturen van een goed heertje" (The big money), a.l. Werkd. 2 30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Mars door de hel". 18 jaar. Lido: „Als een losgebroken beest" (Le fauve est cache). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u. Luxor: „Vrijheren van het woud", a.l. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Fanfare", a.l. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN. Voor spoedgevallen zijn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren Gaas beek, Schaefer. De Jong, Stoffers en De Bruyne. Te Oegstgeest de doktoren Hugen- holtz sr. en jr., tel. 20390. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend apotheek Boek- wyt, Breestraat 74, tel. 20552; bovendien zijn geopend tot zaterdagmiddag 6 uur dé Douza Apotheek, Douzastraat 31, tel. 21313 en de Haven apotheek, Haven 18, tel. 20085. De Oegstgeester Apotheek, Wilhelmina- park 8 .tel. 26274 is 'szondags geopend van 12'13 uur en 's avonds nè, 18 uur. Bü geen gehoor bü Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. VOOR MAANDAG 10 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. 9.15 Gram. (Om 9 35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Morgenwijding VARA: 10.20 Gram. 10.40 Voordr. 11.00 Lichte muz. 11.35 Gram. 12.00 Promenade ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 V. d. middenstand, caus. 13.20 Lichte muz. 13.45 Oog voor de toekomst, caus. 14.00 Hedendaagse muz. 14.35 Door het verleden bedrogen, hoorsp. 15.40 Gram. 16.00 Zestig minuten v. boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Va- kantietlps. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lich te muz. 18.50 Act. 19.00 Gram. 19.15 Re- geringsuitz.: Actueel onderwerp. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20 05 Lichte muz. 20.30 Lekko!. klankb. 20.55 Gram. 21.00 Holland Festival: Concertgebouw ork. en solist. (In de pauze om plm. 21.45 Voordr. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.13 Gew. muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.20 Voordr. 11.40 Gram. 11.55 Lichte muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meeled. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Ork.conc. 13.45 Gr. 14.10 Radio Filharm. ork. 14.30 Gelijk oversteken. 15.30 Gram. 16.00 Bijbelover denking. 16.30 Kamermuz. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 Gram. 17.40 Beursber. 17 45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: Met vakantie ln Australisch Nleuw-Gulnea, door Ingrid den Toom. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Friese ultz. 18.45 Jazzmuz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Vocaal ens. en orgel. 19.30 Radio- krant. 19.55 Gram. 20.00 Idem. 20.30 Niet voor publlkatie, hoorsp. 21.15 Marineka pel. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Koor- muz. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.1524.00 Gram. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA (over de vierde HJn van 1820 uur) 1. Peter Tsjaikowsky. 1. Variaties op een Rococo thema voor cello en orkest op. 33. Maurice Gendron, cello. l'Orchestre de la Suisse Romande o.l.v. Ernest Ansermet. 2. Symphonie nr. 5 in e kl. t. op. 64. Andante. Allegro con anima - Andante cantabile, con alcuna licenza - Valse. Al legro moderato - Andante maestoso. Alle gro vivace. Philharmonisch Orkest van Leningrad o.l.v. Jewgeny Mrawinsky. II Sergei Rachmanlow. Rhapsodle voor piano en orkest op een thema van Paga- ninl op. 43. Julius K&tchen, plano. Phil harmonisch Orkest van Londen o.l.v. Sir Adrian Boult. III. Aram Khatchatoerlan: Orkestsuite „Gayaneh". Dans van de Jonge meisjes - Ontwaken en dans van Ayesha - Wiegelied - Gayaneh's Adagio - Lezghinka Lyrisch duet - Dans van de oude mannen en en vrouwen - Sabeldans. Phllharmonia Orkest o.l.v. Aram Khatchatoerlan. RADIO BLOEMENDAAL (245.3 m.). 9.30 uur: ds. G. Toornvliet van Bloe- mendiaal. 11 uur ds. G. Toornvliet van Bloemendaal (uitzending van de dienst voor belangstellenden, gehouden op 2 aug. 1.1. om 7.30 uur nam.). 3.30 uur ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00—17.30 V. d. Jeugd. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland BBC Home Service 330 m 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram, en comm. 13.40 Autobiogra fie v. Margot Asquith. 13.55 Cricketuitsl. 14.00 Mars- en walsmuz. 14.45 Caus. 15.00 Hoorsp. 16.30 Cricket. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Klankb. 19.30 Henry Wood Promenade conc. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.30 Recital 22.45 Reisbeschr. 23.00 Nws. en weerber. 23.0623.36 Piano spel. Engeland, BBC Light Programme. 15110 en 247 m 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. Daarna; Gevar. muz. 13.00 Gevar. progr. (Om 13.30 Nws.). 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.15 Mars- en walsmuz. 14.45 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 Nws.) 15.45 Amus. muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitsl. races en lichte muz. 17.30 Nws. Daarna: OTgel- en pianospel 18.00 Muz. kaleidoscoop. 18.29 weerber. en act. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. Daarna hoorsp. 20.00 Gram. 20.30 Nws. Daarna: Gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. Daarna: Gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. pr. (Om 23.30 Nws.) 23.55—24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Operet- temuz. 14.15 Kamermuz. 15.15 Twee pia no's. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Gev. muz. 19.00 Nws. 19.35 Ork. conc. 21.00 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Lichte muz. 23.00 Gram. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.15 Gevar. muz. Frankrük 3. 280 en 235 m 12.00 Nws. 13.0513.50 Gram. 14.30 Gewilde muz. 15.00 Gram. 16.00 Ork. conc. 17.00-17.30 Gram. 18.05 Kamermuz. 19 16 Gev. muz. 20.00 Festival v. Salzburg: ork.conc. 22.25 Gram. 23.10 Idem. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Gevar. muz. 14.00 Ork.conc. 14.35 Gram. 15.00 en 15.30 Idem. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.0216.45 Gram. 17.00 Nws. 17.1017.45 Gram. 18.00 Bulgaarse volks liederen. 18.20 Protest uitz. 18.30 V. d. sold 19.00 Nws. 19.20 Inleiding v. I Vir tuosi dl Roma. 19.30 Festival v. Salzburg: ork.conc. 21.00 Planorecital. 21.30 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 BBC Symf.ork. 15.00 Operet- temuz 15.30 Zang. 16.05 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Koorzang. 17.55 Gram. 18.40 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20 00 Gevar. muz. 22.00 Nws* 22.10 Gram. 22-55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) S fl 3» c S;3 al s as Ypenbung Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stookholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. zwaar bew. licht bew. lioht bew. zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. licht bew. lioht bew. lioht bew. licht bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. onbewolkt lioht bew. licht bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt mist zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. geh. bew. o 4 23 16 0 o 6 2/1 18 0 ono 3 23 16 0 ono 4 23 16 0 ono 2 24 15 0 o 3 24 15 0 W.stil 24 16 0 o 2 25 16 0 O 4 26 14 0 w 426 14 0 nw 2 27 14 0 w.stil 24 11 0 w 2 22 11 0 w.atil 19 nno 2 26 no 1 25 no 4 25 nno 2 28 w.stil 32 w.5til 30 n 2 27 w.stil 24 no 4 26 W.stll 22 W 1 25 wzw 1 20 W.stw 27 W.stil 25 v.and. 26 wzw 2 25 w 2 31 w.stll 30 ono 3 30 w.atil 27 no 4 v.and. 26 I 14 14 14 11 0 12 0 14 0 15 0 19

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2