c I u 1 n SANDEMAN Door inruil verkregen BLOM' S AUTOMOBIELBEDRIJF PRODUKTIE-ARBEIDERS TRANSPORT-ARBEIDERS HUISHOUDELIJKE HULP JONGELUI vertegenwoordiger TYPISTE - FACTURISTE Straf - voor gevorderden LElDbRDURP De moderne romantiek w i m m m m HULPEN IN ALGEMENE DIENST; Sp reekwoord uit 19 woorden De,,W!lle™eRr"}rdsrërspnieuw°P SCOTCH WHISKY Prij zen liepen iets op TELEFONISTE/RECEPTIONISTE «ERNIIt N.V. Wernink's Beton Maatschappij WRINGERROLLEN GRASZODEN, GROND, KOOLAS, ZAND EN PUIN BOUWKUNDIG OPZICHTER B.N.A. ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1959 In by gaande diagram moeten negen tien woorden van zeven letters worden Ingevuld. De betekenis van de woorden wordt omschreven, maar niet in de volgorde, waarin zij moeten worden in gevuld. Wel zyn, om het U gemakkeiy- ker te maken, de letters gegeven, die gebruikt moeten worden. Vult U de gevraagde woorden in de Juiste volgorde in, dan ontstaat op de slingerende rij dubbelomiynde vakjes van boven naar beneden een spreek woord te lezen. De betekenis van de ln te vullen woorden is: huishoudeiyk artikel kameraad baas verzet tegen het gezag over donderd typerend boom woord voerder verandering soort les toeval verschrikkelyk stom kracht mank deel van een plant klein zeedier voorkomend bewoner van het Aziatisch land vogel. Gebruiks mogen worden de volgende 133 letters: AAAAAAAAAAABBBC DDDDDDDEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEPGGGG IIIIIKKKKKKLLLLLL LLLMMMNNNNNNNNNN OOOOOOOOOOOOOOPP PPPRRRRRRRRRRRR SSSSSSTTTTTTTTTT U U U U U. Oplossingen onder het motto „Kruis woordraadsel" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. In het bezit te zijn van Boac gaat rond de wereld vliegen President Eisenhower heeft een ver zoek van de British Overseas Aairways Corporation om een rond-de-wereld- dienst te onderhouden voor straalvlieg tuigen via de Amerikaanse westkust en Tokio ingewilligd. Reeds geruime tyd geleden heeft de BOAC een dergeiyke aanvraag ingediend,, maar de Ameri kaanse luchtvaartmaatschappy „North west Airlines" had hiertegen bezwaren gemaakt. Het argument van „Northwest" was, dat de Amerikaanse luchtvaart by inwilliging van het verzoek dertien miljoen dollar per jaar aan inkomsten uit het luchtverkeer zou derven. De bedoeling van de BOAC is met straalvliegtuigen van Londen via New York naar San Francisco te vliegen en van daar via Honoloeloe naar Tokio, waar de dienst zal verbonden worden met de lyn van Londen naar het Verre Oosten via Karachi, Bangkok en Hong kong. de redactie, Witte Singel 1, te Leiden. Onder de goede oplossingen stellen wy een eerste prys van f.5.en twee prij zen van f. 2.50 beschikbaar, waarnaar alleen abonnees kunnen mededingen. Oplossing kruiswoordraadsel Horizontaal: 1. wandeling 8. varia; 9. V.N.; 11. tas: 12. dr. 13. lid; 15. nok; 16. koen; 17. atol; 18. lof; 20. tal; 21. el; 22. log; 24. N.S.; 25. moord; 27. onder hand. Verticaal: 1. wandkleed; 2. na; 3. dit; 4. mare; 5. las; 6. VI; 7. omstandig; 10. viool; 12. rotan; 14. fel; 15. lok; 19. rook; 22. hol; 23. erg; 25. ma; 26. d.d. Horizontaal moesten de woorden van de nummers 8, 9, 12, 13, 15, 17, 20 en 27 achterstevoren geschreven worden en verticaal de woorden van de nummers 4, 6, 7, 14, 15, 19, 22 en 23 van onder naar boven. De eerste prijs van f.5.werd toege kend aan de heer P. Olivier, Slebold- straat 35, te Leiden; de twee prijzen van f. 2.50 aan mej. G. C. Joh. Punt, Groenhovenstraat 12, te Leiden, en de heer H. van der Meer, Juffermans- straat 29, te Oegstgeest. De prijzen wor den de winnaars toegezonden. Met 1100 passagiers De „Willem Ruys" is gistermiddag zijn derde reis om de wereld begonnen met 526 passagiers. In Southampton komen er nog 575 by, zodat er voor het eerste traject, de bemanning niet meegerekend 1101 mensen aan boord zyn. Van hen gaan er 160 emigreren, 65 naar Nieuw Zeeland en 95 naar Australië. Onder degenen, die een gehele wereld reis maken bevinden zioh 26 Amerika nen. Zij zyn op de vorige reis van Miami af meegevaren, hebben drie weken lang in Europa eens rondgekeken en keren nu over de vervolgroute naar Miami terug. ANTILLIAANSE MINISTER VAN JUSTITIE VRAAGT ONTSLAG Blykens een schryven aan premier Jonckheer heeft de Antilliaanse minis ter van Justitie, mr. S. W. van der Meer de gouverneur 'van de Ned. Antillen om ontslag verzocht. De voorzitter van de Antilliaanse Sta ten, de heer R. J. Isa heeft eveneens verzocht om uit zyn functie te worden ontheven. Men neemt aan, dat hy mr. Van der Meer als minister van Justitie zal op volgen BR IDGER UBRIEK iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Onze wekelykse bridgevraag: Noord gever, allen kwetsbaar. Noord (uw partner) opent met 1 schoppen oost past en als zuid hebt ge: Sch. A V 6, ha. H 9 8 3, ru. 6 5 4, kl. A V 3. Wat biedt ge? De oplossing en motivering vindt u onderaan. JIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH U opent met 1 schoppen, de volgende speler biedt 2 ruiten welke door uw partner worden gedoubleerd. Omdat U een bod hebt gedaan is partner's doublet een voorstel om 2 ruiten gedoubleerd te gen te gaan spelen dus een voorstel tot strafdoublet. Let u wel, dit doublet is een voorstel. Er wordt niet van u verwacht dat ge met de onverbiddelyke trouw van een herdershond, het woord van uw partner zult gehoorzamen en zult passen. Be denk, dat ge slechts één bod (1 schop pen) hebt kunnen doen en dat uw part ner géén helderziende is die weten kan of ge hebt a) sch. H V 8 5 4 3, ha. A V 7 5 4, ru. -, kl. 5 4. dan wel b) sch. A 8 6 5 4, ha. A B 3, ru. 6 5, kl. H V 10. Als ge, met spel a), het doublet op 2 ruiten laat spelen, zal dat contract mis schien down gaan, misschien ook wordt het contract gemakkeiyk gewonnen zelfs als uw partner iets als ru. H V 8 5 3 tegen zou hebben. In het algemeen is het met a) beter een bod van 2 harten te doen wellicht kunt ge een manche in die kleur maken en in elk geval ïyken de kansen op een positieve score door zélf te spelen béter, dan wanneer we de tegenparty in 2 ruiten zijn gang laten gaan. Met b) zou het misdadig zyn het strafdoublet weg te nemen ge hebt een prachtig spel om tegen te spelen; de partner van de 2-ruitenbieder kan niet veel in troef hebben en u bent zeker goed voor 3 4 speelslagen. U zult begrepen hebben, dat de part ner niet kan weten of ge a) of b) hebt dan wel één der miljoenen variaties die daartussen kunnen liggen: uw part ner is geen helderziende. Enige tyd geleden speelde ik met iemand samen die jarenlang vrywel niets aan bridge had gedaan en nog slechts enkele oudere principes toe paste. Toen wy (nz) kwetsbaar stonden, paste west en paste noord (myn part ner), oost opende met 4 harten. Ik had (zuid) Sch. A B 8 6 3, ha. V 4, ru. A H 3, kl. H V 4. Wat te doen? Wat zoudt u gedaan hebben? Vindt u niet, dat „doublet" het enige redelyk bod is? Men zou 4 schop pen kunnen bieden op dit spel, doch dan dreigt een vreselyke katastrofe als west met schoppens tegenzit. Vindt u niet, dat het doublet vele mogelykheden open houdt? De partner kan als hij wil iets bieden (wetende een zéér goed spel te vinden), of hij kan als hij weinig heeft en tegenspel het beste vindt, passen. Hij kan dus een keuze maken aan de hand van zyn spel. Hij weet dat er veel azen en heren voor hem als hulp aan wezig zullen zyn, doch niet veel in har ten, want waarop zou oost anders 4 har ten hebben kunnen openen? Helaas mijn partner betrachtte de kadaverdiscipline eigen aan de ouder wetse systemen en opvattingen: „een doublet op 4 harten is een doublet op een manchebod en dus een strafdou blet". Hij had: Sch. H 10 7 4 2, ha, -, ru. 8 4 2, kl. B 10 7 5 3. De tegenparty kon zyn 4-hartencon- tract slapende winnen voor ons had er 5 schoppen ingezeten, by wat geluK zelfs 6 schoppen. Aan wie nu de schuld? Is het geen dwaze theorie die voor- schryft dat dit doublet een strafdoublet moet zijn? Alsof zuid, zo direct by zyn éérste bod kan weten wat of het beste is als of het genie zuid door alle kaarten héén gekeken heeft en nu al weet dat 4 harten zal downgaan. Alsof meester zuid precies weet hoe het spel van zijn partner eruit ziet en dus de creteert: „Strafdoublet!" Wij naderen langzamerhand de waar heid lezer. Als u goed bridge wilt gaan spelen moet u begrip hebben voor het volgende „Elk doublet is een voorstel, soms tot straffen (als partner iets bood), soms tot zelf spelen (als partner paste). Altyd moet uw actie bepaald worden door uw spel, en nooit door dogmatische regels". Moeilijk? Ja maar bridge is moei lijk! Oplossing wekelykse bridgevraag: Puntentellers hebben steeds de nei ging met een dergeiyk spel 3 SA te ant woorden. Vaak nog met het motief „mijn partner moet wat in ruiten heb ben." Waarom dat moet, is niet duide lijk: de partner kan een prachtig ope ningsbod hebben met 1 op 2 kleine rui- tentjes. In een spel als dit, waarin men nog niet zéker weet wat het beste eind- contract zal worden, is een voorzichtige benadering der mogelykheden geboden. Het beste bod is 2 klaveren partner mag daarop niet passen en al naar gelang noords volgende bod, zal zuid zyn verdere actie(s) kunnen bepalen. Wat minder goede, doch geen onredelyke biedingen zyn: 3 klaveren 2 harten. Het eerste is iets overboden, vooral met deze slechte distributie, voor het tweede is de hartenkleur te matig. H. W. Filarskl. Admiraal Johnson naar ons land Rear admiral Frank L. Johnson, com mandant van de dienst militair zee transport voor het oostelijke deel van de Atlantische Oceaan en de Middel landse Zee, zal binnenkort een bezoek aan Nederland brengen. Hy arriveert 11 augustus met het KLM-toestel uit Londen, waar admiraal Johnson zyn hoofdkwartier heeft, in Amsterdam en zal in de hoofdstad het Amerikaanse koopvaardyschip „Atlantic" van de American Banner Lines bezichtigen. De volgende dag vertoeft de Amerikaanse marinecommandant in Den Haag. Op 10 augustus arriveert uit Parijs op Schiphol generaal Aramburu, de vroe gere Axgentynse president, die destijds na de val van Peron de leiding heeft gehad van het staatsbestuur in Argen tinië. Hy reist dezelfde dag door met het KLM-toestel naar Tel Aviv. IN JULI RUIM 46 MILJOEN GESPAARD BIJ BOERENLEENBANKEN By de Stichtingen Spaarbank van de Boerenleenbanken, aangesloten by de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank, te Eindhoven en de Coöperatieve Cen trale Raiffeisen-bank, te Utrecht, be droegen de stortingen en terugbetalin gen in juli 1959 resp. f. 160.000.000 en f 113.900.000, zodat er een spaarover schot was van f. 46.100.000 (vorige maand spaaroverschot f. 34.800.000) RUSSISCHE MONOGRAFIE OVER ABEL TASMAN De Rus Wladimir Newski, lid van het Aardrykskundig Genootschap van de Sovjet-Unie, heeft een monografie sa mengesteld over de 17de eeuwse Neder landse ontdekkingsreiziger Abel Tasman. Zij zal in boekvorm worden uitgegeven ter gelegenheid van het feit dat het in oktober 300 jaar geleden is dat Tasman stierf. Verlaagde prijs: f 13.65! VERKRIJGBAAR BIJ UW WIJNHANDELAAR-SUJTER BURGERLIJKE STAND Geboren: Alida M. C. dr. v. J. Kok 27 Jr en H. C. C. Hogervorst; Jacobus T. M., zn v. Th. van Leijden, 31 Jr en Th. M. van Leeuwen; Adrlanus A. G.. zn v. J. H. D. Hozee. 41 jaar en M. Boelen. Getrouwd: B. J. J. Timmers en H.W. van Ravens. Onze schaakrubriek (Van onze schaakmedewerker) Geiyk met de romantiek in de kun sten, beleefde ook het schaakspel zyn romantische periode. De schaakroman- tiek in de eerste helft van de 19e eeuw had als ztfn grootste vertegenwoordigers Adolf Anderssen en Paul Morphy. Men speelde het schaak om de schoonheid zelf; men kende slechts de aanval, waaraan alles opgeofferd werd en die bekroond moest worden met schitteren de combinaties. Maar Morphy was meer dan romanticus alleen. Morphy schiep West-Duitsland en de komende bezoeken De Westduitse minister van Buiten landse Zaken, Von Brentano, heeft op een persconferentie verklaard dat West- Duitsland „onvoorwaardeèyke by val" had betoond toen het over de bezoeken over en weer van Eisenhower en Kroesjtsjef geraadpleegd werd. Deze uitwisseling van bezoeken zou het aan de gang hou den van besprekingen tussen Oost en West bevordei-en ter voorbereiding van nieuwe formele onderhandelingen. Op de vraag of West-Duitsland eerst een Westelijke topconferentie wilde, antwoordde Von Brentano, dat het erop aan kwam, dat Westelijk overleg „in een goede atmosfeer van vertrouwen" zou plaats vinden. Noorwegen keurt Verolmes plannen goed De Noorse regering heeft thans haar goedkeuring gehecht aan de plannen van de Nederlandse scheepsbouwer C. Verolme. De Nederlander zal 800.000 Noorse kronen in een scheepswerf by Oslo steken en daarvoor de zeggenschap verkrygen. De zetel van de onderne ming zal in Noorwegen blijven. Val van zestien meter Gistermiddag is te Rotterdam de 33- jarige timmerman D. van Dyk, wonen de Herensingel te Haarlem, door een ongeval om het leven gekomen. Hy verrichtte aan de Waalhaven werk zaamheden op een 16 meter hoge kraan. Opeens viel hy naar beneden en werd zo ernstig gewond, dat hy enige tyd later overleed. Rondom, de veemarkt Ofsohoon de natuur voor de groei van het weiland momenteel aanzienlyk beter is geworden en de grasmat dan ook reeds heel wat meer eten aan de beesten verschaft dan enkele weken geleden, is het markttoeeld op de ge- bruiksvee-afdelingen over het algemeen in de afgelopen week nog maar erg kalm geweest. De aanvoeren namen daarby wat toe, doch er bestond kenne- ïyk nog weinig behoefte om wat by te kopen. Men zocht weliswaar iets meer naar de topkwaliteiten, waarvoor men ook „de prys" wel wilde betalen, doch in het algemeen kon van een vlot uit- bieden nog niet worden gesproken. We noteerden voor een extra best jonge kalf- of melkkoe tussen f. 1100 en f. 1200 en voor een met uitzonderiyk beste papieren nog wel wat meer, doch de oudere koeien van niet te mooi soort en matig uier waren niet zo zeer in trek en varieerden tussen f. 700 en f. 900 per stuk. Prima vaarzen en schotten rond f. 1000. Guste vaarzen f. 650f. 850, pinken f. 450f. 625, graskalveren f. 250 f. 380 en guste koeien van f. 600 f. 950 per stuk. Inferieure soorten bui ten beschouwing gelaten. De slachtveemarkten zyn in de afge lopen week nogal „verdeeld" geweest, doch in doorsnee zyn de goede vlees- beesten toch wel wat beter verkocht en liepen de pryzen tenslotte ook voor de oudere koeien wat op. Vooral hier op de Leidse markt en woensdag te Den Bosch was de afzet even williger en kreeg men gauw een f. 25 tot f. 30 per stuk meer dan de week tevoren. Dit wil echter nog niet zeggen, dat de weiders daarmede gered zijn, want er moet minstens f. 100 per stuk opkomen wil de rekening dit seizoen nog een beetje sluitend gemaakt kunnen worden! Een redelyk goede koe bracht rond f. 3.op en een goed jong beest f. 3.25 f. 3.30, terwyl de topkwaliteit, die echter in alle verhouding schaars was aangeboden, het tot ongeveer f. 3.50 per kg geslacht gewicht kon brengen. Slachtstieren meest van f. 3.tot f. 3.25 per kg geslacht gewicht. De vette en nuchtere kalveren, waar van het aanbod in totaal even krapper was, werden weer vlot en tot zeer goede pryzen opgenomen. De export doet heel veel en beloopt momenteel tussen 350 en 400 ton per week. De pryzen voor goede tot prima vette kalveren lagen in hoofdzaak tussen f. 2.50 en f. 3.50 per kg levend gewicht. Voor extra kwaliteit roodbonte Bra bantse kalveren werd deze week zelfs tot byna f. 4.per kg toe betaald. Een goed mestkalf van enkele weken oud tussen f. 160 en ruim f. 200 per stuk. Voor de slachters schiet er de laatste tijd op de nuchtere kalverenmarkt heel weinig over. De wolveemarkt was zeer goed bezet, maar desondanks verliep de handel wel bevredigend, en lagen de pryzen van de schapen, zowel als van de lammeren enkele guldens per stuk hoger dan de week tevoren. Uitgezonderd voor de minder courante kwaliteiten. De wol is goed gevraagd; er wordt voor de Zuid hollandse scheerwol rond f. 4.per kg betaald. De varkensmarkt is vooral voor het mooie vleesgoed weer willig geweest. De geslachte pryzen liepen tot rond f. 2.40 per kg, terwijl voor het levend gewicht voor de vleesvarkens tot 100 kg geslacht gewicht, tussen f. 1.92 en f. 1.96 en in de top zelfs f. 2.werd betaald. Zware soorten en te vette kwaliteiten tussen f. 1.80 en f. 1.90, zeugen f. 1.58f. 1.66 per kg levend gewicht. Zouters van f. 1.72f. 1.80 per kg levend gewicht. De paardenmarkt bleef vrijwel stabiel, f. 800f. 1200 per stuk en voor de slachters van f. 1.90—f. 2.30 per kg ge slacht gewicht. Slachtveulens van f. 2.50 f. 2.60 per kg. de voorwaarden voor zyn grootse com binaties door een volmaakt positiespel de stijl van Morphy is die van de huidige grootmeesters! Van de romantiek, via het zuivere po sitiespel (Steinitz) de techniek, Tar- rasch, Capablanca) het zelfstandig denken (zoals Euwe het tydperk 1919 1940 noemt) zijn wel thans in een pe riode, waarin een volmaakte positionele techniek gepaard gaat met vaak ver bluffende combinaties. Een duideiyk voorbeeld is de volgende partij, gespeeld door twee van de jong ste vertegenwoordigers van het moderne schaakspel. Wit: Olafsson (IJsland) Zwart: Fi scher (USA) Zürich 1959. 1. c2c4, Pg8—f6; 2.Pblc3, g7—g6; 3. d2d4, Lf8g74. e2—e4, d7—d6; 5. Lfle2, 0—0; 6. Pgl—f3. e7—e5; 7. d4— d5 (7. dxe5 betekent geen pionwinst, nl. 7dxe5; 8. Dxd8, Txd8; 9. Pxe5, Pxe47Pb8d7; 8. Lel—g5 (met de bedoeling tot de lange rochade te komen) h7h6; 9. Lg5h4, a7a6; 10. Pf3d2, Dd8e8 (om deze zet, was 9. a6 nodig, omdat anders hier Pb5 was gevolgd). 11. g2—g4, Pf6h712. Ddl—c2, Ph7—g5 (om via h3 naar f4 te komen). 13. h2h3 Pd7c5; 14. 0—0—0, Lc8—d7; 15. f2—f3, Pc5—a4; 16. Pc3xa4, Ld7xa4; 17. b2— b3, La4d718. Lh4—f2, c7—c5; 19. h3h4 (het ïykt er veel op ,of wit zon der moeite tot een onweerstaanbare aanval op de zwarte koningsvleugel kan geraken!) 19Pg5h7; 20. Lf2e3. b7b5; 21. Pd2—bl, f7—f5! (Hoe nu? deze zet breekt de hele keten voor de koning open! Dat wordt een gaan langs afgronden!) 22. g4xf5, g6xf5; 23. e4xf5, Ld7xf5; (zie de diagonalen van de zwarte lopers!) Na 23. Lxf5. i S lil if i A i l I 1 H i s, jSS i :;,r a a 24. Dc2d2, e5—e4! (want op 25. Lxh6 zou volgen 25e3! 26. Lxe3, Lxbl; 27. Kxbl, De5!) 25. Tdl—gl, e4xf3; (op 26. Lxf3, Lvbl en 27 Txf3). 26. Le3xh6, Ta8—a7 (op eenvou dige wyze wordt de zo dreigend uit ziende witte aanval gestopt!) 27. Lh6x g7, Ta7xg7; 28. Tglxg7 Kg8Xg7; 29. Le2d3, b5—c4; 30. Thl—gl Kg7—h8; 31. Dd2c3+, Dc8e5. De storm is ge luwd. Maar zwart bezit de zeer gevaar lijke vry-pion op f3). 32. Dc3xe5; 33. Ld3 X f5, Tf8Xf5; 34. b3xc4, Ph7—f6; 35. Pbld2, f3—f2; 36. Tgl—hl, e5—e4; 37. Kcl—dl, e4e3; 38. Pd2—fl, Tf5— e5; 39. Kdl—e2; Pf6—h5 (dreigend Pf4) 40. Ke2—f3, e3—e2 en wit gaf op. EINDSPELSTUDIE Prof. L. Prokesz SP §8 o §8 a i A i 11 gg Wit aan zet, wint. Oplossing: 1. g4—g5! h6xg5; 2. g6—g7! Lf6Xg73. f5—f6, Lg7xf6; 4. Ld3—f5+, g5—g4; 5. Lf5—d3, Lf6—d4+; 6.Kgl—hl, onversch.; 7. Lfl mat. Niet: 1. g6g7, Lxg7; 2. g5; A. 2 Ld4+; 3. Khl, hg5; 4. f6, Kg4 of B. 2. f6, Lxf6; 3. Lf5, Lg5; 4. Ld3, Le3+. VAUXHALL Cresta 1956 - 50.000 km. gelopen, kleur zwart, in staat van nieuw. VAUXHALL Velox 1956 - met kachel, kleur blauw, in prima staat. VAUXHALL Cresta 1957, kleur blauw, in prima staat. VAUXHALL Velox 1954 - met kachel, kleur groen, op nieuwe banden. Rijnsburg - Leiden Telefoon k 1718—3341 Inrichtingen „ENDEGEEST" en „VOORGEEST" te OEGSTGEEST. J Binnenkort kunnen worden geplaatst enkele (zowel manneiyk als vrouwelijk). Afhankelijk van bekwaamheid en ervaring is plaatsing bU verschillende afdelingen mogelyk. Schrifteiyke sollicitaties te richten aan de afdeling J Personeelszaken of persooniyke aanmelding van maan- g dag tot en met vrydag tussen 14.00 en 17.00 uur. Dochteronderneming van Amerikaans concern vraagt voor spoedige indiensttreding: welke naast deze functie belast zal worden met diverse administratieve werkzaamheden. Kennis van de Engelse taal gewenst. Leeftyd: 2025 jaar. GEBODEN WORDT: ruime salariëring; afwisselende werkzaamheden; regeling voor vrye zaterdag. Uitvoerige schrifteiyke sollicitaties, onder by- voeging van recente pasfoto, worden gaarne ingewacht bij AVERY NEDERLAND N.V. Trekvlietweg 9 Leiden vraagt: Aanmelden aan de fabriek of na dinsdag 11 aug. a.s. des avonds van 67 uur. Hoge Morsweg no. 130. Wist U, dat U versleten wringerrollen opnieuw kunt laten bekleden Prima witte rubber, nauwkeurige afwerking, binnen enkele dagen gereed. Prys vanaf f 10.per rol. COVERBEDRIJF A. K. B. LEIDEN Lammermarkt 46 - Telefoon 24842 AANGEBODEN: Opruimen van alle afvalstoffen. G. A. DE GRAAF - Haarlemmertrekvaart 11 OEGSTGEEST TELEFOON 30636 i:i.in7i;<'i:i>i[rnni.)iw:)i;in:i Afdeling's-Gravenhage. Administratie: G. M. L. Kleyn, Vuurbaakstraat 24, 's-Gravenhage. Opleidingen te Alkmaar, Arnhem, Dordrecht, Eindhoven, Emmen, Enschede, 's-Gravenhage, Groningen, Leeuwarden, Utrecht en Zwolle. 1 september a.s. beginnen de nieuwe avondcursussen (één avond les per week) voor het examen van: Aanmelding dient vroegtydig te geschieden. Uitvoerige prospectus wordt door de administrateur gratis toegezonden. De directeur houdt spreekuur op: donderdagavond 13 aug. van 19.30—21.30 uur dinsdagavond 18 aug. van 19.3021.30 uur zaterdagmiddag 22 aug. van 15.0017.30 uur woensdagavond 26 aug. van 19.30—21.30 uur en volgens afspraak De spreekuren worden gehouden in restaurant „De Kroon", Spui 810, te 's-Gravenhage. GEZOCHT, wegens huwelyk der tegenwoordige, welke 8 jaar by my in dienst is geweest, een nette per 1 september, voor 3 dagen in de week, dinsdag, donderdag en vrijdag. Mevrouw DEERNS, Wilgenlaan 9, Voorschoten, telefoon 0 1717—2684. Belangrijke onderneming, gevestigd tussen Haarlem en Leiden, heeft plaatsing voor die opgeleid willen worden tot Brieven bureau van dit blad no. 21394. Op FABRIEKSKANTOOR te VOORSCHOTEN wordt met spoed gevraagd geroutineerde Tevens belast met lichte administratieve werkzaam heden. Salaris afhankelyk van leeftyd en ervaring. Schriftelyke dan wel mondelinge sollicitaties: Fabriek van Aluminiumproducten „KOCO", PAUWENSTRAAT IA - TEL. k 1717—2644

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 10