Raad van Oegstgeest nam besluiten ook in het belang van de jeugd Metamorfosewordt uitgebreid Grote belangstelling op eerste dag van Wassenaars zomerfeest WILLEM IS WAT WEL KAN EN NIET MAG Duitse jongens op IJsselmeer vermist STADSNIEUWS Beurs van Amsterdam DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1959 Na onze uitvoerige publikatie van de raadsvoorstellen, die gisteravond werden behandeld in een zitting onder voorzitterschap van burgemeester H .L. du Boeuff, kan ten aanzien van de voornaamste dezer voorstellen worden volstaan met de mededeling, dat zü onveranderd werden aangenomen, zU het dan dat de bcant- woordlng van enkele vragen verhelderend werkte, in het bijzonder ten aanzien van het aan te leggen recreatieterrein en de grondaankoop langs de Abtspoeiweg. Rolschaatslaan Mevrouw P. H. Smits-Witvliet meende, dat met de aanleg van de speelweiden in 't recreatiegebied en het aanbrengen van enkele speel- werktuigen, een open speeltuin zou worden gecreëerd waar zij geen voorstandster van bleek te zijn. Zij zou de voorkeur geven aan een ge floten speelplaats. Haar werd even- fel duidelijk gemaakt, dat hier van een speeltuin geen sprake is. Zoals \tuethouder Steenvnetser meedeelde gaat het erom kinderen wat ruimte te geven, die zij niet meer in huis 01 op straat kunnen vinden. Beslo ten werd een bedrag van 100.000 te reserveren voor de aanleg van een speeltuin in Buitenlust, zodra jhiervoor geschikte grond ter be schikking komt. Om ruimte te geven aan de rolschaatsende jeugd be staat het voornemen om het nieuwe gedeelte van de Hofbrouckerlaan op geregelde tijden voor het verkeer te sluiten en deze laan dan te bestem men voor het rolschaatsen. Aankoop grond Wat de grondaankoop betreft van ,8.23.80 ha langs de Abtspoeiweg voor een bedrag van f 200.000,werd uitvoe rig gesproken ten aanzien van de scha devergoedingen, die betaald zullen moe ten worden aan de pachters. De heer P. van Nieuwkoop wilde hierover graag meer weten, daar dit een zeer hoog be drag zou kunnen worden. Een en ander zal afhankelijk zijn van het tijdstip, waarop deze gronden in exploitatie kunnen worden genomen. De heer M. v. d. Voet informeerde naar dit tijdstip, doch het kon door de voorzitter niet worden aangegeven. Deze merkte wel op. dat de grond in het uitbreidingsplan ligt. terwijl ook :tot onteigening is besloten. Hij advi seerde tot aankoop over te gaan, daar idit aanmerkelijk gunstiger is dan de onteigeningsprocedure te voren. Overi gens, hoe lang de grond als teelland ook mog gebruikt zal worden, toch ontkomt men nooit aan betaling van vergoedin- igen, zoals in de Pachtwet aangegeven. De agenda verder op de voet volgend werd eerst overgegaan tot benoeming van de heer N. van Weizen als plaats vervangend voorzitter der H uurcommis sie ter voorziening in de vacature ont staan door het overlijden van de heer C. Oosterom. Mevrouw P. H. Smits-Witvliet vroeg aandacht voor het rapport van de Keu ringsdienst van Waren. Zij had het oog op ondeugdelijke ijs-bereiding. Dit kost de overtreder wel geld, doch zij had igraag gezien, dat de naam genoemd was of althans de initialen. Besloten werd mej. H. de Jager te lOegstgeest te benoemen tot vaste leer kracht aan de 2e openbare school. Woonwagenkamp Ten aanzien van het regionaal woon wagenkamp werd de gemeenschappe lijke regeling goedgekeurd. Op de vraag van de heer M. v. d. Voet hoe groot de kosten voor Oegstgeest zullen zijn ant woordde de voorzitter, dat dit ruim f2000 per jaar zal worden- Mr. M. A. V. Slingenberg merkte op, dat uit deze re geling, waarbij verschillende gemeen ten zijn betrokken, blijkt, hoe goed het mogelijk is in onderling overleg bepaal de problemen op te lossen. Het stelde zich met de voorzitter op het stand punt. dat alle problemen langs verschil lende wegen op deze wijze opgelost lkunnen worden, waarbij hij uiteraard het oog had op de hangende kwesties jinzake de grenswijzigingen. Ter sprake kwam nog, dat het woonwagenkamp Ikerkelijk binnen Oegstgeest ligt en ae izorg daarvoor zich uitstrekt o.m. tot de R.-K. en de Hervormde Kerk. Mevr. P. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 augustus Leldse Coöp. Groenten en Fruitveiling. Per 100 kg: Ap pelen 1338; andijvie 829; augurken 33 -95; pronkbonen 5392; snijbonen 50 118; sfambonen 48123; stokbonen 120 138; kroten 3441; rode kool 3256; pos telein 2123; rabarber 39; spinazie 52 —60; stoofsla 19; tomaten A 27; idem B 28; Idem C 20; uien 1829; waspeen 10 34. Per 100 sterks: Meloenen 13115; per ziken 620; bloemkool A 5886; idem B 23—30; komkommers A 816; idem B 8 —10; sla A 630; per 100 bos: peterselie I.70—6.10; radijs 2; selderij 8.40—10.10. AALSMEER. 5 augustus C.V. Cenr.r. Aalsmeerse Veiling GA: Per stuk: Clematis 1025; Gerbera 1026; Bouvardia 15 34; Chrysanten gr. bl. 3559; idem kl. bl. 15—28; per kelk Amaryllis 1026; Lelies 15—31; per bos; Colvilleï 40—61; Gladlo- en 4085; Ornithogalum 2053; Liatris 20—54; Scabiosa 30—80; Dahlia gr. bl. 30 -60; idem kl. bl. 2559; Chrysanten tros 3047; anjers per stuk; rood 515; roze 4—11; wit 410; Orchid. Beauty 2542. Rozen: Better Times 513; Rosalandla 3 —8; Edith Helen 49; Parel van Aals meer 412; Geh. Duisburg 36; Verschu ren 38; Towny Gold 411; Pechtold 2 7; Mad. Ofmann 410; Baccarat 2543; Hontezuma 1024; Sweetheart 49; Moulin Rouge 411; Nympf 1530. BARNEVELD. 6 augustus Coöp. Ve- luwse Eierveiling Barneveld-Ede: Week- aanvoer circa 900.000 stuks, handel vlug met kalme afloop. Prbzen eieren van 41 tot 48 gram 7.30—9.10. 48-60 gr. 9.50— 1430. 60-66 gr. 14.7515.29 alles per 100 ttuks. Eierveiling SBE. Aanvoer 425.278 stuks, handel kalm. Prijzen eieren van 4860 849—14.20; 60-66 gr. 14.01—15.02; eende deren 50-65 gram 6.5111.19; 6575 gr. II.6013.84 alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer; 2.100.000 stuks. Handel ln kippeëelren kalm met flauwe afloop in henneëieren redelijk. Prezen kïppeéleren van 6065 gram 14.5015 75. algemene prijs 15 per 100 stuks; kiloprijs 244; basis 614 gr. Henneëieren van 44-55 gram 8.25—12.75. kiloprijs 1.88—2.32. Pluim veemarkt: Aanvoer plm. 55.000 £t. Rryzen slachtkippen 1.601.70 per kg; «ïachtkuikens 1.751.90 per kg handel in kippen vlug ln kuikens redelijk. Prijsnotering Gelders-Overijsselse Ver eniging van Ëierhandelaren: Grote eieren 14.7515.50; gew 6268 gr kleine eieren 13—14.50; gew. 5661 gr. henneëieren 7 —10.75 gew 4252 gram GOUDA. 6 augustus - Kaasmarkt Aanvoer 176 partijen kaas, eerste kwal. p. kg 2.162.23; tweede kwal. 2.052.15; extra kwal. 2.242.37. Handel goed. H. Smits-Witvliet wilde het mogelijk maken, dat huishoudelijke en gezins voorlichting eveneens vanuit Oegst geest wordt gegeven. Zij vroeg de aan dacht hiervoor aan degene, die be noemd zal worden voor Oegstgeest ln de in te stellen Commissie van Bijstand en Toezicht. Vuurwerk Met de wijziging van de politiever ordening werd zonder meer akkoord ge gaan t.a.v. van de omschrijving „be bouwde kom". Evenwel over het verscherpen van de bepalingen betreffende het afsteken van vuurwerk kwamen vrijwel alle ton gen los. Men vond algemeen deze bepa lingen te streng. De voorzitter evenwel begon ai mee te delen, dat het geens zins de bedoeling was alles te regelen. Hij wilde alleen een stok achter de deur om op te treden tegen excessen. Baldadigheid heeft al vele malen ern stig letsel veroorzaakt. Besloten werd het verbod vuurwerk af te leveren aan liet publiek of ter beschikking te stel len te beperken tot personen beneden de 18 jaar. Deze leeftijdsgrens werd ook aangehouden t.a.v. het in bezit hebben van deze ontplofbare stoffen. Het in voorraad houden van vuurwerk door de winkeliers zal worden toegestaan, mits men vergunning heeft van B. en W. In verband met de plannen tot aan leg van een zweminriehting en van sportterreinen werd een krediet van f 10.000 verleend voor het verrichten van grondboringen, opmetingen en plaatsbepaling. Zonder stemming werd het krediet ter verbreding van van de Hoge Morsweg met f 15-000, verhoogd. liet trottoir langs de west zijde van de Wijttenbachweg wordt doorgetrokken, hetgeen uit veilig- heidsoogpunt voor de schoolgaande jeugd van veel belang wordt geacht. Metamorfose Besloten werd ca 1743 m2 grond in erfpacht uit te geven aan (le Slich ting „Oud-Poelgeest". De totale erf pachtcanon voor de Stichting wordt nu f 750,De plannen der Stichting kunnen dus voortgang vinden, zodat t.z.t. „Metamorfose" wordt vergroot. De overbruggingsuitkeringn aan voor malige pachters van gemeente-eigen dommen werd geregeld. Met één uitzon dering zal 6x de jaarlijkse pacht wor- I den vergoed. De behandeling van deze zaak was de laatste door de destijdt door de raad Ingestelde commissie. Met dank voor al het verrichte werk werd de commissie opgeheven. De voorzitster, mevrouw P. H. Smits- Witvliet, merkte nog op, dat. volgens de Pachtwet van vóór 1959 de overbrug- gingsregellmg van de gemeente Oegst geest geheel vrijwillig was omdat er Ju ridisch geen enkele aanspraak op eni gerlei vergoeding door deze groep van voormalige pachters kon worden ge maakt. Moreel werd dit niet bevredi gend geacht omdat deze groep een gro te bijdrage leverde aan de mogelijkhe den der volkshuisvesting- Aanbieding rekeningen Hierna vond de aanbieding plaats van de rekeningen van het dienstjaar 1958, die met een klein batig slot konden worden afgesloten. Ter onderzoek wer den in de commissie benoemd mevr. O. A. Kramers, en de heren mr. J. O. Bergmeyer, O. Makovitz en P. van Nieuwkoop. Zowel de Hofwijckschool als de Groen van Prinstererschool kre gen de aangevraagde voorzieningen toegewezen. Aan de agenda werd toege voegd een voorstel om een bedrag van f 967031 uit te keren aan de Gebr. Lub- be betreffende de ontbinding van de pachtovereenkomst. Hiertoe werd zon der discussie besloten. Er waren geen gegadigden voor de rondvraag. Wel wa ren er enkele interessante Ingekomen stukken en mededelingen, zoals het verzoek van de afdeling Oegstgeest van het Wit-Gele Kruis om garant te wil len zijn voor betaling van rente en af lossing van een geldlening voor aan koop van het pand Piet Heinlaan nr. 30 en toekenning van een extra subsidie van f 5000 voor de eerste inrichting van dit pand. Voorts was er een verzoek van de stichting voor Montessori-onder- wijs te Lelden en omgeving om mede werking te verlenen voor de stichting van een kleuterschool op een terrein aan de Wijttenbachweg. De voorzitter deelde mede, dat ln deze vergadering niet aan de orde was geweest het voor stel tot aansluiting bij het Bouwfonds Nederlandse Gemeente daar de Com missie van Openbare Werken had ver zocht eerst nog nadere inlichtingen te verkrijgen over de woningbouw door of met medewerking van de gemeente ln de gemeenten Rijnsburg, Sassenheim en Warmond. Besloten werd nog ook te informeren in gemeenten, die bij dit fonds zijn aangesloten. Hierna ging de raad verder met ge sloten deuren ter behandeling van het op de agenda vermelde voorstel tot verbouw van het gemeentehuis en uitbreiding van het secretarieperso- neel. In het openbaar werd medege deeld dat dit voorstel werd aangehou den voor latere behandeling. Gevarieerd programma Op de eerste dag van het Wassenaar- se zomerfeest, gisteren, heeft de Wasse- naarse Oranjevereniging „Koningin YYilhelmina" niet te klagen gehad over belangstelling voor de verschillende wedstrijden, die de gehcl dag door ge organiseerd werden. Na een muzikaal begin van de dag door „Excelsior", dat nr.et de drumband een mars door het dorp maakte, werden op het terrein tus sen Duinrellweg en Berkheistraat de traditionele kinderspelen gehouden, waarvoor zich een enorm aantal jon gens en meisjes had aangemeld. Er werd met groot enthousiasme gekampt om dc aantrekkelijke prijzen, die door de Oranjevereniging bij tientallen waren uitgeloofd. De kinderen die geen prys wonnen ontvingen toch in ieder geval als troostprijs een bon voor een ijsje. Groot was ook het aantal deelnemers en de menigte kijkers bij de ringrijderij voor dames en heren te paard, die op de Heerenweg gehouden werd. Een 34-tal deelnemers beijverde zich om, rijdend in een behoorlijke draf, de los opgehangen ringen aan het houten zwaardje te ste ken. Juryleden noteerden met grote nauwgezetheid het aantal treffers. BROMFIETSERS IN ACTIE Een succes werd 's middags ook de behendigheidswedstrijd voor bromfiet sers, die op een gedeelte van de Storm van 's Gravesandeweg gehouden werd. Het aantal deelnemers was nog niet bij zonder groot, maar zal ongetwijfeld een volgend keer groter zijn. De organisa tor van dit evenement, de heer P. J. Voorham, had een alleraardigste en niet al te eenvoudige opgave voor de bromfietsers in elkaar gezet: een wed strijd met allerlei hindernissen, die de rijkunst van de deelnemers op een zwa re proef stelden. Rijden over smalle plankjes, over een wip en door een gro te hoeveelheid zand. het met de voet meenemen van een op de weg liggende autoband en het met een IJzeren haak oppikken van lege olieblikjes kan men nu eenmaal geen dagelijks werk voor bromfietsers noemen. Bovendien moest onderweg nog een vraag over verkeers veiligheid worden beantwoord en acht geslagen worden op een aantal verkeers borden, terwijl de tijd, die iedere deel nemers nodig had. met behulp van stopwatches werd geregistreerd. STORTBADEN Vele tientallen liefhebbers kwamen 's avonds in de Berkheistraat bijeen voor dc aloude vermakelijkheid van het kuip jesteken: een spel waarbij het op een vaste hand bij het ringsteken aankomt omdat elke misser bestraft wordt met een stortbad van enkele tientallen liters water! Het water stroomde ook gister avond weer over de moedige deelneem sters en deelnemers heen. De geldprijzen voor de winnaars en de vrolijkheid van de vele toeschouwers maakten weer heel wat goed! Sportieve jongelieden kregen ook nog de kans hun bedrevenheid te tonen in het mastklimmen. Ook hier vormden geldprijzen, in enveloppen bo ven in de mast hangend, de beloning. Het concert van de boerenkapel van „Excelsior" op het Plein betekende nog lang niet het einde van de eerste feest dag. Op het kermisterrein in de Berk heistraat draaiden de vermakelijkheden tot na middernacht op volle toeren. UITSLAGEN Kinderspelen: Race op steps: 1. Ad je Ruygrok, 2. Louis Zandvliet, 3. Wietsje Ruygrok. Ringsteken per fiets: 1. Plet Knijnen- burg, 2. Kootje van Delft, 3. Jan van Leeuwen. Zaklopen: 1. Wim van Galen, 2. Ger ry van Veen, 3. Frans Venrooy. Bekerrace: 1. Marijke Bloem, 2. Carla de Boer, 3. Wiesje Woldering. Naald- en draadrace: 1. Willy Bol, 2. Marijke Dompeling, 3. Paulien West geest. Stoelendans: 1. Joh. Oldenburg, 2. Ria v. d. Ham, 3. Annemarie v. Noort. Verkeersspel1. Huug Zandvliet, 2. Jan Willem Kooien, 3. Jan Vogels. Goalschieten1. Hans Holleman. 2. Hans Klumpers, 3. Hans Stuivenwold. Ringrijden te paard: 1. R. J. ten Ha gen, 2. Rinus Bos, 3, J. Angevaren, 4. K. Oliehoek. 5. W. A. van Dijk. Bromfietswedstrijden: 1. J. Voorham 19 strafpnt., 2. J. van Veen 24 strafpnt., 3 J. Paardekooper 25 strafpnt., 4. Nico Nell 31 strafpnt., 5. H. van Veen 35 strafpnt. Kuipjesteken: 15- en 16-jarigen: 1. Joke Dompeling, 2. Leo Kolff, 3. Ste ven Nelemans. 4. Piet de Hollander. 5. Arnold v. d. Ploeg. 17-jarigen en ouderen: 1. Dick Dom peling, 2. Hans van Deursen, 3. A. W. v. Dijk, 4. W. A. van Dijk, 5. C. v. d. Does. VANAVOND TWEE OPTOCHTEN Het programma voor vanavond, de laatste avond van het Wassenaars feest, vermeldt twee optochten. Om half 8 vertrekt van het Burchtplein een op tocht van gekostumeerde kinderen. Om half 9 maken drie muziekkorpsen een mars door het dorp en om 9 uur bege leiden deze korpsen een fakkel- en lam- pioenoptocht. die van het Burchtplein begint en op het Dorpsplein eindigt. Ook vanavond is de kermis in de Berkheistraat weer geopend tot 1 uur. OEGSTGEEST RIJKSPOSTSPAARBANK. Op de Rijkspostspaarbank, kantoor Oegstgeest. werd in de maand juli in gelegd f 106490.85 en uitbetaald f 10598388. Onze plaatsgenote mevrouw M. B. Den HerderMeijer Drees is te Utrecht geslaagd voor Frans M O. A. VOORSCHOTEN N. SEGAAR BEGRAVEN. Gistermiddag vond onder grote be langstelling op de Ned. Herv. Begraaf plaats alhier de teraarde bestelling plaats van de heer N. Segaar. die de vorige week op 59-jarige leeftijd na een langdurige ziekte overleed. In de Gere- lormeerde Kerk werd eerst een rouw dienst gehouden. De overledene had vele functies. Hij was oun. 2e voorzitter van de Mr. G. Groen van Prinstererschool, bestuurs lid van de Bosch- en Gasthuispolder, mede-ambtsdrager der Geref. Kerk. De heer J. G. Hoogteiling uit Alphen a/d. Rijn, zwager van de overledene, sprak een dankwoord. BURGERLIJKE STAND Geboren: Peter A. M. zn v. J. H. Roe- terdink en K. C. Vonders; Jan H., zn v. J F. Stolk en G. Turkenburg; Nlcoiaas. zn v. A. van Dyk en C. Kool; Theodorus H. M. zoon van J. P. Th. Zonneveld en J. A. P van der Meer; Albert, zoon van H. LangedlJk en J. C. Schravendljke: Catharina A. M. dochter van J. P. H. Huyskens en P M. J. Litjens. Ondertrouwd: J. C. Greive en M. P. Mechelse; W. H. van Wetten en P. J, Am- merlaan. Nieuw-Guinea niet in V.N. President Soekamo heeft heden ver klaard, dat Indonesië dit jaar het geschil met Nederland over West Nieuw-Guinea niet in de V.N. ter sprake zal brengen. Na overleg met de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrlo, was Soekarno tot de slot som gekomen, dat het niet nodig was te verzoeken, de kwestie dit jaar op de agenda van de algemene vergadering te plaatsen. Soekarno deed deze mededeling nadat de laatste dagen linkse kranten en groeperingen erop hadden aangedron gen, dat het geschil wederom bij de V.N. zou worden voorgebracht. De 4e manier van roken het sigaartje dat U kunt roken als sigaret! (Van onze t..v.-medewerker) De reportage van Alfred van Sprang, fllmverslag van de expeditie Sterren gebergte. was bf) aankomst in Neder land in goede handen gevallen. Er was weinig nagesynchroniseerd, omdat 'het geluid, in Nieuw-Guinea opgenomen, van uitstekende kwaliteit was. We hoor- den dus veel Van Sprang en als er een later ingesproken commentaar te be luisteren was, viel dat haast niet op, zo logisch was dit tussengevoegd. Verder viel het wel op, dat de montage zeer deskundig was gesohied. In het verhaal waren telkens onderbrekingen, die even rust en afleiding gaven, maar bij het terugkomen van het voortschrijdende gebeuren leek dit dan met ex!tra-span- ning te zijn geladen. Als men bedenkt, dat alle ter beschikking staande mid delen óf primitief zijn overzee óf schaars in de studio dan kan men slechts bewondering hebben voor het allerwege aan de dag gelegde vakman schap. Nederland heeft niet alleen ln gedaohten de top, die nimmer door mensen betreden was, medebeklommen nee, we hebben meegerild en -gehuiverd en na afloop waren we trots op onze landgenoten en dankbaar jegens Verol- me! Over de (toverkunsten van Disney zul len we maar niet teveel zeggen. We veroorloven ons alleen de vraag of dit geval de vele duizenden, die het kost, wel waard is, maar dat kan een kwestie van smaak zijn. Strenger in ons oordeel over het zou teloze „Jantje lacht. Jantje huilt want juist nu even tevoren bleek over wat een bekwame en toegewijde men sen met smaak en dus met gevoel voor proporties de NCRV beschikt, dan is het voor ons een raadsel, dat men Vermoedelijk verdrenken Dinsdag zijn de twee Duitse vakan tiegangers, de 16-jarige Manfred Erich Nowak uit Heme en zijn even oude buurjongen Klaus Nikhoff, met een kano van Eemnes de Eem afge varen om op het IJsselmeer te ped delen. Zij hadden de twee persoons kano gehuurd van een sportcentrum te Eemnes. Toen in de late avond uren de beide jongens nog niet terug waren heeft de beheerder van het sportcentrum alarm geslagen. De beide jongens, die hadden gelo geerd in de jeugdherberg te Blaricum, waren n.l. in zwembroek in de kano gaan zitten. Hun kledij hadden zij oij de verhuurderij achtergelaten. Gisteren zijn de vliegers van de PH- Pol, de Auster van de dienst luchtvaart van de Rijkspolitie op Schiphol, op verzoek van de Rijkspolitie te water gaan zoeken naar de kano. Na urenlang speuren is de bemanning van de PH- Pol er tenslotte in geslaagd de kano, die vol water was. in het riet bij Nulde in de buurt van Ermelo te tónden. Van de jongens was geen spoor te bekennen. Men vreest dat de beide jeugdige va kantiegangers zijn verdronken. De fa milieleden in Heme zijn van de vermis sing in kennis gesteld. Dappere redding uit zee Speciale berichtgeving) Verschrikt stoven de badgasten bij paal 8 op Terschelling uiteen, toen wachtmeester E. Dijkstra van de Rijkspolitie op zijn paard uit de dui nen kwam draven en het dier met alle snelheid, die hij eruit kon halen, de zee indreef. Zijn hulp was er bit ter nodig. De 9-jarige Harm Jan Nij- kamp uit Delfzijl was te ver in zee gegaan en werd door de sterke eb- stroom meegesleurd. Zijn ouders stonden wanhopig op het strand om hulp te roepen. Wachtmeester Dijkstra had dit ge hoord en aarzelde geen seconde. Met moeite wist hij zijn paard door de woe lige branding te wringen. Daarna werd het water dieper en moesten man en paard enige tientallen meters zwem mend afleggen, vooraleer de jongen kon worden bereikt. De kleine drenkeling dreef op dat moment bewusteloos voor over in de golven. Met haast bovenmen selijke moeite wist de politieman zijn paard weer door de branding terug naar net strand te drijven en de jongen aan land te brengen Hij begon op het strand dadelijk kunstmatige ademhaling toe te passen. Na enige tijd zag hij tot zijn vreugde, dat de levensgeesten bij de jongen terugkeerden. Eenmaal bij zijn dankbare ouders terug werd Harm Jan dadelijk onder de dekens gestopt. Zijn toestand baart thans geen zorg meer. Getrouwd: J. F Landesbergen, 24Jaar en M. Naaveld, 24 Jaar; J. G. A. van Gent Jaar en G. J. J. van Aken, 25 Jaar; K. Groeneveld, 31 Jaar en M. A. van der Marei, 23 Jaar. Overleden: O. H. Roeat, T Jaar. anderen heeft losgelaten op.het „live" programma. Er waren liedjes voor „ge dicht", die geen liedjes waren en alleen maar wat rijmden, er was muziek bij. die er niet op sloeg, er waren mensen, die niet zingen konden, maar het toch probeerden en zich van de op zichzelf volgzame begeleiding niets aantrokken. Het rammelde dus aan alle kanten en als er dan nog wat ingezeten had, dan hadden we nog kunnen zeggen, dat het verloren ging door technische onmacht, maar het was een psychhologlsohe en sociologische benadering van het oude en minder oude kinderlied, die naar niets leek. Sonja Oosterman had ken nelijk voor de eer bedankt (haar naam werd in de omroepbladen als mede werkster n.l. genoemd). Terecht voor een zingende actrice van formaat, naar ons voorkomt. Maar dit had voor de omroep een waarschuwing moeten zijn, die helaas in de wind werd geslagen. Na deze twee elkaar opvolgende diep tepunten toonde het programma echter weer in het slot een verheugend herstel. Meer dan dat. De voordracht van het verhaal van Strong, uitnemend vertaald meesterlijk voorgedragen en welhaast door een bewogen, ja diep gewonde Paul Steenbergen, uiterst minutieus, eerlijk evenwichtig en beheerst door regisseur Rigters geregistreerd, was van een adembenemende kracht en span ning. Het was een verhaal over een verlo ren geliefde, waarin de minnaar geban nen ln een wurgende twijfel, ln een religieus geladen hallucinatie zijn geluk denkt te heroveren. Dat ds. Okke Jager in zijn dagsluiting nu uitgerekend terug greep naar Disney's produkt, waarin achteloos met Gods naam werd ge speeld en zinspeelde op het Jan Salie- produkt, verdrlette ons, vooral omdat religieuze doordenking van het verhaal van Strong mensen in nood een êteun had kunnen bieden. Onze conclusie moet zijn: twee flitsende juwelen tussen de valse glin ster van surrogaten. Ze weten daar bij de NCRV best hoe het wèl kan. Dat ze ook spoedig mogen ontdekken hoe het beslist niet meer mag. Italië en het bezoek van Eisenhower De Italiaanse minister van Buiten landse Zaken. Pella heeft in gesprek ken. die hij dezer dagen had met de ambassadeurs van de Verenigde Staten, Engeland, en Frankrijk te Rome, de vurige wens van de Italiaanse regering tot uitdrukking gebracht, dat president Eisenhower bij zijn bezoek aan Europa zo mogelijk ook in Rome komt, aldus meldt het orgaan van de christen-de mocratische partij „Popoio". Als dit niet mogelijk zou zijn, zouden de Ita liaanse leiders bereid zijn de Ameri kaanse president in een andere Euro pese hoofdstad te ontmoeten. Mr. C. Stel benoemd tot rechter Naar wij vernemen is onze oud-stad genoot, mr. C. Stol, substituut-griffier bij de Rechtbank te Rotterdam, tot rechter in die rechtbank benoemd. Mr- Stol, di« op 6 juni 1925 is geboren, woont thans ln Den Haag. HIJ werd op 6 maart 1953 benoemd tot substituut- officier bij de Rotterdamse rechtbank. HIJ speelde voetbal voor ASC en HVV. BEURSOVERZICHT Aku op recordhoogte AMSTERDAM, 6 augustus Er waren vanmiddag ter beurze twee hoeken waar de handel een levendig karakter had en wel in die voor de aandelen Aku en voor die van de Scheepvaartwaarden. Geruggesteund door de vaste tendentie voor de Aku- aandelen van gisteren in Wall Street bestond er vanmiddag voor deze papieren op het Damrak zeer grote belangstelling. Reeds voor de officiële beurs een aanvang nam werden tientallen aan delen door de arbitrage opgekocht op een prfjs van 396 tot 397. Bij de opening werd 397gedaan tegen gisteren als slotprijs 390 3/4. De openlngsprljs was tevens een hoogterecord voor de rayon aandelen. De hoogste koers in 1955 be droeg 396%%. De belangstelling voor deze stukken ging wederom uit van Duitsland, het publiek en de beroeps- handel. Het hoge niveau kon later niet behouden blijven. Er volgde een koers- reactie tot 394%, waarna de prijs weer iets opliep. Ook Unilever zette de koers stijging voort en noteerde op 606 circa 2 punten boven de vorige slotprfls. De koers van Philips daalde van 671 tot 670. tegen gisteren 677 In Kon. Olie ging heel weinig om. Op f. 171.50 lag het fonds ruim f. 1.beneden de vorige slotprfjs. KLM werd, Ingevolge Wall Street lager geadviseerd. De Scheepvaartwaarden trokken flin ke belangstelling. Deze groep ls hoege naamd niet meegegaan met de koers stijgingen. Duitsland toonde belangstel ling, terwijl daarnaast herbeleggingen plaatsvonden.. Door elkaar bedroeg de koerswinst voor deze aandelen 1 tot 3 punten. In de leidende cultures daalden certificaten Dell van f. 180.50 tot f. 178.30, waarna weer f. 179.30 werd gedaan. Senembah kon zich vrij goed handhaven en HVA was aan de vaste kant. Staatsfondsen hoger. Aandelen Van Vllssingen werden ge adviseerd op 385 k 390 (401). WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 6 AUGUSTUS Londen 10.61^-10.61%; New York 3.77%-3.77%: Montreal 3.93%-3.93%; Parijs 76.92%-77.02%; Brussel 7-56- 7.56Frankfort 90.24-90.29; Stockholm 72-96-73.01; Zürich 87.57%-87.621/2Mi laan 60.81%-60.86% Kopenhagen 54.80% —54.85%; Oslo 53.01 %-53.06%Wenen 14.62%-14 63%; Lissabon 13.22%-13.24 Ankara 3.76H-3.77ft; Praag 52.84-52.94, Donderdag 6 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100% 100A Ned. '59 4% 100,100, Ned. '53 3% 94% 94% Grootboek obl. 3% 80% Ned. '47 3% (3) 94% 94% Ned. '51 3% 94% >Jed. '53 (3%) 93%B 93% Ned. '56 3% 93 93 Ned. '48 3% 87% 88% Ned '59 4% 98,V 93AGB Ned '54 3% 89 %B 89% Ned '55 I 3% 89%B 88% Ned '55 II 3% 90 90B Ned '37 3 90% 90B Dollarlng '47 3 90% 90% Investeringscert. 3 97GB 97,^ Ned. 62-64 3 98% 98% Indië '37 A 3 93f„ 93%B Grootboek '46 3 89%GB Ned. WB 6% UOfg 111 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 41% 42%G Nat. Handelsbank 154GB 155GB Ned. HandelmU265 262% Amst. Rubber 94%GL 94,-GL H.VA150% 154ft Senembah 212GB 217% A.K.U390-, 393% Berkel's Patent (v.) 279GB 280GB Calvé Delft cert. 590GB 589 Deli Mfj.en (Ver.) 181.50 181% Kon. Pap v. Gelder 249% 249% Hoogovens cert576GB 575GB Müller en Co. NB. 321 324% Ned Kabelfabr 417GB 420GB Philips 671 669 Philips pref.266 264 Unilever 604 605% Wilton Feyenoord 214 215% Biliton 2de r 305GB 305GB Dordtse Olie gew 750 742 Kon Olie (f20.—) 174 173.— idem (50 k f.20.—) 172.40 171.10 Holl. Amer HJn 163% 163% Java China Paket 150GB 155GB K.L.M129 127.50 Kon Ned Stmv MU i6i% 161% Kon Paket MIJ 124% 126% Stmv my .Nederl." 155 157 Nievelt Goudr eert 133GB 136% v Ommeren eert 254 253 Kon Rott Lloyd i4q 144 Ned Scheepv Unie 137GB 140% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 <3%) 3 94 93% idem '48 (3%) 94 93% R'dam '52-1 (4%) 98% 99 idem *37 I-III (3%) 93% Idem *38-1 (3%) 93% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 104% 104% id. N.WB. '52 (4%) 97% 96% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95 95% Premieleningen A'dam '53 3 95% 94% A'dam '51 2% 86% 86%B A'dam '56 I 2% 83 83% A'dam '56 II 2% 93% 93% Eindhoven '54 2% 83 84% Enschede '54 2%.... 91% Den Haag '52 I 2% 88% 88% Idem II 2% 89% 89 R'dam '52 I 2% 89 89 Idem II 2% 92 92L Idem '57 2% 99% 100% Utrecht '52 2% 90 Z.-Holl. 1957 2% 98 98% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnsteilingen Robeco 217 217 Amst. Bank 365 363 H.B.U. eert254y4 255% Rott. Bank 323 325 Twentsche Bank 290 286 Industrie Ondernemingen Albert Heyn406 409 Borneo Sum. H.Mfj 72% 73% Ned. G. en Sp fabr 294% 295 Kon Ned. Grofsm 152% 153% lnternatio135 137% Int Kunststoffenind 45 46 Leidse Wolspinnerij 374 373% Rott Droogdok Mij 610 610 Sikkens Lakfabr '53 580B 580 Ned. Mij Walvvrt 119 118 Zaalberg 111 112 Ing. bur v. Bouwnfjv 255 257% Spoorwegen Dell Spoorweg MU 9% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 29% 29% intern Nicke) 104% 103 Anaconda 65% 64% Bethlehem Steel 56% 56% Cities Service 56% 56 General Motors 56ft 56% Kennecott104% 104 Republic Steel 76% 75% Shell Oil 81% 81% Union Pacific 33% ün States Steel 102% 102% Nog enkele fondsen alt Leiden en omgeving Aandelen SIK 5/8 Edelmet. Kon AA 74% 74% Pref w.a Idem 82GB 83GB 331 335GB Holl Constructie 421 428GB Ver. Touwfabrleken 279 280G Wernlnk's Betonm. 135%GB 138 Van Wijk Textiel 84 84%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5