N i vm.\ tl ruim 300 gegadigden mor aclit wereldtitels Nieuwe spelers onder contract bij UVS RIK STEENBERGEN NEEMT REVANCHE IN DE 3de ETAPPE TOPTENNIS IN HILVERSUM Regen voorkwam nederlaag van Korteweg tegen Han van Dongen pge/icht I maart 1860 Vrijdag 31 juli 1959 Derde blad no. 29809 Kampioenschappen wielrennen landvoortse politie houdt het hart vast Hoewel de inschrijving voor de a.s. wereldkampioenschappen wiel- jnen in Amsterdam en Zandvoort officieel nog niet is gesloten, zijn de KNWU toch al ruim 300 definitieve gegadigden voor de acht jreldtitels ingeschreven. Het grootste aantal deelnemers verwacht tn bij de strijd om de amateurtitel op de weg, namelijk meer dan 100. jor de regenboogtrui op de weg bij de professionals zullen 71 ren- rs aantreden. Vele maatregelen (ok bij de baanwedstrijden is de be stelling van amateurs het grootst, reten 38 sprinters. 32 achtervolgers 15 stayers. Daartegenover staan 22 sprinters, 15 profachtervolgers en 22 stayers. oor het onverwacht grote aantal in lijvingen voor de stayerstiiels zal het dzakelijk zijn de vastgestelde rust en te benutten om bij de profs een ie serie en de onvermijdelijke extra kansingsritten te laten rijden, jverigens beginnen alle raderen van omvangrijke organisatiemachine nu elkaar te grijpen. Met de medewer- ig van de gemeentelijke en provin ce politie-autoriteiten is een omvang- te verkeersregeling voor de beide wed- Hddagen in Zandvoort - 15 en 16 Justus - opgesteld. Maar hoewel op lier deze verkeersregelingen tot in de ïtjes kloppen, houdt de politie zich B het hart vast voor de afvoer na de fessionalwedstrijd op 16 augustus, al- vertelde de korpschef van de Zand- rtse gemeentepolitie. Niet te schatten >e moeilijkheid is, dat men niet bij tadering een schatting kan maken i het aantal toeschouwers bij de weg- ppioenschappen. Het kunnen er zo- 50.000 als 200.000 of nog veel meer En daarom deed de korpschef dan een dringend beroep op de autorij- ide bezoekers om zich van te voren ij voorverkoopadressen, wielervereni- gen of aan de grensposten, voor zover 'de buitenlanders betreft - te voor- DNDEN VAN ZUID-SLAVIË EN OOST-DUITSLAND >e Nederlander Jan Doek is tweede -orden in de zesde etappe van de ide van Zuid-Slavië voor amateurs. aar werd de Roemeen Kosma, die 183 km. van Zagreb naar Banja Luka in 4 uur 50 min.. De Belg Van- 'ecken finishte als derde en behield iee de leiding in het algemeen lement. het ploegenklassement na de zes etappe heeft Bulgarije de leiding met tijd van 82 uur 48 min. 23 sec. Zuid- lë is tweede in 82.49.20 en Neder- derde in 82.54.46. lp de 5e plaats in het dagklassement eerde zich onze landgenoot Steuten idezelfde tijd als de winnaar Kozma. Hugens werd 15e eveneens in de- e tijd en Nelis 38e in 5.02.03. het algemeen klassement is Hugens de, Steuten achtste en Doek negende t resp. achterstanden van 6 min. 53 10.31 en 11.10. OOST-DUITSLAND )e Oostduitser Schur heeft gisteren eerste etappe van de Ronde van |t-Duitsland voor amateurs gewon- I. De wereldkampioen op de weg der pteurs legde de 216 km. van Berlijn Ir Güstrow af in 5 uur 15 min. 57 (met bonificatie 5.14.57). De uitslag I verder: l Tlustochowicz (Polen) 5.15.57 (met 1.5.15.27): 3. Zilverberg (Ned.) 5.17.25 Jansen (Ned.) 5.21.06; 21. Van Stra- I (Ned.) 5.21.46: 32. Balvert (Ned.) 1.10; 36. Sluys (Ned.) 5.26.36; 77. Van kenvoorden (Ned.) 5.26.43. ZEILEN Europees kampioenschap tweemanszwaardboten De Britse zeiler Adrian Jardine, die de fete race voor het Europees kampioen lap tweemanszwaardboten - dat in de Urt van Kopenhagen in de Flying tchman wordt gezeild - had gewon- i, heeft de finish van de tweede race t kunnen bereiken wegens het oplo- i van averij aan zijn boot Pandora, ianks het bar slechte weer hebben rtien andere boten de tweede race volbracht. De snelste zeiler was dit- il de Oostenrijker Praxmarer met [itta n voor de Westduitser Kreidel t Butzeman en de Belg Maes met Le teor. In het algemeen klassement na e races heeft Oostenrijk de leiding i 369 punten. De stand luidt verder: West-Duitsland 296 pnt., 3. Italië 265 iten. 4. België 233 punten, 5. Zwitser- d 232 punten, 6. Groot-Brittannië punten en 7. Nederland (U. Jager, nanning Rodenhuis, met Good Luck) punten. DAMMEN In het kader van het gouden jubi- n van de Leidsche Damvereniging irdt een wedstrijd georganiseerd voor sdammers. Er zijn voor dit toernooi «le fraaie prijzen beschikbaar ge ld, n verband met de toeloop van nieu- leden heeft de vereniging van club aal moeten veranderen. De wedstrij- a in het a.s. seizoen zullen in hotel llevue gespeeld worden. De NOAD-binnenspeler Ken tie is or het komende seizoen door NEC ge- itracteerd. )e eerste divisieclub Wageningen sit twee nieuwe spelers onder con- ct genomen. Het zijn de achterspeler 'hnen (ex-NEC) en de voorspeler Van Weerthof (ex-PEC). Daarentegen is slman J. ten Klooster naar Heracles srgegaan. zien van een officiële parkeerkaart met de letter „P", wil men een chaos voor komen. De publieke belangstelling voor de v.egkampioenschappen is zeer groot, uit Herenthals, de woonplaats van Rik van Looy, is bijv. een noodkreet gekomen om autobussen. In de plaats zelf zijn alle beschikbare autobussen al lang volge boekt en men heeft nu een beroep moe ten doen op de Nederlandse onderne mers om alle supporters van de Belgi sche favoriet naar het Circuit te kun nen vervoeren Hoog patronage De wereldkampioenschappen staan onder de hoge patronage van ZKH de Prins der Nederlanden, die het be schermheerschap op zich heeft genomen. In heterecomité hebben onder meer zit ting de ministers van Verkeer en Wa terstaat, Buitenlandse Zaken, Onder wijs en Kunsten en Wetenschappen, de Commissaris der Koningin in de provin cie Noord-Holland en de voorzitters van het NOC en de Ned. Sport Federatie. U.V.S. heeft de gebroeders Theo en Wim v. Kampen gecontracteerd. De beide ex-LFC-ers hadden ook van ZFC een aantrekkelijke aanbie ding gekregen, maar zij hebben er de voorkeur aan gegeven in het ko mende seizoen de blauwwitte kleu ren te dragen. Naast deze twee amateurs hebben voorlopig nog twee andere nieuwe spelers een contract met de Leidse semi-profclub getekend. Het zijn L. van der Toorndie als linksbuiten gespeeld heeft in het tweede elftal van Sparta en de Surinamer Kilian, die van Haarlem is overgenomen. Kilian heeft o.m. zoel eens als rechtshalf in een vertegenwoordi gend Surinaams elftal tegen Neder land gespeeld. Met één nieuwe kracht worden op dit moment nog onderhandelingen gevoerd. Voorts zijn de contracten van de volgende spelers uit de eigen vereni ging verlengd: Koos v. Putten, Frits van Duyl, André Hak, Wim Bekke ring, Jac. v. Leeuwen, Jan Kluivers, Frans v. d. Zeeuw, Jan Verkuylen, Freek Filippo, Hennie Bekkering, Coen Rijshouwer, Gerard Devilee, Han Verhoeks en Henny de Haas. Dinsdagavond speelt UVS in een zo sterk mogelijke formatie aan de Wassenaarseweg een oefenwedstrijd tegen DWS-A. Zaterdagmiddag 15 augustus speelt een UVS-elftal, aan gevuld met enkele spelers van Quick Boys, op Nieuw-Zuid in Katwijk aan Zee een wedstrijd tegen de Duitse Oberligaclub Wuppertal. Advertentie! De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak SCHAKEN In de derde ronde van het finaletoer- nooi om het wereldkampioenschap schaken voor de jeugd te Miinchenstein heeft onze landgenoot Kuypers het hoofd moeten buigen voor de Oostduit ser Küttner. Na deze ronde ziet de stand er als volgt uit: 1. Stefanof (Buig) 2'/2 pnt; 2. t/m 4. Clemens (W-Dld), Naranja (Phil) en Bielicki (Arg) ieder 2 pnt; 5. Parma (Zuid-Sl) ll/2 pnt en 1 afgebr. partij; 6. en 7. Tomson (Rusl.) en Ha- mann (Den) ieder V2 pnt; 8. Rumens (G.B.) 1 pnt en 1 afgebr. partij; 9. 10 en 11. Küttner (O.-Dld), Philips (Nw- Zeel.) en Kuypers (Ned.) ieder 1 pnt; 12. Erny (Zwits.) 0 pnt. Omloop van het Westen Rik van Steenbergen heeft zijn re vanche genomen. Toen het donder dag tot slot van de derde étappe van de Omloop van het Westen. Nantes- Lorient over 221 km., wederom op een massasprint aankwam, liet de Belgische ex-wereldkampioen zich ditmaal niet verrassen. De Fransman Everaert, de winnaar van de tweede etappe, deed nog wel een poging zijn succes te prolongeren en ook onze landgenoot Captein zat weer in het voorste gelid, maar beiden kregen r.u geen schijn van kans. Evenmin als de tweede snelle Nederlander, Piet de Haan, wiens sprong niet verder reikte dan de vierde plaats. Door zijn tweede plaats behield Everaert de leiding van het algemeen klassement. MEER STRIJD Ofschoon de uitslag anders doet ver moeden, is er in de derde etappe toch meer strijd geleverd dan in de twee voorgaande. Alle uitlooppogingen liepen echter op niets uit. Op 40 km. van de finish, onder de ogen van een belangstellende Louison Bobet, die zich onder de toeschouwers had geschaard, werd een nieuw en laat ste bombardement ingezet, waarin de Nederlanders een belangrijk aandeel hadden, vooral Stolker, De Haan en Geldermans. Enkele kilometers voor Lo- rient nog deed de bijzonder actieve Stol ker, in samenwerking met Beuiffeuil, een krachtdadige poging om vóór het peloton uit de stad binnen te komen en om als triomfator te worden gehuldigd. Het lukte ook hem nu echter niet en zo kwam het weer op een eindsprint aan, ditmaal op de wielerbaan van het nieu we stadion te Lorient. Van Steenbergen, gelanceerd door zijn land- en ploegge noot Schoubben, snelde als eerste over de eindstreep. UITSLAGEN De uitslag van de derde etappe was: 1. Van Steenbergen (Belg.) 221 km. in 5 uur 41 min. 19 sec.; 2. Everaert (Fr.) z.t.; 3. Simpson (GB> z.t.; 4. De Haan (Ned.) z.t.; 5. Elliott (Ierland) z.t.; 6. Captein (Ned.) z.t.; 7. Van der Plaetsen AUTOMOBILISME Stirling Moss vrijgesproken De Britse autocoureur Stirling Moss is niet schuldig bevonden aan de dood van de Zwitserse coureur Fausto Mev- rat, die op 7 juni tijdens de 1000 km sportwagenrace op de Nürnburgring verongelukte. De weduwe van Meyrat had een aanklacht tegen Moss inge diend. waarbij deze ervan beschuldigd werd met zijn Aston Martin onverant woordelijk te hebben gereden en daar door de wagen van Meyrat zou hebben geraakt met het noodlottige gevolg. De openbare aanklager te Koblenz zei, dat na een diepgaand onderzoek en een re constructie van het ongeval niet is ge bleken. dat Moss enige schuld treft. De weduwe van Meyrat kan tegen deze uitspraak in hoger beroep gaan. Harry Getz, de manager van de I Zuidafrikaanse waterpoloploeg, welke een tournee door West-Europa maakt, heeft drie Nederlandse zwemsters uitge nodigd om in het a.s. zwemseizoen een trip door Zuid-Afrika te komen maken. Het betreft de meisjes Ria van Vel- sen, Ada den Haan en Cockie Gaste laars. Tennistoernooi Leidse Hout (Eelg.) z.t.; 8. ex aequo: het peloton met alle overige renners, uitgezonderd Bar- botln, die de strijd heeft gestaakt. Het algemeen klassement na de derde etappe luid: 1. Everaert (Fr.) 18 uur 3 min. 37 sec., 2. Simpson <GB) z.t., 3. Elliott (Ierl.) z.t., 4. Schoubben (Belg.) z.t., 5. Stolker (Ned.) z.t., 6. Rosseel (Belg.) z.t., 7. Co- lette (Fr.) z.t., 8. Cerami (Fr.) z.t., 9. Beuiffeuil (Fr.) z.t., 10 .Forestier (Fr.) z.t., 13. Van Steenbergen (Belg.) 18.04.19, 14. Captein (Ned.) z.t., 15. De Haan (Ned.) z.t., 19. Schalk Verhoef (Ned.) z.t. 24. De Roo( Ned.) z.t., 26. Van den Bre- kel (Ned.) z.t., 27. ex aequo: o.a. Gelder mans. Niesten, Post en Vergoossen (al len Nederland) z.t. Nederlander in Oostenrijk zwaar gewond In diep ravijn gevallen De 30-jarige Nederlander P. J. M. van Dück uit Heerlen, is tijdens zijn vakantie in Oostenrijk op de Kitz- bühler Horn in een 400 meter diepe ravijn gevallen en zwaar gewond. De heer Van Dijck maakte een wan deltocht over de „St.-Johannerweg". Hij werd vergezeld door een vriend, de heer R. van Dorren uit Meerssen. Halver wege verliet het tweetal de gebaande weg, om naar de „Goinger Alm" te gaan. Midden in een steile afdaling gleed de heer Van Dijck uit en viel hon derden meters omlaag. Een lid van de reddingsploeg had later anderhalf uur nodig om diezelfde afdaling te maken. De heer Van Diick ls ernstig gewond ter verpleging opge nomen in Salzburg. „Eerste kantoren" voor radio-actieve stoffen Blijkens een publikatie in de Staats courant heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid besloten als „eerste kantoren" voor de invoer van radioactieve stoffen aan te wijzen de kantoren: Nieuwe Schans, Eijsden, Gla- nerbrug, Lommel-Bergeyk, Nispen en El ten. Als „eerste kantoor" voor de invoer van radioactieve stoffen per trein wor den aangewezen de eerste kantoren: Enschede, Groningen, Maastricht, Nij megen, Oldenzaal, Roosendaal, Simpel- veld, Venlo en Zevenaar. Als „eerste kantoor" voor de invoer van radioactieve stoffen per schip of vliegtuig worden aangewezen de eerste kantoren: Amsterdam en Rotterdam. Onder „eerste kantoren" worden ver staan die kantoren waarlangs radio actieve stoffen uitsluitend mogen wor den ingevoerd. Integratie hoger landbouwonderwijs De Organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking te Parijs deelt mede dat van 27 tot 31 juli door het Europese produktiviteits centrum van de OEES te Parijs een conferentie wordt gehouden waaraan meer dan 60 verte genwoordigers van de landbouwkundige faculteiten der Europese universiteiten en van instituten voor hoger landbouw onderwijs deelnemen. De conferentie heeft tot doel het tot stand brengen van een nauwere samen werking tussen de landbouwfaculteiten van de universiteiten in Europa en van nauwere banden tussen de universitei ten en de Internationale organisaties, wier werkzaamheden gericht zijn op het bevorderen van een hogere produktivi- teit in de Europese landbouw en een hogere levensstandaard voor de platte landsbevolking. Advertentie Inschrijving van 40 buitenlanders De Hilversumse Tennisclub houdt op haar banen aan de Bussumer Grint weg een bijzonder interessant en zeer sterk bezet internationaal toernooi, waarin ongeveer 40 buitenlandse deel nemers- en -sters uit 10 verschillende landen deelnemen. O.a. heeft de vol ledige Belgische Daviscupploeg, waar van Rrichant als eerste geplaatste speler op het schema voorkomt, inge schreven. Voorts zijn geplaatst Woolff (Nieuw- Zeeland), Philips Moore (Australië), Böck (Oostenrijk), Legenstein (Sta- tenloos), Nette (Australië), Bey (Rho desia) en Baco (Duitsland). Enkele spelers en speelsters keuren de drijfnatte banen en proberen (vergeefs) het water er af te krijgen. Van l.n.r. de ex-foegoslaaf en thans Duitser Baco, het dames- kampioensdubbel van Nederland, mevr. Thung (met vork) en mevr. Peters (achter), de ex-Joegoslaaf Legenstein, met paraplu de Oos tenrijker Böck en met hark de Oos tenrijker Hainks, die in 1958 het Oostenrijkse herendubbel in het Davis Cuptoernooi vormden. Het ls jammer, dat niet al onze ster ke spelers van de partij konden zijn. Wim Maris en Hans van de Weg moesten wegens ziekte verstek laten Tulleken won weer zeer gemakkelijk Det regen kwam gisteren voor Korte weg als een zeer welkome onderbreking van zijn partij in het herenenkelspel B tegen H. van Dongen. Met 31 stond hjj achter in de derde set en Van Dongen maakte om zo te zeggen de dienst uit op de baan, had doorlopend het initiatief, vond steeds op de momenten, die voor spelwinst of -verlies beslissend waren de scorende slagen. Na de hervatting kwam Van Dongen wel op 41 maar de „gang", de zekerheid was eruit. Korteweg liep, rustig uit het achterveld manoeu vrerend naar 54, kwam op matchpoint, verloor die, verloor zelfs het spel door een eensklaps opverende Van Dongen, 55. Hij beet zich echter vast en kon zich na verwoede duels op de drive in de volgende ronde plaatsen, 75, 16, 75 voor Korteweg. Tulleken had het tegen Reys weer bijzonder gemakkelijk. Hij kon zich en kele nonchalante missers veroorloven. Het werd 61, 62. Er was nog een snelle zege In het herenenkelspel B. Sa- valle had wel flitsen die aan vroeger sterker spel herinnerden, maar die flitsen waren veel te zeldzaam om Oost gaan. De organiserende vereniging had op de eerste dag de pech dat de weersomstandigheden niet meewerkten. Daardoor konden de partijen eerst in de loop van de middag beginnen en moes ten ook toen nog enkele malen wegens regen worden onderbroken. Van de bui tenlandse deelnemers werd slechts de Zwitser Dietschi door een Nederlander, n.l. onze Daviscupspeler Van Evsden geslagen. Voorts werd van de geplaat ste spelers alleen de Australiër Philips Moore niet geheel fit bedreigd. Tegen de DDV-er Stradmeijer moest hij de eerste set prijsgeven doch won daarna de tweede en derde. Men slaag de erin bijna de gehele eerste ronde af te werken. Woolff en Levensteyn. die beiden een zeer sterke indruk maakten sloegen zich reeds door twee ronden heen. Bij zonder spannend was de partij tussen Lane (Australië) en Schmitt (Duits land), die in de derde set bij de stand 6-6 wegens duisternis moest worden af gebroken. ook maar enigszins te kunnen bedreigen, 26, 06 voor Oost. Reeds bekend In het damesenkelspel B zijn de halve finalisten bekend. Het zijn mevr. Kas ten, die op het kantje af won van mej. de Rooy, 6—2, 46, 64, mej. Over- dijkink, mej. Bakker en mevr. Wfjcker- held-Bisdom. Aan voorspellingen durven wij ons niet te wagen. De dames zijn volkomen tegen elkaar opgewassen. De zenuwen zullen hier de doorslag geven. Mevr. Wyckerheld-Bisdom lijkt de meeste be heersing te hebben. Uitslagen H.E.B.: Korteweg—v. Dongen 75, 16, 75; TullekenReys 61, 62; Savalle—Oost 2—6, 0—6. H.E.C.: Overdij kink—Hendriks 1—6, 6—8. D.E.B.: mevr. Kasten—mej. de Rooy 6—2, 4—6, 6—4. H.D.C.Stok/Donker—Blanken/Over- dijkink 1—6, 1—6. ATLETIEK De zevende internationale marathon te Enschede Zaterdagmiddag 15 augustus start ln het Diekmanstadion te Enschede de ze vende internationale marathon met deelnemers uit Engeland, Frankrijk België, Zwitserland. Tsjecho-Slowakije en Nederland. Voor de Nederlandse lo pers is aan deze race het kampioen schap van Nederland verbonden. Tijdens de marathon wordt er in het stadion zelf een sportprogramma ver werkt met o.m. een voetbalwedstrijd tussen Duitse en Nederlandse oud-in ternationals, harddraverijen en een aantal internationaal bezette atletiek- nummers. HET ENGELSE DRUKINKT CONFLICT De Britse drukkersvakbonden eisen thans dat de voorgestelde oplossing van het loonconflict vóór een eventuele her vatting van het werk aan een stemming van de leden zal worden onderworpen. Hetgeen betekent dat een hervatting van het werk nog minstens drie weken op zich zal laten wachten. Nog steeds hittegolf in Italië In Italië duurt de hittegolf voort. Te Cosenza in Calabrie (Zuid-Italie) werd donderdag de hoogste temperatuur ge meten 40 graden Celsius in de scha duw. Hoewel de temperaturen noorde lijker lager zijn, komt het kwik nergens beneden de dertig graden. Naarmate het aantal zwemmers en baders toeneemt, stijgt ook het aantal doden tengevolge van verdrinking. De brandweer blijft gemobiliseerd met het oog op het grote aantal bos- en heide branden. Het noorden van het land heeft te lijden van zware onweersbuien, die met hagel gepaard gaan, waardoor grote schade aan de te velde staande gewas sen wordt aangericht. In het gebied van Trento werd het dak van een cir custent afgerukt op het ogenblik, dat een leeuwennummer aan de gang was. Dankzij de tegenwoordigheid van geest van het personeel en de politie kon een paniek onder de toeschouwers worden voorkomen; enige hunner liepen lichte verwondingen op. Het spoorwegverkeer op het traject via de Brenner was enige uren gestag neerd, doordat een grondverschuiving tengevolge van de vele regen de lijn had geblokkeerd. Advies van Nehroe inzake Kerala Premier Nehroe heeft donderdag pre sident Prasad van India geadviseerd het bestuur van Kerala uit handen van de communisten over te nemen en deze staat zelf te besturen ingevolge de nood bevoegdheden, die hij volgens de grondwet heeft. Verwacht wordt dat hij zaterdag een bekendmaking inzake het overnemen van het bestuur zal bekendmaken. De oppositiepartijen in Kerala heb ben de laatste tijd een campagne ge voerd tot het verdrijven van het com munistisch bewind, dat 28 maanden geleden aan de macht kwam. Minstens vijftien mensen zijn bij on geregeldheden omgekomen Volgens welingelichte politieke krin gen zullen na een proclamatie tot het opschorten van de grondwet van Ke rala binnen een half Jaar nieuwe ver kiezingen worden gehouden.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7