HALVE gJRYNBENDE'S 1 NIEUW ROOD Luclitvaartbesprekiiigeii succesvol voor K.L.M. ÜJPiJ De mode in 1960 85 Straalvliegtuigen naar Sydney economisch mogelijk gemaakt /G EVA ERT halveert de prijs van echte kleurenfoto's Maak nu prachtige kleurenfoto's niet Agenda Met een enkel woord VRIJDAG 31 JULI 1959 (Van onze Haagse redactie) De onderhandelingen tussen een Australische en een Nederlandse luchtvaartdelegatie, deze week in Den Haag gehouden met als onder werp de herziening van de landingsrechten van de KLM in Sydney, hebben succes opgeleverd. Gisteravond werd officieel bekend gemaakt, dat de delegaties een voor beide partijen bevredigende oplossing van de hangende problemen hebben gevonden. De volledige tekst van het akkoord zal pas morgen worden gepubliceerd om een gelijktijdige publikatie in Australië en Nederland mogelijk te maken. De inzet van de besprekingen was voor Nederland een verhoging van het aantal passagiers, dat de KLM weke lijks naar Sydney mag vervoeren. Dit aantal was tot dusver vrij laag, maar het waarborgde, zolang er nog met su per-constellations werd gevlogen, een economische exploitatie op deze langste lijn van het huidige KLM-net. Het tra ject Biak- Sydney is immers het sluit stuk van een veel langere route, die.of van Amsterdam vla do Pool en Tokio naar Nieuw-Guinea leidt, of vla Ka rachi, Rangoon en Manilla. De vraag of de lijn winst dan wel verlies oplevert is dus niet uitsluitend afhankelijk van het vervoer op het laatste traject naar Sydney. De KLM mag onderweg van etappeplaats tot etappeplaats zoveel passagiers vervoeren als zij maar ber gen kan. Intussen zijn de landings rechten in Australië wel van eminent belang, in die zin dat een lange lijn al tijd meer vervoer aantrekt dan een korte. Wie van New Delhi naar Sydney wil reizen, neemt niet eerst een KLM- vliegtuig om dan later over te stappen PRACHTIGE f HEREN- SPORT. HEMDE In en over de pantalon te dragen. Normale prijs 12.95, nu als opruimings JC75 stunt Telefonische of schriftelijke orden kunnen niet worden uitgevoerd. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudseilngel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 „West Irian: vlucht voor werkelijkheid" Twee Australische bladen hebben naar aanleiding van de wijziging van de dienstplichtwet waardoor de Nederland se regering dienstplichtigen naar Nieuw- Guinea mag zenden, gesuggereerd dat Indonesië de kwestie Westelijk Nieuw- Guinea meer naar de achtergrond schuift. Het te Melbourne verschijnende blad „The Age" schrijft o.m. „Nu dr. Soekarno met de hulp van het leger zich een nog krachtiger positie dan tevoren heeft ver schaft, zou zijn regering er verstandig aan doen haar geestdrift voor het win nen van de volkssteun aangaande „West- Irian" te matigen en haar energie te richten op het consolideren van de ge bieden waarover zij reeds jurisdictie heetft". De „Sydney Morning Herald" is van mening dat de Indonesiërs klaarblij kelijk verwachtten dat de Nederlanders ten aanzien van Nieuw-Guinea zo murw waren gemaakt dat het Parlement de wijziging van de dienstplichtwet zou verwerpen. Indien deze verwachting inderdaad be stond. dan moeten de Indonesiërs wel ernstig ontgoocheld zijn en het thans gegeven bewijs, dat de Nederlanders nog steeds vastbesloten zjjn hun recht tegen over ieder middel van intimidatie en chantage te verdedigen, moet de Indo nesische leiders wel tot nadenken stem men of zij in feite niet voor zichzelf een politiek gevaar oproepen door zich in de kwestie Nieuw-Guinea zo vast te leggen. Ongelukkig genoeg vlucht de werkelijk heidszin wanneer „West-Irian" in Dja karta op het tapijt komt", aldus het blad. OOST-WEST. IN 'T OOSTEN IS 'T NIET BEST! Naar van betrouwbare zijde wordt vernomen, hebben 30 leden van de Tsjechische delegatie naar het interna tionale jeugdfestival in Wenen besloten niet naar hun land terug te keren. Hongaarse studenten in Wenen heb ben een verslaggever van Reuter ver teld dat de Oosteuropese deelnemers aan het jeugdfestival gecontroleerd worden door geheime politiemannen uit die landen, die voor officiële afgevaar digden doorgaan. Zo zou de Hongaarse delegatie zeker vijf politieleden tellen. op het toestel van een andere maat schappij. Met ingang van de winterdienstrege- ling van 1960 wil de KLM op de Gol den Circle Service de straalvliegtui gen van het type DC-8 gaan gebrui ken. Om deze veel duurdere toestel len economisch exploitabel te maken, moeten zU veel intensiever worden gebruikt. Van het beschikbare aantal plaatsen, variërend van 120 tot 150, moet minstens de helft door passa giers worden ingenomen om de DC-8 niet zonder verlies te laten vliegen.. Uit de zinsnede van het officiële communique, dat een ..bevredigende op- lossing" is gevonden, mag men afleiden dat het toegestane aantal passagiers voor Australië is verhoogd. Het aantal diensten één per week op Sydney zal niet worden uitgebreid, hoewel de KLM had gehoopt dat dit op twee keer per week zou worden gesteld. De ver hoging van het passagiersquotum zal overigens pas gelden voor de straal vliegtuigen. Voor de bhans gebruikte super-constellations zal het dus ge handhaafd blijven op het huidige getal van 28 passagiers per landing. Dc delegaties gaven gisteravond te kennen, dat de discussies in een zeer vriendschappelijke sfeer werden ge voerd. Zondag zal de Australische de legatie, die onder leiding staat van de heer D. G. Anderson, naar Parijs rei zen, waar luchtvaartbesprekingen met de Franse regering zullen wor den gehouden. De Nederlandse dele gatie stond onder leiding van de heer J. W- F. Backer, directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst. Advertentie Steen en water, land en liefde (Van onze t.v.-medewerker) Het zat de VPRO gisteren niet mee, want het jeugdprogramma is toch eigen lijk in het water gevallen. „De piraten van Zaandijk", die in Oud-Loosdrecht hun kunsten zouden vertonen, zagen zulke donkere wolken boven hun hoof den samentrekken, dat de regie, om te voorkomen, dat de uitzending de mist in zou gaan, de zaak moest afkappen. Dat was jammer, maar toch zullen velen blij zijn, dat er Juist licht genoeg was om de alleraardigste activiteit tijdens de lessen handenarbeid ln het (denkbeel dige) zonnetje te kunnen zetten. Im mers, voor heel het waterrijke Rijnland Minister E. Louw naar Nederland De minister van Buitenlandse Zaken van Zuid-Mrlka, de heer Eric Louw, zal op 28 augustus per vliegtuig naar Ne derland vertrekken, op doorreis naar New York, waar hij de algemene verga dering van de V.N. zal bijwonen. Deze bijeenkomst begint op 15 september. Intussen zal minister Louw op 31 augustus de conferentie van Zuldafrl- kaanse informatie-attachés, gedeta cheerd in Europa en in de V.S. en Ca nada openen. Deze conferentie wordt gehouden in het Palace-hotel in Sche- veningen. MURPHY DERDE MAN VAN "STATE DEPARTMENT" President Eisenhower heeft Robert Murphy officieel benoemd als de derde man in de hiërarchie in het "State de partment" met de titel van onderminis ter. belast met politieke aangelegenhe den. Murphy had deze functie al in fei te sinds Herter tot opvolger van wijlen minister Dulles werd benoemd. Livingston Merchant is aangewezen om Murphy op te volgen als plaatsver vangend onderminister. Hij maakt deel uit van de Amerikaanse delegatie te Genève. De benoemingen moeten nog door het congres worden bekrachtigd. „Dior" laat de knie vrij Het bekende Parijse modehuis Dior laat de knieën bloot in zijn „stijl I960" een ware sensatie op het gebied der tot- nutoe vertoonde modecollecties. Terwijl andere ontwerpers de rokken verlengen, heeft de revolutionare Yves St. Laurent, die het huis Dior thans leidt, het tegenovergestelde gedaan bij zijn „lampekap"-rokken, die de knie onbedekt laten. De vorig jaar overleden Christian Dior, de oprichter van het modehuis, zei altijd: „Ik haat knieën", maar St. Lau rent blijkbaar niet! Zijn collectie is revolutionair met lampekap- en lantaarnrokken en brede ceintuurs. Soms is de taille verhoogd en zijn er zeer korte spencer- en bolero jasjes. Bij de avondkleding treft men nau we lange rokken aan en korte kleding in herderimienstijl. Zelfs de korte avond- Japonnen laten de knie vrij. De lange avondjaponnen hebben soms een sleep opzij. De kleuren zijn dieprood en blauw- De mantels zijn ruim en op zeven achtste lengte. Het huis Lanvin heeft te kennen ge geven. dat er geen bepaalde roklengte moet zijn. Elk ontwerp heeft de lengte, die het beste bij de kleding en de eigen stijl past. „Vasthouden aan een bepaal de lengte is oud, conventioneel en onge rechtvaardigd". Hoogtepunten bij zijn collectie zijn de langere mantelpakjasjes, grote opstaan de bontkragen. .Aronskelken" genaamd en mantels met cape-kragen. Jacques Esterel toonde zijn collectie in de openlucht tegen de achtergrond van de Tuilerieën. Onder de tonen van muziek van Tsjai- kowsky gaf de „potsenmaker op het ge bied van de mode" zijn creaties te zien, die geïnspireerd zijn door het oude Rusland en doordrenkt zijn van de ro mantiek van Anna Karenina. De roklengte is veertig centimeter van de grond. De overwegende kleuren zijn zwart, wit, grijs, kastanje. Soms ge bruikt hij parma. pruimenkleur en donkerbruin. De mantels zijn lang, gemakkelijk en ruim, de tailleurs soepel en sober. Bij de Japonnen ligt het accent op de brede schouders; zij hebben een tuniek-effect en dragen namen als „notekraker" en .oorlog en vrede". De collectie heeft volgens de ontwer per 5.400 arbeidsuren, zeventien kilo meter garen, zeshonderd meter stof en 19.600 uitbarstingen in tranen gekost! Grivas staat alleen De leider van de Turkse gemeenschap op Cyprus, dr. Kutchuk, heeft geant woord op de mededelingen van de voor malige Eoka-leider, Grivas. Deze had zich losgemaakt van de bereikte overeen komst over Cyprus. Dr. Kutchuk zei dat Grivas de be reikte resultaten teniet wil doen. „Wij zyn niet ongerust over de uit werking van de verklaringen van Grivas, omdat wy geloven, dat gezond verstand en goede wil het zullen winnen van een bitter man, die zich tenslotte bewust is geworden van de mislukking van zijn missie". De Griekse minister van Buitenlandse Zaken. Averof, beschuldigde generaal Grivas ervan dat deze de waarheid ge weld aan deed en tweedracht onder de Griekse Cyprioten zaaide met zyn ver klaring van een dag eerder. Ook mi nister Karamanlis zei met zyn regering alle verantwoordeiykheid voor de ak koorden op zich te nemen. Aartsbisschop Makarios verklaarde te Nicosia even eens voor de Griekse Cyprioten alle ver- antwoordeiykheid te dragen. zou het aanbeveling verdienen te doen wat in Zaandyk gebeurt: tydens de wintermaanden bouwen aan de piraat- Jollen en 's zomers er mee de meren op. Toen het half uur verschrompelen moest tot 10 minuten, werd, na een cir cusfilmpje, de kleine Shirley Temple ten tonele gevoerd. Jammer, dat het buiten de programma-aankondiging viel, want velen, die de VPRO om herhaling en/of opname in de kinderuitzending hadden verzocht, zullen het liefs nu hebben ge mist. Na het avondiyke gesprek aan de schryftafel van prof. Van Holk-met- vakantie, werd het zoeklicht gericht op ae Amsterdamse stadsbeeldhouwer Hil- do Krop, die deze vakantie ln 't Gooi één zyner zeldzame exposities zal hou den. De filmreportage kon ons niet bij zonder bekoren; des te meer genoten we van het rustige vraaggesprek, dat ge voerd werd door kunstbroeder Braat, waarin Krop zich kennen deed als een verstandig man en een gewetensvol kunstenaar, eenvoudig en bescheiden. De ducumentaire over havenaanleg, baggerwerken en rivierverbetering, een zo typisch Nederlands ambacht, dat tot ver buiten de grenzen een grote faam geniet, was uitnemend van kwaliteit. We misten er het originele geluid in en ln- plaats van ratelende kettingen, zuchten de baggermachines en knerpende zand zuigers, waren er rommelige en weinig aansprekende muziekflitsen, in een rit me. dat met het werk niets van doen had. De reprise van Jan de Hartog's „Het hemelbed" was ons zeer welkom. We wa ren er genoeg van vergeten (sinds de eerste uitzending ruim een jaar gele den) om er nieuwsgierig naar te kyken en we wisten er nog genoeg van om eens extra te letten op de kwaliteit van tekst en spel. wy moeten bekennen zeer onder de indruk te zyn gekomen van De Hartog's geest en vaardigheid, zyn gezien - een der grootste en meest ge nuanceerde vaderlandse tonelisten. Maar de eerlijkheid jegens Kees Brusse noopt tot de bekentenis, dat het hinderlijke hem toegewezen, gesol met het kussen tje voorzien van een religieuze spreuk, de schaal onzer waardering wellicht on bewust heeft beïnvloed. Knap spel gaf hy zeker, maar soms iets te gemakkelijk, te gesmeerd en daardoor niet zo geladen als zyn tegenspeelster. Maar misschien wat dit toch wel precies de juiste toets, want zyn „de" mannen niet als Bram, veelal vol liefde, maar zonder roman tiek, lichtgeraakt, wanneer het henzelf betreft en kwasl onverschillig voor ver- wyten en verwydering? Al was het een avond, waarover nu niet direct dagen nagepraat zal worden, het was een de monstratie van goed vakmanschap en dat vervult ons met vreugde enmet trots, omdat het allemaal van eigen bo dem stamde. KLEURVERGROTING vroeger Nil 9x9 cm. AM 9x13 cm. AM 90 ct GEVACOLOR rolfilm 3r8fr 2.95 ^^^^ontwikkelen AM VOOR HEDENAVOND Hilversum I, (402 m.), VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Plano-duo. 18.50 V. d. kind 19.00 Jazz- muz. VPRO.: 19.30 Het platteland nu, ge sprek. 19.45 Op bezoek bij anderen, ge sprek. 20.00 Nwb. 20.05 Boekbespr. 20.10 Lit. caus. 20.20 Hot zingende hart. 20.35 Benelux, caus. 20.45 Daar gaat een domi nee voorbij, caus. VARA,: 21.00 Gevar. progr. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA.: 23.00 Nws. 23,15—24.00 Gram. Hilversum II (298 m,). NCRV.: 18.20 De hangmat. 18.50 Rege- ringsultz.: Jeugd, werk en toekomst, ge sprek met drs. L. D. van der Werf en dre. J. H. van Bockel v. d. directie voor de arbeldevoorziening, resp. oonsulent voor algemene arbeidsmarktzaken en hoofd van het bureau arbeidsvoorziening Jeug digen. 19.00 Nws. en wcerber. 19.10 Huis muziek. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Idem. 20.40 Kunstrubriek. 21.00 Utrechts Stedelijk ork. en sol. 22.20 Gram. 22.45 Avondoverdenikl<ng. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15 Muz. caus. 23.35—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Weekjourn. 20.30—21.40 Speelfilm. VOOR ZATERDAG 1 AUGUSTUS Hilversum I 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d .kind. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.35 Voor U en uw gezin, caus. 10.45 Dansmuz. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 Pianospel. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Jazzmuz. 13.40 Muz. caus. VARA :1 4.05 V. d. jeugd. 74.40 Harmo- nie-ork. 15.05 Boekbespr. 15.25 Holland Festival 1959: Residentie-Ork. 16.15 Van Samen met HEINZ «n méér variatie op de boterham HEINZ Sandwich Spread en TEO jam in de potten met de handige schroefsluiting GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, Indien een Heinz of Teo product niet voldoet. ZATERDAG Kantine nieuwbouw Diaconessennuls (Houtlaan)Afscheidsreceptie lr. J. J. G. van Hoek als directeur N.V. Wernlnk's BetonmlJ. 35 uur nam. Advertentie Nooit zo nieuw o Is nu! QH r^'''schénk'«ns Spanjooli'-"; j.^fl/1 literfles f 7.05 1/2 literfles f 3.70 (exd. statiegeld) e^Rynbende^s"'jonge Jenever mde je reinste bessenjenever! Rynbende's Jon ge Jenever i i glazen. De aparte drank voor BINNENLAND Bij werkzaamheden op 50 meter hoogte aan een staalskelet van een uit breiding van de Elektriciteitscentrale „De IJsselcentrale" te Harculo bij Zwolle, is gistermiddag de 29-Jarige constructiemon teur J. D. Spaan uit Rheden uitgegleden en naar beneden gestort. Hij was onmid dellijk dood. Het slachtoffer was gehuwd, maar had geen kinderen. Gistermiddag is de reddingboot ,,K F Sluys" uit Enkhulzen uitgevaren naar het Jacht „Maria Z P", dat gestrand was op de beruchte Oostrug van het Enkhui- zerzand. Aan boord van het jacht bevon den zich de eigenaar, de heer A. Booy uit Rotterdam en zijn echtgenote. Mevr. Eooy werd aan boord van de reddingboot genomen, die er vervolgens in slaagde het Jacht met veel moeite vlot te trekken en naar Enkhuizen te brengen. Op het kruispunt Utrechtseweg— Amersfoortseweg in De Bilt is gisteravond om half negen de motorrijder J. J. Rot- scheid uit Utrecht onder een trekker met oplegger gereden en op slag gedood. HIJ kwam met zijn motor uit de richting Zeist met op de duo de 14-jarlge Nico van Schendel, eveneens wonende in Utrecht. Deze liep twee gebroken benen op en werd per ziekenauto naar een Utrechts ziekenhuis overgebracht. Met de volgende schepen kan zeepost v/orden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Pa raguay Star" 4/8; Australië: m.6. „Willem Ruys" 5/8 ,m.s. „Port Melbourne" 6/8; Brazilië: m.s. „Paraguay Star" 4/8; Ca nada: s.s. „Groote Beer" 4/8, m.s. „Tlndef Jell" 5/8, m.s. „Noordam" 6/8, 6.s. „Atlan tic" 8/8; Chill: vla New York 8/8; Ned. Antillen: m.s. ..Themis' 4/8; Ned. Nw.- Guinea: m.s. „Willem Ruys" 5/8; Nleuw- Zeeland: m.s. „Willem Ruys" 5/8, s.s. „Ce ramic" 8/8; Suriname: m.s. „Jason" 5/8; Unie van Z.-Afrika: m.s. .Pendennis Castle" 8/8 en Z. W.-Afrlka: s.6. „Africa" e/8. Het comité van Rotterdamse graan handelaren heeft andermaal gereageerd op de plannen tot het stichten van een graanopslag- en overslagbedrijf te Am sterdam. De verklaringen van mr. Van Hall hebben het comité versterkt in de veronderstelling, dat aan de Panamese onderneming Tradax privileges zijn gebo den op het gebied van op- en overslag- tarieven. Gisteravond is op de Rijksweg no 1 in Huizen (N.-H.) de 68-larlge mevrouw G. S. KievitDekker uit Bussum, bij het "oversteken door een personenauto gegre pen en gedood. De bestuurder van de auto zag haar plotseling hardlopend over steken; hij kon haar echter niet meer ontwijken. Mevrouw Kievit, die waar schijnlijk door de regen en de vallende duisternis de auto niet heeft zien nade ren. werd vele meters weggeslingerd en kwam ln de haag langs de weg terecht. Zij bleek reeds te zijn overleden. BUITENLAND President Elsenhower heeft een groep senatoren meegedeeld hun voorstel om in een beleidsverklaring vast te leg gen. dat de recente atoomakkoorden met zeven Navolanden (waaronder Nederland) mogeiyke toekomstige ontwapenings overeenkomsten niet ln de weg zullen staan, ernstig te zullen overwegen. In Argentinië zijn nieuwe maatre gelen genomen ter beperking van de be wegingsvrijheid van Russische en Roe meense diplomaten, als antwoord op een soortgelijk optreden tegen Argentijnse di plomaten. De betrokken Russen en Roe menen zullen in de toekomst zonder een speciale vergunning slechts ln een gebied met een straal van 40 km. rondom Buenos Aires mogen vertoeven. Premier Segni van Italië en de Ita liaanse minister van Buitenlandse Zaken. Pella, zullen ln oktober een bezoek aan Londen brengen op uitnodiging van de Britse regering. In het station van St. Gallen in Zwitserland, is woensdagavond een snel trein op een stilstaande trein gereden. On geveer 44 mensen werden gewond, van wie 13 zwaar. Een 11-Jarlge Jongen vond donder dag bij een school in Paterno op Sicilië enkele granaten. Hij wierp er twee om hoog, die bij het neerkomen ontploften. De Jongen werd gedood; drie van zijn kameraadjes werden zwaar gewond. President Bourguiba van Tunesië heeft in een toespraak tot het Tunesische volk verklaard, dat op 8 november a.s. verkiezingen voor Tunesies eerste wetge vende vergadering zullen worden gehou den. De nieuwe wetgevende vergadering zal 90 leden tellen. Algemeen verwacht men ln Tunesische politieke kringen dat Bourguiba's partij een overweldigende meerderheid zal behalen. Gisteren hebben in Argentinië een miljoen landarbeiders voor 48 uur het werk neergelegd als protest tegen het uit blijven van een loonsverhoging. Ook an dere takken van bedrijf wordt met sta king bedreigd. eD 24 Zon- eD feestdageD 24 Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Bloemencorso: Vertrek uit Rijnsburg 2 uur .aankomst Lelden 3.45 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Koollaan: Openluchtsamenkomst uit gaande van de Baptistengemeente. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: I'entoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880 Werkd 10 uur voorm.5 uur nam zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum vooi Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 'szcmdags van 15 uur) t.e.m. 5 oktober. Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1Tentoonstelling geolo- fle van Nederland Op werkdagen van 0—12 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Reinhold en Brusselse amateurfotografen (t/m 15 augustus) De Lakenhal: „Kijk-race" voor kinderen (plm. 12 jaar) 1012 uur voorm. (t.e.m. 31 augustus). DE BIOSCOPEN Trianon „Alias Jesse James" (14 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.:2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Fanfare" (alleleeft.)Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „De verkochte gouden Cadillac" (14 jr.). Werkd.: 7 en 9.15 uur; zond.: 4.45, 7 en 9.15 uur. Dagelijks te 2.30 uur vakantie-Jeugdpro gramma. Lldo „Het complot der 39 stappen" (14 Jr). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. I.uxor „Vrijheren van het woud" (alle leeft.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend Apotheek Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171. tel. 20502. By geen gehoor bU Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op de wieg tot het graf, caus. 10.30 Lichte muz. 16.50 Vakantietips. 17.30 Journ. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Operettemuz. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passe partout, caus. 19.40 Het Bijbels Paradijs- verhaal door de eeuwen. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Metropole-ork. 21.15 Soc. comm. 21.30 Te Sist in onze studio: Lilian Harvey. 21.55 ram. 22.00 Sportnws. 22.30 Zigeunerork. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters 10.16 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - Noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. KRO: 14.00 V .d. jeugd. 14.10 Gram. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 15.05 Gram. 15.40 Boekbespr. 15.50 De schoon heid v. h. Gregoriaans. 16.20 V. d. Jeugd. 16.50 Gram. 17.00 Lichte muz. 17.20 Film- muz. 17.40 Lichte muz. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Lichte muz. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 Lichtbaken, caus. 19.35 Holl. Festi val 1959: Residentie-Ork. 20.20 Gevar. progr. 20.50 S.U.S.-aetie. 22.20 Gram. 22.35 Wij luiden de zondag ln. Daarna: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2224.00 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Anno, l»oelden uit 1914. 20.35 Zo zyn ze, rep. 2105 Fllmprogr. 21.30 S.U.S.-actle. 22.00 Sportact. Daarna: Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 in. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. en interv. 14.10 Hoorsp. 14.40 Hoorsp. 15.10 Ork.conc. 15.45 Caus. 16.00 Ork.conc. 16.45 V ,d. kleuters. 17.00 V .d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Gevar. muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Li tanie. 23.00 Nws. 23.0623.36 Pianospel. Engeland, B1JC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Hersengvm. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Cricket. 13.35 Lichte muz. 13.45 Sportoverz., rep. zwemwedstr, Gr. BrlttanniëHongarye; Cricket. Tot 18.35 Geen opgave. 18.35 Jazzmuz. 19.00 Journ. en sportber. 19.30 Nws. en dans muz. 20.00 Ork.conc. 21.00 Gevar. muz. 21.30 Nws. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. 23.00 Populaire gram. 23.30 Nws. 23.55 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Orgel spel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lichte muz. 15.30 Gevar. muz. 17.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Koormuz. 20.00 Gevar. muz. 22.10 Ork.conc. 22.35 Gram. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Lichte muz. 2.15 Ge var. muz. Frankryic 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05—13.05 Gram. 17.30 He_ dendaagse muz. 18.25 Gram. 19.30 Idem. 20.00 Lichte muz. 20.30 Gram. 22.45 Ka- mermuz. 23.05 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 in. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Accordeonrecital. 15.15 Lichte muz. 15.30 Gram. 15.45 Accordeonrecital. 16.00 Gram. 16.45 Liederen. 17.00 Nws. 17.10 Ta- felmuz. 17.55 Orgel en zangrecital. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Ork.conc. 20.55 Gram. 21.00 Amus.muz. 22.00 Nws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nws. 23.05—24.00 Gram. 484 in.: 12.15 Gram. 12.45 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Vrye tyd. 16.00 en 16.40 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17 20 Bel Canto. 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) dokterstelefoon 23222. s s 2£ 5 „a isSai» 3 '2 s*»1 i 60 Cc-1 Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo regenbui regenbul regenbui wnw 5 16 13 19 n 9 19 15 16 nw 6 19 15 24 zwaar bew. wnw 10 20 15 10 zwaar bew. wstil 22 13 w zzw regenbul regenbui reg'en zw geh. bew. zw licht bew. no Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon 2 16 13 13 2 17 13 31 3 18 14 11 5 19 13 12 3 21 9 0 2 24 10 0 3 22 12 0 8 22 13 1 2 14 11 0 onbewolkt n onbewolkt ono Kopenhagen zwaar bew. o Aberdeen geh. bew. nw zwaar bew. wnw 4 19 9 3 regen w 2 20 13 23 regen w 4 17 12 2 licht bew. wnw 2 20 12 5 onbewolkt w-stil 22 10 4 regen w.stil 24 13 6 onbewolkt w.stil 32 18 0 onbewolkt zzw zwaar bew. z geh. bew. z geh. bew. nw zwaar bew. zw 4 24 2 21 .1 11 2 16 12 4 2 20 12 0 3 21 13 0 regen ozo 8 24 15 7 half bew. nw 4 23 15 2 regen ozo 1 15 11 21 onbewolkt w.stiil 31 23 0 onbewolkt z 4 31 22 0 half bew. o 1 28 16 0 licht bew. n 3 32 17 0 zwaar bew. nuo 7 32 21 0 onbewolkt n 5 30 16 O

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2