Broer Dirks snelste moto-crosser Matige prestaties van Nederlandse atleten tegen Britse reserve-ploeg SHODfl Slechts vijf oranje overwinningen Ploeg steunt op enkele krachten Ook 350 cc voor John Surtees GERDA KRAAN OOK SNEL OP 100 EN 200 METER Drie titels bleven in Leiden Belgen speelden met uit verband gerukte Nederlandse jeugdploeg Uitstekende atletiekprestaties in andere Europese landen Quick Boys voetbalde tegen Blauw Wit voor earillonklok MAANDAG 27 JULI 1959 Beschamende nederlaag (127—83) Op het prachtig gelegen sportcomplex van Ruskin Drive te St.- Helens heeft de Nederlandse heren atletiekploeg zaterdagmiddag tegen een B-ploeg van Groot Brittannië met 127 tegen 83 punten een teleurstellende, ja bijna beschamende nederlaag geleden. Onder doodse stilte heeft het toch al niet luidruchtige 6000 koppen tellende Engelse publiek deze „krachtmeting" aangezien. Slechts enkele malen werd een goede prestatie van onze landgenoten met een krachtig applaus geho noreerd. De meeste belangstelling kreeg nog de omroeper, die bij tussenpozen de stand van de cricketmatch EngelandIndia bekend maakte, welke op Old Trafford in Manchester werd gehouden. Teleurstellend was de uitslag voor de onzen, omdat na de verheugende pres taties van een week geleden tijdens de zeslanden wedstrijd te Duisburg weder om is gebleken, dat Nederland geen be hoorlijke landenploeg op de been kan brengen en slechts kan steunen op en kele topkrachten. Slechts vijfmaal zijn de oranjebroe ken er tegen deze Britse resesrve-ploeg in gelaagd een overwinning te behalen, namelijk bij het discuswerpen door Kees Koch, het verspringen door Henk Visser, de 220 yards door Hans Smit, die evenals Marius Bos naar later bleek anderhalve meter teveel had gelopen en de verrassende zege van Jan Ro- mani bij het kogelslingeren. De victorie op de 4x110 yards was een presentje, aangezien de Engelsse ploeg als eerste door de finish ging, maar even daarna werd gediskwalifiseerd aangezien de wissel tussen de derde ën vierde loper niet helemaal correct was. De Engelsen daarentegen wonnen vijftienmaal, en kwamen zelfs achtmaal tot een dubbele overwinning. Beneden hun kunnen De atleten, die beneden hun kunnen bleven, waren ongetwijfeld Joep Del- noye op de 3 mijl, Frans Kunen op de zes mijl en Harry Jansen op de mijl. terwijl de 120 yards horden waarop men in het Nederlandse kamp op een overwinning had gerekend, ook voor Nederland verloren ging. Het ongetwij feld spannendste loopnummer was de race op de 880 yards. Slechts met in spanning van alle krachten wist de En gelsman Jack Boyd onze toestormende landgenoten Wim Essajas en Henk Heida te kloppen. Jammer, dat Heida de aanval te laat inzette! Ook vechtjas Mijndert Blankensitein heeft in een prachtige race laten zien dat hij nog steeds een van onze beste middenafstandlopers is. Met zijn tijd van 4 min. 08.7 sec. evenaarde hij zijn eigen Nederlandse record. Hartverheu- gend was hei te zien hoe hij een ronde voor de eindstreep de combine tussen de Engelsen Alan Gordon en John An derson verscheurde en zich tussen hen in worstelde. Hierdoor was het con tact tussen de beide Engelsen verloren. Eén vergissing heeft Blankenstein ge maakt, Alan Gordon nl., heeft gedu rende de race lopen roepen wat An derson moest doen en dat wekte bij Blankenstein de gedachte, dat Gordon de grote man was. Niets bleek minder waar, want met nog 190 meter te lopen spoot John Anderson met een waarlijk verbluffende eindspurt uit de derde po sitie naar voren en ging zowel onze landgenoot als Gordon voorbij. Toen kwam de juiste mentaliteit van de Ha genaar tot uiting. Bij het uitkomen van de laatste bocht ging hij mee en veroverde in recordtijd een welverdien de tweede plaats. Te laai' De Groninger Hans Smit heeft het goed gedaan. Op de 100 yards kwam hij te laat op snelheid en moest hij zijn tegenstander Breacker voor laten gaan. maar ons inziens had hij hem op de 100 meter zeker kunnen kloppen. Op de langere sprint, de 220 yards, heeft hij zioh uitstekend gehouden. Met een handicap van een goede meter de startblokken van Smit en van Marius Bos lagen teveel naar achteren liep hij prachtig gelanceerd, in de binnen baan gestart, naar de overwinning. Voor Marius Bos was de achterstand, die hij moest overbruggen, te veel, maar zijn derde plaats was toch bevre digend. Bij het discuswerpen was Kees Koch weer oppermachtig. Met een worp van 51.67 meter bleek hij te sterk voor Eric Cleaver. Eef Kamerbeek be haalde met 44.29 meter een goede derde plaats. Het kogelstoten was van minder gehalte. Kees Koch. die voelt, dat dit nummer hem in zijn ontwikkeling als discuswerper belemmert, (steeds heeft hij last van zijn rug) kwam tot een MOTORSPORT De Brit John Surtees heeft gisteren in de Grote Prijs van Zweden zijn we reldkampioenschap in de 350-cc-klasse zeker gesteld door een beslissende over winning. Hij bracht met deze zege zijn puntenaantal in het klassement om het wereldkampioenschap op 32, het maxi mum uit de vier tot heden gehouden races voor de titel. Daar van elke ren ner de beste vier prestaties voor het kampioenschap tellen, kan, met nog twee races (Ulster en Monza) te rijden, Surtees de titel niet meer ontgaan. Hij is de eerste renner in de geschiedenis, die in twee achtereenvolgende jaren een .double" (350 en 500 cc-klasse) be haalt. De race in de 500 cc-klasse (formule 1), die niet voor het wereldkampioen schap telde, werd gewonnen door de Australiër Bob Brown met Norton. De Uitslag was: De Rhodesiër Gary Ho cking. die voor het kampioenschap in de 250 cc-klasse nog geen enkele winst punt had behaald, won met MZ nu bij de kwartllters met grote overmacht. Hij liet Carlo Ubbiali met MV Agusta bUna een minuut achter zich. De zes punten, die Ubbiali op zijn conto kon Dijschrijven. hebben echter zijn leiden de positie in het klassement voor de wereldtitel schier onaantastbaar ge maakt. De Italiaan Tarqulno Provini won MV Agusta de race in d* 125 c<v-kla.v>fl- tweede plaats met 1.31 meter achter Martyn Lucking met 15.91 meter Verspringen Bij het verspringen waren twee ge lukte sprongen van Henk Visser zijn beste was 7.55 meter, voldoende voor de zege. Op de 100 yards echter heeft de in Amerika studerende landgenoot aan snelheid ingeboet, want zijn 10.3 sec. was slechts matig. Jan Romani, de lichamelijke zo sterke Hagenaar die in tegenstelling tot zo velen geen mooi weer atleet is en lie ver wat minder zon ziet, bereikte toch weer de 53 metergrens. En dat was on getwijfeld een verrassing aangezien de Engelsen Ian Bain en Frank Gaindy reeds betere prestaties hadden verricht. Op de 120 yards horden kwamen Eef Kamerbeek en Peter Nederhand tot een tweede en een vierde plaats. De Engelsman Robert Birrell won dit nummer in 14.6 sec. met Kamerbeek in dezelfde tijd. Dit heeft Birrell vooral te danken aan zijn start. Hij viel pre cies in het schot en lag direct een me ter voor. Daarna hebben zowel Kamer beek als Nederhand moeten vechten en dat bracht onze vertegenwoordigers uit het ritme. Zwak nummer Een uitgesproken zwak nummer was voor ons het speerwerpen waarop Joop Fikkent tot een normale prestatie kwam, terwijl Jaap Brouwer, de Neder landse juniorenkampioen, ondanks zijn aanleg, te zenuwachtig was om op zijn eerste grote landenwedstrijd tot een werkelijk in het oog springende ver richting te komen. Onze hoogspringers Nummerdor en Knol moesten beiden met 1.82 meter de Engelse kampioen Fairbrothers voor laten gaan, terwijl ook onze hinkstappers Huub Fischbuch en Anne de Jong niet opgewassen ble ken tegen de Engelse tegenstanders. Ook de 440 yards was een Britse aan- gelegewhaid. Beker en Karenbeld wer den resp. 3de en 4de in 50.5 en 50.6 sec. Uitermate teleurstellend was voor Nederland de zes mijl, waar de Engel sen Redup en Wood vanaf het begin als prachtig lopende uurwerken steeds meer de voorsprong vergrootten. Klaas de Ruyter eindigde met een ronde en Frans Kunen met twee ron den achterstand. Sportief Ook Joep Delnoye bleef ver beneden zijn normale vermogen. Een tijd van 14 min. 22.8 sec. over 3 mijl (4827 me ter) is zeker niet goed te noemen, ter wijl Jan Keesom op het moment dat de Engelsen over de eindstreep gingen nog een ronde moest lopen. Het sportiefste ogenblik was onge twijfeld toen Jan van Uden bij de start van de 4x400 meter zijn stokje liet vallen. De starter schoot de lopers terug wat met een daverend applaus van de gehele Nederlandse ploeg langs de kant werd beloond. De Nederlanders verloren de race. Jan van Uden. die over enkele weken tegen Frankrijk op de 800 meter start, liep een zeer goede 440 yards in 49.3 sec. Al met al een landenwedstrijd waarin sfeer en sportiviteit hoogtij vierden, maar die nauwelijks voor onze landge noten bevredigend kon worden ge noemd. ATLETIEK Drievoudige winst van Henny Pauw in Rotterdam Tijdens regionale wedstrijden te Rot terdam presteerde het Sportief-sprint- stertje Henny Pauw het om maar liefst drie nummers te winnen! De 60 meter ging in 8.2 sec. onder haar nog maar kleine spikes door. Henny is een C- meisje. 4.23 sprong ze vèr en dat bete kende een nieuw clubrecord. En tenslot te het hoogspringen, dat met 1.30 meter haar derde medaille opleverde. De finale 200 meter dames C bracht twee Leidse atletes in de baan. Ria Boxhoorn (Nw. Brunhilde) behaalde een tweede plaats (27,2) en Sary van Royen (Sportief) kwam met 28.8 op de vierde plaats terecht. Advertentie een sensatie I Zie advertentie op pagina 4, le blad. B-kampioenschappen in Leidse Hout (Van een speciale medewerker) Driehonderd Nederlandse B-atleten en atletes waren naar de Leidse sin- telbaan gekomen voor de strijd om de Ned. B-titels. Voor het eerst konden dit jaar de A-juniores niet deelnemen en dus kreeg men een strijd te zien, die uitsluitend door de werkelijke B-klassers werd gevoerd. Het werd een aantrekkelijke strijd, die op een behoorlijk niveau lag. Vele atleten en atletes maakten dan ook deze middag de promotie naar de A-klasse of kwa men er dichtbij. Viermaal werd door één persoon twee titels bemachtigd. B. Lambrechts (Ex celsior) maakte zowel op de 100 m. (11.-) als op de 200 m. (22.7) royale A-tijden. De Haarlemmer H. Sietfers speelde dit klaar by heren vèr en hoog met resp. 6.41 en 1.73. J. Pronk uit Heiloo won het heren discus (36.36) en kogel (12.53V&). Mej. C. Duyn (DEM) werd kampioen op de 80 m. horden (12.8) en het hoogspringen (1.53). Drie Leidenaars eisten een titel voor zich op. De eerste titel die deze middag te ver dienen viel ging naar Lambert v. d. Berg (Holland) op de 400 m. horden in 58.8. LEIDSE POLSHOOG De tweede titel was voor de bebaarde Rob den Tonkelaar (AV Holland). Hij won het polshoog met 3.20 voor zijn clubgenoot Henny Winkel. Onze Neder landse recordhoudster op de 800 m. dames, Gerda Kraan (Bataven), be haalde de derde titel voor Leiden n l. op de 200 m. in de zeer fraaie tijd van 26,-, hetgeen een nieuw Leids record be tekende. Zij liep ook sterk op de 100 m., Junioren-atletiekinterland te Tilburg (Van onze atletiekmedewerker) „Dat wint België!", moet direct ieder een gedacht hebben, die vóór de aan vang van de jeugdinterland Nederland België (junioren) te Tilburg het pro gramma doorlas. Men heeft gelijk gekregen, de Belgen hebben gewonnen en hoe! Met 171 tegen 130 punten namen zij overduidelijk re vanche voor de gevoelige nederlaag van 27 punten, die de Nederlandse jongens hen het vorig jaar toebrachten. Eén-en-veertig punten verschil dus, de zwaarste nederlaag, die we tot nog toe kregen te incasseren van onze zui derburen Hoe kon iedereen zo gemakkelijk een nederlaag van onze jongens voorspel len? Zaterdag kwam de Nederlandse se- niorenploeg te Manchester uit tegen een oppermachtig Groot-Brittannië B. De technische commissie van de KNAU vreesde een debacle en wilde de neder laag, die bij voorbaat vaststond, liefst zo klein mogelijk houden. Men ging niet minder dan zes prominente junioren in de herenploeg opstellen: Beker, Vissers, C. Gelens, Brouwer,, en Mock, alsmede „troef" Jan van Uden. die beiden slechts in een estafette hoefden uit te komen.. Uit verband Met een uit zijn verband getrokken ploeg als deze konden zélfs de toch heus niet sterke Belgen spelen! Nederland bracht het dan ook niet verder dan twéé eerste plaatsen: Chris Konings (Zaan land) won de 1500 meter in 4.06.4 en de 4 x 400 meterlopers Kees Smit (Hol land), Martien de Gruyter, wéér Chris Konings en Klaas Lieuwen konden na een spannende race, waarbij wij van het begin af aan de leiding hebben gehad, de Belgen naar de tweede plaats druk ken: 3.27.3 - 3.27.4. Opvallende figuren waren er nauwe lijks, uitgezonderd dan de twee Belgen Debackere en Szostak, beiden vorige week óók in Duisburg aanwezig. De backere slingerde de speer maar even tjes 66.23 m. van 2ich af, véél te ver voor de anderen om nog een bedreiging te vormen. Dezelfde Szostak, die in Duisburg, zowel bij het discuswerpen als bij het kogelstoten de zeer eervolle der de plaats bereikte had het nu uiteraard heel moeilijk. Onder 11 seconden Vier sprinters bleven op deze verre van voortreffelijke baan onder de 11 se conden op de 100 meter. Larcier (B), die won, en Vasse noteerden beiden zowaar 10.7. Barra <B.) had 10.8 nodig en een teleurstellende Jaap Noordenbos kreeg 10.9. De 800 meter ging in 1.55.2 naar de Belg Roeckaerts. De 400 m. werd een overwinning voor Pennewaert <B.), in de goede tijd van 49.8. De Leidenaar Kees Smit (Holland) werd weer eens op de streep geklopt. Ditmaal was het landgenoot Lieuwen die hem de loef af stak (51.6 51.7). De eenarmige Barra bleef 100 m.-win- naar Larcier op de 200 m. de baas: 22 - 22.2 sec. In het afgelopen weekeinde zijn in verschillende landen nationale atletiek- kampioenschappen gehouden. In Stuttgart werden kampioenschap pen van West-Duitsland verwerkt en er vielen enkele goede prestaties te note ren. Manfred Germar, die wegens stu dieredenen de laatste tijd niet heeft kunnen trainen, veroverde de titels op de 100 meter en 200 meter. Op de 100 meter bleef hij in 10.5 sec. ééntiende seconde voor Martin Lauer, terwijl hij op de 200 meter (21.5) de grootste moeite had zich Mahlendorf (21.6) van het lijf te houden. ONGENAAKBAAR Martin Lauer was ongenaakbaar op de 110 meter horden, maar zijn tijd van 14.- sec. was niet zoals men dat van Grote Prijs van Nederland De 23-jarige Eindhovense sloper Broer Dirks heeft ten aanschouwe van 28.000 toeschouwers de Grote Prijs van Nederland-motocross, de achtste wedstrijd in de competitie om het we reldkampioenschap, gewonnen. Het was een volkomen regelmatig tot stand gebrachte overwinning, waarbij de coureurs van naam in de Neder lander hun meerdere moest erkennen. De wedstrijd was ingedeeld in twee series van 8 ronden en een finale van 12 ronden. De eerste serie had meer weg van een rustige optocht, waarin de cou reurs hun machines kennelijk spaarden. Het begon met een valse start, er deed zich in de eerste bocht een valpartij voor, waarvan de Belg Baeten, de Oos tenrijker Holzmann. de Zweed Tibblin en onze landgenoot Griekspoor de dupe werden. Nilsson voerde het veld in de eerste ronde aan, maar toen Donald Rickman en Gustafsson iets te vlug ac celereerden liet Nilsson zich flegmatiek naar de vijfde plaats afzakken. Verrassing In de tweede serie zorgde de Brit Da vid Curtis voor een verrassing. Dankzij een felle rush in de laatste ronde slaag de hij er namelijk in de koplopers te passeren. Jan Dirks had in deze laatste rond met pech te kampen. Zijn motor raakte defect. Met bovenmenselijke in spanning duwde hij de zware machine over de eindstreep en klasseerde zich toch nog als elfde. De finale, waaraan door 23 coureurs werd deelgenomen, was uitermate span nend. De insiders waren het er over eens. dat zij in Nederland nog nooit zo'n prachtige wedstrijd hadden gezien. De toeschouwers waren dol van vreug de, toen Jan Clynk na een fel duel de als een duivel rijdende Bill Nilsson van de leidersplaats verdrong. Achter dit tweetal volgden dicht opeen Donald Rickman, Broer Dirks, Jeffrey Smith en Curtis. Merkwaardig genoeg deden zich in dev olgende ronden geen wijzigingen in de posities voor. Maar op een gegeven moment ging Nilsson onze landgenoot Clynk voorbij. bedreiging Broer Dirks vormde evenwel een gro te bedreiging voor Clynk en Nilsson. Steeds meer rukte Dirks naar voren op. Eerste passeerde hij Clynk en daarna werd ook Nilsson zijn slachtoffer, zij het door een defect aan Nilssons machine. Er volgde een duel tussen Clynk en Broer. Het publiek moedigde de rijders aan en waren bijna buiten zichzelf, om- Wervelende stofwolken opwerpend strijden de coureurs verbeten om de eerste plaatsen op het moeilijke parcours van Norg in Drente. dat er twee landgenoten in een derge lijk sterk veld aan de kop lagen. Jammer genoeg heeft het duel tussen hen slechts één ronde geduurd. In de „Vogezen", een moeilijk, mul en smai gedeelte van het circuit brak de achter as van de motor van Clynk. Hierdoor kwam Broer Dirks korte tijd onbedreigd aan de leiding, maar de Brit Dave Cur tis was inmiddels vanaf de zesde plaats onweerstaanbaar opgerukt. Zes ronden lang heeft Broer Dirks stand moeten houden tegen de veelvuldige aanvallen van de Engelsman. l/;t 100 meter voor sprong op Curtis kon Broer Dirks zege vierend de eindstreep bereiken. Van de 23 gestarte deelnemers be reikten slechts 11 de finish. In de 250 cc-klasse vochten de beide Amsterdammers Frits Selling en Rudi Boom onmiddellijk na de start om de leidersplaats. In de derde ronde passeer de Boom zijn tegenstander. Toen Sel lings machine na de vijfde ronde nei gingen vertoonde vast te lopen werd Boom met grote voorsprong winnaar. hem gewend is. De verrassing tijdens deze kampioenschappen was ongetwij feld dat Paul Schmidt, die verleden week te Duisburg wereldrecordhouder Roger Moens versloeg, in Stuttgart niet verder kwam dan een tweede plaats achter Adam die tot 1 min. 50.8 sec. kwam. Schmidt noteerde 1 min. 51.- sec. Helmut Janz was ook nu op de 400 meter horden in 51.- sec. niet te slaan, terwijl Carl Kaufman op de 400 meter de zeer goede tijd van 46.9 sec. voor zich liet afdrukken. Manfred Molzberger won het verspringen met 7.64 meter en Karl Heinz Wegman het kogelstoten met 17.36 meter. Bij de dames won Centa Kopp Gastl zowel het verspringen met een sprong van 6.20 meter voor Liesl Jakobi met 6.03 meter als de 80 meter horden in 10.8 sec. Marianne Werner prolongeerde haar titel op kogel met 14.78 meter en Jutta Heine won de 200 meter in 24 sec. BIJZONDER Bij de Franse kampioenschappen te Parijs werden twee prestaties van bij zonder gehalte geleverd. De Senegalees Abdou Seye won de 200 meter in 21 sec. en Eric Battista benaderde by het hingstapspringen de 16 metergrens (15.99 meter) hetgeen een nieuw Frans record betekende. Husson bleek weer de sterkste kogelslingeraar met 60.56 meter en Michel Macquet won de titel bij het speerwerpen met 75.55 meter. De on- verslijtbare Alain Mimoun won de 10.000 meter in 31 min. 0.2.2 sec. In Zwitserland tijdens de nationale kampioenschappen te Bazel werd Bruno Galliker, die een week geleden door onze landgenoot Jan Parlevliet op de 400 me ter horden werd verslagen, weer kam pioen in 51.8 sec. René Weber noteerde op de 200 meter een tijd van 21.5 sec. IN PRAAG Ook in Praag tijdens de Tsjechische kampioenschappen werden enkele goede prestaties geleverd. Blazej verbeterde het record polsstokhoogspringen met 4.41 meter. Dana Zatopkova zegevierde by het speerwerpen met een goede worp van 52.20 meter. Jiri Lansky won het hoogspringen met 2.- meter en Nemec slingerde de discus het verst: 52.40 m. Enkele Amerikaanse atleten kwamen in Stockholm goed voor de dag. Wereld recordhouder Rady Norton liep de 100 meter in 10.2 sec. en de 200 meter met gehele bocht in 21.1 sec. Errol Williams kwam by het hoogspringen tot 2.03 m. Humfreys stootte de kogel 16.76 m. en Robert Davis won de 400 meter in 48.7 sec. De Zweed Asplund kwam bij het kogelslingeren tot 63.10 meter. GERDA KRAAN nu ook de sprint waarop zy tweede werd, 12.6, maar in de halve finale had Gerda al 12.5 ge maakt, waarmee zy het Leidse record uit 1929 van R. Jutte (Brunhilde» even aarde. Trouwens ook een andere 800 m - loopster toonde zich goed op de sprint. Elly Nieuwpoort (ADA) won de 100 m in 12.4 (demi 12.2), voor beiden eveneens promoties naar de A-klasse. ANDER METAAL Zilver was er nog weggelegd voor het Bataven-meisje Truus Haman op de 800 m. met 2.26.3 (Atyo), die zich pas op de laatste meters de titel ontnomen zag door E. Joustra (AVG '26) 2.25.9 Brons voor Eddy Westerhout (AV Holland) welk metaal hy op de 1500 m. veroverde ln 4.11.2. Eveneens brons voor de Bataaf G. Rewyk op de 5000 m in 16.10.4. Beiden kwamen slechts luttele meters tekort voor edeler metaal. Het programma werd keurig op tyd afge werkt. De kampioenen: Hink-stap: J. Moors (HAC) 12.84; 6e C. v. Venetiën (Holland) 11.83. Kogel heren: J. Pronk Doves) 12.53H. Vèr dames: W. Kapel (Cel.) 5.14! 4e L. Zoet (MSV) 4.92. Discus dames: A. Hinten (K. en K.) 33.56. Speer dames: A. Broekhof (ADA) 37.33 (prom. A-kl.). 5000 heren: P. Groenveld (Kometen) 16.05.6. Kogel dames: E. de Valk-Schagen (GAC) 10.99. Polshoog: R. den Tonkelaar (Holland) 3.20. 800 heren: C. Hooftman (AV 23) 158 4. 80 horden dames: C. Duyn (DEM) 12.8; 2e L. Zoet (MSV) 12.9. 200 dames: G. Kraan (Bat.) 26.-. 200 heren: B. Lambrechts (Exc.) 22.7. Discus heren: J. Pronk (Doves) 36.36. Vèr heren: H. Sieffers (H'lem) 6.41. 1500 heren: B. Dyen (GAC> 4 09.1. 400 horden: L. v. d. Berg (Holl.) 58.8. Hoog heren: H. Sieffers (Hlem) 1.73. Speer heren: A. Hannink (SISV) 47.79. Hoog dames: C. Duyn (DEM) 1.53 (Aki.). 110 horden: A. v. d. Pol (Tempo) 16 6. 100 dames: E. Nieuwpoort (ADA) 12 4. 400 dames: M. Snel (ALO) 61.2 (A-kl 100 heren: B. Lambrechts (Exc.) 11.-. 800 dames: E. Joustra (AVG '26) 2.25.9 (A.-kl.). 400 heren: K. Ummels (HAC) 51.- (A.-kl.). Katwijkers wonnen aantrekkelijke strijd (Van een onzer verslaggevers) Er bestond grote belangstelling voor het treffen tussen een versterkt Quick Boys en de eredivisieclub Blauw Wit. De baten van deze wedstryd waren bestemd voor het Katwykse Carillon- comité. Niet minder dan drieduizend mensen omzoomden de krytlynen. Te zamen brachten zy na aftrek van de overigens niet geringe kosten een klok op voor het carillon. Zy zul len er geen spyt van gehad hebben, want zij zagen een van de aantrekke- lijkste. zo niet de aantrekkelykste wedstryd, die ooit op Nieuw-Zuid te zien was. Quick Boys won de ontmoe ting met 52. Blauw Wit kwam wel niet met de sterkste opstelling in het veld, maar naast spelers uit het eerste en het tweede elftal werden drie nieuwe aan kopen geprobeerd. De heer Lakeman, secretaris van Blauw Wit, stak zyn be wondering voor de prestatie van Quick Boys versterkt met Bekkering, Van Leeuwen en Hak uit UVS, Seelen uit Ajax en Nieuwstraaten, internationaal zaterdagvoetbal niet onder stoelen of banken. Het was directer en frisser dan dat van de Amsterdammers, die boven dien hun tegenstanders onderschat heb ben. Quick Boys had wat tyd nodig om in de vreemde formatie ingespeeld te raken, maar toen dat eenmaal gebeurd was, ging het uitstekend. Nadat Van den Oever en Van Duyn enkele kansen ge mist hadden, kopte Seelen een voorzet van Bekkering op fraaie wyze in >10). Nog voor de rust zorgde de Ajaxied voor een tweede doelpunt, toen de Am sterdamse spil miste en hy een vry veld voor zich kreeg. Blauw Wit probeerde voor rust vergeefs tot effectieve aanval len te komen. Na de thee maakte Uitermerk gebruik van de verwarring in de defensie van de thuisclub, die ontstond toen Aande- wiel uitviel. Quick Boys antwoordde hierop met een fraaie aanval. Via v. d. Oever kwam de bal bij Seelen, die in eens hard inschoot. Van Leeuwen voor kwam kort daarop een tweede hoofdste- delyke treffer op de doellijn, waarna zyn clubgenoot Bekkering bij een alge mene aanval op voortreffelyke wijze 4I deed noteren. Maar Blauw Wit heeft nu het antwoord gereed en weinige ogenblikken later was de achterstand tot 42 gereduceerd. Tenslotte was het Nieuwstraaten de enige gast, die niet geheel kon meekomen die nadat hy een ander doelpunt afgekeurd had ge zien, een gaaf doelpunt produceerde en daarmede de eindstand van deze leven dige, aardige en zeer snelle wedstryd op 52 brengend. Als voorwedstryd speelden de A-junio ren van Quick Boys en Roodenburg tegen elkaar. De voortreffelyk ge trainde Katwykse jeugd speelde met hun tegenstanders. Het werd 9—1

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5