Internationale handel in W.-Europa streeft naar verdere perfectie BRdun Bollenstreek gonst van activiteit En Nederland blijft niet achter Bollen van het land naar de schuur en dan naar buitenland KRUISWOORDRAADSEL De visserij van Zuid-Amerika is nog van heel weinig betekenis heel wat tippelaars uit leidew+omst reken tot midden augustus ïf'Hew we weer inde komkommertijd Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 25 juli 1959 Derde blad no. 29804 Verdere expansie komt allen ten goede (Van onze financiële medewerker) Er bestaat in een tijd als de onze altijd het gevaar dat het koerspeil van de aandelen op de verschillende beurzen te hoog wordt opgedreven, alleen reeds omdat hoge bomen veel wind vatten. Maar als men zich rekenschap geeft van wat er in de V.S. en in ons werelddeel over de ontwikkeling van het economisch leven wordt gepubliceerd en van wat er geschiedt om die ontwikkeling in op gaande lijn te bevorderen, kan het optimisme van de beurzen niet al te zeer verwonderen. De Amerikaanse staalstaking kan natuurlijk, naarmate zij langer duurt, een verstorend element zijn, de gegevens, welke in het algemeen over de Ameri kaanse economie worden verstrekt, duiden op een toeneming van de bevolkings welvaart, die uiteraard ook in de waardering van de aandelen der ondernemingen tot uitdrukking moeten komen. Het onmiskenbaar sterker worden van Europa moge aan de ene kant in de V.S. enige zorg baren, aan de andere kant kan dat een overschatting van de naar veler mening onbegrensde mogelijkheden van de nieuwe wereld temperen, terwijl overigens een voortgaande expansie van de wereldhandel, algemeen gesproken, aan alle landen en ook aan de V.S. ten goede zal komen. Dit is ook de mening van de econo mische commissie voor Europa van de VN in haar jongste rapport. Zij ver wacht een verdere versterking van de expansieve kracht in West-Europa, met name voor landen als West-Duitsland, Denemarken, Italië, Nederland en Fin land, alsook in minider sterke mate voor Griekenland, Spanje en Joego-Slavië. Het bruto-nationaal produkt zal vol gens de commissie m 1959 met 3% stijgen tegen 2% in 1958, hetgeen tot een exportstijging van de grondstof fenlanden zal kunnen leiden. Zo acht zij het ook waarschijnlijk dat de export van de VS, die in 1957 en 1958 niet on belangrijk is teruggegaan, ook naar Europa weer geleidelijk zal toenemen. Het is immers zó, dat naarmate de in ternationale handel van de Europese landen, waarvan er vele min of meer arm zijn aan grondstoffen, toeneemt, ook de importen zullen moeten worden vergroot. Dank zij de bestedingsbeperking enerzijds en de krachtsinspanning anderzijds, welke men zich in 1957 en 1958 in Europa heeft getroost, kon de export van dit werelddeel naar Noord-Amerika in het eerste kwar taal van 1959 met ca. 25% toenemen en het tweede kwartaal heeft in dat opzicht ook gunstige cijfers getoond. Met voldoening kan worden gecon stateerd dat de verschillende organi saties, welke sinds het einde van de oorlog ter bevordering van de inter nationale handel zijn gevormd, meer en meer vruchten gaan dragen en dat deze organisaties voortgaan hun co- ordinerende en harmoniserende ar beid te volmaken. Zo is thans ook Spanje met een be volking van 30 miljoen, in de OEES combinatie opgenomen, waarmee een algehele sanering van de monetaire en economische situatie van dit land ge paard gaat. Tegenover de ontvangst van s> 400 miljoen kredieten, zal het tich nu moeten onderwerpen aan de regels, welke op economisch gebied voor de andere landen van West-Europa gel den. Het zal de inflatie moeten bestrij den. de belastingen moeten verhogen, de importen moeten liberaliseren, etc, bovenal zijn valuta moeten stabiliseren, hetgeen er op neerkomt dat de dollar voortaan 60 Spaanse Peseta's waard zal zijn tegen tot dusver 42. Een deva luatie derhalve, welke echter met de werkelijke verhoudingen meer in over eenstemming is. Slaagt de Spaanse re gering er in haar voornemens ten uit voer te brengen, dan zal dit na verloop van tijd aan een gezonde groei van de handel ten goede komen en de positie van de 17 bij de OEES (Organisatie voor Europese Economische Samenwer king) aangesloten landen kunnen ver sterken. Frankrijk heeft daarvan reeds het bewijs geleverd. Dat ook overigens naar een groter effect van de internationale samenwer king wordt gestreefd, blijkt uit de aan vaarding van de voorstellen van de Fiscale Commissie, die gericht zijn op het vermijden van dubbele belasting heffing in de deelnemende landen. Deze vormt tot dusver een grote hinderpaal op de weg naar de uitbreiding van het internationaal handelsverkeer en door ook ten aanzien van de fiscale aange legenheden tot samenwerking te komen, zullen de fundamentele doelstellingen van de OEES. ml. het verzekeren van een zo groot mogelijke vrijheid van het goederen-, diensten-, kapitaal- en per sonenverkeer en het vergemakkelijken van een vrije circulatie daarvan over de gehele wereld, dichter worden bena derd. Het strekt tot grote voldoening dat in de rapporten van genoemde orga nisatie. als het gaat over de gunstige ontwikkeling van de conjunctuur, ook ons land telkens met name en dikwjjls zelfs met nadruk wordt ge noemd. En dat men ten onzent daad werkelijk meedoet aan de bevorde ring van het streven van de OEES is deze week weer duidelijk geworden in de afkondiging van de Ned. Bank, waarbij inzake het internationaal lo pende betalingsverkeer vereenvou digde voorschriften worden gegeven en tevens de werkingssfeer van ver schillende bestaande faciliteiten wordt uitgebreid, zodat de converti- bele guldenszone thans de gehele we reld omvat, met uitzondering van enkele landen. De cijfers van de Nederlandse buiten landse handel over het eerste halfjaar van 1959 duiden er trouwens op dat ons land in de expansie van de wereldhan del zijn aandeel niet mist. De maand juni heeft weer een aanmerkelijke stijging van de export doen zien. Met I 1.134 miljoen is dit een nieuw record, waardoor de totale uitvoer gedurende de eerste zes maanden van f. 5 824 mil joen in 1958 tot f. 6.413 miljoen in 1959 is gestegen, dat is met meer dan 10%, waarmee de ramingen van het Centraal Planbureau verre zijn overschreden. Zoals wij reeds opmerkten, zal voor een land als het onze een stijgende ex port gepaard moeten gaan met een stijgende import en het kan daarom niet verwonderen dat de maand juni in vergelijking met die maand van 1958 dat zelfs groter is dan dat van de uit een accres aanwijst van f.189 miljoen, voer (f.160 miljoen). Maar voor het eerste halfjaar is het invoersaldo dan toch nog van f. 904 miljoen tot f. 786 miljoen gedaald en over de invloed van de handelsbalans op de betalingsbalans van het lopende jaar behoeft men zich dan ook geen zorgen te maken. Tenzij de bestedingen in ons land gedurende het tweede halfjaar in een te snel tem po zouden toenemen. Hier komt dan het probleem aan de orde, waarover men in de Tweede Ka mer de vorige week heftig heeft gedis cussieerd, namelijk in hoeverre de stij ging van het nationaal inkomen tot grotere particuliere bestedingen zal mogen leiden. Blijkens de cijfers van het CBS hebben de consumptieve uit gaven van de Nederlandse bevolking zich gedurende de eerste vijf maanden van het jaar In opgaande richting be wogen. Het indexcijfer (1953-100) was 139 tegen 135 een jaar tevoren en uit de gegevens van de detailhandel mag wel worden afgeleid dat het verbruik in ons land nog altijd toeneemt. Zoals wij de vorige week nog konden rele veren, hebben ook de besparingen bij de spaarbanken in die tijd een nieuw record opgeleverd, waardoor men ge neigd is zich over de noodzakelijke be sparingen op het nationaal inkomen geen zorgen te maken. Minister Dc l'ous heeft echter be cijferd dat, als het algemeen complex van maatregelen, door de regering voorgesteld, tot uitvoering komt, de verschillende loonsverhogingen in 1959 en 1960 de totale loonsom met 87o zullen verhogen, terwijl de kosten van levensonderhoud met 2 zul len stijgen, wat dus een vergroting van de reëele inkomsten van de werknemers van 5%% zal betekenen. Het is niet meer dan billijk dat van een stijgend nationaal inkomen een groter deel aan de werknemers toe valt, als hiervan echter niet een re delijk deel voor kapitaalvorming wordt aangewend, loopt de Neder landse volkshuishouding na verloop van tijd weer uit het lood en het is dit gevaar dat de huidige regering zo veel mogelijk tracht te voorkomen. Dat men de neiging tot sparen door aantrekkelijke aandelenbelegging ook voor de kleinere beurzen tracht te be vorderen, waarop vooral de beleggings instituten, hier, zowel als in West- Duitsland en de VS hun doel richten, valt daarom toe te juichen. Er is de laatste tijd van verschillende zijden op gewezen dat als gevolg van allerlei fac toren, het risico aan aandelen verbon den, min of meer groot moet worden geacht dan bijv. voor de oorlog. Tot op In vacantietijd ook van Uw scheerzorgen bevrijd Vergeet in Uwvacantietijd het zeep en kwastgedoe. Of vervang Uw oude droogscheerapparaat door een nieuwe Braun. Dan wordt Uw vacantie - en voort aan Uw dagelijkse scheerbeurt - een genoegen. Overtuigender dan iedere bewe ring: de vergelijkende scheer- proef. Type Combi met tondeuse In luxe plastic étui f. 59.75. Type Special in cartoonen doos f. 44.75. Nieuw type Standard in cartonnen doos f. 37.50 Imp. N.V. Hapé, Amsterdam-C. Telefoon 63957 (4 li|nen). Gevestigd 1913. zekere hoogte kan dat worden beaamd, maar niettemin blijft het voor de na tionale economie van het grootste ge wicht dat spaarbanktegoeden en obli- gatiebezit intact blijven en in omvang toenemen en met het oog daarop voor een verdere waardevermindering van het geld wordt gewaakt. De verminderde belangstelling voor obligaties, welke vooral in de VS, maar ook in West-Duitsland en in ons land aan de dag treedt, kan daarom niet als een gunstig symp toom worden beschouwd. Deze week waren ook in Amster dam aandelen weer troef, waarbij de Duitse aankopen zich weer krachtig deden gelden. (Van onze Hillegomse correspondent) Terwijl zeer veel Nederlanders met vakantie zijn of voorbereidingen daartoe treffen, gonst de Bollenstreek van activiteit. In begin juli maakt men alles gereed om te zorgen dat „het gewas in de schuur" komt. De tulpen en hyacinten zijn overal de grond al uit, waarbij men voor het eerst dit jaar op grote schaal machinaal heeft gerooid. De meningen over dit laatste zijn verdeeld. De ene kweker wijst op de grote produktie in een tijd dat er betrekkelijk arbeidskrachten zijn te krijgen; zijn collega legt meer de nadruk op de onvolkomenheden, die aan het machinaal rooien kleven. Thans is men bezig met het rooien van de narcissen, die voor het grootste deel uitgeploegd worden. Bij het plan ten heeft men rekening gehouden met deze wijze van oogsten: de bollen wor den op lange regels gelegd, waardoor de ploegschaar de bollen er netjes uit wipt. Van het bijgoed zitten alleen de irissen, die in juni nog bloeiden, in de grond. Die hebben het dit jaar niet best gehad, want irissen hebben veel water nodig en dat hebben we deze zomer, de droogste sinds 25 jaar, niet veel gekregen. Overi gens is de kwaliteit matig tot heel goed. Bollenpellen Niet alleen in de kwekerij is het „hoog seizoen", ook de exporteurs zijn druk bezig met de voorbereidingen voor het pakseizoen. De pakkerij ten bate van de export is geen eenvoudig werk. Tien duizenden manden met bollen belanden in de schuren en worden daar door nij vere handen ontdaan van vuil en an dere ongerechtigheden: het alom be kende „bollenpellen". Onder het wakend oog van de schuurbaas rollen de bollen dan door de sorteermachines, die ze naar grootte uitstoot. Onder de klantenkring telt de expor teur nog menige broeier, die de bol ge bruikt om er snel bloemen uit te trek ken, die met Kerstmis reeds te bewon deren zijn. De importeurs uit verre lan den ontvangen de bollen met kisten te gelijk, kisten die in elke afmeting bij duizenden tegelijk, deels als handwerk, deels machinaal in de kistenfabriek, wor den vervaardigd. De Bollenstreek telt enkele flinke kistenfabrieken, en daar naast treft men natuurlijk ook nog de bedrijven aan, waar manden worden gevlochten, die in de bollenkwekerij eveneens veel worden gebruikt. Maar niet alleen in de pakschuren branden tot diep in de nacht de lampen, ook in de kantoren is men tot zeer laat bezig. De exporteur kan niet volstaan met het bijsluiten van een nota aan zijn klant. In vele gevallen moeten de be treffende papieren in 11, 13 of 15-voud worden ingevuld. Bovendien moet elk zakje en elke kist worden voorzien van de naam van het produkt en zodoende moet men miljoenen etiketten uitzoeken. Jagen en jachten Het is jagen en jachten in de Bollen streek, want donderdagmiddag vaart de boot naar de Verenigde Staten en zater dagmorgen vroeg vertrekt de boot naar Helsinki. Ze vertrekken op tijd en wach ten niet op een expQrteur, die eens een beetje te laat is! Het exportbedrijf werkt op volle toeren om de zending op tijd op zee te hebben. Voor het zover is heeft de Plantenziektekundige Dienst ook al veel werk verricht. Het is de taak van deze dienst te voorkomen dat zieke tulpen uitgevoerd worden. Het komt zelfs wel voor dat een partij nog op de kade afgekeurd wordt, hetgeen natuur lijk wel eens tot conflicten aanleiding geeft. De Amerikanen zijn zeer streng bij de invoer. Zij hebben zelfs enige be ambten van de Phytopathologische Dienst permanent in de Bollenstreek ge stationeerd, met wie de samenwerking overigens opperbest is. De strenge keu ring in Nederland voorkomt dat er later moeilijkheden ontstaan. Kleine doosjes Behalve kisten en zakken gaan er ook heel wat kleine kartonnen doosjes naar de Verenigde Staten, die vooral terecht komen in de grote zelfbedieningszaken. Al het mogelijke wordt gedaan om het produkt zo aantrekkelijk mogelijk te maken: er worden folders bijgevoegd omtrent de wijze van kweken en soms treft men ook een „planting plan" aan, d.w.z. op een plattegrond op schaal, waaruit blijkt hoe de bollen het best ge plant kunnen worden om een aardige kleurverdeling te krijgen. Vooral in Amerika vechten de verenig de bollenexporteurs om de markt te be houden en liefst uit te breiden. De bol is geen aantrekkelijk artikel om te verko pen, omdat men wel een half jaar moet wachten eer men resultaten ziet en dat is eigenlijk niets voor de Amerikaan, bij wie alles snel moet gaan. Er moeten dus heel wat psychologische weerstanden overwonnen worden. Concurrentie Vorig jaar werd voor bijna f. 200.000.000 aan bollen geëxporteerd naar 71 landen. Het grote voordeel hierbij is dat daar tegenover geen importwaarde van grond stoffen staat, zoals veelal bij de indus trie het geval is. Doch niet alleen Ne derland is op de wereldmarkt met zijn bloembollen: in het Verre Oosten is Japan een geduchte concurrent aan het worden en ook andere landen beginnen een woordje mee te spreken. De kwali teit van de Nederlandse bloembol is echter onovertroffen. Het wetenschap pelijk onderzoek vanuit het Laborato rium voor Bloembollenonderzoek te Lis- se, is de basis, waarop dit bij uitstek Ne derlandse vak kan voortbestaan. Horizontaal: 1. groot bouwwerk 6. gevoel dat er iets ontbreekt 10. hele prestatie 11. plechtig en officieel 12. hoog bouwsel 14 doorgang 16 zwier, voortvarendheid 17. cel 18 muziekinstrument 19. tocht in een voertuig 20. waarop wij leven 22. hoogste punt 23. in het begin 25. slot 27. muzieknoot 29. precies 30. tijdsbestek 32 lengtemaat 34 juist 3(1. bijna 38. kledingstuk 40. ontstelen 42. taak in een toneelstuk 44. plaats in Noord-Holland 46. zintuig 47 afgesloten ruimte 48 intellectueel zeer ontwikkeld 50. vrucht 51. Europeaan 52. rivier 53. windrichting 54. gedrocht 1. dier 2. waaruit een stad bestaat 3. op dat ogenblik 4. telwoord 5. bijwoord 6 brandstof 7 plaats in de Betuwe 8. maand 9 gedrukt kenmerk 11. lijfwacht 13. brandstof 14. duw 15. groezelig 17. doordrenkt 20. bloem 21. besluiten 24. snelle loop 26. afsluiting van water 28. grondig verzorgd 31. bedorven van metaal 33. bergplaats 35. woede 36. voorzetsel 37. geluid 39. tegoed 41. lor 43. inhoudsmaat 45 water 47. beschadiging 45 plechtige verklaring 50. huishoudelijk artikel 52. onderwijsvorm Oplossingen onder het motto „Kruis woordraadsel" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te zün van de redactie. Witte Singel 1 te Leiden. Onder de goede oplossingen stellen wij een eerste prijs van f. 5.- en twee prijzen van f. 2.50 beschikbaar waarnaar alleen abonnees kunnen mededingen. Buitenlanders over het algemeen welkom In het algemeen kan worden gezegd dat in de drie voornaamste landen van Zuid-Amerika, Argentinië, Brazilië en Chili de visserij niet die plaats inneemt, welke in een land als het onze het geval is. Vergeleken met het aantal inwoners is de aanvoer van vis en hierdoor ook het visverbruik betrekkelijk gering. Argen tinië bijvoorbeeld met een bevolking van circa 20 miljoen inwoners heeft een visverbruik van bijna 55 miljoen kg. Een land als West-Duitsland met ruim 2 x zoveel inwoners een verbruik van bijna 700 miljoen kg. Trouwens wanneer wij de visserij over de wereld in grote lijnen bezien, dan blijkt dat de grote vis- producerende landen zich op het Noordelijk halfrond bevinden. Deze landen zijn Amerika, Canada, Noorwegen, IJsland, Rusland en niet te vergeten Japan. Bij de landen van Zuid-Amerika dient men er rekening mee te houden dat dit agrarische landen zijn met een grote veeteelt. Hierdoor is het vlees een goedkoop volks- voedsel. De lange kust van Argentinië zou in dit land grote mogelijkheden bieden voor visserij op grote schaal. Maar het gebrek aan goede havens, visverwerken- de industrieën, gebrek aan zoet water, transport, het ontbreken van koelhuizen in dit warme land, zijn allemaal belem meringen voor een moderne visserij. Een groot gedeelte van de bevolking leeft in de grote steden. Dit zou op zichzelf al een voordeel zijn bij de distributie van de vis. Het aantal geregistreerde vissers vaartuigen in 1957 was 1143 eenheden, hoofdzakelijk kleine vaartuigen. Gedurende de laatste 3 jaren was de gemiddelde visvangst in totaal 78.000 ton in 1957 was deze 81.430 ton. De laatste cijfers voor het visverbruik zijn als volgt: verbruik van verse vis 41.500 ton, conservenfabrieken 11.730 ton, produktie van visolie 558 en van vismeel 1010 ton. De conservenfabrieken verwerken sar dine, kabeljauw en andere soorten vis. Het visserijcentrum is Mare del Plata, nabij Buenos Aires. In deze haven heeft men veel visdrogerijen en viszouterijen. Vooral de laatste jaren heeft men zich op het zouten van vis toegelegd. Een ge deelte van de vangst wordt dan ook ge ëxporteerd. De kabeljauw, in dit land bacalao genoemd, leent zich uitstekend zowel voor inzouten (gezouten vis) als voor drogen (stokvis). Deze kabeljauw kan dan ook met gemak concurreren met de Noorse import-kabeljauw. JAPANSE BELANGEN Vorig jaar heeft zich een Japanse firma in Tierra del Fuego gevestigd. In meerdere landen van Zuid-Amerika zo als Brazilië, heeft Japan aanzienlijke visserijbelangen. Zo heeft enkele jaren geleden een Ja panse firma 6 vissersschepen naar Bra zilië gebracht, die de vis aanvoeren in Sao Paulo. Van deze 6 schepen zijn er 5 treilers met een capaciteit van 60-100 ton en een ringnetter met een laadver mogen van 200 ton. Na 2 of 3 jaren moet de bemanningen van deze schepen, die thans nog Japannezen zijn worden ver vangen door Brazilianen. De visserij in Sao Paulo wordt uitge oefend op een coöperatieve grondslag, niet alleen wat betreft de visserij, doch ook wat betreft de afzet van de vangst. De huidige aanvoer van vis aan de vismarkt van Sao Paulo bedraagt 40 ton per dag. Men verwacht, dat bij een vol doende aanvoer van vis en prijzen op een redelijk niveau, de aanvoer wel 200 ton per dag kan bedragen. Er zijn plan nen van de regering om te komen tot de bouw van koelhuizen en diepvriesin richtingen. Deze zouden dan in Sao Paulo moeten worden gebouwd, doch de verwachting is dat deze plannen niet spoedig zullen worden verwezenlijkt. BRAZILIË De regering van Brazilië stelt alles in het werk om de visserij te bevorderen, Daartoe wil zij ook buitenlanders aan trekken. De wet in dit land eist dat de schipper en bemanning de Braziliaanse nationaliteit moeten bezitten. Doch voor het geval zich buitenlandse vissers ko men vestigen, kan een dispensatie van 23 jaar worden gegeven. Er kunnen ook nog uitzonderingsbe palingen worden gemaakt en ieder geval kan op zichzelf worden beoordeeld. Wel eist de Braziliaanse regering dat de bui tenlandse vaartuigen worden onderge bracht in een maatschappij, waarop de wetten van het land van toepassing zijn en waarvan een Braziliaanse ingezetene directeur is. Van Holland is enkele ja- len geleden de IJmuidense kotter „Ster- na" naar Brazilië verkocht voor de uit oefening van de visserij aldaar. CHILI De visserij in Chili is van weinig be tekenis. Gegevens over produktie zijn ons niet bekend. Wij kunnen hierbij nog vermelden, dat dit land enkele jaren ge leden in een geschil met een buitenland se walvisvaartmaatschappij (Onassis) als eis heeft gesteld, dat de territoriale grens van Chili zou worden uitgebreid tot 200 mijl uit de kust. Een en ander lazen wij in het Fishe ries Year Book and Directory. Oplossing kruiswoordraadsel Horizontaal: 1. Andes; 5. missive; 11. moord; 15. restant; 17. deining; 19. ober 21. negen; 23. telg; 25. dok; 26. tuk; 28. lam; 29. weg; 31. nee; 32. er; 33. wagon; 35. kater; 37. nji.; 38. sein; 39. kornuit; 40. semi; 41. et; 42. lever; 44. nevel; 46. G.S.; 48. rel; 50. net; 51. dak; 53. rel; 54. pet; 55. vlas; 57. palet; 59. géne; 60. vaandel; 61. verlaat; 62. roem; 64. kemel; 66. leng; 68. een; 69. tot; 71. nor; 72. bek; 74. ree; 75. N.S.; 76. totem; 78. meson; 80. el; 81. toer; 82. daktuin; leem; 84. we; 85. renet; 87. gesol; 89. al; 91. arm; 93. nar: 94. are; 96. els; 97. RAI; 98. asem; 100. sterk; 102. port; 103. Toronto; 106. wegberm; 109. spalk; 110. nalatig; 111. loper. Verticaal: 1. anode; 2. drek; 3. eer; 4. s.s.; 5. ma; 6. Inn; 7. stel; 8. idem; "i. ven; 10. ei; 11. mi, 12. ont; 13. ogen; 14. degen; 16. teug; 18. niet; 20. borstel; 22. garnaal; 24. lenigen; 26. tanen; 27. koket; 29. water; 30. gesel; 33. wil; 34. nor; 35. kin; 36. rel; 41. ervaren; 43. vennoot; 45. verlies: 47. stengel; 49. la ven; 51. dalen; 52. kever; 54. Peter; 56. Sam; 57. pek; 58. tel; 59. gal; 63. oes ters; 65. montere; 67. neemaar; 69. to ren; 70. teder; 72. benee; 73. kolos; 76. ter. 77. mat, 78. Mig; 79. Nel; 84. waaks; 86 Navo; 88. slib; 90. liter; 92. meta; 94. atol; 95. erwt; 97. romp; 99. mol; 100. sta; 101. kei; 102. pro; 104. R.-K.; 105. n.n.; 107. G.G.; 108. el.. De eerste prijs van f. 5.- werd toege kend aan mevr. A. W. Overvliet-Van Ingen, Burggravenlaan 157 te Leiden, de twee prijzen van f. 2.50 aan de heer P. Berg, Van Oldenbarneveltstraat 22 te Leiden en aan de heer P. T. Mizee. 't Boonrak 19, Valkenburg. De prezen worden de winnaars toege zonden. Leiden tieeft dezer da qew een «feuwe reis - vereniqnicj gekregen 9 verder waren deze week ,tk bouwvak - ken" ergens anders. KORTEBA4V Voorschoten krijgt tij dens paardenmarkt eevi narddnaven waren van de par tij !>■- .VI/

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9