PANTER Formidabele produktiestijging in Westduitse auto-industrie DONDERDAG 23 JULI 1959 Meer dan vierhonderdduizend wagens (de helft) gaan naar het buitenland (Van onze correspondent In Bonn) Het gaat de Westduitse auto-industrie meer dan ooit naar den vleze: in de eerste zes maanden van dit jaar werden in West-Duitsland niet minder dan 831.854 auto's gemaakt tegenover iets meer dan 741.000 in de overeenkomstige periode van 1958. Hoe goed het de Westduitse autofabrieken gaat, bleek dezer dagen uit allerlei financiële mededelingen en jaarverslagen. De Daimler-Benz-fabrieken (Mercedes) zagen haar aandelenkoers op de Westduitse beurzen stijgen tot boven de 1700. Het fraaie dividend van 18 pet., dat deze onderneming over 1958 zal uitkeren, zinkt bij deze enorme koers in het niet, want het komt slechts neer op een ren dement van nog geen 1 pet! En neg niet tevreden Opel en Ford meldden grote omzet stijgingen. De Volkswagenfabrieken, omstreden eigendom tussen de deel staat Neder-Saksen en Bonn, zal dit jaar 500 miljoen mark investeren. Deze reusachtige onderneming, die gaat be horen tot de grootste in de wereld op autogebied, boekte over 1958 een winst van 320 miljoen mark bij een omzet van 2.7 miljard mark. De gehele winst gaat naar de Duitse staat, die daarmee daar het aandelenkapitaal slechts 60 miljoen mark bedraagt een divi dend incasseert van 533 Overigens vloeit de winst weer naar het bedrijf terug via een verhoging van het aan delenkapitaal en belastingbetalingen. In Frankfort aan de Main wordt het komende najaar de grote automobiel tentoonstelling gehouden en daar zal blijken, dat het deze fabrieken nog niet genoeg is: er komen vernieuwingen grotere of kleinere bij vrijwel alle merken. De klant is op de Westduitse automarkt koning! Om hem wordt een felle strijd uitgevochten, waarvoor Borgward zelfs zo ver gaat om zijn Isabella's onveranderd te laten. Want onveranderde auto's blijven langer hun geld waard Van de produktie van Duitse auto's ging in de eerste zes maanden reeds ue helft naar het buitenland, te weten 422.363 stuks. Dit komt neer op een ex portstijging van 17.3 vergeleken bij de eerste zes maanden van 1958. Op merkelijk is voorts, dat er in de Bonds republiek een duidelijke voorkeur be gint te ontstaan voor de zogenaamde middenklasse. De allerkleinste klasse doet het niet zo goed meer. Wagens Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK: Beroepen te Benthuizen en te Langerak J T. Cazander. kand. te Gameren te Sneek (als pred. voor byz. werkz. onder de vrijz. herv.) R. van 't Lindenhout te Wapserveen. Aangenomen naar Hoogvliet (3de pred. pl. (toez.) K. Verbeek te Hou ten lsse. GEREF. KERKEN: Beroepen te Bergum (2de pred. pl.) W. Kats te Tlel te Niezijl (Gron.) H. W Nusselder, kand. te Dlnxperlo. CHR. GEREF. KERKEN: Beroepen te Ouderkerk a.d. Amstel P. van Zonneveld, kand. te Bussum. Bedankt voor Hulzen (N.-H.) H. van Leeuwen te Arnhem. Tweetal te Haamstede-Kerkwer- ve H. P. Brandsma, kand. te Nieuw-Am sterdam en P. van Zonneveld, kand. te Bussum. BAPT. GEMEENTEN: Beroepen te Almelo M. de Jong te Mun tendam. DS. A. C. SONNEVELDT OVERLEDEN In Buenos Aires is in de ouderdom van 79 jaar overleden ds. A. C. Sonne- veldt, emeritus-predikant van de Geref. Kerk aldaar. ZENDINGS ARBEIDERS GEREPATRIEERD Dezer dagen is in ons land aangeko men ds. P. J. Luyendijk. die meer dan 27 jaar in Indonesië heeft gewerkt, eerst als missionair-predikant en sinds 1951 als docent aan de theologische oplei dingsschool op het eiland Soemba. Ds. Luyendijk gaat nu met emeritaat. Met hetzelfde toestel kwam op Schip hol aan de heer D. Zwitser, die leraar was aan de ambachtsschool op Soemba. Alle leerkrachten van vreemde nationa liteit hebben Indonesië moeten verlaten. Reeds enige weken geleden is met de .Oranje" in Nederland aangekomen de zendingsarts, dr. B. Allaart, die gepen sioneerd zal worden. Nederlandse inzendingen naar twee filmfestivals Behalve het „Nederlands Nieuws" van Polygoon, zal dit jaar ook het film journaal „Spiegel van Nederland" van Haghe Film meedingen in de interna tionale wedstrijd voor journaals tijdens het filmfestival te Venetië op 20 en 21 augustus. De journaals zullen zijn sa mengesteld uit onderwerpen die in het jaar, voorafgaande aan het. festival, in de wekelijkse journaals zijn verschenen. Beide journaals worden in een andere samenstelling - eveneens ingezonden naar het festival te Edinburgh, dat van 23 augustus tot 12 september wordt ge houden. Naast deze journaals zal de Ne derlandse inzending te Edinburgh om vatten: „Fanfare" van Bert Haanstra. „Prijs de Zee" van Herman van der Horst, „Tussenspel bij kaarslicht" van Ch. Huguenot van der Linden en ..Day break of Europe" van Jaap Nieuwen- huis. VICTORIA REGIA BLOEIT Heden- en morgenavond tussen 9 en 11 uur bloeit in de Hortu6 de Victoria Regia. De plant, welke ditmaal bij zonder mooi ls, heeft bladeren met een doorsnede van ruim twee meter. Heden vertoont de bloem een witte Meur en morgenavond roze. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Catharina Maria Johanna, dr v. A. W. Hoogendoorn en J. M. Imanse; Frans Pre- derlk Herman, zn v. A. J. A. van der Geest en A. C. Lelthuijser: Sylvia Martha Helene, dr v E. A. Ferkranus en D. Boek houdt: Anna Elisabeth, dr v. A. de Leeuw en B. Bakker: Simone Aleid. dr v. M. T. Jacobus en E. E. Behr; Maria Leunt Je, dr v. C. Berkheil en W. de Does; Cornelia Elisabeth Susanna, dr v. G. A. de Vos en C. Gortzak; Harriet Mary Esther dr v. W. P Ouwens en H. M .J. van der Wetering. GETROUWD: M. van der Kraan en A. C. Grotenhuls. met een cilinderinhoud van 0.5 tot 1 liter worden niet meer zo sterk ge vraagd als auto's van 1 tot 2 liter. Op een totaal van 651.358 personenauto's, gemaakt tussen januari en juli van dit jaar, hadden er 511.435 een cilinder inhoud groter dan 1 liter! Dit alles doet vermoeden, dat de Westduitse auto-industrie dit jaar een recordproduktie van 1.3 miljoen wagens zal bereiken, waarvan er circa 850.000 zuilen worden geëxporteerd. En toch is men hier in het algemeen nog niet te vreden! Er wordt bijzonder gemopperd over het feit dat de Westduitse auto export naar Italië en Frankrijk op be paald onsportieve wijze wordt gehin derd. Van een gemeenschappelijke markt ten deze is dan ook nog geen sprake. Van een exporttotaal van 733 000 uitgevoerde Duitse auto's gingen er dan ook slechts 117.500 naar de EE.G.-landen, terwijl Frankrijk en Italië resp, reeds 25 en 33 Te van hun export in de E.E.G.-landen afzetten. Eerste groep Indische Nederlanders in de V.S. Gisteren zijn met de „Grote Beer" 166 Indische Nederlanders in de VS aangekomen. Zij vormen de eerste grote groep Indische Nederlanders die onder de quotum van de z.g. „Fas- tore-Walter-Act" naar de VS emi greren. In de toekomst zullen steeds grotere groepen Nederlanders, die tij dens de Indonesische boycot-actie en ook vóór die actie hun geboorte land verlaten moesten, naar de VS emigreren In de Pastore*-Walter-Act is bepaald, dat het laatste visum moet zijn uitge reikt voor eind juni 1960. Er mogen dan visa verstrekt zijn aan 3136 gezinnen (wat ongeveer zal neerkomen op 10.000 personen). Het quotum voor gegadigden onder deze wet. is nog niet volgeboekt. De emigranten krijgen pas na aan komst in New York te horen wie hun sponsor is en waar zij zullen komen te wonen. Er wordt door meestal kerke lijke groepen, die de emigranten op vangen. echter op toegezien, dat de In dische Nederlanders niet geplaatst wor den in gebieden waar de rasdiscrimi- natie een probleem vormt, zoals in Ar kansas. Anderhalf miljoen schade bij Phiiips-België Het derde gedeelte van een opslag ruimte van het Belgische Philipsbedrijf is gisteren door brand verloren gegaan in het plaatsje Evere, aan de weg van Brussel naar Eindhoven. De schade bedraagt naar schatting anderhalf mil joen gulden. De brand brak uit om on - geveer halfacht en was omstreeks kwart over elf geblust. In het magazijn, lagen verlichtingsartikelen, zoals lampen en TL-buizen opgeslagen. Verscheidene brandweerkorpsen uit de omgeving wa ren uitgerukt om het vuur te bedwin gen, o.m. uit Brussel. Het geratel van de stukspringende lampen deed denken aan maohinegeweervuur. Plechtige uitvaart J. M. Hakkaart Slachtoffer van ongeval op vliegbasis Eindhoven Vanmorgen is met militaire eer ter aardebesteld het stoffelijk overschot van onze stadgenoot, de dienstplichtig mili tair, de heer J. M. Hakkaart, die zater dagmiddag j.l. op de vliegbasis Eindho ven b(j het plotseling in werking treden van een raket, die onder een vliegtuig was opgehangen, werd gedood. In de parochiekerk van de H. Petrus aan de Kamerlingh Onneslaan had de plechtige uitvaart plaats. De Requiem mis werd opgedragen door majoor-aal moezenier J. Gruyters, die geassisteerd werd door kapelaan C. W. Thomas als diaken en kapelaan J. B. I. Truyens als sub-diaken. Het parochieel zangkoor on der leiding van de heer H. Rynbeek voerde de driestemmige Messa da Re quiem van Perosi uit. Onder de vele belangstellenden in de kerk zagen wy de commandant van het squadron, waartoe de overledene be hoorde en een vertegenwoordiger van het garnizoen Den Haag, waaronder Leiden ressorteert. Na de eerste absoute werd de kist weggedragen door twaalf militairen van de luchtmacht te Eind hoven en geplaatst op een militaire vrachtauto. De baar werd voorafgegaan door twee klaroenblazers, twee tamboers en een vuurpeloton van twaalf man. Aan het einde van de stoet, die onder commando stond van de 2de luitenant D. Scholten. marcheerden een ongewa pende macht van 24 man en de mili taire deputaties, waaronder één van de RAF, die eveneens op de vliegbasis Eindhoven is gestationeerd. De route leidde langs de woning van de overlede ne aan de Herenstraat, waar een ogen blik halt werd gehouden. Vandaar ging het naar de begraafplaats aan de Zyl- poort, waar majoor-aalmoezenier Gruy ters de absoute verrichtte. Nadat de klanken van de Last Post over het kerkhof hadden geklonken en het vuur peloton de salvo's had afgevuurd, werd het stoffelyk overschot op zyn laatste rustplaats neergelaten. Majoor M. Enge len, chef van de technische dienst en derhalve hoogste chef van de militair Hakkaart prees diens kwaliteiten in een kort woord. De gemeente Leiden was by deze be grafenis vertegenwoordigd in de persoon van wethouder, mr. Dryber. P.V. DE REISDUIF „De Reisduif" hield een wedvlucht vanaf Bordeaux, 896 km-, waar de dui ven zaterdag j.l. 10 uur werden gelost met n.w.-wind. De eerste duif meldde zich zondag 8 uur 16 min 16 sec. De laatste of 10e duif arriveerde zondag om 16.26.36. In concours 41 duiven. De uitslag was: S. Koster 1; A. v. d. Hulst 2. 6: F. Bouwman 3; gebr. Kok 4; J. en H. van Leeuwen 5; P. v. d. Drift 7, 8, 9: A. Siera 10. Ook hield de vereniging een wed vlucht met 335 jonge duiven vanaf Duffel, pl.m. 119 km., waar de duiven om 8.10 min. met n.w.-wind werden ge lost. De eerste duif meldde zich om 10.04.58, de laatste of 67e prijswinnaar was er om 10.2014. De uitslag: J van Alphen 1, 5, 6. 7. 8: N. v. d. Dop 2: A. v. d. Hulst 3: W. Kapaan 4; P. Moo- ten 9; gebr. Pracht 10. OEGSTGEEST INBRAAK Tussen 20 en 22 juli is ingebroken in de timmerfabriek en het kantoor van de firma De Lange en Van der Plas, alhier. De dieven hebben de zaak gron dig nagezocht en zijn daarbij vrij ruw opgetreden, zodat schade werd aange richt- De buit bedroeg niet meer dan ongeveer f-3. WASSENAAR Wsssenaarse oorkonde voor Koning Boudewijn De Historische Vereniging „Oud Was- senaer" heeft, ter herinnering aan het bezoek van Z M. Koning Boudewijn der Belgen aan Kasteel Oud-Wassenaar, de zetel van deze vereniging, een oorkonde laten maken, waarin tot uitdrukking komt de historische verbondenheid van de Koinng der Belgen en zijn voorva- Advertentle. Na het eerste trekje weet U het al: een heerlijk, zacht sigaartje. Panter Senoritas. In het bekende rode blikje 20 stuks f 2.50 Ook in 10 stuks f 1.25 SENORITAS 95 „Samen leven of samen sterven De Amerikaanse vice-president, Richard Nixon, heeft vandaag in zijn eerste rede in de Sovjet-Unie alle Russen uitgenodigd vrijelijk met hem te spreken en hem alles te vra gen wat zij willenVrije en eerlijke gesprekken op elk niveau zullen ons helpen om elkaar heter te begrijpen, zo verklaarde hij bij aankomst op het vliegveld van Moskou. Nixon waarschuwde in deze rede, die in Washington is gepubliceerd, dat er in een nieuwe oorlog geen overwinnaars zullen zijn, doch al leen verliezers. Voor hei eerst sedert het begin van de beschaving hebben wij het punt bereikt waar we moe ten leren om samen te leven, anders zullen we samen sterven. „wy zouden niet eerlyk zyn" aldus Nixon, als wy niet erkenden dat wy, terwyl slechts 65 km. water by Alaska ons scheidt en een vlucht van Moskou naar New York nog geen tien uur duurt, door ernstige vraagstukken van elkaar gescheiden zyn, moeilykheden die. als zy niet worden opgelost, de vrede waar aan wy ons allen hebben gewyd, in ge vaar zouden kunnen brengen". deren met de Heren van Wassenaer. De stamboom van Z.M. Koning Boude- wyn voert n.l. terug tot Philip van Wassenaer, die omstreeks 1200 leefde. De oorkonde, getekend door de heer A. J. M. Landers, is in zilveren lijst ge vat en bevat de wapens van Van Was senaer. van de gemeente Wassenaar en de Belgische en Nederlandse wapens. Het geschenk is de Koning aangeboden middels de Belgische ambassadeur in ons land, die dezer dagen het bestuur van de vereniging heeft laten weten, dat Z.M. zeer veel interesse toonde voor de oorkonde. ZOETERWOUDE REGIONAAL WOONWAGENKAMP De raad dezer gemeente komt op woensdag 29 juli a.s. in vergadering by- een. Behandeld zal o.a. worden een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een gemeenschappeiyke regeling met de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Sassenheim, Voorschoten en Warmond inzake een regionaal woonwagenkamp. Als zodanig zal worden aangewezen het woonwagen kamp van de gemeente Leiden aan de Broekweg. waar 68 woonwagens stand plaats zullen kunnen innemen. Een school voor woonwagenkinderen is daar reeds gevestigd, terwyl het in de bedoe ling ligt een kampgebouw te stichten, dat een zaal zal bevatten voor het groepswerk (godsdienstige en culturele verzorging, opvoeding en ontspanning). De kosten zullen worden gefinancierd door de centrale gemeente Leiden, ter wijl het jaarlijkse nadelige saldo door de bij de regeling aangesloten getneen- ten zal moeten worden gedekt naar ra to van het aantal inwoners per 1 ja nuari van het betreffende dienstjaar. Volgens een door Leiden opgemaakte exploitatierekening, zal het aandeel voor Zoeterwoude f. 1040 bedragen. Met de onderhavige regeling wordt beoogd te komen tot een verantwoorde oplossing voor de inrichting van een regionaal woonwagenkamp, dat uit een oogpunt van ruimte en inrichting geschikt is te achten voor een effectieve maatschap pelijke opheffing van de in het kamp verblijvende bevolking. B. en W. stellen voor do gemeenschap pelijke regeling aan te gaan. RAADSAGENDA De raad komt op woensdag 29 juli 1959 te 19.45 uur ten gemeentehuize bij een ter behandeling van o.m. de volgen de punten: Aangaan van een gemeenschappeiyke regeling inzake een regionaal woonwa genkamp: verkoop van bouwgrond aan de R.-K. Woningbouwvereniging „St.- Willibrord"; vaststelling uitbreidings plannen; benoeming leden van de wa terleidingcommissie; benoeming leden van de adviescommissie ingevolge de Woonruimtewet; verzoek aan Ged. Sta ten de Vrouwenweg op te nemen In de bebouwde kom; aankopen van diverse percelen grond en water langs de Wei- poortseweg ln verband met de voorge nomen verbetering van die weg. Morgen zal in Long Beacli in Cali- fornië Miss Universe worden geko zen uit de 7S schonen, die uit alle delen van de wereld daar zijn samengekomen. Ter nadere kennis making werd een parade van de deelneemsters gehouden ,die als ge bruikelijk zeer veel belangstelling trok. Peggy Erwich, die als Miss Holland aan de strijd naar de we reldtitel deelneemt, wordt door de straten van Long Beach genavi geerd door twee Amerikaanse ma trozen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 lull Leldse Coöp. Groen te- en Fruitveiling: Per 100 kg: Appelen 2053; pruimen 108153; andijvie 12— 39; augurken 1235; doperwten 33; pronkbonen 4856; snijbonen 2689; stambonen 83116; tuinbonen 8; kroten 26; rode kool 3439; spitskool 4251; postelein 828; prei 38; rabarber 1322; spinazie 1241; stoofsla 25; tomaten A 3040; Idem B 36; Idem C 2331; uien 13; waspeen 17; zllverulen 36; per 100 st.: meloenen 1581; perziken 2443; bloem kool A 1066; Idem B 1125; komkom mers A 1331; Idem B 1323; Idem C 8 12; sla 326; per 100 bos: bospeen 10 34; peterselie 150360; seldery 550. BARNEVELD, 23 Juli Coöp. Veluwse Elervelllng Barneveld-Ede: Weekaanvoer eieren van 43 tot 47 gram 6.326.86; 47- clrca 950.000 stuks. Handel vlug. Notering 55 7.09—11.23; 55-60 11.77—13.62; 60-67 13.92—14.99 pr 100 stuks. Elervelllng SBE: Aanvoer 441.405 stuxs. Handel vlug. Notering; eieren van 55-60 gr. 11.50—13.18; 60-65 13.09—14.61; een- deëleren 54-66 6.03—10.75; 67-75 11.00— 11 70 per 100 stuks, Eiermarkt: Aanvoer 1.975.000 st. Handel vlug met kalme afloop. Notering; eieren van 60-65 gr 1415; algem. prijs 14.50 p. 100 st.; kiloprijs 2.36; basis 61.5 gr.; hen- neéleren 42-54 gT. 611; kiloprijs 1.43 2.04. Prijsnotering: Gelders-Overijsselse Ver. v. Elerhandelaren: grote eieren v. 62-68 gr. 14.2515.kleine eieren 56-61 gr. 13 14.20; henneëleren 40-52 gr. 610.50. GOUDA, 23 Juli Kaasmarkt: Aange voerd 180 partijen kaas: le kwal. 2.15 222; 2ek wal. 2.04—2.15; extra kwal. 2.23 2.36. Handel kalm. Aantal kernwapens onvoldoende, zegt generaal Norstad O De opperbevelhebber van de NAVO- strydkrachten in Europa generaal Nor- stad, heeft tegenover een subcommissie voor de toewyzingen uit het Ameri kaanse Congres verklaard, dat zyn strijdkrachten niet over voldoende kernwapens beschikken om een even tuele Russische aanval te keren. De generaal legde deze verklaring af op 8 juni j.l. De tekst hiervan werd van daag bekend gemaakt. Norstad zei dat beweringen, dat het Westen niet over geschikte plannen be schikte met het oog op een eventuele noodtoestand om Berlyn, volkomen onjuist zyn. Ook Ben Bella en vier anderen in hongerstaking Mohamed ben Bella, vice-premier van de Algerijnse voorlopige regering, en vier andere ministers hebben zich gisteren aangesloten bij de hongersta king die zes dagen geleden begonnen is door 3 k 400 Algerijnen in de gevange nis van Fresnes. Dit is meegedeeld door raadslieden van de gevangenen. Ben Bella, de voormalige militaire leider van de Algerijnse opstand, en de twee ministers van staat Hocine Ait Hamed en Mohamed Khider bevinden zich in het fort Liedot op het eiland Aix. De twee andere ministers van staat, Mohamed Boudiaf en Rabah Bitat zijn in het ziekenhuis van de gevangenis van Fresnes bij Parijs. De gevangenen zijn hun actie begonnen omdat zij de discipline in de gevangenis te streng vinden. De stakers die tekenen van zwakte vertoonden, hebben gisteren glucose en gevitaminiseerde dranken aanvaard. De raadslieden beweren ook dat en kele gevangenen door bewakers en po litie op 10 juli zijn geslagen. Eén gevan gene had een gebroken rib en een diepe hoofdwond. Bovendien waren hem 15 tanden en kiezen uitgeslagen VIERDAAGSE VANDAAG In de Nijmeegse Vierdaagse hadden zich vanmoreen 62 deelnemers niet ge meld, zodat 12.966 wandelaars op weg fijn gegaan naar Groesbeek. Het weer was weer zonnig op deze derde dag. Het parkoers voert ditmaal door de korte Maasvallei tot de Molenhoek en vervolgens door het heuvellandschap rond Groesbeek. In de Vierdaagse van Apeldoorn kwamen vanmorgen nog 1061 wande laars aan de start. Drie deelnemers hadden zich niet gemeld. Het was fraai wandelweer, een bewolkte hemel, waar af en toe de zon doorbrak en een frisse wind. KONINKLIJKE GIFT VOOR ANNE FRANK-STICHTING De Koningin en de Prins hebben een gift geschonken aan de „Anne Frank stichting" te Amsterdam, die zich het algeheel herstel van het Anne Frank huis aan de Prinsengracht ten dwel heeft gesteld. BEURSOVERZICHT Aflosbaarstelling Sao-Paolo-lening Amsterdam, 23 juli De grootste verrassing ter beurze was vanmiddag de aankondiging, dat de 8 procent guldensobligaties Sao Paolo 1921 aflosbaar zullen worden gesteld met f. 1.000, plus f. 80.22 rente. Gisteren werd de notering in deze obligaties, op last van het beursbestuur, gestaakt. Ook vandaag wordt geen notering gemaakt. De laatst gedane transactie vond plaats op 93 1/4 procent. Een en ander is voor de beurs een teleurstelling, omdat de le ningsvoorwaarden een aflosbaarstelling tot de koers van 105 procent voorschry- ven. Hierbij dient dan op dit moment nog de achterstallige rente gerekend te worden. In de internationale sector was het vandaag zeer stil. Het buitenland liet over vrywel de gehele linie verstek gaan tengevolge van de politieke situatie in Europa. Het publiek geloofde het wel en de beroepshandel kon de lust tot zaken doen niet opbrengen. Er vonden wat winstnemingen plaats en deze waren voldoende om lagere koersen, vergeleken bij de slotkoersen van gisteren, tot stand te brengen. Vooral AKU's misten de buitenlandse steun en moesten op 372 ruim 6 punten prijsgeven. Philips op 648, min drie punten en Unilevers op 575 na 573 ruim vyf punten beneden gis teren. Kon. Olies verloren niet alleen de gehele winst van woensdag, doch gingen hier op f. 155.40 nog ca. een gulden on der. De aandelen noteerden beneden pa riteit New York. KLM werd onveranderd geadviseerd. De Scheepvaarten hielden zich heel goed en waren doorelkaar goed pryshou- dend. Van de leidende cultures noteer den Deli en Amsterdam Rubber lager bij geringe omzet. De Staatsfondsen wa ren in het algemeen gemakkelijker en de bankaandelen werden fractioneel la ger geadviseerd. Ook in de lokale sector nam de omvang van de handel, vergele ken bij de vorige dag, af. WISSELKOERSEN Amsterdam, 23 juli Londen 10.59%—1060%; New York 3.76H—377A; Montreal 3.92%—3.92 Parijs 76.85—76.95; Brussel 7.55%— 7.55%; Frankfort 90.14—90.19; Stock holm 72.87—72.92; Zürich 87.48—87-53; Milaan 60.74 i60.79%: Kopenhagen 54.72Va—54.77Va: Oslo 52.94%—53.99% Wenen 14.61—14.62; Lissabon 13.21% 13.23; Ankara 3.76%—4.77y4; Praag 52.84—52.94. Beurs van Amsterdam Donderdag 23 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100^ 100GB Ned. '59 4% 100 100 Ned. '53 3% 92ij 92 ft Grootboek obl. 3% 80% Ned. '47 3% (3) 92% 92H Ned '51 3% 93 %B 93%GB 'Jed. '53 (3%) 92 ft 92ft Ned '56 3% 92% 92% Ned. '48 3% 88% 88% Ned. '59 4% 97 ft GB 97\GL Ned. '54 3% 86% 86 H Ned. '55 I 3% 86% 86% Ned. '55 II 3% P°% 89 Ned. '37 3 90% 90% Dollarlng '47 3 89%GB Investeringscert 3 96% 96% GB Ned. 62-64 3 98% 98% Indië '37 A 3 93 %GL 93 ft Grootboek '46 3 89%GB Ned. W.B 6% 110 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 40% 41 Nat. Handelsbank 153% 150% Ned. Handelmy255 249 Amst. Rubber 93GL 92GB H.V.A151% 152% Senembah 206 20612 AX.Ü378GB 370% Berkel's Patent (v.) 269GB 368 Calvé Delft cert. 555 552 Dell My.en (Ver.) 182 10 180GB Kon. Pap v. Gelder 226 226%GB Hoogovens cert 562GB 553 Müller en Co. N.B. 317 314 Ned. Kabelfabr. 398GB 392 Philips 65i 646 %GB Philips pref249% 249%GL Unilever 58i 573 Wilton Feyenoord 209 209% BUiton 2de r267GB 268 Dordtse Olie gew. 697 690 Kon. Olie (f 20.-) 153.50 156.80 idem (50 f 20.—) 15740 155.30 Holl Amer Mjn 157% 158% Java China Paket 140 147% KLM 126 126.50 Kon Ned Stmv My Kon Paket MU 123 123 Nievelt Goudr eert 154 15434 NJievelt Goudr eert i27i 127% v. Ommeren eert 250 250 Kon Rott Lloyd 137 13a'/, Ned Scheepv Unie j34 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 94% 94% Idem '48 (3%) 94% R'dam '52-1 (4%) 98 Idem -37 I-UI (3%) 94 Idem "38-1 (3%) 93% 93% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 103% 103% id. N.W£, '52 (4%) 98% Industr. Obligaties PhiUps DoUarlng '51 95%B Premieleningen A'dam '53 3 95 96 A'dam '51 2% 86 86 A'dam '56 I 2% 80% 80% A'dam '56 II 2% 98% 99 Eindhoven '54 2% 80% 80% Enschede '54 2%79% 80 Den Haag '52 I 2% 88% 89 Idem II 2% 87% R'dam '52 I 2% 88% 88 Idem II 2% 90 88% Idem '57 2% 99% 99% Utrecht '52 2% g7 89 Z.-Holl 1957 2% 96% 96% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robeco 210.50 210 50 Amst. Bank 324 319 H.B.U eert 255 252% Rott. Bank 296 295 Twentsche Bank 264 264 Industrie Ondernemingen Albert Heyn402 400 Borneo Sum. H. My. 70 70 Ned. G. en Sp. fabr. 304% 299% Kon. Ned. Grofsm. 144 145 ïntematio135 134 Int. Kunststoffenind. 47 45 Leldse Wolspinnery 357 360 Rott. Droogdok My. 603 600 Slkkens Lakfabr '53 550 549 Ned. My Walv.vrt. 115 117% Zaalberg 107 108% Spoorwegen Dell Spoorweg MIJ. 9% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 29% 291! Intern. Nickel 103% 102ft Anaconda 62% 63 Bethlehem Steel 55% 55% Cities Service 53 52% General Motors 55ft 55 Kennecott103% 103 Republic Steel 75% 76 Shell Oil 75% 76%B Union Pacific 33 ft 34 Un States Steel 100% 101% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 22/7 Edelmet Kon AA 76GB 76G3 Pref wa Idem 80 80% GB 335B 335GB Holl Constructie 4J3B 1 •rw bur v Pouwnijt 240B 245 Ver. Touwfabrleken 255GB 260GB Wemlnk's Betonm 131% 133% Van WUk Textiel 85 84%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9