Burgemeester en wethouders waren gast van commandant Koksschool MADRID MOET IETS DOEN OM EEN EXPLOSIE TE VOORKOMEN Algemene staking is misluktmaar onrust neemt toe door grootscheepse ontslagen in industrie Investeringen zijn te groot en de produktiviteit is te klein Minder behoefte aan tv onder de beter-gesitueerde Duitsers ZATERDAG 18 JULI 1959 Slechts bij enkele gelegenheden bestaat er een nauw contact tussen burgerlijke en militaire in stanties in de Sleutelstad. Er zijn de parades bij feestelijkheden, de ontmoetingen bij plechtigheden, de contacten over gezamenlijke problemen en der gelijke. Buiten deze sfeer is dit contact over het algemeen bijzonder schaars. De commandant van de Koksschoob luitenant kolonel Th. H. Wessels, heeft een poging onder nomen, daarin verandering te brengen. Gisteren waren de burgemeester en de wethouders van Leiden zijn gasten bij een genoeglijke borrel en een Brabantse koffiemaaltijd in de officiers-mess van de Doelenkazerne. Burgerlijke en militaire autoriteiten hadden hier volop gelegenheid, zich eens van een minder officieel standpunt uit te spreken. Het werd een bijzonder gezellige bijeen komst, die bovendien opgeluisterd werd door pit tige muziek van de kapel van het Vliegkamp Val kenburg, welke op de binnenplaats stond opgesteld De gesprekken werden er dikwijls niet gemakke lijker op, maar de kracht waarmee de stembanden in die perioden gehanteerd moesten worden had tevens tot gevolg, dat het onmogelijk was, een stijf „ambtelijk" gesprek te voeren. Bijgaande foto toont, hoe burgemeester Van Kinschot de kapelmeester hartelijk dank bracht voor de muzikale bijdrage tot deze geslaagde bij eenkomst. In het midden tussen beiden It.-kol. Wessels. (Foto L.D./Van Vliet) LEIDERDORP B. van den Hoogen uit Leiderdorp heeft aan de Hogere Technische School te Haarlem het einddiploma werktuig bouwkunde verworven. OEGSTGEEST KERKDIENSTEN Herv. Gem.: Groene Kerk: 10.30 uur ds. B. C. Visser (H.A.). Pauluskerk: 10 uur ds. O. V. Henkei (Haag)7 uur ds. B. C. Visser. H. Mors: 10 uur de heer J. Vink (Katwijk). Ver. v. Vrijz. Herv.: W. de Zwijger- kerk: 10.30 uur ds. A. Verstraaten (Wormer. Geref. Kerk: Mauritslaan: 10 uur en 5 uur ds. J. Bijleveld uit Rijnsburg. Ger. Kerk (vrij gemaakt): W. de Zwijgerkerk: ds. H. W. Bloemhoff uit Heiloo. J. W. Smit uit Oegstgeest heeft aan de Hogere Technische School te Haarlem het einddiploma werktuig bouwkunde behaald, H. K. König slaag de voor scheepsbouwkunde. VOORSCHOTEN Aan de Hogere Technische School te Haarlem behaalde onze plaatsgenoot H. C. Breidenbach het einddiploma in de afdeling werktuigbouwkunde. Afscheid A. W. C. v. Dongen als schoolhoofd Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft de heer A W. C. van Dongen, hoofd van de R.-K. Jongensschool sedert 1942. af scheid genomen van autoriteiten en leerlingen. In de school waren daarvoor bijeenge komen het college van B. en W., de in specteur van het lager onderwijs, het schoolbestuur, alle collega's hoofden van scholen in Voorschoten en de leerkrach ten van de R.-K. scholen. Toen de heer Van Dongen met zijn familie ontvangen was, sprak de voor zitter van het schoolbestuur, pastoor v. Bemmelen van zijn waardering, voor al les wat het scheidende schoolhoofd voor school en parochie gedaan heeft. Spr. bood een serie grammofoonplaten aan. Burgemeester C. J. van der Hoeven memoreerde hoe de heer Van Dongen STADSNIEUWS GESLAAGDEN H.T.S. De volgende Leidenaars hebben het einddiploma verworven aan de Hogere Technische School te Haarlem. Afdeling bouwkunde: J. J. M. Ouwer- kerk. Afdeling weg- en watert>ouw: J. J. van den Berg, L. D. B. van den Steen hoven. Afdeling werktuigbouwkunde: H. P. Bleyi, R. C. Douwes, G. J. van Gaaien. Afdeling elektrotechniek: C. van der Graaf, P. J. Guley (met lof), J. I. van der Voort, J. van der Weele Aan de Hogere Technische School „Amsterdam" slaagde onze stadgenoot J. N. Kriek voor het eindexamen afde ling chemische techniek. GESLAAGDE MEISJES Nadat woensdagmiddag de oudste leerlingen van de Chr. Katwijkse In dustrie- en Huishoudschool hun diplo ma ontvingen kregen gistermiddag de meisjes van de 2-jarige primaire oplei ding haar getuigschrift uit handen van mevrouw C. W. E. van der Vijver-van der Voet. O.m. slaagden de volgende meisjes uit Leiden en naaste omgeving: jol- in Anes, Hedwig Bogaards. Jeanne van der Mey, Any van der Ende, Elly vu Rijn. Niesje Schaddé van Doorn, Toetje Verboom, Tieneke Verboom, Willie de Vogel Geveilde percelen Ten overstaan van notaris J. C. van Eek te Leiden. Woonhuis met tuin Thorbeckestraat 25, in bod: f. 7.800, koper: J. Bleyi te Leiden, q.q. voor: f. 9.000 Als lid van de Sociale Verzeke ringsraad is voor de lopende periode aangewezen prof. mr. J. V. Rijpperda Wierdsma te Leiden. naast het schoolwerk andere activitei ten ontplooid heeft. Namens het ge meentebestuur bood spreker een boeken- bon aan. De heer J. G. F. Altepost, inspecteur lo haalde Rotterdamse herinneringen op en dankte de heer Van Dongen voor het vele, dat hy voor het onderwys heeft gedaan. Namens de hoofden van scholen in Voorschoten sprak de heer Schut. Hy dankte voor de prettige samenwerking en collegialiteit en overhandigde een boekenbon. De heer Van Dongen was dankbaar voor de samenwerking met instanties en personen. Spr. liet in zyn toespraak een waarschuwing horen aan de autoriteiten om geen roofbouw te laten plegen op de scholen. Er wordt tegenwoordig te veel van de school gevraagd, dat niets met de school te maken heeft. Van de leerlingen van zijn school nam de heer Van Dongen op de speel plaats afscheid. Wim Sanders dankte namens de leerlingen en bood een boek werk en muziek aan. Het personeel van de school bood het scheidende hoofd een afscheidsdiner aan, waarby mej. L. Meijer eveneens muziek aanbood. Aan dat diner heerste, net als op school, een sfeer van colle gialiteit en hartelijkheid. Medische Dienst Oegstgeest Dokter Hugenholta M. en Jr„ Wilhelminapark 2, teL 20390. Leiderdorp Dokter H. Bakema, Hoofdstraat 2, tel. 24828. Zuster Hoog vliet, Kom van Aaiweg 7, tel. 24909 (b.g.g. 31297). Warmond Dokter H. A. G- M. Wa lenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 220. Voorschoten Dokter H. Olthuis, J. W. Frisolaan 5, tel. 2527. Voor wyk- verpleegster: Gezondheidscentrum, tel. no. 2177. Wassenaar In Wassenaar-Noord: M .de Haan. Lange Kerkdam 56, tel. no. 2501. In Wassenaar-Zuid: Jac. H. Jaars/ma, Waittenburgerweg 106, tel. no. 9676. Apothekersdienst: Van zaterdagavond tot de volgende week zaterdag wordt de apothekersdienst na sluitingstijd waar genomen door de Wassenaarse Apo theek, Sohouwweg 32, tel. 2402. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Johannes Adrianus, zn v. A. Verstraa ten en G. van Wezel; Hendrlcus Pieter, zn v. H. Teeuwen en W. Cossee; Bas, zn v. A. L. van Wesemaal en T. van Staalen; Hendrik Magnua. zn v. H. de Jong en J. BeiJ; Petronella Gerarda Cornelia, dr. v. J. C. M. T. van Ryn en M. C. van der Voort; Johannes Paulus Hermanus, zn v. J. C. M. T. van Rijn en M. C. van der Voort; Maria Henriëtte Louise, dr v. C. J. A. van Loenhoud en A. G. Dijkman; Ma ria Elisabeth, dr v. H. J. Eradus en J. La- mers; Anna Maria Hedwig, dr v. G. A Geerlings en J. Zonneveld; Leonardus Willem zn v. W. E. Nolles en M. Schild; André, zn v. J. Ruwaard en M. van DIJk. ONDERTROUWD: A. J. M. Bruines en C. T. Ovenneer; G. Buls en A. P. Azier; H. P. Blljenburg en J. M. L Kerstens; C A. Wijkhuisen en M. le Maitre; A. Q. C. van Ruiten en J. C. M. Smit; H. Smallegoor en C. M. Verboom; F G. van Leeuwen en C M. H. Wurzer; H. Ykema en Y. E. Commandeur; P. Groe nendijk en M. C. H. den Hollander; E. T. Roumimper en J. L. Hes; M F. Boot en J. van Oosten; L. F. B. Dubbeldam en H. J. G. Kluit; P. W. van Milaan en L. E. Christiaanse; J. van Putten en E. M. Rietkerken; H. A. Verbeek en M. T. T. Schrijver. GETROUWD: J. W. A. Fdks en J. W. C. Vreeken. OVERLEDEN T. C. van Rijn. 60 jr, man; C. T. van den Bosch,. 46 Jr, man. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Marjolijn dr v. K. Plomp en J. A. de Roode: Maura Joh. M. Th.. dr. v. J. N. R. van Maarle en J. M. T. Kluvers; Andreas M., zn v. M. A. Laken en J. M. C. Veenswijk; Helena Ephr. M., dr v. A. P. Overbeek en C. W. van der Vlugt; Eduard, zn v. J. C. van der Werf en C. J. M. Devi- lee. Ondertrouwd: B. J. J. Timmers. 27 jr en H. W. van Ravens. 24 jaar. Getrouwd: J. J. Glasbergen, 27 Jaar en R. Weima, 26 jaar. WASSENAAR Onze plaatsgenoten H. C. W. Nolens, B. A. Bosman en M. H. Doeglas zyn aan de Hogere Technische School te Haar lem geslaagd voor het eindexamen in de afdeling werktuigbouwkunde, terwijl F. P. J. Cornelissen met goed gevolg exa men deed in de afdeling elektrotechniek. (Van onze correspondent in Madrid) Het was en is iedereen duidelijk, dat er in Spanje iets moet gebeuren om een explosie te voorkomen. Dat de algemene staking van onlangs vrijwel geheel is mislukt, behoeft zeker niet te worden aangezien voor een teken van sterkte van het Franco-regime en bovendien heeft de mislukking de arbeiders een zo langzamerhand noodzakelijk geworden vorm van stoom-afblazen onthouden. De minister van Handel, Ullastres, heeft een plan ontvouwd waardoor de economische achter stand op de rest van de wereld moet worden ingehaald en het is voor de arbeiders èn voor senor Don Ullastres te hopen, dat de resultaten daarvan spoedig genoeg komen, om de explosie tegen te houden. gevoelens te uiten. Deze verbittering wordt nog verscherpt Viu in de indus trie-gebieden van Catalonië en Noord- Spanje ettelijke tientallen industrieën zijn overgegaan tot het ontslaan van arbeiders. Deze ontslagen konden al leen worden gegeven met toestemming van de regering en die toestemming was er. Die was door de minister van Handel Ullastres zelf min of meer ge geven toen hij een rede van niet min der van vier uur hield voor een verza meling Catalaanse industriëlen in Bar celona. De minister voorspelde werke loosheid, stijging van de prijzen en vermindering van produktie, toen hy het nieuwe regeringsplan tot sanering van de Spaanse economie ontvouwde. Dat plan is mede gebouwd op een rapport van de Organisatie voor Euro pese Samenwerking (OEES), voor wel ke organisatie - voor het eerst in Fran co-Spanje - volkomen opening der boe ken was gegeven. De deskundigen kon den niet anders concluderen, dan dat in het verleden te ondoordacht is geïn vesteerd, dat de overheid zich in die in vesteringen moet beperken en dat de produktiviteit nog fors zal moeten stij- gen, als het land zich wil openstellen voor werkelijke Europese economische samenwerking. Ullastres zei dus wat ledereen al wist: dat de inflatie tot iedere prijs moet worden gestopt. Maar hy zei ook, dat er meer lijn zal komen in de wo ningbouw. de industrialisatie, dat de overheid minder zal uitgeven en dat het afgelopen zal zijn met het zomaar bijdrukken van bankbiljetten .dat de peseta gedevalueerd moet worden en dat de niet meer te volgen ingewikkel de deviezenbepalingen moeten worden vereenvoudigd. Anti-communisme is geen afdoende rem Gedurende winter en voorjaar heeft er een sfeer van onrust geheerst in Spanje. Het was een toestand, die door Franco tegenover een Mexicaanse jour nalist maar zeer onvoldoende werd om schreven als „gewone groeistuipjes". In ieder geval was de bodem geheel rijp voor een algemene staking en toen het parool daartoe voor ongeveer half juni uitging, was er alle kans op overdonde rend succes. Dat het toch een misluk king is geworden, komt alleen omdat de deelnemende groepen en al is dan officieel alleen de Falange toegestaan, deze illegale groepen, zoals socialisten, republikeinen, monarchisten, en anar chisten bleken de laatste jaren verras send sterk gegroeid! zich niet kon den en wilden onderwerpen aan de vooral uit Frankrijk opererende Spaan se communistische partij, die zoals steeds alle leiding en eer voor zichzelf reserveerde. Al is het vrijwel zeker, dat de nu gedwongen ultra-rechtse politiek in Spanje, na het verdwijnen van Franco zal doorslaan naar meer links- gerichte politieke richtingen, een over vloed van liefde is er in Spanje voor de communistische party niet, daarvoor herinnert men zich nog te goed de bur geroorlog! Het geblaat van radio-Mos kou waarbij zelfs de eens befaamde communiste "La Passionaria" zich niet onbetuigd liet en de toon van de verspreide pamfletten werkten ave rechts en te elfder ure werd het sta kingsparool door de niet-communisti- sche groepen ingetrokken. De politie, die in alarmtoestand was gebracht maar niet behoefde op te treden, ging haastig tot arrestaties over. Tal van .'outen De arbeiders waohten nu op een vol gende gelegenheid, om hun verbitterde op corruptie en gebrek aan daadkracht. Het vereist heel wat, ook politieke moed, om door het verminderen van de overheidsuitgaven vele honderddui zenden arbeiders op straat te zetten of om bevoorrechte groepen hun voorde len te ontnemen. Dat dit laatste ove rigens wel kan, is bewezen, toen begin van dit jaar 1400 Spanjaarden werden beroofd van hun deviezenrekeningen op Zwitserse banken. Nu de nood zo nij pend wordt, is men wel gedwongen iets te doen en Ullastres is een van die mensen, die het zou kunnen. Het is niet aan te nemen, dat de on rust nu maar meteen verdwijnt, inte gendeel. Daarvoor gaan de grieven te diep en is te weinig gedaan aan het doen verdwynen van oude grieven. Op een van die oude grieven is weer gewe zen in een adres van enkele tientallen schrijvers en intellectuelen waarin Franco is gevraagd om amnestie voor de politieke gevangenen en de ballin gen. Een klein bewijs voor de stelling, dat de toestand in dit Spanje zo ver knoopt is geraakt, dat er bijna boven menselijke kracht nodig is om zelfs maar een begin van een oplossing te maken. Statistiek ivijst uit, dat de gemiddelde consument terdege zijn hersens gebruikt (Van onze correspondent in Bonn) Voor de gemiddelde Westduitser is een televisietoestel géén voor het leven beslist noodzakelijk ding. Integendeel, hij beschouwt het eerder als een luxe. Gelijk een auto, een telefoon en centrale ver warming. Dit is de conclusie die men in de Bondsrepubliek heeft getrokken uit een onderzoek van het ministerie van Economische Zaken te Bonn. Het ministerie wil met dit onderzoek de gemiddelde consument opvoe den tot super-verbruiker, tot verbruiker die bij het doen van inkopen zijn hersens gebruikt en zich niet laat verleiden door al of niet zichtbare verleidingsmethoden, tot „homo economicus". Waar de gemiddelde producent van consumptiegoederen erop uit is de verbruiker ertoe te brengen meer en steeds meer consumptiegoederen te verkopen, daar wil het ministerie te Bonn de consument ertoe brengen zijn kansen zo goed mogelijk te besteden. De macht der verbruikers Daarbij heeft men opgemerkt, dat de gemiddelde Westduitse consument be paald niet het geld in het water pleegt te gooien. Hij, of liever: zij want het zyn toch in de eerste plaats de huis vrouwen, die het geld voor consumptie goederen uitgeven is veel verstandi ger dan men denkt. Er zyn vele consu menten die drommels goed weten, dat zy als klant een zekere macht bezitten. Dergelijke „machtbewuste" consumenten kómen evenwel voornamelijk in kringen voor waar men over „nogal wat" geld beschikt en waar men voorts een zekere graad van ontwikkeling heeft. Men heeft aan 1500 Westduitsers, vertegenwoordigende alle lagen der be volking, gevraagd welke voorwerpen zy voor een normaal huishouden niet be slist noodzakelijk achten. Byna 30 pro cent van de ondervraagden meende, dat een televisietoestel tot deze niet drin gend noodzakelijke apparaten behoort; 12 procent van de ondervraagden acht een auto niet beslist noodzakelijk: 11 procent meent, dat een elektrische keukenmachine best te missen is. Velen vinden, dat de was gerust thuis gedaan kan worden, in plaats van in een was serij. Televisie kan vooral gemist worden door lieden, die uit de betere standen komen: 33 procent van degenen, afkom stig uit dit milieu, vond een t.v.-toestel een overbodige weelde! Hoe meer amb- MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 juli Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling. Per 100 kg: Appelen 49; pruimen 46182; zwarte bessen 240; andijvie 1528; augurken 32; snybonen 21102; stambonen 5661; tuinbonen 8; kroten 1035; rode kool 31; groene kool 25; postelein 718; rabarber 1527; ra barber 1527; spinazie 1127; stoofsla 3442; tomaten A 1421; Idem B 14 25; Idem C 14; uien 417; waspeen 10 20; zllverulen 55. Per 100 stuks: Meloenen 80107; perziken 520; bloemkool A 44 81; Idem B 2757; komkommers A 13 29; Idem B 11—23; Idem C 9—13; sla 6 32; peterselie 110150; radys 4; seldery 4.20—12.20. AALSMEER, 17 juli C.V. Centr. Aalsm. Velling G.A.. Per stuk: Clematis 15—31; Gerbera 10—22; Violieren 7—11; Chrysanten gr. bl. 2546; idem kl. bl. 20 31; per kelk: Amaryllis 811; Lelies 20(36; per bos: Esther Reacl 2035; Zinnia 70—100; Lathyrus 15—28; Colvllleï 85120; Gladiolet 6095; Ornithogalum 3568; Alstroemeria 2548; Liatrls 30 59; Scabiosa 3053; Dahlia gr. bl. 70 100; Idem kl. bl. 3052. Anjers: per et.: rood 818; roze 817; wit 716; Orchid. Beauty 1542. Rozen: Better Times 5 13: Rosalandta 4—7: Edith Helen 8—21: Parel v. Aalsmeer 714; Geh. Duisburg 7—15: Pechtold 3—7; Verschuren 6—13; Towny Gold 614; Mad. Offmann 613; Stokman 511: Baccarat 2553; Monte zuma 2043 Polyantharozen: Sweethart -13; Nympf 12—25. ALKMAAR. 17 Juli Kaasmarkt. Aan gevoerd 17 stapels 30 000 kg. Commissie- notering fabrieks-edammer f. 1.91. Han del goed. KATWIJK AAN DEN RIJN. 17 Juli Groenteveiling: Bloemkool I 5287; idem II 2235 p. 100 St.; bospeen 1752; was peen A export 2 604.80; idem B 5.40 9.10; waspeen binnenland 2.104.40 per kist; tuinbonen 1328; snybonen 7980; prinsessenbonen 5263; komkommers 1521 per 100 st.; tomaten A 4046; ld. C 1031; rode kool 2526; selderij 11 15 per 100 bos; andyvie 3031; kroten 4.305.80 per kist; kroten 816 per 100 bos; uien 2.903.30 per kist; peterselie 200800 p. 100 bos; krulpeterselie 1213; sla I 22—38; sla II 14—15 p. 100 st.; blauwschokkers 6266; rabarber 2021; spinazie 1820; stoofsla 2427; aardap pelen grote 4.805.10 per kist; drielin gen 2 90—3.00. Aanvoeren; bloemkool 30.000 stuks waarvan 5000 stuks voor ex port werd verkocht; bospeen 8500 bos. waarvan 4500 bos voor export werd ver kocht; waspeen 70.000, kg, waarvan 40.000 kg. voor export werd verkocht. tenaren, kantoorbedienden en mensen uit de vrye beroepen verdienen, hoe hoger zjj geklommen zyn op de maat schappelijke ladder, des te minder be hoefte hebben zy aan televisietoestel len Meer dan de helft van de onder vraagde personen was zich voorts be wust van zyn macht op de markt van consumptiegoederen. Dat wil zeggen: deze mensen hadden er een idee van, dat wanneer zij meer of minder koch ten, hun vraag van invloed zou zyn op prijs en kwaliteit van bepaalde goede ren. Ook hier zyn het vooral de beter gesitueerden, die zich bewust zyn van hun invloed. Daarbij is voorts gebleken, dat steeds meer Westduitsers bereid zijn af te zien van bepaalde moderne min of meer luxueuze apparaten, om maar wat meer te kunnen sparen. Desondanks blijft ook in West-Duits- land de gemiddelde consument een mens vol raadselen. Een mens, die men in bepaalde gevallen wel gemakkelijk tot het kopen van allerlei voorwerpen kan verleiden. Maar toch ook een mens die niet onderschat kan worden. En dat acht men in de Bondsrepubliek niet slechts uit economisch, maar ook uit politiek oogpunt zeer prettig! BOSKOOP, 17 lull Coöp. Ver. De Boskoopsche Veiling": Newyorker 300 220; Butterfly 150220; Duisburg 120 220; Better Times 150180; gem. 16070; Vlerlanden 200120; Rosalandla 9070; Pechtold 220; Bouché 19080: Sweetheart 70180; Juweeltje 6090; White Sweet heart 6090; Wolf Glorie 110—70; Or leans roze 8060: Fire King 95170; Aria 110—100; Nympf 350—290; Moulin Rouge 150100; Else Poulsen 12090; Liatrls 255117; Achillea geel 38; Du- randt 150120; Hypericum 8556; Vuur- pyien 5759; Gypsophylla 3635; idem roze 4035; Lelie Auratum 2225 per kelk; Zinnia 3234; Hellopsis 41; Ascle- pias 85; Margrieten 26; Statice 3125; Plumos us groen 807853. In pot: Begonia 4526; Hedera 33; Tra des 19; Fuchsia 24; St.-Paula 48—50. Purdy's moordenaar in versufte toestand De Canadees Podola, die donderdag door de Londense politie is gearresteerd op verdenking van moord op recher cheur Purdy is in een zenuwinrichting opgenomen en lijdt aan uitputting. Een woordvoerder van de politie zei. dat Podola een ruggemergpunctie heeft on dergaan. Sinds zyn arrestatie verkeert Podola, die de moordenaar van Purdy wordt ge noemd, in een toestand van versuffing. Hij is buitengewoon neerslachtig en heeft geweigerd met de artsen van de zenuwinrichting te spreken waar hy naar toe is gebracht. Volgens verschei dene artsen ïydt hy aan chizofrenie, hetgeen hem wellicht van de galg zal redden. De politie heeft inmiddels op de kamer -van Podola in Londen een revol ver en kogels gevonden van het kaliber waarmee Purdy is vermoord. De minister van Binnenlandse Zaken, Butler, heeft de rechercheurs, die Podola hebben gearresteerd gelukgewenst met hun succes. Gistermiddag arriveerde het Ar gentijnse marine-opleidingsschip Bahiba Telliio in de Amsterdamse haven voor een bezoek van enkele dagen. Het schip bij de aankomst op het Ij onder de belangstellende ogen van enkele vakantiehoudende hoofdstedelingcn. ii Corruptie en slapheid Het is niet de eerste keer dat derge lijke grootscheepse plannen worden ontvouwd en op het laatste moment (of meteen in het begin al) liep allee stuk

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7