SANDEMAN Leerlingen Kennis is Macht kregen diploma's en rapporten uitgereikt FILMS SCOTCH WHISKY SECRETARESSE Afscheid van de leraar D. Bosma en hulde aan stralend bruidje! Kofferschrijfmachines PROF. DR. A. J. DE SOPPER 60 JAAR PREDIKANT Dr. J. J. G. van Hoek gaat heen als directeur van We rui uk"' Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 18 juli 1959 Tweede blad no. 29798 Bestuursleden van het Genootschap „Kennis is Macht", docenten en leerlingen van de handelsavondschool en nog vele anderen kwam gisteravond in de aula van het Sted. Gymnasium aan de Fruinlaan bijeen voor de jaarlijkse diploma uitreiking. Behalve de 89 diploma's werden er op deze drukbezochte avond ook leer vele rapporten uitgedeeld. Twee personen stonden gedurende dit feestelijk samenzijn wel zeer in het middelpunt van de belangstelling, n.l. de heer D. Bosma. die na bijna veertig jaar Frans aan de avondschool te hebben gedoceerd afscheid van de leerlingen nam, en de 23-jarige mej. A. L. Tibbe, die gekleed in bruids japon haar Ryksdiploma 5-jarige cursus in ontvangst kwam nemen. Deze geslaagde leerlinge was enkele uren eerder in het huwelijk getreden met de heer L. H. Wierts en het valt dus gemakkelijk te begrijpen, dat laatstgenoemde even eens van de partij was. Aanwezig waren voorts de voorzitter van het departement Leiden van de Ned. Maatschappij van Nijverheid en Handel, de heer J. G. J. Verhey van Wijk, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Rijnland, ir. J. J. G. van Hoek, en namens de commissie van toezicht op het voorbereidend en hoger middelbaar onderwijs mr. Gorter. Franse Handelscorrespondentie: F. P. Durieux. mevr. A. C. Lodders-Staal (met lof), D. Overdijk (met lof). Duitse Handelscorrespondentie: J. Flippo, H. B. W. van Goor. G. van Klaveren. Engelse Handelscorrespondentie: M. Arentsen, H. B. W. van Goor, G. van Klaveren. A. C. van Renssen, D. Wol- ring (met lof). Schoonschrijven: Mevr. A. H. v. d. Blom-Mast. Stenografie Nederlands: J. F. J. Bizot C. van Egmond. G. Erades. H. B. W. van Goor. E. B. I. van Kampen, E. Kling. M. J. Koeleman, H. Kuipers. M. S. M. Linsohooten .A. van Muyen, M. A. Nagtegaal, A. L. W. Naves, R. de Nijs, N. J. Plaats. E. Pardon, A. C. van Rens sen, J. Rietkerken, N. M. Timmers, M. van Tongeren, M. Verra. Machineschrijven: J. M. Boom. M. J. Bras. Tli. M. Fakkel, W .J. Hobbelen, N. J. de Koning, M. G. Massaar, B. H. M. Mooy. F. H. H. van Muyen, Th. H. Noordeloos, S. M. Noort. M. R. Scho- neveld, I. J .M. van Stralen, E. Tijs terman, G. Verwer. Bij tussentijdse examen in februari j.l. slaagden voor machineschrijven: A. J. van den Berg, C. E. V. Blote ,W. J. M. ter Haar, A. van Muven. C ,S. Plan- je, J de Romph, A. van Tol, C. Wendt. Bijeenkomst van de handelsavondschool De voorzitter van het Genootschap, ie heer J. W. Schneider, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, dankte ater op de avond directeur en docen ten voor al hetgeen zij ook in het afge lopen jaar weer in het belang van de ichool gedaan hebben en sprak de icheidende leraar Bosma op waarderen de wijze toe. Tot de gelukkige leerlingen richtte hij vanzelfsprekend woorden Tan gelukwens. De directeur van de handelsavond school, de heer F. J. J. van Makkelen- berg. reikte de verschillende diploma's tan de geslaagden uit. Voordat hij daar roe overging hield de directeur een kor te toespraak, waarbij deze er o.m. op wees. dat met het bezoeken van een avondschool een algemeen belang word: gediend en dat wat de toekomst betreft ie vraag naar gediplomeerde werk krachten ongetwijfeld zal toenemen. Te vroeg naar huis De heer Verhey van Wijk, die ge komen was om namens de Ned. Maat schappij van Nijverheid en Handel een erepenning met oorkonde uit te reiken aan die leerling die onder de moeilijkste omstandigheden het diploma van de school heeft weten te behalen, kon niet anders doen dan de geslaagde leerlin gen en hun ouders feliciteren. De leer ling voor wie de erepenning bestemd was, de 22-jarige G. Versluis uit Alphen ad. Rijn ,was nl. onmiddellijk na 't in ontvangst nemen van zijn diploma naar huis gegaan Uiteraard zal hij als nog in de gelegenheid gesteld worden zijn onderscheiding te aanvaarden. Aan het eind van de avond sprak de heer Bosma nog enkele woorden van afscheid tot de leerlingen. Dat deze veel voor hem hebben betekent bleek wel uit de woorden „jullie zijn voor mij meer geweest dan ik voor Kennis is Macht" .Op deze treffende uitspraak volgde vanzelfsprekend een daverend applaus. De heer A. Lancel, leerling van de school, gaf vervolgens uiting aan zijn waardering voor wat de scheidende le raar Frans voor hem heeft gedaan. Tot slot deed de heer van Makkelen- berg nog enkele mededelingen omtrent het uitreiken van de rapporten aan hen dig noon* OOM WIa, i .u u - De directeur van de Handelsavond school' de heer F. van Mak- kelenberg, feliciteert de bruid. (Foto LD/Van Vliet) van der Hulst (met lof). F. J. Koree (met lof), J. M. Kuyt. J. G. van der Laan. G. Meyvogel (met lof), J. H. Ro denburg. M. M. A. de Ruyter, D. Scho- neveld. Th. van Steenbergen. B. J. M. van Ulden (met lof). P. van der Waay. Nederlandse Handelscorrespondentie: H. van Goor. J. van Iterson (met lof) G. van Klaveren, D. Wolring. met en zonder koffer. ANTARISf165.— KOLIBRI in tas met si. f265. TRIUMPH Tippa f275. TRIUMPH Gabriele v.a. f309. en vele andere bekende merken. Vraagt geheel vrijblijvend proefplaatsing en demonstratie. HAARLEMMERSTRAAT 167—171 TELEFOON 21400 Advertentie Verlaagde prijs: f 13.65! VERKRIJGBAAR BIJ UW WIJNHANDELAAR-SLIJTER ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd zijn aan de Leidse Universi teit voor het doet. ex. Ned. recht, mej. A. N. v. d. Valk (Laren), mej. J. van Royen (Den Haag), en de heren J. L. Osterman (Vlaardingen) en F. W. Kist (Den Haag). Geslaagd voor het doet. ex. Franse taal- en letterkunde: mej. H. Zandvliet (Voorburg), mevr. J. M. Loon (Leiden) en de heer N. v. d. Sterre (R'dam). Voor het kand.-ex. Franse taal- en letterkunde, de heren H. Proeme en F. W. C. de Grave (beiden Den Haag)voor het kand.-ex. klassieke taal- en letterkunde: mej. A. C. M. v./d Kley (Den Haag), mej. N. A. Hofkes (Den Haag) en de heren P. A. M. Daniels (Voorschoten) en H. S. Versnel (R'dam)voor het doct.-ex. klassieke taal- en letterkunde: mej. A. L. Olde- man (Delft); voor het kand.ex. psycho logie mej. I. J. C. Orbaan (Wassenaar), voor het doct.-ex. psychologie: mej. N. R. Barug (Wassenaar) en de heer L. Streep (Den Haag); voor het doct.-ex. niet-Westerse sociologie: de heer M. Slamet (Leiden)voor het kerkelijk voorbereidend ex.: de heer J. C. Del broek (Scheveningen)voor het kand.- ex. sociologie: mej. M. J. M. Kooien (Wassenaar), mej. J. Kettrop (Apel doorn), mej. F. v/d Hoog (Den Haag), mej. E. F. Dijk (Leiderdorp) en de heer L. van de Laar (Leiden). PROMOTIES Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld: ,De subtotale coleotomie bij familiaire Po- lyosis Coli", de heer J. A. Pinckaers, ge boren te Maastricht en thans wonende te Sittard. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: .Dielectric relaxation in solu tions of cellulose acetate", de heer A. M. Kheir, geboren te Omklurman (Soedan) en thans wonende te Khartoem (Soe dan) Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Oli- gophronia planylpyruvioa", de heer P. Fleury geboren te Soerabaja en thans wonende te A'dam. derd naar een hogere klas zijn bevor- Geslaagden De lijst van geslaagden ziet er als 'olgt uit: Ri.iksdiploma 5 j. cursus: A. F. E. Blonk (met lof), A. Henzen. L. de Leen, J- van der Luit. E. M. Raadgreep. J. C. ie Roode, A. L. Tibbe, G. Versluis, K. W. Vilders, B. Weizenbach. Rijksdiploma 3 j. cursus: J. Bink (met lof), R. de Boer, J. van Delft, A. van Egmond, F. Filippo, S. H. van Iterson J J- M. van Opheusden, J. H. van der Reek (met lof), H. E. Ruytenbeek, C. Sommeling, W. Taverne, Th. M. J. Val kenburg, A. S. Verhoog. M. de Vogel, A. Chattelain (met lof). C. Ginjaar, H. M. H Hakkart, N. Hoogstraten, A. G. J. N.Z.H. keert 8 uit In de vergadering van aandeelhouders van de Noord-Zuid Hollandsche Vervoer Maatschappij te Haarlem, is besloten, evenals vorig jaar, een dividend van pet. uit te keren. Het winstsaldo be droeg f 768.434. In de plaats van de over leden commissarissen, de heren Th. H. M. van Waveren en N. Parlevliet, wer den gekozen jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden burgemeester van Hillegom en de heer D. F. E. Meerburg, directeur van Meerburg's Noordzee-ViS6erij en Haringexport te Katwijk, De circusheid Danny Kaye op zijn best BEX Het is nog niet zo erg lang geleden, dat wij - toen deze film voor de eerste maal in Leiden getoond werd - de lof hebben gezongen van de knap pe komiek Danny Kaye. In dit kostelijke verhaaltje is hij op bodemonderzoek uit, maar komt door allerlei dolle ver wikkelingen in een circusgezelschap te recht, waar hij zich - hoe kan het an ders - uitermate op zijn plaats voelt. Hij rolt van de ene komische scène in de andere. Wie deze film nog niet gezien heeft en in de vakantietyd enkele aan gename uurtjes in de bioscoop wil door brengen, die kunnen wij een tocht naar het theater aan de Haarlemmerstraat zeker aanbevelen. Het is Danny Kaye op zijn best en dat wil wat zeggen. De vierkante rekruut Norman Wisdom in een lange reeks malligheden LIDO Deze film, die ruim een half jaar geleden in hetzelfde theater draai- j de brengt de vermaarde Engelse film- i komiek Norman Wisdom in een koste lijke dubbelrol: als soldaat, die het le- ger op stelten zet, en als Duits com mandant, in beide gevallen uiteraard in 1 de onmogelijkste situaties. Waar Nor- man ook komt, overal veroorzaakt hij koddige complicaties, al komt aan het slot alles natuurlijk op zijn pootjes te- VAN DEZE WEEK: llllllll!lllllllllll!lllllllll!llllllllllllllllIil!lllllllllllllllllll!llllllllllll!llilirillll||||||||||||||||||||||||||||||||||lililllllO recht. Maar voor het zover is, zyn er heel wat spannende momenten aan de blikken van de toeschouwers gepasseerd. Als vakantiefilm een geslaagd produkt, dat terecht weer eens voor de dag werd gehaald. 23 juli a.s.: Hoogleraar te Leiden van 1922 1945 Donderdag 23 juli a.s. zal het zestig jaar geleden zijn, dat prof. dr. A. J. de Sopper, oud-hoog leraar aan de Leidse Universiteit werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Hij werd hoogleraar te Leiden van 1922 toen hij Bolland opvolgde tot 1945 toen hem emeritaat werd verleend. Prof. dr. Arthur Joseph de Sopper werd op 5 december 1875 te Brugge in West-Vlaanderen in België geboren. Hij bezocht eerst het gemeentelijk gymna sium te Doetinchem en studeerde ver volgens eerst aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam en daarna nog aan de Leidse Universiteit, waar hij in 1907 bij wylen prof. dr. P. D. Chan- tepie de la Saussaye op een proefschrift „David Hume's kenleer en ethiek I van Bacon tot Hume" cum laude promoveer de tot doctor in de faculteit van de Godgeleerdheid. Prof. dr. De Sopper stond eerst ongeveer vier jaar te Hoog- made in de classis Leiden, daarna onge veer acht jaar te Velsen en tenslotte nog ongeveer zeven jaar te Amsterdam, waar hem in verband met zijn benoe ming tot hoogleraar aan de Rijksuniver siteit te Groningen in de vacature van wijlen prof. dr. Iz. van Dijk in juni 1918 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus werd verleend. Prof. dr. De Sopper aanvaardde zyn professoraat op 5 oktober 1918 met een inaugurele rede over „Naturalisme en Levensfilosofie" en heeft te Groningen ongeveer vier jaar encyclopedie van de theologie, wijs begeerte van de godsdienst en ethiek gedoceerd. In 1922 werd de jubilaris in de vaca ture van wijlen prof. dr. G. J. P. J. Bolland benoemd tot hoogleraar aan de Leidse Universiteit. Prof. dr. De Sopper aanvaardde dit professoraat op 25 oktober 1922 met een inaugurele rede over „Waardefilosofie" en heeft tot 1 oktober 1945, toen hem op byna zeventigjarige leeftijd emeritaat werd verleend byna drieentwintig jaar ge schiedenis van de wijsbegeerte, logica, meta-physica en zielkunde te Leiden gedoceerd. Behalve zijn dissertatie verscnenen verder nog van zijn hand: Hegel en onze tijd; Vasthouden; Synthese; Leven; Oorlog; Kennis en Liefde; Zaligheid; Vertrouwen; Tweeërlei maatstaf; Natu ralisme en "Levensfilosofie; Grenzen der openbaring; Signalen (de mens in het materialistisch- en vitalistisch natura lisme); waar het om gaat en Wat is filosofie en verder nog tal van artikelen in diverse periodieken o.a. in: Theolo gische Studiën; Nieuw Theologische Studiën: Onze Eeuw: Weekblad voor Christendom en Cultuur; Synthese; Ons Tijdschrift en ook in het Algemeen Handelsblad. In zijn eerste publikaties deed De Sopper zich kennen als een tegenstan der van Hegel. In zijn Leidse intree rede over „Waardefilosofie" bleek hij een aanhanger te zijn van het Neo Kantisme der z.g. Badense School en in het bijzonder van de leer van de Duitse filosoof Rickert. De wijsgerige overtui gingen van De Sopper hebben later een belangrijke verandering ondergaan. Zijn denken heeft zich in toenemende mate tot een realisme op Christelijk-theïs- tische grondslag ontwikkeld. Ook zijn interpretatie van Kant ging sterk in de richting van een erkenning van de rea listische factoren als de meest essen tiële in de leer van de Koningsberger filosoof. De enig volledige 10-maandscursus. Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 - Telef. 26558 Brokken piloten Laurel en Hardy in het V reemdelingenlegioen! CASINO Men kent deze komieken in hun glansrollen, vol nonsens. In deze film is het Ollie, die verliefd wordt op de dochter van een hotelhouder, Geor gette. Maar hij wordt afgewezen en in de diepste wanhoop besluiten hij en zijn vriend Stan in de Seine te springen. Op het laatste ogenblik worden zij door een Franse officier van hun fatale daad weerhouden, zij nemen dienst in het Vreemdelingenlegioen en daar begint een serie avonturen, waarin Georgette vanzelfsprekend weer een rol speelt. Ook deze film is van het bekende vakantie genre. luchtig, amusant, spannend tot het einde. Zwaarwichtige bezoekers kun nen beter thuisblijven, het gaat hier om amusement van het lichte soort, met veel dwaze situaties en het nodige gooi en smijtwerk: Olie en Stan zorgen in ruime mate voor snaakse voorvallen. Alleen op tie wereltl' (Saus familie) Het verleden herleeft Trianon Alle mensen en alle dieren uit Hector Malots beroemde roman „Alleen op de wereld" ver schijnen deze week ten tonele; het is alsof de klok teruggezet wordt en U weer leeft in de tijd, dat ge dit boek verslond. Die boeiende geschiedenis over Vi- talis en de kleine Rémi, respectieve lijk vertolkt door Gino Cervi en Joël Flateau is ook nu nog best te „ver teren", al is 't alleen maar om het feit, dat zij indertijd U en miljoenen anderen mèt U in adembenemende spanning hield! Daar zijn het aapje Joli Coeur en de witte poedels, met wie Vitalis en Rèmi hun voorstellingen gaven: ze gaan èèn voor èèn dood, evenals Vitalis zélf. En wat komt er van Rèmi, die alleen op de wereld achter bleef, terecht? De film geeft U, evenals het boek indertijd, het antwoord. Er is méér: daar is bijvoorbeeld de verschrikkelijke Driscoll en de nog ver schrikkelijker Garofoli, die de arme weeskinderen voor zich laat bedelen en tenslotte door hen wordt afgestraft. Er zijn zóveel beelden, waarover U vroeger gelezen heeft, dat ge weer ge boeid wordt meegenomen door middel van een spannend verhaal, waarvan hier in juiste sfeer een treffende indruk gegeven wordt. Men dècht hen allen vergeten te zijn, maar er is niets van waar. Het is een kunst en er behoort moed toe, om zo'n film te vervaardigen. De regisseur An- dré Michel heeft deze met succes aan gedurfd. Hij riep op, wat bij velen wellicht al léén nog bestond in het onderbewust zijn. Hector Malot schreef niet voor niets want weet zelfs nü nog te ontroeren! En dat is géén geringe verdienste Na 40 jaren arbeid Leiding in moeilijke overgangsperiode Stammende uit een officiersfamilie werd de jubilaris op 15 juni 1894 ge boren. Na aan de Technische Hoge School te Delft gestudeerd te hebben behaalde hij in de zomer van 1919 het diploma voor civiel-ingenieur. Zeer spoedig daarna trad hij als jong inge nieur in dienst bij de N.V. Wernink's Beton Maatschappij. w Afscheidsreceptie 1 augustus Op 1 augustus a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat ir. J. J. G. van Hoek in dienst trad van de N.V. WeminkS Beton Maatschappij te Leiden. Inmiddels heeft de heer Van Hoek in de afgelopen maand de pen sioengerechtigde leeftijd bereikt. De viering van dit jubileum zal derhalve tegelijkertijd voor de heer Van Hoek een afscheid worden van deze onderneming, waarvan hij dan 36 jaar lang lid van de directie is geweest. lyks bestuur van het CSWV, lid van het bestuur van het Verbond van Neder landse Werkgevers, lid van het bestuur van de Bond van Verenigingen tot het geven van Nijverheidsonderwijs, lid van het bestuur van de Federatie van Be drijfsverenigingen en lid van de Alge mene Zuiveringsraad Bedrijfsleven. Wat de meer specifieke bouwzaken betreft is de heer Van Hoek o.m. ere voorzitter van de NAPB, voorzitter Pro- ductiviteitscentrum Bouwbedrijf, voor zitter Commissie van Toezicht Aanne mersopleidingen, tweede voorzitter HTS voor Bouwkunde Utrecht, lid van het bestuur Onderlinge Risicovereniging Bouwbedrijf, lid-van de Adviescommis sie Woningbouw Zuid-Holland, lid van Ledenraad Economisch Instituut voor de Bouwnijverheid en lid van het be stuur van de Raad van Arbitrage voor de Bouwbedrijven. In vroegere jaren werd door hem het voorzitterschap bekleed van de NAPB, van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf van Cencobouw, van de Bedrijfsgroep Bouwindustrie, van de BSB Zuid-Hol land Noord, van de Commissie opleiding arbeiders in het bouwbedrijf en was hy tweede voorzitter Neder 1. Instituut voor Aannemersgrootbedrijf (NIVAG). Te vens is de heer Van Hoek bestuurslid geweest van de Beton Aannemersbond, van de Sectie Utiliteitsbouw van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, van de Bedrijfsraad Bouwbedrijf, van het Nederl. Wegencongres, van het Waterbouwkundig Laboratorium, van Ratiobouw, van TNO bouwmaterialen en bouwconstructies, van het BDB en de Stichting Bouw en lid van de Zuive ringsraad Bouwindustrie en van de Commissie van Advies Bouwmaterialen Jaarbeurs. Ook tal van plaatselijke functies wer den door de heer Van Hoek vervuld; zo is hij thans nog voorzitter van de Am bachtsschool, van de Leidse Bouwver eniging en van de Vereniging tot Bevor dering van de bouw van werkmanswo ningen, tevens lid van de Raad van Ar beid, van de Raad van Advies K. en O., van het Bestuur van de WD afd. Lei den en Commissaris van de Leidsche Spaarbank. Vroegere functies op dit gebied waren: voorzitter Rotary Club, voorzit ter Armenraad, voorzitter Maatschappij van Toonkunst, voorzitter Leids Schaakgenootschap, voorzitter Leidse Vereniging van Industriëlen, voorzitter Comité Leiden Indië in Nood, tweede voorzitter MSG en lid van het bestuur 3 October Vereeniging, lid van de Com missie van Toezicht Academisch Zie kenhuis. van de Commissie voor Sociale Zaken en van de Commissie Maat schappelijk Hulpbetoon. Ir. J. J. G. VAN HOEK Toen de heer Wemink sr. in 1923 de wens te kennen gaf als directeur af te treden werd de heer Van Hoek tezamen met de heer P. A. Wemink jr. per 1 au gustus van dat jaar als directeur der onderneming benoemd. De Beton-Maatschappyen van die dagen waren gespecialiseerd in het uit voeren van gewapend-betonconstructies, die toen nog vrijwel steeds in afzonder lijke bestekken werden aanbesteed. Na de oorlog 1914-1918 begon echter bij ar chitecten en opdrachtgevers de wens te ontstaan om de uitvoering van grotere bouwwerken geheel aan één aannemer op te dragen. Aannemingmaatschap pijen, die tot dusverre weinig of geen gewapend betonwerken hadden uitge voerd gingen zich meer op dit terrein bewegen en de specialisten-betonmaat- schappijen moesten zich als gevolg daarvan ook gaan bezighouden met an dere aannemerswerkzaamheden, wilden zij het sedert het begin van deze eeuw veroverde terrein niet verliezen. De overgang bij Wernink van uitslui tend betonmaatschappij naar algemeen aannemersbedrijf werd in de twintiger jaren door de heer Van Hoek voorbe reid en met succes doorgevoerd. Zeer vele grote en kleinere bouwwer ken werden in de loop der jaren door de heer Van Hoek gebouwd en opgele verd. Zijn grote kennis van zaken en zijn helder inzicht in alle kwesties met het bouwen verband houdende kwamen hierbij ten volle tot hun recht en wer den algemeen gewaardeerd. De NV Wernink's Beton Maatschappij gaat een zeer kundig man verliezen, doch zij be houdt het voordeel, dat de heer Van Hoek zich bereid heeft verklaard als adviseur aan de onderneming verbon den te blijven. Talloze functies Naast zijn drukke werkzaamheden als directeur van Wernink's Beton Maat schappij heeft de heer Van Hoek steeds nog de tijd gevonden een actieve rol te spelen in zeer talrijke organisaties op meer algemeen als op het speciale ge bied van de bouwnijverheid. De vertrekkende jubilaris is thans nog voorzitter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland, lid van het dagelijks bestuur van het Ne derl. Instituut voor Efficiency (NIVE) en lid van het dagelijks bestuur van het Economisch Technologisch Instituut Zuid-Holland (ETI). In de afgelopen jaren is hy lid geweest van het dage- Jerry als babysitter Opgescheept met een drieling Luxor Merkwaardig contrast in één film. Aanvankelijk is Jerry Lewis de stupide sul. die altijd alles verkeerd doet en als zodanig een meelijwekkende figuur. Later echter wordt diezelfde Jerry een goedhartige slungel, wiens royale hulpvaardigheid wordt uitgebuit en misbruikt. De eerste gooiende en smytende Jerry ergert en verveelt af wisselend, de tweede Jerry ontroert en bewijst tevens, dat achter het vaak stupide masker een werkelyk acteur schuil gaat. Maar men snapt inmiddels wel, dat alles draait om de producent en hoofd rolvertolker Jerry Lewis, die in deze film een onhandige vrygezel speelt, welke wordt opgescheept met de drie ling van een jeugdliefde. De jongedame in kwestie is „opgeklommen" tot een beroemd filmdiva en haar drie spruiten uit een geheim gebleven huwelijk met een stierenvechter zouden haar carrière in de weg kunnen staan. Jerry verzorgt de baby's op zyn be kende linkse wyze. maar als het moet biykt hy alles voor zyn vroegere vrien dinnetje en haar kroost over te hebben. Een dwaas verhaaltje, waarin Jerry zich weer volop kan uitleven en wat dat betekent zullen de liefhebbers van dit genre wel weten. In confine nieuw Diaconessenhuis Op zaterdag 1 augustus a.s. zal in de kantine van het in uitvoering zijnde nieuwe Diaconessenhuis aan de Houtlaan te Leiden van 15-17 uur een receptie worden gehouden ten einde alle relaties van de heer Van Hoek in de gelegenheid te stellen de jubilaris geluk te wensen en afscheid te nemen van de scheidende directeur van de N.V. Wernink's Beton Maat schappij. k J - „Hof Voor hef fere MOeOCÏ. Baby-huidje i ZEEP Prof. W. K. Taconis gewoon hoogleraar By Koninklyk Besluit is met ingang van de dag waarop hy zyn ambt zal aanvaarden, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wis- en natuurkunde en de experimentele natuurkunde aan de Leidse Universi teit prof. dr. K. W. Taconis, thans bijzonder hoogleraar in de koudetech- niek aan deze Universiteit. Prof. Taconis is geboren op 20 juli 1910. Hy bezocht de h.b.s. te Heerenveen en studeerde van 1927 tot 1938 wis- en natuurkunde aan de Leidse Universiteit. In juli 1938 promoveerde hy by prof. dr. W. H. Keesom op een dissertatie getiteld: „Onderzoekingen betreffende de structuur van vaste stoffen en vloei stoffen by zeer lage temperaturen". Daarna is hy steeds in het Kamerlingh Onnes Laboratorium werkzaam geweest, aanvankelyk als assistent, sinds 1940 als bedryfschef. Einde 1945 was prof. Taco nis tevens docent en na 1950 was hy lector. Van 1 mei 1954 af vervulde hy naast zyn lectoraat een byzonder hoog leraarschap in de koudetechniek, inge steld door het Leids Universiteitsfonds. Prof. Taconis zal de plaats van prof. dr. A. F. It terbeek bezetten, die op 1 oktober 1959 als hoogleraar te Leiden zal aftreden. Mulo - diploma's Geslaagd zyn voor het Mulo-diploma A de dames J. J. Schreyer te Leiden; J. M. Grosman te Leiden; J. A. van der Water te Leiden; E. J. M. Hillebrand te Leiden; W. van der Linde te Rijns- burg; M. J. van Egmond te Rynsburg; Z. Galjaard te Leiden (m.)T. de Graaf te Leiden (m.)N. G. E. van Rees te Voorschoten (m.); M. F. Vink te Voorschoten (m.) en de heren A. J. W. Otten te Leiden: H W. Douwes te Was senaar; G J. van Weerlee te Leiden: C. J A. Lugthart te Katwyk; R. Viool te Noordwyk (m.); H. Deurloo te Voor schoten <m.); C. Wittebol te Voorscho ten (m.). Afgewezen 9 kandidaten. De kandidaten achter wier naam een (m.) staat behaalden tevens het mid denstandsdiploma.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3