BOSCH Geta-Bever VLEKKENPASTA Stijgende export boomkwekerij in het afgelopen jaar Mamea-Geleï [Ml geen last meer van lüchaamsgeur Agenda Met een enkel woord Is d bii 5 jji ZATERDAG 18 JULI 1959 Ten aanzien van Polen hebben in de laatste jaren twee punten sterk de aandacht getrokkenten eerste, dat Gomoelka in de gelegenheid is geweest de teugels wat te laten vieren, maar en dit in de tweede plaats toch niet zoveel vrijheid heeft durven en kunnen nemen, dat hij op een niveau kon gera ken, vergelijkbaar met dat van Tito in Joego-Slavië. Tot veler teleurstelling bleef het by krokusjes en een enkele vroege tulp, maar voorjaar is het in Polen nog steeds niet geworden, om nog maar niet eens te spreken van volop zomer. De oorzaak is niet zo heel moei lijk te vinden: er blééf een ijskoude wind uit het oosten waaien, omdat Po len strategisch nu eenmaal onmisbaar i: voor de Sovjet-Unie. Het dient als buf ferstaat voor een in het Kremlin zeer wel mogelyk geachte herleving van het Duitse militarisme. Het Westen mag deze vrees ongerymd achten, nu de Westduitse Bondsrepubliek in het NAVO- defensiesysteem is opgenomen en dus moeilyk uit de band kan springen, in Moskou maakt men er zich na de erva ringen van de tweede wereldoorlog nog altyd bezorgd over, al zal niemand wil len ontkennen, dat die bekommering propagandistisch sterk aangedikt is. Gomoelka heeft het op het ogenblik allerminst gemakkelijk. Intern staat hy onder de door Moskou aangewakkerde druk van de echte sta linisten, die zich verzetten tegen alles wat maar in de verte naar grotere vry- heid zweemt. En nu premier Kroesjtsjef het nodig heeft gevonden een vry lang durig bezoek aan de buurman te bren gen. kan men zich voorstellen, dat de Poolse partyleider óok van buitenaf onder pressie is komen te staan. Want Kroesjtsjef kan zich door de aanwezig heid van Russische troepen op Pools grondgebied heel wat veroorloven in zijn uitlatingen. Zonder met specifiek-Poolse moeilijkheden rekening te houden, loopt hij als een olifant door de porseleinkast. Velen juichen hem toe, maar niet altijd heeft hy onverdeeld succes. Toen hy dezer dagen een aanval deed op kerk en godsdienst en zei, dat de gelovigen koeien met gouden horens in het hier namaals beloofd werden, stelde hy daar tegenover, dat het communisme hier- en-nü zorgt voor de welvaart van de werkende mens. En zeg eens, hebben jullie het niet goed?, voegde hij er aan toe. Natuurlijk verwachtte hij daarop een donderend applaus-van-dankbaar- heid, maar er viel een yzige stilte De Sovjetrussische premier, die zoals wy vorige week vaststelden slecht op de hoogte is van de toe standen in het kapitalistische Amerika, gaf door de hierboven genoemde uit spraak biyk van een ontstellende onwe tendheid over de omstandigheden in het Poolse nabuurland. En de rode leiders ter linkerzijde hebben de arbeiders blijk baar niet zó goed in de hand, dat ze die kunnen bevelen de slecht-geïnformeerde Kroesjtsjef in zijn welvaartswaan te laten. Die arbeiders zwegen en dat zwij gen was voor de rode dictator byna pijn- lijker dan een opstand in een Poolse stad. Want zo'n opstand, och, die kan men onderdrukken door er een aantal Russische tanks op af te sturen, maar men kan die oorlogsinstrumenten uit „het meest vredelievende land ter we reld" niet gebruiken om er tevredenheid en dankbaarheid mee af te dwingen. Kroesjtsjef ontmoette hier, in een (ge dwongen) satelliet-land, een uiting van geestelijke vrijheid, zoals hy die thuis nergens vindt. Omdat de Russische be volking nu eenmaal weet, dat Siberië héél groot en héél ver is. Overigens zal die ervaring de Kremlin-leider weinig of niets geleerd hebben. Daarvoor is hy te zelfverzekerd. Maar zij mag historisch toch wel vastgelegd worden, omdat het een moment is uit een ontwikkeling, die zelfs Kroesjtsjef op den duur niet zal kunnen keren. Voordat Polen evenwel een land zal zijn, dat zyn eigen leiders kan kie zen en daarmee zyn eigen weg kan gaan, zal er nog heel wat water door de Weichsel moeten stromen. Want een man als Gomoelka moge by de verwel koming van Kroesjtsjef een toon hebben aangeslagen, welke in de overige satel- lietlanden bepaald ongebruikelijk is, hij is en blijft een communist, die het bijv. ten aanzien van de buitenlandse politiek geheel met de in het Kremlin uitgestip pelde koers eens is. Anderzijds doet Kroesjtsjef thans zijn uiterste best om het verleden te vergeten. Zoals men zich herinnert, leed hy ruim twee en een half jaar geleden (in de nacht van 19 op 20 oktober 1956) een enorm echec, toen hy tevergeefs trachtte» de terugkeer van Gomoelka in de Poolse politieke arena te verhinderen. In het slot Belvedere speelden zich toen stormachtige tonelen af. En juist dat slot is de Russische premier tijdens zijn verbiyf als residen tie aangewezenwy houden wel van dit soort cynische Poolse humor, al zal Kroesjtsjef het minder gewaardeerd hebben. Maar de Russische sterke man is er de figuur niet naar om zich door dergelijke fijne zetjes van zyn stuk te laten brengen. Hij reist, houdt min of meer uitdagende toespraken en zal wel al het mogeiyke doen om zyn wensen door te drukken. Zoals gezegd: men moet van Go moelka niet verwachten, dat hy qua zelfstandigheid ook maar in de schaduw kan staan van een man als Tito. Nog maar weinige maanden gele den om precies te zijn: in november van het vorig jaar hield de Poolse party leider na een bezoek aan Moskou een redevoering, waarin hij getuigenis aflegde van zyn onbeperkte trouw aan het Kremlin en tegelijkertijd een uiterst scherpe aanval deed op Amerika en West-Duitsland. Washington werd ge brandmerkt als een oord, waar de agres sieve plannen van Bonn werden aange moedigd, hy vergeleek de politiek van Adenauer zelfs met die van Hitier en beweerde, dat de gevaren, die Polen thans van de Bondsrepubliek te duchten heeft, nog erger zyn dan die het land destyds bedreigden van de kant van het nazi-regimeDwazer kon het niet. Die rede van november kan men welis waar bagatelliseren als een concessie aan het Kremlin en aan de linkervleugel in de communistische party van Polen, maar daar staat tegenover, dat Go moelka een man van de rechte koers is, wie men geen opportunisme kan ver wijten. Ook al is er dus sprake van een zekere mate van zelfstandigheid in de koers van Polen (met name in de landbouw, dis nog voor het over grote deel in handen is van onafhanke lijke boeren), toch kan men het beste spreken van een soort symbiose met de Sovjet-Unie, een samenleving, waarvan beide partyen voordeel trekken. Dat voordeel ligt dan in het byzonder op het gebied van de buitenlandse politiek. Dat is dan ook een punt, dat Kroesjtsjef by herhaling aansnijdt in de toespraken, die hy thans in Polen overal houdt. Tegen over een congres van Poolse mijnwerkers sprak hij eergisteren de plechtige ge lofte uit, dat „wy nooit, nooit, nooit een oorlog zullen beginnen tegen welk land ook, waar dan ook, en wanneer dan ook". En ook van de „kapitalistische" landen verwacht hy geen oorlog, omdat Uitvoer naar V.S. neemt steeds meer af Blijkens het verslag over 1958 van het Bedrijfschap voor de Export van Boom- kwekerijprodukten is het jaar 1958 voor de export een onverdeeld gunstig Jaar geweest. In het seizoen 1957/1958 steeg de export in vergelijking met het daaraan voorafgaande tijdvak met byna f 5.7 miljoen. De terughoudendheid, welke zich in 1958 in het algemene economische wereldbeeld begon voor te doen, heeft ook ten aanzien van de uitvoer van boomkwekeryprodukten zyn weerslag gevonden. In verhouding tot het vorige jaar steeg het herfst-exportcyfer niet zo sterk. Verge leken met de overeenkomstige cyfers over 1957 steeg dit cyfer van de herfst- uitvoer in 1958 met slechts f 40.000.op een bedrag van ruim f 17 miljoen. diverse fytosanitaire maatregelen en het toenemen van de eigen produktie begint de uitvoer naar dit land terug te lopen. Tengevolge van de in maart 1951 in gevoerde liberalisatie van de invoer van boomkwekeryprodukten in Zweden, is de uitvoer naar dit land sedert dat Jaar steeds toegenomen. Dit land neemt van de Scandinavische landen dan ook ver uit de belangrykste plaats in. De con- tingentering van de invoer ln Denemar ken werkt nog steeds belemmerend voor de ontplooiing van de handel in boom kwekeryprodukten in dit land. Ook Noorwegen heeft de Invoer van boom kwekeryprodukten nog steeds gecontin- genteerd. Dank zy de liberalisatie, welke door Finland wordt toegepast, neemt de ex port naar dit land toe. Door verschillende maatregelen van de Australische autoriteiten vreest het bedryfschap, dat de kleine uitvoer naar dit land geheel zal verdwynen. Vooral dt vrees voor de introduktie van plan tenziekten en schadelyke organismen hebben deze autoriteiten tot het treffen van deze maatregelen geleid. Controle op kwaliteit Het bestuur van het Bedryfschap heeft zich in 1958 in het bijzonder be zig gehouden met de kwaliteit van de te exporteren produkten en met name ten aanzien van de kwaliteit van Po- lyantharozen en Grootbloemige rozen. Normen werden gesteld waaraan de (Advertentie) Engeland is nog steeds belangrijkste afnemer Engeland is nog steeds de belangryk ste afnemer. De uitvoer naar dit land nam in 1957/1958 toe van f. 6.6 miljoen tot f. 8.09 miljoen. Ook de tweede helft van 1958 toonde een styging met ca f. 639.000 in vergelyking met de tweede helft van 1957. West-Duitsland handhaafde zich eveneens. Dit land neemt de tweede plaats in. Het netto-uitvoercyfer steeg met ca. f. 2.2 miljoen. De tweede helft van 1958 laat echter een daling zien ten opzichte van de overeenkomstige pe riode van 1957. Het bedryfschap maakt zich zorgen over de aanpassing van de zgn. Umsatsausgleichsteuer. Dit dient n.l. nog aangepast te worden aan de omstandigheid, dat de Duitse produ centen van boomkwekeryprodukten wer den vrijgesteld van betaling van omzet belasting. Van Duitêe zijde is reeds er kend. dat deze by de invoer te heffen belasting aangepast dient te worden. De export naar het derde land. Cana da, vertoonde eveneens een styging. De export naar Amerika begint steeds meer moeiiykheden te baren. Tengevolge van Advertentie Charme voor Uw handen ln Enschede werd gisteren het traditionele goochelaarscongres ge opend met een openbare voorstel ling door de deelnemers. Tot slot werd een der goochelaars in een biervat gestopt, en toen dit met een klapperpistooltje werd stukgescho ten, bleek het een schone jonge dame te bevatten! BOUGIES voor iedere motor Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 475, Amsterdam Tel. 165222 lijnen) Telex (2282 verschillende kwaliteiten moeten vol doen. Teneinde een doeltreffende con trole te kunnen verkrygen op de nale ving van de gestelde kwaliteitseisen heb ben de ambtenaren van de Plantenziek- tekundige Dienst de bevoegdheid gekre gen om de te exporteren produkten niet alleen op ziekten en schadelyke orga- pismen te keuren, maar ook op kwali teit en onbeschadigdheid. Vooral de laatste tijd zyn klachten binnengeko men over kleine zendingen boomkweke ryprodukten in pakketten verzonden aan particulieren in het buitenland. Vanaf 26 maart 1959 is het dan ook ver boden produkten, die zodanig bescha digd zijn, dat verdere groei hierdoor na delig kan worden beinvloed of indien do kwaliteit onvoldoende is, mede ge zien de tijdsduur en omstandigheden van de reis naar het land van bestem ming. uit te voeren naar het buitenland. Eventueel kunnen de ambtenaren van de P D. uitvoer verhinderen. Efficiëntere reclame Het streven is erop gericht een meer efficiënte reclame te voeren. Daartoe is samenwerking gezocht met de Stichting Onpersoonlijke Reclame voor de Export van Boomkwekeryprodukten „Plant Propaganda Holland". Deze samenwerking heeft ertoe geleid, dat de verzending van het reclamemate riaal naar het buitenland voortaan zal worden verzorgd door het Bedrijfschap, daar deze over een uitstekend archief beschikt van de namen der buitenland se afnemers. In 1958 werden in totaal 26 kandida ten als exporteur erkend. Per 31 decem ber 1958 bedraagt het aantal exporteurs 356. Hut was opeens over Mevr. E. Bekkum, Bischop- wej, Amcrsfoorc, schrift „Niemand nam meer notitie van me Opeent bedacht ik me dat het wel eens ooor mijn eranspiratie kon komen. Ik nam de proef op de som met Arrid en was stomverbaasd zo snel als het transpireren ophield. En meteen veran derde ook de houding van mijn kennissen." Transpiratie is niet alleen een kwestie van warmte of lichamelijke inspanning. Véél sterker, véél onaangenamer is de lichaamsgeur door „emotie" - opwin ding. spanning, angst, zenuwen: Dat kan iedereen overkomen, of het koud is of warm. op elk uur van de dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur: ARRID in handige rol-top flacon - dub bel aktief door Transtop. dubbel zacht door lanoline. Arrid verdwijnt onmid dellijk in de huid: wég transpiratie, wég lichaamsgeur, voor méér dan 24 uur! Geen-vlekken in uw kleding: uw huid blijft koel en droog - altijd, onder alle omstandigheden. Complete Arrid rol-top f 3.50, vulling f 2.- ZATERDAG Breestraat 19: Evangellsatlesamenkomst Chr. gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Warmond: Winterberglngshal Jacht haven 't Port: Concert Dutch Swing Col lege Band. 8 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Valle Evang. Kerk. Spr. B. W J. Robert. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova's getuigen. 7 uur nam. GEEN KRINGEN! 1.35 PER TUBE BINNENLAND Gistermiddag is het vijfjarig zoon tje van de familie Hagenaars te Bergen op Zoom, in het stadsriool verdronken. Toen het kind ln het rioolwater werd ge vonden. bleek het reeds te zijn overleden. De politie onderzoekt waarom de rlool- Ingang niet, zoals dit behoort, was af gesloten. De gemeentepolitie van Barneveld speurt op het ogenblik naar de dader (s) van een diefstal van ongeveer f. 10 000. Toen de bestuurder van een vrachtauto uit Hulzen (N.-H.) bij café „De Mars" bij Barneveld een kopje koffie ging gebrui ken. werd tfjdens zyn afwezigheid uit de cabine van de auto een portefeuille met ongeveer f. 10.000 ontvreemd. De ambassadeur van de Duitse Bondsrepubliek, dr. J. Löns, heeft gister middag ln het Aartsbisschoppeiyk Mu seum te Utrecht de tentoonstelling ..242 ikonen uit het bezit van het ikonenmu- seum te Recklinghausen" geopend. - Gisteravond is de brand, die woedde op de Mookerhelde bedwongen. de machtsverhoudingen zo gunstig zyn voor de communisten. Het ligt voor de hand, dat de Polen, die minder bekend zyn met de tactiek van de Russische leider en met de waarde, die aan derge lyke woorden toegekend kan worden, van meer instemming deden biyken dan byv. de New York Herald Tribune. Dit blad schreef o.m.: „Totstandkoming van een overeenkomst, waarin de vryheid van Berlijn zou worden gewaarborgd, zou meer overtuigend werken"! BUITENLAND Kanselier Raab van Oostenryk heeft gisteren zyn nieuwe regering aan het parlement voorgesteld. Hij zei dat Oosten rijk zijn politiek van permanente neutra liteit zal voortzetten en alle bepalingen van het vredesverdrag zal naleven, met Inbegrip van het Weense memorandum dat buitenlandse oliemaatschappijen scha deloosstelling waarborgt voor verlies van rechten ln Oostenryk (gebrek aan over eenstemming over de voorwaarden voor deze schadevergoeding was een van de redenen waarom er nieuwe verkiezingen zfjn gehouden). Keizer Halle Selassie van Ethiopië is gisteren uit Praag ln Brussel aange komen voor een officieel bezoek van drie dagen Hy werd op het vliegveld begroet door Koning Bouaewijn en leden van de regering. De Keizer heeft op zyn reis door Europa en het Midden-Oosten al Cairo, Moskou en Praag bezocht. Tien Iraakse boeren hebben gisteren tijdens een plechtigheid ten zuiden van Bagdad uit handen van premier Kassem de eigendomsbewyzen gekregen van land dat deel had uitgemaakt van een land goed. In totaal 1200 boeren kregen bij de ze eerste verdeling onder het landhervor mingsplan samen 4000 ha. Kassem open de tevens en modeldorp. De boeren waren zichtbaar ontroerd toen zy de bewijzen ontvingen en sommige kusten Kassems hand. Twee waren vrouwen in zwarte ge waden en gouden ringen door de neus. Een functionaris zei: ..Een Jaar geleden zou 't zeer ongewoon zyn geweest indien aan een vrouw land was gegeven. Thans zyn zij de gelijken van de mannen". De hittegolf die sedert een week in Roemenië heerst, dreigt een groot deel van de oogst te ruineren, zo wordt uit Boekarest gemeld. In Boekarest Is de tem peratuur deze dagen gestegen tot meer dan 35 graden Celsius, aan de kust van de Zwarte Zee liep de temperatuur op tot 38 graden. President Elsenhower en zyn minis ter van Arbeid, James Mitchell, hebben gisteren byna twee uur van gedachten gewisseld over de staalstaklng. Een woord voerder weigerde bijzonderheden mee te delen. Davld Ben Goerion. de aftredende premier, die door president Ben Zwl is belast met de vorming van een nieuwe regering, zou naar ln gezaghebbende krin gen verluidt zyn pogingen hebben ooge- geveiT: Hy zou dit hebben gedaan nadat de rechte Algemene Zionistische partij l:ad geweigerd met hem samen te werken ln een nieuw kabinet Ben Goerion zal de volgende week verslag aan de president uitbrengen. De mogelijkheid bestaat nu dat deze hem zal verzoeken met zijn oude regering als zakenkabinet aan te biyven tot de verkiezingen, die ln november zul len worden gehouden. By een poging om de Matterhorn bi] Zermatt in Zwitserland te beklimmen, zijn twee Britse bergbeklimmers van 19 en 22 jaar om het leven gekomen. Zij gleden uit op een gletsjer en maakten een val van duizend meter. In het gebied van Coquilhatstad ln Belgisch Kongo zyn veertig mensen om het leven gekomen door het eten van vis sen. die met behulp van vergif waren ge vangen. Het vergil, een lnsektendodend middel, was te voren gestolen. De Amerikaanse overeenkomsten met Engeland en Frankrijk inzake kernenergie zijn gisteren van kracht geworden on danks pogingen ln de afgelopen twee we ken om dit tegen te houden. De overeen komst met Frankryk voorziet in de over dracht van een atoomreactor voor de ont wikkeling van een protoype van een Fran se kernreactor voor duikboten. De over eenkomst met Engeland zal o.a. het ver strekken van geheime inlichtingen voor het vervaardigen van atoomwapens mo gelijk maken Andere overeenkomsten in zake kernenergie met West-Duitsland. Neederland, Canada en Turkye zul len op 25 Juli van kracht worden. VOOR REDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 14.05 V. d. Jeugd. 14.40 Mannen koor. 14.55 Gram. 15.05 Boekbespr. 15.25 Radiokamerork. en sol. 16.15 Van de wieg tot het graf, caus. 16.30 Meisjeskoor. 16.50 Vakantietips. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18 40 Ballroom-ork. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout caus. 19.40 Het Bybels Para- dijsverhaal docrr de eeuwen. 19.55 Deze week. caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Metropole ark. 21.15 Soc. comm. 21.30 Hits aan de spits. 22.00 Sportnws. 22.30 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gr. Hilversum II, 298 m. KRO: 14.00 V. d. Jeugd. 14.10 Lichte muz. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 15.05 Gram. 15.10 Gregoriaanse zang 15.40 Boekbespr. (Tussen 15.50 en 17.30 rep. Tour de France). 15.50 Gram. 16.20 V. d. Jeugd. 16.15 Lichte muz. 17.10 Gram. 17 40 Filmmuz. 18 00 Journ. weekoverz. 18.10 Strijkork. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Rep. Tour de France. 19.55 Ka- merork. en solist. 20.50 Gevar.progr. 21.20 Geheim S.U S.-krant. 21.55 Nabeschouwing Tour de France. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij lulden de zondag ln. Aansluitend: Avondgebed en llt.kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2024.00 Nou- veauté's. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.1516.45 Eurovisie; Rep. Tour de France. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Filmprogr. 21.05 Rep. uit Artis. 22.05 Dagsluiting. VOOR ZONDAG 19 JULI Hilversum I. 402 m. VARA: 8.00 Nws. en postdulvenber. 8.18 Gevar. progr. 9.45 Geesteiyk leven, caus. VPRO: 10.00 V. d. jeugd. IKOR: 10.30 Prat. Kerkd. 11.30 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 Ber. uit de Kerk^ AVRO: 12.00 Gr. 2.35 Gram. 13.00 Nws. toestand 1. d. wereld, caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. sold. 14.0 Boekbespr. 14.20 Omroepork. 15.25 Voordr. 15.45 Volkslied jes. 16.05 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Wat weet U ervan, klankb. 17.15 Nederl. sinds 1945 caus VARA: 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjourn. 18.30 Lichte muz. 19.00 Relsbeschr. m. muz. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.40 Hoor spel. 21.25 Gram. 21.45 Journ. 22.00 Lich te muz. 22.30 Gram 23.00 Nws. 23.15 Gr. 23.3024.00 Lichte muz. Hilversum II. 298 m. NCRV: 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Or- gelconc. 8 30 Morgenwyding. 9.15 Koor zang. KRO: 9.30 Nws. 9 45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11 30 Holland Festival: Stryk- kwartet. 11.55 Gram. 12.15 Apologie. 12.35 Instr. octet. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg. caus. 13.10 Lichte muz. 13.35 Gram. 13.45 Boekbespr. 14 00 Viool en plano. 14.20 Kamermuz. 15.05 Pianovoordr. 15 30 Radlofilharm. ork. 1600 Gram. 16.15 Sport 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Geref. kerkd. 18 05 Het ge laden schip, causerieën. 18.30 De kerk aan het werk, caus. 18.40 Bybelvert. NCRV: 19.00 Nws uit de kerken. 19.05 Gewijde muz. 19.30 Het Evangelie van Johannes, caus. KRO: 19.45 Nws. 20 00 Rep. 20.10 Prom. ork. en solist. 20.55 Gram. 21.20 U bent toch ook van de partij, caus. 21.30 Canzonetta d'amore, hoorsp. 22.10 Lichte muz. 22.30 Residentle-ork. 22.45 Avond gebed en llt.kal23.00 Nws. 23.15 Kamer muz. 23.5024.00 Gram. RADIO BLOEMENDAAL 9.30 en 11 uur ds. G. Toornvliet uit Bloemendaal. 3.30 uur: ds. H. W. Wierda uit Haarlem-Noord. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 20.00 En passant. 20.50 Herinne ring aan Hommeles. Gez. progr. AVRO. KRO. VARA en VPRO: 22.00 Sportact. NTS: 22 20—22.45 Eurovisie; Ned. Kamer- ork. te Alx-en-Provence. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Vragenbeantw. v.d. landb. 13.40 Gr. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Ork.conc. 15.30 Intermezzo. 16.15 Caus. 16.30 Muz. caus. 17.00 V. d. kind. 17 55 Weerber. 18.00 Nws 18.15 Journ. 18.45 Lichte muz. 19 30 Amerlk. nieuwsbrief. 19.45 Godsd. klankb. 20.25 Llefdadigh.opr, 20 30 Hoorsp. 21.00 Nws. 21 15 Caus. 21.30 Ork.conc. 22.30 Voordr. 22.50 Epiloog. 23.00 Nws. 23.06— 23 36 Strykkwartet. Eneeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Verz. progr. 13.15 Hoor spel. 14 15 Gevar. prosrr 14.45 Filmprogr. 15.30 Gevar. muz. 16.30 Hoorsp. 17.00 Klankb. 18 00 Populaire liedjes. 18.30 Twintig vragen. 19.00 Quiz. progr. 19.30 Nws. 22.40 Gram. 23.30 Lichte muz. 23.50 Avondgebeden. 23 5524.00 Nws. Nnrdwestdeutselier Rundfunk. 309 m. 12.00 Gev. muz. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 14.30 Klassmuz. 15 00 Gevar. muz. 16.30 Lichte muz. 17.00 Idem. 18.15 Ork. conc. 18.50 Klass. muz 19 00 Nws. 20.00 Nws. 0.05 Jazzmuz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12 05 Ork conc. 15.45 Lamascotte. opera. 17.33 Gram. 17.45 Ork.conc. 19.45 Lichte muz. 20 15 Hedendaagse muz. 22.45 Nws. 22.50 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.15 Amus. muz. 12.30 Weerber. 12.34 Amus muz. 13 00 Nws. 13.11 V. d. 14.00 Opera-conc. 16.00 Ork conc. 17.00 Gram. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsd Prediker. Jan Vossesteeg 17: Opwek- klqgssamenkomst Volle Evangellezendlng. 8 uur nam. Wassenaar: ..Parousla" (Rijks straatweg 426)Alliance Zendingsland dag. 10 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Ten toonstelling Het Neder landse portret sinds 1880 Werkd 10 uur voorm.5 uur nam zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 'szandags van 15 uur) t.e.m. 5 oktober. Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfoark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Reinhold en Brusselse amateurfotografen (t/m 15 augustus) BIOSCOPEN Trianon: „Alleen op de wereld". A.l. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4 30. 7 en 9 15 uur. Lldo. ,JDe vlerkante rekruut", a.l. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: .Jerry als babysitter", a.l. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „De circusheid", a.l. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Brokkenpiloten", a.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.30 uur. Zondag 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. Te Lelden ls geopend apotheek Kok, Ra penburg 9. tel. 24807. Bovendien geopend tot zaterdamlddag 6 uur apotheek Tot Hulp der Menschheld, Hooigracht 48. tel. 21060. Te Oegstgeest is geopend de Oegstgees- ter apotheek. Wilhelmlnapark a. tel. 26274J zondag van 1213 en na 18 uur. De zondagdienst der hulsartsen te Lei den zal worden waargenomen door de doktoren de Bruyne, Schaefer, Verbrug- ge, Roodenburg Vermaat en Kortman. Te Oegstgeest door de doktoren F. W. N. Hugenholtz en J. B. Hugenholtz. Bij geen gehoor bij Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers) bel op doklerstelefoon 22222. halfuur. 19.00 Nws. 10.30 Gram. 20.00 Volksconc. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.50 —24.00 Idem. 484 m.: 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. en sportber. 17.00 Nws. 17.05 Verzoekprogr. en sportber. 17.45 Gram. 19.00 Gddsd. halfuur. 19.30 Nws. 20.00 Rosalind, opera. 20.50 Gram. 21.00 en 21.30 Idem. 22.00 Nws. 22.10 Brussel by nacht. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 20 JULI Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gym .9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst 9.40 Morgenwyding. 10.00 Gram. 11.00 Voordr. 12.00 Llchtem uz. 12.30 Med. ded. v. land- en tulnb. 12.33 Voor ons platteland, caus. 12.43 Orgelspel. 13 00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Prome nade ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.15 V. d. vrouw. 14.45 Pianospel en zang. 15.15 Onze voeten e. d. vierdaagse, caus. 15.30 Gram. 17.00 Gram. AVRO; 18.00 Nws. 18.15 Regerlngsultz. Uitz. v.d. Pacifistisch Socialistische Par ty. ln het kader v.d. door de regering t. b.v. de politieke partyen gevorderde zend tijd: Kringloop v. huren, lonen en prij zen door H. J. Lankhorst. lid v. d. Twee de Kamer. 18.25 Amateursprogr. 18.50 Gr. 19.00 Muz. caus. 19.25 Pianakwlntet. 19.45 V. d. Jeugd. 20 00 Nws. 20 05 Lichte muz. 21.15 Journ. 21.30 Kamerkoor en solist. 22.10 Vlerkante cirkels, caus. 22.30 Orgel- en mondaccordeonspel. 23 00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.1724.00 Gr. Hilversum IT. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewyde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Theologische ether leergang. 11.00 Gram. 11.20 Feuill. 11.40 Gram. 11.55 Metropole ork. en klein koor. 12 25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land en tulnb meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram of act. 13.00 Nws. 13.15 Instr. trio. 13.40 Gram. 14 05 Schoolradio. 14 30 Gelijk oversteken. 15 30 Gram. 16.00 Bilbeloverd. 16 30 RadloDhilharm.sext. 17.00 V. d. kleu ters. 17.15 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Re- geringsuitz Rijksdelen Overzee. Suri naamse volksverhalen verteld en gezan- den door dr. Jan Voorhoeve en dr. G. J. van Wengen, NCRV: 18 00 Orgelspel. 18.30 Koorzang. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Musette-ens. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Idem. 20.30 Jeugdconc. 21.10 Progr. over eml- eratle naar Canada. 21.40 Meisjeskoor, m. Instr. kwint. 22 00 Parlementair comm. 22.15 Muziekkorps v h. Leger des Hells. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. en S.O.S.- ber. 23.1524.00 Gram. (over de 4e lijn) van 1820 uur. I. Edvard Grieg. 1. Concert voor plano en orkest in a kl. t. op. 16. Allegro molto moderato, Adagio. Allegro moderato e marcato. Adrian Aeschbacher, plano. Phil- harmonlsch Orkest van Berlijn olv. Leo pold Ludwig. 2. Peer Gynt Suite nr. 2 op. 55. Ontvoering van de bruid; Ingrld's jammerklacht. (Allegro furloso: Andante doloroso) Arabische dans (Allegro vivace) Peer Gynt's thuiskomst (Allegro molto agitato) Solvejgs lied (Andante). Sym- phonie Orkest van Bamberg olv. Otmar Suitner. II. Carl Nielsen. 1. Delen uit „Maske rade". Ouverture, Dansscène van Magda- lone (le bedrijf). Voorspel tot het 2e be- dryf. Dans van de haantjes (3e bedryf). Symphonle Orkest van de Deense Staats Radio, olv. Thomas Jensen. 2. Concert voor viool en orkest op. 33. Preludium (Largo) - Allegro cavalleresco. Poco ada gio. Rondo. Allegretto scherzando. Ye- hundl Menuhin. viool. Symphonle Orkest van de Deense Staats Radio o.l.v. Mogens Wöldlke. III. Jean Sibelius. 1. Nachtelijke tocht en Zonsopgang op. 55. 2. De storm op. 109. Symphonle Orkest van de Beierse Omroep olv. Eugen Jochum. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. kind. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram, en comm. 13.40 Autobiografie v Margot Asqulth 13.55 Cricketuitsl. 14.00 Mars- en walsmuz. 14.45 Voordr. 15.00 Hoorsp. 16.40 Muz.caus. 17.00 V. d. kind. 17 55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Ork. conc. en sol. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp.. 22 30 Rep. 22.45 Parl.overz. 23.00 Nws. 23.06 23 36 Vlooi en plano. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. Daarna: Gevar. muz. 13.00 Gevar. muz. (Om 13.30 Nws.) 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw (Om 14.30 Nws.). 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 Nws.) 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitsl. races en lichte muz. 17.00 Lichte muz. 17.30 Nws en orgelspel. 18.00 Muz. kaleidoscoop. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gram. 20.30 Nws. en Gram. 21.00 Gevar. Drogr. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. progr. (Om 23.30 Nws.). 23 55—24.00 Nws. Nord\ve«4dcutscher Rundfunk. 309 m 12.00 Lichte muz. 13 00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.15 Idem. 16.00 Amus.muz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 20 00 Ork.conc. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 23.00 Gevar. muz 24.00 Nws. 0.10 Operette- en filmmuz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05—13.05—13.50—16.00—17.30 Gram. 1805 Kamermuz. 19.46 Gram. 20.00 Ork. conc. 20 55 Ork conc 21.4022.25 en 23.10 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landb. 12.42 Gram. 12.55 Koer sen 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Gram. 14.30 Ork.conc. 16.00 Koersen. 16.0217.00 17.45 Gram. 18.00 Boekbespr. 18.15 Gr. 18.30 V. d sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Kamerork. 2105 Kamermuz. 21.30 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22 55—23.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 14.00 Kamerork. en sol. 15.30 Gram. 16.05 Idem 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Ka mermuz. 17 52 Gram. 18.30 Idem. 19.30 Nws. 20 00 Gevar. protrr. 22.00 Nws. 22.10 Hedendaagse muz. 22.55 Nws. WFFRRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) :J Êt S a 5 C s £3 Gei Den Helder onbew. zo 4 20 18 0 Ypenburg onbew. zo 2 23 ló 0 Vlissingeai onbew. zo 4 24 17 0 Eelde onbew. ozo 2 26 13 0 De Blüt onbew. ozo 3 24 16 0 Twente onbew. zo 2 27 17 0 Eindhoven onbew. ozo 2 26 16 0 Zd-Limburg onbew. zo 2 27 15 0 Helsinki licht bew. O 2 21 6 0 Stockholm half bew. O 1 23 11 0 Oslo onbew. nno 1 23 12 0 Kopenhagen onbew. ono 5 20 14 0 Aberdeen regen z 4 21 12 0.3 Londen licht bew. windstil 24 14 0 Amsterdam licht bew. o 3 24 17 0 Brusseil onbew. windstil 27 15 0 Luxemburg onbew. no 3 27 15 0 Parijs onbew. o 2 29 16 0 Bordeaux onbew. nw 1 30 13 0 Grenoble onbew. windstil 28 12 0 Nice onbew. nw 3 27 21 0 Berlijn geh. bew. nno 1 25 17 0 Frankfort onbew. no 1 29 15 0 München onbew. zzo 2 21 11 0 Zilrlch onbew. windstil 22 12 0 Genève onbew. windstil 26 11 0 Locanno onbew. wlndstl/1 28 12 0 Wenen regen nw 8 19 14 4 Innsbruck half bew. windstil 20 8 0 Athene onbew. nnw 2 30 24 0 Rome onbew. nw 2 31 17 0 AJaccio onbew. ono 2 26 15 0 Madrid onweer z 2 35 22 7 Mallorca onbew. windstil 31 18 0 Lissabon licht bew. nno 11 28 16 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2