Tevredenheid over liet antwoord van regering GETUIGSCHRIFTEN LEIDSE R.K. HUISHOUDSCHOOL H, L. A. SCHNEIDER VAN NZH KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN VRIJDAG 17 JULI 1959 Acht met lof Bij de Leidse R.-K. Huishoudschool aan het Galgewater werden na examens de volgende getuigschriften behaald: Het getuigschrift Huishoudkundige werd behaald door de dames: J. Aal- bersberg, E. Hewitt—Wille, N. Zwart, M. Bouma. te Leiden; A. van den Bosch, Hoorn; I. Brenninkmeijer, Lichtenvoor de; J, Deenen, Eygelshoven; J. Govaert, Stein (L.)S. Greve, Breda; E. Grobben Schalkhaar; J. Kessener, Heerlen; O. Rölkens, Bilthoven; C. Rozestraten, Aarlanderveen; J. Ruemkens, Haelen; <M. Schroots, Rotterdam; I. Baptiste, Roermond; M. van den Berg, Bolsward; H. van den Donk, Veghel; A. Jansen. Middenmeer; M. Janus, Amsterdam; I. Lips, Drunen. Afgewezen: geen. Voortgezet examen: 3. Het getuigschrift vormingsklas be haalden de dames: S. Oude Elfrink, T. van Meegen te Leiden; A. van Heynin- gen, Voorburg; M. van der Marei, Kou- dekerk; E. van Eisen, L. Bruschke. Oegstgeest; G. Buschman, Hillegom; E. Gibbels, Middelharnis; J. Munsterman, Nieuw-Vennep. Afgewezen: 5. Het schoolgetuigschrift kinderverzorg ster werd behaald door de dames: F. Dooyenburgh, W. Teljeur. G. van Wely, Leiden; H. van den Barselaar, B. Bun- nik, M. van Diemen, J. van Horsen, E. van der Plas, Wassenaar; G. Geerlings, M. Geerlings, A. van der Klugt, A. Oostdam, T. van der Slot, H. Verver, Noordwykerhout; J. Grevenstuk. M. van de Voort, Zoeterwoude;. L. de Mooy (met lof), Valkenburg (Z.-H.); W. Beliën, Vogelenzang; A. Vink, Noord- wijk aan Zee. Afgewezen: geen. Het diploma kolonieleidster van de Centrale Raad werd behaald door de dames: G. van Wely (met lof). Leiden; J. Grevenstuk, M. van de Voort, Zoe terwoude; J. van Horsen (met lof), Wassenaar. Afgewezen: geen. Het getuigschrift coupeuse behaalden de dames: M. Bakker, M. de Cler, A. Geenjaar. L. Hettinga, A. Sloos te Lei den; G. Duinhoven. Warmond; A. Lan- geveld, Hillegom, C. de Mooy, Oegst geest; A. Schaap, Katwyk aan Zee; W. Timmers, Abbenes. Afgewezen: geen. Het getuigschrift kostuumnaaister be haalden de dames: M. Beugelsdijk, C. Giezen, M. Heetveld, Leiden; C. Broek hof (met lof), Noordwijkerhout; J. Hoo- gervorst (met lof). D. Kop, Leiderdorp; J. de Ruyter, Oegstgeest. Afgewezen: geen. Het getuigschrift hulsnaaister werd behaald door de dames: C. Bakker. A. van der Kaay, J. Kukler, Leiden; M. Appelman, Noordwijkerhout; C. Beu gelsdijk, Warmond; B. ten Have, J. van der Kamp, Oegstgeest; P. Heemskerk, Oud Ade; E. Hiep, B. Moerkerk, Noord- wijk; J. Straathof, Nieuwe Wetering. Herexamen: 1. Afgewezen: geen. Het getuigschrift huishoudassistente behaalden de dames: A. Aalders, C. de Bruyn. C. van Hoorn, J. Rijnbeek. J. Timmers, M. Detrie, A. Sommers, Lei den; M. Barnhoorn, Lisse; C. Buiten dijk, M. de Graaf, Leiderdorp; P. Scheerder, Alphen a. d. Rijn; J. Verde- gaal, Sassenheim; M. van Wissen, War mond; M. Ahsman, Oud Ade. Voortgezet examen 2. Afgewezen 1. A.N.W.B.-prijzen 1959 uitgereikt Voor toerisme en film De A.N.W.B.-prfjzen 1959 voor de beste toeristische publikaties en film zijn toegekend aan de schrijver Hans Alma wiens artikelen ook in ons blad verschijnen voor zijn reisboek „De ongepoetste laars", aan de cineast Herman van der Horst voor diens documentaire film „Prijs de zee" en postuum aan de in april overleden journalist Fred Thomas voor zijn toeristische artikelen In het dagblad „De Tijd". Deze prijzen zijn gister middag in een bijeenkomst in hotel „Wittebrug" door de voorzitter van de A.N.W.B., de heer P. F. Zimmerman, uitgereikt. De jaarlijkse prijzen zijn ingesteld voor het leveren van in het belang van de toeristische ontwikkeling gewenste en gewaardeerde bijzondere prestaties en de aanmoediging daarvan. Bij dit werk worden beoordeeld het streven naar originaliteit, naar een hoog cul tureel niveau, of naar een andere vorm van de kwalificatie ..bijzonder goed". De voorzitter van de jury, dr. H. J. Prakke, heeft het oordeel van de jury toegelicht. Het boek van Hans Alma, „De ongepoetste laars", handelt over zyn reizen in Zuid-Italië. Daarnaast is ook zyn vorige oeuvre, o.m. „Carmen zonder make-up",, „Waar Europa ein digt" en „Marianne's rokzoom", waarin respectievelijk Spanje, Joegoslavië en de Rivièra beschreven worden met deze prijs beloond. Aan Herman van der Horst is de prijs voor „Prijs de zee" toegekend, waarvoor de ANWB in waardering niet alleen staat. Hij verkreeg eveneens voor deze film de eerste staatsprijs filmkunst 1959 op de internationale filmweek in Arn hem en de „Gouden Beer" bij het on langs gehouden negende Berlijnse film festival. Wijlen Fred Thomas noemde de heer Prakke een van de gevoeligste schrijvers van 's lands kroniek, een van de fijnste waarnemers van de schoonheid en de merkwaardigheden van stad en land. Bij deze briljante Journalistiek voegde zich dan nog een aantal boeken, zo ver volgde de heer Prakke. als „Wijkend water". „Amourette op Pampus", „Stad van mijn hart", .3emln Amsterdam", „Een liefde in Staphorst", „Gezin aan de gracht" en „Droom in de Delta". De oudste zoon van Fred Thomas heeft dank gebracht voor de verleende onderscheiding, mede namens zijn moe der. Dame voor f. 8300 door koopman opgelicht De Haagse politie heeft een 55-jarige koopman gearresteerd, die twee Haagse dames heeft opgelicht, resp. voor bedra gen van f2.000 en f. 6.300. Bovendien heeft hij zijn laatste slachtoffer ook nog sieraden afhandig gemaakt. De koop man had de dames leren kennen, toen hij haar behulpzaam was bij het over steken van de straat. Van het een kwam het ander. Hij deelde zyn toe komstige slachtoffers mee, dat hij Rijksrechercheur van politie was en op dienstreis naar Rusland moest. Later kwam hij weer met een verhaal dat hij zijn baantje verloren had. omdat zijn superieuren geen vertrouwen meer in hem stelden. Hij wist nu niet meer hoe hij zijn hoge ziekenhuisnota's moest be talen enz. Het geld is aan goede sier opgegaan. Het getuigschrift 2-jarige primaire dagopleiding behaalden: P. Griffioen, V. Haver, M. van Houten, J. de Jong, L. Links, E. Menger, E. Oppelaar, J. Renes. A. van Vliet, E. van Vliet, M. Wijting, M. Wijtsma, T. Zeilstra, P. Bernard (met lof), M. Bleyi, J. Ket (met lof). E. Massaar, N. Salomons, C. Singerling. J. van Wezel, C. van der Zeeuw, E. Belt, T. van Kampen, A. Verberg, C. Brouwer, E. de Best, A. Bleijs, L. van den Bos, M. Driessen, D. van der Kamp. E. Kok. H. Kok, C. van Latum, J. Rijsbergen, J. Sloos, M. Topper. J. Uljé, E. van der Veer, E. van Veldhuizen, te Leiden; C. Boer, J. van der Berg, W. Kop, Leider dorp; M. Arts. J. Karremans, M. Spie geler, Voorschoten; G. Bisschop. A. Oudshoorn, C. van der Ploeg, M. Scha- kenbos, Rijpwetering; A. van der Geer, G. Weber, Alphen a. d. Ryn; J. van der Hoorn, M. van Steijn, A. Zandvliet. Leimuiden; W. Nederlof. Boskoop; M. Rotteveel. C. van der Salm. Oude Wete ring; H. Turk (met lof), Roel of arends veen; H. Bol. V. Floor. Voorhout; N. Duiker, Sassenheim; M. van der Kaay, M. Bentvelzen, W. van Noort, E. Ver hoef, Oegstgeest; J. van Beek, J. Tim mermans, Hazerswoude; M. Jansen, Nieuw-Vennep; H. Janson. Stompwijk; C. van Kan, M. van der Linden, P. Zuidhoek, Noordwijk; G. van Niekerk, Warmond. Afgewezen: 14. Met 6 leerlingen worden de repetities Het getuigschrift 4-jarige middagop leiding behaalden de dames: J. Brandt, J. Juffermans. te Leiden; G. van den Berg, Zoeterwoude; E. Dompeling. Lei derdorp; E. de Frankrijker, Hazerswou de; C. Onderwater, Voorschoten; C. van der Poel, Rijpwetering; A. Zaal, Roelof- ar ends veen. Afgewezen: 1. Het getuigschrift van de 2-jarige mid dagopleiding behaalden: J. Breedeveld, E. Maaskant, Leiden; H. van Aalst. Koudekerk; T. van der Berg. War mond; H. van der Ploeg, C. Schrama, M. Valentijn, C. van der Werf, Voor schoten. Afgewezen: geen. Blues-zangeres Billie Holliday overleden De eens zo beroemde blues-zangeres Billie Holliday is vanmorgen op 44-jarige leeftyd in het Metropolitan Hospital te New York na een langdurige ziekte over leden. Haar zeer succesvolle carrière als jazz-zangeres en tenslotte ook zelfs haar leven zyn op dramatische wijze vernie tigd door het gebruik van verdovende middelen. Reeds in 1947 scheen aan de muzikale carrière van Billie Holliday een einde gekomen te zijn, toen zij in Philadelphia betrapt werd op het bezit van heroine. Zij verzocht toen in een instituut te worden geplaatst om van haar verslaafdheid af te komen. De zangeres bracht een jaar in de gevange nis door, waarna echter nog meer aan houdingen volgden. Vanwege haar ver oordelingen terzake van onwettig bezit van narcotica in Philadelphia en San Francisco kon Billy Holliday geen ver gunning meer krygen voor optreden in New York. Fokker Brazilië eist enorme schadevergoeding De Fokker Industria Aeronautica, een dochtermaatschappij van Fokker in Brazilië, heeft een aanklacht tegen de federale regering ingediend we gens contractbreuk. Zij eiste een schadevergoeding van 46 miljoen cru zeiro's. De directeur voor luchtmachtmateri- eel, brigade-generaal Jtelmir Araripe Macedo, noemde de eis van Fokker „absurd". Hij verklaarde dat het con tract met Fokker pas geannuleerd werd nadat de maatschappij haar fabriek in Galeao had gesloten en de produktie staakte. Hy voegde eraan toe dat men „uiterst tolerant tegenover de maat schappij is geweest, ondanks haar vele tekortkomingen". De rechtbank zal waarschijnlijk mor gen, haar goedkeuring hechten aan de annulering van het contract. Bij 40-jarig jubileum Bronzen eremedaille Orde Oranje Nassau Voor de tweedemaal in deze week ls het vandaag feest by de NZH, en weer gold het een veertigjarig dienst- jubileum. Ditmaal was de belangstel ling geconcentreerd op de heer H. L. A. Schneider te Leiden, die vanoch tend met familie en een delegatie van de bedrijfsleiding in het Leidse stad huis werd ontvangen. Daar deelde burgemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot hem mede, dat het H.M. de Ko ningin heeft behaagd heni te onder scheiden met de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Van Kinschot prees in zyn toespraak in het byzonder de ijver plichtsbetrachting, die de heer Schneider in de loop van de veertig jaar arbeid voor de NZH heeft betoond, eerst als hulparbeider, later als am bachtsman II. Hy heeft zich in deze functie, die hem voor werk van allerlei aard plaatst, steeds voor de volle hon derd procent gegeven met een grote animo en toewyding. Spreker speldde de door de Koningin verleende onderscheiding op en hoopte de jubilaris en diens echtgenote nog een jarenlange goede gezondheid toe. De heer J. J. Jurrissen, directeur van de NZH, voegde hieraan zijn gelukwen sen toe en overhandigde de jubilaris de draagmedaille van de maatschappy. Een zoon van de jubilaris dankte voor de verleende onderscheidingen en de be toonde hulde. Bygaande foto toont, hoe burgemees ter Van Kinschot de jubilaris geluk wenste na het verlenen van de onder scheiding. Amerikaanse raket (Juno) ontploft Volgens de „Washington Post" zyn de Russen met hun ruimtevaartprogramma veel verder gevorderd dan de Amerika nen. Het blad noemt recente voorbeel den van mislukte lanceringen van ra ketten en aardsatellieten, om vervolgens een beroep op president Eisenhower te doen om „meer begrip voor het drin gende karakter van deze aangelegen heid en grotere werkelijkheidszin" aan de dag te leggen. Een raket van het type Juno 2, waar mee de Amerikanen een verkennings satelliet de ruimte hadden willen instu ren, is gisteren by de lancering op Cape Canaveral ontploft. Van de basis, waar de raket gelan ceerd zou worden, stegen zwarte rook en vlammen op, die gevolgd werden door een ontploffing. De 24 meti<- lange raket kwam nog geen 45 meter van het blok huis vanwaar hij werd afgevuurd, op de grond terecht. In dit blokhuis bevonden zich tientallen mensen. De raket had een 41% kilo zware satelliet de grootste die de Amerikanen totnutoe voor lancering gereed hebben gemaakt in een elliptische baan om de aarde moeten brengen. De satelliet had o.m. gegevens moeten verzamelen over de kosmische straling. De Amerikaanse luchtmacht deelde later mee, dat zy de raket uit veilig heidsoverwegingen tot ontploffing had gebracht, toen zy op enkele meters hoogte al sterk overhelde. België geeft hulp aan Ethiopië (Van onze Brusselse correspondent) De Keizer van Ethiopië, Haile Selas sie, arriveerde heden voor een officieel driedaags staatsbezoek aan België. In verband hiermee worden in kringen van de Belgische industrie grote verwach tingen gekoesterd op de uitbreiding van de economische betrekkingen tussen België en deze Afrikaanse staat. Het bezoek van de Keizer is voorna melijk economisch en industrieel ge oriënteerd. Hij zal de staalindustrie van Luik en de nationale wapenfabriek te Seraing bezoeken. Het staat thans reeds vast, dat België het Ethiopische leger en de politie van wapens zal voorzien. Samen met Nederlandse bedryven zal een groot Belgisch suikerconcern in Ethiopië nieuwe suikerrietplantages aanleggen, terwyl een textielfabriek in West-Vlaanderen zo pas een 100 miljoen franken (circa 8 miljoen gulden» be stelling voor automatische weefgetuowen boekte. Men neemt aan, dat Ethiopië liever bestellingen plaatst in België en in Nederland dan in de grote lan den. De Keizer van Ethiopië vertoefde dezer dagen in Moskou, waar hij een grote lening zou hebben verkregen. De ervaring leert echter, dat de leiders van het Ki „-er gemakkelijk leningen en technisc>e hulp beloven, maar dat er in de praktyk van deze hulp vaak niet veel komt! Een deel van het Engelse paviljoen op de Expo te Brussel is aange kocht door de gemeente Hilversum. De herbouw maakt thans snelle vorderingen en over niet al te lange tijd zal Hilversum een prachtige sporthal, tevens congreszaal heb ben Loon- en liuurdebat lieden hervat P.S.P.-motie kreeg geen vijf handtekeningen De Tweede Kamer zal vandaag de be raadslagingen over de regeringsnota be eindigen. Vanmorgen om elf uur is men aan de laatste dag van het debat begon nen. Aan het einde van de besprekingen worden de drie moties, die de heer Roe mers van de Partij van de Arbeid giste ren heeft ingediend, in stemming ge bracht. De heer Van Mastrigt. (CH) was te vreden over de wijzigingen, die de rege ring in haar voorstellen heeft aange bracht. Door de datumverschuiving is aan de wensen inzake prioriteit voor de werknemers voldaan. Ook de heer Van Eibergen (AR) gaf uiting aan zyn tevre denheid, maar hij is nog^ teleurgesteld op het punt van verlaging van de bouw kosten. Aan deze zaak moet wat gebeu ren en volgens hem kan dat ook. De Minister moet die zaak nog eens ernstig bezien. Ook de woordvoerders van de VVD, de heren Van Leeuwen en Schui temaker, verklaarden het antwoord van de regering zeer bevredigend te hebben gevonden. MINDER ENTHOUSIAST Minder enthousiast was de heer Koop man van de Party van de Arbeid. Zijn grief is, dat de regering eigenlyk geen gesprek met de oppositie heeft gevoerd. Hy handhaaft zyn stelling ondanks de becijfering van minister Zyistra, die hy niet reëel achtte dat het regerings beleid tot een achterstand van zes pro- Kolonel schuldig aan corruptie geacht Felle woorden van officier van Jus'itie in Bonn (Van onze correspondent in Bonn) In het Bonner corruptieproces tegen de kolonel Löffelholz von Colberg eiste de officier van justitie Schmitz gisteren een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden, alsmede een geld boete van 1426 mark. zynde de waarde van de genoten voordelen. De kolonel werd schuldig geacht aan corruptie in acht gevallen. Het gaat hier om één van de reeks talrijke gevallen van corruptie onder ambtenaren van diverse Westduitse de partementen, die ondermeer auto's te leen hebben geaccepteerd. Löffelholz, die een taak aan het ministerie van De fensie had, waarbij de beoordeling van materieel als vrachtauto's een belang rijke plaats innam, stond in verbinding met autofabrieken en met bedrijven als Krupp. Van al deze ondernemingen zou hy hetzy auto's te leen hebben gekre gen, ondermeer voor een vakantiereisje, hetzy gefêteerd zyn met dure diners. De officier van Justitie trok gisteren fel van leer, zowel tegen de kolonel als tegen de automobielfabrieken. Hy ver weet Löffelholz dat deze in een meng sel van lichtzinnigheid en gewetenloos heid de eer van de Westduitse ambte naar te grabbel had gegooid. „By uw intelligentie en uw opvoeding", aldus Schmitz, „had u moeten weten dat di recteuren en vertegenwoordigers van grote industriële ondernemingen u al leen wegens uw ambteiyke positie heb ben geïnviteerd en gefêteerd". Daarby ging de officier er van uit dat de kolonel in het ministerie van Defen sie op het stuk van het bestellen van vrachtauto's, waar iedere automobiel fabriek graag grote orders van wil heb ben, veel in de melk te brokkelen had. Löffelholz, aldus de officier, was van zo'n groot belang, dat de machtige dr. Konecke van Mercedes een hele avond aan hem spendeerde, hoewel hij hier zelf heeft verkondigd dat hij zo bitter weinig tyd heeft. Met verontwaardiging wees de offi cier van justitie de motivering van dr. Konecke van de hand, dat het in de industrie usance is om ambtenaren te fêteren: „Ik spreek hier voor honderd duizenden ambtenaren, die iedere dag met hun pakje boterhammen, waar veel om gelachen wordt, naar hun bureau gaan en niets te maken willen hebben met wat dr. Konecke als normaal pro clameert" en het deed er volgens de of ficier niets toe of een etentje ten ge rieve van een ambtenaar nu 12 mark of 600 mark in totaal heeft gekost. Wat geldt is de poging de ambtenaar goed te stemmen. Overigens meende Schmitz by de beklaagde echte tekenen van be rouw te hebben ontdekt, weshalve hy tot een milde eis kwam. De uitspraak zou vandaag volgen. cent op de totale loonsom van 1956 zal leiden. De heer Bommer (P.v.d.A.) vraagt, waaruit de regering de woningwetvoor schotten denkt te putten nu de vyftig miljoen geblokkeerde gelden vervallen. Zijn aanvankelijke teleurstelling over wat in de nota is gezegd over verlaging van de bouwkosten is na het antwoord van minister Zijlstra verdwenen. Hij ziet met belangstelling de resultaten van het „nader overwegen" tegemoet. Teleurgesteld is hy wel over de af schaffing van de huurblokkering. By hem kan het onbehaaglijke gevoel niet worden weggenomen, dat de wet Inzake de blokkering niet met volle overtui ging is uitgevoerd. TE WEINIG Een teleurstelling kreeg ook de heer Lankhorst van de P.S P. te verwerken. Hy wilde een motie indienen, waarin de regering werd uitgenodigd een on derzoek in te stellen naar de mogelyk- heid een aflopende loonsverhoging met een maximum van vier procent toe te kennen aan arbeiders, die minder dan 3640 gulden per jaar verdienen. Boven dien zou dan de normale compensatie moeten worden gegeven voor de huur verhoging. Maar om een motie in be handeling te krygen moet deze door minstens vijf Kamerleden ondertekend zyn. De P.S.P.-fractie telt er slechts twee. De aanwezige communisten. tw£e in getal, verklaarden zich bereid de motie te steunen, maar niemand bleek bereid de vyfde handtekening te zet ten, zodat de motie geen onderwerp van behandeling kon uitmaken. Treiler met een vislosinstallatie Katwijkse visserij-primeur De Katwykse redery N. Parlevliet gaat voor een opvallende Nederlandse visserij primeur zorgen: een nieuwe trei ler met een vislosinstallatie ingebouwd in het ruim. Een installatie, die werkt volgens het principe van de Jacobslad- der. De Katwykse reder wil hiermede de lossing van de in de visruimen geborgen vangst tijdens drukke aanvoerdagen aanzienlijk bespoedigen. De nieuwe treiler staat op stapel by de scheepswerf „De Dageraad" in Wou- brugge, waar zaterdag ook al voor Kat wyk een moderne treiler met een motor van 1000 pk zal worden afgeleverd. Het schip van de redery Parlevliet wordt 43.96 meter lang, 7.30 meter breed en krijgt een holte van 3.80 meter. Een 920 pk bronsmotor zorgt voor de voortstu wing. Het visruim wordt met aluminium bekleed en kan 580 kantjes haring en 1700 kisten verse vis bergen. Het zal be halve van de losinstallatie ook van een koelinstallatie worden voorzien. Het §chip krijgt voorts evenals de nieuwe „Antje" van de rederij Kennemerland een elektrische winch aan dek. Liecljeswedstrijcl badplaats Knokke Ook Nederland neemt deel (Van onze Haagse correspondent) In het Belgische badplaatsje Knokke- Le Zoute treden van 23 tot en met 30 juli liedjeszangers en -zangeressen uit vyf Europese landen tegen elkaar in het strydperk om de „Eurobeker" en om een prys van 150.000 Belgische franken. Vyf jaar geleden begonnen Frankie Vaughan en Georges Brassens er hun carrière. Dit „festival", dat in de eerste plaats een zangwedstryd voor jeugdige artiesten beoogt te zyn, zal naar men hoopt opnieuw enige toekomstige sterren naar voren schuiven. In twee groepen treden Nederland, Frankryk, Engeland, West-Duitsland, België en Italië aan. Ons land zal het in de voorronde moeten opnemen tegen Engeland en Frankryk. De deelnemers mogen niet ouder zyn dan 35 Jaar. Voor Nederland komen uit: Annie Palmen, Lydia Tuinenburg, John de Mol, Joop van de Marei en Rob Touber. Het ligt in de bedoeling van dit alles een jaarlyks evenement te maken. Voor Nederland zullen waarschyniyk in de jury zitting hebben Ben Levi en iemand uit de radio- en televisiewereld. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Juli Veemarkt. Aange voerd 14 stieren. 60 melkkoeien, 290 vett® koelen; 107 varekoelen; 125 vette kalve ren; 62 nuchtere kalveren; 451 vette scha pen; 1125 zuig- en weldelammeren; 35 varkens, zeugen; 235 schrammen; 631 big gen; 14 gelten. Totaal 3149 st. Melkkoeien 8501150; vette koelen, schoon gew. 2.70 3.40; vare koeien 600900; vette kalve ren lev. gew. 2.102.90; nuchtere kalve ren lev. gew. p. st. 4575; vette schapen 6585; zulglammeren 5570; weldelam meren 3555; drachtige zeugen 325425; schrammen 80110; biggen 5458 en tot 62. Handel voor melkkoeien lui duur. vette koeien, goed, vare koeien stil. vette kalveren slepend, nuchtere kalveren ma tig, vette schapen gTJ). zulglammeren stug duur. weldelammeren matig, zeugen, schrammen en biggen matig. LEIDEN. 17 Juli Kaasmarkt. Er zyn aangevoerd 34 partyen Goudse kaas en 4 partyen Leidse kaas. Notering Goudse ex tra kwal. tot 2.31; Goudse eerste kwal. 2.152.22; Goudse tweede kal. 2.052.15; Leidse eerste kwal. tot 2.31. Handel traag. AALSMEER, 26 Juli C.V. Centr. Per stuk: Clematis 1539; Gerbera 15 34; Bouvardla 1224; Violieren 612; Chrysanten gr.bl. 4063; Idem kl.bl. 15— 29; Amaryllis per kelk: 511; Lelies 15 38; per bos: Esther Read 1526; Zinnia 75100; Lathyrus 816; Colvllleï 85130; Gladiolen 75120; Ornithogalum 4575; Alstroemeria 2540; Liatris 3063; Sca- bosla 3065; Dahlia gr.bl. 4682; Idem kl. bl. 2042; per stuk: Anjers: rood 7 20; roze 617; wit 7—21; Orchid. 20—37; Rozen: Better Times 412; Rosalandla 48; Edith Helen 820; Parel v. Aals meer 615; Geh. Duisburg 1027; Pech- told 37; Verschuren 412; Towny Gold 412; Mad. Offmann 615; Stokman 7 12; Baccarat 3053; Montezuma 2515; Polyantharozen: Sweetheart 611; Nympf 15—30. BOSKOOP, 15 JuU Coöp. Vr. „De Boskoopsche Velling": Newyorker 150—80; Pechtold 90160; Butterfly 120180; Duisburg 200160; gem. 6050; Better Times 15050; Baccarat 420290; Sweet, heart 70120; Ollsson 7545; Nympf 310 220; Fire King 200140; Moulin Rouge 130—100; Else Poulsen 110—70; Aria 110 100: White Sweetheart 8070; Liatris 5942; Gypsophilla 2921; Idem roze 2731; Heliopsis 3024; Hypericum 80— 51; Phlox 15—13; Achillea 20—18; Hor tensia 3530; Budler 2018; Delphinium 2622; Achillea geel 28; Dahlia geel 42; Idem wit 51; Gladiolen wit 38; Idem oran je 43; Idem geel 55; Lelie Auratum 26; Plumosagroen 5048; Vuurpyien 5560; Asclepla 8069; Margrieten 1510. HOOFDDORP, 16 Juli Gr aan beurs noteringen Zomergerst 2325; win ter gerst 2224; haver 2426; blauwmaan- zaad 140150; karwyzaad 7585; kapu- cyners (oud) 3040; groene erwten 30 45. Alles per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN. 16 Juli Groenteveiling: Waspeen A export 250 470; idem B 250470; waspeen I blnnenL 240600 per kist; bloemkool A 1 5293; Idem A 2 4268; idem B 1 38—57; Idem B2 14—39; Idem C 24—31 per 100 st.; bos- peen I 4568; Idem II 2138 per 100 b.; blauwschokkers 5065; kroten 5 30 p. k.; kroten 813 per 100 bos; sla I 32; 6la II 923; stoof6la 24 per 100 st.; uien groot 360370; uien klein 340 per kist; seldery 15; peterselie 6 per 100 bos; sjalotten 10; rabarber 17. Aanvoeren; waspeen 7500 kg; waarvan 6000 kg voor export werd ver kocht; bloemkool 5000 stuks waarvan 2000 stuks voor export werden verkocht; bos- peen 9000 bos, waarvan 1500 bos voor ex port werden verkocht. LISSE. 15 Juli Bloem bollen velling: De aanvoer bij de Coöp. Bloembollenvel- ling HBG was nog niet groot, doch zal volgende weken wel belangryk toenemen. Verscheidene mooie partyen tulpen waren aangevoerd, alsmede diverse soorten kro kussen. colchlcum. lelies, enz. De verkoop verliep zeer vlcft, de prijsnoteringen waren als volgt: Tulpen zift 12 - zift 11: Adorna 505, Alberio 535. 495; Apeldoorn 1110. Brilliant Star 1820. 1740; Br. Star Max 2010, 1760; Bronze Beauty 510, Car rara 780, Cordell Huil 720. Couleur Cardinal 970; Cram. Brllant 760, 760; Eddy 445; Golden Age 690, 580; Gol- Denbola 1050. 750; Eclipse 620. 545; Edith den Harvest 430. 4Golden Measure 530, Heraut 455; Ibis 6—; Im perator 510; Joffre 2210, 2110; Kan sas 615, 6Korneforos 530 460; Mad. Krelage 570. 460; .Orange Nassau 1240 1140; Prlncepe 1610. 1550; Prominence 1420, 1080: Prunus 555, 485: Red Mate- dor 615; Rijnland 505, 490; Topscore 1390. Van der Eerden 450, 375; Van. der Eerden Max. 575, Wall Street 510, Weber 505. Zwanenburg 750, Krokussen: Flower Record zift 9 270; zift 8 225; z. 7 180; King of the Striped z. 9 495; z. 8 340; z. 7 240; Niggerboy z. 11 570; z. 10 515; Purpurea Grandlflora z. 10 570; z. 9 315; Zonathus z. 9 305; Colchlcum z. Aut. Malor 24 op 41; Idem PO/24 48; Dub bele Galanthus z. 6 5.20; Idem 6/6 455. ROELOF ARENDSVEEN, 16 Juli Bloe menveiling; Ornithogalum 2150; Gla diolen 1626; Alstroemeria 2251: Lia- trlx 18—36; Phlox 16—18; Colvllleï 18— 31; Segetum 1012; Montbretla 2022; Korenbloemen 1315: Wlrrals Suprème 1629 p. bos. Am. Anjers 612 p. st. RODLOFAREND8VHEN, 16 Juli Groenteveiling: Snhbonen I 7399; Idem II 6175; idem stek 2531; dubb. stam- bonen 4351; tomaten A 46: idem B 40; Idem C 30; aardappelen 1718; breekpeen 1013; augurken B 64; idem O 55; Idem DA 41; Idem D 34; Idem E 2429; Idem CD 33 p. 100 kg. RIJNSBURG, 16 lull Bloemenveiling Flora: Godetla Analla 5055; Zilver Sta- tioe 18—28; Thysostegia 3842; IJzer Gips 6872; 'Leeuwenbek 3840: Flox 3040. Per bos- Dahlia Glory van Heemstede 4 450; Liatris 350580; Alstroemeria 280 320; Ornithogalum 450620; Asters wit 300360; Gladiolen Gold Dust 350480; Red Signal 600; Nieuw Europa 1200; Strauss 450550; Dr. Fleming 400450; Leeuwenhorst 870; Albert Verwev 1100; Spie and Span 1200 per 100. Chrvsanten gr.bl.: Delight crème 22; idem golden 26 cent per stuk. TER AAR. 16 Juli. Groenteveiling- Augurken: fijn 66; fynbasterd 59; basterd 53; grof A 46; grof I 39; CD 31; E 29; lri groot 0.04 alles per kg.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7