Bonn is eindelijk begonnen aan 'n zomerslaapje van goed twee maanden Laatste Berichten nog Alleen ijzeren Konrad op zijn post gebleven en waakt voor Westduitse Bondsrepubliek VRIJDAG 17 JULI 1959 IS (Van onze correspondent In Bonn) De Westduitse politiek is met vakantie gegaan. Uit Genève moge a£ en toe nog wat stormachtigs stromen naar de 140.000 zielen tellende provinciestad, die in 1949 tot hoofdstad werd gebombardeerd, maar het politieke seizoen ligt hier stil. Tot 15 september, wanneer Bonds dag en Bondsraad (Tweede en Eerste Kamer) afscheid zullen nemen van president Heuss en de nieuwe president Lübke de eed op de grondwet zal afleggen. Tot die 15de september is Bonn weer ouder wets Bonn: het gelawaai der diplomaten, journalisten en hoge ambte naren van bondsministeries heeft plaats gemaakt voor het bedachtzame van de echte Bonners. Dertigduizend import-Bonners hebben in deze dagen de stad verlaten, de overgebleven 110.000 hebben weer wat meer plaats, lopen weer eens echt rustig door de nauwe straten van „hun" stad, die overigens slechts twee maanden per jaar een provin ciaal zomerslaapje mag maken. taurants, bioscopen en voor de etalages van hun winkels. Aan de zuidkant van de stad moeten ze alleen twee maal per dag nog even het hoofd afwenden: dan dondert dr. Konrad Adenauer, Bondskanselier, uit zijn rustig dorpje Rhöndorf vlak onder de Drachenfels Bonn binnen. Voorafge gaan door een Porsche van de politie en gevolgd door .witte muizen" (motorpo litie in het wit) laat de 83-jarige oude heer uit Rhöndorf merken, dat hij is gebleven en dat Bonn rustig verder kan slapen. Erhard moge naar zijn land huis aan de Tegernsee zijn gegaan, Strauss moge eindelijk eens gaan ken nismaken met zijn pasgeboren zoon in Rott aan de Inn, Von Brentano moge verder ploeteren aan de rand van de Geneefse ministersconferentie, maar „ijzeren Konrad" waakt voor het heil van de Bondsrepubliek! Tot vermaak van de talloze toeristen die hier dage lijks het lege parlementsgebouw aan de Rijn bestormen en daar op eerbiedige fluistertoon gidsen over de jonge ge schiedenis van West-Duiteland horen In september begint liet zware werk weer Die echte Bonners - een apart slag mensen, ernstig, ingetogen (behalve met carnaval), wat vreemd kijkend tegen al les wat on-Bonns is - die echter Bonners hebben eindelijk de ruimte in hun res- VARIA Soms is de mens zeer goedig en krijgt hij bovendien loon naar zijn goed- heid. Een concierge van een bijkan toor van een Engelse bank vond het nodig om midden in de nacht voor zijn vrouw, die aan slapeloosheid leed, een kopje thee te gaan zetten. Hij wandelde dus naar beneden, waar hij alle lichten ontstak. Daar na vertrok hij weer met de thee naar de bovenverdieping. Maar de volgende ochtend bleek dat hij de bank voor een verlies van drie ton behoed had. Inbrekers waren name lijk die nacht bezig geweest om de enorme kluis te forceren. Zij hadden reeds drie van de vier zware ijzeren deuren opengebroken en stonden op het punt bij de buit te komen, toen de concierge hen stoorde vanwege de thee-zettery. Met een gering be drag en met achterlating van hun dure apparaten namen zij ijlings de benen. „Halbstarken opereren in Zandvoort Een knellend probleem (Speciale berichtgeving) Voor de Zandvoortse politie doet zich een knellend probleem voor: dat van die Duitse jongeren, die zonder over voldoende geld te beschikken, voornamelijk per bromfiets naar ons land komen om bij voorkeur de bad plaatsen op te zoeken. Door geldnood gedreven maken deze „halbstarken", het Duitse equivalent voor „nozems", zich dan vaak schuldig aan diefstal len, die niet zelden uitgroeien tot ern stige vergrijpen, zoals het stelen van bromfietsen en geld. Het merendeel van de Duitsers, die Zandvooi-t bezoeken, ergert zich aan het gedrag van hun jeugdige landgenoten. De politie is van mening, dat talrijke kleinere en grotere diefstallen, die de laatste tijd in de badplaats werden ge pleegd voor een groot deel op rekening van deze losgeslagen jeugd moet worden verschoven. Ook op zedelijk gebied nemen deze Duitse jongelui het niet nauw. Het Zandvoortse politiekorps, dat met zijn sterkte van 42 man op een Inwonertal van bijna 50.000, kan helaas tegen deze „Duitse invasie" betrekkelijk weinig uit richten. Er is maar één oplossing voor dit kwaad, aldus de politie, n.l. dat het pu bliek zelf metterdaad meewerkt om deze kwalijke gasten uit te schakelen! STADSNIEUWS Gedenksteen op graf ds. J. van der Wiel De wijkkerkeraad van de hervormde wijkgemeente „Molenwijk" heeft beslo ten een actie te voeren om op het graf van zijn onlangs overleden voorzitter, ds. J. van der Wiel, een eenvoudig ge denkteken te plaatsen. De wijkkerke raad is er van overtuigd dat vele ge meenteleden uit de wijkgemeente en daarbuiten met dit plan instemmen. Het gironummer van de wijkgemeente is 584693. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johannes Bernardus Hermanus, zn v. J. B. H. van der Kwaak en M. M. van der Heijden; Lambertus. zn v. L. Flelemon en M. van Egmond; Maria, dr v. L. Flelemon en M. van Egmond; Aldert Cornells, zn v. C. Varkevlsser en J. Clere; Edith Eliza beth, dr v, W. Langeveld en A. M. KelJ- zer; Johannes Dlederlk. zn v. W. C. Capel en B. ten Have Soraya Ariadne, dr v. J. H. G Meesters en S. Timmerman; Corne lia Maria, dr v. D. C. Vljlbrlef en J. M. Vletter. GETROUWD: T. H. R. van der Zeeuw en M. A. J, de Vogel; R. G. Rulgrok en M. F. D. Guasco; A. H. Siebert en C. Heljkoop; H. J. HelJ- mans en E. Er ar dus- B. W. L. Weller en C. A. Baas; J. van Hooven en M. Bloem; F. van Oosten en J. E S. Beurze; H. A. Bavelaar en S. H. W. Springer; J. B. de Groot en G. Rozler; J. D. van Soldt en C. M. W Kok; J. Binnendijk en R. H. W, Roodakker; L. de Koning en A. S&rközl; P. de Goede en O. M. J. Juffermans; J. G. Matheijsen en J. van den Bos; W. F. Jon- geleen en C. A. M. Leeflang; F. Mulder en J. C. Favier; H. P, le Febre en D. v. Stra- ter; H. Klinkhamer en J. Bavelaar: L. L. Gerrlts en W. M. C. van der Voort; L. Ouwerkerk en E. H. M. van der Meer; A. Roelofsen en G. C. Braxhoven. OVERLEDEN: G. Kalkhoven, 69 jaar, man. oreren. In het Bondshuisrestaurant la ten ze zich wijs maken, dat zij nu nét op de 6toel zitten, waar Adenauer bief stukjes en wijn pleegt te verorberen, hoewel de Bondskanselier vermoedelijk hog nooit in de afgelopen tien Jaar hier ook maar één aardappeltje heeft genut tigd Ook de studenten zijn weg Wat in Bonn thans ook ontbreekt, dat is behalve de grote schaar secretaressen en andere ambtenaren, de studenten- bent. Die werkt thans voor het studie geld, is naar het zuiden gelift of blokt heel misschien thuis. Maar studenten, eens de alleenheersers van straat en res taurant in Bonn, hadden tóch allang het monopolie van het fatsoenlijk (en onfat soenlijk?) gedruis in de kleine Rijnstad verloren in een kort, hevig gevecht met diplomaten en Journalisten, met ambte naren en buitenlandse bezoekers. Bonn voor de Bonners dus! Omdat de lagere ambtenaren en de secretaressen thans aan de Costa Brava, op Malorca, in Ri mini en Joego-Slavië liggen bruin te bakken. En omdat de hoge ambtenaren alsmede de ministers het al mooi genoeg vinden rust te vinden in eigen land: in de Eifel. in het Westerwoud, in Beieren. Slechts een enkele is naar Zwitserland gegaan. FDP-fractieleider Mende ging „zelfs" naar Bergen aan Zee! Maar verder gaan de „hoge heren" niet meer: ze zoeken rust, ze willen bij komen, ze geloven het wel, want in september begint het grote spel hier weer. Het spel van de twee grote par tijen. de SPD en de CDU, die zich dan reeds bitter serieus gaan voorbereiden op de Bondsdagverkiezingen in septem ber 1961. Bitter serieus: Ollenhauer werd overboord gezet en nieuwe, popu lairder paarden zullen ditmaal de SPD- wagen naar de zege moeten trekken. En in de CDU lijkt het erop of poli- tieken raspaardjes als Von Hassel, Er- hard en Krone een groot deel van het zware werk van voorzitter Adenauer zul len gaan overnemen. Voor dat gevecht moet men goed uitgerust zijn en kan men geen manager-zieke politici gebrui ken. Voor het gevecht tussen enerzijds mannen-van-het-locale-succes als de SPD-ers Brandt, Zinn, Schmid en Brau- er en anderzijds mannen-van-het-niet- minder-grote-succes als Von Hassel, Krone, Erhard en misschien Strauss Miljoen aan bedrijf onttrokken? (Speciale berichtgeving) De Hoofddorpse politie heeft afgelo pen week de 56-jarige directeur van een aannemingsbedrijf te Badhoevedorp ge arresteerd. De man wordt ervan ver dacht ten nadele van twee mede-direc- tcuren een bedrag van een miljoen gul den aan het bedrijf te hebben onttrok ken. De arrestatie is verricht op grond van de aangifte van enige belangheb benden bij de maatschappü. De Rijksaccountantsdienst onderzoekt in hoeverre er van frauduleuse hande lingen sprak is. Dit onderzoek kan ge ruime tijd in beslag nemen, omdat de administratie van verschillende bij de affaire betrokken ondernemingen op bijna onontwarbare wijze met elkaar verweven zijn. De gearresteerde direc teur zou bij een bankinstelling bedragen hebben opgenomen, die in een andere naamloze vennootschap, waarin hij en twee mede-directeuren belangen heb ben, moesten worden teruggestort. Dit terugstorten schijnt niet te zijn gebeurd. De zaak is in handen gesteld van de Haarlemse officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman. De directeur is na uitvoerige verho ren weer op vrije voeten gesteld. Urker kotter viste mijn uit zee op (Speciale berichtgeving) Dat de Noordzee veertien jaren na de oorlog nog steeds niet geheel veilig is voor vissers, ondervond hedenochtend de bemanning van de UK 186. Deze kot ter viste onder commando van schipper K. J. Koffman vanochtend vroeg bij Ameland, toen niet alleen vis werd op gehaald, doch ook een gevaarlijke mijn. Dit werd opgemerkt toen de mijn tien meter van het schip in aanraking kwam met het zogenaamde visbord (een bord dat de richting van het net aangeeft). De mijn ontplofte ogenblikkelijk in een zee van vlammen. De bemanningen van de in de nabijheid vissende schepen vreesden reeds het ergste voor de UK 186, doch toen het schip weer uit het water- en rookgordijn te voorschijn kwam, bleek dat schip en bemanning als door een wonder gespaard waren ge bleven. Het dak werd geheel vernield. Dit betekent een schadepost van circa f. 1.000.Dit is het tweede ongeval met een mijn, dat een Urker kotter binnen een jaar overkomt VOETBAL Competitie - indeling betaald voetbal Het sec tie-bestuur van de afdeling betaald voetbal van de KNVB heeft de competitie-indeling van de semie-profs als volgt vastgesteld: Eredivisie: ADO, Ajax, Blauw Wit, DOS, DWS/A, Elinkwijk, Feyenoord, Fortuna '54, MVV. NAC, PSV, Rapid JC, Sittardia. Sparta, Sportclub En schede, Volendam, VW en Willem 2. Eerste divisie A: BW, Excelsior. For tuna (VI.), 't Gooi, GVAV, Helmond, HVC, KFC. NOAD, Rigtersbleek, Storm, vogels, SVV, Veendam, Vitesse, De Vole wijekers en Wageningen. Eerste divisie B: AGOW. Alkmaar, DFC, DHC, Eindhoven. Go Ahead, De Graafschap. Helmondia '55, Heracles. Hermes/DVS, Leeuwarden, Limburgia, RBC, RCH, Scheveningen/Holland Sport, VSV en ZFC. Tweede divisie A: De Baronie, EBOH, EDO, Haarlem, Longa, NEC. ONA, Roda Sport. UVS, De Valk. Wilhelmina en Xerxes. Tweede divisie B: Be Quick (Gr.), Enschedese Boys, Heerenveen, Hilver sum, Oldenzaal, PEC, Rheden, Tubantia. Velocitas, Velox, Zeist, Zwartemeer en Zwolse Boys. Vreemd verjaarsbezoek Rinkelende noodlanding! (Speciale berichtgeving) „Is dat nu een manier om iemand op zijn verjaardag te komen bezoeken?" zo moet de heer Gaalenstroom gedacht hebben, toen hij kop en vleugels van een ronk model-vliegtuigje dwars door de verbrijzelde dubbele ruiten van zijn wo ning aan de Kupstraat 74 te Hilversum zag steken. Overigens bracht dit bin nenvliegen van deze ongebruikelijke en ongewenste bezoeker héél wat conster natie en schrik teweeg! Een groot, scherp stuk ruit lag op de stoel, waar anders de heer des huizes gezeten is. Scherven glas lagen op de plaats waar gewoonlijk de box van de baby staat. Slechte aan zeer bijzondere omstandigheden was het te danken dat zich geen persoonlijke ongevallen voor deden. Even later kwam nog de eige naar van het vliegtuigje, de 19-jarige Henk Pfann de schade aan zijn kost baar kleinood in ogenschouw nemen en dc ware toedracht van het totdantoe vreemde gebeuren uit de doeken te doen. Henk was met zijn radiografisch be stuurd vliegtuigje op de Westerheide te Hilversum aan het oefenen. Doordat hij zijn nieuwe motortje een beetje zui nig had afgesteld, waardoor deze te snel warm liep. luisterde het roer plotseling niet meer naar de van de grond af ge seinde opdrachten. In prachtige cirkels, met een omtrek van ongeveer 300 meter, vloog het ranke toestelletje met een vleugelwijdte van 2% meter, boven Hil versum. Na 20 minuten sloeg de motor wegens brandstof gebrek af en in een schitterende glijvlucht maakte hij met «en snelheid van 60 km. een „rinkelende noodlanding" in de ruiten vanen fin. de rest weet U Commandant Zeemacht Ned. Antillen Bij K.b. is met ingang van 30 juli 1959 ijdelijk bevorderd tot comman deur kapitein-ter-zee A. van Stiien. voor de duur, dat hij zal zijn belast niet de functie van Commandant der Zeemacht in de Ned. Antillen, alsmede voor dc duur van dc daaraan vootaf- gaande periode, gaande peariode. Rode tegenactie in India Het bestuur van de Indiase commu nistische partij heeft besloten een agi tatiecampagne in geheel India te ont ketenen ter verdediging van de commu nistische regering van de staat Kerala, waar de oppositie een campagne voert voor vervroegde verkiezingen. De communistische actie begint op 3 augustus, als het parlement in Nieuw Delhi bijeenkomt. Er zullen optochten en betogingen worden georganiseerd om „De Indiase openbare mening te alar meren" om het volk op te wekken tot verwerping van „discriminatie" ten aan zien van Kerala en afkeuring van de „anti-grondwettelijke" methodes die de niet-communistische oppositie in die staat volgens de communisten gebruikt. Meisje door hooiwagen overreden en gedood (Speciale berichtgeving) Een groep leerlingen van de Chr. Ulo in Loppersum, die op weg was naar huis, moest op de provinciale weg tus sen Loppersum en Stedum een tractor passeren, die een paar wagens vol kla- verhooi trok. Gelijktijdig naderde van tegenovergestelde kant een vrachtauto. Een der meisjes, de 14-jarige Berendi- na Brugstra, wonende te Stedum. kwam tegen de hooiwagens te vallen en kreeg zowel de wielen van de hooiwagen als die van de vrachtauto over het lichaam. Zwaar gewond werd ze naar huis ver voerd, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Nederlandse scholier In Duitsland gedood De politie van Heidelberg heeft mee gedeeld dat een 16-jarige Nederlandse scholier, Hans van Berg uit Rotter dam, bij een verkeersongeval bjj Freu- denberg aan de Main is omgekomen. De jongen werd door een auto gegre pen, toen hjj hollend de weg overstak. Hy behoorde tot een groep van 20 jongens en hun leraar die een fietstocht door Duitsland maken. Zy hadden een picknick aan de kant van de weg, toen de jongen de weg overstak en werd aan gereden. „Bedroevend laag" Averell Harriman, die Amerikaanse ambassadeur in Moskou was tijdens de tweede wereldoorlog, heeft gisteren in New York verklaard, dat hem bij zijn recente bezoek aan de Sovjet-Unie was opgevallen, dat de levensstandaard aan zienlijk was toegenomen, maar dat deze nog altijd „bedroevend laag" was in ver gelijking met die van de V.S. In de Sov jet-Unie werkt iedere vrouw, omdat an ders de gezinnen niet kunnen leven, Harriman sprak op de Jaarlijkse confe rentie van de „Nationale Vereniging voor de Vooruitgang van Gekleurden". Duitse jongen bij bushalte aangereden Gisteravond om den minuten over elf is een Duitse jongen, die met zijn vrien den in het Langeveld kampeert, bij de bushalte van de N.Z.H.V.M. bij de Schulpweg door een Duitse personen auto aangereden en ernstig gewond naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Vier Duitse jongens stapten by ge noemde halte uit de bus en staken zon der voldoende uit te kijken voor de bus langs de weg over. Uit de richting Noord- wijk kwam een Duitse personenwagen, bestuurd door een jongeman uit Ober- wiehl, die geen tegenligger ziende en na met zijn lichten geknipperd te hebben, de stilstaande bus voorby wilde rijden. Plotseling zag hij 2 jongens de weg over steken. Hij claxoneerde en remde, doch kon niet voorkomen, dat hij een 3e jon gen, die niet bleef staan doch zich met een sprong in veiligheid probeerde te stellen, schepte. Deze 18-jarige jongen uit Dusseldorf kwam op de motorkap terecht, viel eraf en werd door de auto meegesleurd, doordat hij ergens bleef haken. De bestuurder van de auto haal de gelijk naar rechts uit om te voorko men, dat hij de jongen ook overreed. De jongen, die ernstig aan zijn gelaat was gewond, ontving eerste hulp van dokter B. C. C Wösten. In de personenauto waren behalve de bestuurder nog diens vader en 2 Noord- wykerhoutse meisjes gezeten. De meis jes waarschuwden onmiddellijk de rijks politie en de dokter. Luchtvaartgeschil bijgelegd De Indonesische premier ir. Djoe- anda heeft verklaard, dat het geschil over de administratiebevoegdheden van de Indonesische luchtmacht is bijgelegd. Hy legde deze verklaring af nadat hij had geconfereerd met de chef van de Indonesische luchtmachtstaf, luchtmaar- schalk Soeriadarma. Eerder op de dag hadden Djoeanda en Soeriadarma met zeven andere officieren van de lucht macht een bespreking gehad met pre sident Soekarno. Premier Djoeanda heeft echter geen nadere verklaring gegeven over de ge nomen beslissing. Wel of niet deelnemen aan schoonheidswedstrijden? De rooms-katholieke aartebisschop mgr. Byrne heeft het twintigjarige meisje Sue Ingersoll uit de Amerikaanse staat Nieuw Mexico ervoor gewaar schuwd, dat zij voor onbepaalde tijd uitgesloten zal worden van biecht en communie als zij als deelneemster van de schoonheidswedstryd te Longbeach in Californië, waarop de „Schoonheids koningin van het heelal" wordt gekozen, in het openbaar in badpak verschijnt. Sue Ingersoll woont in aartsbisschop Byrnes diocees. Het meisje zei toch aan de wedstrijd mee te zullen doen. „Ik zie er niets on zedelijks in", zei zy. Een andere rooms-katholieke deel neemster zei, dat de aartsbisschop van haar diocees een verklaring had uitge geven waarin hij zei er niet voor te zijn dat rooms-katholieke meisjes zich in badpak tonen, maar hij had haar niet speciaal bericht gezonden. Een derde zei, dat zy haar aartsbisschop van te voren om advies had gevraagd en dat deze haar had aangemoedigd mee te dingen naar de titel. WASSENAAR VAKANTIEREGELINGEN VOOR BAKKERS EN MELKBEZORGERS Evenals verleden jaar is een vakan tieregeling ontworpen voor de Wasse- naarse melkdetailhandelaren. De va kantieperiode is verdeeld in twee ge deelten van twee weken elk: van 20 juli tot en met 1 augustus en van 3 augus tus tot en met. 15 augustus. In deze vier weken zullen de melkhandelaren niet aan huis bezorgen, behalve aan grootgebruikers, zieken en ouden van dagen e.d., die zioh aan het secreta riaat van de vakantlecommissie, Pape- vveg 28, hebben gemeld. In deze vakan tieperiode worden melk en melkproduk- ten verkocht per bezorgwagen, die zich langs een tevoren bekendgemaakte route door de wijken zal bewegen. De man met de bezorgwagen zal zijn komst met. een bel aankondigen. De verkoop geschiedt van 's morgens 7 uur af. In de periode van maandag 20 juli a.s. t.m. zaterdag 13 augustus gaan de bak kers beurtelings met vakantie en wordt er geen brood thuisbezorgd. De brood- verkoop geschiedt dan op een groot aantal standplaatsen en wel van maan dag t.m. vrijdag van 9.30 tot 1 uur en zaterdags van 9.30 tot 2 uur. BURGERLIJKE STAND Geboren: Harry Willem, z. v. G. Goor en M. J. van der Bijl: Pieter Antonie, z. v. P. A. Lorjé en A. G. Hülters; Ma ria Gertruda, d. v. A. V.. J. Beijersber- gen en C. F. van den Heuvel. Ondertrouwd: C. A. Schaap (Leiden) en C. M. A. Konings; J. Ha Jansen (Rijswijk) en E. Flesseman; G. Q. Boon (Leiden) en T. M. C. Dons: T. G- van Bemmelen (Voorschoten) en B. E. M. van Noord; J. van Triet (Leiden) en G. E. Beijersbergen; A. Hilgeman en Y. Ouwehand: H. L. Hortensius en B. A. Boxer Cs-Gravenhage). Getrouwd: A. J. Bitterling en J. H. M. Engels; J. de Graaf en A. W. van Katwijk; B. Wrekenhorst en G. A. Ko nijn. Overleden: C. Fook, 77 j.; C. P. Kei zer, 10 J.; G. Adema, 63 J. De hoela-hoepla-ragc is al weer lang voorbij, maar hier en daar wordt deze sport nog wel beoe fend. Ook de heer L. Gerrits, wo nende Burg. Vernedepark 13 te Voorschoten, kan er maar niet mee ophouden en hij heeft het ver ge bracht. Alle hoepels draaien in ver schillende richtingen, zodat er wel van een „knap staaltje" gesproken kan worden. Ind. luchtmacht koopt Lockheeds Premier Djoeanda van Indonesië heeft bekendgemaakt dat de Indone sische luchtmacht 5 Lockheed C 130 transport vliegtuigen zal aankopen. Indertijd was bekendgemaakt dat de Luchtmacht de aanschaf van 10 van aeze vliegtuigen overwoog. Deze zouden bestemd zijn voor het transport van troepen en voorraden naar de gebieden, waar de regeringstroepen strijd leveren tegen de opstandelingen. De schermutselingen duren nu reeds 18 maanden. OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren; Leboerlus J. M., zn v. H. C. J. Menken en E. C. de Haas; Anthonius W. L.. zn v. L. J. Anth. Simons en H. M. Kooman: Martlnus, zn v. P. A. Krijgsman en N. Filippo; Jacob, zn v. A. van der Lult en A. C. M. van Bisschops Adriana A.. dr v. Joh. H van Roon en P. H. E. M. Potgleser; Cynthfa M.. dr v. J. C. Rlemer- sma en M. H. Schaper; Joannes A. M., zn v. W. J. M. Luksenburg en M. J. Frowijn. Ondertrouwd: J. van de Werf, 43 jaar en A. Endeveldi, 37 Jaar. Getrouwd: R. A. F. van Veen, 26 jr en E Hardeman, 23 Jaar; J. Chr. F. Huntjens 25 Jr en M. Joh. A. Aerssens. 23 Jaar. Overleden: J. A. E. van der Veen; M. M. MÖller. WARMOND KORTEBAANDRAVERIJ Aan de kortebaandraverij, die op dinsdagavond a.s. om 7 uur gehouden zal worden, zullen de volgende 16 paar den deelnemen: Thea Cornelia, Wil liam Hanover K Partout. Sunny Wil liams, Vlaamse Gaai S, Sonja Zora, To rero, Oscar, Quick Magowan S, Tarzan Hollandia G. Sun Rise. Ureka, River, Q Bascom, Santos, Radbout. JONGETJE BRAK BEEN Op de hoek van de Warmundastraat en de dr. Amanstraat vond een aanrij ding plaats tussen een wlelrljdstertje en het 4-jarige zoontje van de heer F. de Winter. Het ventje kwam te vallen en brak een been. Behandeling in het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd noodzakelijk geacht. Het Leidscli Dagblad De kiunt voor iedereen BEURSOVERZICHT Prijshoudende markt Amsterdam, 17 juli. Men nam vandaag een afwachtende houding aan wegens de heersende on zekerheid omtrent de staking in de Amerikaanse staalindustrie, die gisteren tot lagere koersen in Wall Street, vooral voor Staalaandelen, heeft geleid. Toch overheerst het vertrouwen dat deze sta king weldra geregeld zal kunnen wor den. Internationale fondsen openden aarzelend en beneden het vorige slot.- niveau. Later evenwel trokken de meeste koersen wat aan zodat per saldo de vo rige koers weer vrU aardig benaderd werd. Kon. Olie paste zich aan bij de dollar hogere notering van New York en kwam boven de f 155.uit. De ove rige fondsen daarentegen waren aan de zwakke kant: Aku op 370 na 366, Unile ver 575 na 570 en Philips op 639 na 637%. De affaire was overal van weinig betekenis. Het feit dat de vrachtenmarkt nog geen verbetering laat zien oefende enige druk uit op de scheepvaartfondsen, waardoor b.v. KNSM en Scheepvaart Unie zich slechte met moeite konden handhaven. Iets beter was de stemming voor enkele cultures. Senembah had van enig aanbod te lijden. Onder de Amerikaanse fondsen was weer enige belangstelling voor Anaconda i.vjn. de gestegen koperprljs. De Staats- fondsenmarkt was vrijwel onveranderd en stil. WISSELKOERSEN Amsterdam, 17 Juli Londen 10.60%—10.60%; New York 3.76H—3.77AMontreal 3.93tV-3.93A; Parijs 76.80—76.90; Brussel 7.55 7.55%Frankfort 90.16—90.21; Stock holm 72.87—72.92; ZUrich 87.48—87.53; Milaan 60-73'ft—60.78%Kopenhagen 54.73'ft—54.784; Oslo 52.96'ft—53.01 Wenen 14.60^-14.61 VaLissabon 13.21*4 —13.23%: Ankara 3.76tf—3.77A. Praag 52.84—5294. Beurs van Amsterdam Vrijdag 17 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4»9911 100L Ned '59 4% 99iè 99f* Ned. '53 3% 92 ft 92% Grootboek obl. 3'ft 80% Ned '47 3% (3) 921» 92% Ned '51 3% 93 L 'Jed. '53 (3%) 92% 92% Ned '56 3% 92 ft 92% Ned. '48 3% 88 ft 88% Ned. '59 4% 97ftGL 97AGB Ned. '54 3!i 87ft 87% Ned. '55 I 3% 87% 87% Ned. '55 II 3% 8989L Ned. '37 3 90;h 90% Dollarlng '47 3 91GB 90% Investeringscert. 3 96 ft 96% Ned. 62-64 3 98 '1 98% Indië '37 A 3 92ft 92% Grootboek '46 3 89%GB Ned. W.B, 6% 110ft 110% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 42GB 42% Nat. Handelsbank 143 146% Ned. Handelmij238GL 244 Amst. Rubber 92%GB H.V-A. 150ft 149% Senembah 204%GB 203GB ,U;, U371GB 369 ft Berkels Patent (v.) 260GB 260GB Calve Delft cert. 548 552 Deli My .en (Ver.) 179.10 181.25 Kon. Pap v. Gelder 224GB 225GL Hoogovens cert 538GB 549GB J?UJle£r ln,#Cw N-B" 307GB 308% Ned Kabelfabr. 390 391GB 5? PS 639GB 638% Philips pref.246 Unilever 577 575GL Wilton Feyenoord oio>!> 210% Biliton 2de r 357 26OGB Dordtse Olle gew. 691 695% Kon Olie (120.-) Jgi \ly* idem (50 A f.20.—15460 15550 Holl, Amer. lyn 1fi7 166 V< Java China Palcet Jg* K.LJVL19110 1°1 Kon Ned Stmv M*j }c7,. {Su Kon. Paket Mij 1 125 Nievelt Goudr cert 154 154 Nievelt Goudr cert 195a' l^Sft v. Ommeren cert. 252 250 Kon. Rott. Lloyd 137% 136 Ned Scheepv Unie 134 GB 133GL NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 93% idem '48 (3%) 93% R'dam '52-1 (4ft) 98 idem '37 I-III (3%) 93% 93% idem '38-1 (3%) 93% Bankwezen Bank N. G. '58 (5ft) 103% id. N.WJ3. '52 (4ft) 99 98% Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 97% 96 Premieleningen A'dam '53 3 100L 98L A'dam '51 2% 85% A'dam '56 12% 80% 81 A'dam '56 II 2% 97% 97% Eindhoven '54 2% 81 Enschede '54 2%.... 79% 81L Den Haag '52 I 2% 89 89% Idem II 2% 85% 86% R'dam '52 I 2% sSift 88% Idem II 2% 89L Idem '57 2% 99 y4 98 Utrecht '52 2% «91», 88 Z.-Holl 1957 2% 96 95% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Robeco 208.50 208.50 Amst. Bank 320 330 HI.O. cert241% 242 Rott. Bank 280 293 Twentsche Bank 249(4 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 402 Borneo Sum. H. M1J. 72 70% Ned. G en Sp. fabr 282% 290 Kon Ned Grofsm 138 ft 139% Internatio 129% 131 Int. Kunststoffenind 48% Leidse Wolspinnery 350 349 ft Rott. Droogdok Mij 595 Slkkens Lakfabr. '53 545 542 Ned. My Walv.vrt 111 1" Zaalberg 110L 107L Spoorwegen Dell Spoorweg MIJ. 9% Amerik. fondsen Canadian Pacifio R. 30ft 29% Intern. Nickel 160ft 100% Anaconda 62% 62% Bethlehem Steel d6 54% Cities Service 53% 53% General Motors 56ft 55% Kennecott 104% 104 Republic Steel 76ft 76 Shell Oil 75% ?5A Union Pacific 34 ft 34 Un. States Steel 102 99% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 16/7 Edelmet Kon AA 73% 72% Pref. wa idem 81 319 Holl. Constructie 408 408 Ing bur v Bouwnljv Ver. Touwfabriekèn 254 251 Wernink's Betonm 130 129 Van Wijk Textiel 79% 79%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 1