Uw krant naar uw vakantie-adres Van riiim honderd MSG-diploma's werden drie met lof uitgereikt Gaat U met vakantie? Woorden van grote waardering Van de wal via de sloot naar de Leidse kantonreeliter Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 14 juli 1959 Vierde blad no. 29794 In de Foyer van de Stadsgehoorzaal werden gisteravond de diploma's uitgereikt van de avond- en dagschool van het Kon. Genoot schap Mathesis Scientiarum Genitrix. Voor drie van de vele tientallen jongelieden, die hun volhardende arbeid bekroond zagen en daarvoor de bijzondere waardering van bestuur, schoolhoofd en docenten oogst ten, betekende deze uitreiking nog een grotere beloning dan voor de anderen. De heren L. HL van der Voet uit Leiden, J. H. v. d. Vos uit Leiden en W. J. Viertelhausen uit Leiderdorp namelijk verwierven het diploma „met lof", dat wil zeggen dat zij een gemiddelde van 8 be haalden en geen enkel cijfer lager dan 7. Zij werden voor het podium geroepen alvorens de overige diploma's werden uitgereikt en kregen van de voorzitter ir. M. C. de Jong een apart woord van grote bewon dering en waardering dankbaar te incasseren. 75 pet. slaagde Ir. De Jong had voordien in een korte openingstoespraak herinnerd aan de bouw van een nieuwe school aan de Kagersfcraat, welke thans geheel ver zekerd is. Eigenlek is hier reeds tien tallen jaren naar gestreefd. Het is ver heugend, dat binnen afzienbare tijd het onderwijs van Mathesis in een modern milieu met moderne outillage gegeven kan worden. Dat is ook noodzakelijk, want de techniek ontwikkelt zich snel, en de voortschrijdende mechanisatie en automatisatie zal steeds minder mensen vragen die weinig kennen maar steeds meer die een technisch i;erreingoed be heersen. Spreker bracht dank aan departement en gemeente, die thans deze nieuwbouw mogelijk hebben ge maakt. Na een enkel woord te hebben gewijd aan de verliezen, welke de school in het afgelopen jaar heeft geleden, bracht hij namens het bestuur dank aan directie en docentenkorps voor hetgeen werd bereikt. De resultaten vatte hij samen in en kele getallen: de school werd in totaal met 571 leerlingen van de avondcur sussen en 187 leerlingen van de dag school geopend, dat is 758 in totaal. Van de 157 eindexamenkandidaten slaagden er 117, dat is 75 procent. Over de dagcursus zeide ir. De Jong, dat deze weliswaar grote betekenis heeft, doch dat de voltooiing van de avondcursus een grotere prestatie moet worden geacht. Voorts wees hij op het grote belang van verdere studie ook na behalen van de einddiploma's, b.v. via de vervolgcursussen of op andere wijze. Daarna reikte ir. De Jong de diploma's uit. Nadien sprak de heer J. H. Bouhuis uit Noordwijk woorden van dank namens de leerlingen jegens school bestuur, directeur en docenten. Hjj bood de docenten een boekwerk als herinner!" - aan. De directeur ir. W. F. Engels voegde aan dit alles nog zijn gelukwensen toe. waaraan hij een beschouwing verbond over de betekenis van dagschool en avondcursus en de daartussen bestaan de verschillen. Diploma's Hieronder volgen de namen van de leerlingen van de Avondntfverheids- school van M.S.G., die het einddiploma hebben behaald: Afdeing Bouwkunde 5 j. cursus: J. J. van Atten; H. v. d. Berg; W. F. v. Bostelen; B. J. Disseldorp, Hoogmade; C. Duyndam, Noordwijk; R. Hoek; N. Kroon, Katwijk; P. Laros, Noordwijker- hout; B. Momberg; J. v. d. Oever, Kat wijk; R. J. Preenen; H. Renee; F. Ver biest. Afgewezen 5. Afdeling Werktuigbouwkunde 5 J. cursus: A. Abspoel; J. C. Akerboom, Lisse; A. van Ark; H. Baaren. Den Haag; H. P. W. Bank, Hoogmade; J. Bedeaux; G. N. v. d. Berg, Voorschoten; J. Boers, Veenendaal; A. P. v. d. Boo- gaart, Amsterdam: M. T. Bos, Drieber gen; Th. A. v. d. Broek; M. Buist, Voor schoten; M. Cohen, Oegstgeest; H. Cools, Alphen a. d. Rijn; W. C. Deege naars; Ch. F. Diemei; G. C. van Diest; A. v. Duyn; P. v. Egeraat, Katwijk; A. M. Fasseur, A. N. v. d. Geest, Sassen- heim; P. Glasbergen, Oegstgeest; S. Hamminga, Amsterdam; J. G. Hilgersom Stompwijk; K. Hollander. Oegstgeest; J. Jansen; J. A. Jansen, Voorschoten; A. P. M. de Jong, Leiderdorp; L. Kalsbeek, Katwijk; C. J. v. Klink, Zoeterwoude; M. J. Kollau, Oegstgeest; A. Kwestro, Wassenaar; J. J. Kwestro; Chr. de Laaf; C. Leynse, Alphen a. d. Rijn; W. G. J. van Meegen; J. E. Nelemans, Den Haag; J. Penseel; W. W. J. Perquin, Tilburg; K. Ravensberg, Hazerswoude; J. J. Rooy, Den Haag; W. Star, Noord wijk; F. H. Velzel; J. J. Versluis, Alphen a. d. Rijn; J. A. M. Visser; L. L. de Vis ser, Alphen a. d. Rijn; Th. A. Ch. v. Vliet, Voorschoten; L. H. v. d. Voet; A. Weissenbach, Zwammerdam; J. J. Wijbenga, Alphen a. d. Rijn. Afgewezen 23. Vervolgcursus afd. Bouwkunde: W. J. S. Bedet, Hazerswoude; D. Brouwer, Noordwijk; M. A. van Egmond, Rijns burg; W Guvt, Katwijk; P. Kranenburg Noordwijk; G. Kranenburg, Boskoop; L. Th. Meiman; J. Pannekoek. Afgewezen 2. Vervolgcursus afdeling Elektrotech niek: J. v. d. Broeken J. G. A. v. Gent, Voorschoten; K. Kegel, Wageningen; C. R. v. d. Laan; J. v. Meulebrouck. Heer len; S. Oostenga, Bennekom; Th. v. Rijnsoever, Voorburg; Th. J. v. Rooyen; J. H. v. d. Vos; D. W. Wijkmans. Vervolgcursus afdeling Werktuigbouw kunde: J. F. Baaten; J. H. Bouhuis, Noordwijk; J. F. Landesbergen; C. v. d. Lee, Alphen a. d. Rijn; W. A. Linscho- ten; W. J. Viertelhausen, Leiderdorp; W. de Vries, Alphen a. d. Rijn. Afgewezen geen. Bevorderingen Bevorderd van klasse 1 naar 2: W. C. D. Blansjaar; R. J. Borsboom; G. F. de Horn; H. A. v. d. Hurk, Alphen a. d. Rijn; F. Lakeman, Voorhout; A. de Roode; R. C. F. van Schie; D. Verkade, Alphen a. d. Rijn; L. J. de Wit; R. van der Zeeuw. Afgewezen 5. Bevorderd van klasse 2 naar 3: D. Aalders, Wassenaar; P. J. J. Bank, Hoogmade; W. J. A. Bavelaar, War mond; P. Beekmans. Voorschoten; A. M. v. d. Berg, Alphen a. d. Rijn; P. C. G. Blom, Tiel; G. Bol, Oegstgeest; A. Bouman, Sassenheim; B. W. van Buu- ren. Leiden; M. Canters, Leidschendam; C. Cornet; B. Corving, Den Haag; A. C. Donkersloot, Leiden; P. J. A. van Egmond, Aarlanderveen; H. J. Kleder- horst, Leiden; H. G. L. H. Elligers, Voor schoten; W. D. Eijmaal, Voorhout; Th. N. van Griensven; J. Heins, Wassenaar; J. C. J. Hoogkamer. Wassenaar; J. C. de Knegt; J. H. B. M. Koster; W. Kra mer; A. Kromhout, Rijnsburg; P. Kruik Sassenheim; G. Kijk in de Vegt; C. J. A. van Leeuwen, Wassenaar; C. v. Loef; J. A. de Neef, Voorschoten; W. F. Olivier; H. Oranje. Delft; C. Philippo; M. v. d. Plas, Katwijk; J. du Prie, Zoeterwoude; F. J. Prins; H. Roggeveen, Alphen a. d. Rijn; H. J. den Bezemer, Leiden; A. J. Schreuder; Th. J. Schrijvers, Voorscho ten; J. G. J. Siera, Zoeterwoude; H. W. Steenbergen; W. F. van Ulden; R. v. d. Valk, Oegstgeest; A. Verkaik, Warmond; W. C. J. Versluys, Warmond; W. de Vos, Warmond; J. Voskuil; F. de Vries. Hil- legom; M. Willemsen. Lisse; A. Bonte. Afgewezen 19; voorwaardelijk 2. Bevorderd van klasse 3 naar 4 (afd. Werktuigbouwkunde)J. S. Bartels, Warmond; A. J. Bergman, Wassenaar; J. D. van Berkel; W. Boonekamp, Kat wijk; R. C. A. H. van Breugel, Den Haag; G. Q. J. v. Cromvoirt, Zoeter woude; J. H. Deegenaars, Pijnacker; N. van Duyvenbode, Katwijk; J. G. P J. Duivesteyn; J. Harteloh, Den Haag; G. J. M. Hendrikse, Haarlem; A. v. d. Heyde; J. H. F. Hillenaar; C. J. van Houten; J. Jongelee; W. C. Jonker, Katwijk; G. J. van Kampenhout, Oegst geest; L. J. v. Klink; W. F. de Koning; C. J. v. d. Kooy, Wassenaar; G. Koster, Hillegom; J. Krins. Waddinxveen; G. F. v. Leeuwen, Alphen a. d. Rijn; M. G. J. v. Leeuwen, Zoetermeer; J. H. Lut, Oegstgeest; J. S. P. v. d. Meer, Sassen heim; H. Metselaar; J. Meyvogel, Kat wijk; G. Oskam, Voorschoten; A. M. Plameyer; G. J. v. d. Poel; A. Raayen, Amsterdam; A. Regeer; C. Roggeveen, Alphen a. d. Rijn; J. P. Rol, Voorscho ten; A. Rijken, Alphen a. d. Rijn; A. van Rijn, Alphen a. d. Rijn; A. Rijswijk, Alphen a. d. Rijn; H. Schreuder; T. B. Schouten, Ter Aar; C. Segaar; J. F. Slegtenhorst, Wassenaar; J. J. Smet. Oegstgeest; H. W. Smit; P. H. Souve- rein, Katwijk; A. C. M. van Steyn, Zoe terwoude; W. Stikkelorum; J. Teleng; B. G. v. d. Veen, Den Haag; J. W. Ver steeg; A. Vredenveldt; E. de Vries; J. A. v. d. Werff; A. G. M. v. Wieringen; C. de Wilde, Zoetermeer. Voorwaardelijk 1; afgewezen 20. Bevorderd van klasse 3 naar 4 (afd. Bouwkunde): H. Aartse, Noordwijk; P. Althof, Noordwijk; J. Biezen, Wasse naar; J. H. Boshuyzen; G. van Duvn, Katwijk; J. van Es; W. de Geus; G. Huigsloot G. J. v. d. Hulst, Voorhout; P. v. d. Kamp, Oegstgeest; J. C. Leue- ring; C. de Mol, Katwijk; Th. J. F. Nederpel, Wassenaar; J. v. d. Niet, Noordwijk; W. Ouwerkerk; J. Parlevliet. Katwijk; L. Poldervaart, Oegstgeest; A. L. M. Remmerswaal, Wassenaar; J. D. v. d. Reyden; J. R. Reyken; P. J. M. v. Ruiten; J. Siemonsma, Voorschoten; R. J. Veldhuyzen van Zanten, Hillegom; A. P. v. Velzen, Leimuiden; J. Verdoes, Alphen a. d. Rijn; E. Verdoold, Koude kerk a. d. Rijn; P. Verdeeld, Koudekerk a. d. Rijn; P. Verkade, Alphen a. d. Rijn; A. W. Vintges; J. Vonk, Hazers woude; A. J... Vreeburg, Zilk; P. Vrie- sekoop; A. H. van Winsen, Warmond. Afgewezen 9. Bevorderd van klasse 4 naar 5 (afd. Werktuigbouwkunde)W. v. Beelen Kat wijk; E. Berends, Holten (O-); H. J. Bosman. Meppol; M. Bouman, Den Haag; H. Bouthoorn, Alphen a. d. Rijn; H. Braggaar; W. H. Brouwer; W. Croe- se; J. Dekker, Amsterdam; A. P. van Ginkel: E. J. Groenewegen; J. W. P. v. Hees; J. W. M. Hendrik; A. C. F. Kamp, Zaandam; P. v. Kampen, Voorschoten; G. A. Kikkert; S. Kooistra, Wassenaar; Th. Kooien; C. de Lange, Woubrugge; R. A. v. d. Lans, Lisse; P. J. Molen kamp, Oegstgeest; G. M. Mulders, Aar landerveen; G. Th. J. v. Niekerk, War mond; A. J. Noordermeer; J. Nijenhuis, Zeist; G. A. Ofwegen. Alphen a. d. R.; A. J. Olree, Den Haag; C. van Oosten; L. v. Oosterom, Alphen a. d. Rijn; W. F. Paalman; H. G. J. Pieters, Den Haag; J. C. Pols, Alphen a. d. Rijn; P. Redegeld, Alphen a. d. Rijn; P. Ro denburg; N. A. Schouten. Roelofarends- veen; J. Sinteur; F. Snel, Delft; W. A. J. Urban, Amerongen; C. Veefkind, Apeldoorn; H. J. A. van Veen, Zoeter woude; R. L. v. Veen, Wassenaar; H. Th. Veldkamp: H. Verschoor, Hooge- veen; S. F. M- F. Vlek: H. A. v. d. Voort; A. v. d. Waals; P. C. Walraven, Nieuwveen; J. W. v. d. Wel, Oegst geest; L. H. v. d. Wil lik, Sassenheim; I. de Wolff; M. Zwaan. Katwijk. Afge wezen 12. Voorwaardelijk 2. Bevorderd van klasse 4 naar 5 (afd. Bouwkunde): E. H. Altrof, Noordwijk; J. v. Ammers, Noordwijk: J. Batelaan, Hazerswoude; J. Bleyenberg, Alphen a. d. Rijn: J. D. Boesveld, Voorschoten; J. Budding; W. den Daas, Alphen a. d. R.; Ch. F. J. Devilee; J. Dirkse; N. v. Duin, Noordwijk; N. v. Dijk, Valkenburg (Z.H.); L. J. Gijsman; J. Heemskerk; P. J. J. de Jeu, Oude-Wetering: G. W. v. d. Meer. Woubrugge; C. H. Middel koop; A- M. J. Pieterse. Zoeterwoude: B. Remmerswaal, Leidschendam: J. P. v. Rijn. Woubrugge; H. Schenk; H. J. Sieval: C. A. W. v. d. Star, Oegstgeest; J. L. A. Steenvoorden. Noordwijk; J. Taverne: J. Turken, Alphen a. d. Rijn: G. Uithol, Bodegraven; Th. P. Ch. Ver- me.v, Lisse: C. Wagemaker: A. B. Wag- ter, Katwijk; A. de Wolf; C. Wuyster; J. J. Zwetsloot, Abbenes. Afgewezen 6. Vervolgcursus Bouwkunde, bevorderd van klasse 1 naar 2: Ch. v. d. Hart; J. S. v. d. Linden, Lisse: G. F. v. d. Lin den. Lisse; D. v. Rijn. Katwijk: A. Wendt; A. S. Zwetsloot, Sassenheim. Vervolgcursus Elektrotechniek, bevor derd van klasse 1 naar 2: F. J. Abspoel; A. Bastiaan, Utrecht: C. Th. M. Corne- lissen; J. ten Donkelaar. Rijnsburg: G. D. Fasseur; J. H. F. Grondel: G. N. Hermans, Noordwijk; F. van Houten; B. Hurenkamp, Lochem; W. L. van Kamp; H. J. Kerkvliet: J. P. Korte- kaas, Sassenheim: Th. Nauta: H. J. M. Schoonderwoerd, Hazerswoude: G. J. Stemmer: T. Vaalburg, Nieuw-Vennep; J. v. d. Waals: I. Willemse. Delft. Af gewezen 5; voorwaardelijk 1. Bevorderd van 2 naar 3: J. Bakker; P. Groenendijk; S. Hamerling; J. Hol- lem; M. A. J. Huysson, Voorschoten; D. Mulder, Den Haag A. J. Nachtegel- ler; A. Rombout; P. J. Schmal. Wasse naar: J. Sinteur. Afgewezen 5. Vervolgcursus Werktuigbouwkunde, bevorderd van 1 naar 2: C. van Drie!, Hazerswoude; W. de Groote, Boskoop; A. van Hofe; J. A. Huizinga, Den Haag; N. v. d. Marei, Wassenaar; A. Pardon; H. Petersen; L. v. d. Plas, Katwijk: H. Ruvtenbeek; Th. Schouten: R. van Slooten; J. A. v. d. Steen: P. J. Vos- Maak het niet erger dan het al is! De weggebruiker is verplicht direct gevolg te geven aan een stopteken van de politie en doet er zeker niet ver standig aan, dit teken opzettelijk te negeren en aldus te trachten aan een proces-verbaal te ontkomen. Vooral als men daarbij van de wal in de sloot raakt, n.l. wanneer de overtreding, die begaan is kan worden gerekend tot de niet ernstige, is het vaak onbegrij pelijk, waarom de overtreder probeert te ontkomen en zich dus opzettelijk aan een veel ernstiger overtreding gaat schuldig maken. Zo b.v. bij een 24-jarige vloerenlegger uit Leiden, die achter op zijn bromfiets een vriend vervoerde, die in de z.g. „amazone-zit" was gezeten en dus in overtreding was. In plaats van het stop teken van verbalisant op te volgen, gaf verd. nog wat meer gas en trachtte te ontkomen, hetgeen niet lukte. „Jammer, dat er iemand bij mij achterop zat en ik dus niet harder kon rijden, anders was het mij gelukt aan de politie te ontkomen", aldus verd. met veel bravour toen hij gisteren voor de Leidse kanton rechter terecht stond. „Uw overtreding was niet zo ernstig en met dat door rijden is het wel ernstig geworden; waarom deed U dat?" wilde de plv. kantonrechter weten. „Ik ben al eens gestopt voor de politie en dat kostte me toen f. 350, daarom reed ik nu door om de schade te ontlopen en dat beschouw ik als mijn goed recht", aldus verd. In zijn reauisitoir hekelde de officier, mr. H. J. F. Zandhuis het optreden van verd. en eiste naast de f. 7.50 subs. 3 dagen voor de eerste overtreding, een boete van f. 50 subs. 20 dagen voor de „ontsnappingspoging" met de toezeg ging, dat verd. er een volgende keer nog minder goed zou afkomen. „Het is toch logisch, dat ik probeer te ontkomen, ik werk toch niet voor het Rijk!", repli ceerde verd. „Heeft U gewoon l.o. ge noten, of was U op een b.l.o.-school? U bent bijzonder hardleers", aldus mr. De Koning, die tenslotte vonniste met f. 5 subs. 3 dagen en f. 30 subs. 10 dagen, waaraan hij een zeer ernstig vermaan toevoegde. GEEN RIJBEWIJS Degenen, die met een auto of motor rijwiel de weg opgaan, zonder daartoe de nodige rijbevoegdheid te bezitten, betekenen niet alleen een groot gevaar op de weg, doch lopen tevens een groot financieel risico. Geen enkele verzeke ringsmaatschappij betaalt de schade, die zij eventueel veroorzaken, of zelf oplopen tijdens hun escapades, terwijl de boetes, die lij krijgen niet bepaald mild zijn. Een en ander ondervond ook een 22- jarige straatmaker uit Leiden, die met een motorfiets op stap was zonder daartoe bevoegd te zijn en geen voor rang verleende aan een van rechts komende auto. De schade f. 50 zal verd. zelf moeten betalen. Het vonnis was ook niet mild, want hoewel de officier toch al f. 75 had gevorderd, maakte de plv. kantonrechter er f. 80 subs. 25 dagen van. GEEN VOORRANG De gevolgen, die een 29-jarige elek tricien had ondervonden, omdat hij met zijn auto geen voorrang had verleend aan een andere auto, waren voor hem, financieel gezien, nogal gevoelig ge weest. Althans volgens de beweringen van verd. De overtreding gaf hij toe, hoewel hij weinig zicht had gehad, maar toen de officier f. 35 boete subs. 7 dagen eiste, protesteerde verd. heftig, omdat hij die f. 35 niet kon betalen. Hij was intussen werkeloos geworden, daar zijn baas hem had ontslagen, omdat hij de dag na de aanrijding vrijaf had ge nomen om de verzekeringsmij. te gaan waarschuwen. Dit verhaal vond weinig weerklank, omdat een telefoontje naar de maatschappij voldoende was geweest. Het vonnis werd iets milder en luidde f. 25 subs. 5 dagen. „POLITIE HEEFT TOCH ALTIJD GELIJK" Bij een volgende zaak, kwam de humor even de plechtige sfeer doorbre ken. Voor de vrolijke noot zorgde een 42-jarige aardappelenhandelaar uit Voorschoten, die terecht stond, omdat hij met zijn autolichten een wielrijder had verblind. „Ik reed niet met groot licht, ik gaf slechts een seintje aan een tegenligger" aldus verd. Dat heeft U niet tegen de politie verklaard". „Ach tegen de politie houd ik gewoonlijk mijn mond. De politie heeft toch altijd gelijk en daarom zeg ik maar liever niks". De eis luidde f. 35 subs. 10 dagen en met de uitroep: „Ik heb pas f. 1000 belasting betaald, dus dat kan er ook wel bij" verliet verd. vrij plotseling de zaal. Hij moest door de deurwaarder worden te- suggeroepen, omdat hij het uitspreken van het vonnis maa/r niet had afge wacht en was stom verbaasd toen dit uiteindelijk f. 15 subs. 5 dagen luidde. KOSTBARE JUDOGREEP Een jeugdige Leidenaar bezat een boekje over Judogrepen en wilde enige grepen daaruit bij een vriendje demon streren in de vestibule van het Lido- theater. Het lukte niet best en de vriend ?ing door een grote spiegelruit. Schade 75. Het vonnis werd f. 25 subs. 5 dagen, conform de eis. kuil, Oegstgeest; J. van *t Zand. Afge- wezen 2; voorwaardelijk 1. Bevorderd van 2 naar 3: L. S. Abs- j woude, Oegstgeest; J. C. Bekkering; H. Buitendijk; P. W- Dool; J. G. de Graaf, Leiderdorp; J. D. H. Kranenburg; A. L. Rozier; M. Segijn; J. Sommeling; A. N. Sijtma; J. A. G. Verkuyl; J. Vink, Noordwijk; N. v. d. Vlist: W. R. Wei- dema. Voorschoten; J. Wesselius; N. Zwanenburg, Katwijk; Th. v. Zijp. Af gewezen 2; voorwaardelijk 1. Praktijkdiploma's Aan de volgende leerlingen van de Uitgebreid Technische School, die het praktijkjaar tot tevredenheid hebben volbracht, is het diploma uitgereikt: Afdeling Elektrotechniek: F. J. Ab spoel; U. W. Bierhuys, Den Haag; C. Th. M. Cornelissen; J. C. van Duijn, Katwijk; J. J. Th. v. Groningen; J. N. J. Kettenis; P. J. Kleton, Noordwijk; Ch. Leander, Lisse; A. A. Veerman. Afdeling Werktuigbouwkunde: H. M. Dibbetz, Oegstgeest; R. J. 't Hooft, Voorburg; H. C. M. Kraan, Koudekerk a. d. Rijn: J. W. Kriek, Noordwijk; N. v. d. Marei, Wassenaar; N. Overbeeke, Nieuw-Vennep; H. v. d. Plas. Katwijk; A. H. Tendeloo. Afd. Elektrotechniek: de volgende leerlingen behaalden verklaring U.T.S. (theoretisch deel): H. P. J. M. v. Amers. foort. Noord w ijker hout; A. Biesheuvel, Middenmeer; P. C. v- Bladel, Sassen heim; D. J. v. Cuilenburg, Katwijk; R. E. B. Develing: H. Irrgang, Den Haag; C. J. M. Koelewijn, Noordwijkerhout; N. J. Smit; J. P. Versluys, Warmond; P. A. N. v. d. Zwet, Hoofddorp Afge wezen 2. Afdeling Werktuigbouwkunde: C. J. v. Brero: H. Crama; O. J. Frenks, Rotter dam: H. Geels, Wassenaar; L. A. J. Grimbergen; G. P. Hoogeveen, Oegst geest; F. Irrgang, Den Haag; B. J. Lambooy: Ch. v. d. Linden; A. H. van Noort; G van Leeuwen. Wassenaar; H- A. v. d. Mark: J. v. d. Plas, Katwijk: P v. Remundt; H. Soegiarto: A. J. v. Spronssen. Wassenaar; J. F. Taberima, Woerden: J. M. Witte. Afgewezen 4. Bevorderd van de le naar 2e-klasse (afd. Werktuigbouwkunde): M. Th. v. Aersbergen, Heemstede; L. C. Bouhuys, Katwijk: E. v. d- Hart: D. Hartveld, Katwijk; A. M. Heruer; A. C. Hooger- vorst, Nieuwveen; C. J. A. Horst, Voor schoten; W. C. Houtzager. Hillegom; A. C. Jansen; L. B. Kretzschmar; T. v. Leeuwen, Sassenheim: S. J. Plug, Was senaar G. J. v. Ruiten: J. W. Rijswijk, Alphen a. d. Rijn; W. Schurink, Nieuw koop; H. W. J. Spendel; L. A. M- van Tienen; M. J. Veldhuyzen: W. Th. P. M Verbakei, Boskoop: P. J. G. Verhoe ven, Noordwijk: A. Verkuyl, Nieuw- Vennep: N. P. M. Waasdorp, Warmond; F. A. Wesseling Sassenheim. Afgewe zen 18. Bevorderd van le naar 2e-klasse afd. Elektrotechniek): J. W- B. v. d. Ben, Rijswijk (Z.-H.); P. Bladergroen, Oegstgeest; F. A. J. de Groot; C. J. Ha- gebeek; C. J. Plomp, Wassenaar; H. J. v. d. Pol, Voorschoten; G J. Schellin gerhout, Benthuizen: E. Slappendel Boskoop; B. J. Terpstra; J. W. Verkuil, Oegstgeest; H. F. J. Westbroek, Rijns burg; Th. G. P. Wiering, Sassenheim; C. J. Wijngaards, Leiderdorp; N. C. Zoet, Voorhout: D. Fabel: H. Noppen. Afgewezen 8. Bevorderd van Schakelklasse naar le-klasse: H. G. F. Bartels. Oud-Ade; H. A. de Best, Oegstgeest; A. Beumer; K. Brandemann, Haarlemmermeer; T. H. de Bruin, Alphen a. d. Rijn: A. Brussen, Voorschoten; C. F. Caspers, Noordwijk; C. A. van Dorp: C. v. Duv- venbode, Katwijk; R. Ch. S. Fles; J. M. P. Gerris; Ch. P. den Hollander, Lei derdorp: F. G. W. Ipenburg. Voorburg: A. van Iperen: G N. de Jong: J. S. Kolderman; R. G. v. d. Laan. Den Haag; H. J. van Lienen: V G. Miggels; E. Nagy; M. A. F. M. v. Niekerk, Al phen a. d. Rijn; J. F. Ouwehand, Kat wijk; L. A. Pieters; J. A. v. d. Pool, Wassenaar; M. A. Poot, Leimuiden; N. Prins; M. N. Rademaker, Voorburg: H. P. A. Rijsbergen; P. Siere: N. J. Sira; C. J. v. Sprang, Boskoop J. W. P. Sta- vleu; J Stoeken; W J. Stokkel; P. Sij- pestein. Alphen a. d. Rijn; P. A. Tim mermans, Oegstgeest; N. Tij sterman, Nieuwkoop; J. Vogelaar, Leiderdorp; J. Th. J. Warmerdam, Rijpwetering; S. K. v. Westbroek; R. J. j. B. Westen; C. Zwanenburg, Katwijk; R. v. Zijp. Afge wezen 16. Al Hoosman, gewezen bokser en thans acteur, die in München woont organiseert geregeld feestjes voor de kinderen van Amerikaanse mili tairen in Duitsland. Het rassenpro bleem blijkt daarbij helemaal geen probleem te zijn. Blank en bruin speelt gezellig samen! Als U Uw vakantie in Nederland doorbrengt, kunt U ons blad zonder extra kosten op Uw vakantie-adres ontvangen. Gaat U met vakantie naar het buitenland, dan worden U alleen de porto-kosten in rekening gebracht. Schenk aandacht aan de volgende 5 belangrijke punten. 1. Verstrek vooral volledige inlichtingen, d.w.z. behalve Uw volledig vakantie-adres en de duur van Uw verblijf, ook Uw (vaste) huis adres en tevens of U week-, maand- of kwart aal abonnee bent. 2. Verstrek deze gegevens schriftelijk en adresseer ze aan onze abonnementenafdeling. Zaterdags kunnen vakantie-adressen niet telefonisch worden op gegeven. Voor telefonische opgaven, noch voor die, welke ons via onze bezorgers bereiken, kunnen wij echter volledig instaan. 3. Gebruik voor Uw opgave het formulier, dat wij eenmaal per week in de krant zullen afdrukken. Daardoor bespaart U ons veel extra werk. 4. Geef Uw vakantie-adres tenminste 2 dagen vóór de dag van eerste opzending aan ons op. Nummers, welke op de dag van ontvangst reeds zijn verschenen, worden niet nagezonden. 5. Weekabonnees moeten geen abonnementsgeld betalen aan de bezorger over die weken, waarin zij 's maandags met vakantie zijn. Ook als zij na maandag thuiskomen, moeten zij het abon nementsgeld over die week niet aan de bezorger betalen. Na hun thuiskomst wordt per kwitantie over dit weekabonnements- geld gedisponeerd. Abonnees, die op kampeerterreinen of in vakantie-oorden verblijven, moeten zich met de beheerder van dit terrein verstaan over de wijze waarop zij de krant in hun bezit krijgen. Niet overal wordt n.l. door de post aan tenten of huisjes bezorgd. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. Naam: --- Straat:No. Woonplaats: Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is ALS BRIEF FRANKEREN VAKANTIE-ADRES P-a.J Straat: Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: No. ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11