N össtó Beatniks: beeldenstormers tegen de sterke Amerikaanse conventie Mensen (doorgaans uit artistiek milieu), die uit idealisme alles ondermijnen, ook zichzelf Armoede is bij hen 'n beginsel en zenuwlijden een aanbeveling Nieuwe verkeersregels in Italië m 5 VLIEGHEN - WARMOND Pali en zijn Hongaren VRIJDAG 10 JULI 1959 (Van onze correspondent in Washington) Amerika is in vele opzichten een conventioneel land. Uit de toon vallen doet men er niet graag en de kleurrijke advertenties hebben een soort ideaal-beeld geschapen van Amerikaanse materialistische cultuur, waar Jan en alleman zich gedwee en opgewekt naar pleegt te richten. De ongeschreven wet van de Amerikaanse conventie be perkt zich niet slechts tot chroom en plastic, tot de civilisatie van twee auto's en vier kinderen per gezin, tot de mechanische keuken en het kolossale televisie-apparaat.Er bestaat eveneens een alom aan vaarde code voor kerkgang en sociaal gedrag, voor de bewandeling van de middenweg en het doorbladeren van goedgedrukte, doch veelal oppervlakkige tijdschriften.... Tegen deze massa-civilisatie zijn de „Beatniks" in opstand gekomen. Zij zijn vreedzaam-revolutionair en zij zullen het wel niet ver brengen. Maar er wordt op het ogenblik wel veel over hen geschreven en gesproken: de conventionele burger gluurt wel graag naar medemensen die „gek" doen. Zen-Boeddhisme, over Freud, over dienstweigering en uiterst schamper over de „squares". Een „square", een „vierkante" zou men kunnen vertalen, is de burger met zijn conventionele moraal. Voor hem is de Beatnik voort durend op zijn hoede, hij kan een spion zijn van de politie, een ordinaire nieuwsgierige, een aansteller, maar wat hij ook is, hij verstoort de stemming, hij maakt het los-komen onmogelijk. Tenslotte wat betekent het woord „Beatnik"? De „squares" met hun superioriteits-gevoel beweren vaak, dat het betekent „de geslagenen", dus zoiets als de mislukten, de vertrapten. Maar de Beatniks zelf zien liever verband met de „beat", het ritme, van de jazz of nóg liever met de ..heartbeat", de hartslag van het leven. Het ligt voor de hand, dat men over eenkomsten ziet met dadaïsten, surrea listen, existentialisten, enz. Maar deze beweging heeft in elk geval iets eigens: de kunst is voor de mensen in hoofd zaak middel tot een ander bestaan en andere middelen zyn evenzeer in ere. Zij wonen vooral in de grote steden Soms worden de Beatniks werkelijk gek. Niet dat het afwijzen van de Amerikaanse cliché-cultuur hun zoveel moeite en inspanning kost, maar zij vormen niet slechts een protest-bewe ging. Zij willen meer. Zij willen in alle opzichten „loskomen" en raken daarbij soms uit hun voegen. Wanneer men over de Beatniks wil schrijven, weet men niet goed waar te beginnen. Zij tonen zoveel verschillende aspecten, zij interesseren zich voor zoveel dingen, zij zijn zo verschillend van de rest. Laten we zo concreet moge lijk zijn en bij de reportage over deze nogal zweverige lieden onze eigen benen stevig op de grond houden: de Beatniks wonen vooral in de grote steden: New York, Chicago, San Francisco en Los Angeles, ja zelfs in het nette Washing ton. De meesten van hen zijn tussen de twintig en de veertig, de mannen dragen veelal baarden, de vrouwen laten het haar dikwijls los over de schouders han gen en hebben een voorkeur voor nauwe broeken. Mannen en vrouwen zijn wel eens voor de wet getrouwd, maar in het algemeen heeft de Beatnik weinig waar dering voor legale banden. Eeuwen lang reeds hebben kunste naars in armoede geleefd. Beatniks be hoeven niet altijd artiesten te zijn, maar de kunst speelt toch vaak een grote rol in hun leven en armoede is veelal troef. Er is echter een verschil met de gebrui kelijke nooddruft der artiesten: voor de Beatnik is armoede min of meer een beginsel: zij vormt een deel van zijn protest tegen een maatschappij, die overvloed opdringt. Alleen door arm te blijven kan de Beatnik zich vrij houden vaai de Amerikaanse conventie, vrij om een leven te leiden, dat voor hem een hogere realiteit betekent dan de hemel op aarde, zoals die in de kleurige adver tenties is afgebeeld. Hogere realiteit. Het bereiken van een hogere realiteit: hier raakt men aan de kern van het Beatnik-verschijnsel. Men wil zich vrij maken, losmaken, open-stellen. Zó alleen kan men waarlijk leven. De Beatniks zijn niet in de eerste plaats kunstenaars, die een schilderij willen maken, een gedicht schrijven of jazz-muziek com poneren. Zij doen al die dingen wel, doch de kunst is in zekere zin middel tot het doel: dat leven op hoger niveau. De kunst is overigens lang niet hun enige middel daartoe. Ook de armoede is een middel tot vrij-wording, zo ook de seksualiteit en niet te vergeten de marijuna! Maryuna is een narcotisch middel, dat men rookt en dat de ge bruikers gedurende enige uren in een ontspannen gelukstoestand brengt. Men beweert, dat het een betrekkelijk on schuldig verdovend middel is, waar men niet aan verslaafd raakt. Niette min is de handel erin verboden en vooral daarom doet de politie herhaal delijk overvallen in de huizen, waar Beatniks wonen of bijeenkomsten hou den. Honderd-uit praten Het kopen en soms het verkopen van verdovende middelen brengt de Beat niks vanzelf in contact met ronduit misdadige elementen in de Amerikaan se maatschappij. Maar men krijgt niet de indruk, dat deze beweging zelf een misdadige inslag heeft. Veel Beatniks zyn idealisten, die zich verheven ach ten boven de gebruikelijke moraal, maar die toch op zijn hoogst een idea listische, niet een gewelddadige aanslag willen doen op de maatschappij. Eén ding hebben zij toch met de Amerikaanse burgermaatschappij ge meen: zij houden ervan om contact te hebben met hun medemensen, Zij zijn niet de romantische kunstenaars, die alleen willen zijn en die verwachten in kluizenaarschap of op lange wandelin gen in de eenzaamheid hun inspiratie te vinden en hoogste zelfverwerkelij king. Integendeel: zij praten honderd uit met elkaar, vooral wanneer zij marijuna gerookt hebben. Zij schromen niet over hun meest intieme ervaringen te spreken. Ook dat draagt ertoe bij, dat zij „los" komen. Die gesprekken, getweeën of in wat grotere groepen, duren vaak tot diep in de nacht. Velen worden nerveus en krijgen roodomran- de ogen door chronisch slaapgebrek. Sommigen kunnen na verloop van tijd zulk een leven niet volhouden en raken over hun toeren. Het is bijna een bre vet van bekwaamheid, wanneer een Beatnik kan vertellen, dat hij een paar keer in een zenuwinrichting opgenomen is geweest. De „squares". Wat doet men nog meer behalve praten? Eigen gedichten voordragen, jazz-muziek spelen op eigen instrumen ten of op de grammofoon, tekenen en uiterst modern schilderen. Maar terwijl dit alles gaande is, zijn er toch altijd weer groepjes die doorpraten: over De Beatniks zullen de Amerikaanse massa-civilisatie niet omverwerpen. Zy zijn betrekkelijk gering in aantal en ondanks hun geestelijke felheid zijn zij meestal geen geestelijk-sterke mensen. Om een massa-civilisatie te hervormen, die economisch op miljarden dollars is gebaseerd, is meer nodig dan kleine groepjes armetierigen, die oprecht zijn in hun afgrijzen van conventionele burgerlijkheid, maar die noch in hun kunst, noch in hun leven op een over tuigende manier het geloof tonen, dat bergen verzetten kan. De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak Gouden jubileum Vredestein ONDERSCHEIDING VOOR IR. SCHIFF Er waren vanmorgen in het Kurhaus te Scheveningen 11 sprekers op de fees telijke bijeenkomst ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de N.V. Rub berfabriek Vredestein te Loosduinen. Een woord van welkom sprak de pre sident-commissaris mr. H. Albarda en het slotwoord sprak ir. C. J. Rondberg, directeur van de N.V. Rubberfabriek Vredestein. Als vertegenwoordiger van de Ne derlandse regering sprak prof. G. Brouwers, secretaris-generaal van het ministerie van Economische Zaken. Hy deelde o.m. mede dat ir. E. L. C. Schiff, directeur van N.V. Vredestein, was benoemd tot Ridder in de Orde van de Ned. Leeuw. Hy reikte deze directeur de versierselen, behorende by deze orde, uit. De burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolfschoten sprak zijn ge lukwensen uit namens het Haagse ge meentebestuur. Daarna hield ir. Schiff een herdenkingsrede, waarin hy de groei van Vredestein besprak. Dijk naar Marken feestelijk geopend De dyk naar Marken is vanochtend officieel in gebruik gesteld. Om elf uur knipte het hoofd van de dienst der Zui derzeewerken, ir. F. J. B. G. Geers, het tussen twee palingfuiken bevestigde touw door, dat aan de grens van het eiland over de nieuwe dyk was gespan nen. De Markers lieten luidkeels het Wilhelmus schallen over het stille water van de Gouwzee. Overal op het eiland waren de vlaggen uitgestoken en de bruggetjes met dennegroen versierd. Even later knipte de burgemeester van het eiland, de heer B. G. van Hout, het lint door, dat voor de nieuwe autopar keerplaats middenop het eiland was be vestigd. De schooljeugd liet ballonnen op en het plaatselyke fanfarekorps „Ju liana" speelde het Marker volkslied. Na dat de burgemeester vanuit de muziek tent een kort welkomstwoord had ge sproken gaf ir. Geers een uiteenzetting over de totstandkoming van de dyk. SCHAKEN JEUGDSCHAAKTOERNOOI Gisteravond werden de afgebroken partyen voor de vierde ronde van het landenjeugdschaaktoemooi dat in Den Haag wordt gehouden, uitgespeeld. De resultaten waren: BelgiëNoor wegen V&3'/2; DenemarkenWest- Duitsland Vi-3%. Met ingang van 1 juli zijn in Italië nieuwe verkeersregels ingevoerd, aldus waarsohuwt de ANWB. De voornaamste van ons land afwijkende verkeersregels zyn: Voorrang: alle verkeer van rechts heeft voorrang, behalve als men op een voorrangsweg rydt. Voetgangers hebben voorrang op de voetgangersoversteek plaatsen. Maximum-snelheid: binnen de be bouwde kom: 50 km/uur. Voor brom fietsen geldt binnen en buiten de be bouwde kom de maximum snelheid van 40 km/uur. Inhalen: bij het file-rijden mag men ai inhalende zijn file aanhouden. Bij het inhalen moet tevoren een teken met de arm of de richtingaanwijzer zijn gegeven, indien men van rijstrook moet veranderen. Indien een tramheu vel niet aanwezig is mag een stilstaande tram niet worden voorbygereden. Postauto: op bergwegen (rond rood bord met witte driehoek en daarin een zwarte posthoorn) moet worden stilge houden als een postauto tegemoet komt. Verkeersstrepeneen doorlopende streep mag niet overschreden worden. Geluidssignalen: buiten de bebouwde kom verplicht: a. by het inhalen, b. by kruisingen, c. waar het uitzicht De- perkt is. Parkeren: verboden nabij verkeers borden, als het zicht op deze borden daardoor belemmerd wordt. Panne: buiten de bebouwde kom moet de bestuurder van een auto, die panne heeft en stilstaat op een onoverzichte lijk weggedeelte, bij mist, by duister nis of als de achterverlichting is uit gevallen, op 50 meter afstand van de auto een reflecterende driehoek op de weg plaatsen. Bromfietsen: passagier nlert toege staan. Gebruik rywielpaden toegestaan. Richting aan^e-j f^—-J I ven verplicht ra- Motorfietsen (scooters): aanhangwa- gentje toegestaan, mits de koppeling deugdelyk is. torfletseö en verplicht scooters. Tot haar grote verrassing werd Maria Callas bij haar aankomst in het Amstelhotel te Amsterdam, waar zij verblijft voor haar optre den in het Holland Festival, giste ren begroet door ex-Koning Um- berto van Italië, die hier toevallig voor enkele dagen verblijf houdt. NIEUWE UITGAVEN Kern-pockets voor de Jeugd (Ultgevery De Kern, Amsterdam) tharlne Marshall Goud in de Taiga Franz Braumann. De grote overstroming Herrold Belm. Het beleg van Troje Roger Lancelyn Green. Wij Nicolaï. Om het goud der wilden Roy Fuller. Kartouchke Luc Versteylen. (Uitge verij Lannoo, Den Haag). Pasmunt J. Goudsblom (Arbeiders pers. Amsterdam). De grote vondst van Juul en Peter J. H. HooykaasVan Leeuwen Boom kamp (Ultgevery V. A. Kramers, Den Haag). De rimpels van Esther Ornsteln Si mon Vestdijk. (Ultgevery Nygh en Van Ditmar, Den Haag). Drinzel zoekt verder Klaas J. Pop- ma (Uitgeverij J. H. Kok, Kampen). Als de elementen razen Frank W. Lane (Forum Boekerij. Den Haag). De laatste Paus en de Antichrist Wladimlr Solovjev (Uitgeverij Lannoo. Den Haag). Geen chansons meer Dolf Verroen (Leopolds Uitgeversmaatschappy, Den Haag). Het boek van de Kantjll Johan van Hulzen (Ultgevery V. A. Kramers, Den Haag). Frank Distel en de 6Chat ln de ruïne Arie van der Lugt (Ultgevery De Kern, Amsterdam). Gevederde vondeling Clare Klpps (Uitgeversmaatschappy „De Tydstroom", Lochem). De moordenaar komt te laat Jacques Chabannes (Uitgevery Nljgh en Van Dit mar. Den Haag). Panorama der wereld A. C. de Vooys en R. Tamsma (J. J. Romen en zonen. Roermond). Ontelbaar zyn de verzuchtingen van nabestaanden of vrienden by een van de vele „noodlottige ongevallen", welke dagelyks hier of daar voordoen. Weer staat men voor een raadsel, waarop ieder naar zyn aard of opvoeding op Dit is het nieuwe centrale zieken huis van Hollandia op Nederlands Nieuw-Guinea, dat begin van deze maand officieel werd geopend. Het complex dat 12y2 hectare groot is, omvat 34 gebouwen, waarin 360 patiënten kunnen worden ver pleegd. De kosten hebben bijna tien miljoen gulden bedragen. Men heeft het ziekenhuis gebouwd in tal van kleinere afdelingen, in ver band met het gevaar van aardbe vingen voor een groot centraal ge bouw. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 10 Juli Veemarkt: Aanvoer: 7 stieren. 42 melkkoeien, 250 vette koelen, 69 vare koeien. 135 vette kalveren, 67 nuchtere kalveren, 317 vette schapen, 1094 zuig- en weidelammeren, 33 varkens (zeugen), 262 schrammen, 959 biggen. 3 paarden. 10 geiten. Totaal 3.248 stuks. Notering: melkkoeien f8501150, vette koelen per kg. schoon gew. f 2.703.40, vare koelen f 600—900. vette kalveren per kg. levend gew. f22.80, nuchtere kal veren per kg. levend gew. f 1.251.55, nuchtere kalveren per stuk f 4575. vette schjmen f 6585. zulglammeren f 5565. weidelammeren f 3560, drachtige zeugen f 325425, schrammen f 80110, biggen f545862. Handel: voor melkkoeien matig, vette en vare koeien stroef, vette kalveren matig, nuchtere kalveren matig. vett eschapen matig, zulglammeren stroef vett escnapen matig, zeugen, schram men en biggen matig. Lelden, 10 Juli Kaasmarkt: Aanvoer: H.A.L. opent dienst op Canada (Speciale berichtgeving) Met ingang van januari 1960 opent de Holland-Amerika Lijn een nieuwe passagiersdienst tussen Rotterdam en de Canadese havens Quebec en Mon treal. Elke vier weken zal er een af vaart zun. Van Rotterdam uit loopt de Ryndam, het 15.000 ton metende passagiersschip dat op deze dienst zal worden ingezet, ook Le Havre en Sout hampton aan. Dat de Ryndam voor deze dienst is gekozen heeft zyn speciale reden. Dit in 1951 in de vaart gebrachte schip is in staat zyn passagiers op de goedkoop ste wyze over de Oceaan te brengen. Het is voornamelijk ingericht voor pas sagiers in de toeristenklasse en het heeft incidenteel in de afgelopen jaren verscheidene reizen met emigranten ge maakt van Nederland naar Canada. Het heeft zich een zekere populariteit verworven, zowel onder de passagiers voor de V.S. als voor Canada. Maar ook by de emigranten staat de Ryndam goed aangeschreven. HERVORMDE KERKBOUW ACTIE KANS VAN SLAGEN! De dit jaar ingezette grootscheepse actie voor de hervormde kerkbouw, die beoogt te komen tot de bouw van niet minder dan 160 nieuwe kerken, hjkt te zullen slagen. Vijf-en-zestig van de Hervormde Gemeenten heeft zich na- melyk reeds bereid verklaard actief mee te werken. De bereidverklaring houdt o.m. in, dat in de betrokken ge- menten allen, die tot de Hervormde Kerk behoren, een persoonlyk bezoek kunnen krijgen om hen op de hoogte te brengen van de noodzaak van de kerk- bouwactie. Zoals men weet beoogt deze actie, dat ieder, die tot de Hervormde Kerk behoort. van zyn belastbaar inkomen voor eenmaal afstaat. De ge meenten, die positief meewerken zullen ook naar gelang van hun noden profi teren van de opbrengst. Na hun tournee door België spelen in wederom (PRIMAS JARAKOW) Keuken geopend tot 12 uur 's nachts. Uitgebreid parkeerterrein. eigen wyze reageert. Velen leggen zich in geloofsvertrouwen neer bij „de on- doorgrondelyke wil Gods", anderen spreken van „een toevallige samenloop van omstandigheden", een derde groep zoekt naar wetmatigheid in wat zich als een mysterie voordoet. Tot de laatste categorie behoort jhr. H. M. A. J. van Asch van Wyck, te Voorhout, die zich vele jaren in dit onderwerp verdiept heeft en thans, op hoge leeftyd, de overtuiging heeft, dat er by de rampen, waarvan de pers dageiyks melding maakt, niet van toeval gesproken mag worden, maar van een zekere kosmische regelmaat. In een brochure van een achttal bladzyden wyst hy aan de hand van recente voorbeelden op de betekenis van de honderdste datum vóór de geboortedag en van de twee honderdste datum rik de geboortedag van de slachtoffers of van de verant- woordelyke personen: de hier gesigna leerde gebeurtenissen in hoofdzaak ongelukken tonen naar de mening van schryver een samenhang aan van geboorte- en sterfuur. partijen Goudse kaas. 7 partyen Leidse kaas.. Notering: Goudse extra kwaliteit tot f 2.30, Idem eerste kwaliteit f 2.15 2.34, Idem tweede kwaliteit i 2.052.14, Leidse eerste kwaliteit tot f2.31. Handel traag. AALSMEER. 9 Juli C.V. Centrale Aalsm. Velling G.A.: Clematis 1228. Cal- la 1023, Gerbera 1230, Bouvardla 7 15, Violieren 49. Chrysanten gr.bl. 35 60. Idem kl.bl. 1424 per stuk. Amaryllis 513, Lelies 2560 per kelk. Esther Read 10—25, Lathyrus 8—13. Colvlllei 45—82, Gladiolen 50—90, Ornlthogalum 70110, Alstroemerla 1530, Llatrls 2561, Sca- blosa 2542, Dahlia gr.bl 75—110, idem kl.bl. 2045 per bos. Anjers: rood 211, roze 28. wit 210, Orchid Beauty 10 22 per stuk. POTPLANTEN: grote pot. kleine pot: Adianthum 7050. Anthurlum 275 650, 130—180. Asplenlum 90—110. 30—40. Aphelandra 240340, 85110, Begonia Semp. 7585, 2540. Idem wlnterbl. 130 —180, 25—110. Bladbegonia 110—165, 25— 40. Bougalnvlllea 370680. 160225. Cac tussen en vetplanten 100220. 1140, Colens 40—70. 10—20; Crassula 130—330, 70110, Campanula lsophlla 140210, 60 95. Croton 165315, 80120, Cyclamen 65—140, Diefenbachia 270—370. Euphorbia splendens 90180, 3040. Fi cus 220310, Gesnerla 5575. Gloxinia 130330, Gemende planten 5080, Hedera bont 120—180, 25—40, Hortensia 130210, Monstera 250 650, Nephrolepls 260—625. 30—50, Pri mula abconlca 70100, 2050, Phlloden- dron Acandens 4055, Sansevleria 170 —370, Stephanotls 360—725, St.- Paulla 4565, Sclndapsus 4570, Tradescantla 5060. 1018, Varens ge mengd 2540, Sclndapsus bont 130—190. BAR NE VELD. 9 Juli Coöp. Veluwse Elervelllng Bameveld-Ede: weekaanvoer circa 900.000 stuks. Handel kalm. Notering eieren van 4150 gram f 5.717.08, 50 60 gr. f7.40—10.5C 60—67 gr. f 10.66— 12.42, alles per 100 stuk. Elervelllng SBE: Aanvoer 578.651 stuks. Handel traag. Notering: eieren van 57 60 gr. f9.80—10.36, 60—67 gr. f 10.08— 11.06, eende-eleren van 40—53 gr. f 5-9. 9.41, 66—74 gr. f9.70—11.16, alles per 100 stuks. Eiermarkt: Aanvoer 1.900.000 stuks. Handel kalm. Notering: klppe-eleren van 6065 gr. f 1111.75, algemene prijs f 11.25 per 100 stuks, kiloprijs f 1.83, basis 61.5 gr., henne-eieren van 40-53 gr. f 5-9. Prysnoterlng Gelders-Overijsselse Ver eniging van ÈlerhandelarenGrote eieren f 11.1011.50, gewicht 6268 gr., kleine eieren f 1011, gewicht 5661 gr., hen- ne-eler enf 57, gewicht 3848 gr. Plulmveemarkt :aanvoer ongeveer 60.000 stuks. Notering per kg.: slachtkippen f 1.551.60, 6lacntkulkens f 1.752. Mede als gevolg van het zeer warme weer was de handel zeer traag met lagere pryzen. HOOFDDORP, 10 Juli Graanbeurs- noterlngen: Zomergerst f24.5025.50. ha ver f2425.75. blauwmaanzaad f140 150, karwyzaad f 8290. tarwe f 30.50 31.50, Kapucyners f2835, groene erwten f 2850. Alles per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN. 9 Juli. Groenteveiling. Waspeen A export (per kLst) 2 00—2.80, Idem B 2.90—3.90, was peen binnenland (per kist2.00—3.50, bospeen (per 100 bos) 16.00—35.00, bloem kool I (per 100 st.) 33.00—51.00. idem II 16.00—Q4.00, prinseesenbonen 89.00. s'.a (per 100 st.) 16.00—31.00, sjalotten 17.00. kroten (per 100 kg.) 5.20. Idem (per 100 bos) 12.00—14.00, zwarte bessen (per kg.) 1.60.aardappelen (per kist) 3.004.90. Aanvoeren: bospeen 6000 bos: bloem kool 10.000 st., waspeen 46.000 kg. waar van 23.000 kg. voor export werd ver kocht. ROELOFARENDSVEEN. 9 Juli Bloe menveiling: Wirrals supreme 850, Leeu wenbekken 510, Brodea 79, Koren bloemen 68, Alstroemerla 1323. Gla diolen 1424, Ornlthogalum 3055, La thyrus 810, Spirea 1023 per bos. Am. Anjers 26 per st. Augurkenveiling: Augurken B 49, Idem C 40. Idem DA 19—20, Idem D 17—22, Idem E 26. Idem CD 13 per 100 kg. ROELOF AREND S V EEN8 Juli. Bloemen veiling. Flox 622. WLrrals Supreme 8 58. Leeuwenbekken 615. Physostegla 16 36. Segetum 512. Llatrlx 1811. Ane monen 5—12. Ornlthogalum 2770, Zin nia 812. Gladiolen 1040. Convillies 18 —35, Dahlia's 21—70, Brodea 412, Al stroemerla 1633. Lathyrus 721 per bos. Lelies 915. Am. Anjers 28 per stuk. Groenteveiling. Aardbeien 4287. zwar te bessen 56 per 2} ons doos, tomaten 45 00—62.00, bospeen 11.00—26.00. breek- peen 12.0018.00. bloemkool 13.0036.00, tulnboneni 8.0013.00, blauwschokkers 53.0073.00, sny bonen I 90.00105.00. Idem II 70.0095.00, dubb. stambonen 90.00120.00, augurken C 38.00, Idem DA 25 00—27.00 Idem D 27.00, Idem E 25.00, Idem OD 18.00—19.00 per 100 kg. RIJNSBURG. 9 Juli. Bloemenveiling Flora. Kop Godetla karmijn 30. zalm 25 30, Statlce kam 5065, Statlce zilver 33. Segetum 22, Flox 30 per bos. Campanula wit 600—780, blauw 450650, Gerbera I 22—26, Astera wit 270—290, Achillea 350 —420, Hellopsis 450, Convillies 310—350. Dahlia pompon 310350, Passé Partout 180 210, Phygoetegia 430, Margrieten dub bel crème 410, Ornlthogalum 550600. Gladiolen: Strauss 520. White Herald 430, Sneeuwprl nsee 450—600. Dr. Fleming 600—750, Rla Fox 650—750 alles per 100. TER AAR. 9 Juli. Groenteveiling Augurken, fijn basterd 0.48, basterd 0 40, A 021—026, grof 1 0.18—0.22, CD >.10, E 023, laem geel 0.08 alles per kg.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9