Sanovite HET ONWEER Met een enkel woord Kerkelijk Leven Agenda I ii 0 VRIJDAG 10 JULI I«59 Bezoek Noordwijk (Van onze t.v.-medewerker) Vreugde en opgewektheid stak er in het koninklijk bezoek aan Noordwijk, de dat NIR voor heel België verzorg de, waardoor Vlaams en Frans com mentaar voor het grootste deel echter separaat nodig was en waarvan Nederland kon mee profite- l ren. Het duurde krapaan een half uur, maar het was overduidelijk, dat de Koning er uitzonderlijk van genoot! Hü was volkomen informeel, opge wekt, vrolijk in zijn begroetingen, kortom het leek of hij even met vakantie was en dus inderdaad zijn jeugd van de jaren 1935 en 1936 her leefde. Woord en beeld elders releveren de feiten van deze prettige visite, waar door onze taak zich beperkt tot het geen de t.v. daarenboven te zien gaf. Een alleraardigst trekje was bijvoor beeld, dat Prins Bernhard zijn vrouw even bij de arm greep en haar buiten het beeld meetroonde om de camera's toch vooral al het zicht op de jonge vorst te gunnen. De pers zag zich een bewegingsvrijheid gegeven, waarvan vooral de fotografen een gretig gebruik maakten, zonder dat het er Spaans toe ging. Daartegenover was het van de pers een alleraardigste geste om oude foto's van het vroeger vert>lijf voor de opluistering van het verversingspavil joen af te staan. Het tonen daarvan was tegelijk een goede oveihrugging van de pauze, waaraan overigens ook dap per zijn steentje bijdroeg de heer Frans Vink. destijds tuinman bij de Van de Mort els, later huisknecht en als zoda nig belast met tal van taken, die hem in nauw contact met Prins Boudewijn brachten. Hij wist daarvan zijn woorden vlot en zuiver kiezend op een gezellige en anekdotische manier tactvol te vertellen en dus nimmer te gemeenzaam of te vertrouwelijk. Hij sprak van het fietsje, door het Prinsje uit Brussel meegenomen, van de schoentjes, die hij te poetsen had ep België haakte onmiddellijk in op de verkleinwoorden en wist er plezier in het destijds gedane werk uit te distil leren, naar Frans, des prinsen paardje als het te pas kwam, van ganser harte toegaf. Dat hij zich herinnerde hoe tijdens een tafelgesprek, waarbij het ging over Sint-Nicolaas, de Prins had bestreden, dat de goedheilig man voor alle kinderen reed want immers de armen oversloeg was niet alleen karakteristiek voor de spreker, maar gaf ook een kijk op goed zicht op maat- Advertentle CHR. MIDDENSTANDSBOND OVER DE REGERINGSNOTA Thans heeft ook de Christelijke Mid denstandsbond zijn standpunt geformu leerd over de jongste regeringsnota over het te voeren sociaal-economisch beleid. In het communiqué wordt gezegd, dat de bond de nota, voor wat de hoofd lijnen betreft, met instemming heeft ontvangen. Het wordt toegejuicht, dat aan het bedrijfsleven een grotere ver antwoordelijkheid wordt toegekend, maar de Bond betreurt, dat de nota geen aandacht besteedt aan de spanningen die door de vrijere loonvorming kunnen optreden tussen de arbeidsintensieve be drijfstakken en de minder-arbeidsinten- sieve bedrijfstakken. De CMB wil zich, zo zegt het commu niqué, onthouden van een oordeel over het huurbeleid ten aanzien van de wo ningen, maar hij stelt vast, dat de nota geen aandacht besteedt aan de huren van bedrijfspanden. Sprekend over de melkprijs geeft de CMB in overweging niet over te gaan tot een eenmalige verhoging van de melkprijs met 4 cent, doch dit te doen in twee etappes van 2 cent. Tenslotte bepleit de Christelijke Middenstands bond verhoging van de uitkeringen noodwet kinderbijslag kleine zelfstan digen met hetzelfde bedrag als de werk nemers. Amerika werkt aan enorme satelliet Het Amerikaanse ministerie van De fensie heeft gisteren plannen bekend gemaakt voor het lanceren van een satelliet, „Saturnus", die met duizend kilogram aan instrumenten op de maan kan landen. In beginsel echter is de sa telliet bestemd voor een wereldomvat tend netwerk van militaire radioverbin dingen. De satelliet „Saturnus" zal op een hoogte van 35.000 km. om de aarde gaan draaien. In die baan is de omloopsnel heid van de satelliet even groot als de snelheid waarmee de aarde om haar as draait, zodat de satelliet boven een be paald punt op aarde zal blijven staan en dienst kan doen als tussenstation bij radioverbindingen over grote afstand. De raket voor de Saturnus zal 500 ton brandstof bevatten en in totaal een 580 ton wegen. Het eerste deel van de raket, 60 meter lang, bevat acht raketmotoren, de tweede trap is een verbeterde versie van de „Titiaan", de derde wordt ge vormd door een nieuwe raket, de „Cen taur". Mogelijk zal later nog een vierde raketdeel hieraan worden toegevoegd voor speciale doelen. De proefnemingen met de „Saturnus" zullen in 1960 te Cape Canaveral in Florida beginnen. De kosten van het project bedragen 34 miljoen dollar. schappelijke verhoudingen van het „intelligente jongetje", zoals onze tegenwoordige consul-generaal in Ant werpen, gastheer van weleer, de Prins van destijds zo graag beschrijft. En hoe ongecompliceerd de verhou ding tussen de kinderen in huize „De vogels" was, bleek ook toen van de zolder gehaalde kostuums gebruikt werden voor een toneelstukje, waarbij Prinses Josephine de rol van de prinses toegewezen kreeg, omdat Sabine van de Mortel gezegd had daarvan geen kaas te hebben gegeten. Ze zullen er In België van genoten hebben, want alles ging zó gemoede lijk en vrolijk, alsof het zich in Amerika afspeelde! Zonder dat de Koning het merkte werd in het com mentaar even aangeduid, dat men zich op de Koningin Astridboulevard bevond, wat ook de kijkers in België deugd zal hebben gedaan en de in druk zal hebben geschonken, dat dit bezoek een uitvloeisel was van een herinnering, die de jaren door leven dig is gebleven en gisteren werd ver nieuwd op een manier, die allen, die erbij betrokken waren, wel weer 25 jaar zal heugen! Gouverneur Plat teel bij Nieuw-Guinea-expeditie Blijkens een telegrafisch bij het be stuur van de expeditie Ned. Nieuw - Guinea ontvangen bericht, brachten gis teren, gouverneur Platteel van Ned. Nleuw-Guinea en zyn echtgenote een bezoek aan het basiskamp van de expe ditie te Sibil. De gouverneur werd ver gezeld door de directeur van Binnen- landese Zaken in Nieuw-Guinea, de heer Boendermaker, de heer Van den Broek vertegenwoordiger van het bestuur der expeditie, alsmede de heer Denninghof Stelling, cineast, van de dienst visuele voorlichting in Ned. Nieuw-Guinea. Nieuwe zeesluis te Terneuzen Ir. C. A. de Vlieger van Rijkswater staat heeft te Terneuzen mededelingen gedaan over verbeteringen die aan het Kanaal van Sas van Gent naar Ter neuzen en de sluiswerken te Terneuzen, zullen worden aangebracht. Onder meer deelde hij mede dat het kanaal zal wor den verbreed. Het kanaal, dat thans 75 meter breed is aan de wateroppervlakte en 24 meter op de bodem zal in de toe komst respectievelijk 170 meter en 72 meter worden, bij een diepte van 12% meter. De nieuwe zeesluis, welke 290 meter lang en 40 meter breed en 12% meter diep wordt, krijgt een nieuwe zee voorhaven. Ook de binnenvaart krijgt een aparte, van het zeeverkeer geschei den sluis en haven. De huidige bruggen zullen in de toekomst vervangen worden door nieuwe. Advertentie Handig om mee te nemen! Hoge voedingswaarde Oók zoutloos overal verkrijgbaar Zware prestatie (Van onze t.v. medewerker) De mensen, die in de Sleutelstad en omgeving een werkelijk bevoegd oordeel over de uitzending van Shakespeare's „Troilus en Cressida" gisteravond zou den kunnen geven, zijn waarschijnlijk te tellen op de vingers van één hand. Eén daarvan kunnen wij om te beginnen aanhalen als beoordelaar van het stuk. Prof. Bachrach, hoogleraar in de Engel se letterkunde aan de Leidse Universi teit, heeft het beschreven als een cy nisch als blijspel bedoeld werk, waarin ondanks dramatisch en poëtisch uiterst suggestieve passages het thema geen groots geheel heeft opgeleverd. Wij wagen het wei de vertaling van Bert Voeten te roemen en weten ons dan in gezelschap van allen, wier oordeel ons in de laatste tijd is bekend geraakt. Dat verder de bezetting grandioos was, be hoeft nauwelijks te worden opgemerkt, omdat Johan de Meester of welke regis seur dan ook, die de leiding zich ziet op gedragen van de dramatische manifesta tie, die het toneel in het Holland-Festi val representeert, met doorbreking van alle groeps- en troepsmuren, putten mag uit het gehele reservoir van spelers en speelsters, waarover het Nederlands to neel de beschikking heeft. Als we dan nog memoreren mogen, dat de gala-opvoering van dit stuk in het kader van het staatsiebezoek van Koning Boudewijn, een .Royal performance" was, waarop vorstelijke keus invloed, naar ge fluisterd werd, had uitgeoefend en wel door de wens van de gast om veel op t.v. gebespiede acteurs nu eens in levende lijve te zien, dan rest ons als ons feite lijk oordeel te geven, dat de uitzending ons toch een artistiek gebeuren van be lang lijkt te zijn geweest. Tot slot veroorloven wij ons een op merking over een paar acteurs, die zich naar ons gevoelen bijzonder onderschei den hebben, met name de kostelijke Cees Laseur, Ko v. Dijk, Johan Schmitz, Coen Flink en de bewegelijke, lenige, spitse Henk van Ulsen, die een kant van zijn talent toonde, die wij niet kenden. Dat de jeugdige Femke Boersma zich aan de haar toebedeelde rol moest ver tillen, was te verwachten. Dat zij haar uiterste best deed, was in haar te loven, maar het rijke ritme van Voeten's her schepping kwam uit haar mond nauwe lijks over het voetlicht. Wij geloven, dat De Meester haar met deze in zichzelf natuurlijk zeer eervolle opdracht geen dienst heeft bewezen, maar verder ver dient ook hij eer voor zijn aandeel in deze zware prestatie, waarvoor hem in de pauze hulde werd gebracht door het Vorstelijk gezelschap en na het eerste vallen van het doek door een zaal, die recht stond. Wij achten het een voorrecht, dat het tot onze taak behoort Willy van Hemert te prijzen voor zijn televisie-regie, een moeilijk, maar met durf en vakman schap verricht werk, dat met zelfbeheer sing en over het algemeen met grote trefzekerheid glorieus tot een goed einde werd gebracht! Nelle bestellen Advertentie Vervolg van pag. 1 Het treinverkeer ondervond eveneens hinder van het onweer. De bliksem sloeg in de bovenleidingen van de baan vakken Leiden-Delft-Schiedam, Schie- dam-Hoek van Holland, Zwijndrecht- Dordrecht en Dordrecht-Lage Zwaluwe. Van de internationale lijnen kreeg Austria-Expres een uur vertraging. De T.E.E. Amsterdam-Parijs kwam 112 mi nuten achter op de dienstregeling. DRIEVOUDIGE RAMP In Utrecht, vlak bij de Renbaan Me- reveld, sloeg de bliksem in in een hooi zolder van een boerderij annex café, welk bedrijf daarmee werd getroffen door de derde ramp op een dag. Enkele uren tevoren was de vergunninghouder van het café, de 72-jarige heer A. van Wijk, getroffen door een attaque, op een melkwagen weggevoerd naar de buren. De eigenaar van de bij deze boerderij liggende renstallen, en tevens de be drijfsleider van de boerderij, de 36-ja- rige trainer-pikeur Nico Bloemsaat, was om vier uur bij een auto-ongeval in de omgeving van Ede om het leven geko men. De boerderij was nog maar vijf jaar oud. Het vorige gebouw brandde zes Jaar geleden tot de grond toe af. Naast de boerderij stonden acht kost bare dravers in een stal. Zij konden bij tijds worden losgemaakt. HOGE VLAMMEN In Huissen ontstond brand in een op slagplaats van de z.g. „Boerenbond", harde, wervelende wind joeg de vlam men hoog op, zodat dankbaar de as sistentie van de Arnhemse brandweer aanvaard werd. De opslagplaats brand de geheel uit, doch de omliggende ge bouwen bleven gespaard. Toen de Arn hemse brandweer huiswaarts keerde sloeg de bliksem in een bijenschuur, zo dat de thuisreis onderbroken moest wor den. Kort daarop sloeg de bliksem nog in een andere, naburige boerderij, doch hier konden de bewoners met eigen mid delen het vuur bedwingen. Juist toen een dienst gehouden werd in een r.-k. kerk te Muiden sloeg daar de bliksem in. De dienst moest bij kaarslicht worden voortgezet. De gere formeerde kerk te Muiden kreeg ern stige schade aan het dak door bliksem inslag. Van de 65 meter hoge steigers rond de St. Vitustoren in Bussum werden in de vooravond vele planken losgeslagen door hevige rukwinden. Het verkeer rond de toren moest worden omgelegd. De 34 - jarige Nieuwlekkerlandse buschauffeur W. Roest verliet gister avond omstreeks acht uur te Ridder kerk zijn autobus om onder een boom te schuilen voor het onweer. Terwijl hij daar stond werd hij door de blik sem getroffen. Hij werd vervoerd naar het Zudderzieikenhuis in Rotterdam, waar hij kort daarna overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notities 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i. caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Leven ln Nederl., klankb. 19.45 Op bezoek bij anderen, caus. 20.00 Nws. 20.05 Fllmrubr. 20.15 Toespraak. 20.35 Benelux. 20.45 Daar gaat een do minee voorbij, caus. VARA: 21.00 Gevar. progr. 21.40 Klankb. 22.25 Buitenl. week- overz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, 23.00 Nws. 23.15—24.00 gesprek. Gram. VARA: Hilversum II, 298 m. KRO: 18.05 Ballroomork. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Gram. 18.50 Regerlngsultz.: Emigratierubriek: Het emigratiepraatje van H. A. Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 WD. pol. caus. 19.30 Tour de Fran ce. 19.45 Lichte muz. 20.30 Voordr. en muz. 20.55 Rep. Tour de France. 21.05 Holland Festival 1959: Rott. Phllharm. Orkest en sol. 22.30 Orgelspel. 22.50 On gehuwde vrouwen, caus. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Jazzmuz. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Journ. bezoek Z.M. Koning Boudewijn. Nelle bestellen Advertentie. Robin Douglas-Home in het huwelijk getreden De Engelsman Robin Douglas-Home, die de vorige zomer naar de hand van Prinses Margaretha van Zweden dong, is gisteren in het huwelijk getreden met Sandra Paul. een 18-jarig Londens foto model en mannequin. Robin, die bar- pianist is geweest-, is thans werkzaam in een reclamebedrijf. Hij is een neef van de graaf van Home, staatssecretaris voor betrekkingen met het gemenebest. Van Nelle bestellen 1 Advertentie. Nederlander in Belgische mijn omgekomen Gisteren heeft zich in de Charbonnage de Quatre Jean, te Queue-du-Bois bij Luik. een instorting voorgedaan waarbij vijf arbeiders door een massa van 40 ton verscheidene uren lang ingesloten zijn geweest. Vier van hen konden met lichte verwondingen worden bevrijd, maar de vijfde, Henri Wilhelmis, van Neder landse nationaliteit, bleek te zijn over leden. Zijn stoffelijk overschot werd vanochtend vroeg naar boven gehaald. (Advertentie) Is 't U ook zo goed bevallen? BINNENLAND De zomerconferentie van de CHU zal dit jaar van 1618 Juli a.s. op „Woudschoten" te Zeist worden gehou den onder presidium van mr. J. W. van Gelder, secretaris van de Unie. De algemene vergadering van de Ne derlandse Katholieke Bond van Mole naars, Graan-, Meel- en Kunstmesthan- delaren, heeft gisteren een voorstel aan vaard tot publikatle van namen van fa brikanten en leveranciers van ondeugde lijke grondstoffen voor mengvoeders. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Argentinië: ss „High- land Princess" (14/7); Australië: ss „Orion" (14/7); Brazilië: ss „Highland" Princess" (14/7), ss „Whighland Princess" (14/7); Canada: ss „Waterman" (14/7) en ss „Schiedijk" (15/7); Chill: vla New York (157); Indonesië: ss „Roeblah" (16/7); Ned. Antillen: ms Aegis" (13/7); Suriname: ms „Willemstad" (15/7); Brits Oost-Afrika: ss „Europa" (16/7). De gemeenteraad van Amsterdam heeft mr. C. J. Enschede, vice-president van de rechtbank te Rotterdam, benoemd tot gewoon hoogleraar ln het strafrecht en de strafvordering aan de Universiteit van Amsterdam, in de vacature, die is ont staan door het vertrek (met emeritaat) van mevrouw prof. mr. D. Hazewinkel Suringa. Evenals vorig jaar heeft Hans Hasel- böck uit Wenen het te Haarlem gehou den Internationale orgelimprovisatiecon cours gewonnen. Na hem speelden Uwe Röhl uit Sleeswijk, W. Daim vilt Amster dam en Raymond Daveluy uit Montreal. De minister van Defensie, de heer Sydney van den Bergh, en de chef van de Generale Staf, luitenant-generaal Le Fèvre de Montlgny, zijn gisteren ln La Courtlne aangekomen voor een bezoek aan het Nederlandse oefenkamp. Een Ne derlands detachement heeft hen met de vlag en militaire muziek eer bewezen. Daarna begonnen de besprekingen met de Nederlandse leiders ln het legerkamp. De Russische ambassadeur ln Den Haag. de heer S. P. Kirsanov, vertrekt za terdag naar Rusland. Hij vliegt met een Toepolev van Schiphol naar Moskou. Tfj- dens z(Jn afwezigheid wordt hij waarge nomen door d2 ambassaderaad Koetze- netsov als zaakgelastigde a.l. Op 24 en 25 juli zal de burgemees ter van Kobe in Japan. dr. C. Haraguchl een bezoek ap ons land brengen. BUITENLAND De leider van de Congrespartij ln Kerala. Sjanker, heeft aan de president van India, dr. Prasad, een afschrift ge zonden van een memorandum over de toestand in Kerala. Dit memorandum is een document van 15.000 woorden, waar mee men „de misbruiken en wandaden" van het communistisch bewind in Kerala in het daglicht wil stellen. SJankar zou vandaag een officieel bezoek aan de pre sident brengen. Vier hoge Argentijnse officieren zijn gisteravond in Montevideo aangekomen, waar zij politiek asiel hebben gevraagd. Het zijn generaal Bonnecarrere, kolonel Suarez (de vroegere commissaris van po litie in de provincie Buenos Aires), ge neraal Cabanillas en kolonel Cabanillas. Zij behoorden tot de groep Argentijnse of ficieren, die druk op de regering hebben uitgeoefend omdat ze ontevreden waren over het bewind van president Frondizi. Als de toeneming van de radio-ac tieve neerslag in de komende jaren even groot is als in het afgelopen jaar, zal de Bevolking van Scandinavië spoedig bloot gesteld worden aan de maximum toelaat- Bare strallngsdoses, aldus een verslag dat Scandinavische deskundigen hebben op gesteld na een conferentie in Oslo. De deskundigen menen evenwel, dat het voor het ogenblik niet nodig is, van gezond heidstandpunt bezien, om maatregelen aan te bevelen met het oog op de waargeno men radio-actieve besmetting van water, melk en levensmiddelen. De Amerikaanse zakenman Charles Granville hoopt Engeland een geurige Kerstmis te bezorgen. Hij wil de volgende week woensdag 45 liter reukolie en meer dan 100 kilogram speciaal rood poeder van zijn „Angellque Perfume Compagny" bij Miami (Florida) in de Golfstroom uit strooien. Granville verwacht dat de geurstroom tegen Kerstmis de Engelse kust zal bereiken. Afrikanen ln het gebied van Kam pala hebben gisteren hun winkels geslo ten ten teken van rouw wegens de over brenging van zes voormalige leiders van de. verBoden Nationale beweging van Oeganda van de gevangenis van Loezlra nabij Kampala naar afgelegen delen van Oeganda. Veel Afrikanen droegen rouw kleding. De gouverneur van Oeganda. Sir Frederick Crawford, had de overbrenging gelast .omdat hij de aanwezigheid van de gevangenen te Loezlra gevaarlijk vond voor ae openbare orde. _Katherine Dowsett, een twintlg- ïden ge- Edward Lang- ley. naar Schotland was gevlucht om daar te trouwen. Is bij Durham gearres teerd. Wegens geldgebrek waren belden op de terugweg naar Engeland. Het meisje zal onder toezicht van het Britse hoog gerechtshof worden geplaatst. Sir Leslie Munro, voormalig voor zitter van de algemene vergadering der V.N., die van dit orgaan de opdracht had gekregen, een onderzoek in te stellen naar de Hongaarse opstand van 1956 en de onderdrukking ervan, heeft gisteren tot journalisten gezegd, dat Hongarije en de Sovjet-Unie weigeren met hem samen te werken om het onderzoek tot een succes te maken. Sir Leslie zal op de komende algemene vergadering een rapport Indie nen over zijn pogingen en cfe onmoge lijkheid om zich van zijn taak te kwijten. President De Gaulle is gisteren van Madagascar naar de Comoro-ellanden vertrokken. Voor zijn vertrek uit Ma- Joenga riep de president van Madagascar hem een „tot weerziens" toe, waarna de enthousiaste menigte het politlekordon doorbrak en poogde De Gaulle te nade ren. Deze werd van alle kanten Ingeslo ten en drukte talloze handen. Op het vliegveld nam hij langdurig afscheid van de president van Madagascar en van de twaalf Afrikaanse premiers, die voor de bijeenkomst van de uitvoerende raad van de gemeenschap naar Madagascar waren gekomen. In Tel Aviv hebben zich gisteren relletjes voorgedaan, nadat woensdag avond de politie een waarschuwingsschot had gelost op een dronken man, die autobuspassagiers lastig viel. Voor de po litie er gisteravond in geslaagd was de orde te herstellen, waren een tiental po litiemannen gewond en verscheidene win kels geplunderd. Er is een twintigtal be togers gearresteerd. Het grootste Westduitse passagiers schip, de 32.000 ton metende „Bremen", is gisteren voor zijn eerste reis naar New York vertrokken met 1.122 passagiers en een bemanning van 544 leden. De „Bre men". de voormalige „Pasteur", werd in 1957 voor ongeveer 30 miljoen mark van Frankrijk gekocht. De kosten van het ombouwen bedroegen ca. 65 miljoen mark. Uit veiligheidsoverwegingen heeft de Internationale Organisatie van Vliegtuig maatschappijen, IATA, besloten, dat pas sagiers niet meer wordt toegestaan draag bare radiotoestellen of taperecorders voor gebruik in het vliegtuig mee te nemen, een maatregel, die zal gelden voor alle by de IATA aangesloten luchtvaartmaat schappijen. Een radiotoestel of een recor der kan de aanwijzingen van instrumenten of radiohulpmiddelen in de stuurhut be ïnvloeden, waardoor afwijkingen kunnen ontstaan. Ghana heeft besloten de „vrije Al gerijnse regering" onder leiding van pre mier Ferhat Abbas feitelijk te erkennen. Deze regering, die ln Cairo zetelt, na in september te zijn gevormd, is reeds door de meeste Arabische staten en landen van het communistische blok officieel erkend. DE KERK IN DE GROTE STAD De door de generale synode der Geref. Kerken van Assen-1957 benoemde de- putaten voor het grote stadsvraagstuk hebben bij de komende generale synode van Utrecht hun rapport ingezonden. Daarin zeggen zij, dat in kleinere ge meenschappen het lidmaatschap van de kerk beter kan worden beleefd. Zij stel len aan de synode voor uit te spreken, dat voor grote gemeenten deling in een aantal zelfstandige kerken in het alge meen de voorkeur verdient. Voorts om aan die kerken, die van gevoelens zijn, dat tot zulk een deling niet kan worden overgegaan, richtlijnen te verstrekken voor een interne decentralisatie en groeiende kerken te adviseren zich over het vraagstuk van de kerksplintsing te bezinnen. NED. HERV. KERK Beroepen te Klazlenaveen L. Llngen te Kolder- en Dinxterveen; te Gameren D. v. d. EntBraat te Elspeet; te Hedel P. de Jong te Kootwijkerbroek; te Klundert Joh. Kortleve. kand. te Papendrecht. Bedankt voor Ommen J. J. v .d. Krlft te Ermelo. GEREF, KERKEN Beroepen te Aardenburg J. D. de Vries, kand. en hulppred. te Oostzaan; te Bo- vensmllde C. v. d. Glessen te Tzum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te St.-Catharlnus (Ontario - Canada) P. Blok, kand. te Rotterdam. Bedankt voor 52 beroepen Kandidaat P. Blok te Rotterdam heeft het beroep van de Geref. Gemeente te Dirksland aangenomen en bedankt voor niet minder dan 52 andere beroepen, w.o. die van de Geref. gemeenten te Benthuizen, Bodegraven, Boskoop en Katwijk aan Zee. In het kerkelijk be- roepingswerk is dit wel een novum, dat tevens het groot tekort aan predikanten in deze kring demonstreert. Van Nelle bestellen I Advertentie VRIJDAG Boerhaavelaan 44: Uitreiking diploma's leerlingen Don Bosco-dagschool. 8 u. nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar „Nieuw Leeu wenhorst". 2 uur nam. ZONDAG MAANDAG. Pieterskerk: Avondmuzlek. Organist Joop Brons. 8.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer). Diploma-uit reiking Mathesis Sclentlarum Genltrix, 8 uur nam. DINSDAG WOENSDAG Binnenplein Universiteit: K. en O.- excursle naar de Hortus Botanicus. 2.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret 6lnde 1880 Werkd. 10 uur voorm.—6 uur nam zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum vooi Volkenkunde; Expositie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 4 uur; '8 zondags van 14 uux) t.em 6 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo- fle van Nederland. Op werkdagen van 012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Relnhold en Brusselse amateurfotografen, (t/m. 15 augustus). VOOR ZATERDAG 11 JULI. Hilversum I (402 m.). VARA.: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 V. d. vrouw. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. VPRO.: 10.00 Tijdelijk uitge schakeld. caus. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 V. d. vrouw. 10.45 Cabaret. 11.15 Hammondorgelspel. 11.20 Buitenl. week- overz. 11.35 Klavecimbel. 12.00 Casino-ork. v. d. N.I.R. 12.30 Land- en tulnfb.meded. 12.33 Klein Radiokoor. 13.00 Nws. 13.15 Liohte muz. 13.40 Muz. revue. 14.20 Streefcultz. 14.45 Liohte muz. 15.05 Boek- bespr 15.25 Holland Festival 1959: Resl- dentlè-ork. 16j5 Lezing. 16.30 Nieuwe gTam. 16.55 Vakantletlps. 17.30 Weekjourn. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.35 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO.: 19.30 Wie A zegt. moet B zeggen, caus. 19.40 Het Bijbels Paradijs- verhaal door de eeuwen, caus 19.55 Deze week. caus. VARA.: 20.00 Nws. 20.05 Caus. en gram. 20.20 Promen. orkest en sol. 21.55 Soc. comm. 21,10 Hoorsp. 22.00 Sportnws. 22.30 Instr. sextet. 23.00 Nws. 12.1524.00 Gram. Hilversum II (298 m.). KRO.: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgenge bed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vtouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zie ken. 11.45 Gram. 12 00 Middagklok-nood klok. 12.03 Metropole-ork. en sol. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Rep. Bezoek Z.M. Koning Boudewijn. 13.25 Liohte muz. 13.45 V. d. Jeugd. 14.00 Kompas. 14.10 Amateursprogr. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 14.55 Amateursprogr. 15.15 Gregoriaanse zang. 15.45 Boekbespr. (tussen 15.5(^—17.30 Tour de France) 15.55 Gram. 6.20 V. d. jeugd. 16.50 Gram. 17.20 Lichte muz. 17.50 Idem. KRO.: 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 De Springplank. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Gram. 18.50 Caus. 19.00 Nws. 10.10 Act. 19.25 Llohtbaken. caus. 19.40 Tour de France. 19.55 Gram. 20.05 Tour de France. 20.15 Holland Festival 1059: Con- certgeb. en sol. 21.30 Jules en Harry. 22.00 De Knlpperbol, pol. caus. 22.10 Gevar. muz. 22.35 Wij lulden de zondag ln. Aan sluitend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Esperanto. 2q.22 24.00 Nouveauté's. Van Nelle bestellen I Advertentie TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 12.05—13.00 Rep. Bezoek Z.M. Koning Boudewiln ln Limburg. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Journ. Bez. Z.M. Koning Boudewijn. AVRO.: 20.35 Perry Como Show. 21.15 Foto-wedstrijd. 21.45 Gevar. progr. Engeland, BBC Home Service (330 m.) 12.00 Cricket. 12.25 Ork.conc. en koor. 12.55 Weerber. 13.00 Weerber. 13.00 Nw^ 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. en lnterv. 14.lf Hoorsp. 15.10 Cricket. 15.40 Ork.cona, 16.45 V. d. kleuters. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sport. 18.45 Gevar. muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Hoorsp. 20.00 Govar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Gevar. progr. 22.30 Recital. 22.45 Li tanie. 23.00 Nws. en weerber. 23.0623.36 Gevar. muz. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 m.). 12.00 Hersengym. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Cricket. 13.35 Gevar. muz. 13.4518.35 Geen opgave. 18.35 Jazzmuz. 19 00 Journ. 19.30 Nws. Daarna: Dansmuz. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Gevar. muz. (Om 21.30 Nws.) 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. 23.00 Popul. muz. (Om 23.30 Nws.) 23.55 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 15.30 Volksmuz. en dansen. 16.30 Gevar. progr. 10.00 Nws. 19.30 Koor zang. 20.45 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 'Ork.conc. 23.00 Jazzmuz. 24.00 Nws. 0.05 Lichte muz. 1.00 Gevar. muz. 2.15 Gevar. muziek. Brussel (324 en 484 m.). 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.T5 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Koor en ork. 15.50 Gram. 16.00 Idem (16.0017.00 Tour de France). 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Orgel spel. 17.30 Gram. 18.00 Mannenkoor. 18.30 V .d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Vlaamse volksliederen. 19.40 Klankb. 20.00 Vlaam se volksliederen. 20.45 Dansanuz. 21.00 Graan. 21.15 Amus. ork. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram. 484 m.: 11.55 Gram. 12.15 en 12.54 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Vrije tijd. 16.00 Gram 17.00 Nws. 17.10, 17.20 en 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. Van Nelle bestellen I Advertentie. DE BIOSCOPEN Lldo Teenager melodie". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „Twaalf uur angst". 14 Jaar, Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donder dagcyclus: „Die 3 Groschenoper". Luxor „Hoe vertel lk het mijn doch- 2.30, 7 en n 9 Jagei 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 1.30, m. „HUC VCllC I ift. I ICO III ter?". 18 Jaar. Werkdagen: 2 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, uur. Trianon „De wet". 18 Jaar. Werkdagen: --X 9.15 7 en 9.15 uur. Rex „De zoon van de Kalief". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45; 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden ls geopend Apotheek Van Driesum. Mare 110, tel. 20406. Bij geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers) bel op doklerstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) f fj W s K-S 03 wind m/s. e 5 <L> C eg Amsterdam onweer wnw 2 33 18 13 Den Helder zwaar bew. no 10 31 17 0 Ypenburg geh. bew. nno 5 34 17 22 Vlissingen onweer n 6 32 17 4 Eelde zwaar bew. nno 4 33 18 0.5 De Bilt mist n 2 34 18 2 Twente onbewolkt w.stll 35 20 0 Eindhoven mist wnw 1 36 19 6 Z.-Limburg mist w 3 36 19 1 Helsinki zwaar bew. z 4 25 15 0 Stockholm half bew. z 3 31 16 0 Oslo zwaar bew. w.stll 26 15 3 Aberdeen zwaar bew. w.stü 18 6 1 Londen geh. bew. nno 2 24 14 2 Brussel miist w 2 36 17 0.1 Luxemburg onbewolkt z 2 32 21 0 Parijs half bew. nn/w 4 36 19 0 Bordeaux zwaar bew. w 3 34 21 0.2 Grenoble licht bew. w.stil 31 18 0 Nice onbewolkt n 5 28 21 0 Berlijn onbewolkt ZZW 4 35 20 0 Frankfort onbewolkt o 2 35 19 0 München onbewolkt zw 2 30 15 0 Zürich onbewolkt w.stll 32 17 0 Genève licht bew. oeo 1 32 Locarno lioht bew. w.sfcil 30 21 0 Wenen onbewolkt zzo 2 29 16 0 Innsbruck onbewolkt w.stil 33 15 0 Belgrado onbewolkt wzw 2 29 16 0 Athene onbewolkt n 5 32 Rome onbewolkt w.stll 31 16 2 AJacclo onbewolkt no 2 23 Madrid onbewolkt w^tll 20 Mallorca onbewolkt W-Stll 31 18

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2