ÏS3M Vijfde plaats voor Van den Borgli in roze stadion van Bordeaux Be Tour in cijfers I M/GTFOET l RADIO TELEVISIE Dejouhannet brak de zegereeks van Frans nationalen Kippenhok :i Darlene Hard en Maria Bueno in finale dames enkelspel VRIJDAG 3 JULI 1959 Verlammende hitte in achtste etappe De Nederlanders in het roze-stadion van Bor deaux hoopten op een herhaling van de triomfen van onze Tourrenners in de jaren 1952 tot en met 1955, toen achter elkaar Hans Dekkers, Henk Faanhof, Jan Nolten en Wout Wagtmans de overwinningskus van een Girondijnse schone in ontvangst mochten nemen. In de kopgroep, die ver voor het peloton uit door de straten van de wijnstad de kilometers wegduwde, reed de ditmaal niet door pech getrof fen Martin van den Borgh. De Limburger stak in een goede vorm. Dat had zijn onversaagde zwoe gen in de geslaagde vlucht bewezen. Maar zou Het was een verloren zaak. De Limburger, die op de piste helemaal niet thuis is, zakte terug tot de achtste plaats. Van den Borgh schoot in de voorlaatste bocht omhoog in een laatste wanhopige poging om over de fel sprintende meute heen de winst nog te grijpen. Het was vergeefs. De door Forestier gelanceerde Dejouhannet zegevierde na een verwoed duel met de Franse nationaal Stablinski, vóór Elliott, Forestier en Van den Borgh. die zich met de vijfde plaats tevreden moest stellen. Aan de bijna niet te stuiten overwinningswoede van de Franse nationalen was door de regionaal Michel Dejouhannet een einde gemaakt. hij er ook in slagen in de 10 km. over de brede boulevards zijn acht makkers achter zich te laten? Het was zijn enige kans in dit gezelschap van sprinters als Dejouhannet, Forestier en Elliott. De spanning steeg met elke seconde. De allerlaatste berichten wezen er wel niet op dat een der leiders weg had kunnen komen, maar men kon nooit weten. Aan alle onzekerheid kwam in het stadion te Bordeaux een abrupt einde, toen Jean Forestier met Dejouhannet aan zijn wiel het eerst door de oprit verscheen. Van den Borgh lag in vierde positie. had veroverd van 1 min 30 sec op veer tien man, bij wie Darrigade, Gismondi. Dotto en Rohrbach. Twee groepen Dat was de grootste winst van deze vlakke etappe naar de zon. Voor het eerst in 'leze tour steeg de tempera tuur namelijk tot voor dit evenement normale waarden, hetgeen wil zeggen tot een bijna verlammende hitte. De toeschouwers langs de schier eindeloze wegen hadden elke meter schaduw be nut. En voor zover dat niet mogelijk was. hadden "zij met behulp van bebla- derde takken een provisorisch hoofd deksel gefabriceerd om zich tegen de stekende stralen van de zon te bescher men. Bekend terrein Niet één rit lm de Ronde van Frank- rijk is zo bekend als de tocht van La Rochelle naar Bordeaux, eerst door het verlaten land van de Oharente-Ma- ritime tot de oude Romeinse nederzet ting Saintes en vervolgens dwars door de Franse wijnkaart. Het knusse ha ventje van La Rochelle vormde een ge schikte achtergrond voor het vertrek. Uit de bewolkte hemel dwarrelde af en toe wat motregen naar beneden en met de uit zee komende wind deed dit de spieren verstijven. Het was dan ook geen wonder, dat nog in La Rochelle de eerste ontsnap pingspoging werd aangekondigd. Elliott en Desmet begonnen een campagne om de spieren warm te draaien en kregen vele navolgers. Voorlopig echter waren alle vluchten tot mislukken ge doemd door het sterke verzet van de Franse nationalen, die nog niets voor te grote krachtsinspanningen voelden. Over smalle wegen .tussen zacht glooi ende geelgerijpte akkers door. trok de karavaan naar het zuiden. Bij Archin- geay na 47 km zag Seamus Elliot een gaatje en hij stapte erin. De regionaal Stefen Lach ging met hem mee en om dat beiden ongevaarlijk waren voor de klasseringen, lieten de tricolores het tweetal voorlopig gaan. Een tiental kilometers verder werd een poging van acht renners om zich bij de inmiddels op honderden meters bevindende lei ders te voegen in de kiem gesmoord. Bij die acht waren onder meer Bram Kooi en de Belg Adriacnssens. In Saintes (72 km), dat met zijn typisch oud-Romaanse kerkje al van ver zichtbaar was geweest, liet Jean Fo restier het peloton zjjn achterwiel zien. Intussen was de bewolking op gelost en begon do zon onbarmhartig op de onbeschutte hoofden van de renners te branden. Veel lust om Fo restier terug te halen was er onder die omstandigheden dan ook niet. Hij nam de eerste van de centraal- zuldelijken, die bij de leiders kwam. Wat hebben ,'ze" van mij geschre ven, denkt Piet van Est, verdiept in het Tour-nieuws. Ploegleider Goldschmid en Bram Kool hebben eveneens interesse. Achter hem sprongen de Spanjaard Manzaneque en Busto, gevolgd door Adriaenssens. die zich bij grote hitte pas lekker voelt, Dejouhannet, Stablins- ky en Martin van den Borgh. Ook zij bereikten de kopgroep, die temidden van het gebied van de Cognac bij Jonzac na 113 km een voorsprong Tussen deze twee groepen in joeg de Franse achtervolgingskampioen Albert Bouvet achter de vluchtelingen aan. Hij was de enige, die in zijn streven slaagde. Bij de ravitaillering in Mon- tendre (na 133 km) noteerden de tien leiders een voorsprong van 1 min 45 sec op Gismondi en zijn makkers, ter wijl het peloton op bijna drie minuten teruggevallen was. Nog voor het gebied van de Gironde (151 km) bereikt werd, had de groep Gismondi het vergeefse van de po ging ingezien en liet zich afzakken. Het eerste dorpje op het Girondijnse grondgebied Saint-Savin-de-Blays was er getuige van, dat Busto ge lost werd. Hij was het slachtoffer van de hitte en stapte het eerste de beste cafeetje binnen om een koel glas bier naar binnen te slokken. Maar ook zonder hem waren de cen- traal-zuidelijken. met Forestier en De jouhannet, nog altijd het sterkst verte genwoordigd in de kopgroep. Met een voorsprong van bijna drie minuten op het peloton waren zij vrijwel zeker van de ploegenprijs en zij gingen nu ook op de etappezege rijden. Een gevaarlijk spel, want Jean Stablinsky deed al evenmin een meter kop. Gelukkig voor hen echter waren de anderen bereid, het zware werk op te knappen. Natuur lijk was het geen medeleven van Van den Borgh, Adriaenssens en Elliott, dat zij zich zo uitsloofden. Elk voor zich leefde in de hoop, de Fransen in de laatste tientallen kilometers een poets te kunnen bakken. Maar daarvoor wa ren diezelfde Fransen net te geslepen en steeds als Van den Borgh of Adriaenssens wegsprong, zat er een der regionalen op de hielen. Fooi Ondanks hun hebzucht konden De jouhannet en Forestier toch niet ver hinderen, dat Martin van den Borgh in Pugnac (160 km) een premie van 5000 Franse franken in de wacht sleepte. Misschien ook gunden zij hem deze fooi wel. Want het peloton had het tempo verhoogd en liep sterk in. Vijf kilomter voorbij Pugnac was de voorsprong ge slonken tot twee minuten en nu kwam het er op aan. alle krachten in de kop groep te mobiliseren wilde de vlucht niet geheel mislukken. Op dat moment waren ook Dejouhannet en Forestier bereid om op hun beurt de kop over te nemen. Stablinsky echter hield zich aan de opdracht van zijn meester en bleef achterin hangen. Het werd een fel gevecht, waarin de leiders erin slaagden hun voorsprong tot in het stadion van Bordeaux vrij wel te consolideren. Slechts dertig se conden moesten zij in de slopende jacht prijsgeven. De sprint van het pe loton. dat met Bram Kool aan het hoofd het stadion binnenreed, werd hoe kaai het amders - met groot machtsvertoon gewonnen door And ré Darrigade. Van enige invloed op de klassementen was het resultaat van de etappe niet. Ben van der Plas van de tweede divisieclub Wilhelmina is overgegaan naar PSV. De Eindhovense club be taalde voor deze 22-jarige linksbuiten een bedrag van 25.000 gulden. De achtste etappe van de Ronde van43.31.10; 19. Robinson (Int. Ploeg) Frankrijk, een rit over 201 km. van La Rochelle naar Bordeaux, is gewonnen door Dejouhannet. De uitslag was: 1. Dejouhannet (Centraal Zd.) 4.53.16; 2. Stablinski (Fr.); 3. Elliott (Int. ploeg) 4 Forestier (Centr. Zd.); 5. Van den Borgh (Nelux); 6. Manzaneque (Sp.); 7. Adriaenssens (B.); 8. Bouvet (WZW); 9. Lach (Parijs NO) allen in dezelfde tijd als Dejouhannet. 10. Sabbadini (West-zuid-west) 4.54.43; 11. Darrigade (Fr.) 4.54.47; 12. Van Geneugden (Bel gië) 13. De Bruyne (België) 14. Buysse (België); 15. Gainche (West-Zuid-West) 16. Pauwels (België)17. Van Aerde (België) allen in dezelfde tijd als Dar rigade. 23. Voorting (Nelux); 27. Favero (It.); 30. Kool (Nelux); 31. Brankart (België); 37. Bolzan (Nelux); 40. Ca- zala (Fr.); 42. Bobet <Fr.); 44. Riviere (Fr.); 46. Baldini (It.); 65. Kersten (Neux); 66. Anquetil (Fr.); 71 Van Est (Nelux); 74 Ernzer (Nelux); 76. Gaul (Nelux); 74 Ernzer (Nelux); 86. Damcn (Nelux); 87. Bahamontes (Sp 91. De Groot (Nelux); 104. De Jongh (Nelux); 108. Geminiani (Fr.). ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Cazala (Fr.) 43.22.04; 2. Gauthier (Centraal-Zuid) 43.23.31; 3. Annaert (Parijs NO) 43.24.15; 4. Vermeulin (Pa rijs NO) 43.24.16; 5. A. Desmet <B) 43.25.33; 6. Schellemberg (Zwits./Dld.) 43.26.06; 7. en 8. Picot (WZW) en Pau wels (B) 43 26.27; 9. Stablinski (Fr.) 43.26.29; 10. Anglade (Centraal Z) 43.28.49; 11. Batista (Int. ploeg) 43.29.08; 12. Adriaenssens (B) 43.29.49; 13. Hoeve- naers B43.29.59; 14. Riviere (Fr.) 43.30.05; 15. Baffi (It.) 43.30.48; 16. Bal dini (It.) 43.30.56; 17. Graf (Zwits/ Did.) 43.31.02; 18. Van Geneugden (B) 43.32.01; 20. Anquetil (Fr.) 43.32.03; 22. Favero (It.) 43 32.23; 23. en 24. Darri gade (Fr.) en Kersten (Nelux» 43.32.33; 25. Bahamontes (Sp.) 43.32.34; 28. Gaul (Nelux) 43.32.41; 29. Piet van Est (Ne lux) 43.33.02; 31. Voorting (Nelux) 43.33.38; 32. De Groot (Nelux) 43.33.45; 35. Brankart (België) 43.34.15; 38. en 39. Dejouhannet (Centraal-midden) en Ernzer (Nelux) 43.34.29; 44. Bobet (Fr.) 43.35.01; 45. De Jongh Nelux) 43.35.13; 57. Van den Borgh (Nelux) 43.36.04; 58. Damen (Nelux) 43.36.08; 67. Schmitz (Nelux) 43.36.37; 68. Bolzan Nelux) 43.36.43; 72. Geminiani (Fr.) 43.37.02; 78. Kool (Nelux) 43.37.33. PLOEGENKLASSEMENT Het dagklassement: 1. Centraal-Zuid Frankrijk 14.40.19; 2 .Frankrijk 14.42.20; 3. West-Zuid-West 14.42.46; 4. ex aequo Internationale ploeg, België, Spanje, Parijs-Noord- Oost en Nelux 14.42.50; 9. ex aequo Ita lië en Zwitserland/Did. 14.44.21. Het algemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Frankrijk 130.18.38; 2. België 130.21.49; 3. Parijs-Noord-Oost 130.24.26; 4. Centraal-Zuid-Frankrijk 130.25.54; 5. West-Zuid-West 130.33.04; 6. Zwitserland/Duitsland 130.33.24; 7. Italië 130.34.07; 8. Internationale ploeg 130.35 42; 9. Nelux 130.38.16; 10. Spanje 130.39.29. PUNTENKLASSEMENT 1. Darrigade (Fr.) 244 pt.; 2. Dejou hannet (Centraal-midden) 216 pnt.; 3. Favero (It.) 192 pnt); 4. Van Geneug den (België) 167 pnt.; 5. Riviere (Fr.) 150 pnt. Hollenstein, Altweck en Ommer, allen van de Zwitsers-Duitse ploeg staakten gisteren de strijd. gaat natuurll|k mui l fftcuiri- i HKUfUillUI l.f. f u Elliott bedreigt Piet van Est Met grote meerderheid van stem men werd de internationaal Elliott uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van de achtste etappe. Mar tin van den Borgh, die zeker een niet gering aandeel had in de ge slaagde vlucht, kreeg geen enkele stem. Door de eerste plaats van El liott wordt de leiderspositie van Piet van Est in het klassement der strijd- lustigste renner ernstig bedreigd. Van Est staat nog steeds op de eerste plaats met 73 punten, maar Elliott heelt slechts één punt min der. „Het kan natuurlijk zijn, dat je een Franse organisatie voor vreem delingenverkeer op je dak krijgt, maar je moet nu toch eens in de krant zetten, dat wij met de Nelux- ploeg vannacht in een soort kip penhok met ratten en muizen heb ben geslapen. En de maaltijd was ermee in overeenstemming". Dat kwam een verontwaardigde Klaas Buchly ons vrijdagmorgen voor de start van de eerste warme rit van deze Tour de France, die van La Rochelle naar Bordeaux, vertellen. Intussen diende ploeglei der Goldschmidt bij commissaris- generaal Eli Wermelinger een pro test in en hij had Charly Gaul als getuige meegebracht. Wielrenners, die elk seizoen vele koersen in het buitenland rijden, zijn heus wel wat gewend en in La Rochelle en omgeving heeft geen enkele ploeg of volger een wat men noemt grand-hotel gehad, maar hotel Saint-Victor in Chatelaillon vlak bij La Rochelle, waar de Ne- luxploeg samen met de internatio nalen was ondergebracht, was toch wel het toppunt van alles. Kamer en bedden waren totaal onvoldoen de, zowel wat reinheid als comfort betreft. Klaas Buchly zakte ergens in de buurt van de wastafel met een voet door de rotte houten vloer en overal was er geritsel van onge dierte Het protest van Gaul en Gold schmidt was zonder twijfel gegrond en de heer Wermelinger, die ver antwoordelijk is voor het onderdak, schrok wel even, toen hij het ver haal hoorde. Of het allemaal veel helpen zal is natuurlijk de vraag. Er lag in La Rochelle nog een protest van de Neluxploeg op tafel. Jaap Kersten stond in het klasse ment van de zevende etappe als negende geklasseerd, maar hij was in de kopgroep van twaalf als ze vende over de streep gekomen. De Limburger, die in de algemene rangschikking de best geklasseerde van de oranjeploeg is, liet het er niet bij zitten en Goldschmidt evenmin. Vrijdagavond werd in Bordeaux bekendgemaakt, dat Ker sten in de zevende etappe alsnog als zevende is geklasseerd. Het le vert geen seconde winst op, maar wel 10.000 franken voor de verho ging van de dagprijs van 15.000 op 25.000 voor nummer zeven plus een a zevental punten voor het klasse- J ment van de groene trui. En die voordelen zijn altijd wel een protest f waard. f Wimbledon-kampioenschappen Vooral tie Braziliaanse speelde sterk tennis De 19-jarige Braziliaanse kam pioene Maria Esther Bueno en de 23-jarige Californische medische studente Darlene Hard hebben zich geplaatst voor de eindstrijd van het dames-enkelspel, die morgen zal worden gehouden. Maria Bueno, als zesde geplaatst, is de eerste Zuidamerikaanse, die in de lange geschiedenis van Wimbledon een finaleplaats heeft bereikt. Dar lene Hard bereikte te Wimbledon reeds eerder de finale, namelijk in 1957, maar werd toen verslagen door Althéa Gibson, die vorig jaar eveneens de titel veroverde. Om de „nalatenschap" van Gibson zal de strijd fel zyn. als tenminste de voor tekenen niet bedriegen. Want beide fina listen legden gisteren een grote superio riteit aan de dag. Maria Bueno besliste haar duel met Sallen Moore (62, 64) in 44 minuten, terwijl Darlene Hard voor haar overwinning op mej. Rey nolds <64, 64) slechts 48 minuten nodig had. Vooral de Braziliaanse speelde bijzon der sterk tennis en hoe de jonge Sally Moore ook van zich afbeet beiden be schikken over een harde slag zij was niet opgewassen tegen de accuratere, diepere volley en vastere service van haar tegenstandster. Wat beiden hin derden, was de sterke wind, waardoor zij het moeilijk hadden hun spel onder controle te houden. In slechts zeventien minuten was de eerste set al beslist, toen Maria Bueno uit een voorsprong van 41 naar 62 snelde. In de tweede set kwam de grote vechtlust van Sally Moore naar voren. Uit een achterstand van 02 kwam zij op 2—2. Maar in de achtste game slaag de Maria Bueno erin, wederom door de service van Moore te breken en hierdoor op 5—3 te komen. Sally Moore bleef echter ijskoud onder het geweld, dat haar tegenstandster ontketende, sloeg onmiddellijk fel terug, nam Bueno's ser vice en doordat de Braziliaanse bij 3040 een dubbelfout maakte, schreef zij deze game toch nog op haar naam. Climax Daarna kwam de climax. Sally Moore faalde tweemaal met haar back-hand en op love-40 gaf zij Bueno driemaal matchpunt. Op de eerste gaf Moore een keiharde forehand, die het net scheerde en waarop Bueno kansloos was. Daarop volgde een zachte service, waarbij de bal door de wind werd opgenomen en zo'n vreemde wending nam. dat ook hierop de Braziliaanse misgreep. De zege zou voor de Amerikaanse echter een il lusie blijven, want ver buiten bereik van haar rivale scoorde Bueno het beslissen de punt: 64. Darlene. die zal proberen de reeks van vijftien achtereenvolgende Amerikaanse overwinningen in het dames-enkelspel voort te zetten, wandelde door de halve finale heen, want de Zuidafrikaanse Reynolds miste controle in haar spel, waardoor zjj vele kansen liet liggen. Advertentie E I DEN EEN GANG NAAR GANGETJE 12 l£ LONEND UVS - DOS viel als een baksteen (Van onze sportredacteur) De oefenwedstrijd die UVS gis teravond tegen de Utrechtse ere divisieclub DOS speelde, is be paald geen succes geworden. On getwijfeld zal het bestuur van de sectie betaald voetbal van de blauwwitte vereniging wel iets wijzer zijn geworden wat betreft het probleem wie wel en wie niet gecontracteerd kunnen worden voor het komend seizoen, maar voor de nog vrij talrijke toeschou wers viel deze ontmoeting als een baksteen. UVS speelde voor de rust met een boomlange, 16-jarige midvoor wiens naam men niet bekend wilde maken. Misschien is dat ook wel het beste, want deze jongeman, wiens spel nog niet toe reikend was voor de tweede klasse van de Afdeling-Leiden, werkte zo op de lachlust van het (wrede) publiek, dat hij deze avond al narigheid genoeg te slikken heeft gekregen. Na de rust was midvoor X vervangen door ene Verkuylen uit het derde van UVS en ook deze speler heeft nog wel enige jaren van ijverig oefenen voor de boeg. Het was spijtig voor de debuterende Wim van Kampen, dat er van zijn mede aanvallers zo weinig steun te genieten viel, want de LFC'er was o.a. met een verrassend schot tegen de paal be slist niet slecht begonnen. Maar met deze los-zand-voorhoede viel er tenslotte tegen jongens als een Hans Kraay, een Louis v. d. Bogert, een Temming en een Nagtegaal weinig uit te richten. Ook stopper Theo van Kampen deed het niet slecht, maar ook in de blauwwitte ach terhoede was het bepaald geen botertje tot de boom. Slechts twee spelers haalden deze avond een dikke voldoende. Dat waren de verrassend goed spelende Hennie de Haas en doelman Frits van Duyl, terwijl naast hen Wim Bekkering een pluim verdiende voor zijn grote ijver. Voor het overige zullen we er maar het zwijgen toe doen. DOS, dat eveneens experimenteerde, nam voor rust de lei ding door rechtsbuiten Brox; na de her vatting voerden midvoor Klein, Luiten en rechtsback Nagtegaal de score op tot 04, waarna rechtsback Van Mey- gaarden het drama rond maakte door het leer in eigen doel te werken: 05. Alleen de handtekeningenjagers zijn deze avond aan hun trek gekomen. Daarvan weten Tonny van der Linden in civiel op de tribune en Hans Kraay mee te praten DAMMEN Van Dijk winnaar te Monaco De Nederlander ir. Van Dijk heeft het toernooi om de challenge mondial, dat te Monaco werd gehouden, gewonnen en daarmee het recht verworven de Rus Iser Kuperman de huidige wereldkampioen dammen uit te dagen voor een tweekamp. De uitslagen van de laatste dag waren: Vijfde ronde: Agliardi (Monaco)Ver. ?oest (Belgiëj 11; ir. Van Dyk (Neder- and)Delhom (Frankrijk) 11. Lover succesvol Rod Laver, de Australische finalist in het heren-enkelspel, bereikte gisteren een tweede eindstrijd, namelijk die van het heren-dubbelspel, tezamen met zijn landgenoot Mark. Zij versloegen de Ita lianen Pietrangeli en Sirola met 64, 64, 63 en komen nu in de finale tegen hun landgenoten Emerson en Fraser, die Legenstein en Ulrich geen kans gaven. Bovendien plaatste Laver zich in de halve eindstrijd van het ge mengd-dubbelspel, waarin hij uitkomt met Darlene Hard, door een overwinning met 63, 75 op Engelands laatste hope, de combinatie Truman-Truman. LZC's Deense gasten troffen liet niet LZC heeft onder uiterst slechte om standigheden haar Deense gasten in Poelmeer ontvangen. Het werden dan ook vrfj onaantrekkelijke wedstrijden die ieder ontvluchtte om in de droogte en luwte enige warmte op te doen. Jammer voor de gasten, die bij beter weer van de fraaie omgeving van het oude, versleten, zwembad hadden kun nen genieten. De uitslagen waren als volgt: 25 meter vrije slag meisjes (alleen LZC-leden)1. Ineke v. d. Broek 20.4; 2. A. Noordijk (schoolsl.) 25.6; 3. A. Apeldoorn (idem) 30.-. 50 meter rugslag meisjes: 1. Annette Herfst LZC 45; 2. Charlotte v. Goor LZC 46; 3. Anne Nissen (Nackskov) 49. 70 meter rugslag Jongens: 1. Erik Koper LZC, 53.9; 2. Hennlng From (Nackskov) 60.1; 3. Henning Andreasen (Nackskov) 61.8. 70 meter rugslag dames: 1. I. van Oosten. De Zijl 59.7; 2. J. Benvenuti, De Zijl 62.5; 3. W. Teyn, De Zijl 62.5. 70 meter schoolslag heren: 1. Per Mor- tensen (Nackskov) 58.3; 2. Jac. van Meygaarden (LZC) 67.8. 50 meter vrije slag meisjes: 1. Lizzi Wad (Nackskov) 38.5; 2. Greet Heems kerk (De Zijl) 39.8; 3. Gitte Schodt (Nackskov) 41.4. 50 meter vrije slag jongens (alleen LZC): 1. Rudy Schmidt 33.9; 2. Jaap Timmermans 36.4; 3. Kees Koppen 39. 70 meter vrije slag heren: 1. Erik Ko per (LZC) 44.9; 2. Poul E. Petersen (Nackskov) 45; 3. Aad Timmermans (LZC) 47.5. 70 meter schoolslag dames: 1. Lizzi Tang (Nackskov) 1.06; 2. Hilde Ouwer- kerk (LZC) 1.08.2; 3. Greet Heemskerk (De ZU1) 1.08.3. 70 meter vlinderslag heren: 1. Jens E. Rasmussen (Nackskov) 52.5; 2. Arne Hasselgren (Nackskov) 64.4; 3. Chris Colpa (LZC) 55.5. 70 meter vrije slag dames: 1. Ida Hanssen (Nackskov) 50.2; 2. Wil Teyn (De Zijl) 51.4; 3. Klrsten Johansson (Nackskov) 54.5. 50 meter schoolslag (alleen LZC): 1. Jan Brak 52.-; 2. Jaap Timmermans 54.5; 3. Karei Braun 60.8. Internationale „Seaweek" De zesde internationale „Seaweek" zal dit laar in Nederland gehouden worden in de periode van 11 tot en met 18 Juli. Aan dit internationale maritieme sport evenement, waarvan de uitvoering in handen is gelegd van de Commandant Zeemacht in Nederland, zullen afge vaardigden uit de Verenigde Arabische Republiek, België, Griekenland, Italië, Noorwegen, Zweden en Nederland deel nemen. Het programma voor deze „Seaweek" begint op maandag 13 Juli met een openingsceremonie. Op 14, 15.16 en 17 Juli worden de zeil-, zwem-, roei en atletiekwedstrijden gehouden, voor wat betreft het „vaargedeelte" te Medemblik en voor de rest in Den Hel der. Op vrijdagavond 17 Juli wordt in het Koninklijk Instituut voor de Marine een afscheidsdiner gegeven. Spelers voer nationale waterpolozeven tallen Het Nederlands waterpolo-zevental, dat zondag 12 juli as. te Apeldoorn tegen België zal uitkomen, zal uit de volgende spelers worden samengesteld: H. Vriend (Y), F. van Dorp (AZPC), W. van Spengelen (HZPC), C. van der Tooren (GZC), B. Kniest (Neptunus, Arnhem), A. de Boer (De Robben), H. Muller (Dolfijn), H. Ran (ZIAN), F. van der Zwan (DZV) en De Mey (Y). Voor het Nederlands Junioren-team, dat op dezelfde dag en eveneens in Apeldoorn tegen het Junioren-zevental van België zal uitkomen, is de voorlo pige selectie: N. de Mey (Y), R. van Berkel (ZIAN), Hans Aalbers (DZV), H. Wouda (Meeu wen), G. Woormgoor (UZSC), J. Buys (Zwemlust), S. P. Ouwerkerk (LZC, Leiden), H. Pieters (DAW), J. Sikma, (Nereus) en J. Flik (BZZ, Zwolle). WIELRENNEN Ronde van Oostenrijk De Pool Wieslaw Podofoa* heeft de zesde etappe van de Ronde van Oosten rijk gewonnen. HIJ legde de 158 km van Spittl/Drau naar Knittelfeld af in 4 uur 22 min. 4 sec. De Belg Van der Vecken werd tweede op 2 seconden. Na 6 etappes luidt het algemeen klas sement: 1. Stefan Mascha (Oostenrijk) 24.35.41; 2. Herbert Kaupe (Oostenrijk) 24.40.43; 3. Konstant Goossens (België) 24.44.17; 6. Dick Enthoven (Nederland) 24.49.08; 7. Bas Malipaard (Nederland) 24 49.42. In het etappeklassement werden Mali- paard en Enthoven ex aequo als negende geplaatst in 4.23.50. Zesde ronde: ir. Van Dijk—Verpoest 1—1; Agliardi—Delhom 0—2. De eindstand luidt: 1. ir. Van Dijk 9 pnt; 2. Verpoest 7 pnt; 3. Delhom 6 pnt; 4. Agliardi 2 pnt.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 13